Adventisti

Učlanjen(a)
09.09.2012
Poruka
79
Ocigledno ovde neki kao ovaj adrijan nemaju poima sta pricaju.

Nije masonerija zakupila neke reci da niko nesme da ih korisati?



Esr 5:5 Ali beše oko Božje na starešinama judejskim, te im ne zabraniše dokle ne otide stvar do Darija i donesu odgovor o tom.

Ps 84:11 Jer je Gospod Bog sunce i štit, Gospod daje blagodat i slavu; onima koji hode u bezazlenosti ne uskraćuje nijednog dobra.

Jak 1:17 Svaki dobri dar i svaki poklon savršeni odozgo je, dolazi od Oca svetlosti, u kog nema promenjivanja ni menjanja videla i mraka;


2.Kor 4:6 Jer Bog koji reče da iz tame zasvetli videlo, zasvetli u srcima našim na svetlost poznanja slave Božije u licu Isusa Hrista.

Apg 12:7 I gle, andjeo Gospodnji pristupi, i svetlost obasja po sobi, i kucnuvši Petra u rebra probudi ga govoreći: Ustani brže. I spadoše mu verige s ruku.

Apg 22:6 A kad idjah i približih se k Damasku, dogodi mi se oko podne da me ujedanput obasja velika svetlost s neba.

2.Kor 4:6 Jer Bog koji reče da iz tame zasvetli videlo, zasvetli u srcima našim na svetlost poznanja slave Božije u licu Isusa Hrista.

1.Tim 6:16 Koji sam ima besmrtnost, i živi u svetlosti kojoj se ne može pristupiti, kog niko od ljudi nije video, niti može videti, kome čast i država večna. Amin.

Off 21:11 I imaše slavu Božiju; i svetlost njegova beše kao dragi kamen, kao kamen jaspis svetli,

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
slika nije nikakav dokaz, zato sto sliku i malo dete moze da izmeni u fotoshopu

Esr 5:5 Ali beše oko Božje na starešinama judejskim, te im ne zabraniše dokle ne otide stvar do Darija i donesu odgovor o tom.

vidim ti si novi kolac, kome ti pripadas? ima nas svakakvih ovde :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
09.09.2012
Poruka
79
Pripadam samo Bogu i nikome vise...

I pokusao je da lazno predstavi neke reci kao da su masoni zakupili monopl nad recima i sada ako ih neko drugi koristi onda je i on mason?

Zar je moguce da ima ovako ogranicneih ljudi kao ovaj Adrijan i onih koji mu odma ovo odkupe i stave se u isti kos sa ovakvim?
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
pricas o svetom coveku :) on ti je najveci svetac ovde, oni bre padaju kad ih ja bacim u iskusenje a djavo bi ih samo pocistio i njih i njihovo jako verovanje, toliko su jaki da su poceli polako da me ignorisu x) sve su to slabici i fizicki i duhovno
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
1. А беше и лажних пророка у народу, као што ће и међу вама бити лажних учитеља, који ће унети јереси погибли, и одрицаће се Господара који их искупи и доводиће себи наглу погибао.
2. И многи ће поћи за њиховим нечистотама којима ће се хулити на пут истине.
3. И у лакомству ловиће вас измишљеним речима. Њихов суд одавно не доцни, и погибао њихова не дрема. (2.Петрова 2)


Видим да се дружина полако проширује. Опет нека конфузија?


21. Добро је не јести меса, и вина не пити, и оно не чинити на шта се твој брат спотиче, или ода шта гори постаје или слаби.
(Римљанима 14)

Реченица која је крајње добронамерна према ближњима је изокренута и следбеници се сви окрећу на вегетаријанство, а по тој логици се може узети и реченица о женидби да је боље не женити се, па су је слични адвентистима претумбали и бране својим следбеницима да се жене.

Ови бране храну и пиће и све што може бити по мудрости добро, а у лудости лоше, а они други да се човек ожени, те тако пати и дешавају се разне погани, прељубе и блуд. Све нас то упућује на реченицу:

1. А Дух разговетно говори да ће у последња времена одступити неки од вере слушајући лажне духове и науке ђаволске,
2. У лицемерју лажа, жигосаних на својој савести,
3. Који забрањују женити се, и заповедају уздржавати се од јела која Бог створи за јело са захвалношћу вернима и онима који познаше истину. (1.Тимотију 4)


Ово тренутно слушам јер видим шта се дешава:

Псалам 118

5. Из тескобе повиках ка Господу и услиши ме, изведе ме на пространо место Господ.
6. Господ је са мном, не бојим се; шта ће ми учинити човек?
7. Господ ми је помоћник: слободно ћу гледати у непријатеље своје.
8. Боље је уздати се у Господа него ли се ослањати на човека;
9. Боље је уздати се у Господа неголи се ослањати на кнезове.
10. Сви ме народи опколише; али их у име Господње разбих.
11. Оптекоше, опколише ме; али их у име Господње разбих.
12. Опколише ме као пчеле саће, и угасише се као огањ у трњу: у име их Господње разбих.
13. Отиснуо си ме да паднем, али ме Господ прихвати.
14. Господ је хвала моја и песма; Он ми поста Спаситељ.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Реченица која је крајње добронамерна према ближњима је изокренута и следбеници се сви окрећу на вегетаријанство, а по тој логици се може узети и реченица о женидби да је боље не женити се, па су је слични адвентистима претумбали и бране својим следбеницима да се жене.


Adrian, sada si sam dokazao ono sto sam ja i pretpostavljao, da si prevaren od samog sotone i da te on nadahnjuje silom prevare da ne samo govoris ludosti tumaceci rec Bozju po svom licnom nahodjenju, vec i svesno lazes, jer si napisao jednu krajnje gnusnu neistinu, a to je da Adventisti i slicni njima zabranjuju svojim sledbenicima da se zene ( ako sam te dobro razumeo ).
Pre svega Adventisti posebnu paznju daju ustanovi braka koju smatraju svetim, a koju je uspostavio sam Bog jos u raju.
Meni te je licno zao, ako nemas o cemu da pises nemoj ucestvovati u diskusijama, a ako vec pises moli se Bogu da to bude u duhu Hristovih reci i tolerancije.

Ja ti zelim sve najbolje

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Adventisti i bracna zajednica

P
oreklo braka.
— Brak je božanska ustanova koju je osnovao sâm Bog pre čovekovog pada u greh, kada je sve, uključujući i brak, bilo »veoma dobro« (1. Mojsijeva 1,31). »Zato će ostaviti čovek oca svojega i mater svoju, i prilepiće se k ženi svojoj, i biće dvoje jedno telo« (1. Mojsijeva 2,24). »Bog je proslavio sklapanje prvog braka. Tako imamo da je Stvoritelj svemira bio idejni začetnik braka. ’Brak je častan’; on je bio jedan od prvih Božjih darova čoveku, a ujedno je i jedna od dve ustanove koje je, posle pada u greh, Adam poneo sa sobom kroz vrata Edema.« — The Adventist Home, str. 25.26.
Jedinstvo braka. — Božja namera je bila da brak Adama i Eve bude obrazac za sve buduće brakove, pa je i Hristos izneo svoj prvobitni plan, i rekao: »Niste li čitali da je Onaj koji je u početku stvorio čoveka muža i ženu stvorio ih? I reče: zato ostaviće čovek oca svojega i mater, i prilepiće se k ženi svojoj, i biće dvoje jedno telo. Tako nisu više dvoje, nego jedno telo; a što je Bog sastavio čovek da ne rastavlja« (Matej 19,4-6).​
Neprolaznost braka. — Brak je doživotno predavanje muža i žene uzajamno i između njih i Boga (Marko 10,2-9; Rimljanima 7,2). Pavle ističe da je Hristovo predavanje crkvi uzor za odnos između muža i žene (Efescima 5,31.32). Božji je plan da bračni odnos bude trajan kao što je trajan Hristov odnos prema crkvi.​
Seksualna intimnost u braku. — Seksualna intimnost u braku je sveti dar od Boga ljudskoj porodici. Ona je sastavni deo braka, i rezervisana je samo za brak (1. Mojsijeva 2,24; Priče 5,5-20). Takva intimnost, zamišljena da je ekskluzivno dele muž i žena, donosi sve veću bliskost, sreću i sigurnost i obezbeđuje produžavanje ljudskog roda. Pored svoje monogamnosti, onako kako je ustanovljen od Boga, brak je heteroseksualni odnos (Matej 19,4.5).​
Partnerstvo u braku. — Jedinstvo se u braku dostiže uzajamnim poštovanjem i ljubavlju. Niko nije nadmoćniji (Efescima 5,21-28). »Brak, zajednica za ceo život, simbol je zajednice između Hrista i Njegove crkve. Duh koji Hristos pokazuje prema crkvi, duh je koji muž i žena treba da pokazuju jedno prema drugome.« — Testimonies, sv. 7, str. 46. Božja reč osuđuje nasilje u ličnim odnosima (1. Mojsijeva 6,11.13; Psalam 11,5; Isaija 58,4.5; Rimljanima 13,10; Galatima 5,19-21). Hristov je duh kada se voli i prihvata, kada se teži pohvaljivanju i podsticanju na bolje, umesto da se partner zlostavlja i ponižava (Rimljanima 12,10; 14,19; Efescima 4,26; 5,28.29; Kološanima 3,8-14; 1. Solunjanima 5,11). Među Hristovim sledbenicima nema mesta tiranskoj vlasti i zloupotrebi sile (Matej 20,25-28); Efescima 6,4). Nasilje u okviru braka i porodice je odvratno (vidi: Adventist Home, str. 343).
»Ni muž ni žena ne treba da teže vladanju. Gospod je ustanovio načelo koje treba da nas vodi u tom pogledu. Muž treba da neguje svoju ženu kao što Hristos neguje crkvu. Žena svog muža treba da poštuje i voli. Oboje treba da gaje duh blagosti, odlučni da nikada ne ozlojeđuju ili povređuju jedno drugo.« — Testimonies, sv. 7, str. 47.
Brak i posledice pada u greh. — Nastanak greha imao je vrlo teške posledice po brak. Zgrešivši, Adam i Eva su izgubili ono jedinstvo koje su poznavali u komuniciranju s Bogom i međusobno (1. Mojsijeva 3,6-24). Njihov odnos obeležili su krivica, stid, sramota i bol. Gde god greh vlada, tu su i njegove tužne posledice, među kojima su otuđenost, napuštanje, nevernost, zanemarivanje, zlostavljanje, nasilje, odvajanje, razvod, dominacija jednog partnera nad drugim i seksualne izopačenosti. Brakovi s više od jednog partnera takođe su jedan vid posledica koje je greh doneo ustanovi braka. Takvi brakovi, mada su bili stvarnost starozavetnog vremena, nisu u skladu s božanskim planom. Božji plan za brak zahteva od Njegovog naroda prevazilaženje zahteva opšteprihvaćene kulture koji su protivni biblijskom stavu.​
Obnovljenje i izlečenje.​
1. Božanski ideal koji će biti obnovljen u Hristu — Izbavljajući svet od greha i njegovih posledica, Bog čezne da i brak vrati u ono što je bilo njegov izvorni ideal. To je bila vizija za život onih koji su novorođeni i postali građani Hristovog carstva, onih čija su srca posvećena Svetim Duhom i čiji je prvenstveni životni cilj da uzdignu Gospoda Isusa Hrista. (Vidi takođe: 1. Petrova 3,7; Thoughts From the Mount of Blessing, str. 64.)
2. Jedinstvo i jednakost biće obnovljeni u Hristu— Jevanđelje ističe ljubav i pokoravanje muža i žene jedno drugom (1. Korinćanima 7,3.4; Efescima 5,21). Uzor za muževljevu rukovodeću ulogu je samožrtvujuća ljubav i služba koje Hristos daruje crkvi (Efescima 5,24.25). I Petar i Pavle govore o potrebi poštovanja u bračnoj vezi (1. Petrova 3,7; Efescima 5,22.23).​
3. Blagodat svima dostupna— Bog nastoji da povrati celost svima onima koji nisu dostigli božansko merilo i da ih pomiri sa sobom (2. Korinćanima 5,19). Time su obuhvaćeni i oni koji su doživeli slom bračne veze.​
4. Uloga Crkve — Mojsije u Starom i Pavle u Novom zavetu govorili su o problemima koji nastaju zbog razrušenih brakova (5. Mojsijeva 24,1-5; 1. Korinćanima 7,11). Obojica su, zastupajući i potvrđujući božanski ideal, konstruktivno i sa spasenjem na umu radili s onima koji nisu dostigli božansko merilo. Na sličan način, crkva se danas poziva da podrži i potvrdi Božji ideal za brak i da, istovremeno, deluje kao zajednica koja miri, prašta, isceljuje, i koja ispoljava razumevanje i sažaljenje kada dođe do sloma bračne zajednice.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Има ли адвентисте да није вегетаријанац? Има ли адвентисте да не светкује суботу? Толика се пресија врши да је вегетаријанство боље, да човек поклекне под тај утицај и после свима говори исте речи. Инфекција јереси се шири...

А ако је
мене сотона преварио, што ти не говориш своје речи? Него слепо убацујете речи и интерпретације вашег пророка. Све се базира на њеном тексту и обманама. Лепо каже:

8. Боље је уздати се у Господа него ли се ослањати на човека;

А ви се толико уздате у њене речи да и не видите да је можда вас ђаво узео под своје.


ocigledno ovde neki kao ovaj adrijan nemaju poima sta pricaju.

Nije masonerija zakupila neke reci da niko nesme da ih korisati?



Esr 5:5 ali beše oko božje na starešinama judejskim, te im ne zabraniše dokle ne otide stvar do darija i donesu odgovor o tom.


Немам појма? Нема човека разумног да не види разлику између ока Божијег и "свевидећег ока" (
"all-seeing eye ").


svevideće oko lucifera.JPG
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
1. А беше и лажних пророка у народу, као што ће и међу вама бити лажних учитеља, који ће унети јереси погибли, и одрицаће се Господара који их искупи и доводиће себи наглу погибао.
2. И многи ће поћи за њиховим нечистотама којима ће се хулити на пут истине.
3. И у лакомству ловиће вас измишљеним речима. Њихов суд одавно не доцни, и погибао њихова не дрема. (2.Петрова 2)


Видим да се дружина полако проширује. Опет нека конфузија?


21. Добро је не јести меса, и вина не пити, и оно не чинити на шта се твој брат спотиче, или ода шта гори постаје или слаби.
(Римљанима 14)

Реченица која је крајње добронамерна према ближњима је изокренута и следбеници се сви окрећу на вегетаријанство, а по тој логици се може узети и реченица о женидби да је боље не женити се, па су је слични адвентистима претумбали и бране својим следбеницима да се жене.

Ови бране храну и пиће и све што може бити по мудрости добро, а у лудости лоше, а они други да се човек ожени, те тако пати и дешавају се разне погани, прељубе и блуд. Све нас то упућује на реченицу:

1. А Дух разговетно говори да ће у последња времена одступити неки од вере слушајући лажне духове и науке ђаволске,
2. У лицемерју лажа, жигосаних на својој савести,
3. Који забрањују женити се, и заповедају уздржавати се од јела која Бог створи за јело са захвалношћу вернима и онима који познаше истину. (1.Тимотију 4)


Ово тренутно слушам јер видим шта се дешава:

Псалам 118

5. Из тескобе повиках ка Господу и услиши ме, изведе ме на пространо место Господ.
6. Господ је са мном, не бојим се; шта ће ми учинити човек?
7. Господ ми је помоћник: слободно ћу гледати у непријатеље своје.
8. Боље је уздати се у Господа него ли се ослањати на човека;
9. Боље је уздати се у Господа неголи се ослањати на кнезове.
10. Сви ме народи опколише; али их у име Господње разбих.
11. Оптекоше, опколише ме; али их у име Господње разбих.
12. Опколише ме као пчеле саће, и угасише се као огањ у трњу: у име их Господње разбих.
13. Отиснуо си ме да паднем, али ме Господ прихвати.
14. Господ је хвала моја и песма; Он ми поста Спаситељ.

sveti covece ja sam lazan prorok x) samo sto se nesecam da sam nesto proricao ili ubedjivao da veruju kao ja ili pricao da nisu upravu sa svojim verovanjima, ali evo ja sam lazni prorok a sveti covek je istinit prorok hahahaha ustvari "istina" je dobila ime po njemu po svetom coveku x)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Има ли адвентисте да није вегетаријанац? Има ли адвентисте да не светкује суботу? Толика се пресија врши да је вегетаријанство боље, да човек поклекне под тај утицај и после свима говори исте речи. Инфекција јереси се шири...

А ако је
мене сотона преварио, што ти не говориш своје речи? Него слепо убацујете речи и интерпретације вашег пророка. Све се базира на њеном тексту и обманама. Лепо каже:

8. Боље је уздати се у Господа него ли се ослањати на човека;

А ви се толико уздате у њене речи да и не видите да је можда вас ђаво узео под своје.


U Adventizmu vegetarijanstvo je licna slobodna odluka svakog pojedinca a ne obaveza koja se u svakom slucaju mora ispostovati, osim svinjetine koja je u bibliji zabranjena za ishranu.
Inace, vegetarijanstvo jeste Hriscanski ideal, ali nije istina da se vrsi bilo kakva presija, to je stvar savesti i stepena duhovnosti koji vernik dostigne u zajednici sa Bogom.
Sto se tice Subota ona je jasna zapovest zapisana u dekalogu.

Ti me optuzujes da ja ubacujem reci mog proroka, a ti mi nisi odgovorio iz kojih izvora ti crpis svoja tumacenja, ako mi odgovoris da su to tvoja licna tumacenja onda ti sam sebe stavljas kao autoritet i u poziciju proroka... Dakle?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Хришћански идеали су следећи:

2. И отворивши уста своја учаше их говорећи:3. Благо сиромашнима духом, јер је њихово царство небеско;
4. Благо онима који плачу, јер ће се утешити;
5. Благо кроткима, јер ће наследити земљу;
6. Благо гладнима и жеднима правде, јер ће се наситити;
7. Благо милостивима, јер ће бити помиловани;
8. Благо онима који су чистог срца, јер ће Бога видети;
9. Благо онима који мир граде, јер ће се синови Божји назвати;
10. Благо прогнанима правде ради, јер је њихово царство небеско.
11. Благо вама ако вас узасрамоте и успрогоне и кажу на вас свакојаке рђаве речи лажући, мене ради.
12. Радујте се и веселите се, јер је велика плата ваша на небесима, јер су тако прогонили пророке пре вас.
13. Ви сте со земљи; ако со обљутави, чим ће се осолити? Она већ неће бити низашта, осим да се проспе напоље и да је људи погазе.
14. Ви сте видело свету; не може се град сакрити кад на гори стоји. (Матеј 5)


Има још хришћанских идеала, а сви они су везани за срце, не за тело. Ви идеале везујете за телесно, док само говорите о духовности која је по вама опет везана за телесно. Изокренуто, изврнуто, увијено и ПОГРЕШНО.

А, одакле ми ауторитет? Дуго сам мислио да нисам довољно зрео и достојан да ишта говорим. Тада прочитах ове речи:

22. Будите, пак, творци речи, а не само слушачи, варајући сами себе. 23. Јер ако ко слуша реч а не твори, он је као човек који гледа лице тела свог у огледалу;
24. Јер се огледа па отиде, и одмах заборави какав беше.
25. Али који провиди у савршени закон слободе и остане у њему, и не буде заборавни слушач, него творац дела, онај ће бити блажен у делу свом.
26. Ако који од вас мисли да верује, и не зауздава језик своj, него вара срце своје, његова је вера узалуд.
27. Јер вера чиста и без мане пред Богом и Оцем јесте ова: обилазити сироте и удовице у њиховим невољама, и држати себе неопогањеног од света. (Јаковљева 1)


Ево још хришћанских идеала. Нни један није везан за јело и пиће, већ као што рекох - за срце.

25. Доста је ученику да буде као учитељ његов и слузи као господар његов. Кад су домаћина назвали Веелзевулом, а камо ли домаће његове? 26. Не бојте их се дакле; јер нема ништа сакривено што се неће открити, ни тајно што се неће дознати. 27. Шта вам говорим у тами, казујте на видику; и шта вам се шапће на уши, проповедајте с кровова.

28. И не бојте се оних који убијају тело, а душу не могу убити; него се бојте Оног који може и душу и тело погубити у паклу. (Матеј 10)
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top