Biblija i dinosaurusi

Član
Učlanjen(a)
27.06.2010
Poruka
306
Slazem se da je onaj zapis "Nojeve arke" lazan kao i slike divova sto su se ovde postavljale..... Ako je nekom za verovati da je to prava arka,i povrh svega da su dinosaurusi uspeli da udju u tu arku..... Nema smisla......

Dinosaurusi su postojali. To je tacno
Ljudi nisu mogli biti divovi,i smanjiti se na prosecnu velicinu danasnjih ljudi. Nikako.... Takve drasticne promene bi nasu rasu dovele samo do izumiranja
Pretpodstavimo da se potop desio...... Bio on od Boga ili od majke prirode,nebitno..
A da ljudi za vreme potopa nisu znali za dinosauruse.

Imamo problem.... Jer postoji rupa u bibliji od pocetka stvaranja sveta pa do poodmaklog dela starog zaveta. gde se opisuje potop,pa i posle potopa.....

Ako otvorimo bibliju videcemo da izmedju perioda stvaranja sveta i potopa i nema bas puno zapisa..... Kao sto to na primer nije slucaj sa Mojsijem itd...
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Pa, Jevrejine, ja sam tražio da daš naučnu referencu koja govori o posojanju divova u potopsko vrijeme, a ne linkove teoloških sajtova. To nisu naučne reference.
BTW, nije dozvoljeno postavljanje linkova drugih sajtova, nego samo linkova tekstova i video zapisa. Zbog toga sam tvoj link za sajt "Pravoslavna Srbija", izbrisao.
Pa ja sam ti dao dovoljno naucnih dokaza, za coveka sa zdravim razumom dovoljno. A takodje mislim da smo jednom govorili da postoji evolucionisticki filter koji sve sto ne pripada njihovom konceptu uklanja. tako da su mnogi naucni dokazi koji opravdavaju divove verovatno davno unisteni.

Dodato posle 4 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Ljudi nisu mogli biti divovi,i smanjiti se na prosecnu velicinu danasnjih ljudi. Nikako.... Takve drasticne promene bi nasu rasu dovele samo do izumiranja
Zasto nije moguce, ne razumem. :dntknw:
Pretpodstavimo da se potop desio...... Bio on od Boga ili od majke prirode,nebitno..
A da ljudi za vreme potopa nisu znali za dinosauruse.
To je besmisleno!
Imamo problem....
Ja ga ne vidim. smile3
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Više je nego očito da ga ne vidiš. Odakle ti. čovječe, ideja da su evolucionisti sakrili dokaze o postojanju divova? Misliš li ti da je nauka politika ili teologija?
Sve zavisi na koju nauku mislis, ako mislis na ovu nauku koja nas bombarduje sa svih strana, preko medija i td. ..mozemo ih blago receno svrstati u politiku.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Sve zavisi na koju nauku mislis, ako mislis na ovu nauku koja nas bombarduje sa svih strana, preko medija i td. ..mozemo ih blago receno svrstati u politiku.
Ne, ne mislim na tu nauku. Mislim na pravu oficijelnu nauku. U ovom slučaju na biologiju. Milsliš li da bi jedan istinski naučnik, makar po ubjeđenju bio i evolucionista, sakrio bilo kakavo naučno otkriće, koje bi išlo na uštrb njegovog ubjeđenja? To jednostavno nije zamislivo. Nauačnici su, uglavnom, etični ljudi. Istina im je važnija od svega drugoga. Uostalom, ako ne bi tako bilo, ne bi ni mogli govoriti o nauci, u onom smislu u kome ona ima svoje značenje danas, nego bi prije riječ bila o manipulacijama i obmanama, a to nema veze sa naukom. Ja ne sumnjam ni u jednog naučnika, bio on teista, ateista, evolucionista, ili kreacionista. To mogu biti njihove ideje vodilje, ali ne i rezultat njihovog naučnog rada. Taj rezultat mora biti egzaktno dokazan i verifikovan od strane naučne javnosti i kao takav nema nikakve veze sa njihovim svjedtonazorom.
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Ne, ne mislim na tu nauku. Mislim na pravu oficijelnu nauku. U ovom slučaju na biologiju.
Pa na nju i mislim.
Milsliš li da bi jedan istinski naučnik, makar po ubjeđenju bio i evolucionista, sakrio bilo kakavo naučno otkriće, koje bi išlo na uštrb njegovog ubjeđenja? To jednostavno nije zamislivo. Nauačnici su, uglavnom, etični ljudi. Istina im je važnija od svega drugoga. Uostalom, ako ne bi tako bilo, ne bi ni mogli govoriti o nauci, u onom smislu u kome ona ima svoje značenje danas, nego bi prije riječ bila o manipulacijama i obmanama, a to nema veze sa naukom. Ja ne sumnjam ni u jednog naučnika, bio on teista, ateista, evolucionista, ili kreacionista. To mogu biti njihove ideje vodilje, ali ne i rezultat njihovog naučnog rada. Taj rezultat mora biti egzaktno dokazan i verifikovan od strane naučne javnosti i kao takav nema nikakve veze sa njihovim svjedtonazorom.
Da ti sad ne bih ja ovde vadio i pastovao jedan primer iz Dzenrijeve knjige, lepo bi bilo da sam pogledas, imas od 38 strane kako je on objavljivao svoje radove http://www.stazamanade.com/ebooks/Mala_misterija_stvaranja_Dzentri.pdf
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Pa na nju i mislim.

Da ti sad ne bih ja ovde vadio i pastovao jedan primer iz Dzenrijeve knjige, lepo bi bilo da sam pogledas, imas od 38 strane kako je on objavljivao svoje radove http://www.stazamanade.com/ebooks/Mala_misterija_stvaranja_Dzentri.pdf
Pa, očekivao sam ovo. Koga drugog možeš ovdje predstaviti nego Roberta Gentry-a, - tu kontraverznu ličnost, koja pokušava staviti nauku u službu svog kreacionističkog svetonazora. On pokušava nemoguće. Naučno dokazati da je Biblija u pravu. Njegove radove nije priznala niti ferifikovala naučna javnost, ali ne radi toga što oni opovrgavaju evolucionistički koncept, nego što je njegova teorija puna nelogičnosti, kontraverznih zaključaka i što je suprostavljena cjelokupnoj geološkoj nauci.
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Pa, očekivao sam ovo. Koga drugog možeš ovdje predstaviti nego Roberta Gentry-a, - tu kontraverznu ličnost, koja pokušava staviti nauku u službu svog kreacionističkog svetonazora. On pokušava nemoguće. Naučno dokazati da je Biblija u pravu. Njegove radove nije priznala niti ferifikovala naučna javnost, ali ne radi toga što oni opovrgavaju evolucionistički koncept, nego što je njegova teorija puna nelogičnosti, kontraverznih zaključaka i što je suprostavljena cjelokupnoj geološkoj nauci.
Zaista si smesan, pricas gluposti kao i obicno. Pa zasto su se ''naucnici'' odusevili Dzentrijevim otkricem, a kada su saznali da se uklapa sa kreacionizmom, bum, otkaz, prevara, ubit u koris drzave.
Pa vi jedino recima mozete da ''opovrgnete'' Dzentrijevo otkice, ali naucno nikako. Pa zasto se nije odrzao tv duel ili sl. sa Dzentrijem, nego se govori u ateistickim i evolucionistickim casopisima da Dzentri prica gluposti!? pa ni jedan evolucionista ne sme da se pojavi pred Dzentrijem, zna dobro da bi ga ovaj iskompromitovao, ne budi naivan!
Uostalom nije Dzenrijevo otkrice jedino koje pokazuje da je planeta stvorena u trenutku i da je stara svega 6000god. imamo brojane naucne pokazatalje koji nam ukazuju na starost planete Zemlje.
 
Član
Učlanjen(a)
27.03.2009
Poruka
530
E ovo je sve bolje od boljeg, Jevrejin napisao da neko priča gluposti, a da to nije on. wacko2 :) :D
 
Član
Učlanjen(a)
27.06.2010
Poruka
306
I da negde na ovom svetu iskopaju "originalnog" diva,ko moze da tvrdi da su ziveli za vreme Noja, te da je bas on bio div.....
 
Natrag
Top