Biblija negira božansku prirodu Isusa

Član
Učlanjen(a)
11.12.2009
Poruka
47
Pogledaj malo bolje,postoje postovi pre 11 i 12;)
da u pravu si,al postovi koji nisu moji.moj prvi post je 11.,da nisi mozda procitao temu" vjera manipulacija mase",volio bi da procitas i da vidim imas li sta reci na to.jer obojica imamo nesto slicno a to je vjera pa mislim da bi trebalo i da je branimo.kao sto i pise u Kur'anu:O sljedbenici knjige,dodjite da se okupimo oko zajednicke rijece...."
 
Član
Učlanjen(a)
04.11.2009
Poruka
12
mogu reci da sam vec na pravom putu,samo sto malo sam istrazivao krscanstvo pa me zanimaju ta pitanja,kao prvo za pocetak ako mi mozes reci zasto isusovi ucenici odbacili pavla nakon sto su ga prihvatili bili?

Poštovani,
vaše pitanje sa stanovišta problematike Novog zaveta nije jasno pa Vas molim ljubazno da navedete gde i ko je odbacio Sv. Ap. Pavla.
Ako mislite na njegovo neslaganje sa Sv.Ap.Petrom oko zakletve da bi izbegaso gnev judeja ili oko obrezanja ili spor sa Sv.apostolom Varnavom oko obvlasti gde će misionariti i njihovog razdvajanja.Molim poddrobnije objasnite šta Vam prestavlja proble pa da pokušamo da da ga razjasnimo sa stanovišta Setog Predanja i Svetog Pisma koji je samo jedan njegov pisani deo.
 
Učlanjen(a)
16.11.2009
Poruka
39
A moze li predanje da bude kontradiktorno Bibiji i ako moze ko onda ima primat.Predanje ili Biblija?
 
Član
Učlanjen(a)
11.12.2009
Poruka
47
Poštovani,
vaše pitanje sa stanovišta problematike Novog zaveta nije jasno pa Vas molim ljubazno da navedete gde i ko je odbacio Sv. Ap. Pavla.
Ako mislite na njegovo neslaganje sa Sv.Ap.Petrom oko zakletve da bi izbegaso gnev judeja ili oko obrezanja ili spor sa Sv.apostolom Varnavom oko obvlasti gde će misionariti i njihovog razdvajanja.Molim poddrobnije objasnite šta Vam prestavlja proble pa da pokušamo da da ga razjasnimo sa stanovišta Setog Predanja i Svetog Pisma koji je samo jedan njegov pisani deo.
znaci nalazi se u poslanicama Galicanima,mislim da i sam znas.zar ti ove rijeci to same ne govore:"a kad je Kefa dosao u Antiohiju,ja sam mu se u lice suprostavio,jer je zavrijedio osudu."zatim pocinje u istim tim poslovicama govoriti kako objavu on sam prima od Isusa Krista,a ne da ih je naucio od apostola.isto tako za Kefu(tj Petra)kaze da je pagan itd.sam si gore naveo ne slaganje i razdvajanje.zar je on mogao bolje shvatati Isusovo ucenje od njegovih ucenika.ispravi me ako grijesim,zar isto tako Isus nije rekao da se njegova uputa ne prenosi galicanima,rimljanima...i kako je moguce da sam Isus kaze da nije dosao da ponisti vec da potvrdi stari zavjet da bi Pavle sve to dokinuo:"Krist nas je odkupio od proklestva Zakona,postavsi mjesto nas proklet".
ako mi mozes naci dio u bibliji gdje sam Isus kaze da je Bog?i kako ti shvatas rijeci Isusa "Eloi,Eloi,lama sabakthani!"prevod :"Boze moj,Boze moj,zasto si me ostavio?"
stvarno ti hvala na ljubaznosti,to cijenim i izvinajvam se ako sam te sa necim uvrijedio,to mi nije bila namjera.pozz i toliko od mene
 
Učlanjen(a)
16.11.2009
Poruka
39
zanima me kao prvo koja je tvoja religija?a ne slazem sa tobom u vezi Pavla,jer je upravo on unio sve sto sad imamo u Bibliji,da ne obrezuje itd.jer i sam Isus je bio obrezan.znaci ako navodis te Pavlove rijeci znaci da su kontradikcija sama sebi,zatim svi pisci evandjelja su napisali ista pod velikim uticajem Pavla,a slazem se sa tobom da prvobitno ucenje Isusa je bilo da je on Boziji rob tj poslanik.znaci tu moras napraviti razliku izmedju sadasnje Biblije tj. Pavlove i pocetnog ucenja Isusa
ciji je ovo post?
 
Učlanjen(a)
16.11.2009
Poruka
39
procitaj vise puta pa shvati kontekst tih rijeci,da nije mozda ko vjeruje u Boga vjeruje i u mene tj. vjerujes li u Boga vjerovaces i u Isusa.zar isto nepise da smo svi sinovi boziji,znacili to da smo svi to sto vi kazete za Isusa.samo postavljam pitanje.ako kazes da Isus Bog kako je moguce da je "Bog"bio mrtav tri dana i da je nakon toga ozivljen?
A ovaj post?
 
Učlanjen(a)
16.11.2009
Poruka
39
ja sam dosao samo izgubljenim ovcama izraela;),zar nisu to rijeci Isusa?citao sam i znam ko ga je zabranio,ko je zamjenio subotu za nedelju,ko je rekao za svinjetinu itd.reci mi zasto su odbacili Pavla Isusovi ucenici?


rekao si samo za obrezenje sta je sa ostalim sto sam pitao?pozz
Jel i ovo nije tvoj post?
 
Član
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
25
znaci nalazi se u poslanicama Galicanima,mislim da i sam znas.zar ti ove rijeci to same ne govore:"a kad je Kefa dosao u Antiohiju,ja sam mu se u lice suprostavio,jer je zavrijedio osudu."zatim pocinje u istim tim poslovicama govoriti kako objavu on sam prima od Isusa Krista,a ne da ih je naucio od apostola.isto tako za Kefu(tj Petra)kaze da je pagan itd.sam si gore naveo ne slaganje i razdvajanje.zar je on mogao bolje shvatati Isusovo ucenje od njegovih ucenika.ispravi me ako grijesim,zar isto tako Isus nije rekao da se njegova uputa ne prenosi galicanima,rimljanima...i kako je moguce da sam Isus kaze da nije dosao da ponisti vec da potvrdi stari zavjet da bi Pavle sve to dokinuo:"Krist nas je odkupio od proklestva Zakona,postavsi mjesto nas proklet".
ako mi mozes naci dio u bibliji gdje sam Isus kaze da je Bog?i kako ti shvatas rijeci Isusa "Eloi,Eloi,lama sabakthani!"prevod :"Boze moj,Boze moj,zasto si me ostavio?"
stvarno ti hvala na ljubaznosti,to cijenim i izvinajvam se ako sam te sa necim uvrijedio,to mi nije bila namjera.pozz i toliko od mene
Momak svaki nevjernik postavlja slicna pitanja tvojim, a uvijek isto pitanje zashto je Isus posumnjao u "Oca" na krstu... Odgovor je previshe lagan, tako da bi mene licno bilo sramota na isti odgovarati, samo mala smjernica Isus je bio tada i sam "covjek kao i sin u isto vrijeme" Mnogo ce biti tesko onima koji citaju Sveto Pismo samo iz razloga u tvom slucaju...
 
Natrag
Top