Biblijski odgovori na zamerke u vezi istina Adventisticke crkve

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Njegova želja i iskrena žudnja za razumevanjam Biblije je nešto što je pohvalno. Naravno, to oni koji ne vole istraživanje Biblije će osuditi.

Naravno, iskrena želja i žudnja za istinom koja dolazi od Boga je za svaku pohvalu. Ali, računanje vremena (datuma), što je činio William Miller je 'đavlija rabota', i kao takvo je za svaku osudu. Samo oni koji đavlu služe mogu veličati ovakvo sotonsko djelo. Uostalom, već sam ti citirao kako jedan adventist tvrdi da ovakve stvari (određivanje datuma Kristova dolaska) čine lažni proroci, a sada ću ti citirati ješ jedan stav crkve ASD po ovom pitanju:

Sotona bi htio da mi vjerujemo kako zaista možemo izračunati vrijeme Gospodinova povratka, da zbrajanjem i matematičkim računanjem možemo odrediti koliko se posljednja poruka evanđelja proširila, i kako je blizu obraćenje Izraela." (The Advent Review, 2. ožujka 1916.)

Da li to znači da Duh Sveti ne može da deluje na nekog ko je mason ili deist?

Naravno da može Duh Sveti djelovati i na masone ili deiste, tko to Bogu Duhu Svetome može zabraniti. Ali, da je u ovom slučaju na Willama Millera djelovao Duh Sveti, on bi Milleru sugerirao ovako - Ne radi sotonske stvari, ne računaj datum Isusova dolaska! Po posljedici znamo, jer je Miller činio baš ono što Sveti Duh zabranjuje, da na Millera nije djelovao Duh Sveti, nego đav'o.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Naravno da može Duh Sveti djelovati i na masone ili deiste, tko to Bogu Duhu Svetome može zabraniti. Ali, da je u ovom slučaju na Willama Millera djelovao Duh Sveti, on bi Milleru sugerirao ovako - Ne radi sotonske stvari, ne računaj datum Isusova dolaska! Po posljedici znamo, jer je Miller činio baš ono što Sveti Duh zabranjuje, da na Millera nije djelovao Duh Sveti, nego đav'o.

Rekoh ti, motiv Milera u samom početku nije bio da izračuna godinu Hristovog dolaska. Motiv je bio da razume Danila i Otkrivenje. Samo zbog toga ga ne možemo svrstati u isti koš sa onima kojima je to prmaran cilj. Njemu to nije bilo. Kasnije je sticajem okolnosti to povezao sa dolaskom ali to što je računao iz Danila je bilo da razume 2300 dana i noći. Ne da izračuna drugi dolazak.

Vidiš, kada Bog bude propitivao srca i motive, On neće gledati na pogreške koje je neko i napravi pokrenuvši sa ispravnim motivom. Bog će ga samo gledati je li motiv bio dobar ili ne. I na osnovu toga će Njegov sud biti pravedan. Bog ne gleda kao čovek.

Ovo što sirekao, ima smisla ali samo ako je nekome početni motiv bio da izračuna Hristov dolazak, pa uzeo Danila i Otkrivenje.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Rekoh ti, motiv Milera u samom početku nije bio da izračuna godinu Hristovog dolaska. Motiv je bio da razume Danila i Otkrivenje.

Čak i kada bih se složio s tobom da je jedino motiv bitan, a ne slažem se, ni to ne mjenja karakter onoga što je Miller učinio. Učinio je sotonsko djelo, učinio je ono što rade lažni proroci. Evo ti još jedanput potvrde da upravo ovako naučava i tvoja subotarska sekta:

Sotona bi htio da mi vjerujemo kako zaista možemo izračunati vrijeme Gospodinova povratka, da zbrajanjem i matematičkim računanjem možemo odrediti koliko se posljednja poruka evanđelja proširila, i kako je blizu obraćenje Izraela." (The Advent Review, 2. ožujka 1916.)

Vidiš, kada Bog bude propitivao srca i motive, On neće gledati na pogreške koje je neko i napravi pokrenuvši sa ispravnim motivom. Bog će ga samo gledati je li motiv bio dobar ili ne. I na osnovu toga će Njegov sud biti pravedan. Bog ne gleda kao čovek.

Opet širiš đavliju nauku. Bog će ljude ipak suditi prema onome što smo činili.

Mt 25,34-36: Tada će kralj reći onima sebi zdesna: ‘Dođite, blagoslovljeni Oca mojega! Primite u baštinu Kraljevstvo pripravljeno za vas od postanka svijeta! Jer ogladnjeh i dadoste mi jesti; ožednjeh i napojiste me; stranac bijah i primiste me; gol i zaogrnuste me; oboljeh i pohodiste me; u tamnici bijah i dođoste k meni.

Mt 25,41-43: Zatim će reći i onima slijeva: ‘Odlazite od mene, prokleti, u oganj vječni, pripravljen đavlu i anđelima njegovim! Jer ogladnjeh i ne dadoste mi jesti; ožednjeh i ne dadoste mi piti; stranac bijah i ne primiste me; gol i ne zaogrnuste me; bolestan i u tamnici i ne pohodiste me!’

P.S. Molim te, prestani širiti ovu đavliju podvalu koju si ‘posisao’ od modernih pogana i njuejdžera. Neće Bog ljude suditi po njihovim motivima, nego, kako gore vidiš, po onome što jedni drugima učiniše. A one koji se sotoni podaju, sam sotona će im naći opravdavajući motiv s kojim će druge ljude ubijati. Ili će računati datum Isusova dolaska.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Čak i kada bih se složio s tobom da je jedino motiv bitan, a ne slažem se, ni to ne mjenja karakter onoga što je Miller učinio. Učinio je sotonsko djelo, učinio je ono što rade lažni proroci.

Složio se ne složio, to jeste jedino bitno. Tako će Bog suditi. A On je pravedan. Miler je bio iskren čovek, to se vidi i po onome što si citirao kasnije gde je izjavio da je bilo puno fanatika među čekaocima. Vidiš, on sam nije imao nameru da izazove fanatizam, i to je lepo pojasnio. Znači, njegove namere su čestite i to je samo još jedan plus za Milera. A da je bilo fanatika, bilo je. Takvi su kasnije ili doživeli nervni slom, ili potpuno suprotno govorili i stideli se pokreta ili nastavili da govore o datumu dolaska. Tu se video fanatični motiv. Onaj pak ko je imao ispravan motiv od početka i nakon razočarenja, nastavio je živeti pobožnim životom, tražio dalje preosvetljenje od Gospoda, nisu imali strašne amplitude od uzbuđenja do razočarenja, njihove emocije su bile stabilne. To znači da su bili na pravom putu bez obzira na to što nisu mogli sve znati i Bog ih prima. Miler je primer takvog čoveka.

Sotona bi htio da mi vjerujemo kako zaista možemo izračunati vrijeme Gospodinova povratka, da zbrajanjem i matematičkim računanjem možemo odrediti koliko se posljednja poruka evanđelja proširila, i kako je blizu obraćenje Izraela." (The Advent Review, 2. ožujka 1916.)

Stoji, to pre svega kada su u pitanju oni kojma je motiv izračunavanje dolaska od početka.

Neće Bog ljude suditi po njihovim motivima, nego, kako gore vidiš, po onome što jedni drugima učiniše.

Ali samo Bog zna iz kojih motiva su učinili. Jer u toj priči kao što vidiš, Isus i pominje da su mnogi činili ovo ili ono misleći po spoljašnjem delu da je od Boga. A nije bilo. I zato nisu u carstvu Božijem...motivi su jedino merilo a ne spoljašnje delo.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Tako će Bog suditi. A On je pravedan. Miler je bio iskren čovek, to se vidi i po onome što si citirao kasnije gde je izjavio da je bilo puno fanatika među čekaocima.

William Miller je bio deist i mason. Dakle, najprije je Miller zajahao na krilima sotone, a onda je sotona zajahao Millera i upregnuo ga da izračunava datum Isusova povratka. Ovakve čak i tvoja sekta smatra sotoninim slugama, evo ponovo:

Sotona bi htio da mi vjerujemo kako zaista možemo izračunati vrijeme Gospodinova povratka, da zbrajanjem i matematičkim računanjem možemo odrediti koliko se posljednja poruka evanđelja proširila, i kako je blizu obraćenje Izraela." (The Advent Review, 2. ožujka 1916.)

...motivi su jedino merilo a ne spoljašnje delo.

Ako Krist kaže da ćemo se spasavati, ili propadati, isključivo po tome što činimo, ili ne činimo, jedni drugima, onda si ovu gornju svoju rečenicu prepisao iz “đavlijeg antievanđelja”. Zato još jednom citiram što Isusovo evanđelje i Isusovi apostoli naučavaju kako se spasavamo.

Mt 25,34-36: Tada će kralj reći onima sebi zdesna: ‘Dođite, blagoslovljeni Oca mojega! Primite u baštinu Kraljevstvo pripravljeno za vas od postanka svijeta! Jer ogladnjeh i dadoste mi jesti; ožednjeh i napojiste me; stranac bijah i primiste me; gol i zaogrnuste me; oboljeh i pohodiste me; u tamnici bijah i dođoste k meni.

Mt 25,41-43: Zatim će reći i onima slijeva: ‘Odlazite od mene, prokleti, u oganj vječni, pripravljen đavlu i anđelima njegovim! Jer ogladnjeh i ne dadoste mi jesti; ožednjeh i ne dadoste mi piti; stranac bijah i ne primiste me; gol i ne zaogrnuste me; bolestan i u tamnici i ne pohodiste me!’
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Opet ne gledaš kao Bog već kao čovek. A čovek gleda na ono što je na očima a Bog ono što je u srcu(motive).

Slažem se s tobom u jednome, činimo onako kako nam je srce raspoloženo. Tako oni čije je srce Bogoljublem ispunjeno, ogladnjelima daju jesti; ožednjele napoje; stranca primaju; golog zaogrnu; oboljele i utamničene pohode.

Suprotno ovome, oni kojima je srce sotonskim lažima zatrovano, računaju datum Isusova dolaska (kao William Miller), napadaju Kristovu katoličku crkvu (kao na primjer subotari, Jehovini svjedoci i svi ostali sotonisti), napadaju Kristovu euharistiju i Kristovu Majku Mariju (opet kao subotari, Jehovini svjedoci i sav ostali protestantski otpad)

Ne, upravo obrnuto. Hristos govori o motivima. Jesi video šta Hristos kaže onima što viču: "Gospodaru, Gospodaru"? Oni su formalno činili i ovo i ono a na kraju propali.

Takvi viču, a ne čine.

Ja nisam rekao da će se ljudi spasiti "vikanjem", i prestani mi podmetiti, slugo sotonin. Ja sam više puta ovdje ponovio da će se ljudi spasiti (ili ne spasiti) po onome što čine, zato ću ponovo, da tebi sotoninom slugi 'usta začepim', još jednom citirati Isusove riječi:

Mt 25,34-36: Tada će kralj reći onima sebi zdesna: ‘Dođite, blagoslovljeni Oca mojega! Primite u baštinu Kraljevstvo pripravljeno za vas od postanka svijeta! Jer ogladnjeh i dadoste mi jesti; ožednjeh i napojiste me; stranac bijah i primiste me; gol i zaogrnuste me; oboljeh i pohodiste me; u tamnici bijah i dođoste k meni.

Mt 25,41-43: Zatim će reći i onima slijeva: ‘Odlazite od mene, prokleti, u oganj vječni, pripravljen đavlu i anđelima njegovim! Jer ogladnjeh i ne dadoste mi jesti; ožednjeh i ne dadoste mi piti; stranac bijah i ne primiste me; gol i ne zaogrnuste me; bolestan i u tamnici i ne pohodiste me!’
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Takvi viču, a ne čine.

Ja nisam rekao da će se ljudi spasiti "vikanjem"

Ne viču već samo ukazuju Hristu šta su sve učinili a On tako sa njima. Kao da Mu kažu, zar ne vidiš "naša dela"..sve smo činili šta treba(tj. ono što na očima izgleda pobožno, bogougodno i dobro) a ti tako nas tretiraš. A šta Isus kaže? On kaže, da to ste sve činili ali to ste činili iz pogrešnih motiva tako da ta vaša dela meni nisu od značaja.

Dakle, svi ti što se hvale svojim delima i misle da su samo zbog spoljašnjeg sjaja dela ispravni su pogrešno razumeli poruku jevanđelja. Njihovi motivi su bili pogrešni i ta njihova dela im ništa ne znače. Ispravni motivi iz kojih proizilaze dela su ono što Bog jedino vrednuje. Na kraju tako jeste pravedno. Kakvim velikm hrišćanskim delima se može pohvaliti jedan mnogobožac koji ne zna ništa o pravom Bogu? Kako će njemu Bog suditi? Pa upravo po jedinom ispravnom metodu a to su unutrašnji motivi koji su ga naveli da učini neko delo i kakvo god bilo Bog mu to uračunava u pravdu.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ne viču već samo ukazuju Hristu šta su sve učinili a On tako sa njima. Kao da Mu kažu, zar ne vidiš "naša dela"..sve smo činili šta treba(tj. ono što na očima izgleda pobožno, bogougodno i dobro) a ti tako nas tretiraš. A šta Isus kaže? On kaže, da to ste sve činili ali to ste činili iz pogrešnih motiva tako da ta vaša dela meni nisu od značaja.

Lažeš, k'o sotona. Citiraj evanđelje gdje im je Isus rekao - "Odlazite od mene, prokleti, u oganj vječni, pripravljen đavlu i anđelima njegovim!, jer ste to sve činili iz pogrešnih motiva. Citat, molim biblijski citat, skrvnitelju Božje riječi, za ovo što iznosiš, točnije, bogohuliš.

A istina je upravo ono što ti niječeš. Istina je da će Bog ljudima suditi isključivo po njihovim djelima (ne djelima), činima.

Tako će u kraljevstvo Božje oni koji: drugoga, nahraniše, napojiše, primiše, zaogrnuše i pohodiše. (Mt 25,34-36)

A u pakao, oganj vječni, pripravljen đavlu i anđelima njegovim, otići će oni koji: drugoga, NE nahraniše, NE napojiše, NE primiše, NE zaogrnuše i NE pohodiše. (Mt 25,34-36)
 
Natrag
Top