Adventisti

Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Ja licno ne slavim nikakve praznike,ne postujem ikone,ne sluzim im,za mene je crkva bila do 6 vaseljenskog sabora od 7 ne priznam je tada je pocela jeres s uvodjenjem ikona,idola.dali ti je sad malo jasnije?

Postavio sam ti brdo argumenata sa citatima iz biblije a ti se koprcas kao riba na suvom,nesmeta meni to sto ti slavis subotu,smeta mi to sto vredjas nedelju iako ti jasno citiram sta kazu apostoli ti se i dalje vracas na farisejstvo.



GERO BRATE, POKUSAJ DA ME RAZUMES.

NIJEDAN APOSTOL NIJE NIGDE I NIKD REKKAO SADA PRAZNUJTE NEDELJU A NE VISE SUBOTU.

Da li ti je to jasno?

HRISTOS, NITI IJEDAN APOSTOL, NITI IJEDAN OD PRVIH HRISCANA, NIKAD I NIGDE, NI POSLE HRISTOVOG VASKRSENJA, NIJE IZDAO ZAPOVEST DA SE PRAZNUJE SUBOTA.

Ako mislis da nisam u pravu, pronadji u Bibliji Starog i Novog zaveta takjvu zapovest.

Ako ne uspes da pronadjes zapovest u Bibliji da Hriscani posle Hrisatovog vaskresenja treba da prazuju nedelju, ovim je nasa diskusija o nedelji zavrsena. Ako prondajes zapovest, javi se!

Pozdrav mome bratu Geri
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Gero, drag si mi covek, ako volis Hrista prihvati njegovu rec, nej rec ljudsku.
Nedelja je ljudska tvorevina ponikla iz Vavilona, i u crkvi ustanovljena putem nastavljaca Vavilonske religije i prakse Rimokatolika, modernih obozavalaca Boga sunca Mitre kome je ovaj dan i bio posvecen.

Budi pozdravljen i svako dobro
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Ове "библије"?

Čista reč_biblija1.jpgČista reč_biblija2.jpg

Следећа слика апсолутно јасно показуе шта се дешава са човеком који прихвати Хеленину доктрину:
why_not_sda.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Jeli Miko jel ti to mene malo zekis a?ja to tvrdim vec odavno samo iz biblije ovo sto si sad postavio je za cilj da se vidi da niste u pravu kad govorite o nedelji tj kao istorijski dokaz.

Jeli miko jel sam i ovo negde pokupio:
"Apostoli i prezviteri i braća pozdravljaju braću iz neznabožaca koja su u Antiohiji i Siriji i Kilikiji. Pošto čusmo da neki izišavši od nas uznemiriše vas riječima, i smutiše duše vaše govoreći da se obrezujete i da držite Zakon, što im mi ne zapovjedismo; Zato mi sabrani jednodušno, nađosmo za dobro da vam pošaljemo izbrane ljude sa našim dragim Varnavom i Pavlom, Ljudima koji su predali duše svoje za Ime Gospoda našega Isusa Hrista. Poslasmo, dakle, Judu i Silu, da vam i oni to isto usmeno kažu. Jer ugodno bi Svetome Duhu i nama da nikakvo breme više ne mećemo na vas osim ovoga što je neophodno: Da se čuvate od žrtava idolskih i od krvi i od udavljenoga i od bluda, (i što nećete da se čini vama ne činite drugima); od ovoga ako se čuvate, dobro ćete činiti.

Budite zdravo."
(Dela 15)

Pozdrav od Gere.

GERO BRATE, PA KAKVE VEZE OVO IMA SA SVETKOVANJEM NEDELJE? NIKAKVE!

GDE TI JE ZAPOVEST IZ BIBLIJE DA HRISCANI POSLE VASKRSENJA TREBA DA PRAZNUJU NEDELJU A NE SUBOTU?

GERO, TRAZIMO ZAPOVEST A NE PRICE.


Ове "библије"?

Pogledajte prilog 29170Pogledajte prilog 29171

Следећа слика апсолутно јасно показуе шта се дешава са човеком који прихвати Хеленину доктрину:

POGLEDAJTE TOG NASEG CENJENOG KRITICARA ADRIANA.

ADRANe, niko te nije pitao kakvo je knjigu pripremio dr Balco,
nego na sav glas vicemo:

GDE SE U SVETOM PISMU NALAZI SAPOVEST O PRASNOVANJU NEDELJE?

ADRIANE, DAJ NAM TU ZAPOVEST, A NE PRICAJ MA KAKVE PRICE.

Zelim ti svako dobro
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
NIJEDAN APOSTOL NIJE NIGDE I NIKD REKKAO SADA PRAZNUJTE NEDELJU A NE VISE SUBOTU.


Pa normalno da nije jer su svi apostoli bili jevreji!!!!

Na proslim stranicama sve lepo pise a vi brze bolje da zatrpate sve to,zasto? zbog istine o adventima.

To nije lepo brate miko niko ovde nije Glup.Nijedan komentar niste dali na COPY PAST???ja sam sve to procitao stavio sam da vide i drugi,a vi zatrpaste ako ste tako posteni i vasa religija ispravna zasto to radite??

Glasnik zatrpa dve stranice mislim da je postavio 20,30 pdf-a za 10 minuta.Zasto to radi??

Pozdrav od Gere.

Jeli Miko jel ti to mene malo zekis a?ja to tvrdim vec odavno samo iz biblije ovo sto si sad postavio je za cilj da se vidi da niste u pravu kad govorite o nedelji tj kao istorijski dokaz.

Jeli miko jel sam i ovo negde pokupio:
"Apostoli i prezviteri i braća pozdravljaju braću iz neznabožaca koja su u Antiohiji i Siriji i Kilikiji. Pošto čusmo da neki izišavši od nas uznemiriše vas riječima, i smutiše duše vaše govoreći da se obrezujete i da držite Zakon, što im mi ne zapovjedismo; Zato mi sabrani jednodušno, nađosmo za dobro da vam pošaljemo izbrane ljude sa našim dragim Varnavom i Pavlom, Ljudima koji su predali duše svoje za Ime Gospoda našega Isusa Hrista. Poslasmo, dakle, Judu i Silu, da vam i oni to isto usmeno kažu. Jer ugodno bi Svetome Duhu i nama da nikakvo breme više ne mećemo na vas osim ovoga što je neophodno: Da se čuvate od žrtava idolskih i od krvi i od udavljenoga i od bluda, (i što nećete da se čini vama ne činite drugima); od ovoga ako se čuvate, dobro ćete činiti.

Budite zdravo."
(Dela 15)

Pozdrav od Gere.

GERO BRATE, PA KAKVE VEZE OVO IMA SA SVETKOVANJEM NEDELJE? NIKAKVE!

GDE TI JE ZAPOVEST IZ BIBLIJE DA HRISCANI POSLE VASKRSENJA TREBA DA PRAZNUJU NEDELJU A NE SUBOTU?

GERO, TRAZIMO ZAPOVEST A NE PRICE.

Pa cekaj bre malo ne postizem sve.nisam samop na ovoj temi.

Pozdrav.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Нигде се не каже и да светкују суботу! Чак ни Исус када је понављао све заповести (Матеј 5) реч није рекао о суботи. То што је Павле говорио суботом у синагоги, то је било због Јевреја који су се тада окупљали, јер и сам рече да је био за оне ПОД ЗАКОНОМ исти, за незнобошце као без закона, а ипак у закону Христовом којег прескачете и идете уназад на закон Мојсијев.

17. Не мислите да сам ја дошао да покварим закон или пророке: нисам дошао да покварим, него да испуним.

Дакле, приневши Себе као Жртву, уведе нас у мир (покој, починак) Божији и тако испуни и ту ставку закона са којом ви лажете сав свет да је печат Божији. Све горе од горег...
 
Učlanjen(a)
09.09.2012
Poruka
79
NIJEDAN APOSTOL NIJE NIGDE I NIKD REKKAO SADA PRAZNUJTE NEDELJU A NE VISE SUBOTU.


Pa normalno da nije jer su svi apostoli bili jevreji!!!!.

Pa ovo je najsmseniji odgovor koji sam ikada citao.
Pa ako su bili jevreji zar nije njima data nedelj ako im je dataa?
Zar nisu postali hriscani?
Zar nam oni nisu preneli pismeno sva ucenja koja imamo kao hriscani?

Kaze zasto to Glasnik radi?

A zasto ti to radis?

JA TO RADIM JER SAM SADA TEK STIGAO DA VAM ODGVORIM NA MNOSTVO NEISTINA KOJE OVDE IZNOSITE.

I DA BISTE NESTO NAUCILI I OSTAVILI TA MASONSKA I PAPSKA UCENJA I VEROVANJA.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Адвентисти не знају за причешће.

Da li Adrian o adventisima govori istinu, pokazace jedno od njihovih verovanja:

Vecera Gospodnja
Vecera Gospodnja je ucestvovanje u znamenju Isusovog tela i krvi kao izraza vere u Njega, našeg Gospoda i Spasitelja. U ovom iskustvu zajedništva Hristos je prisutan da se sastane sa svojim narodom i da ga jaca. Uzimanjem ucešca mi objavljujemo Gospodnju smrt sve dok ponovo ne dode. Priprema za Veceru Gospodnju ukljucuje samoispitivanje, pokajanje i priznanje. Ucitelj je uspostavio obred pranja nogu da oznaci ponovno ocišcenje, da izrazi voljnost za službu jedan drugome u Hristovoj poniznosti i sjedini naša srca u ljubavi. Služba Vecere Gospodnje otvorena je za sve hrišcane koji veruju. (1. Korincanima 10,16.17; 11,23-30; Matej 26,17-30; Otkrivenje 3,20; Jovan 6,48-63; 13,1-17)

Posle ovog nikom nije potreban nikakav komentar.

Svima zelim sve najbolje
 
Učlanjen(a)
09.09.2012
Poruka
79
Нигде се не каже и да светкују суботу! Чак ни Исус када је понављао све заповести (Матеј 5) реч није рекао о суботи. То што је Павле говорио суботом у синагоги, то је било због Јевреја који су се тада окупљали, јер и сам рече да је био за оне ПОД ЗАКОНОМ исти, за незнобошце као без закона, а ипак у закону Христовом којег прескачете и идете уназад на закон Мојсијев.

17. Не мислите да сам ја дошао да покварим закон или пророке: нисам дошао да покварим, него да испуним.

Дакле, приневши Себе као Жртву, уведе нас у мир (покој, починак) Божији и тако испуни и ту ставку закона са којом ви лажете сав свет да је печат Божији. Све горе од горег...

Iispunim znaci da je Isus ziveo po svim zapovestima i drzao subotu a ne samo da su se neke stvari ispunile u njemu.

Isus citira samo deo zapovesti ne sve 10 da bi sa time pokazao na koje zapovesti misli.
Citira ih onima koji ih znaju i nema potrebe da citira sve.
-----------------------------------
Tako i danas rade ljudi.
Primer:
Koje zapovesti?
A one ne ubij ne kradi.
Znam to...
------------------------------------

Smessno je i neozbiljno, zakljuciti da ako ne citira sve da ostale ne vaze.

Iako one koje nije citirao za vas vaze osim subote?

Kako to???

Dokle cete da se sluzite neistinom kao Masoni?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Gero, drag si mi covek, ako volis Hrista prihvati njegovu rec, nej rec ljudsku.
Nedelja je ljudska tvorevina ponikla iz Vavilona, i u crkvi ustanovljena putem nastavljaca Vavilonske religije i prakse Rimokatolika, modernih obozavalaca Boga sunca Mitre kome je ovaj dan i bio posvecen.

Budi pozdravljen i svako dobro

Dokazi mi ladokeja?I ti si meni drag covek ali nevolim doktrine ako se ovako nastavi sa izmisljanjem doktrina do kraja veka bice ih 1 000 000.

Pozdrav.
 
Natrag
Top