Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
U predhodnom komentaru brat Mika je svaku tacku Adventistickog ucenja podkrepio biblijskim stihovima, i prema tome dao ti je odgovor koji si trazio, a i ja to sve vreme cinim u diskusijama.

Sto se tice drugog dela tvog komentara, verujem da su svi do sada uvideli da svesno iznosis neistine i sam sebe obmanjujes i lazes da ti nije nista odgovoreno i da ti navodno nisu dati nikakvi argumenti u prilog Adventistickih ucenja, i da Adventisti navodno napadaju i lazu sa ciljem diskreditovanja sagovornika.

Zasto to cinis i govoris svesno ovakve stvari ja u to necu da ulazim, vec to moras resiti sa samim sobom i sa Bogom, jer je ocigledno da se Hriscanin tako ne ponasa.
Da sam na tvom mestu sramio bih seda budem ovde prisutan, i savest bi me odvela u totalno umno zastranjivanje.

Ali ponavlja, tvoja je stvar sta ces ciniti jer imas slobodnu volju, ali ne daj da te to odvuce suvise predaleko, jer i milost Bozja ima svoje granice..
Vidiš kako sam pogodio za pljuvanje.
Nije to bilo ništa teško zaključiti, to su i drugi zaključili. Ja samo podsećam.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
sedam zla koje adventisti namjerno krivo tumače

sedam čaša gnjeva Božjeg

i čuh glas veliki iz Hrama gdje govori sedmorici anđela
idite izlijte sedam čaša gnjeva Božjeg na zemlju

i ode prvi anđeo i izli svoju čašu na zemlju i postadoše rane zle i ljute na ljudima koji imaju žig zvijerin i koji se klanjaju slici njenoj

i drugi anđeo izli čašu svoju u more i postade krv kao od mrtvaca isvako živo biće umrije u moru

i treći anđeo izli čašu svoju na rijeke i izvore voda i postadoše krv i čuh anđela nadglednika voda gdje govori, pravedan si Gospodine koji jesi i koji bijaše i svet što si ovo sudio
jer proliše krv Svetih i proroka i krv si im dao da piju jer su zaslužili
i čuh drugog od oltara gdje govori: da Gospodine Bože Svemoguči istiniti su i pravedni sudovi tvoji

i četvrti anđeo izli čašu svoju na sunce, i dano mu bi da pali ljude ognjem. i opališe se ljudi od velike vručine , i huliše na ime Boga koji ima vlast nad zlima ovima i ne pokajaše se da mu dadnu slavu

i peti anđeo izli čašu svoju na prijesto zvijeri i kraljevstvo njezino prekri tama, i grizli su jezike svoje od bola. i huliše na ime Boga nebeskog od bola i od rana svojih i ne pokajaše se od djela svojih

i šesti anđeo izli čašu svoju na rijeku veliku eufrat, i presuši voda njezina da se pripravi put kraljevima od istoka sunčanog. i vidjeh iz usta aždajinih i iz usta zvijeri, iz usta lažnog proroka gdje iziđoše tri nečista duha, kao žabe. jer su ovo duhovi đavolski koji čine čudesa i izlaze ka kraljevima cijelog svijeta da ih skupe na boj za onaj veliki Dan Boga Svemogučega.
evo dolazim kao tat , blažen onaj koji je budan i koji čuva haljine svoje, da gol ne hodi i da se ne vidi sramota njegova. i sabra ih na mjesto koje se židovski zove Armagedon.

i sedmi anđeo izli čašu svoju po nebu i dođe glas veliki iz Hrama nebeskog od prijestolja govoreći, svršeno je ! i bijaše sijevanja munja i gromovi i glasovi i bijaše veliko tresenje zemlje kakvo nikad nije bilo od kako je ljudi na zemlji, toliko tresenje, tako veliko
i grad veliki razdijeli se na tri djela, i gradovi poganski padoše i babilon veliki spomenu se pred Bogom da mu dade čašu vina, ljutoga gnjeva svojega. i svi otoci pobjegoše i gore se ne nađoše.
i led veliki kao glava pade s neba na ljude i ljudi huliše na Boga od zla gradnoga jer je velika muka njegova veoma

prvo zlo se izljeva na one koji se klanjaju zvijeri, odnosno slici njenoj i imaju žig njezin
ovo predstavlja cijelu organiziranu adventističku crkvu na zemlji. jer oni imaju žig zvijeri u svojim umovima i u svojim srcima

drugo zlo izljeva s na more
taj narod biva kažnjen oduzimanjem duhovnog života i vjere. Bog če adventističkoj organizaciji oduzeti svaku duhovnost, i vjeru. oni tada ostaju užasno bezživotno more
narod bez duha mrtav u grijehu i prestupu

treče zlo , su izljeva na rijeke i izvore voda. to su razne grupacije koje su se odvojile od adventističke crkvene organizacije ali su također bili nevjerni , u fanatizmu , i progonili svoju braću.
pili su od čiste vode a ostatak nogama zamutili
četvrto zlo predstvlja duhovne vođe adventisičke crkve. oni koji su nekoč bili simboličko sunce osvjetljavajuči put svome stadu, zastranili su, grozno se izopačili i krv prqavednika prolijevali

četvrtim zlom če vođe crkve mučiti svoj narod, stado, jer neče moči dokazati svoje drske tvrdnje pred cijelim svijetom i gnjevno če tražiti u sotonskom bijesu od svog stada da poubijaju Božji narod na zemlji. taj bijes, taj silni pritisak na članove adventističke crkvene organizacije je ono *paljenje ljudi ognjem*

peto zlo
na prijesto zvijeri, dakle na vođe ASD crkve na generalnu konferenciju
oduzet če im se svaka duhovna svjetlost pred njihovim vjerništvom i pred cijelim svijetom.
tama na kuću bezbožnikovu, tama sa sva četiri kraja svijeta, tama strašna, egipatska

šesto zlo
pogađa simboličknu rijeku eufrat. ona predstavlja SAD koje če presušiti. odnosno presušit če vjerska sloboda u ovoj zemlji. (SAD su bile stup vjerske slobode i vjerske tolerancije za cijeli svijet)
i na pritisak adventista, da se poubijaju Božji vjeran narod, Amerika če samo slegnuti ramenima kazavši da ona ne može ništa protiv volje ekumene, večine crkava i gnjevnog smrtonosnog zahtjeva adventističke crkve.
ali to presušivanje vjerske slobode (simbolične rijeke eufrata koja je tekla iz Božjeg raja, Postanak 2:14) otvorit če put kraljevima od istoka sunčanog ili originalno : da se otvori put kraljevima od izlaska sunčeva
a od istoka s nebesa će Isus doći, od sazvježđa Orion, na spasenje svojoj ljubljenoj djeci koja Ga čekaju vjerno

sedmo zlo se izljeva po nebu. naravno ne po stvarnom nebu nego po adventističkom nebu
u sedmom zlu Bog svojim glasom oslobđa narod svoj smrtne prijetnje i gnjeva ljudi pretvorenih u demone. taj strašni glas Božji probudit če propale adventiste iz njihove lažne sigurnosti i uvjerenja da su oni narod Božji-pravednici.
(prvo probuđenje je sada za sve one koji se hoče obratiti i vjerno hoditi s Bogom svojim
drugo probđenje je peobuđenje izgubljenih koji spoznaju svoju propast)
tada adventisti spoznaju užasnu činjenicu da su zauvijek izgubljeni, prokleti, i odbačeni
tada če se ispuniti u jauku i muci duše, u strahu vječnog očajanja one strašne riječi:
Žetva je prošla, ljeto minulo, a mi se ne spasismo
sada pada adventističko nebo to jest njihove nade na nebo
tada u očaju i strahu adventisti i cijela adventistička crkvena organizacija dolaze pred noge Božjeg poniznog naroda, i klanjaju im se, priznajuči s riječima velikog očaja i bola:
Vi ste uistinu narod Božji, vas ljubi Bog a mi smo prokleti i izgubljeni
evo činim da oni iz zbornice sotonine koji govore da su Židovi a nisu, nego lažu: evo učinit ču da dođu i poklone se pred nogama tvojim, i spoznaju da te ja ljubim
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Da Adventisti imaju svu istinu ONI BI JE BRANILI STIHOVIMA IZ PISMA, a ne napadima, diskreditovanjem i lažima o onima koji iznose JERESI ADVENTNE CRKVE.
Ali pošto ADVENTISTI nemaju ni pola istine, ne mogu sastaviti ni TRI POSTA u razmeni STIHOVA IZ BIBLIJE sa osporiteljima Adventizma, a da ne počnu sa pljuvanjem.

Sarrdy, da li ti mislis da su ljudi na forumu slepi i toliko gtlupi da ne veide o cemu se radi?
Izneo sam ti listu onoga u sta Adventisti veruju. Svaka istina potvrdjena je Biblijom. Pa onda koliko si posten kad kazes da adventistine ne dokazuju istinu Biblijom. Biblijom nego cim?

Ako zelis da disutujes sa adventistima, pocni od pocet. Prvo nam dokazi da tvoje verovanje da Stari zavet ne vredi za hriscane to dokazi. Ospori svaki stihy koji je navedejnh ispo0d svakog verovanja. Ali posto nemas cime da ih osporis onda krivois adventiste da ne brane istinu Biblijom. Pametni su ljudi na forumu i vide o cemo se radi. Sarrdy suviste je provoidno.


Dokazi prvu tacku verovanja, ako mozes, a ono se odnosi na Sveto pismo. Reci ljudima sta je u tome jereticno?
Ti biblijske istene proglasavas jeresima zato sto si nevernik i cudis se kako to da takve proizvoljne Sarrdyeve gluposti adventisti ne ptrihvataju.
Zapamti Sarrdy, adventisti su hriscsani Biblije, a ne cula rekla kazala a nije videla.


sedam zla koje adventisti namjerno krivo tumače

sedam čaša gnjeva Božjeg

prvo zlo se izljeva na one koji se klanjaju zvijeri, odnosno slici njenoj i imaju žig njezin
ovo predstavlja cijelu organiziranu adventističku crkvu na zemlji. jer oni imaju žig zvijeri u svojim umovima i u svojim srcima

drugo zlo izljeva s na more
taj narod biva kažnjen oduzimanjem duhovnog života i vjere. Bog če adventističkoj organizaciji oduzeti svaku duhovnost, i vjeru. oni tada ostaju užasno bezživotno more
narod bez duha mrtav u grijehu i prestupu

treče zlo , su izljeva na rijeke i izvore voda. to su razne grupacije koje su se odvojile od adventističke crkvene organizacije ali su također bili nevjerni , u fanatizmu , i progonili svoju braću.
pili su od čiste vode a ostatak nogama zamutili
četvrto zlo predstvlja duhovne vođe adventisičke crkve. oni koji su nekoč bili simboličko sunce osvjetljavajuči put svome stadu, zastranili su, grozno se izopačili i krv prqavednika prolijevali

četvrtim zlom če vođe crkve mučiti svoj narod, stado, jer neče moči dokazati svoje drske tvrdnje pred cijelim svijetom i gnjevno če tražiti u sotonskom bijesu od svog stada da poubijaju Božji narod na zemlji. taj bijes, taj silni pritisak na članove adventističke crkvene organizacije je ono *paljenje ljudi ognjem*

peto zlo
na prijesto zvijeri, dakle na vođe ASD crkve na generalnu konferenciju
oduzet če im se svaka duhovna svjetlost pred njihovim vjerništvom i pred cijelim svijetom.
tama na kuću bezbožnikovu, tama sa sva četiri kraja svijeta, tama strašna, egipatska

šesto zlo
pogađa simboličknu rijeku eufrat. ona predstavlja SAD koje če presušiti. odnosno presušit če vjerska sloboda u ovoj zemlji. (SAD su bile stup vjerske slobode i vjerske tolerancije za cijeli svijet)
i na pritisak adventista, da se poubijaju Božji vjeran narod, Amerika če samo slegnuti ramenima kazavši da ona ne može ništa protiv volje ekumene, večine crkava i gnjevnog smrtonosnog zahtjeva adventističke crkve.
ali to presušivanje vjerske slobode (simbolične rijeke eufrata koja je tekla iz Božjeg raja, Postanak 2:14) otvorit če put kraljevima od istoka sunčanog ili originalno : da se otvori put kraljevima od izlaska sunčeva
a od istoka s nebesa će Isus doći, od sazvježđa Orion, na spasenje svojoj ljubljenoj djeci koja Ga čekaju vjerno

sedmo zlo se izljeva po nebu. naravno ne po stvarnom nebu nego po adventističkom nebu
u sedmom zlu Bog svojim glasom oslobđa narod svoj smrtne prijetnje i gnjeva ljudi pretvorenih u demone. taj strašni glas Božji probudit če propale adventiste iz njihove lažne sigurnosti i uvjerenja da su oni narod Božji-pravednici.
(prvo probuđenje je sada za sve one koji se hoče obratiti i vjerno hoditi s Bogom svojim
drugo probđenje je peobuđenje izgubljenih koji spoznaju svoju propast)
tada adventisti spoznaju užasnu činjenicu da su zauvijek izgubljeni, prokleti, i odbačeni
tada če se ispuniti u jauku i muci duše, u strahu vječnog očajanja one strašne riječi:
Žetva je prošla, ljeto minulo, a mi se ne spasismo
sada pada adventističko nebo to jest njihove nade na nebo
tada u očaju i strahu adventisti i cijela adventistička crkvena organizacija dolaze pred noge Božjeg poniznog naroda, i klanjaju im se, priznajuči s riječima velikog očaja i bola:
Vi ste uistinu narod Božji, vas ljubi Bog a mi smo prokleti i izgubljeni
evo činim da oni iz zbornice sotonine koji govore da su Židovi a nisu, nego lažu: evo učinit ču da dođu i poklone se pred nogama tvojim, i spoznaju da te ja ljubim

Spedy12, hvala ti na ovoj laktrdiji sto si tako "strucno" izneo.
A kad si se probudio sta se onda deslio?
Fantazije su na visini.
Ako taiko nastavis unapred mozes sam zakljuditi gde ti se mesto sprema.

Sve najbolje


dokle gospodine uredniče da trpim uvrede i laži od izabele
preočigledno me napada
govori da sam ivan lukić, da lažem,da izmišljam
pa gdje su joj argumenti za to
ja ljubazno molim da poduzmete konkretne poteze kako bi je smirili


godine 1977. , ispričavam se jer sam krivo napisao 1978.
dakle 1977.g su adventisti otišli k papi, poklonili mu se, darovali ga zlatnom medaljom,
i sad ide ono najbolje - darovali ga knjigom o svim djelatnostima ASD (adventisti sedmog dana) crkve u cijelom svijetu
da li je to čin izdaje ili ???
isti taj koji se klanjao papi i darivao ga zlatnom medaljom, g.beach je gostovao u zagrebu (mislim 1999.g),
a tema je bila ekumenizam


ljubazno molim još jednom da upozorite izabelu da me ne naziva lažovom i sektašem
ja iznosim istinu, koja njoj očigledno ne paše
nema prava biti toliko drska i bezobrazna


drugi put prije nego me opet napadneš, provjeri u svojoj crkvi informacije
ako ti nešto neznaš, to ne znači da sam ja lažov i sektaš

Spady Izabeleta je potpuno u pravu. Mnogo mutis na forumu.

Posto vidima da ste se umesali u diskusiju o predmetu koji niko od vas ne poznaje, dozvolite mi da vam pomognem.

Istina je da je doslo do susreta Pape i dr Beacha, kojega ja dobro poznajem. U Rimu je bila medjunarodna konferencija udruzenja za Versku slobodu, a generalni sekretar toga udruzenje bio je dr Beach. On je pozvao Papu da govori na tom skupu i Papa se odazvao. Posle te konfernecije Papa je primio lidere toga odruzenja, koje je kao sto rekoh, predvodio dr Beach.

Dr Beach dao je Papi bronzani medaljon Hriscanske adventisticke crkve na kojoj su tri andjela iz Otkrivenja 14, poglavlja, stro je simbol objagviljivanja Hristovog jevandjelja svetu i knjigu pod naslovom Ko su advnetisti?

Neki italijanski casopis je objavio da je Papa dobio zlatnu medalju a to nije istina, niti je to medalja, a jos manje zlatna.

Kao sto vidite, nije to bila nikakva sluzbena delegacija Adventisticke crkve, nego predstavnici udruzenja za versku slobodu, a sto se desilo da je dr Beach bio i adventista to nema veze sa ovim gestom.


Ono sto je dr Beach dao Papi ja bih to dao svim ljudima pai njemu.

Izabeleta, mislim da gresis kad kazes da Papa ne bi primio adventiste zato sto ga nazivaju Antihoiroistom.
Ja mislijm i pored toga da biu ih ipak primio.

Svi protestanti i veliki boroj ptravoslavaca, trako shvataju i tiumace Otkrivenje Jovanovo. Nisu to adventisti izmislili, vec vekovima pre adventista to su objavljivali i jos uvek objavljuju svi protestanti i mnostvo drugih hriscana.
Pa i pored toga, ipak Papa prima u svoju audenciju predstavnike svih tih zajednica i ja mislim da dobro cini.


Svge najbolje
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Sarrdy, da li ti mislis da su ljudi na forumu slepi i toliko gtlupi da ne veide o cemu se radi?
Izneo sam ti listu onoga u sta Adventisti veruju. Svaka istina potvrdjena je Biblijom. Pa onda koliko si posten kad kazes da adventistine ne dokazuju istinu Biblijom. Biblijom nego cim?
[FONT=&amp]1.[/FONT][FONT=&amp] Tema nije Šardizam nego Adventizam.[/FONT] [FONT=&amp]
2.[/FONT]
[FONT=&amp] Tebe ništa drugo ne interesuje osim DESETKA drugih ljudi, zato i ne čitaš postove. Već te samo interesuje kako da uvučeš ljude u nakaradni Adventizam zbog desetka:[/FONT]
[FONT=&amp]3.[/FONT][FONT=&amp] JERESI Adventne Crkve se brane u 95 % slučajeva SPAMOVANJEM, ZATRPAVANJEM i PLJUVANJEM po iznosiocu tih JERESI Adventne Crkve.[/FONT]

Ako zelis da disutujes sa adventistima, pocni od pocet. Prvo nam dokazi da tvoje verovanje da Stari zavet ne vredi za hriscane to dokazi. Ospori svaki stihy koji je navedejnh ispo0d svakog verovanja. Ali posto nemas cime da ih osporis onda krivois adventiste da ne brane istinu Biblijom. Pametni su ljudi na forumu i vide o cemo se radi. Sarrdy suviste je provoidno.
[FONT=&amp]1.[/FONT][FONT=&amp] Tema nije Šardizam nego Adventizam.[/FONT]

[FONT=&amp]2.[/FONT][FONT=&amp] NIKADA Adventisti neće moći diskutovati o Adventizmu BIBLIJSKIM STIHOVIMA to je očigledno i evidentno. Tu su propali. Samo mogu diskutovati Mikanizmom – Što više pljuvanja i laži a što manje stihova iz Biblije ![/FONT]
[FONT=&amp]
3.[/FONT]
[FONT=&amp] Koliko je PROVIDNO najbolje vidim po TRI činjenice:[/FONT]
[FONT=&amp] 3.1. Po Geri, Adrianu BG, Vanhelsingu G,....[/FONT]

[FONT=&amp] 3.2. Po ljudima sa ovog foruma koji su ZA Adventizam i PROTIV.[/FONT]

[FONT=&amp] 3.3. Kakvi su Adventisti kao ljudi.[/FONT]


Dokazi prvu tacku verovanja, ako mozes, a ono se odnosi na Sveto pismo. Reci ljudima sta je u tome jereticno?
Ti biblijske istene proglasavas jeresima zato sto si nevernik i cudis se kako to da takve proizvoljne Sarrdyeve gluposti adventisti ne ptrihvataju.
1. [FONT=&amp]Ne postoji Hrišćansak Crkva na Svetu, koja u svojoj doktrini nema ISTINE.[/FONT] Pa samo Crkva iz koje si ti izašao ima najmanje DUPLO VIŠE ISTINA od Adventističke Crkve, a nikada Pravoslavlje ne brani sebe, ovim načinom kao ti sada što radiš. Da iznese ISTINE o svojoj Crkvi, a za NEISTINE, kojima se osuđuje, pljuje i vređa iznosioca tih NEISTINA !

To samo rade Adventisti, jer su oni najgori.
Evo i malo stihova na izneto:

[FONT=&amp]Матеј 16:[/FONT]
[SUP][FONT=&amp]6[/FONT][/SUP][FONT=&amp]А Исус рече им: Чувајте се квасца фарисејског и садукејског.[/FONT]
[SUP][FONT=&amp]9[/FONT][/SUP][FONT=&amp]Зар још не разумете нити памтите пет хлебова на пет хиљада, и колико котарица накуписте?[/FONT]
[SUP][FONT=&amp]10[/FONT][/SUP][FONT=&amp]Ни седам хлебова на четири хиљаде, и колико котарица накуписте?[/FONT]
[SUP][FONT=&amp]11[/FONT][/SUP][FONT=&amp]Како не разумете да вам не рекох за хлебове да се чувате квасца фарисејског и садукејског?[/FONT]
[SUP][FONT=&amp]12[/FONT][/SUP][FONT=&amp]Тада разумеше да не рече квасца хлебног да се чувају, него науке фарисејске и садукејске.[/FONT]


[FONT=&amp]PRILOG:[/FONT]
Postoje li među adventistima vernici koji ne bacaju "drvlje i kamenje" na druge vere. U svim velikim religijama sveta, u svim religijskim i verskim zajednicama, u svim sektama ima "vakih i nakih", ima onih koji vole i onih koji mrze, onih koji svoju veru žive i onih koji čine zlo, onih koji nikada ne bi naudili bližnjemu i onih koji žive čineći zlo opravdavajući ga verom ... Postoje li među adventistima vernici koji vole život i poštuju tuđu osobnost, pravo na različitost? Postoje li adventisti koji ne bi vređali druge nazivajući ih pogrdnim imenima koristeći uvredljive izraze za tuđe verske autoritete? Postoje li adventisti koji ne uzdižu sebe ponižavajući druge?.....

2. [FONT=&amp]Pacovi se ne truju[/FONT][FONT=&amp]sa 100 –tnim OTROVOM[/FONT], već se pomeša 99 % najfinije i najzdravije pšenice sa 1 % otrova. Jer ako je 100 % otrov, pacov samo omiriše i ode dalje.

3
.
[FONT=&amp]Podsetio bih te na stihove koji Adventisti često citiraju:[/FONT]

Jakov 2:10 [FONT=&amp] Јер који сав закон одржи а сагреши у једном, крив је за све,[/FONT]

Prema tome ostavi se tog JEFTINOG ADVENTISTIČKOG TRIKA u šta Adventisti ISTINITO veruju. Lepo ti, gore izneti, stihovi govore !
Već ne pljuj po iznosiocima NEISTINITOG i LAŽNOG verovanja Adventne Crkve – Već njih brani STIHOVIMA !

Uostalom to svi poznavaoci Pisma znaju. Kao i sledeće stihove:


Jован 10:33 [FONT=&amp]Одговорише Му Јевреји говорећи: За добро дело не бацамо камење на те, него за хулу на Бога, што ти, човек будући, градиш се Бог.[/FONT]

Ne osuđuje se niko za ISTNU koju drži, već za NEISTINU.

Da li Mormoni, Univerzalni Život, Jehovini svedoci, Pentakostalci, Sajentolozi, Nazareni .... NEMAJU ISTINE u svojoj doktrini.
Ali je tebe ljubav prema novcu oslepela i ti sada samo gledaš na DESETAK postojećih i potencijalnih vernika Adventne Crkve i ništa te drugo ne interesuje.

Jer da te interesuje ti bi STIHOVIMA iz Biblije branio JERESI Adventne Crkve a ne najpodmuklijim metodama iz tvog repertoara. Stihovima BRANIŠ JERESI svoje Crkve 1 u 20 ili 30 postova. Ostalo je sve DISKREDITACIJA !
I takav ćeš ostati. Ipak si ti Reka bez povratka. Mnogo si para uzeo od dobrih i poštenih ljudi za preko 40 godina prodavanja magle.
[FONT=&amp]
4.[/FONT]
[FONT=&amp] Tema nije Šardizam nego Adventizam.[/FONT]

Zapamti Sarrdy, adventisti su hriscsani Biblije, a ne cula rekla kazala a nije videla.

[FONT=&amp]Upamtite svi moje reči trebaće vam:[/FONT]
[FONT=&amp]Adventisti tvrde da se BIBLIJA NE MOŽE KOMPLETNA RAZUMETI bez Duha proroštva (knjiga EGW). Zato i ne prođe SUBOTA u njihovoj Crkvi da se ona ne citira.[/FONT]
[FONT=&amp]To će vam svaki vernik u Crkvi Adventista Sedmoga Dana potvrditi [/FONT][FONT=&amp]![/FONT]
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
@mika32
znači ti tvrdiš da je papa ipak primio g.beacha i da je taj susret bio
kažeš da je odlikovan brončanim medaljonom
a vidiš, na nekim mjestima piše drugačije, mnogi ljui tvrde drugačije

ali ja i dalje pitam:
što mu je dao i knjigu o svim djelatostima ASD crkve u cijelom svijetu ??

jel i dalje tvrdiš da to nije bila službena delegacija ASD crkve u posjeti pape
i da te pitam ima li ikakva delegacija ASD crkve pravo da dijeli okolo kjnigu o djelatnostima svoje crkve po cijelom svijetu

ako se to dogodio a je, kakav je to čin ??

hvala ti na razumijevanju
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Imaš li neki LINK o tome, da se i ostali mogu detaljno upoznati sa tom aktivnošću Adventista Sedmoga Dana ?
Jer ja znam da Adventisti sve najgore misle o Katoličkoj Crkvi, a gle sada ovo - Dele jedan drugom medalje, pohvalnice i ko zna šta se sve još valja iza brda !
Hvala
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Miko! ovim si samo potvrdio da ce adventi ipak da budu u sastavu (Ekumenizma) u skoroj buducnosti,nisi ni svestan da si ovim recima priznao vlast pape-antihrista koga vi tako nazivate!

Izabeleta, mislim da gresis kad kazes da Papa ne bi primio adventiste zato sto ga nazivaju Antihoiroistom.
Ja mislijm i pored toga da biu ih ipak primio.


Svi protestanti i veliki boroj ptravoslavaca, trako shvataju i tiumace Otkrivenje Jovanovo. Nisu to adventisti izmislili, vec vekovima pre adventista to su objavljivali i jos uvek objavljuju svi protestanti i mnostvo drugih hriscana.
Pa i pored toga, ipak
Papa prima u svoju audenciju predstavnike svih tih zajednica i ja mislim da dobro cini.

Znaci ipak vi adventi tajno radite s papom!

Sto se tice Sarrdy nista on ne izmislja ja sam takodje postavio mnogo stihova iz Biblije na koje nikada nisam dobio odgovore,samo spamove!

Kazem svakome neka krene od 50-60 stranice pa sve do ovde pa neka forumasi rasude ko je ovde varalica,spamac,ko je koga ovde vredjao,omalozavao itd.
Brat Sarrdy jasno iznosi biblijske stihove i nista ne izvrce kao sto to radite vi adventi evala majstori ste u tome.
Pogledajte i druge forume na temi adventisti pa se uverite sami dragi moji forumasi ko su i sta su nasi adventisti.

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
adventisti potajnu surađuju sa papom otkada je prodrla, tiho, se uvukla među njih
grupa jezuita (jezuiti su tajna papina policija, egzekutori)
uostalom jedan visoki časnik jezuita alberto riviera je to sam izjavio

da su oni prodrli u protestantsku skupinu adventista sedmog dana i ušutkali je
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
adventisti potajnu surađuju sa papom otkada je prodrla, tiho, se uvukla među njih
grupa jezuita (jezuiti su tajna papina policija, egzekutori)
uostalom jedan visoki časnik jezuita alberto riviera je to sam izjavio

da su oni prodrli u protestantsku skupinu adventista sedmog dana i ušutkali je


Ja licno verujem da su Jezuiti ubaceni u vecinu Hriscanskih crkava sa ciljem podrivanja same organizacije, ali ne mislim da je Adventisticka crkva zver iz otkrivenja, jer je to suprotno onome sto govori kontekst biblije o poslednjem vremenu i zveri kao takvoj.

Ja licno ne znam odakle ti te ideje koje iznosis, jer Adventisticka crkva pre svega nema globalni autoritet verske i svetovne vlasti, pa prema tome ona ne moze predstavljati zver.

Ja verujem da ce u poslednje vreme neki Adventisti napustiti istinu i pridruziti se odpalom Vavilonu, ali ce oni koji preostanu primiti Bozju silu i objaviti istinu ovom svetu zapisanu u poruci trojice andjela iz apokalipse.

Ova poruka sama po sebi potvrdjuje da Adventizam nije deo buduce antihriscanske koalicije izmedju svetovnih i verskih vlasti i odpalog Vavilona jer govori protiv njih.

Hajde da pogledamo.


Ova troandjeoska vest glasi:

`I vidjeh drugoga anđela gdje leti posred neba, koji imaše vječno jevanđelje da objavi onima koji žive na zemlji, i svakome plemenu, i jeziku i koljenu i narodu.
I govoraše velikijem glasom: bojte se Boga, i podajte mu slavu, jer dođe čas suda njegova; i poklonite se onome koji je stvorio nebo i zemlju i more i izvore vodene.
I drugi anđeo za njim ide govoreći: pade, pade Vavilon grad veliki: jer otrovnijem vinom kurvarstva svojega napoji sve narode.
I treći anđeo za njim ide govoreći glasom velikijem: ko se god pokloni zvijeri i ikoni njezinoj, i primi žig na čelo svoje ili na ruku svoju,
I on će piti od vina gnjeva Božijega, koje je nepomiješano utočeno u čašu gnjeva njegova, i biće mučen ognjem i sumporom pred anđelima svetima i pred jagnjetom.
I dim mučenja njihova izlaziće va vijek vijeka; i neće imati mira dan i noć koji se poklanjaju zvijeri i ikoni njezinoj, i koji primaju žig imena njezina.
Ovdje je trpljenje svetijeh, koji drže zapovijesti Božije i vjeru Isusovu. ( otkrivenje Jovanovo 14. 6-12 ).

Ova troandjeoska vest upucuje na sledece :

1. Dati slavu Bogu, odreci se Ateizma i bezbostva.

2. Cas suda Bozjeg je dosao i blizina Hristovog drugog dolaska.

3. Pokloniti se Bogu kao stvoritelju slaveci njegov sedmi subotni dan, kao uspomenu na stvaranje, i znak Bozje stvaralacke sile i njegovog autoriteta.

4. Duhovni Vavilon je pao, olicen u papskom sistemu i otpalom protestantizmu sjedinjenim u Ekumenizmu - svetskom savezu crkava, koje zajedno cine Duhovni Vavilon, i laznim ucenjima koja pretstavljaju otrovno vino Vavilona varaju svet.

5. Opomena da se ne klanja zveri koja pretstavlja papski sistem na celu Rimokatolicke crkve sa sedistem u Vatikanu, i ikoni njezinoj koju pretstavlja otpali protestantizam sjedinjen sa zveri - papstvom u ekumenskom savezu, i da ne prima zig zveri olicen u nedeljnom zakonu koji ima svoje korene u mnogobozackoj tradiciji obozavanja sunca, nasuprot subote koja pretstavlja pecat Bozji, i znak izmedju njega njegovog pravog naroda.

Prema tome, ljudsko tumacenje moze predstavljati jedno, ali Bozje je nesto sasvim drugo, i Bog nam ga otkriva u svojoj reci i istorijskom kontekstu.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top