Adventisti

Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Spedy,
pre sedmicu dana zapazio sam ovaj tvoj komentar, ali dve sedmice radio sam na jednom projektu i nisam imao vremana da odgovorim, zato se javljam malo kasno.

-----------------
spedy12;1100055 kršten sam kao dijete u rimokatoličkoj crkvi je napisao(la):
Spedy, visoko cenim tvoju iskrenost i razumeo sam dobro ovu tvoju izjavu.
U Franvcuskoj skoro saki drugi katolik je takav katolik kao ti. Oni obicno kazu: "Je svis katolic me pas praktiikant."
Znaci da je rodjen u katolickoj porodicu, ali se ne poridrzava ucenja Katolicke crkve.
[/SIZE]
----------------------

nisam bio član niti jedne ovosvjetske crkve niti ču ikada biti.
I ovo sam dobro razumeo, znaci nisi pravi katolik iako si kao takav rodjen, ali ne pripadas nijednoj od postojecih hriscanskih crkava.
----------------

pristupih crkvi Kristovoj,

Spedy, ova izjava izgleda da se suproti gornjoj kad si rekao da ne pripadas nijednoj od postojecih crkava.

Gde si ti pronasao Hristovu Crkvu? Mozes li nam dati adresu da je posetimo?
Na koji nacin si se njoj prikljucio?

Po cemu se ona razlikuje od ostalih hriscanskih Crkava?
----------------------


kršten kako to Bog zapovijeda, na oprost grijeha.

Odlicno Spedy, ako se nisi pridruzio nijednouj od postojecih crkava, KO TE JE KRSTIO?

Da li si siguran da si krsten "kako to Bog zapoveda"?

Hristov nalog krstenja je jasan: "IDITE DAKLE I NAUVCITE SVE NARODE KRSTEVCI IH U IME OCA, SINA I SVETOGA DUHA."
Matej 28,19. Da li si ovako krsten?
Ako jesi, kako se to slaze sa onim sto se boris protiv Trojstva?
----------------------

sproveo sam obred poniznosti i večeru Gospodnju, Euharistijsko slavlje

Ako ne pripadas nijednoj od postojecih crkva, ko ti daje pricest, Evharistiju?
--------------------

punopravan sam član Kristove crkve

Spedy, reci nam kako mi mozemo postati vernici te Crkve?
----------------------------------

i uvijek ču sa ponosom izgovarati ime Božje Jehova
a ne filozofirati o nekakvim njegovim imenima

Spedy, priznajem da Bozje ime jeste YHWH, a ne Jehova. Jehova je izvrnuto ime Bozje.
Zbog toga Jevreji nikad ne izgovaraju rec YHWH, jer ne znaju kako bi pravilno trebalo da ga izgovore, nego uvek umesto toga izgovore Adonai.


Drugo, da li si ikad razmisljao, zasto celo prvo poglavljhe 1. Knjige Mojsijeve, ne spominje ime YHWH, nego umesto toga, Mojsoije pocinje izvesta o stvaranju sa Elohim. Elohim je Bozje ime u mnozini. Istina je da se vec u drugom poglavlju spominje i YHWH.
Da li je Mojsije pogresio sto je umesto YHWH u izvestsaju o stvaranju upotrebiuo imenicu Elohim?


Sve najbolje
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
pozdrav i poštovanje

ovosvjetske crkve se razlikuju od Kristove crkve, jer ne poštuju Božji Zakon, ne priznaju Autoritet Gospoda Boga Jehove ili Jahve, tako mi izgovaramo ime u hrvatskoj i ne poštuju dogmu kršćanstva

JHVH su pisali židovi dok nisu imali samoglasnike

pristupih Kristovoj crkvi i ova izjava nije u suprotnosti kad sam rekao da ne pripadam nijednoj ovosvetskoj crkvi, jer danas nažalost nijedna takva crkva nije Kristova crkva
one ne poštuju dogmu kršćamstva, kao što već rekoh

Kristova crkva danas su ljudi koji poštuju Božji Zakon drže subotu i Biblijsku nauku

danas Kristova crkva nema građevine, niti če se graditi bilo što takvo iz tri osnovna razloga:
-nema se više vremena za gradnju crkava jer blizu je dolazak gospodnji, i da se nebi pastiri i vjernici uspavali

-ako bi sagradili crkvu, u nju bi odma prodrli jezuiti u obliku vjernika, pjevali bi sa nama, davali milsotinju, pravili se vjernima i malo pomalo odvlačili ljude od istine dok nebi potpuno ovladali crkvom (upravo to su i učinili adventistima u americi)
okupljaju se ljudi subotom kod nekog brata ili sestre u kući, stanu..ovisi

-Evanđelje se propovijeda i Bog naš i Krist želi da se svakodnevno širi, radi u drugom polju
kako pastiri stada tako i vjernici

kršten sam ispravno 100%, nakon krštenja je obavljen obred poniznosti a zatim i euharistijsko slavlje
pričest, Euharistija se koristi na Euharistijskom slavlju, simbolizira tijelo Kristovo, obično propovjednik napravi od najfinijeg bijelog brašna beskvasni mali okrugli kruh koji se blagoslovi zatim pojede sa velikim staropoštivanjem i pazi se da nebi slučajno nijedna mrica propala
crveno bezalkoholno vino predstavlja krv Kristovu koja se prolila za nas grešnike
radi se od crnog grožđa, ručno se cijedi
kad vjernik to sve obavi postaje punopravan član Kristove crkve

vjernici Kristove crkve mogu postati svi oni koji to stvarno žele
-prvo prolaze moralnu i zdravstvenu reformu
upoznaju se sa Božjim Zakonom 10.zapovijedi i
osnovama Biblijskog nauka: Bog Jehova je Jedan Jedini, Krist je Spasitelj, subota je dan odmora
nauče razlikovati čistu hranu od nečiste
pronalaze posao gdje neče raditi subotom
-nakon te priprave od par mjeseci slijedi krštenje, obred poniznosti, euharistijsko slavlje
tada su vjernici pravi kršćani onako kako to Bog zapovijeda, tako je bilo od Krista i Apostola tako če biti do svršetka svijeta
Bog je propisao ta pravila za sve, izuzetaka nema

buduči da ste propovjednik Kristovog Evanđelja, dulje ste u kršćanstvu od mene, vi bi to trebali znati bolje od mene, tako da sam pomalo začuđen kako to neznate
kod mene u Bibliji piše jasno i glasno za ime Božje Jahve
ako ne vjerujete budem poskenirao pa ču dokazati
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
"-nema se više vremena za gradnju crkava jer blizu je dolazak gospodnji, i da se nebi pastiri i vjernici uspavali"

...

A i kod vas se na gradilištu više spava nego radi.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
kod nas se radi, svakodnevno

Evanđelje se širi svuda po svijetu, nezaustavljivo

ovo uspavali se odnosi na to da nebi pastiri i vjernici rekli znamo sve, spašeni smo,
imamo crkvu i sad ovdje čekamo Spasitelja, i ne samo to nego da se nebi pomislili kako su ispili sav nektar mudrosti iz Biblije, riječ treba širiti svakodnevno i druge ljude obaviještavati o skorom dolasku Spasitelja

također treba svakodnevno čitati proučavati Sveto Pismo i kroz molitvu če Bog preko Duha Svetoga otkrivati nove stvari koje još nisu poznate
ako se kršćanin iz nekog razloga uspava, s vremeno umrtvi i ne služi više Kristu, tada je u velikoj opasnosti da zaluta sa staze Evanđelja i promaši cilj
to se dogodilo adventistima u americi, da su svakodnevno radili-proučavali Bibliju nebi se uspavali, tada bi prepoznali lažne vjernike propovjednike jezuite i natjerali bi ih van iz crkve
jer oni nisu bili ubačeni da se pridruže crkvi Kristovoj da se preobrate i služe Gospodu, nego da odvuku adventiste sa staze Evanđelja i da ih ušutkaju

dakle od velike je važnosti da kršćanin ne spava nego da bude budan, proučava Sveto Pismo i podučava druge, i prati događaje oko sebe
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Spedy, mnogo sam ti zahvalan na ovako jasnom i sazetom odgovoru na moja pitanja.
Po svemu izgleda da se sa tvojim verovanjem slazem 95 odsto. Znaci da smo jako blizu sto je dobro.

pozdrav i poštovanje

ovosvjetske crkve se razlikuju od Kristove crkve, jer ne poštuju Božji Zakon, ne priznaju Autoritet Gospoda Boga Jehove ili Jahve, tako mi izgovaramo ime u hrvatskoj i ne poštuju dogmu kršćanstva

Pa i ja postujem Bozji zakon, Ime Gospodnje, subotu i sledim Bozjiu trec, prema tome jako smo blizu.

pristupih Kristovoj crkvi i ova izjava nije u suprotnosti kad sam rekao da ne pripadam nijednoj ovosvetskoj crkvi, jer danas nažalost nijedna takva crkva nije Kristova crkva
one ne poštuju dogmu kršćamstva, kao što već rekoh.

Slazem se da u crkvama postoje nedostaci i problemi, a sta mislis da li je tvoja savrsena?

Kristova crkva danas su ljudi koji poštuju Božji Zakon drže subotu i Biblijsku nauku

Spedy, na ovo ja samo mogu da kazem: A M I N! I ja tako verujem.

danas Kristova crkva nema građevine, niti če se graditi bilo što takvo iz tri osnovna razloga:
-nema se više vremena za gradnju crkava jer blizu je dolazak gospodnji, i da se nebi pastiri i vjernici uspavali

-ako bi sagradili crkvu, u nju bi odma prodrli jezuiti u obliku vjernika, pjevali bi sa nama, davali milsotinju, pravili se vjernima i malo pomalo odvlačili ljude od istine dok nebi potpuno ovladali crkvom (upravo to su i učinili adventistima u americi)
okupljaju se ljudi subotom kod nekog brata ili sestre u kući, stanu..ovisi

-Evanđelje se propovijeda i Bog naš i Krist želi da se svakodnevno širi, radi u drugom polju
kako pastiri stada tako i vjernici

Spedy, zar zbilja mislis da u tu vasu "kucnu" crkvu "jezuiti" ne mogu da se infilktriraju? Varas se.
Ja zivim u Americi i mogu da ti posvedocima da imas krivo misljenje o Adventistima
.
Sta bi smetalo da i jezuiti dodju na Bogosluzenje i slave Boga zajedno s anam? Nista. Crkva je otvorena za gresnike svih vrsta, jer smo svi gresniuci.

kršten sam ispravno 100%, nakon krštenja je obavljen obred poniznosti a zatim i euharistijsko slavlje

Dobro Spedy, da li si ti razumeo moje pitanje?
Ko te je krstio?
Ko je odredio toga sto te je krstio da krstava ljiude?
Da li si krsten po Hristovom primeru i nalogu: "U IME OCA I SINA I SVETOGA DUHA"?
Ako nisi tako krsten, zao mi je, ali izgleda da si pogresno krsten.
Ako jesi krsten tako, kako se to slaze sa tvojim napadom na Trojstvo?


pričest, Euharistija se koristi na Euharistijskom slavlju, simbolizira tijelo Kristovo, obično propovjednik napravi od najfinijeg bijelog brašna beskvasni mali okrugli kruh koji se blagoslovi zatim pojede sa velikim staropoštivanjem i pazi se da nebi slučajno nijedna mrica propala
crveno bezalkoholno vino predstavlja krv Kristovu koja se prolila za nas grešnike
radi se od crnog grožđa, ručno se cijedi
kad vjernik to sve obavi postaje punopravan član Kristove crkve

Sve ovo sto si ovde nabrojao i ja tako postujem.
Nergo, spomenuo si i PROPOVEDNIKA, tj da propovednik vrsi te obrede.
Odlicno. Otkuda sad odjednom i propovednik?
Ko je njega postavio za propovednika?
Koju skolu je zavrsio? Ko je odlucio da je on kvalifikovana za prorpovedika?
Ima te li jos neke sluzbenike?


vjernici Kristove crkve mogu postati svi oni koji to stvarno žele
-prvo prolaze moralnu i zdravstvenu reformu
upoznaju se sa Božjim Zakonom 10.zapovijedi i
osnovama Biblijskog nauka: Bog Jehova je Jedan Jedini, Krist je Spasitelj, subota je dan odmora
nauče razlikovati čistu hranu od nečiste
pronalaze posao gdje neče raditi subotom
-nakon te priprave od par mjeseci slijedi krštenje, obred poniznosti, euharistijsko slavlje
tada su vjernici pravi kršćani onako kako to Bog zapovijeda, tako je bilo od Krista i Apostola tako če biti do svršetka svijeta
Bog je propisao ta pravila za sve, izuzetaka nema.

Spedy, prema ovoj tvojoj izjaviu, sve je to dobro, samo to pokazuje da i tvoja Crkva imao svoju organizaciju, pravila, verovanja, a to imaju i sve ostsale crkve. Po cemu se ta tvoja crkva razlikuje od ostalih? Samo po tome sto se bori protiv jezuita, (a protiv njih se i drugi bore), i sto ne gradi crkve, nego se saklupljate u privatnim kucama? Da li sam te dobro razumeo?

kod mene u Bibliji piše jasno i glasno za ime Božje Jahve
ako ne vjerujete budem poskenirao pa ču dokazati

Pa nema potrebe da mi skenirate Bibliju, rekao sam da od drugog poglavlj prve Mojsijeve se nalazi ime YHWH, ali se ne nalazi u prvom poglavlju iste knjige, nego se nalazi ime ELOHIM. Ako je neko umesto Elohim napisaoi YHWH, pogresio je.


Sve najbolje

kod nas se radi, svakodnevno



ako se kršćanin iz nekog razloga uspava, s vremeno umrtvi i ne služi više Kristu, tada je u velikoj opasnosti da zaluta sa staze Evanđelja i promaši cilj
to se dogodilo adventistima u americi, da su svakodnevno radili-proučavali Bibliju nebi se uspavali, tada bi prepoznali lažne vjernike propovjednike jezuite i natjerali bi ih van iz crkve

Spedy, ponovo moram da ti kazem da ne poznajes adventiste. Kazes da su se u Americi uspavali, a zar nisu i u Hrvatskoj?

Kada bi adventisti spavali kao sto ti pogresno ptrikazujes, odkuda toliki napredak u svetu.
Samo od onda kad sam ja postavo vernik Crkve, Crkva je porasla za 20 puta. Da, dvadeset puta, a ne dvadeset odsto.
Crkva radi punom parom i to ne na jednom polju nego koristi sve mogucnosti.

Drugo Spedy, onda kada je Hristos primio Judu za svoga ucenika i drzao ga tri i po godine u vsojoj Crkvi, da li je i Hristos tada spavao?
Zar ti zbilja mislis da su u tvojoj Crkvi smao sveci, a nema nijednoiga gresnika?
Vidis, Hristov i Judin primer demantuju potpuno tvoju izjavu.

Isus je rekao da ce "Rasti zajendo kukolj i pseniuca, sve do zetve". A vi jadnici mislite da ste pocupali sva kukolj. Spedy, to je obmana i zabluda.
Ako u tvojoj crkvi nema i kukolja onda to nije Crkva, ili ste prevareni da jeste
.

jer oni nisu bili ubačeni da se pridruže crkvi Kristovoj da se preobrate i služe Gospodu, nego da odvuku adventiste sa staze Evanđelja i da ih ušutkaju

Spedy, slazem se sa tobom da u Crkvu dolaze ljudi iz razlicitih razloga. Neki dodju da bi u njoj ostvatrili svoje ambicije i kad u tome ne uspeju, onda im Crkva nije dobra. Neki mogu doci i sa ciliujem da uniste Crkvu, ali i takvi se brzo sami otkriju. Crkva treba da je dovoljno jaka da se suci sa svim izazovima.

dakle od velike je važnosti da kršćanin ne spava nego da bude budan, proučava Sveto Pismo i podučava druge, i prati događaje oko sebe

U ovome se podpuno slazem sa tobom.

Sve najbolje

Veliko iznenadjenje!

Da li ste primetili da vec dugo vremna nam se ne javalja Sarrdy?
Ispario se, a nije drustvu rekao ni dovidjenja.

Adrian, makar se javno oprostio pre odlaska, tj jos jednom nas je izgrdio i ispljuvao tako da ga slucano ne bismo zaboravili, pa je tek tada otisao, a Sarrdy se izvukao kao lisac.
Tako je to kad neke zvezde jako zasvetle, pa pdnu u ponore i ugase se u mraku.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
Zar si nesrećan kada netko više neće da te grdi i pljuje? Nemoj da brigaš, naići će već neko tko će da ti udovolji i pomogne ti da budeš sretan. Pomagati drugome da bude sretan je tako adventistički, bez obzira što se radi o grđenju i pljuvanju. Sreća do neba, to je jedino važno. Želim ti da te netko usreći što prije.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
@mika32

adventisti su prvo pali u americi, a zatim svuda po svijetu
danas je jako jako teško naći adventistu koji se drži onog izvornog Biblijskog nauka
kada čujem da adventista brani trojstvo kao nauk adventa, suze mi idu
pored spoznaje prve zapovijedi
Ja sam Jahve Bog tvoj... zašto adventisti vjeruju u troboga? pa zato jer su im pastiri uspavani, kameni, prihvatili su rimokatoličko idolopoklonstvo

Krist je primio Judu, i borio se svim silama da ga ne obuzmu mračne sile, ali Juda je odlučio durgačije

Isus nije ni na trenutak zaspao, malaksao, radi Boga i nas radi da nam omoguči spasenje

samo svetaca nema ni u jednoj crkvi, sada je još mirno vrijeme, ali nevolja dolazi
e upravo u nevolji se junaci poznaju, tada čemo vidjeti tko je pravi vjernik

pšenica i kukolj rastu, i to ide svom kraju, uskoro če se odvojiti

rekao sam več prije da Bog ne gleda na kvantitet vjernika nego kvalitet
pa sve da vas je i 200 000 u vašoj crkvi, pitanje je koliko tih ljudi stvarno poštuje Božji Zakon i drži subotu
pitanje je koliko tih ljudi stvarno voli Boga, i Krista i cijeni žrtvu koja je dana za njihovo spasenje, tko je od njih spreman dati svoj život za istinu ako to bude potrebno

stanje adventista u zg, hr u crkvi je koliko sam čuo, žalosno
nisam bio kod njih u crkvi jer sam uopozoren da tamo nejdem
bilo je čak i pokušaja atentata na vjernika je se nije slagao sa naučavanjem propovjednika
i to je skoro platio životom, samo čudo Božje ga je spasilo da ostane živ
eto to su adventisiti u zg,hr...ne mislim da su svi takvi ali njihove vođe su dokazale da su spremne ubiti čovjeka ako drugačije vjeruje
žalosno ali istinito

pročitajte, proučite ove knjige pa se zapitajte na koga se to odnosi
otkrivenje oholoj crkvi u laodiceji 3:14
knjiga Evanđelje Marko 11:12
knjiga Ezekiel 9:4
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Veliko iznenadjenje!

Da li ste primetili da vec dugo vremna nam se ne javalja Sarrdy?
Ispario se, a nije drustvu rekao ni dovidjenja.

Adrian, makar se javno oprostio pre odlaska, tj jos jednom nas je izgrdio i ispljuvao tako da ga slucano ne bismo zaboravili, pa je tek tada otisao, a Sarrdy se izvukao kao lisac.
Tako je to kad neke zvezde jako zasvetle, pa pdnu u ponore i ugase se u mraku.

kako nije? pa sam je rekao da nece vise da komentarise na ovom forumu, lepo se pozdravio sa svima svima pozeleo srecu i ako smo pokusali da ga ubedimo da ostane nije hteo, ja ga razumem u potpunosti i ima moju podrsku
napljuvao si sad coveka bez razloga a lepo se i kulturno pozdravio sa svima nama
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Spedy,
Mani se intriga. Kada je u Crkvi nekome bio zivot u opasnosti? Izgleda da te je neko izlagao.


Slazem sa sa tobom da ja vazan kvalitet vernika svake crkve, a ne samo kvantitet.
Ali ne mozes reci da vernici i propovednici Adventiticke crkve ne rade, jer da ne rade otkuda bi bio toliki uspeh?

Pozvao si me da procitam Esekila 9,4. Ja to vrlo odbor poznajem i citam od pre nego si se ti rodio.
A sta mislis da se to odnosi samo na mene i moju Crkvu a ne i na tebe i tvoju crkvu?
Blago tebi kad su oko tebe smao "sveci".

Nego, dva pouta sam ti postavljao ova pitanja pa gde je odgovor na njih:


Gde si ti pronasao Hristovu Crkvu? Mozes li nam dati adresu da je posetimo?
Na koji nacin si se njoj prikljucio?

Po cemu se ona razlikuje od ostalih hriscanskih Crkava?
----------------------


kršten kako to Bog zapovijeda, na oprost grijeha.

Odlicno Spedy, ako se nisi pridruzio nijednouj od postojecih crkava, KO TE JE KRSTIO?

Da li si siguran da si krsten "kako to Bog zapoveda"?

Hristov nalog krstenja je jasan: "IDITE DAKLE I NAUVCITE SVE NARODE KRSTEVCI IH U IME OCA, SINA I SVETOGA DUHA."
Matej 28,19. Da li si ovako krsten?
Ako jesi, kako se to slaze sa onim sto se boris protiv Trojstva?
----------------------


Ako ne pripadas nijednoj od postojecih crkva, ko ti daje pricest, Evharistiju?


punopravan sam član Kristove crkve.

Ako si zaista clan Hristove Crkve da li si krsten onako kako je naredio Hristos?

Dobro Spedy, da li si ti razumeo moje pitanje?
Ko te je krstio?
Ko je odredio toga sto te je krstio da krstava ljiude?
Da li si krsten po Hristovom primeru i nalogu: "U IME OCA I SINA I SVETOGA DUHA"?
Ako nisi tako krsten, zao mi je, ali izgleda da si pogresno krsten.
Ako jesi krsten tako, kako se to slaze sa tvojim napadom na Trojstvo?

Spedy, cekamo odgovore i na ova pistanbja.

Nergo, spomenuo si i PROPOVEDNIKA, tj da propovednik vrsi te obrede.
Odlicno. Otkuda sad odjednom i propovednik?
Ko je njega postavio za propovednika?
Koju skolu je zavrsio? Ko je odlucio da je on kvalifikovana za prorpovedika?
Ima te li jos neke sluzbenike?
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top