Biblija negira božansku prirodu Isusa

Član
Učlanjen(a)
11.12.2009
Poruka
47
Poštovani,
pošto ste postavili više pitanja odjednom dozvolite da pokušamo da ih rešimo jedno po jedno.
1.Ako mislite na poslanicu Galatima 2,11 tu Ap. Pavle NE odacuje Ap. Petra već mu prebacuje za licemerstvo i dvostruki aršin-standard prema istorodnim Judejima i prema neznabošcima jer odgovor imate u samoj glavi od navedenog stiha pa do kraja te glave. Problem je u Galatima 2.12 i tu je Ap.Pavle ispravno postupio što je prebacio Ap. Petru ali ga nije odbacio poslanica je isuviše jasna za takvu Vašu tvrdnju ta je rekao Ap. Pavle za Ap. Petra da je pagan! To nigde ne stoji.
2. Isus je rekao idite i naucite SVE narode krsteci ih u ime Oca, Sina i Svetoga Duha uceci ih da drze sve sto sam Vam zapovedio....
naravno iz tkvaog vaseg stava može se pogrešno zakljuciti mnogo što-šta kada parcijalno tumacite delove Sv. Pisma. Nije ni posebno svakom jevanđelisti rekao da napiše jevanđelje pa ipak Duhom Svetim su napisana i od Crkve prihvaćena 4 jevanđelja koja evo citaju se u Crkvi skoro 2000god. Problematiku Novoga Zaveta ako ste rimokatolik pročitajte Vilfrida Haringtona, ne znam da li sam dobro preveo njegovo ime na Srpski (HARRINGTON, WILFRID J) evo link knjige http://verujem.org/pdf/harringtonwilfriduvodunovizavjet.pdf, ako hocete pravoslavnog autora preporuka je «Uvod u Novi zavet» Joanisa Karavidopulosa. Mišljenja sam da ce Vam ove knjige pomoći da ispravite nažalost Vaše pogrešne stavove i proizvoljna tumačenja. Preporučio bih Vam ako se ne ljutite i jednu odličnu knjigu od Sv. Teofilakta Ohridskog "Tumačenje Jevanđelja po Mateju" knjiga je nešto vanserijsko!
3. tacno je da gospod nije došao da poništi već uzdigne zapovesti Starog Zaveta na jedan viši nivo. Npr. u Starom Zavetu je rečeno ne ubi! a Gospod u NZ zabranjuje i da se gnevimo! Ako pažljivo pogledate čitav sistem zapovesti iz ST. Zav. je ispunjen u novom i ne samo ispunjen već kao što rekoh i podignut na veći nivo. Ako analiziramo 10 Božijih Zapovesti videćete da su prve 4 Zapovesti vezane za poštovanje Boga dok su ostalih 6 regulisale odnose među samim ljudima. U novom zavetu su to one dve zapovesti o ljubavi prema Bogu i bližnjem tj. 1-4 zapovest ST.Zav.=ljubav prema Bogu, 5-10 zapov.=ljubav prema bližnjem. Zapovesti ST. Zav. su bile samo čuvar do ovaploćenja Božjeg tj. do Njegovog oblačenja u ljudsko telo. U Vašoj izjavi o krstu i prokletstvu zakona mislli se na krsnu žrtvu i njen značaj u domostroju spasenja ljudi jer ljudi do dolaska Hristovog nisu ispunjavanjem zakona mogli da se spasu jer je greh toliko ovladao ljudskim rodom. Jer kako da se nazovemo slobodnim kada robujemo grehu. Krst kao nekada sredstvo kažnjavanja kriminalaca u rimskoj imperiji je preuzet iz persije jer su se najgori zločinci kažnjavali takvom smrću, takav vid pogubljenja je neizostavno povlačio za sobom i PONIŽENJE kažnjenima! Jer đavo da bi se narugao ovaploćenom Bogu što iz ljubavi spašava čoveka, preko judeja smišlja upravo takavo Poniženje misleći ako razapne ovaploćeno drugo lice Sv. Trojice da će time narušiti harmoniju Sv.Trojice. Međutim upavo telo istorijskog Isusa je skrivalo Božanstvo. Jer je on istinski Bogočovek tj Bog u ljudskom telu. Jer zar Judeji nisu hteli da kamenuju Isusa zbog tvrdnje Ja i Otac jedno smo. Pa ko bi tada u judeji pod njihovim zakonima smeo tako nešto da izjavi ne da je Prorok već da je jedno da Bogm Ocem! Zar nije tvrdio judejima kada su mu govorili o Avramu da im je on odgovorio da je on pre avrama bio!!!! Vremenski razmak između istorijskog Avraama i Isusa je preko 2000god. pa ako je Isus samo čovek kako tvrdi da je pre Avraama. Mnogo je dokaza u Sv.Pismu da je Isus Bog!
Seti se gore navedenog citata o krštenju u ime Oca i Sina I Sv. Duha... U čije ime naređuje krštenje kada do tada nije u istoriji poznat Bog kao Sv.Trojica!
3.Sto se tice reci Ili Ili lama savahtani, odgovor je da se Isus obraća svome Ocu ljudskom prirodom jer je morao iskusiti kao bezgrešen svu težinu greha čitavog ljdskog roda budući da je on za naše krivice postradao, jer greh vodi u RAZDVOJENOST od Boga zato i njegova ljudska proda to uzvikuje pod težinom greha koju je morao da iskusi ljudskom prirodom, jer je u svemu bio čovek osim greha, dok je kao Bog Sin nerazdvojan od svog Oca i Duha Svetoga čak i kada je postradao telom. Otuda crkvena molitva : u grobu telesno, u adu s dušom kao Bog, u raju s razbojnikom i Sa Ocem sve ispunjavaš neograničeni...... Ako bi tako bukvalno tumačili onda je Isus JAGNJE jer to svedoči Jovan Krstitelj : gle jagnje božje....Vidi jevanđelje po Marku 12, 35-37 tu pita književnike kako David kaže da je Hristos sin Davidov kada ga sam David posle naziva Gospodom=Bogom izvuci paralelu sa Arhiđakonom Stefanom i njegovim viđenjem prilikom kamenovanja od judeja. Sv. Pismo je mnogo DUBOKO i svako parcijalno i samovoljno tumačenje bez svetih otaca vodi nas neminovno u logičke konflikte oko samih izjava u Bibliji što je priznačete danas primetno kod svih sektaša da takvim kontradikzornim izjavama zbunjuju ljude. Klonite se toga. Puno pozdrava, malo je mesta za jednu ovakvu preobimnu problematiku.
Topla preporuka da pročitate gore navedene pisce. P.S. Niste me uvredili, nadam se da nisam i ja Vas.
Svako dobro od Vaskrslog Gospoda Isusa Hrista.
P.S. pravilno se kaže Hristos ne hrist jer grčka reč " o hristos" sa članom o ispred označava onog koji u sebi sadrži svu punotu te službe (onaj koji daje pomazanje i koji je sam pomazan tj. Bog) jer su se u starom zavetu carevi i proroci nazivali hristosima=pomazanima ali se piše u grčkom bez člana o ispred reči Hristos da bi se napravila jasna razlika.
prvo da ti se zahvalim na odgovoru,nisam rimokatolik vec musliman.a zelim da prestanem sa ovim pitanjima,jer mi nije namjera da one ljude koji imaju bar malo vjere ja odkucimod iste,stvarno mi to nije namjera,nego da se vodim rijecima Kur'ana,vama vasa vjera a meni moja.
ono sto mi je sad zelja a mislim da bi sa tobom to bilo najvise produkativno da pricamo o Kur'an i Bibliju da ti iznosis one stvari koje zelis a ja cu svoje iz Kur'ana pa da ostavimo ljudima da citaju,odredjena cuda koja su napisana,predskazanja i tako te stvari. da li se slazes?
il ti il bilo ko drugi uglavnom da se ostavimo ove teme jer smo samo ateistima i ljudima koji ne vjeruju vise dizali usi.pa bujrum i pozdrav
 
Učlanjen(a)
16.11.2009
Poruka
39
Po meni ovo cudo se desava da bi nas Isus opomenuo da postoji, ali nekima ne vrede ni cuda, jer i posle pipanja rana Hristovih ne bi poverovali. A ja ti kazem oganj je od Boga, a dokaz mi je sam Bog. Tesko je katolicima i protestantima da shvate, jer vasa crkva nije priznata od Hristova, pa se ne desavaju cuda i ne razumete, za vas je rec "cudo" ne postojeca rec, isto kao kod eskima sto je rec "rat".
To je po tebi ali ne i po Bibliji.Znaci ti si klasican sektas,jer verujes u nesto zasta nemas dokaza,niti ih ti je neko prezentovao,samo si slepo poslusan centrali sekte.

Ja zaista ne znam kako tebi da objasni covek neke stvari. Kako ti znas da ja postojim uopste, nisi me nikad video, samo citas sta ja pisem, ako uopste pisem ja? Ko sam ja? Odgovori da te cujem! Procitaj Novi zavet i tamo ti sve lepo i citko pise.
Ajde mi ti citaraj mesta u Novom zavetu,gde je Isus ili apostoli dizali mrtvake da se setaju kao zombi,pa da idemo dalje?

Poštovani,
pošto ste postavili više pitanja odjednom dozvolite da pokušamo da ih rešimo jedno po jedno.
ja jos uvek nisam dobio odgovor, da li predanje i Biblija mogu da budu u suprotnosti?I ako budu ko ima prvestvo-primat ako merodavniji?
2.explorer napisao si da su zapovesti ukinute na krstu,kazi mi koje zapovesti su ukinute na krstu?
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Ajde mi ti citaraj mesta u Novom zavetu,gde je Isus ili apostoli dizali mrtvake da se setaju kao zombi,pa da idemo dalje?

Isusovo vaskrsenje nije ni jedino, a ni prvo biblijsko vaskrsenje. Ono jeste naspoznatije, ali je tek sedmo po redu.

Tri vaskrsenja opisana su u Starom, a četiri u Novom zavetu.

Prvo vaskrsenje učinio je starozavtni prorok Ilija.

Velikom čudesima Ilija je dokzao silu i vlast Božju. Zatvorio je nebo i kiša nije padala tri i po godine, a ognjem sa neba zapalio je žrtvu Bogu svome. Molitvom je potom poslao kišu na zemlju, čudesno umnožio brašno i ulje u kući udovice u Sarpeti, i vaskrsao joj umrlog sina. Inače, ta udovica iz Sarpete (mali gradić između Tira i Sidona) je proroka Iliju smestila u svoju kuću i brinula se o njemu.

Drugo vaskrsenje pripisuje se proroku Jeliseju.

Prolazeći kroz grad Sunam Jelisej je više puta odsedao kod jedne bogate porodice bez dece. U želji da se zahvali za gostoprimstvo prorkovao je da će im se iduće godine roditi sin. Tako je i bilo. Međutim, uskoro je njihov sin umro. Pozvali su proroka, i on ga je, uz pomoć božju, oživeo.

Treće starozavetno vaskrsenje također je vezano za proroka Jeliseja, odnosno njegove posmrtne ostatke.

Dve godine po prorkovoj smrti, zbog ratnih okolnosti i u žurbi, jednog su mrtvaca sahranili u prorokov grob. Čim je mrtvac dotakao prorokove kosti odmah je oživeo. Na osnovu ovog događaja postoji verovanje u čudesnu moć svetačkih kostiju (svete mošti).

Isus je, pre nego je i sam vaskrsao, podigao iz mrtvih troje ljudi.

Prvo je podigao iz mrtvih jednog mladića, sina udovice iz grada Naina, a vaskrsenje je opisao jevanđelist Luka: I pristupivši prihvati se za sanduk, a nosioci stadoše, i reče: momče! Tebi govorim, ustani. I sjede mrtvac i stade govoriti, i dade ga materi njegovoj.( Luka 7:11-15).

Drugo Isusovo, a peto biblijsko vaskrsenje, je vaskrsenje kćerke Jairove (Luka 8: 49-55).


Najpoznatije Isusovo čudo - vaskrsenje Lazara iz Vitanije je treće Iusovo delo vaskrsenja i šesti biblijski slučaj ustajanja iz mrtvih. Oživljavanje Lazara detaljno je opisao evanđelist Jovan (11: 33-44). Prema kasnijim tumačenjima Lazar iz Vitanije je ustvari Isusov najmlađi i najomiljeniji učenik Jovan (Ivan), koga je njegov Ravi zvao Lazarom (u smislu nadaren, bogat duhom, jurodiv) i koga je pripremao za posebnu misiju.


Sedmo po redu i najveće je vaskrsenje Isusovo.

Prema hrišćanskom učenju ono se razlikuje od prethodnih, jer je Isus vaskrsnuo da nikada više ne umre. On je pobedio smrt i zato je, kako kaže Jovan Bogoslov, prvenac iz mrtvih.

Jesi li sad srecan? A sad ti meni odgovori na moja pitanja? Da cujem "ISTINITI"!

Ja nisam sektas vec se samo edukujem za razliku od tebe koji samo sedi i prica, a pojma nema o zivotu.
I oni se nisu setali kao zombiji vec su bili onakvi kakvi su bili i pre smrti. Cekam odgovor!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.12.2009
Poruka
47
Isusovo vaskrsenje nije ni jedino, a ni prvo biblijsko vaskrsenje. Ono jeste naspoznatije, ali je tek sedmo po redu.

Tri vaskrsenja opisana su u Starom, a četiri u Novom zavetu.

Prvo vaskrsenje učinio je starozavtni prorok Ilija.

Velikom čudesima Ilija je dokzao silu i vlast Božju. Zatvorio je nebo i kiša nije padala tri i po godine, a ognjem sa neba zapalio je žrtvu Bogu svome. Molitvom je potom poslao kišu na zemlju, čudesno umnožio brašno i ulje u kući udovice u Sarpeti, i vaskrsao joj umrlog sina. Inače, ta udovica iz Sarpete (mali gradić između Tira i Sidona) je proroka Iliju smestila u svoju kuću i brinula se o njemu.

Drugo vaskrsenje pripisuje se proroku Jeliseju.

Prolazeći kroz grad Sunam Jelisej je više puta odsedao kod jedne bogate porodice bez dece. U želji da se zahvali za gostoprimstvo prorkovao je da će im se iduće godine roditi sin. Tako je i bilo. Međutim, uskoro je njihov sin umro. Pozvali su proroka, i on ga je, uz pomoć božju, oživeo.

Treće starozavetno vaskrsenje također je vezano za proroka Jeliseja, odnosno njegove posmrtne ostatke.

Dve godine po prorkovoj smrti, zbog ratnih okolnosti i u žurbi, jednog su mrtvaca sahranili u prorokov grob. Čim je mrtvac dotakao prorokove kosti odmah je oživeo. Na osnovu ovog događaja postoji verovanje u čudesnu moć svetačkih kostiju (svete mošti).

Isus je, pre nego je i sam vaskrsao, podigao iz mrtvih troje ljudi.

Prvo je podigao iz mrtvih jednog mladića, sina udovice iz grada Naina, a vaskrsenje je opisao jevanđelist Luka: I pristupivši prihvati se za sanduk, a nosioci stadoše, i reče: momče! Tebi govorim, ustani. I sjede mrtvac i stade govoriti, i dade ga materi njegovoj.( Luka 7:11-15).

Drugo Isusovo, a peto biblijsko vaskrsenje, je vaskrsenje kćerke Jairove (Luka 8: 49-55).


Najpoznatije Isusovo čudo - vaskrsenje Lazara iz Vitanije je treće Iusovo delo vaskrsenja i šesti biblijski slučaj ustajanja iz mrtvih. Oživljavanje Lazara detaljno je opisao evanđelist Jovan (11: 33-44). Prema kasnijim tumačenjima Lazar iz Vitanije je ustvari Isusov najmlađi i najomiljeniji učenik Jovan (Ivan), koga je njegov Ravi zvao Lazarom (u smislu nadaren, bogat duhom, jurodiv) i koga je pripremao za posebnu misiju.


Sedmo po redu i najveće je vaskrsenje Isusovo.

Prema hrišćanskom učenju ono se razlikuje od prethodnih, jer je Isus vaskrsnuo da nikada više ne umre. On je pobedio smrt i zato je, kako kaže Jovan Bogoslov, prvenac iz mrtvih.

Jesi li sad srecan? A sad ti meni odgovori na moja pitanja? Da cujem "ISTINO"!

Ja nisam sektas vec se samo edukujem za razliku od tebe koji samo sedi i prica, a pojma nema o zivotu.
I oni se nisu setali kao zombiji vec su bili onakvi kakvi su bili i pre smrti. Cekam odgovor!
nije istina vec istiniti,znaci njega pitaj a ne mene;)da ne ispane kako je meni upuceno pozz
 
Učlanjen(a)
16.11.2009
Poruka
39
Isusovo vaskrsenje nije ni jedino, a ni prvo biblijsko vaskrsenje. Ono jeste naspoznatije, ali je tek sedmo po redu.

Tri vaskrsenja opisana su u Starom, a četiri u Novom zavetu.

Prvo vaskrsenje učinio je starozavtni prorok Ilija.

Velikom čudesima Ilija je dokzao silu i vlast Božju. Zatvorio je nebo i kiša nije padala tri i po godine, a ognjem sa neba zapalio je žrtvu Bogu svome. Molitvom je potom poslao kišu na zemlju, čudesno umnožio brašno i ulje u kući udovice u Sarpeti, i vaskrsao joj umrlog sina. Inače, ta udovica iz Sarpete (mali gradić između Tira i Sidona) je proroka Iliju smestila u svoju kuću i brinula se o njemu.

Drugo vaskrsenje pripisuje se proroku Jeliseju.

Prolazeći kroz grad Sunam Jelisej je više puta odsedao kod jedne bogate porodice bez dece. U želji da se zahvali za gostoprimstvo prorkovao je da će im se iduće godine roditi sin. Tako je i bilo. Međutim, uskoro je njihov sin umro. Pozvali su proroka, i on ga je, uz pomoć božju, oživeo.

Treće starozavetno vaskrsenje također je vezano za proroka Jeliseja, odnosno njegove posmrtne ostatke.

Dve godine po prorkovoj smrti, zbog ratnih okolnosti i u žurbi, jednog su mrtvaca sahranili u prorokov grob. Čim je mrtvac dotakao prorokove kosti odmah je oživeo. Na osnovu ovog događaja postoji verovanje u čudesnu moć svetačkih kostiju (svete mošti).

Isus je, pre nego je i sam vaskrsao, podigao iz mrtvih troje ljudi.

Prvo je podigao iz mrtvih jednog mladića, sina udovice iz grada Naina, a vaskrsenje je opisao jevanđelist Luka: I pristupivši prihvati se za sanduk, a nosioci stadoše, i reče: momče! Tebi govorim, ustani. I sjede mrtvac i stade govoriti, i dade ga materi njegovoj.( Luka 7:11-15).

Drugo Isusovo, a peto biblijsko vaskrsenje, je vaskrsenje kćerke Jairove (Luka 8: 49-55).


Najpoznatije Isusovo čudo - vaskrsenje Lazara iz Vitanije je treće Iusovo delo vaskrsenja i šesti biblijski slučaj ustajanja iz mrtvih. Oživljavanje Lazara detaljno je opisao evanđelist Jovan (11: 33-44). Prema kasnijim tumačenjima Lazar iz Vitanije je ustvari Isusov najmlađi i najomiljeniji učenik Jovan (Ivan), koga je njegov Ravi zvao Lazarom (u smislu nadaren, bogat duhom, jurodiv) i koga je pripremao za posebnu misiju.


Sedmo po redu i najveće je vaskrsenje Isusovo.

Prema hrišćanskom učenju ono se razlikuje od prethodnih, jer je Isus vaskrsnuo da nikada više ne umre. On je pobedio smrt i zato je, kako kaže Jovan Bogoslov, prvenac iz mrtvih.

Jesi li sad srecan? A sad ti meni odgovori na moja pitanja? Da cujem "ISTINITI"!

Ja nisam sektas vec se samo edukujem za razliku od tebe koji samo sedi i prica, a pojma nema o zivotu.
I oni se nisu setali kao zombiji vec su bili onakvi kakvi su bili i pre smrti. Cekam odgovor!
Mladicu,mene ne interesuju "copy" "paste"textovi,kao ovaj sto se vidi iz aviona,jer naveo argument koji ti uopste ne ide u prilog.Gde je tebi ovde dokaza da je Vasilije Ostroski cudo od Boga?Jer Vasilije vaskrisao?A?Vidis li sada svoju zabludu?
A kao drugo ti meni pitanje nisi postavio pa da ocekujes odgvor.;)
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Ja zaista ne znam kako tebi da objasni covek neke stvari. Kako ti znas da ja postojim uopste, nisi me nikad video, samo citas sta ja pisem, ako uopste pisem ja? Ko sam ja? Odgovori da te cujem! Procitaj Novi zavet i tamo ti sve lepo i citko pise.
Eve ti pitanja, postavio sam ti nego ti ne vidis dobro str. 7
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Mladicu,mene ne interesuju "copy" "paste"textovi,kao ovaj sto se vidi iz aviona,jer naveo argument koji ti uopste ne ide u prilog.Gde je tebi ovde dokaza da je Vasilije Ostroski cudo od Boga?Jer Vasilije vaskrisao?A?Vidis li sada svoju zabludu?
A kao drugo ti meni pitanje nisi postavio pa da ocekujes odgvor.;)
Ti ako nisi blesv ja ne znam ko je...
Pita li ti mene gde pise u Novom zavetu da je Isus vaskrsavao iz mrtvih ljude?!?!
Ti pojma nemas ni sta pricas...
Kakve veze ima da li je "copy" "paste" kad ti pored ispisang cuda tacno pise na kom mestu jevandjelja stoji prethodno ispisano cudo, svaka je biblija ista bar u Pravoslavlju...
Nego moj ti je savet da ti odes kod psihijatra da ti malo pogleda u glavu, jer pocinjes da zabrinjavas...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
21.06.2009
Poruka
80
Ti ako nisi blesv ja ne znam ko je...
Pita li ti mene gde pise u Novom zavetu da je Isus vaskrsavao iz mrtvih ljude?!?!
Ti pojma nemas ni sta pricas...
Kakve veze ima da li je "copy" "paste" kad ti pored ispisang cuda tacno pise na kom mestu jevandjelja stoji prethodno ispisano cudo, svaka je biblija ista bar u Pravoslavlju...
Nego moj ti je savet da ti odes kod psihijatra da ti malo pogleda u glavu, jer pocinjes da zabrinjavas...


Nema šta u duhu pravoslavlja. :yea::yea::yea:
Ko tebe kamenom ti njega...:gun:
P.S. Nego koja ti je to vera da se učlanim ???
 
Natrag
Top