Ako je Bog stvorio ljude da bi ga ovi obožavali, onda nije stvorio ljude nego robove

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Sve se to uklapa u ono što govori biblija jer i ta deca su isto grešana, rođena su grešna. Sad ateista to ne može da razume za njega je dete skroz nedužno a eto iz Božije perspektive nije nedužno jer je rođeno grešno.
Ovo ne može razmjeti niko ko zdravo-razumski razmišlja, a ne samo ateisti. Znam odakle potiče takav tvoj rezon - prvi grijeh..., svim ljudima je taj grijeh natovaren kao hipoteka..., pa, prema tome, ako su svi ljudi grešni i njihova djeca su grešna!? Ovakvo rezonovanje je naopako i ne može ga prihvatiti niti opravdati nikakvo razmno razmišljanje, naročito ako se ima u vidu da je i naš razum, alat koji je, prema Svetom pismu, kreirao sam Bog i darovao ga čovjeku da se služi sa njim. Zapitaš li se, gdje je tu Božija pravednost i kako to da se jedna djeca rađaju grešna a druga ne?
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Jurivaka cak i ako zaboravimo na to kako mogu uopste bebe da budu gresne i kako bog natovari svima tudje grehe, opet vidimo da je nauka odavno dokazala da adam i eva nisu ni postojali, taj prvi greh se nije ni desio, tako da moras BAS da se potrudis da bi verovao i dalje u te gluposti.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
vidimo da je nauka odavno dokazala da adam i eva nisu ni postojali

@jokermma
nema te nauke da dokaže ovu tvrdnju o nepostojanju adama i eve
a to što sotona ljudima lukavo suflira-šapuće kroz kvaziznanstvenike toga se čuvaj ili još bolje bježi od toga
jer prva knjiga Biblije, Posanak, jasno i nedvosmisleno govori tko je prvi bio stvoren
i gdje je učinjena pogreška, zatim kako su ljudi pali i zašto
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Razlika je u tome ko ubija tu decu. Vi tvrdite da ih ubija Bog, za one koji vide drugačije reći će da ih nije ubio Bog nego njegov protivnik koji je vladar ovog sveta. U stvari fizička eliminacije nije dobra metoda ubijanja koju koristi protivnik jer time oslobađa greha svaku jedinku koju ubije. Plata za greh je smrt i ko je mrtav oslobođen je greha. Misli se na smrt koju je uzrokovao protivnik na ovaj ili onaj način zbog njegovog apetita. Kad Bog nekoga ubije on je završio za sva vremena jer je raskinuo sa izvorom života. Tu decu ne ubija Bog to je način na koji treba razumeti. Sve koje je satana poubijao Bog će da ih povrati koje Bog ubije ti se nikada neće povratiti.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Jurivaka cak i ako zaboravimo na to kako mogu uopste bebe da budu gresne i kako bog natovari svima tudje grehe, opet vidimo da je nauka odavno dokazala da adam i eva nisu ni postojali, taj prvi greh se nije ni desio, tako da moras BAS da se potrudis da bi verovao i dalje u te gluposti.
Sa teistima, naročito teistima neke vrste, nemoguće je raspravljati sa pozicja teizam-ateizam. Tu jednostavno nema razgovora. Ali, ako se malo "uživimo" u rezonovanje vjernika i pokušamo im kontrirati njihovim vlastitim oružjem, onda je to druga stvar. U tom slučaju, kada im njihovim argumentima pokažete da su u krivu, onda ne mogu reći onu svoju omiljenu: to je Božija volja i Božije promišljanje.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
- prvi grijeh..., svim ljudima je taj grijeh natovaren kao hipoteka..., pa, prema tome, ako su svi ljudi grešni i njihova djeca su grešna!? ...
Zapitaš li se, gdje je tu Božija pravednost i kako to da se jedna djeca rađaju grešna a druga ne?

Mislim da treba razmišljati u drugom pravcu. Istočni ili praiskonski grijeh se odnosi na ljudsku narav, na ljude, ne anđele, ni na stvorenja koja možda još postoje negdje u svemiru. Ionako o njima nemamo pojma, samo znamo da čovjek po svojoj ljudskoj prirodi naginje grijehu ili ima sklonost činiti na zlo. To je u nama, dio naše naravi, a mi to reguliramo razumom i voljom. To štoej Adam izgubio svojim neposluhom i nepovjerenjem prema Bogu samo govori da je plan Božji bio drugačiji, no unatoć padu prvog čovjeka, Bog Otac obećava Spasitelja ko Otkupitelja ljudskog roda. Zato sv. Augustin kaže: "O sretne li krivice" (Felix culpa). Da Adam nije zgriješio ne bismo imali Isusa, no teolozi o tome nemaju definiran stav što bi se dogodilo da Adam nije zgriješio, da li bi se Isus pojavio ili ne?
Uglavnom, one govorimo o osobnim grijesima djece, to je suludo, već o krštenju kao sakrementu ( svetoj tajni) po kojem ponovno zadobivamo posvećujuću milost i postajemo djeca Božja i vraćamo u prvobitno stanje Adamove savršenosti. Naravno, čovjek čitav život griješi, manje ili više, zato imamo Ispovjed. Ukoliko se ljudi krste u odrasloj dobri, onda im krštenje briše sve grijehe počinjene tokom života.
Djeca koja umru bez krštenja... za njih ne mislimo da su osuđena makar se tako prije vjerovalo, već prepuštamo Božjem milosrđu.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
vidimo da je nauka odavno dokazala da adam i eva nisu ni postojali

@jokermma
nema te nauke da dokaže ovu tvrdnju o nepostojanju adama i eve
a to što sotona ljudima lukavo suflira-šapuće kroz kvaziznanstvenike toga se čuvaj ili još bolje bježi od toga
jer prva knjiga Biblije, Posanak, jasno i nedvosmisleno govori tko je prvi bio stvoren
i gdje je učinjena pogreška, zatim kako su ljudi pali i zašto

Problem je u tome sto ja menjam misljenje kada dodju bolji dokazi, i ja bi verovatno verovao u adama i evu pre 300 godina, ali nauka je dokazala da je knjiga postanka netacna, evolucija se desila i nikada nije ni postojao prvi homo sapiens, tako da jedino ti ostaje da lazes sebe da jeste.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
To štoej Adam izgubio svojim neposluhom i nepovjerenjem prema Bogu samo govori da je plan Božji bio drugačiji, no unatoć padu prvog čovjeka,
A-ha, tu sam te čekao!:dtyste: Znači da se Božiji planovi ne ostvaruju. Kako to? Kako je moguće da Bog nešto naumi i da to ne može da ostvari, ili se taj Božiji plan ostvari na pogrešan način? Nemoj samo u odgovoru na ovo, pozivati u pomoć đavola!:D
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zamisli slona i tebe sa njim u sobi, a pored vas jedno ogromno brdo izmeta. Ono sto ti pricas je sledece:

Ju odakle ovaj izmet ovde? Mora da ga je doneo sebicni trener slonova koji je najverovatnije ateista. Ja ne vidim nikakvog slona u ovoj sobi, i ako samo predlozis da postoji slon u sobi, ti si netolerantan, i bogohulan, zato sto mislis da je slon mogao da napravi tu gomilu izmeta.

Ovo je primer kako ti ignorises realnost oko sebe.
(ne mislim da si zaista u sobi sa slonom, nadam se da razumes poredjenje koje sam hteo da izvedem, primer nije imao nameru da te uvredi sa gomilom izmeta)


Nisam bas shavatio poentu. ali nije ni bitno.
Bitno je da Hriscanin i te kako shvata i prihvata realnost te realnosti koja ga okruzuje, u njoj zivi i susrece se sa njom isto kao i drugi ljudi, i to sve mnogo vise nego jedan ateista, jer on gleda ocima REALNOSTI, ali istina ne dopusta da ga ona odvuce sa sobom u sve posasti koje nudi.

Za razliku od toga, ateista sam kreira realnost onako kako mu se svidja, i on joj se prepusta i dopusta da ona njime manipulise i odredjuje tokove njegovog zivota, kreirajuci i njegov nacin razmisljanja, ponasanja, i odnosa prema sebi i svetu koji ga okruzuje.

Zato ateista i jeste ateista, jer ponekad treba izaci iz krugova realnosti, jer Bog je vanvremena i prostora, a isto tako stvaran kao i visdljivi svet.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Ateisti su ti koji zive u realnom svetu, jedini razlog zbog kojeg si ti hriscanin je jer se nisi rodio na mestu gde bi te ucili islam, hriscani sami kreiraju svoju realnost i to je vise nego ocigledno, kada nauka dokaze da ono u sta veruju nije tacno, oni kazu da nauka nije tacna ili da je u to sotona umesao ruke i ostale gluposti, to ne moze biti dalje od realnosti.
 
Natrag
Top