Besmrtnost ili smrtnost duse

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.312
Sa sahrane mog Oca.

Na slici su vidljivi tkz. "orbovi", vide se dva. Prvi je gore levo, drugi je dole desno..

Neka mi sad neko kaze sta je to?


tmp-cam--847467614.jpg
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nauka i misticizam su oprečni u tumačenju ove pojave.
Možemo verovati u jedno ili drugo, po izboru.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.312
Nauka i misticizam su oprečni u tumačenju ove pojave.
Možemo verovati u jedno ili drugo, po izboru.

Pa sad vlaga, prasina pred objektivom, greska kamere i sl. mogu stvarno imati nekog uticaja, ali ne znam. Bilo je hladno vreme, pa i to moze uticati... Ali zar bi onda bili savrseni krugovi?

Mozes li mi dati neko naucno objasnjenje?

Mnogo nekih koincidencija se poklopilo, i ono sa satom da je stao(kasnio), pa sve izgleda zaista cudno, ja nikada takvo nesto nisam doziveo, zaista...

Kako bi ti ovo shvatio da si na mom mestu?
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne bih možda ni razmišljao o tome, ili ako bi mi palo u oko - jednostavno bih pomislio da je loša fotografija usled svetlosti.

Da je na slici neka sablast, ili Duh - tu je jasno da bih to pripisao delovanju okultnih sila, ili demona.

Koliko vidim, tu na toj fotografiji ima svetlosti.

Pogleda ove krugove od obljeska sunca.



Ne bavim se fotografijom, pa ne poznajem delovanje svetlosti i efekte na proces snimanja, tako da nemoj zameriti ako nisam kopetentan da ti dam precizan odgovor, osim što i sam možeš naći na internetu.
 
Učlanjen(a)
18.12.2016
Poruka
23
@mire 000

Kolega, ništa spektakularno to nije. Ako ste mislili da se radi o nekom specifičnom fenomenum, trenutku nekog događaja, treba razumijeti da kamera može flešovati razne images; prema tome, ono što vi razmišljate je - ako vas dobro razumijem – vi sigurno mislite da bi to trebalo nešto da predstavlja??! Svakako da je fenomen prelaza duše u drugi stadij postojanja (u novi oblik) nama koji živimo u 3d materijalnom viđenju stvari – interesantan, ali ne postoji još uvijek mašina koja će hermetiku duhovnosti da podredi materijalnom razdijeljenju. Prije ćete osjetiti na sebi (u vašoj emociji duše) unutarnji čin događaja nego li fizičku manifestaciju stvari. Ako sam krivo shvatio šta ste željeli da kažete, izvinjavam se.

Lp
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ako je duša nikla „tzv mješanjem“ spoja supstanci onoga što si nabrojao u drugom redu priče, tada to meni djeluje kao nusprodukt. Moje mišljenje je ako mi daš za pravo da se izrazim, duša je unikatna Božanska supstanca sa unikatnim uzorkom, poseban čin, objekt, mjerilo, ona koja je kreirana iz najviših predela i ima emisijsku ulogu; svaka individualna duša – na kraju kao delovanje kolektiva (Božjih sledbenika) da se okonča, završi preostalo vrijeme u procesu Gospodnjeg nauma. Možemo dugo da polemišemo oko te teme, ona je kao pandorina kutija a mi kao djeca koja istražuju ono što nas golica. Toliko za ovaj put od mene, svako dobro želim.

Postovanje brate Voccalist

Hvala ti na tako lepom komentaru.
Sa filozofske tacke gledista mi mozemo da mastamo i razmisljamo o svemo kako mislimo, osecama i zelimo. Medjutim, mi hriscani, u svakom odgovoru na teoloska pitanja, oslanjamo se na temelj hriscanskog ucenja a to je Biblija kao Bozje otkrivenje coveku. Zbog toga mi nastojimo, koliko je to moguce, da svoje misljenje i zakljucke, koji mogu biti dobri ili pogresni, uskladimo sa temeljom hriscanskog ucenja a to je Biblija. Zato sam ja u mom prethodnom komentaru i skrenuo paznju na ono kako je Bog formirao i stvorio coveka. Biblija jasno kaze da je Bog stvorio materiju, oforimo covekovo telo od gline, ali taj kip je bio bez zivota. Tek kada je u kip udahnuo dah zivotni, dao mu slilu da ozivi, on je oziveo i prilikom spajanja daha sa telom dusa je nastala. To je tako jasno i jednostabvno i nije ga tesko razumeti. A to pokazuje da kao i ceo covek, dusa nije besmrtna.


U prorockoj reci zapisano je: "KOJA DUSA SGRESI ONA CE UMRETI!" Jezekilj 18,20
 
Učlanjen(a)
18.12.2016
Poruka
23
Zato sam ja u mom prethodnom komentaru i skrenuo paznju na ono kako je Bog formirao i stvorio coveka. Biblija jasno kaze da je Bog stvorio materiju, oforimo covekovo telo od gline, ali taj kip je bio bez zivota. Tek kada je u kip udahnuo dah zivotni, dao mu slilu da ozivi, on je oziveo i prilikom spajanja daha sa telom dusa je nastala. To je tako jasno i jednostabvno i nije ga tesko razumeti. A to pokazuje da kao i ceo covek, dusa nije besmrtna.


Svako ti dobro Marko. Jasno je da Hrišćanin ima svoj ugao razmišljanja, tj da crpi podatke ili informacije sa stanovišta svoje vjere, što je ispravno, jel. Međutim, ja lično (možda) imam potrebu da shvatim šta je poanta, tj želim da svojem biću objasnim, da prihvatim sa razumijevanjem i kakvom-takvom logičnošću. To ne znači da sam ja spreman npr da nešto mjenjam; ne, nikako. Želim da razumijem kako-zašto. Eto, tako pristupam toj materiji priče. Što se tiče pisanih riječi iz Biblije; čovjek ondašnjeg vremena nije bio (komparišući današnji IQ i mentalno viđenje) dovoljno obrazovan, naučen, shvaćen – da se primi „poante priče“ pa je sve to samo primao – onako kako je došlo sa „riječi“.


Riječ je dakako dalekosežnija, jer u njoj su ostavljeni prostori da ih tadašnji čovjek pokuša dokučiti, a ne apriori uzimati – bez da sudjeluju u istom procesu. Čovjek je dobivao potrebnu vrstu „znanja“ ali trebalo je obrazovati unutarnjeg čovjeka. Nije li sam Hristos Gospod nerijetko morao da govori (učenicima) u parabolama, da bi ljudima približio smisao?! Pazi nešto, filosofija je kao i duhovnost ili neka druga varijanta uvijek u blizini, kao neizostavni koncept uma ljudskog bića; materija je stvorena iz kreacija riječi. Duh je postojan oduvijek. Mi, ljudi, mi smo nastali iz dijela materije ali naša sekvenca (duša, iskra) dolazi od samog Gospoda, Onoga koji je iznad svega, i iz Kojega je sve niklo (rađanje svih svijetova).


Po ovom mom mišljenju, duša je poput vibracije neke energije, kreirana iz najviših predjela i sa specifičnom ulogom, upravo iz postojanosti najviših svijetova. Mi smo ipak ograničeni svojim tijelom u materiji, zato je duh svezan i ne djeluje u načinu kako bi morao. Dušu vidim kao glavni motor bića, o dahu koji je utisnut da materijalno tijelo zaživi vidim koncept spoja „riječi“ da se poveže budući smisao života čovjeka, duša i dalje vodi „računalni“ nadzor na cjelim bićem, neuništiva je poput energije – koja samo može da pređe iz jednog oblika u drugi. Mislim da to nije uopšte daleko od Hrišćanstva, jer ono što ti meni impliciraš jeste nivo ili granica koju Hrišćanin ne smije da prijeđe (izvan učenja koje je dato).


Ako bi duša bila „uništiva“ tada Hrišćanski pojam o Raju ili paklu ne bi imao smisla, jer je rečeno da će čovjek da pati i sa novorealiziranim materijalnim tijelom i sa dušom koja je grešila, da prođe muke (ili radosti). Dakle, ako je duša uništiva, kao specifični objekt (oko kojega se razne sile bore) zar bi čovjekovo uzrastanje i težnja da se približi Bogu – imalo nekog smisla? Ako je ona neuništiva, onda valjda to govori da je ona i te kako vrijedna i da ima za cilj ispunjavati zakone Stvoritelja. Po meni, postoji jasno definiran cilj, strategija, a religija kao takva drži se strogo onoga što je napisano! Zamislimo da je sve ovo ipak spojivo? Da čovjek otvori svoje oči i načuli uši, pa da čuje ono što je odavna napisano u duši?


Veliki pozdrav druže
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Postovanje Voccalista,

Ponovo si dao dobar komentar. O svakoj recenici mogli bismo dugo diskutovati. Ti pokusavas da do svega dodjes is sve da objasnis logikom. Logika jeste potrebana, ali ne moze da resi sve probleme.

Ti tvrdis:"Dakle, ako je duša uništiva, kao specifični objekt (oko kojega se razne sile bore) zar bi čovjekovo uzrastanje i težnja da se približi Bogu – imalo nekog smisla?"

Ne znam zbog cega si ovo napisao. Da li znas ista u hriscanskom ucenju o VASKRSENJU.
Vaskrsenje je ponovo stvaranje iste osobe koja je ranije postojala.
Ja sam gore naveo biblijsku izjavu prorok koji je jasno napisao: "Koja dusa zgresi ona ce umreti."

Slazem se sa tobom da su primitivni ljudi imali i primitivno misljenje i mnogo vece ogranicenje da sasnaju istinu od nas dana, ali ponovo, u Bibliji je napisano da su pisci Biblije bili inspirisani ljudi, jer su od Boga dobijali otkrivenja koja su prenosili narodu.

Sretan ti Bozic
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.312
Ne bih možda ni razmišljao o tome, ili ako bi mi palo u oko - jednostavno bih pomislio da je loša fotografija usled svetlosti.

Da je na slici neka sablast, ili Duh - tu je jasno da bih to pripisao delovanju okultnih sila, ili demona.

Koliko vidim, tu na toj fotografiji ima svetlosti.

Pogleda ove krugove od obljeska sunca.



Ne bavim se fotografijom, pa ne poznajem delovanje svetlosti i efekte na proces snimanja, tako da nemoj zameriti ako nisam kopetentan da ti dam precizan odgovor, osim što i sam možeš naći na internetu.

Shvatam sta zelis reci, ali ne bi li onda na objektivu trebao biti odsjaj, kao na datoj slici sto si ti postavio?

Na tvojoj slici se jasno vidi odsjaj, na mojoj ne. Isto tako tvoji krugovi su elipsasti, moji su savrseno okrugli..

Drugi krug jos i mogu pripisati nekom odsjaju, ali prvi ne.

Svakako nisam ni ja strucnjak za fotografiju, mozda je stvarno u pitanju odsjaj od blica?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.312
@mire 000

Kolega, ništa spektakularno to nije. Ako ste mislili da se radi o nekom specifičnom fenomenum, trenutku nekog događaja, treba razumijeti da kamera može flešovati razne images; prema tome, ono što vi razmišljate je - ako vas dobro razumijem – vi sigurno mislite da bi to trebalo nešto da predstavlja??! Svakako da je fenomen prelaza duše u drugi stadij postojanja (u novi oblik) nama koji živimo u 3d materijalnom viđenju stvari – interesantan, ali ne postoji još uvijek mašina koja će hermetiku duhovnosti da podredi materijalnom razdijeljenju. Prije ćete osjetiti na sebi (u vašoj emociji duše) unutarnji čin događaja nego li fizičku manifestaciju stvari. Ako sam krivo shvatio šta ste željeli da kažete, izvinjavam se.

Lp

Postavio sam pitanje upravo iz razloga sto sam doziveo interesantan fenomen pre oceve smrti, da mi je kasnio sat, odnosno stane, pa krene i to 4-5 dana pre smrti. To isto se i mojoj majci desavalo sa satom 2 dana pred sahranu. Nije u pitanju baterija, jer sat kasnije radi normalno.. Koincidencija?

Kasnije saznam da se mnogima desava identicno, i da je to uobicajena stvar, kad neko umre sat stane ili nekoliko dana pre toga kasni..

Zasto se to desava, ne znam?

I sad ova slika, verovatno ne bi obratio paznju da nije bilo ovog sa satom prethodno, a onda opet na netu pronadjem identicne slike sa orbovima, za koje se tvrdi da su duhovna bica.. Poenta je da ovih krugova nema na svim slikama....

Zato sam pitao za misljenje...
 
Natrag
Top