Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Не стојим у истини? Ја не знам шта још треба да урадим. Поред оволико доказа ви се трудите да обарате, а добро знате да је то немогуће. Јер против истине се не може. Ваљда ћете схватити.

Ја разумем да вам је тешко када видите све ово, ни једном искреном хришћанину није лако да се суочи са истинама у вези са нечим што је веровао да је
потпуна истина. Као што рекох, потпуно разумем. И онај доказ у вези круне и крста (темпларски знак) кога имају и Сведоци, па онда још ове слике са садашњих сајтова. Истражите мало и сами, ваша је деноминација у питању.
 

Prilozi

  • all-seeing-eye-latin-america zumirano.JPG
    all-seeing-eye-latin-america zumirano.JPG
    26,9 KB · Pregleda: 66
  • Pacific Union Conference Token of Merit b.jpg
    Pacific Union Conference Token of Merit b.jpg
    62,5 KB · Pregleda: 75
  • York_rite_tran.jpg
    York_rite_tran.jpg
    18,1 KB · Pregleda: 67
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Iako su obe slike slicne postoje i mnoge razlike.
1. Andjeo je potpuno drugaciji.
2. Andjeo ima plameni mac u Vajtovoj slici, a u drugoj nema.
"Gresnik" u Vajtovoj slici je stavio ruke na glavu jagnjetu sto je simbol prenosenje greha, na drugoj je stavio smao jednu ruku
3. Na Vajtovoj slici noz je na zemlji pored tanjira, a na drugoj "gresnik" ga drzi u ruci.
4. Na Vajtovoj slici "gresnik" kleci, a na drugoj stoji.
5. Drvo je slicno ali nije isto, Na drugoj slici stablo je deblje i krosnja niza i stura.
6. Na prvoj slici je krstenje Hristovo, a na drugoj krstava se izgleda zena.
7. Na prvoj slici krstenik ima haljinu tamne boje, a na drugoj belu.
8. Na drugoj slici pozadi krstenaj je staza koja vodi u park, a na PRVOJ je nema.
9. Na prvoj slici pozadi krstenika i parka vidi se jezeko a na drugoj slici ga nema
10 NA PRVOJ SLICI NEMA MASONSKOG ZNAK A NA DRUGOJ IMA.

Ove razlike svedoce, da su ove dve razlicite vrste slike namenjene razlicitoj publici.
Prva je radjena po narudzbini Jakova Vajt i on ju je uopotrebljavao u evandjeoskom propovedanju,
a druga, koja bi mogla biti originalna, usmerena je masonima, jer oni imaju dosta novaca i sa tim znakom ce je rado kupiti i imati.

Sve u svem, adventisti nemaju nicega zajednickoga sa masonima niti sa njihovim znakom.

Nadam se da smo sa ovim zavrsili diskusiju o tim slikama.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Adriane, postao si vrlo dosadan.
Toliko argumenata sam izneo, da Svevidno oko nije Masonsko, nego da su ga oni samo usvojili.

Taj pojam se upotrebljava u biblijskoj terminologiji;

Evo ti samo jedan primjer: "OKO JE GOSPODNJE NA ONIMA KOJI GA SE BOJE I NA ONIMA KOJI CEKAJU MILOST NJEGOVU."
Psalam 33,18.

Zato rekao sam, da kad hriscani upotrebe isti simbol to ne mora da ima ikakve veze sa masonskim znakom.
Hriscani u tome vide Bozje prisustvo i bdenje.

Da, slika koju je Nikeprodaja priložio je, zapravo, u postu broj 556 a možemo je staviti i ovde pa ko ima volju i vreme može da istražuje koje su prave.

Pogledajte prilog 29077

Glasnice, to je ona ista slika koju sam postirao a koju je Milan replicirao.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
07.09.2012
Poruka
226
Adriane,

Lično, ne gledam slike koje šalješ (a kamo li da se, dakle, uznemiravam zbog njih) jer, kao što si sam rekao, ključna je istina, u kojoj, kao što se pokazalo, ne stojiš, što si pokazao novim izbegavanjem da odgovoriš na mnoštvo Biblijskih dokaza koje si, kao što rekoh, samo od mene dobio, kao i na one na koje su ti drugi ukazali i pre mog uključenja u diskusiju.

Dakle, uzalud ti je trud jer čak i da su tih nekoliko slika i simbola zaista tamo gde fotografije pokazuju da jesu, to nije nikakav dokaz protiv ispravnosti Adventizma - kao što si sam rekao, jer infiltriranih jezuita i masona ima u svim uticajnijim verskim zajednicama, posebno u Hrišćanskim.

Prema tome, diskusija može da se zaključi konstatacijom da nemaš Biblijske argumente koji bi pobili učenja Adventizma, niti, kao što se može videti, možeš da ih imaš.

Pozdrav


Da, Mika32, i poslali smo je gotovo u istom minutu, inače je ne bih priložio.

Pozdrav svima
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Adriane, na jednoj igracki moga unuka, izgleda kao da je i svevidno oko, moze li ti i to pomoci?
Jaki su ti to argumenti.


Pozdrav

molitvakm7.jpg


Papski templari u SPC

ADRIANE, Jesi li ti video onaj crkveni krst na zidu? Sta ono pise unakolo oko krsta?
E Moj zavedeni Adsriane, to nisu igracke.

Adriane, boli li i ta istina?

 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
07.09.2012
Poruka
226
Jurivaka,

Izvinjavam se i zahvaljujem na ispravci; imaću u vidu da to treba tako da se reši.

Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Adriane, na jednoj igracki moga unuka, izgleda kao da je i svevidno oko, moze li ti i to pomoci?
Jaki su ti to argumenti.


Pozdrav



ADRIANE, Jesi li ti video onaj crkveni krst na zidu? Sta ono pise unakolo oko krsta?
E Moj zavedeni Adsriane, to nisu igracke.

Adriane, boli li i ta istina?


koja istina? ti hoces ovde da kazes da ste vi adventisi cisti kao sunce? vi ste velike dobrice? duse briznici a ostali nevaljaju? vi ste ta savrsena bica? mila jovovic 5 element to ste verovatno vi ono savrsena bica, ne postoji bog vi ste bre bogovi vi ste stvorili svet i ljude i sve ovo vi ste ta jedina istina drugi su svi ovce
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Adriane, sta bih ja da nam nije tebe?

Odkako si nas zarazi sa trim coravim masonskim okom ja na sve strane posmatram da ga slucajno ne bih nasao.

Moj sused je budista i ima velikog kera haskija i jutros, na moje veliko iznenadjenje, vidim da njegov ker ima nerkakvu medalju.
Ma nije valjda i on postao narodni heroj.

Kad ja poblize pogledah, po svoj prilici na medalji se nalazi ono coravo masonsko oko.

Pa posto znam da ti skupljas kolekciju maonskih ociju, ovo bi ti bio nepobitan argument s kojim bi mogao da pobijes sve na forumu.
Zato sam resi da za tvoju kolekcij obezbgedim ti i ovaj argument pa koliko god da kosta neka kosta.

Nego samo reci mi, da li je za tebe veci argument, coravo oko bez kera, ili ker bez oka?
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Зар не видиш шта ради: спамује са 10 постова само да натрпа страницу да не могу људи да виде ништа везано за њих.


Adriane, a zto bas da ljudi samo vide ono sto ti hosec da privezes adventistima, zar nije dobro i korisno ono da vide sto je i za vas privezano?

Zanam da si se iznenadio, ali takva ti je priroda bumeranga, kako ga bacis tako ti se i vraca.

Sad mora da si zadovoljan, zar ne?
 
Natrag
Top