Besmrtnost ili smrtnost duse

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mudr 3,2: Očima se bezbožničkim čini da oni umiru i njihov odlazak s ovog svijeta kao nesreća.

Principom borbe biblijom protiv biblije se koriste ateisti i borci protiv Boga.

Ovde govori o ljudima koji nemaju veru ni nadu u večni život i vaskrsenje, i na smrt gledaju kao na kraj života bez nade u život, a ne o stanju posle smrti.

Čovek koji umire ne umire zauvek, već će na kraju biti vaskrsnut na život večni.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Da vidimo sve te stihove koji "dokazuju" besmrtnu dušu.

22 Samo telo dok je živ boluje, i duša njegova u njemu tuži. Jov 14,22

Ovdje se želi prikazati kako je duša neki poseban element u odnosu na tijelo. Ali nije tako. Kao što sam već dao duša ima više značenja, i uvijek se odnosi na čovjeka. Duša znači i emocije. Nigdje ne piše da čovjek ima emocije kada je mrtav. Dakle čovjek ima emocije, ali dok je živ. Iako su emocije duhovna komonenta, one nisu nezavisne u odnosu na tijelo. Čovjek nema emocije kada umre. Propovjednik 9,6Davno je nestalo i njihove ljubavi, i mržnje, i zavisti, i više nemaju udjela ni u čem što biva pod suncem.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Dakle, biblijsko učenje je "DA JE DUŠA SAM ŽIV ČOVEK SA ATRIBUTIMA ŽIVOG BIĆA, I DA ČOVEK KAO DUŠA UMIRE I SPAVA ILI POČIVA U GROBU DO ČASA VASKRSENJA"
Pitam te gde piše , da dah Božji počiva u grobu , ovo se odnosi samo na tjelo,a ne na dah Božji , to jest na duh
1. DUŠA UMIRE:
Tose odnosi samo na tjelo . Pitamte kud odlazi dah Božji , pusti ti sad tjelo , njega črveki popapaju . Ali taj dah kud on ide????
2. ŽIV ČOVEK JE DUŠA ŽIVA - CELINA DUHA I TELA:

"A stvori Gospod Bog čoveka od praha zemaljskog, i dunu mu u nos duh životni; i posta čovek duša živa" ( 1 Mojsijeva 2. 7 )
Kako tvoj Tripica veli ajmo sledeći stih , meni se čini da Biblija veli dase Bogu vraća Božje , a zemljiji zemaljsko . Samo nemoj reć da vučemo nešto iz konteksra
3. HRISTOV DOLAZAK I VASKRSENJE:
Sam dolazak Krista je dokaz da duh živi , sam Isus je sa svojim primjerom pokazao da čovjek ima svoj duh (dušu) Isus je rekao Bože moj predajem tebi duh svoj to jest (dušu) On je sa svojim primjerom pokazao da duh ne umire , sam namje Bog pokazao od čega se mi sastojimo . Isus je bijo čovek , umro , duh predao OCU , i uskrsnuo , onam daje do znanja da ćemo živjeti i poslje smrti po njemu AMEN.
Svela im se nauka na par stihova koji su izvrnuti, druge stihove ne smiju ni pogledati.
Koliko ja vidim ti neveruješ Isusu .Pitanje zatebe : Kako Isus predaje svoj duh ocu , ako potvom duh umire , a svi znamo daje isus biho čovek , a i BOG , onam je sa svoim primerom pokazao da čovek ima duh (dušu)
Nažalos, protivnici se najefikasnije protiv biblije bore biblijom, vadeći pojedinačne citate da bi dokazali svoje teorije, ne iznoseći celinu, jer su svesni da celina ruši njihove teorije.
Dobro veliš žalostno je , što neveruješ Isusu , izgleda daje za tebe Isus umro ,i još leži u grobu , njegov duh još čeka ?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Koliko ja vidim ti neveruješ Isusu .Pitanje zatebe : Kako Isus predaje svoj duh ocu , ako potvom duh umire , a svi znamo daje isus biho čovek , a i BOG , onam je sa svoim primerom pokazao da čovek ima duh (dušu)

Tvoje besmislene komentare neću ni da čitam.

Evo kako Nelsim izmišlja, kao i Mire i ostali.

Nelsim said:

nemaju veze ni sa telom

-------------------------------------
Osporavanje Nelsimove tvrdnje.
Kako nemaju veze sa tijelom kada sve duhovne funkcije se nalaze u mozgu. Kako nemaju kada te funkcije idu kroz mozak. Čuj nemaju veze sa tijelom? Udari glavom od zid pa ćeš vidjet da nema veze.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pitam te gde piše , da dah Božji počiva u grobu , ovo se odnosi samo na tjelo,a ne na dah Božji , to jest na duh

Dah Božji nije čovekov Duh koji nastavlja da živi nakon smrti tela, već je to univerzalna Božja sila koja izvire iz nutrine Boga, iz njegovog bića, a koja oživljava svu tvorevinu:

"Doista, Bog ne radi nepravedno, Svemoćni ne izvrće pravde.
Tko se s njim brine za zemlju?
Tko je utemeljio nadzemaljski svijet?
Kad bi samo mislio na samoga sebe, kad bi uzeo natrag svoj duh i svoj dah:
Preminulo bi najednom svako tijelo, čovjek bi se opet vratio u prah."
( knjiga o Jovu 34. 12 - 15 )

Tose odnosi samo na tjelo . Pitamte kud odlazi dah Božji , pusti ti sad tjelo , njega črveki popapaju .
Ali taj dah kud on ide????

Nije telo duša, već telo u koga je Bog udahnuo svoj duh ili dah života gore opisana, koja nije čovekov Duh koji nastavlja da živi nakon smrti tela, već je to univerzalna Božja sila koja izvire iz nutrine Boga, iz njegovog bića, a koja oživljava svu tvorevinu.
Kada čovek umre ta sila života se vraća u Božje biće kao njen izvor.

Kako tvoj Tripica veli ajmo sledeći stih , meni se čini da Biblija veli dase Bogu vraća Božje , a zemljiji zemaljsko . Samo nemoj reć da vučemo nešto iz konteksra

Sam dolazak Krista je dokaz da duh živi , sam Isus je sa svojim primjerom pokazao da čovjek ima svoj duh (dušu) Isus je rekao Bože moj predajem tebi duh svoj to jest (dušu)

Nije predao dušu, već je rekao "U TVOJE RUKE PREDAJEM DUH SVOJ" u nekim prevodima "U RUKE TVOJE PREDAJEM SVOJ ŽIVOT"

Dakle, Isus je predao ili ispustio tu životodavnu silu Božju koja oživljava, koja nije čovekov Duh koji nastavlja da živi nakon smrti tela, već je to univerzalna Božja sila koja izvire iz nutrine Boga, iz njegovog bića, a koja oživljava svu tvorevinu.

On je sa svojim primjerom pokazao da duh ne umire , sam namje Bog pokazao od čega se mi sastojimo . Isus je bijo čovek , umro , duh predao OCU , i uskrsnuo , onam daje do znanja da ćemo živjeti i poslje smrti po njemu AMEN.

Svojim primerom je upravo pokazao suprotno, da čovek umire, prebiva u grobu, i na kraju istorije vaskrsava.

Ako čovek živi odmah nakon smrti i odlazi kod Boga, onda mu ne treba vaskrsenje.
Isus je svojim vaskrsenjem dao ljudima zalog njihovog vaskrsenja, a ne zalog nekakvog bestelesnog izlaženja iz tela.

Koliko ja vidim ti neveruješ Isusu .Pitanje zatebe : Kako Isus predaje svoj duh ocu , ako potvom duh umire , a svi znamo daje isus biho čovek , a i BOG , onam je sa svoim primerom pokazao da čovek ima duh (dušu)

Duša nije ni telo, ni Duh.

Ona je spoj tela, i životodavne Božje sile koja oživljava:

"A stvori Gospod Bog čovjeka od praha zemaljskoga, i dunu mu u nos duh životni; i posta čovjek duša živa" ( 1 Mojsijeva 2. 7 )

Dakle, mrtvo telo nije duša živa, to nije ni nešto što prebiva u telu, to je ŽIV ČOVEK koji je postao duša živa kada mu je Bog udahnuo svoju životodavnu silu.

Verovati u Isusa znači imati biblijsko učenje i osvedočenje Duhom Svetim, a ne svoja lična mišljenja.

Dobro veliš žalostno je , što neveruješ Isusu , izgleda daje za tebe Isus umro ,i još leži u grobu , njegov duh još čeka ?

Isus je vaskrsnuo, ali je čekao na to tri dana i noći.

Verni ljudi i žene koji su umrli od Adama do danas, oni još uvek čekaju Isusov drugi dolazak kada će ih Bog podići.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Koliko ja vidim ti neveruješ Isusu

Ajd da odg. ipak, dama si. Biblija nigdje ne govori da je duša duh, ko onda ne vjeruje?

.Pitanje zatebe : Kako Isus predaje svoj duh ocu , ako potvom duh umire ,

Duh ne umire, nego čovjek dakle duša. Gdje sam ja rekao da duh umire, duh životni nije živo biće da umire.

a svi znamo daje isus biho čovek , a i BOG ,

Božanstvo nije umrlo, a Isus osoba jeste umro.

onam je sa svoim primerom pokazao da čovek ima duh (dušu)

Gdje stoji da je duh duša?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
A pisao meni kako samo citiram SZ.
Prva sotonina laz koju slede skoro sve religije jeste besmrtnost ljudske duse.
Tu laz je izrekao preko zmije u edenskom vrtu kad je nasrnuo kusnjom na Evu
1. Moj. 3
1 Ali zmija beše lukava mimo sve zveri poljske, koje stvori Gospod Bog; pa reče ženi: Je li istina da je Bog kazao da ne jedete sa svakog drveta u vrtu?
2 A žena reče zmiji: Mi jedemo rod sa svakog drveta u vrtu;
3 Samo rod s onog drveta usred vrta, kazao je Bog, ne jedite i ne dirajte u nj, da ne umrete.
4 A zmija reče ženi: Nećete vi umreti;
5 Nego zna Bog da će vam se u onaj dan kad okusite s njega otvoriti oči, pa ćete postati kao bogovi i znati šta je dobro šta li zlo.
Dakle odluci se kome ces da verujes ,da li Sotoni ili Jehovi Bogu,ili nekim drugim bogovima kao sto rece sotona Evi,preko zmije.
Niste li vi ti koji govorite ljudima da nece umreti ,jer nakon smrti nastavljaju da zive???
Razmisli malo,cemu onda Isusuova zrtva i nada u uskrsenje?
 
Natrag
Top