Besmrtnost ili smrtnost duse

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Lično verujem da su ova vrsta čuda koja je Mire ispričao - okultnog karaktera, jer Bog se ne igra sa čovekom, niti ima nameru da ga plaši bilo kakvim okultnim manifestacijama.
Ova čuda su svojstvena pojavi poznatijoj kao "poltergejst"

Bog može dati nagoveštaj nečije smrti, ali ako to čini - on to čini lično, ako ima potrebe za to.
U bibliji je to činio kroz proroke.

Ispričaću jedno moje lično iskustvo vezano za jednog brata iz crkve, koji je doživeo nesreću negde u Pančevu.
Naime, niko do danađnjeg dana ne zna - čak ni istražni organi, da li je taj čovek gurnut iz voza u pokretu, ili ga je udario voz na pruzi.

Dakle, doživeo je tu nesreću, i nakon toga bio prevežen u bolnicu, u kojoj je ležao u komi.

Neposredno pred smrt te nedelje, ja sam bio na Zemunskoj pijaci, i u jednom trenutku u jednom delu ulice - odjednom sam čuo jasan glas koji je izgovorio reči "umro je Djaja, a potom mnoštvo glasova koji kao da su jecali, i to osećanje tuge se natprirodno prenosilo i na moje biće, i kao da sam i ja hteo da zaplačem.
Kada sam pogledao na sat, video sam da je bilo 12:30 časova.
Kada sam se vratio kući, zvao sam jednu sestru iz crkve koja ga je posećivala u bolnici sa suprugom, i Djajinom makom.
Upitao sam je kako je Djaja, a ona mi je odgovorila - da je umro.
Upitao sam je kada se to dogodilo i u koliko sati, i ona mi je rekla - danas oko 12:30.
Tada sam razumeo - da mi je u času njegove smrti, Bog to objavio.

I za čuda postoji biblijski kriterijum, inače - kako bi ih drugačije raspoznavali.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.465
Lično verujem da su ova vrsta čuda koja je Mire ispričao - okultnog karaktera, jer Bog se ne igra sa čovekom, niti ima nameru da ga plaši bilo kakvim okultnim manifestacijama.
Ova čuda su svojstvena pojavi poznatijoj kao "poltergejst"

Bog može dati nagoveštaj nečije smrti, ali ako to čini - on to čini lično, ako ima potrebe za to.
U bibliji je to činio kroz proroke.

Ispričaću jedno moje lično iskustvo vezano za jednog brata iz crkve, koji je doživeo nesreću negde u Pančevu.
Naime, niko do danađnjeg dana ne zna - čak ni istražni organi, da li je taj čovek gurnut iz voza u pokretu, ili ga je udario voz na pruzi.

Dakle, doživeo je tu nesreću, i nakon toga bio prevežen u bolnicu, u kojoj je ležao u komi.

Neposredno pred smrt te nedelje, ja sam bio na Zemunskoj pijaci, i u jednom trenutku u jednom delu ulice - odjednom sam čuo jasan glas koji je izgovorio reči "umro je Djaja, a potom mnoštvo glasova koji kao da su jecali, i to osećanje tuge se natprirodno prenosilo i na moje biće, i kao da sam i ja hteo da zaplačem.
Kada sam pogledao na sat, video sam da je bilo 12:30 časova.
Kada sam se vratio kući, zvao sam jednu sestru iz crkve koja ga je posećivala u bolnici sa suprugom, i Djajinom makom.
Upitao sam je kako je Djaja, a ona mi je odgovorila - da je umro.
Upitao sam je kada se to dogodilo i u koliko sati, i ona mi je rekla - danas oko 12:30.
Tada sam razumeo - da mi je u času njegove smrti, Bog to objavio.

I za čuda postoji biblijski kriterijum, inače - kako bi ih drugačije raspoznavali.

Bog se ne igra sa ljudima,ali se zato sotona i te kako zabavlja sa ljudima,i sto je najgore veoma lukavo namesta da bi Bog Jehova ispao krivac.
U knjizi o Jobu pise
Job 1:16
16 Dok ovaj još govoraše, dođe drugi i reče: Oganj Božji spade s neba i spali ovce i momke, i proždre ih; i samo ja jedan utekoh da ti javim.
kad se procitao ceo kontekst jasno je da je sotona prouzrokovao sve zlo,koje pripisuje Jehovi Bogu...Tako i danas cini sa osobama koje su podlozne sujeverju u zelji da ih ucvrsti i ojaca u istom tom sujevernom neznanju...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Vernome se javlja Bog, i on prpoznaje Božje delovanje na osnovu reči Božje, i Božanskog osvedočenja koje je u njemu posredstvom Duha Svetoga koji ga vodi i daje mu dar da raspoznaje duhove.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Bog se ne igra sa ljudima,ali se zato sotona i te kako zabavlja sa ljudima,i sto je najgore veoma lukavo namesta da bi Bog Jehova ispao krivac.

Niti imate ispravnu sliku o Bogu niti o demonima. Demoni su ozbiljna bića i ne igraju se nego na vrlo lukav način varaju ljude.

16 Dok ovaj još govoraše, dođe drugi i reče: Oganj Božji spade s neba i spali ovce i momke, i proždre ih; i samo ja jedan utekoh da ti javim.
kad se procitao ceo kontekst jasno je da je sotona prouzrokovao sve zlo,koje pripisuje Jehovi Bogu...

A ko je rekao da je Bog odgovoran za zlo?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.321
Veruj mi ja sam se slicnih prica naslusao na hiljade..
Zasto bi Bog dozvolio sotoni da me vara ako nema niceg???
Verovao ti ili ne,Bog je dopustio sotoni da dokaze svoje optuzbe protiv svih nas,a to je da smo lakoverni,i spremni da brzo okrenemo ledja Bogu kad se dese nepredvidjene okolnosti.
Evo ti slucaj zabelezen u knjizi o Jovu.
Jehova Bog je dopustio sotoni da iskusa Jobovu vernost.Job nije razumeo sta ga je snaslo,ali nije pljuno u lice Boga cak kad ga je i rodjena zena na to nagovarala...
Ako je Bog rekao Adamu i Evi da je kazna SMRT,za jedenja ploda sa drveta spoznanja dobra i zla,kako to da neki pricaju da postoji zagrobni zivot?,pa jos da su Adam i Eva otisli u raj na nebo?,,,heeej pa to ispade da je Smrt blagosov??? Nasuprot tome,kad covek umre ode u zemlju,pa cak i ako ga spale na lomaci,i tu prestaje svaki rad,osecanje i bilo kakva pomisao!!!Ostaje samo nada da ce Bog jednog dana vaskrsnuti tu osobu u zivot za ogroman broj ljudi za zemlju,a samo ogranicen broj od 144.000 na nebo.

Ovde sto navodis Bibliju kao dokaz da "nema rada, misljenja" itd.. bla bla..
To ti sve mogu Biblijom i oboriti, i oborio sam koliko puta do sad..

A nisu Adam i Eva otisli u Raj, vec su do dolaska Hrista, svi, pravednici i nepravednici, isli na isto mesto tame, i mogli su se gledati preko provalije, kao sto je Hristos u prici o Bogatasu i Lazaru ispricao.. A nakon toga se dele na posebna mesta..

Ovo gore da Bog mene iskusava ti nikako ne prolazi, jer pitanje smrti i stanja mrtvih, "nije iskusenje" zbog kojeg bi neko napustio Boga..

To zapravo nije nikakvo iskusenje.

Recimo da mene sotona uveri da mrtvi egzistiraju, kako to utice na moj odnos sa Bogom? Biblija brani komunikaciju sa mrtvima(bilo kakva komunikacija bi bila spiritizam - i crkva se tome protivi), tako da nikakav uticaj sotona ne moze vrsiti!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.321
Lično verujem da su ova vrsta čuda koja je Mire ispričao - okultnog karaktera, jer Bog se ne igra sa čovekom, niti ima nameru da ga plaši bilo kakvim okultnim manifestacijama.
Ova čuda su svojstvena pojavi poznatijoj kao "poltergejst"

Vidis i ja sam pomislio da je "poltergejst", ali u smislu da sam predosetio da ce se nesto desiti, i nekako nesvesno izazvao te dogadjaje.. Ali to je nemoguce..

Zanimljivo je da se tv vise ne gasi...

Bog može dati nagoveštaj nečije smrti, ali ako to čini - on to čini lično, ako ima potrebe za to.
U bibliji je to činio kroz proroke.

Ispričaću jedno moje lično iskustvo vezano za jednog brata iz crkve, koji je doživeo nesreću negde u Pančevu.
Naime, niko do danađnjeg dana ne zna - čak ni istražni organi, da li je taj čovek gurnut iz voza u pokretu, ili ga je udario voz na pruzi.

Dakle, doživeo je tu nesreću, i nakon toga bio prevežen u bolnicu, u kojoj je ležao u komi.

Neposredno pred smrt te nedelje, ja sam bio na Zemunskoj pijaci, i u jednom trenutku u jednom delu ulice - odjednom sam čuo jasan glas koji je izgovorio reči "umro je Djaja, a potom mnoštvo glasova koji kao da su jecali, i to osećanje tuge se natprirodno prenosilo i na moje biće, i kao da sam i ja hteo da zaplačem.
Kada sam pogledao na sat, video sam da je bilo 12:30 časova.
Kada sam se vratio kući, zvao sam jednu sestru iz crkve koja ga je posećivala u bolnici sa suprugom, i Djajinom makom.
Upitao sam je kako je Djaja, a ona mi je odgovorila - da je umro.
Upitao sam je kada se to dogodilo i u koliko sati, i ona mi je rekla - danas oko 12:30.
Tada sam razumeo - da mi je u času njegove smrti, Bog to objavio.

I za čuda postoji biblijski kriterijum, inače - kako bi ih drugačije raspoznavali.

Pa ne znam bas?

U mom slucaju nema nikakve komunikacije sa duhom...
A ipak je dogadjaj stvaran...

Majci je kasnio sat, sada radi normalno, znaci da nije baterija, a moj je stao. To sa tv-om se vise ne desava, sto znaci da nije kvar mehanicke prirode..

To se mnogim ljudima desava, i meni nije opet jasno sta je uzrok..
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Vidis i ja sam pomislio da je "poltergejst", ali u smislu da sam predosetio da ce se nesto desiti, i nekako nesvesno izazvao te dogadjaje.. Ali to je nemoguce..

Zanimljivo je da se tv vise ne gasi...

Pa ne znam bas?

U mom slucaju nema nikakve komunikacije sa duhom...
A ipak je dogadjaj stvaran...

Majci je kasnio sat, sada radi normalno, znaci da nije baterija, a moj je stao. To sa tv-om se vise ne desava, sto znaci da nije kvar mehanicke prirode..

To se mnogim ljudima desava, i meni nije opet jasno sta je uzrok..

Nije ni bitno toliko.
Bitna je suština, a to je - da je sve u Božjim rukama, i da on neće dopustiti da iko propadne, čak i nakon vaskrsenja i suda, to je saznanje koje mi je dao Gospod, a vreme će pokazati..
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.321
Nije ni bitno toliko.
Bitna je suština, a to je - da je sve u Božjim rukama, i da on neće dopustiti da iko propadne, čak i nakon vaskrsenja i suda, to je saznanje koje mi je dao Gospod, a vreme će pokazati..

Tu se slazem, Bog nece dozvoliti da iko ko je iskren i ko mu se ne suprotstavlja namerno, propadne.

Ali opet mene kopka sta ovi dogadjaji znace.. Covek tek kad se susretne sa neobjasnjivim fenomenima i pojavama shvata da nista nije slucajno, i da ovaj zivot ima neku svrhu i smisao..

Pa cak i iskustva sa demonima ko ih je doziveo, coveka uvere da postoji duhovni svet i da postoji Bog (sasvim suprotno djavolovim ocekivanjima)...

Tako da sta god je uzrok ovome, to znaci da postoji Bog..

Mene zanima samo da dokucim, sta utice na ove dogadjaje, da li je to Bog koji nas upozorava, ili nama neka nepoznata sila(mozda cak i duh koji se vraca k Bogu utice) ili pak demoni?

Iskren da budem, ni sam ne znam...

Ono sto znam sigurno, je da mi svi nosimo isti Duh, da smo po njemu povezani, kao sto nosimo istu krv, iste gene.. I odatle moze biti da mi osetimo kad je neko bolestan ili mu se blizi kraj..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.321
Inace ne znam koliko vam je poznato, da je jos davne 1970. godine, izvrsena prva uspesna transplantacija glave/tela, sa jednog majmuna na drugog.. I majmun sa presadjenom glavom je ziveo, ali nakon par dana doslo je do imunoloske reakcije odbacivanja stranog organa, u ovom slucaju mozga, i majmun je uginuo..

Sad se priprema i prva transplantacija na coveku, koja ce biti obavljena 2017.-18..
Nakon sto su pronasli nacin da povezu nerve i da sprece odbacivanje presadjene glave...

Zanima me vase misljenje, gde je tu duh/dusa? Jel u mozgu? Odseces telu glavu, prebacis je na drugo telo i covek nastavi da zivi i dalje???
 
Natrag
Top