Adventizam i Trojstvo [da li su rani adventisti verovali u Trojstvo?]

Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Ponovo mi nisi objasnio šta znači IZNEDREN?
Nisi mi ni rakao koja je sad zvanično verovanje Adv. koje svi veruju?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sve više sam uveren da je protiv Adventista napravljena zavera da bi se prikazalo kako pioiri Adventizma nisu verovali u biblijsko trojstvo i jednako vremensko trajanje svih nezavisnih Božanskih ličnosti.

Pogledajte sledeći video koji govori o tome ( od 39 do 42 minuta ovog videa se govori o tome u šta nisu verovali pioniri i Ellen White):

 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Sve više sam uveren da je protiv Adventista napravljena zavera da bi se prikazalo kako pioiri Adventizma nisu verovali u biblijsko trojstvo i jednako vremensko trajanje svih nezavisnih Božanskih ličnosti.

Naravno da nisu vjerovali. Pioniri ASD su tvrdili da je Trojstvo suprotno Svetom Pismu, suprotno zdravom razumu i da je poganskog podrijetla. Hoćeš citat? Drugo, crkva ASD vjerovanje o Trojstvu uvrstila je tek 1980. godine, 65 godina nakon smrti Ellen White. I budali je sve jasno. A ako netko i pravi zavjeru protiv adventista, to su ponovo sami adventisti. Evo ti i ovdje na forumu adventista kainosa, mire i tripe koji odbacuju Trojstvo.

Pogledajte sledeći video koji govori o tome ( od 39 do 42 minuta ovog videa se govori o tome u šta nisu verovali pioniri i Ellen White):

:mig: Baš interesantno, govori se što nisu vjerovali. A kaže li što su vjerovali?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nisu verovali u Rimokatoličko pagansko trojstvo.

Verovali su u večnost Boga Oca i Sina i Svetoga Duha kao nezavisnih ličosti.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Nisu verovali u Rimokatoličko pagansko trojstvo.

:roll::roll::roll::roll::roll: Nisu vjerovali ni u kakvo. Napisao sam ti što su vjerovali i deklarirali o Trojstvo. A u "katoličko Trojstvo" upravo ti sada vjeruješ.:mig:

Verovali su u večnost Boga Oca i Sina i Svetoga Duha kao nezavisnih ličosti.

Rekao sam ti, o Trojstvu su imali potpuno suprotan stav o tvome stavu o Trojstvu. Trojstvu, u kakvo ti vjeruješ, pioniri ASD su se čak izrugivali.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne, ja verujem u biblijsko trojstvo, a ne u pagansko verovanje u Nevroda, Semiramidu i Tamuza - preuzeto iz mnogoboštva.

Sve što se ovde iznosi o veri pionira je deo zavere da se sruši biblijsko učenje koje su imali i pioniri Adventizma i Aventistička crkva danas.

Ja bi se posramio kada bi svoja osećanja izražavao na ovakav način i uopšte ima takva osećanja.
Za ozbiljnog Hrišćanina je to nedopustivo.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Ne, ja verujem u biblijsko trojstvo, a ne u pagansko verovanje u Nevroda, Semiramidu i Tamuza - preuzeto iz mnogoboštva.

Ti sada vjeruješ baš onako kako i katolici vjeruju o Trojstvu. To ste u svoja vjerovanja uvrstili 1980. godine.

Sve što se ovde iznosi o veri pionira je deo zavere da se sruši biblijsko učenje koje su imali i pioniri Adventizma i Aventistička crkva danas.

Rekao sam ti, današnji adventisti vjeruju u Trojstvo kojem su se pioniri ASD čak izrugivali. Tvrdili su da je suprotno Svetom Pismu, suprotno zdravom razumu i da je poganskog podrijetla.

Ja bi se posramio kada bi svoja osećanja izražavao na ovakav način i uopšte ima takva osećanja.
Za ozbiljnog Hrišćanina je to nedopustivo.

Nemoj svašta pisati. Misliš da je i meni lako smijati se?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To su tvoja mišljenja - što smatram deo zavere protiv Adventista.
Da si pravi čovek ispunjen ljubavlju - ja bih te možda i saslušao, ali sa ovakvim opadačkim duhom - nije mi po savesti da prihvatim bilo koju tvoju sugestiju.

Na tvoj smeh mogu odgovoriti samo jednim biblijskim stihom

"Jer je pisano: pogubiću premudrost premudrijeh, i razum razumnijeh odbaciću.
Jer je riječ krstova ludost onima koji ginu; a nama je koji se spasavamo sila Božija"
( 1 Korinćanima 1. 17 - 18 )
 
Natrag
Top