Biblijski odgovori na zamerke u vezi istina Adventisticke crkve

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ne budi takav bukvalista. Isus to kaže jer jasno govori onima koji se pozivaju na svoja dela da neće biti spaseni. Neće.

Zašto? Pa zato što nisu prepoznali šta je od njih Bog zaista tražio. Da bi prepoznali šta Bog od njih traži oni moraju biti da Njim stalno. Činjenje pak ovih dela koja ih nisu spasila proističe što su im motivi za dela pogrešni. I oni jadni izgubiše spasenje iako su činili dela. Zato će mnogi kako kaže Isus prvi biti poslednji a poslednji prvi.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ne budi takav bukvalista.

Ne budi ti sotonist. Evo ti još jednom ono što tvrdiš, neka se vidi kako k'o antikrist izvrćeš svaku Kristovu riječ.

Ne viču već samo ukazuju Hristu šta su sve učinili a On tako sa njima. Kao da Mu kažu, zar ne vidiš "naša dela"..sve smo činili šta treba(tj. ono što na očima izgleda pobožno, bogougodno i dobro) a ti tako nas tretiraš. A šta Isus kaže? On kaže, da to ste sve činili ali to ste činili iz pogrešnih motiva tako da ta vaša dela meni nisu od značaja.

Lažeš, k'o sotona. Citiraj evanđelje gdje im je Isus rekao - "Odlazite od mene, prokleti, u oganj vječni, pripravljen đavlu i anđelima njegovim!, jer ste to sve činili iz pogrešnih motiva. Citat, molim biblijski citat, skrvnitelju Božje riječi, za ovo što iznosiš, točnije, bogohuliš.

A istina je upravo ono što ti niječeš. Istina je da će Bog ljudima suditi isključivo po njihovim djelima (ne djelima), činima.

Tako će u kraljevstvo Božje oni koji: drugoga, nahraniše, napojiše, primiše, zaogrnuše i pohodiše. (Mt 25,34-36)

A u pakao, oganj vječni, pripravljen đavlu i anđelima njegovim, otići će oni koji: drugoga, NE nahraniše, NE napojiše, NE primiše, NE zaogrnuše i NE pohodiše. (Mt 25,34-36)

P.S. Strašna legija je tebe okupirala. Čovječe, kakva je tvoja nakana ovdje? Suprotstavljati se Kristu i Božjoj riječi i izrugivati se s njima. Ne bi li ti bilo bolje 'poklopiti se ušima', i otići onom njuejdžeru subotaru M. Bogdanoviću pomagati pisati knjige. Tako vam je i bogohulnica 'proročica' Ellen White pisala 'svoje' knjige. Zaposlila je desetak ljudi da 'drpaju' od drugih autora slažu njezine knjige. :)
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Razmisli i sam zašto dobra dela nisu dovoljna, Isus to sam kaže kada odgovara onima koji se pozivaju na svoja dela:"nismo li činili u tvoje ime to i to(dobra dela)" a ipak završili bez nade.

Ali to je na tebi, sam sebi da razjasniš. Ne meni već sebi. Budi zdrav.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346

Razmislio sam, i ostajem pri onome što je Isus rekao. A ti zadrži sve suprotno ovome, kako te antikrist poučio.

Nego, kako ćeš Biblijom opravdati osnivanje “crkve za šišanje ovaca”? Pročitaj pa se čujemo.

Stojadinka ovce šiša pripomaže ju Radiša - ZVEC, ZVEC!

(Stojadinka Ellen White, Testimonies, vol. 4, pp. 390-391.): Roditelji, vaša djeca su u opasnosti da odu protiv svjetla danog s neba, i trebali biste kupiti i čitati knjige, jer će one biti blagoslov za vas i vaše ukućane. Trebali biste posuditi Duh proroštva svojim susjedima i nagovoriti ih da i oni kupe primjerak za sebe.”

(Radiša James White, Letter to Ellen White, Feb. 18, 1881.): "Naše financijske stvari dobro stoje, a u našim torovima ima još bogatstva."
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Jos samo da navedes kontekst gde sam ja to napisao. Ja nikada nisam tvrdio da Dusa nije ceo covek.
To su razlicite komponente koje cine coveka. Dusa nije = "ceo covek" ni po BIbliji, a ni po nasem verovanju.

Evo vidiš da jesi tvrdio. Tu glupost svako može da kaže. Vidiš da jasno samog sebe osporavaš.

Dakle ovo je to što kažeš. Nemaš ni pojma šta je kontekst.

Ovo je kontekst. Psalmima piše "Reče bezumnik u srcu svom: Nema Boga."

I onda neko citira samo ovaj dio "Nema Boga" i tako tvrdi da Biblija tvrdi da nema Boga.

Zato ne LUPETAJ gluposti nemaš pojma ni šta je kontekst. U stvari znaš nego samo daješ izgovor jer lupaš gluposti.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Natrag
Top