Adventisti

Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Ове "библије"?



Следећа слика апсолутно јасно показуе шта се дешава са човеком који прихвати Хеленину доктрину:
Pogledajte prilog 29172

Adriane, posto predpostavljam da vozis kola, sta znaci crveni krug presecen jednom srvenom linijom?
Znas da je to znak zabrane. Je li tako.

Pa to znaci slika koju si prikazao.

Da adventisati ne veruju da su natovereni nekim teretom koji je Bog stavio na njih,
nego su poslusni Bogu iz ciste savesti i cistoga srca dobrovoljno.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Dokle cete da se sluzite neistinom?

То питање постави себи. Пази сад, 1800 година хришћанства и великих теолога, а нико да се сети да нас врати у фарисејство. Срећом, па дођоше "просветитељи". Исуса хтедоше да убију јер "квари" суботу, а ви потпуно исто реагујете као и они. Не видим никакву разлику, нису ни они разумели, тако да нећете ни ви.


"Adriane, posto predpostavljam da vozis kola, sta znaci crveni krug presecen jednom srvenom linijom?
Znas da je to znak zabrane. Je li tako.

Pa to znaci slika koju si prikazao.

Da adventisati ne veruju da su natovereni nekim teretom koji je Bog stavio na njih,
nego su poslusni Bogu iz ciste savesti i cistoga srca dobrovoljno.

Sve najbolje "

Можда ти не разумеш слику, важно је да други схватају.

5. Онда усташе неки од јереси фарисејске који беху веровали, и говораху да их ваља обрезати, и заповедити да држе закон Мојсијев. 6. А апостоли и старешине сабраше се да извиде ову реч.
7. И по многом већању уста Петар и рече: Људи браћо! Ви знате да Бог од првих дана изабра између нас да из мојих уста чују незнабошци реч јеванђеља и да верују.

8. И Бог, који познаје срца, посведочи им и даде им Духа Светог као и нама.

9. И не постави никакве разлике међу нама и њима, очистивши вером срца њихова.


10. Сад дакле шта кушате Бога и хоћете да метнете ученицима јарам на врат, ког ни очеви наши ни ми могосмо понети?


11. Него верујемо да ћемо се спасти благодаћу Господа Исуса Христа као и они.

И шта се десило:


12. Онда умуче све мноштво (Дела 15)


А ви би да будете Јевреји. Господо, ви сте незнобошци којима Бог треба да очисти срца вашом вером, а не држањем закона,
тада се закон твори, а не држи. То не верујем да схватате, фарисеји нису...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Za laku noc:

Detalji Koje Subotari Kriju kao Zmija Noge
March 4 2003 at 7:07 AM Makarije
- Da su oni ti koji organizuju seminar. Uvek je to “seminar o Hristu”.

- Subotari sebe smatraju “jedinom istinskom crkvom ostatka”. Svi drugi ce da budu prokleti…

- Spasenje zavisi o tome da li se svetkuje subota ili ne, i to iskljucivo kroz sektu.

- Ukoliko “primite” Hrista kroz sektu subotara, oprastaju se gresi samo do tog momenta. Svi gresi posle ulaska u sektu nece biti oprosteni.

- Subotari su trenutno u periodu "istraznog suda" (o kome nema ni reci u Bibliji), i sve sto urade ili ne urade se zapisuje i ostavlja za strasni sud.

- Bice sudjeni cak i za "dangubljenje", jer su mogli biti korisniji (za sektu naravno).

- Bicete podsticani da postanete vegetarijanac.

- Ignorisace deo Biblije u kome pise "…onaj ko je slab u veri jede zelje" (Rim. 14,2)

- Ocekivace da se postuje guru Helen Vajt, za koju smatraju da je bila prorok.

- Nikada nece reci da je isti guru dokazani plagijator i lazni prorok. Rane sramotne izjave gurua su prepravljene u svrhu prikrivanja.

-
Nece reci da u pocetku nisu verovali u Sveto Trojstvo. U to vreme su verovali da je Isus Hrist zapravo – Arhandjel Mihajlo.

- Planirali su da ovu jeres da je Hrist zapravo Arh. Mihajlo pokriju manipulisuci sa Biblijom, tako da izjave gurua Helen Vajt da je Arh. Mihajlo Starozavetno ime Isusa Hrista ima biblijsku podrsku. Senka jehica…

- Sakrice da su rani subotari bili braca sa jehicima, imajuci izvore u laznim prorocima. Pogresni proracun vremena Hristovog dolaska je uzrokovao razlaz.

- Sakrice da su rani subotari ocekivali Hrista da ce da se vrati 1843. i 1844. godine. Razocaranje je bilo katastrofalno.

- Sakrice da su jeresi "nebeske svetinje", "istraznog suda" proizvedene kako bi se objasnio razlog Hristovog ne-dolaska. Umesto da se javno pokaju zbog greha u koji su upali, izmislise tu jeres.

- Sakrice da je lazni prorok i guru Helen Vajt u periodu izmedju 1843. i 1844. tvrdila kako su vrata spasenja bila zatvorena (jeres “zatvorenih vrata”). Posle 1844. i Hristovog ne-dolaska, objasnjenja su izmenjena kako bi se sve pokrilo i zabasurilo.

- Sakrice da je bivsi subotarski pastor Walter Rea, objavio knjigu na temu plagijata gurua Helen Vajt ukljucujuci i skice i crteze njenih "vizija" koje je precrtala od drugih autora.

- Sakrice da je preko 80% tekstova gurua Helen Vajt zapravo plagijat.

- Obajsnjenje za plagijate ce naci u cinjenici da u to vreme nije postojao copyright, pa je to sasvim legalno. Da li to opravdava plagijat ?

- Sakrice da seldeca izjava nikada nije povucena: "Verujemo da su otkrovenje i inspirisanost Biblije i napisanija Helen Vajt na jednakom nivou. Inspirisanost i nadahnuce Svetim Duhom je jednako i identicno u oba slucaja." Toliko o Soli Skripturi.

- Sakrice das u izbacili pastora koji je odabrao Bibliju umesto napisanija gurua Helen Vajt.

- Sakrice da je naglasak gurua Helen Vajt bio na jelu, i da je ona izjavila : "ukoliko jedemo meso zivotinja, pocinjemo da poprimamo njihovu prirodu".

- Ignorisace Bibliju gde pise: “Jedite sve sto je u mesnici…”

- Sakrice da je vecina tekstova na temu hrane pisala zbog "preteranog interesa za seks kod muskaraca".

- Sakrice da je posvetila stranice i stranice u svojim delima na temu masturbacije, koju je krivila za mnoge bolesti.

- Dr. Kelog i njegov brat su a osnovu tih upustava proizveli "cuvene" hladne pahuljice, koje su navodno potpuno nestimulativne.

- Sakrice da je guru Helen Vajt isla kod frenologa (okultna nauka) da joj "procita" kvrge na njenoj glavi.

- Sakrice da zajedno sa jehicima propovedaju jeres "uspavanih dusa" i da negiraju postojanje pakla.

- Sakrice da je njihova biblija pod imenom " Clear Word Bible" zapravo prepravljena Biblija tako da su ucenja gurua Helen Vajt ubacena u sam tekst. Onaj ko cita tu njihovu bibliju ne moze da razlikuje Bozje reci od ucenja njihovog gurua.

- Sakrice da se zahteva vodjenje zivota koji u sebi inkorporise sve restrikcije Starog Zaveta, koji je vazio samo do Hristovog dolaska i to za Jevreje.

-
Sakrice da se oslanjaju na Stari Zavet iako nam je Hrist doneo blagodat.

- Uce da svojom smrcu na krstu Hrist nas nije iskupio za grehe, nazivajuci Ga time lazovom kada je rekao: “Svrsi se”.


- Uce da cemo biti sudjeni od Boga direktno bez medijatora.

- Ignorisace ciat Biblije koji kaze: “…ako ko sagriješi, imamo zastupnika kod oca, Isusa Hrista pravednika “ (1 John 2,1)

- Sakrice da sebe smatraju duhovno superiornim u poredjenju sa ne-subotarima.


Next Topic >>

Itako dalj i tako dalje!!!!!


Pozdrav od gere.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
NIJEDAN APOSTOL NIJE NIGDE I NIKD REKKAO SADA PRAZNUJTE NEDELJU A NE VISE SUBOTU.


Pa normalno da nije jer su svi apostoli bili jevreji!!!!

Gero, pa i Hristos je bio Jevrejin.
Da li onda znaci da oni koji svetkuju nedelju imaju neke druge apostole?
Zar nisu apostoli cele Hristove crkve i zar njihovi saveti nisu jednoko dobri za sve hriscane?
----------------

Na proslim stranicama sve lepo pise a vi brze bolje da zatrpate sve to,zasto? zbog istine o adventima.

Gero, ja tebe ne razume. Ko sta zatrpava" Niko!

Ja odgovaram na vasa pitanja.
Dao sam biblijske dokaze koji su neoborivi u prilog subote i nedelje.
A zato to tebe toliko nervira?

Toliko od tebe i drugih ocekujemo da nam nadjete ZAPOVEST u celoj Bibliji, kojom je Hristos ili bilo koji od apostola naredo da Hrisacani posle Hristovog vaskrsenje traba da prazuju nedelju? a ti ne ne obaracas paznju na to.
Gero gde je tvoj odgovori ili komentar na to tako vazno pitanje?
Pa onda ko zatrpava temu?
------------------

To nije lepo brate miko niko ovde nije Glup.Nijedan komentar niste dali na COPY PAST???ja sam sve to procitao stavio sam da vide i drugi,a vi zatrpaste ako ste tako posteni i vasa religija ispravna zasto to radite??

Gero, ako cemo mi u svojim odgovorima kopiratri cele komentare, oticemo u nedogled.
Iz svakog komentara uzmu se osnovni pojmovi, a ako misli da nisam pronasao prave tvoje izjave, kazi sta sam promasio.

Ja jos uvek cekam na odgovor. Jesi li pronasao zapovest?

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
NIJEDAN APOSTOL NIJE NIGDE I NIKD REKKAO SADA PRAZNUJTE NEDELJU A NE VISE SUBOTU.


Pa normalno da nije jer su svi apostoli bili jevreji!!!!

Gero, pa i Hristos je bio Jevrejin.
Da li onda znaci da oni koji svetkuju nedelju imaju neke druge apostole?
Zar nisu apostoli cele Hristove crkve i zar njihovi saveti nisu jednoko dobri za sve hriscane?
----------------

Na proslim stranicama sve lepo pise a vi brze bolje da zatrpate sve to,zasto? zbog istine o adventima.

Gero, ja tebe ne razume. Ko sta zatrpava" Niko!

Ja odgovaram na vasa pitanja.
Dao sam biblijske dokaze koji su neoborivi u prilog subote i nedelje.
A zato to tebe toliko nervira?

Toliko od tebe i drugih ocekujemo da nam nadjete ZAPOVEST u celoj Bibliji, kojom je Hristos ili bilo koji od apostola naredo da Hrisacani posle Hristovog vaskrsenje traba da prazuju nedelju? a ti ne ne obaracas paznju na to.
Gero gde je tvoj odgovori ili komentar na to tako vazno pitanje?
Pa onda ko zatrpava temu?
------------------

To nije lepo brate miko niko ovde nije Glup.Nijedan komentar niste dali na COPY PAST???ja sam sve to procitao stavio sam da vide i drugi,a vi zatrpaste ako ste tako posteni i vasa religija ispravna zasto to radite??

Gero, ako cemo mi u svojim odgovorima kopiratri cele komentare, oticemo u nedogled.
Iz svakog komentara uzmu se osnovni pojmovi, a ako misli da nisam pronasao prave tvoje izjave, kazi sta sam promasio.

Ja jos uvek cekam na odgovor. Jesi li pronasao zapovest?

Sve najbolje

Nisam jos ni trazio idem sad da spavam moram sutra na posao,uzgred pogledaj post #823 tu je dovoljno receno o advenskoj crkvi.

Laku noc svima na forumu do sutra,nastavak sledi.

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Gero, samo da ti kazem istinu,

ADVENTISTI NISTA NE KRIJU, NEGO JAVNO I SLOBODNO IZNOSE ISTINU.

A te price koje si pokupio na bunjistu u vecini nisu istinite.

Pa i sa moje strane, LAKU NOC


PS. Gero, post 823 sam procitao pre nego sto sam ti ovim odgovorio.

Takvih i slicnih prica smo se od Adriana naslusali, ali kad poteras mak na konac od toga nema nista osim obicne fantazije.
O advetistim lamataju oni koji ne znaju ko su adventisti niti znaju sta oni uce i veruju.
Vecina komentara su osnovani na njihovim predpostavkama.

Jos jednom, lako noc
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
3. Али ни Тит, који беше са мном, и беше Грк, не би натеран да се обреже.
4. И за лажну браћу која дођоше и привукоше се да уходе слободу нашу коју имамо у Христу Исусу, да нас заробе; (Галатима 2)

Где се каже да светкујемо суботу? Нигде! А то што ви не разумете и покушавате да направите да цео хришћански свет не разуме нешто што је тако једноставно (слобода наша коју имамо у Христу Исусу) , а да само ви разумете враћајући се на Мојсија и тај закон, довољно говори ко је у праву.

Далеко сте од хришћанства, запели сте ногом за фарисејство и ни макац. Важно да спомињете јарца и да ће греси ваши прећи на сотону. Хула није битна (наводно ми не разумемо), али је субота битна. Нема ту лека.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Адвентисти не знају за причешће.

Da li Adrian o adventisima govori istinu, pokazace jedno od njihovih verovanja:

Vecera Gospodnja
Vecera Gospodnja je ucestvovanje u znamenju Isusovog tela i krvi kao izraza vere u Njega, našeg Gospoda i Spasitelja. U ovom iskustvu zajedništva Hristos je prisutan da se sastane sa svojim narodom i da ga jaca. Uzimanjem ucešca mi objavljujemo Gospodnju smrt sve dok ponovo ne dode. Priprema za Veceru Gospodnju ukljucuje samoispitivanje, pokajanje i priznanje. Ucitelj je uspostavio obred pranja nogu da oznaci ponovno ocišcenje, da izrazi voljnost za službu jedan drugome u Hristovoj poniznosti i sjedini naša srca u ljubavi. Služba Vecere Gospodnje otvorena je za sve hrišcane koji veruju. (1. Korincanima 10,16.17; 11,23-30; Matej 26,17-30; Otkrivenje 3,20; Jovan 6,48-63; 13,1-17)

Posle ovog nikom nije potreban nikakav komentar.

Svima zelim sve najbolje

Говорим о ломљењу хлеба сваки дан као што су први хришћани чинили, а то је доказ Сабата. Јер и у молитви ми молимо за "хлеб наш насушни" (да имамо Христа) сваки дан. За вечеру Господњу знам, то нема везе са овим о чему се писало, то се чини једном годишње, а хришћани су сваки дан ломили хлеб заједно. Што опет показује да није ствар у обичним ритуалима којих се ви слепо држите, а не схватате поенту тог ритуала и чему служи/шта значи. Типично за фарисеје.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
3. Али ни Тит, који беше са мном, и беше Грк, не би натеран да се обреже.
4. И за лажну браћу која дођоше и привукоше се да уходе слободу нашу коју имамо у Христу Исусу, да нас заробе; (Галатима 2)

Где се каже да светкујемо суботу?

Adriane, ni ne treba da se kaze da se svetkuje subota to je Gero dokazao da su je svi prvi hriscani praznovali, NEGO RECI TI NAMA AKO JE POSLE HRISTOVOG VASKRSENJE TREBALO PRAZNOVATI NEDELJU, GDE JE ZAPOVEST O NEDELJI?

Drugo, u tekstu koga si naveo ni ne govori se o suboti ni nedelji, nego o OBERZANJU.

Jos uvek cekamo da nam pronadjete zapovest koja zahteva od hriscana da prazuju nedelju!
Ako je nema, sta ces onda?


 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Говорим о ломљењу хлеба сваки дан као што су први хришћани чинили, а то је доказ Сабата. Јер и у молитви ми молимо за "хлеб наш насушни" (да имамо Христа) сваки дан. За вечеру Господњу знам, то нема везе са овим о чему се писало, то се чини једном годишње, а хришћани су сваки дан ломили хлеб заједно. Што опет показује да није ствар у обичним ритуалима којих се ви слепо држите, а не схватате поенту тог ритуала и чему служи/шта значи. Типично за фарисеје.

E moj Adriane ne razumes ti osnovne pojmove.


Pre svega izjavio si da adventisti ne znajy za PRICEST.
Kad sam ti postavio jedno od adventistickih veruju, ti ne znas sta da kaze pa pricas price.

Drugo, mi ne primamo Svetu veceru jednom godisnje, pobrkao si nas sa Jehovinim svedocima.

Trece, ono u Ocvenacu sto kaze: "Hleb nas nasusni" i mi se tako molimo, nije to samo vase.

Cetvrto, ono sto su ucenici lomili hleb u crkvi i po kucama ne znaci Sveta vecera nego to objasnjavaju sledeci stihovi koji kazu da su sve imali zajedno i da su delili imovinu.

Tako Adriane, kao i obicno i ovde si promasio, imas li sta drugo?

Sve najbolje
 
Natrag
Top