Adventističke propovijedi

Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Vladike imaju enormno bogatstvo u svom ličnom posedu.

Patrijarh Pavle je bio jagnje među vukovima, to je moj stav i poštovanje tom čoveku, koji je bio primer u Spc.
Ima mnogo ljudi kao Patrijarh Pavle u SPC samo što ih ti ne vidiš jer ne želiš.Za primer ću dati vladiku Atanasija Jevtića.Vladike nemaju nikakav posed samo koriste određene stvari iako ni to nije dobro i mnogi u SPC se tome protive.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Za onoga koga si spomenuo - sam stomak govori, i potpuno nepsveceno lice.

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Dva stuba reformacije. Reformacija se oslanja na dva stupa. Prvi je dobro poznat: Sola Gratia, Solo Christo, Sola Scriptura -- samo milost, samo Krist, samo Biblija. Ali malo njih zna da je drugi stup Reformacije -- identitet Antikrista. Reformatori su jednoglasni po pitanju identiteta ove sile, opisane i definirane u Danielu. Nećete pronaći niti jednog reformatora koji nije identificirao mali rog iz biblijskog proročanstva kao Sveto Rimsko Carstvo koje je progonilo Božju Riječ i Njegov narod, te uzvisivalo sebe protiv Krista. Je li Rim doživio promjenu ili i dalje djeluje kao sila koja oduzima Kristu mjesto koje mu pripada i postavlja sebe umjesto Boga?

 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261

Jel adventisticki Pastori imaju kola?
Ili idu pesice, autobusom?
Jel imaju najnovije telefone?
Jel imaju kuce?
Jel im je pun trbuh?
Jel idu na godisnji odmor na more u inostranstvo?
Jel primaju platu po nekoliko hiljada evra?
Jel im je status jednak sirotinji???

NE, NIJE!

Da se ja pitam, oduzeo bi i jednim i drugim sve, a u crkvu bi isli, ne busom, nego bi ih postavio na magarce da jasu, ko sto i dolikuje slugama!!!

Prestanite da dvolicite!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tako je.

Reforma je potrebna u svakom slucaju, a Bog ce je sprovesti.

Ja koji sam pozvan na svetu Bozju sluzbu - koristim stari telefon Nokiu 3310, vozim se autobusom, ili eventualno idem pesaka - zavisno od udaljenosti, zivim u skromnoj kucici od 24 kvadrata, ne posedujem skupoceni namestaj i tehniku, ne nosim skupocena odela, ne odlazim na odmor niti putujem na more ili na neku drugu destinaciju, u poslednjih 20 i vise godina - bio sam samo jedan put u Novom sadu na saboru Adventisticke crkve, i u Nisu u poseti jednm bratu iz crkvem gde sam ostao 3 dana.

Isusova skromnostm kao i apostola - treba da nam bude primer.

Pozdrav!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
Tako je.

Reforma je potrebna u svakom slucaju, a Bog ce je sprovesti.

Ja koji sam pozvan na svetu Bozju sluzbu - koristim stari telefon Nokiu 3310, vozim se autobusom, ili eventualno idem pesaka - zavisno od udaljenosti, zivim u skromnoj kucici od 24 kvadrata, ne posedujem skupoceni namestaj i tehniku, ne nosim skupocena odela, ne odlazim na odmor niti putujem na more ili na neku drugu destinaciju, u poslednjih 20 i vise godina - bio sam samo jedan put u Novom sadu na saboru Adventisticke crkve, i u Nisu u poseti jednm bratu iz crkvem gde sam ostao 3 dana.

Isusova skromnostm kao i apostola - treba da nam bude primer.

Pozdrav!

Tako je, treba biti posten i svoje osuditi ako nevaljaju.
Ja osudjujem i pravoslavne jer ne sprovode ono sto crkva uci..
Ako cemo gledati po materijalnim stvarima i po gresima koje cini crkva, onda niko nema istinu.
Cinjenica je da ono sto crkva ispoveda jeste istina, ali praksa ne moze da bude merilo raspoznavanja danas(mozda je mogla u 1. veku), jer onda svi padaju po tom ispitu.. Postoje pojedinci koji su verni i postoje oni koji ne sprovode u zivot ono sto su naucili u crkvi..
Hristos je rekao ''po ljubavi ce svi poznati da ste moji ucenici'', ali nije rekao da treba da osudimo celu crkvu zato sto ''u crkvi postoje pojedinci koji cine greh''.
Upravo to radi Tripo, jer on celu crkvu osudjuje zbog dela koje cine pojedinci...
Ja to ne mogu uciniti ni kada su u pitanju pravoslavni ni kada su u pitanju adventisti, niti bilo koja druga crkva..

Niti su svi koji tvrde da su Hristovi ''zaista Hristovi ucenici'', postoje oni ''koji se pretvaraju''.

Dogma i ucenje je zato ono sto se mora sagledati na prvom mestu ovde..
Ako ucenje crkve naucava Hristov put, odricanje, i nosenje krsta u svakodnevnom zivotu, onda ja ne mogu tu crkvu meriti na osnovu pojedinaca koji ''ne slusaju zive reci'' i ''zive nemoralno'', vec moram crkvu meriti ''po vernicima koji se tog ucenja pridrzavaju''. A oni su uvek u manjini. Ako otvoris oci videces Hristove...
Zlo oko vidi zlo, dobro oko vidi dobro..
Hristos je rekao da ce biti malo onih koji ce se spasiti, pa stoga i ne moze biti cela crkva pravedna, uvek ce biti zlih u crkvi..
Crkva se sastoji od pojedinaca..
A Pravoslavna crkva je najveca po brojnosti na ovim prostorima, zato najvise gresnika i mora biti tamo, ostale su manje po brojnosti(i bogatstvu) i zato se to i ne vidi toliko kod njih, mada je situacija jednaka...
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
980
Ovaj Walter Veith ne bi mogao biti ni stup poljskog WC-a. Cetiri stupa bi mogla biti - Alexander Hislop, Arthur Weigall, Alberto Rivera i Miroljub Petrović, a ovaj Veith bi dobro dosao kao "daska sjedalica".

Nemoj tako slape....Veiht je legenda....razotkrio vas je samo tako....mire000 - tripo41 nije adventist niti je kršten u adventističkoj crkvi....i da - bio je veliki pristalica trojstva, dok nije pogledao one iste videe kao i ti....jedina razlika između njega i tebe je što on nije trstika.....šalim se....ali nije član adventističke ckrve....on je nezavisan pojedinac...eto sada znaš....
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
Nemoj tako slape....Veiht je legenda....razotkrio vas je samo tako....mire000 - tripo41 nije adventist niti je kršten u adventističkoj crkvi....i da - bio je veliki pristalica trojstva, dok nije pogledao one iste videe kao i ti....jedina razlika između njega i tebe je što on nije trstika.....šalim se....ali nije član adventističke ckrve....on je nezavisan pojedinac...eto sada znaš....

Znam ja to, ali isto tako je rekao da ako ode u neku crkvu ici ce kod adventista, tako da je vec adventista na neki nacin..
Ja volim prave adventiste koji znaju svoju veru, oni ovakve stvari nece ni postavljati jer postuju tudje a vole svoje, i ja isto tako ne bi o njima postavio nista sto diskredituje njihovu crkvu, vec pisem samo o teologiji.
Ovo sto on postavlja ima svuda u svakoj crkvi i po tome se ne moze reci da ''neko nema istinu''.
Laodikeju zato i postujem, jer on to i ne postavlja, ako postavi to je retko..
Po tome se vidi da nije ostrascen...

Da ste i on i ti malo razmislili o onome sto vasi uce i da ste to proverili, nasli bi rupe.
Nista od recenog u videu o crkvenim ocima nije istina, o Isusu kao o ''mudrosti'' pokupili su od J.S.(i to veze sa vezom nema, a ni sa Biblijom[mada neki crkveni oci povezuju mudrost i Isusa, zato to i nije dokaz protiv Trojstva]), deo od otaca izvrnuse i povezase to sa adventistima sedmog dana i eto ti teologije..
A blage veze nemaju sa Trojstvom(mozda i znaju pa prikrivaju), taj video me podseca na zeitgaist, cista manipulacija.
Vi nasedate, jer ne proveravate...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Tačno je nisam advent. nisam kršten, ali idem u HAC, imam advent. stavove (subota, duša, milenijum, podjela hrane i još neke).

Luka 9,50I reče mu Isus: ne branite; jer ko nije protiv vas s vama je.

Proučimo priče o Mordokaju,Danielu, Ezekielu i Jeremiji i otkriti ćemo zastrašujuće sličnosti između našeg sadašnjeg stanja i stanja drevnog Izraela upravo pred pad Jeruzalema. Ova proročanstva imaju tipološku primjenu za današnju Božju Crkvu na kraju vremena i služi kao knjiga pouke kako hoditi putem pravednosti i kako ispraviti nepravednosti kojima smo svi zalutali.

 
Natrag
Top