Biblija negira božansku prirodu Isusa

Član
Učlanjen(a)
11.12.2009
Poruka
47
Momak svaki nevjernik postavlja slicna pitanja tvojim, a uvijek isto pitanje zashto je Isus posumnjao u "Oca" na krstu... Odgovor je previshe lagan, tako da bi mene licno bilo sramota na isti odgovarati, samo mala smjernica Isus je bio tada i sam "covjek kao i sin u isto vrijeme" Mnogo ce biti tesko onima koji citaju Sveto Pismo samo iz razloga u tvom slucaju...
vidis nikad ne bih se slozio da je Isus tj Isa a.s mogao uopste posumnjati u Boga,jer ja kao musliman ako ne postujem i ne volim Isa a.s koliko volim Muhameda a.s ja nisam musliman.tako da nikad ne bih dozvolio sebi da ga vrijedjam.ono sto sam htio pitati sa tim pitanjem je to,ako kazete za Isusa da je Bog kako onda da je Bog mogao sam sebi to reci.gdje je tu logika?
isto tako da ti kazem da sam procitao tako lijepe rijeci Isa a.s,kada govori da kad se posti da ne imamo blijeda lica,da bi drugi primjetili nas post.zatim oko preljube njegove rijeci itd.to su stvari koje imaju puno slicnosti sa Kur'anom.znaci ne mozes mi to reci na kraju pozz
 
Učlanjen(a)
16.11.2009
Poruka
39
Ja nw znam ko je ovde lud a ko blesav stvarno.Ciji su potovi na prvoj stani teme po isitm nickom istinia?Jel su tvoji ili moji?sta se bunis,nije mi jasno uopste
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
932
procita ja ovo .... meni tek nista nije jasno, ali nastavite u svakom slucaju, veoma je zanimljivo. ali bez svadje
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Ne mogu da verujem da raspravljate o ovome... Pa i kuran i Biblija kaze da ce Isus ponovo sici na zemlju da sudi zivima i mrtvima i Njegovom Carstvu nece biti kraja, ko moze da pravedno sudi sem jedan jedini pravi Bog... Ja bi zamolio sve Pravoslavce da ne citaju ovo, jer se Katolicanstvo i Pravoslavlje razlikuje ko zemlja i nebesa... I da znate Bog ima tri lica Otac, Sin (Isus Hristos) i Sveti Duh, ali je JEDAN. Ako ne mozete razumeti ovo onda ne mozete razumeti ni kada neko kaze za nekog coveka da je dvolican(sa vama je dobar, a iza ledja vam prica sve najgore) Pravoslavlje je na udaru Papizma vise vekova, pokusavaju sve koji nisu tvrdi u veri da ih ometu i odalje sto vise od jednog pravog Boga... Bolje vam je da citate Bibliju prvenstveno Novi zavet, pouke svetih otaca, imate internet pogledajte na nekom Pravoslavnom sajtu razlike izmedju gore pomenute dve vere i videcete sta se desava, odgledaj te film Rat za duse i videcete sto vam ovo govorim. Inace u filmu se govori o istoriji Crkve, o onome sto se ne prica u javnosti, pogledajte ne cete se pokajati. Iskoristite vreme koje trosite na gledanje onih emisija o onistenju morala srba (Trenutak istine, Veliki brat i dr) i odgedajte obrazovani film.
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Zaboravio sam da dodam da je Isus Hristos Bogocovek, Bog zato sto JE SIN BOZIJI, JEDINORODAN, OD OCA RODJENOG PRE SVIH VEKOVA; SVETLOST OD SVETLOSTI, BOGA ISTINITOG OD BOGA ISTINITOG;RODJENOG NE STVORENOG JEDNOSUSNOG OCU KROZ KOGA JE SVE POSTALO... i Covek zato je RADI NAS LJUDI I RADI NASEG SPASENJA SIŠAO SA NEBESA, I OVAPLOTIO SE DUHA SVETOG I MARIJE DJEVE I POSTAO COVEK(simbol vere koji bi svi trebali da znaju).
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Vidim da ste vodili i polemiku oko toga zasto je Hristos bio mrtav tri dana i zasto praznujemo nedelju, a ne subotu. Evo zasto: Hristos je ubijen u petak radi otpustenja grehova svih nas, u subotu je propovedao veru u paklu da bi i ni mogli da se pokaju, jer ga ne videse,a treci dan vaskrsao da bi pobedio smrt i da se nevodi polemika da li postoji zivot posle smrti. Pre hrista subota se praznovala jer je taj dan Bog odmarao posle stvaranja sveta, kada je Hristos vaskrsao za Hriscane nije bilo svetijeg dana, jer je tad pobedjena smrt i djavo, pa se ona uzima za neradni dan.
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Jos jedan dokaz da je Isus Hristos bio Bog jeste Jovan koji je govorio da iza njega ide mnogo Veci kome on nije dostoja ni "pertle"(ne mogu da se setim kako se zovu vezice na tadasnjoj obuci) i da je On koji ide iza njega Sin Boziji a ne Jovan kako su neki mislili.

Isus je rekao da ce mnogi doci posle njega da veru kazuju, ali da im ne verujemo, jer kad on bude drugi put dolazio na nebu ce se pojaviti veliki Krst i sa Slavom ce doci da sudi, satanu ce odmah pobediti samom pojavom, jer ce njegova Svetlost biti mnogo jaca i od najgore tame. Setite se kad je muhamed dosao da propoveda i pogledajte melo istoriju kako se koja vera sirila, ali ne stavljajte Pravoslavlje i Papinu Crkvu u isti kos.
 
Natrag
Top