Besmrtnost ili smrtnost duse

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
ANDJELI NISU IMALI I NEMAJU - "bozanstvo"!

Stih koji glasi: "ja rekoh bogovi ste"
Ne znaci da ih Bog "pretvara u bogove", vec im se on tamo - RUGA!

Pogledaj ceo stih:

"ja rekoh bogovi ste, ALI CETE KAO SINOVI LJUDSKI POMRETI SVI"


Ne radi se tu o tome, da ih bog "pretvara u bogove", "vec su oni sami sebe tako zvali" - i onda im se Bog "ruga" i kaze:

"
DA, JESTE VI BOGOVI, ALI CETE KAO SINOVI LJUDSKI POMRETI!"

-->
DAKLE RUGA IM SE!

U pitanju je obicno nerazumevanje stihova!

Nije to ni ruganje, nego im govori da su im zla djela i da će pomrijeti zbog toga.

Ovde se ne slazem, jer mi "necemo imati isto telo", jer ako ono bude i sastavljeno vecim delom od "stare materije" opet ce sadrzati "bitan deo nove" , dakle to onda "NE MOZE BITI ISTO TELO - ISTA LICNOST".

Biblija kaze da ce telo biti "izmenjeno".

Ali ostaje ista ličnost.

Gde je tebi licnost u telu?
U kom delu tela?

Ako je "ceo covek = licnost", onda se "modifikacijom tela - menja i licnost"!

Pa nema ličnosti izvan tijela. Što bi se mijenjalo kada Bog u sebi ima sve o svakoj ličnosti.

Zato sam lepo rekao, "informacija se vadi napolje", to se vraca Bogu, i on je "ubacuje nazad u novo telo", i tako covek "vaskrsava".

I da se inf. vraća opet nije ona ličnost, nigdje nema zagrobnog života. To ni tvoja crkva ne uči, nego kaže da izlazi duh (oni ga zovu dušom) i da je to svijesna i živa osoba. Što nije tačno.

Drugacije ne ide, jer Biblija to uci , samo treba otvoriti oci, i sagledati "sta je Duh", on se u bibliji uvek opisuje kao "licnost",

Ali se odnosi na dušu, dakle i na tijelo. Nigdje ličnost nije mimo tijela. I taj duh nije ništa mimo tijela što izlazi, a to uči tvoja crkva.

ako ja ne sporim da je on i "sila", on jeste i energija, ali nije samo to..

Vi ste ispravno razumeli da je on "sila", ali niste jos shvatili da je Duh "nosioc licnosti"!

Duh životni nije duh čovjeka.
 
Učlanjen(a)
18.12.2016
Poruka
23
Meni je sa vama, dragi prijatelji, veoma ugodno diskutirati. Uvijek se nešto drugačije spozna od onoga što nosiš u sebi.

poz
 
Učlanjen(a)
18.12.2016
Poruka
23
O dusi mnogi tvrde da znaju a zapravo niko to nezna. To je prica za sebe i tesko da ce iko to pogoditi osim nagadjanja. Isto kao i poredjenje i odnos sa dahom. lp
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.312
O dusi mnogi tvrde da znaju a zapravo niko to nezna. To je prica za sebe i tesko da ce iko to pogoditi osim nagadjanja. Isto kao i poredjenje i odnos sa dahom. lp

Zato sto Biblija nije prirucnik iz kojeg bi neko vadio zakljucke o tome, ona se duse i duha dotice samo usputno, a prvenstveno se koncentrise na ovaj zivot, i objasnjava kako ugoditi Bogu na zemlji.

A nagradu su ocekivali jos za zivota, pa kasnije razumeju da to dobijaju na onom svetu...

Ali precizno, sta se desava i kako ce to biti, nije dato, Pavle je to nazvao tajnom: "evo vam kazujem tajnu".


Šta znači nečija tvrdnja bez dokaza? Ništa. Biblij jasno dokazuje šta je duša.

Biblija se time bavi usputno.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Biblija se time bavi usputno.

Opet nemaš dokaza. Biblija ne da se bavi usputno nego je to jdna od najznačajnijih tema jer je veoma važna, jer PC i RKC ljude navode na spiritizam zato Biblija na više mjesta naglašava da mrtvi ne znaju ništa.

To je jedna od najznačajnijih tema.
 
Natrag
Top