Biblijski kanon SPC

Učlanjen(a)
05.01.2011
Poruka
214
Šta je smisao ove teme ako ne postoji želja da se kroz biblijsko otkrivenje upozna onaj o kome to otkrivenje i govori?

Da imaš pogled malo širi od jedne lučne sekunde možda bi razumeo.

Pa njega samo zabavlja taj cirkus oko kanona?
Jedni prihvataju jedno, drugi drugo itd..
A Biblija mu je interesantna kao roman..

Tebi ni veća širina pogleda ne bi pomogla.

Tako da ne treba odbaciti nikoga, čak ni one koji se bar formalno zanimaju za bibliju.

Šanse da me vrbuješ u svoju mračnu sektu su zaista zanemarljive.
 
Učlanjen(a)
05.01.2011
Poruka
214
Dobro sam razumio kanon SPC i razumjem ga već 3 decenije i shvatio sam da SPC ima 95% nebiblijskih učenja.

Svaka čast na razumevanju. Mene zanimaju biblijske knjige koje su po kanonu SPC. Ima neslaganja kod različitih autora, izdanja Biblija i bibliografija pa me zanima šta je zvaničan stav SPC.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Svaka čast na razumevanju. Mene zanimaju biblijske knjige koje su po kanonu SPC. Ima neslaganja kod različitih autora, izdanja Biblija i bibliografija pa me zanima šta je zvaničan stav SPC.
Pa to je dobro i treba da te zanima Biblija. U najnovijem prevodu su unijeli deveterokanonske knjige. Imam taj prevod.
 
Učlanjen(a)
05.01.2011
Poruka
214
Pa to je dobro i treba da te zanima Biblija. U najnovijem prevodu su unijeli deveterokanonske knjige. Imam taj prevod.

Opet nisi razumeo. Pročitaj ponovo šta sam napisao. Oni jesu uneli deuterokanonske knjige ali u drugom izdanju je nešto obrisano (4. O Makabejcima). Znači, stiče se utisak da oni to rade proizvoljno.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Opet nisi razumeo. Pročitaj ponovo šta sam napisao. Oni jesu uneli deuterokanonske knjige ali u drugom izdanju je nešto obrisano (4. O Makabejcima). Znači, stiče se utisak da oni to rade proizvoljno.
vjerujem ti. A to ću pogledati.

To sam vidio kada sam kupio to izdanje Biblije.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top