Adventisti

Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
kako nije? pa sam je rekao da nece vise da komentarise na ovom forumu, lepo se pozdravio sa svima svima pozeleo srecu i ako smo pokusali da ga ubedimo da ostane nije hteo, ja ga razumem u potpunosti i ima moju podrsku
napljuvao si sad coveka bez razloga a lepo se i kulturno pozdravio sa svima nama


Infamous,
mozda si ti u pravu, jer ja jedno vreme nisam bio na forumu, ako si u pravu, izvinjavam se.
Medjutim, ja znam da se Adrian oprostio, a ne i Sarrdy. Ali ako si u ptravu, prilozi taj njegov post da ga vidimo.

Unapred hvala
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Infamous,
mozda si ti u pravu, jer ja jedno vreme nisam bio na forumu, ako si u pravu, izvinjavam se.
Medjutim, ja znam da se Adrian oprostio, a ne i Sarrdy. Ali ako si u ptravu, prilozi taj njegov post da ga vidimo.

Unapred hvala

nema taj post izgleda da je obrisan ali ima moj post posle tog njegovog posta
ja cu morati da stanem na adrianovu stranu posto je ostao sam protiv adventista, sad da li je on upravu ili nije, mene to i neinteresuje ali cu uvek da stanem uz pravoslavlje ;)

nisam ja mozda u pravu nego sam u pravu sigurno, zato sto sam pokusao da ga ubedim da ostane
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
@mika32
pozdrav
krstio me brat, kršćanin, koji poštuje Božji Zakon i drži subotu
njega je odredio Krist, naš Spasitelj, krstiti može svaki kršćanin koji je pravilno kršten

kršenje i je u Ime Oca i Sina i Duha Svetoga

nije to moj napad na trojstvo, nego Gospodin kroz mene priča da to nije istina, ta vjera u trojstvo

krstiti u Ime Oca i Sina I Duha Svetoga znači:
-u Ime Oca - priznavajuči Boga Oca Jahvu Jedinim Pravim Bogom, kojemu je zgriješio i sad se kaje i vrača mu se
-u Ime Sina - taj povratak Bogu i to po pokajanju ne može se izvršiti ni po kome drugome osim po Sinu, kao jedinom Posredniku između palog čovjeka i Svetog Boga, i samo po Sinovoj zasluzi prolivene grijeoopraštajuče krvi
-u Ime Duha Svetoga - jedinu Silu Božju po kojoj Bog griješnika osvjedočava da je griješan i da mu je potreban Spasitelj, i po kojoj sili Božjoj krštenik prihvača oproštenje i nadu na vječni život

poštovani, kako odakle propovjednik u crkvi Kristovoj pa šta je tu čudno ?
crkva Kristova ima na čelu Krista, Apostole poslanike, propovjednike i vjernike
tako je bilo od dana osnivanja, tako če biti do svršetka svijeta

u crkvi Kristovoj sam Isus postavlja, određuje Apostole, propvjednike, dakle nisu ni voljom ni silom ljudskom izabrani
tko je Isusu dao izobrazbu, tko je njega ovlastio a nije imao nijednu tadašnju oficijelnu rabinsku školu, taj i danas postavlja ovlaščuje određuje bira službenike
iako Krist nije nigdje učio pisma, divili su mu se govoreći:
kako On poznaje pisma, a nigdje ih nije učio

niti ja imam crkvu, niti imam organizaciju, a ni vjerovanje nije moje
to je Biblijski nauk, tako je vjerovao naš Spasitelj, tako vjeruju svi ljudi koji Ga slijede još od Apostola

Kristova crkva poštuje Božji zakon i drži subotu, Jedan je naš Bog Jahve, nema trojstva u kršćanstvu
trojstvo je poganskog porijekla i to nije Biblijski nauk, to je krajnje nečisto duhovno jelo
kao što je nečista hrana svinjetina koja je ujedno i simbol demona za tjelesnu hranu,
tako je i trojstvo za duhovni nuak

ne, mi se ne borimo protiv jezuita, nemamo vremena za to
mi se borimo da Evanđelje ide tamo gdje još nije bilo
ima tko če se uskoro obračunati sa jezuitima i ostalim uhodama,neprijateljima, sa svima onima koji se suprostavljaju Božjem djelu

ako vi kao propovjednik adventista naučavate trojstvo, činite veliku pogrešku
moračete je ispraviti pred vjernicima, jer to nije čist Biblijski nauk
to su ubacili rimokatolički idolopoklonici u adventističku crkvu, koju su uvučeni da prvo ušutkaju a zatim i kontroliraju adventiste
nažalost u generalnoj konferenciji u washingtonu nema više pravih adventista
sada vam tamo sjede ortodoksni rimokatolici koji ko fol revnuju za otačke običaje i dirigriaju vam vjeru
odnosno vode i zavode narod u propast
malo adventista če shvatiti zabludu i spasiti se

imam i ja pitanje za vas
kako tmačite sedam zala iz knjige otkrivenje svojim vjernicima ?
Otkrivenje 16
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Postovanje brate Spedy,
Veoma mi je drago syto ti ukratko ali neposredno i jasno p0dgovoris na moja pistanja. To je za pohvalu.


@mika32
pozdrav
krstio me brat, kršćanin, koji poštuje Božji Zakon i drži subotu
njega je odredio Krist, naš Spasitelj, krstiti može svaki kršćanin koji je pravilno kršten

Ali Hristos nije zapovedio svim clanovima da kradstavaju, nego je taj nalog dao ucenicima.

kršenje i je u Ime Oca i Sina i Duha Svetoga

nije to moj napad na trojstvo, nego Gospodin kroz mene priča da to nije istina, ta vjera u trojstvo

krstiti u Ime Oca i Sina I Duha Svetoga znači:
-u Ime Oca - priznavajuči Boga Oca Jahvu Jedinim Pravim Bogom, kojemu je zgriješio i sad se kaje i vrača mu se
-u Ime Sina - taj povratak Bogu i to po pokajanju ne može se izvršiti ni po kome drugome osim po Sinu, kao jedinom Posredniku između palog čovjeka i Svetog Boga, i samo po Sinovoj zasluzi prolivene grijeoopraštajuče krvi
-u Ime Duha Svetoga - jedinu Silu Božju po kojoj Bog griješnika osvjedočava da je griješan i da mu je potreban Spasitelj, i po kojoj sili Božjoj krštenik prihvača oproštenje i nadu na vječni život

Spedy, ako ti imas sina, dali od njega postaje covek ili nesto drugo?
Ako je Isus SAin Bozji, zar samim tim ti ne kaze da je i Bog, a sta bi drugo i mogao boiti?

Sveti Diuh nije smao nekakava sila, nego je licnost koja ima svoju volju i koja dej silu.
On daje darove vernicima, On osvedocava gresnike da su gresni i poziva ih na pookajanje.
Njega mozemo ozalostiti, a da je to samo nekakava sila kako bismo je mogli uvrediti?


Bog Otac jeste Bog, Hristos kao Bozji Sin je Bog i Sveti Duh je Bog, eto ti Trojstvo.

poštovani, kako odakle propovjednik u crkvi Kristovoj pa šta je tu čudno ?
crkva Kristova ima na čelu Krista, Apostole poslanike, propovjednike i vjernike
tako je bilo od dana osnivanja, tako če biti do svršetka svijeta.

Odlicno Spedy, upravo tako i ja mislim. Ptrerma tome i tvoj crkva ima svoju orgnaizaciju, jer bez nje ne moze opstati
niti moze pravilno funkvcionisati. Zato su apostoli i organizovali Crkvu, postavili staresijnhe, djakone, ucitelje, evandjelist9oi.
Ako tvokja Crkva sve to ima, a po tvojoj izjavi ima, onfda kakava je raxzliuka od ostalihy crkava koje su na slican nacin otrganizovane?


u crkvi Kristovoj sam Isus postavlja, određuje Apostole, propvjednike, dakle nisu ni voljom ni silom ljudskom izabrani
tko je Isusu dao izobrazbu,

Spedy, citaj DELA 6, 1-7. Pa vidi kako su osnivali ctrkve Hristovi apostoli koje je on naucio.
Apostoili su postavljasli staresine, a crkva ih je izabirala. Zar tvoja Cerrkva ne radi teko?



Kristova crkva poštuje Božji zakon i drži subotu.
Odlicno, i ja tako verujem.

Jedan je naš Bog Jahve, nema trojstva u kršćanstvu

Seste JEDAN BOG, ALI SU IPAK ZAJEDNO STVARALO SVET, BILI NA JORADANU NA KRSTENJU I VODILI CRKGVU.
"Da naciniumo coveka kao sto smo mi".





ako vi kao... naučavate trojstvo, činite veliku pogrešku
moračete je ispraviti pred vjernicima, jer to nije čist Biblijski nauk

Svakako da jeste Bibliska nauka za one koji dobro poznaju Bibliju.


to su ubacili rimokatolički idolopoklonici u adventističku crkvu, koju su uvučeni da prvo ušutkaju a zatim i kontroliraju adventiste
nažalost u generalnoj konferenciji u washingtonu nema više pravih adventista
sada vam tamo sjede ortodoksni rimokatolici koji ko fol revnuju za otačke običaje i dirigriaju vam vjeru
odnosno vode i zavode narod u propast
malo adventista če shvatiti zabludu i spasiti se

Spedy, zar tebe nije sramota, da meni to pricas? Pa dobro znas gde ja zivim? Zar zbilja mislis da ti iz Hrvatske bolje znas kakvo je stamnje u Vasingtonu nego ja koji sam vise od pola veka proveo u tom kraju?
Zasto se javno sramostis?


Zar zbilkja ti bolje od mene znads kako je u Adventistickoj vcrkvi?
Predsednika koji je sada jako dobro poznajem, nekad smo ziveli u istom mestu i zajedno saradjivali. Dobro sma poznavao i njegove roditelje. Shvati, poznajem ljude pola veka. I iskreno mogu da ti kazem da si u velikoj zabludi. Nikad oni nisu bili katolici a jos manje jezuiti.
Zar ne b ibiulo pametnije sa tvoje strrane, da si mene pitao kakvo je stranjer u Wasingtonu, radije nego da iznosis meni ono sto ja sto posto znam da nije istina?


imam i ja pitanje za vas
kako tmačite sedam zala iz knjige otkrivenje svojim vjernicima ?
Otkrivenje 16

Pa tumacim upravo onako kao je to i Jovan shvatio.


Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
kako nije? pa sam je rekao da nece vise da komentarise na ovom forumu, lepo se pozdravio sa svima svima pozeleo srecu i ako smo pokusali da ga ubedimo da ostane nije hteo, ja ga razumem u potpunosti i ima moju podrsku
napljuvao si sad coveka bez razloga a lepo se i kulturno pozdravio sa svima nama
Hvala brate.
Pošto mi je obrisano zadnjih 5-6 postova, moguće je da među njima je bio i pozdravni....
Ali ako želiš da se bolje upoznaš sa ADVENTIZMOM, budi samo uporan. Ima toga na Internetu jako puno:

http://proveriteadventizam.blogspot.com/
Kod:
http://proveriteadventizam.blogspot.com/


Pozdrav
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
pozdrav kolega
dugo te nije bilo
mislim da ipak gubiš vrijeme proučavajuči adventiste, pišući o njima
jer, odavno se zna da ta crkva više ne stoji u istini, jer istinu su odbacili a počeli
naučavati rimokatlički vjeronauk, ono staro idolopoklonstvo
danas su adventisti rimokatolici koji ko fol revnuju za otačke običaje
bolje če biti za tvoj duhovni rast, jačanje, da proučavaš Sveto Pismo
sotona je lukav, i nama koji živimo u posljednjem preiodu kršćanske crkve laodiceje, potrebna je Božja Mudrost da vidimo gdje je zlo i da ga se klonimo
tu mudrost jedino i možemo steči proučavajuči Bibliju kroz molitvu, i kroz poštivanje Božjeg Zakona
vjeruj, ja bih bio 100x sretniji da ti Bog objavi, objasni jedan dio istine iz Biblije, neki događaj koji nam predstoji, da ljudima skreneš pažnju na to
nemoj misliti da ja branim adventiste, pa da ti branim to što radiš
ne, to nije razlog
nego ti skrečem pažnju da budeš vrlo oprezan
lucifer jevrlo lukav i može pometnuti nogu, odvojiti čovjeka od Boga i spasenja iako taj čovjek misli da čini vrlo korisno djelo u vjeri, samo na potpuno krivi način

cilj kršćanske vjere je da se širi rijeć Evanđelja a ne da se gubi vrijeme na ljude koji se lažno predstavljaju kao kršćani
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Hvala brate.
Pošto mi je obrisano zadnjih 5-6 postova, moguće je da među njima je bio i pozdravni....
Ali ako želiš da se bolje upoznaš sa ADVENTIZMOM, budi samo uporan. Ima toga na Internetu jako puno:

Kod:
http://proveriteadventizam.blogspot.com/


Pozdrav
ne zelim da upoznam adventizam, mislim nema razloga za to, ja cu radije da osnujem svoju crkvu i da lepo ja uzimam pare xD sto bih ja placao drugima kad mogu meni da placaju? axaxaxaxaxa danas svakog dana imamo neke nove hriscane i neke crkve xD ljudi su shvatili da je to danas najbolji binis (biznis) sta je tesko da manipulises ljudima? to je najmanji problem zato sto ce mnogo ljudi da se nadje u toj prici da neces morati ni da ih manipulises, pa satanisti imaju milione sledbenika, oni su samo uzeli mogucnost iz zakona slobodnog verovanja ali su ga zloupotrebili, i ja se ne slazem sa nekim stavovima pravoslavne crkve ali ja sebe smatram pravoslavcem i ne pada mi na pamet da ja sad kao osnujem neku svoju crkvu i da ja kao ubedjujem ljude u moje verovanje, da se ja pitam u ovoj drzavi bi bila kljucna vera pravoslavna posto je najbrojnija vekovima, pa onda druge poput islama katolica i budista i ae da kazem protestanata i jevreja, ove adventiste jehovine svekoke batiste i druge odpadnike od jedne hriscanske vere, ja bih to sve zabranio mozes ti da imas drugacije misljenje ali da pravis crkve to ne bi moglo kod mene, kao sto je u saudiskoj arabiji nema ovih zapadnjackih odpadnika :blum3:
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Ne znam licno ko je uticao na tebe da promenis misljenje, ali bez obzira, ja te ne osudjujem zbog toga.
Biblija ti u svakom slucaju govori da ima tri licnosti Bozanstva, i oni cine jednoga Boga, a ne tri.

Pozdrav i svako dobro,
laodikeja mnogo si tezak covek,lepo ti covek kaze da nema drugog Boga osim Isusa.
Sta tu nije jasno covek se jasno drzi dekaloga ko ji ti sam ne postujes!tebi je vaznija subotnja zapoved od 1,2 zapovesti gde jasno Bog govori da nema drugog Boga osim njega,kao sto i govori Pavle da nema drugog imena kroz koje ce se covek spasti a evo i zasto:

Исаија 41: [SUP]4[/SUP] Ко је урадио и учинио то? И зове нараштаје од искона? Ја, Јехова, први и последњи, ја исти.
Исаија 43: [SUP]10[/SUP] Ви сте моји сведоци, вели Јехова, и слуга мој кога изабрах, да бисте знали и веровали ми и разумели да сам ја; пре мене није било Бога нити ће после мене бити.
Исаија 44: [SUP]6[/SUP] „Овако каже Јехова, Израелов Краљ и Откупитељ, Јехова над војскама: ’Ја сам први и ја сам последњи, осим мене нема Бога.
Исаија 48: [SUP]12[/SUP] Чуј ме, Јакове и Израиљу, ког ја позвах: ја сам први, ја сам и последњи.
Открив.1 : [SUP]8[/SUP] Ја сам Алфа и Омега, Почетак и Свршетак, говори Господ, Који јесте, и који беше, и који ће доћи, Сведржитељ.[SUP] 10[/SUP] Бејах у духу у дан недељни, и чух за собом глас велики као трубе који говораше: Ја сам Алфа и Омега, Први и Последњи;
Открив.21 : [SUP]5[/SUP] И рече Онај што сеђаше на престолу: Ево све ново творим. И рече ми: Напиши, јер су ове речи истините и верне. [SUP]6[/SUP] И рече ми: Сврши се. Ја сам Алфа и Омега, Почетак и Свршетак. Ја ћу жедноме дати из извора воде живе за бадава. [SUP]7[/SUP] Који победи, добиће све, и бићу му Бог, и он ће бити мој син.



Veoma lako se može uočiti da je na sva tri pitanja odgovor - Bog.
Opisan u Starom Zavetu. Bog koji je stvorio sve vidljivo i nevidljivo. Jedan jedini i istiniti. Bog Noja, Avrama, Isaka, Jakova.... (2. Mojsijeva, 3 glava) !


A sada da vidimo da li je i Hrist Alfa i Omega; Početak i Svrešatak i Bog ?


Откривење,Глава 1 :
[SUP]1[/SUP] Откривење Исуса Христа, које даде Њему Бог, да покаже слугама својим шта ће скоро бити, и показа, пославши по анђелу свом слузи свом Јовану,
[SUP]2[/SUP] Који сведочи реч Божију и сведочанство Исуса Христа, и шта год виде.
[SUP]3[/SUP] Благо ономе који чита и онима који слушају речи пророштва, и држе шта је написано у њему; јер је време близу.
[SUP]4[/SUP] Од Јована на седам цркава које су у Азији: благодат вам и мир од Оног који јесте, и који беше, и који ће доћи; и од седам духова који су пред престолом Његовим;
[SUP]5[/SUP] И од Исуса Христа, који је Сведок верни, и Првенац из мртвих, и Кнез над царевима земаљским, који нас љуби, и уми нас од греха наших крвљу својом;
[SUP]6[/SUP] И учини нас цареве и свештенике Богу и Оцу свом; томе слава и држава ва век века. Амин.
[SUP]7[/SUP] Ено, иде с облацима, и угледаће Га свако око, и који Га прободоше; и заплакаће за Њим сва колена земаљска. Да, заиста.
[SUP]8[/SUP] Ја сам Алфа и Омега, Почетак и Свршетак, говори Господ, Који јесте, и који беше, и који ће доћи,Сведржитељ.

Znam da ces polomioti tastaturu da izvrnes biblijske stihove da bi me ubedio u svoju,E.G.W doktrinuali dzaba ces se namuciti.

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
faky, naš kolega laodikeja jest težak, dobro si rekao
ali Isus nije Bog po Biblijskom nauku nikada, niti Duh Sveti nije Bog niti je Duh Sveti neka osoba
i da ti napomenem da laodikeja ne iznosi adventno učenje ellen gould white osim o suboti
jer ellen je tvrdila da je Bog Jahve Jedan, Krist nije Bog ali Mu je ravan i subota je dan odmora
prouči malo spise ellen g white pa češ vidjeti kako laodikeja odskače od istine
doslovce je slomio nekoliko tipkovnica da obrani trojstvo, tu rikmokatoličku idolopokloničku izmišljotinu i pogađaš, nije uspio, pa ni neče ni on ni nitko drugi
 
Natrag
Top