Ako je Bog stvorio ljude da bi ga ovi obožavali, onda nije stvorio ljude nego robove

Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Bog nije poslao Isusa da umre na krstu da bi se hvalio tom zrvom, vec zato sto je on ( Isus ) postao zamena za nasu smrt.

Kako nije kad jeste? Covek je umirao i pre i posle isusa. Sta se onda desava sa svim ljudima pre isusa? Sta se desava sa ljudima u to vreme, koji nisu bili svedoci isusa, poput indijanaca u americi, crnaca u Africi, Evropljana, Kineza ? Bog zna sve, i zna unapred sve dogadjaje pre nego sto se dese.
Cak i da ne zna, biblija lepo govori o tome kako je on poslat da se iskupi za nase grehe i to tvoji stihovi potvrdjuju kao i biblija.
Isus je poslat sa namerom, da bude zrtvovan za nase grehove, i potom se to 'dobro delo bozije' velica na sav glas. I sam si to potvrdio u nekoliko prethodnih postova. Sustina je, da isus nije bio zrtvovan, biblija ne bi imala o cemu u vezi isusa da prica, posto poenta i prvi plan nisu isusova dela na zemlji, vec njegova zrtva, to je cela esencija biblije, da te natera da poverujes kako je zrtvovanje rodjenog sina za bilo sta, moralno delo, a potom da se hvali na sav glas, i da svi nose spravu za mucenje oko njihovog vrata, krst sa isusom, kao podsecanje na isto.

Evo, u realnoj situaciji, zamisli da iskoraci bilo koji covek, i baci svog sina medju vukove, znajuci da nema nikakvu sansu da prezivi, cekajuci da ga ovi rastrgnu. Kad ga rastrgnu, on kaze, 'eto deco moja, zrtvovao sam svog sina zarad vas, zato sto ste gresni, sad me volite'

1. Za to bi verovatno zavrsio na elektricnoj stolici
2. Koliko bolestan treba da budes da zrtvujes rodjenog sina, za bilo sta? Zasto nije samog sebe zrtvovao? Zasto nije jednostavno oprostio?
3. Zasto je uradio bilo sta, da bi potom o tom delu pricao na sav glas, ubedjujuci ljude kako je to ispravno? Te iste ljude, kojima je bacio svog sina. Uopste ne rzumem kako iz jednog takvog akta, bog ocekuje da se ta njegova zrtva vidi kao ispravna, kada je jasno koliko je to neispravno na toliko nivoa, pocev od kukavickog zrtvovanja isusa, do velicanja jednog takvog monstruoznog dela.
I na kraju svega toga, bog koji je sveznajuci, ZNA da ce isus vaskrsnuti, posto je besmrtan, tako da se postavlja pitanje, kako je to onda zrtvovanje? Tu ne postoji nikakvo davanje, ako je krajnji rezultat opet vracanje necega tamo odakle je doslo.

Ne postoji cin zrtvovanja uopste. Sve je iscenirana drama, da bi covek poverovao kako je bog dobar.
Kad je nesto zrtvovano, to znaci da ga niko vise ne poseduje. Uzimala-davala nije cin zrtvovanja, vec obmane.
Tako da se dovodi u pitanje, da li je ono sto je zapisano u bibliji, ne samo ispravno, sto smo vec utvrdili da nije, vec da ima toliko poturenih lazi i gluposti, da stvarno treba da imas fantastican skok vere, ne samo da poverujes da to sto pise je istinito i da se ikada odigralo, vec da poverujes i zasnujes svoje moralne norme na takvim nemoralnim postupcima i prevarama.

I naravno, za kraj da dotaknemo samo pitanje teme

Ako je Bog stvorio ljude da bi ga ovi obožavali, onda nije stvorio ljude nego robove
Prvo , treba da poverujes da je bog stvorio ljude, dokaz za to ne postoji nigde osim u verovanju da se tako nesto dogodilo, verovanju koje je zasnovano na knjizi, koju su napisali ljudi.

Drugo, ne bi kaznjavao i tretirao drugacije ljude koji ne veruju u njega od onih koji veruju, posto to onda dokazuje, da slobodna volja ne postoji.

Trece, ako je napravio uslov, da samo ako verujes u njega, mozes stati pred vrata raja, sta predstavlja onda ovozemaljski zivot? Njegovu zabavu, izivljavanje da vidi kako ce delo njegovog eksperimenta zavrsiti?
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To je sve tvoja licna projekcija onako kako ti vidis stvari, a ne onako kako ih Bog predstavlja u bibliji, a deo toga je u kratkim crtama objasnjen u mom predhodnom komentaru.
Covecanstvo je grehom osudjeno na propast, a Bog je sve ucinio da ga spasi od propasti i vecne smrti.

Tvoja nezahvalnost u odnosu na ovu istinu je odraz tvoje mrznje prema Bogu, a svaka mrznja ima svoj izvor u svom pocetku, a to je Lucifer Sotona.

Neka ti Gospod bude milostiv.
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Ja citam sta je tamo napisano. Ne mozemo ja i ti citati dve razlicite biblije, znaci potpuno ista stvar pise i u tvojoj.

Uopste ne znam odakle ti mozes iz onoga sto je napisano izvuci zakljcak da je lazno zrtvovanje boga zarad zadovoljavanja njegove egomanijacke licnosti, zapravo iskazivanje neizmerne ljubavi boga prema njegovoj kreaciji.

Ljubav ne pravi uslov. 'Volecu te ako...' Nema ako, ako nekoga volis, onda ga volis sa svim njegovim manama. Ne postavljas mu uslove kako da se ponasa, kako da razmisjla, sta da jede, i kako da se oblaci. I ne znam sta bi se sada oko toga moglo raspravljati, redefinisati sta je ljubav, samo da se uklopi u okvir bozje ljubavi. Ne adaptira se onaj koga ti volis, tebi, vec ti njemu.

To ne da nije ljubav, vec je potpuni teror i izopacenost. Ako je to bog, ne hvala. Nisam ja taj koji treba da bude spasen, meni ne preti nikakav teror i uslovljavanje.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ove tvoje reci su odraz tvog nepoznavanja prirode Bozjeg carstva i njegove licnosti.

Vec sam napomenuo da Bog ne moze spasiti coveka i uvesti ga u svoje carstvo sa njegovim gresima.
Kada bi to kojim slucajem i bilo moguce, gresan covek se u toj nebeskoj atmosferi ne bi osecao prijatno, njemu bi drustvo bezgresnih svetih bica i samoga Boga smetalo, i on bi gledao da se sakrije jer bi se osecao sramotno i duhovno golo.
Greh ne moze da postoji u prisustvu Boga, pa prema tome ni sam covek kao takav gresan ne moze da bude u prisutnosti Boga.

Zato je potrebno da Bog svojim Duhom u coveku izvrsi ociscenje od greha, kako bi covek postigao moralno i duhovno savrsenstvo, i da bi kada Isus po drugi put dodje, takav ocisceni covek mogao da udje u carstvo nebesko.

Zato je Isus dosao i umro na krstu, jer covekove grehe je neko morao da preuzme na sebe, i da bi ljudi prihvatajuci njegovu zrtvu kao otkup za svoje grehe mogli da ih odbace i pocnu da zive jednim novim zivotom bez greha iduci ka savrsenstvu karaktera i izgradjujuci sebe za carstvo nebesko.

Da Isus nije dosao i umro, ne bi postojao niko ko bi mogao da preuzme ljudske grehe, i covek bi bio izgubljen za vecnost.
Ali Isus je iz ljubavi prema coveku dosao na ovaj svet da pereuzme coveciji greh na sebe i omoguci coveku da moze vecno ziveti.

"Јер Богу тако омиле свет да је и Сина свог Јединородног дао, да ниједан који Га верује не погине, него да има живот вечни" ( Jevandjelje po Jovanu 3. 16 )

"
 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Ima li u raju losih stvari? Kako znati da je u raju sve dobro ako nema?

Ako se covek ocisti od grehova da li to znaci da ce on nadalje biti bezgresan? Moze li neko da pogresi u raju? Po bibliji moze, prema tome ako neko drugi pogresi tamo i vama pokvari ugodjaj, onda to znaci da zivot u raju nije savrsen. Znajuci covekovu prirodu, tu gresnu, nasledjenu od Adama i Eve, ljudi bi cesto gresili, prema tome raj bi prilicno slicno izgledao nasem zemaljskom svetu. Ako mozes pojasni mi. Naravno Raj je mesto ili neki tvrde stanje u svakom slucaju ako covek pogresi sledi li mu novi progon iz Raja?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ima li u raju losih stvari? Kako znati da je u raju sve dobro ako nema?

Ako se covek ocisti od grehova da li to znaci da ce on nadalje biti bezgresan? Moze li neko da pogresi u raju? Po bibliji moze, prema tome ako neko drugi pogresi tamo i vama pokvari ugodjaj, onda to znaci da zivot u raju nije savrsen. Znajuci covekovu prirodu, tu gresnu, nasledjenu od Adama i Eve, ljudi bi cesto gresili, prema tome raj bi prilicno slicno izgledao nasem zemaljskom svetu. Ako mozes pojasni mi. Naravno Raj je mesto ili neki tvrde stanje u svakom slucaju ako covek pogresi sledi li mu novi progon iz Raja?

Svi mi ljudi smo gresni i radjamo se sa sklonostima ka zlu i grehu, i tu gresnost povecavamo tokom zivota, u nama se radjaju strasti razlicite vrste, i sami sopstvenim naporima ne mozemo da promenimo sami sebe.
Mozda mozemo delimicno korigovati sopstveno ponasanje, ali ne mozemo promeniti srce koje tezi da zadovolji urodjene gresne strasti.

Ovu promenu u coveku moze da ucini samo Bog, a on to cini saradjujuci zajedno sa covekom koji dopusta Bogu da deluje u njemu i izgradi ga za carstvo nebesko.

Jednostavnim recima receno, kada covek citajuci rec Bozjju i osvedocen Duhom Bozjim da je gresnik i da mu je potreban spasitelj, dodje njemu u iskrenom pokajanju i predanju, tada Bog u coveku cini cudesnu promenu koju covek sam za sebe nikada ne bi mogao da ostvari.

U trenutku kada je covek odlucio da se potpuno preda Bogu i da zivi jednim novim zivotom bez greha sa Bogom u zajednici, u tom trenutku mu se daje sila Svetoga Duha, on dozivljava Bozansko prosvetljenje, i dobija moralnu i duhvnu snagu i silu koja mu omogucuje da tokom vremena duhovno napreduje i izgradi sebe za carsto nebesko.
Da bi to postigao, odnosno da bi duhovno rastao, on mora svakodnevno odrzavati zajednicu sa Bogom, a to cini kroz molitvu koja je disanje duse i proucavanjem Bozje reci koja je duhovna hrana, sto se u bibliji naziva posvecenje, i ono treba da traje kroz ceo zivot.

Da li ce covek gresiti na ovom putu duhovnog uzrastanja ili posvecenja, to zavisi od toga koliko je njegova resenost da ostane sa Bogom potpuna.
Ako je potpuno resen da ostane na ovom putu, Bog ce tako izgraditi coveka, da ce coveku greh postati mrzak, i on ce imati samo jedan cilj, da u potpunosti ispuni Bozju volju i da mu do kraja ostane veran.

Znaci, ljudi vec na ovoj zemlji moraju doziveti ociscenje od greha i savrsenstvo karaktera, da bi mogli uci u savrseno carstvo Bozje u kome je svetost i cistota.
To znaci da u raju nema greha, i to takodje znaci da covek na nebu nece gresiti, jer ovde na zemlji mi smo podlozni iskusenjima, a njihov izvor je Sotona koji nas iskusava da bi nas odvratio od Bozjeg puta i naveo na greh.
Na nebu nece biti Sotone, pa time ni iskusenja, covek ce biti oslobodjen svega sto je predstavljalo iskusenje na ovoj zemlji.

Jedan biblijski tekst napominje da se zlo nece vratiti dva puta, sto znaci da je Lucifer sotona prvo i jedino bice u istoriji svemira koje se okrenulo pobunom protiv Boga, i on je tu pobunu preneo na zemlju, i da se nakon Hristovog dolaska kada verni udju u vecno Bozje carstvo to vise nikada nece dogoditi kroz citavu vecnost.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Zamisli slona i tebe sa njim u sobi, a pored vas jedno ogromno brdo izmeta. Ono sto ti pricas je sledece:

Ju odakle ovaj izmet ovde? Mora da ga je doneo sebicni trener slonova koji je najverovatnije ateista. Ja ne vidim nikakvog slona u ovoj sobi, i ako samo predlozis da postoji slon u sobi, ti si netolerantan, i bogohulan, zato sto mislis da je slon mogao da napravi tu gomilu izmeta.

Ovo je primer kako ti ignorises realnost oko sebe.
(ne mislim da si zaista u sobi sa slonom, nadam se da razumes poredjenje koje sam hteo da izvedem, primer nije imao nameru da te uvredi sa gomilom izmeta)
 
Član
Učlanjen(a)
02.05.2013
Poruka
2
Zato i postoji molitva da bi ga molili ako hocemo da bude njegova volja.Ako necemo onda ne treba da ga molimo,to je nasa slobodna volja.Ne treba brkati slobodu sa nasim problemom slobode.Mi ako nismo duhovno slobodni to je bas zato sto ne tvorimo volju Bozju.To su samo pomisli koje nam predstavljaju o Bogu jeftinu sliku.Ali nemoj da shvatis ovo kao neku ostru kritiku to je ipak svoje strane dosta iskreno pitanje.Tesko je shvatiti Hristovo smirenje.On se ne otkriva tako lako jer ljudi ga ne prihvataju.Nije lako otkriti se nekom ko nije spreman da to primi,moze tako da dodje do ne prihvatanja volje Bozje.U tom slucaju dolazi do krsenja ljudske slobode.Evo ti jedan filmic za opustanje, DUHOVNICI1_1besjeda_otac_tadej_DVD_duhovnici.avi - YouTube
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246


Odgledao sam ovaj video sa argumentima protiv Boga i došao do zaključka da nemate jasnu sliku o veličini i grandioznosti onoga što se naziva protivnik Boga. Često navodite primere kako deca svakodnevno umiru u nekim mukama i kako njihovi roditelji mole Boga da spasi njihovu decu a Bog ih ne usliši ili neće da ih usliši. Sve se to uklapa u ono što govori biblija jer i ta deca su isto grešana, rođena su grešna. Sad ateista to ne može da razume za njega je dete skroz nedužno a eto iz Božije perspektive nije nedužno jer je rođeno grešno. Ne možete razumeti dok ne shvatite da čovek nije čista Božija tvorevina . Drugo ono što govori biblija je da Bog nikoga ne kuša zlom. Jakov 1.13. Za bilo kakvo zlo ne treba nipošto okrivljivati Boga jer postoji kušač koji uzrokuje sva ta zla. To je ono što ne možete da shvatite jer Bog ne mrzi ljude da ih ubija to bi bilo kao da mrzi samog sebe. Sa druge strane postoji sila koja je u ratu sa Bogom i koja ne mrzi ljude tek tako. Mi smo za tu silu deo Boga i zato želi da nas uništava na razne načine između ostalih i prirodnim nepogodama. Mada ta fizička eliminacija sa lica zemlje za onoga koji daje život nije ništa više od sna. Mnogo opasnija metoda je duhovno otuđivanje od Boga to je ono što uništava čoveka definitivno.
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top