Adventisti

Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Галатима 1!
6. Чудим се да се тако одмах одвраћате на друго јеванђеље од Оног који вас позва благодаћу Христовом,
7. Које није друго, само што неки сметају вас, и хоће да изврну јеванђеље Христово.
8. Али ако и ми, или анђео с неба јави вам јеванђеље другачије него што вам јависмо, проклет да буде!
9. Као што пре рекосмо и сад опет велим: ако вам ко јави јеванђеље другачије него што примисте, проклет да буде!
10. Зар ја сад људе наговарам или Бога? Или тражим људима да угађам? Јер кад бих ја још људима угађао, онда не бих био слуга Христов.
11. Али вам дајем на знање, браћо, да оно јеванђеље које сам ја јавио, није по човеку.
12. Јер га ја не примих од човека, нити научих, него откривењем Исуса Христа.
-----------------------


Kološanima 2,16.17; Rimljanima 14, 4-6; Galatima 4, 10.11; Marko 2, 27 ...............

„Jer su takvi lažni apostoli, lukavi poslenici, koji se pretvaraju da su apostoli Hristovi. I nikakvo čudo; jer se sam satana pretvara u anđela svetlosti. Nije, dakle, ništa veliko ako se i sluge njegove pretvaraju da su sluge pravednosti, kojima će svršetak biti po delima njihovim” (2.Korinćanima 16,13-15)


I Bozja poruka za kraj svim subolatrima.....


Kad dolazite da se pokažete preda mnom, ko ište to od vas, da gazite po mom tremu?


13 Ne prinosite više žrtve zaludne; na kad gadim se; a o mladinama i subotama i o sazivanju skupštine ne mogu podnositi bezakonja i svetkovine.


14 Na mladine vaše i na praznike vaše mrzi duša moja, dosadiše mi, dodija mi podnositi.


Cao obozavaocu subotnjeg dana!!!
-----------------------------------------------------


Prva u nizu je tema o SUBOTI.
O njoj je puno rečeno, pa ne bih dužio, ali kada se analizira kompletan Novi Zavet vidi se da su subotu držali Jevreji, a nedelju Hrišćani.
A istoriski dokazi – nisu BIBLISKI, tako da me to ne interesuje, jer nije Božja reč, već ljudska. Šta više vrlo često su i oprečna!
A i zašto bi ih uzimali u razmatranje kada imamo nepogrešivu Božju reč!
Imate i stihove za Analizu – Kološanima 2,16.17; Rimljanima 14, 4-6; Galatima 4, 10.11; Marko 2, 27 ...............


Pa pogledajte! Osnova je da je Subota bila data Jevrejima a nedelja Hrišćanima – sa tom razlikom da su Jevreji bili obavezni svetkovati subotu, jer ko je ne bi svetkovao bio bi kamenovan, dok kod svetkovanje nedelje za Hrišćane – nije obaveza već preporuka. Jer iznad nedelje je ljubav. Odnosno ljubav pokriva sve grehe. Greh je ne svetkovati nedelju, ali ako ste 100 % ispunjeni ljubavlju – oprostiće vam se taj greh.

Ми који смо по природи Јудејци, а не грјешници из незнабожаца,


(Зач. 203).


16. Па знајући да се човјек не оправдава дјелима закона него вјером Исуса Христа, и ми повјеровасмо у Христа Исуса, да се оправдамо вјером Христовом а не дјелима закона, јер се дјелима закона ниједно тијело неће оправдати.
17. Ако ли се ми, који тражимо да се оправдамо у Христу, нађосмо и сами грјешници, је ли онда Христос слуга гријеху? Боже сачувај!


18. Јер ако опет зидам оно што развалих, показујем се да сам преступник.


19. Јер ја законом закону умријех, да Богу живим. Са Христом се разапех;


20. А живим - не више ја, него живи у мени Христос; а што сад живим у тијелу, живим вјером Сина Божијега, који ме заволи и предаде себе за мене.


21. Не одбацујем благодат Божију; јер ако праведност кроз закон бива, онда Христос узалуд умрије.


---------------------------------------------------------------------


Eda li je dakle zakon protivan obećanjima Božjim? Bože sačuvaj! Jer da je dan zakon koji može oživeti, zaista bi od zakona bila pravda. 22 Ali pismo zatvori sve pod greh, da se obećanje dade kroz veru Isusa Hrista onima koji veruju. 23 A pre dolaska vere bismo pod zakonom čuvani i zatvoreni za veru koja se htela pokazati. 24 Tako nam zakon bi čuvar do Hrista, da se verom opravdamo. 25 A kad dođe vera, već nismo pod čuvarom. 26 Jer ste vi svi sinovi Božji verom Hrista Isusa; 27 Jer koji se god u Hrista krstiste, u Hrista se obukoste. 28 Nema tu Jevrejina ni Grka, nema roba ni gospodara, nema muškog roda ni ženskog; jer ste vi svi jedno u Hristu Isusu. 29 A kad ste vi Hristovi, onda ste seme Avraamovo, i po obećanju naslednici.


Галат 5:1 Стојте дакле у слободи којом нас Христос ослободи, и не дајте се опет у јарам ропства ухватити. 2 Ево jа Павле кажем вам да ако се обрежете Христос вам ништа неће помоћи. 3 А опет сведочим сваком човеку који се обрезује да је дужан сав закон творити. 4 Изгубисте Христа, ви који хоћете законом да се оправдате, и отпадосте од благодати. 5 Јер ми духом чекамо од вере наду правде.6 Јер у Христу Исусу нити шта помаже обрезање ни необрезање, него вера, која кроз љубав ради.7 Добро трчасте; ко вам забрани да се не покоравате истини?8 То oдвраћање није од Оног који вас позва. 9 Мало квасца укисели све тесто. 10 Уверен сам за вас у Господу да ништа друго нећете мислити. А који вас буни, сносиће осуду, ма ко.

Gde si stari druze???Miko ,glasnice?Kako vidim i ovde lupate Gluposti ka i na krstarici.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Nisam znao da ih znas s krstarice! taj nic nisam video tamo! mozda si bio pod druygim nicom?ali to nije vazno,vazno je da ove antihriste dovedemo u red.

da ljudi vide pravdu to je moja cilj!! a ne doktrina elen wajt.

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Prava Crkva !

[FONT=&quot]. [/FONT][FONT=&quot]Koja je PRAVA CRKVA ?[/FONT][FONT=&quot] [/FONT]:


‘‘Bog ima svoju Crkvu na Zemlji, koja uzdiže Njegov poraženi zakon i predstavlja ljudima Božije Jagnje koje uzima na sebe grehe sveta.........
Postoji samo jedna Crkva na svetu koja u ova vremena stoji na prolomu i popravljanju ograde i podiže stare razvaline.........
Neka svi paze da ne viču protiv jedinog naroda koji odgovara opisu naroda ostatka ! (veza[FONT=&quot]Откривење[/FONT][FONT=&quot] > [/FONT][FONT=&quot]12:17[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot] И разгневи се змија на жену, и отиде да се побије са осталим семеном њеним, које држи заповести Божије и има сведочанство Исуса Христа.[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]18:4[/FONT][FONT=&quot] И чух глас други с неба који говори: Изиђите из ње, народе мој, да се не помешате у грехе њене, и да вам не науде зла њена.[/FONT]
[FONT=&quot]14:[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][SUP][FONT=&quot]3[/FONT][/SUP][FONT=&quot] И певаху као нову песму пред престолом и пред четири животиње и пред старешинама: и нико не могаше научити песме, осим оних сто и четрдесет и четири хиљаде који су откупљени са земље.[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][SUP][FONT=&quot]4[/FONT][/SUP][FONT=&quot] Ово су који се не опоганише са женама, јер су девственици, они иду за Јагњетом куд год оно пође. Ови су купљени од људи, првенци Богу и Јагњету.[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][SUP][FONT=&quot]5[/FONT][/SUP][FONT=&quot] И у њиховим устима не нађе се превара, јер су без мане пред престолом Божијим.[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][SUP][FONT=&quot]6[/FONT][/SUP][FONT=&quot] И видех другог анђела где лети посред неба, који имаше вечно јеванђеље да објави онима који живе на земљи, и сваком племену, и језику и колену и народу.[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][SUP][FONT=&quot]7[/FONT][/SUP][FONT=&quot] И говораше великим гласом: Бојте се Бога, и подајте Му славу, јер дође час суда Његовог; и поклоните се Ономе који је створио небо и земљу и море и изворе водене.[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][SUP][FONT=&quot]8[/FONT][/SUP][FONT=&quot] И други анђео за њим иде говорећи: Паде, паде Вавилон град велики: јер отровним вином курварства свог напоји све народе.[/FONT]) , koji drži Božije zapovesti i ima veru Isusovu.....
Bog ima odvojeni narod, Crkvu na Zemlji, koja ne zaostaje ni za kom, već je iznad svih po svojoj opremljenosti da propoveda istinu, da opravda Božiji zakon...... Moj brate, ako ti govoriš da je Crkva ASD Vavilon, onda grešiš! ’’
(Testimonies to Ministers and Gospel Workers. str: 50,58,59; izd. 1893 g.)
[FONT=&quot] [/FONT]
‘‘Ljudi mogu da kuju spletku za spletkom, a i neprijatelj će se truditi da zavede duše od istine, ali, svi koji veruju da je Gospod progovorio preko sestre Vajt i da joj je dao poruke, biće sigurni od mnoštva prevara koje će se pojaviti u ove poslednje dane! ’’ (Selected Messages, book 3, str. 83 i 84; izd. 1905 g.)

‘‘Nijedno ime koje možemo uzeti nece biti prikladno sem onoga koje je u saglasju sa našom konfesijom, izražava našu veru i oznacava nas kao poseban narod. Ime Adventista sedmog dana stavlja u prvi plan istinita svojstva naše vere i ubediće umove koji traže istinu... Pokazalo mi se da skoro svaki fanatik koji se pojavio, a želi da sakrije svoja osećanja u želji da odvede ostale u stranputicu, tvrdi da pripada Crkvi Božijoj. Takvo ime bi u trenutku pobudilo sumnje, jer se koristi da bi se sakrile najapsurdnije greške" (Dž. N. Lafborouov Nastanak i razvoj Adventista sedmog dana, glava XIX, str. 227).’’ (Testimonies for the Church 6)
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Галатима 1!
6. Чудим се да се тако одмах одвраћате на друго јеванђеље од Оног који вас позва благодаћу Христовом,
7. Које није друго, само што неки сметају вас, и хоће да изврну јеванђеље Христово.
8. Али ако и ми, или анђео с неба јави вам јеванђеље другачије него што вам јависмо, проклет да буде!
9. Као што пре рекосмо и сад опет велим: ако вам ко јави јеванђеље другачије него што примисте, проклет да буде!
10. Зар ја сад људе наговарам или Бога? Или тражим људима да угађам? Јер кад бих ја још људима угађао, онда не бих био слуга Христов.
11. Али вам дајем на знање, браћо, да оно јеванђеље које сам ја јавио, није по човеку.
12. Јер га ја не примих од човека, нити научих, него откривењем Исуса Христа.................
Dobrodošao brate na ovu Temu.
Za mene, čisto da znaš, nije bitno ni KO SI, ni ŠTA SI, ni za KOGA SI!
Meni je jedino jako važno i bitno da govoriš BIBLIJSKU ISTINU. Kako ne bi zašli sa Hristovog puta i spasenja. A možeš biti i najgori čovek na Svetu, ja ama baš ništa neću imati protiv tebe i jedino što ću ti želeti, to je da se spasiš- Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
25.07.2009
Poruka
67
Dugo me nije bilo na ovom forumu i, mogu vam reći, mnogo me je začudila poplava tema sa verskom tematikom... Na kraju sam se i sama morala uključiti.
Zašto?
Zato što mi smeta što najčešće pričaju dve vrste ljudi.
Jedni koji očiglednu vrše versku "PROPAGANDU" i drugi koji o celoj stvari nemaju POJMA.

Preporučujem da obavezno pročitate knjigu Frederika Lenoara "Kako je Isus postao Bog", trenutno je nisam pronašla elektronskikompletno obrađenu, ima samo fragment (pogledajte fragment).
Knjiga nije u funkciji "ispiranja mozga" nego objašnjava najvažnije momente oko stvaranja raslojavanja hrišćanske religije na raznorazne baptiste, adventiste, nazarene, pentekostalce, jehovine svedoke...

Dakle, pročitajte ozbiljnu knjigu da saznate zašto se sve to tako izdešavalo i ako želite da vas smatraju za OZBILJNOG sagovornika.
Ah, da, manite se glupih copy&paste citata. Na forumima, kao što je ovaj, oni ničemu ne služe.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Dugo me nije bilo na ovom forumu i, mogu vam reći, mnogo me je začudila poplava tema sa verskom tematikom... Na kraju sam se i sama morala uključiti.
Zašto?
Zato što mi smeta što najčešće pričaju dve vrste ljudi.
Jedni koji očiglednu vrše versku "PROPAGANDU" i drugi koji o celoj stvari nemaju POJMA.

Pozdrav i tebi sestro. Drago mi je što si se ponovo aktivirala, na sf-u, a bilo bi mi još draže kada bi češće postirala. Naravno idealno bi bilo kada bi nam iznosila samo ISTINU! Ali Bog je bog slobode, tako da imaš pravo sve reći.

Preporučujem da obavezno pročitate knjigu Frederika Lenoara "Kako je Isus postao Bog", imate je i elektronski obrađenu (verovatno i na SerbianForumu - proveriću, pa ako nema lično ću je postaviti).
Knjiga nije u funkciji "ispiranja mozga" nego objašnjava najvažnije momente oko stvaranja raslojavanja hrišćanske religije na raznorazne baptiste, adventiste, nazarene, pentekostalce, jehovine svedoke...

Hvala na knjizi pogledaću je. Mada Biblija je knjiga nad knjigama. I nijedna kniga ne može se uporediti sa njom. Tako da smatram da mnogo više možemo naučiti iz nje, nego bilo koje druge. Praktično, Biblija nam daje sve odgovore na životno važna i spasonosna pitanja.

Dakle, pročitajte ozbiljnu knjigu da saznate zašto se sve to tako izdešavalo i ako želite da vas smatraju za OZBILJNOG sagovornika.
Ah, da, manite se glupih copy&paste citata. Na forumima, kao što je ovaj, oni ničemu ne služe.

Hvala na mišljenju.
Mada se jedino ovde ne slažem sa tobom.
Administrator je odobrio temu. Valjada je ovo neka demokratska država i svi imamo pravo reći šta mislimo o Adventizmu. Pa i na kraju krajeva – Gde bi se mi mogli DOBRO i ISTINITO upoznati sa Adventistima, ako ne baš ovde.
Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Kako ste vi adventisti glupi!..............nemate vaza sa biblijom,kad bi ste citali bibliju vi bi ste znali pravdu a vi citata sarene knjizice kao i jehovivni svedoci samo bibliju ne razumete.
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Dugo me nije bilo na ovom forumu i, mogu vam reći, mnogo me je začudila poplava tema sa verskom tematikom... Na kraju sam se i sama morala uključiti.
Zašto?
Zato što mi smeta što najčešće pričaju dve vrste ljudi.
Jedni koji očiglednu vrše versku "PROPAGANDU" i drugi koji o celoj stvari nemaju POJMA.

Ti verujes u knjige ,ja u kopi past ! kakva je razlika? knjiga je filozofija ovog sveta a biblija je knjiga duhovnog sveta.


Razmisli malo.

Preporučujem da obavezno pročitate knjigu Frederika Lenoara "Kako je Isus postao Bog", trenutno je nisam pronašla elektronskikompletno obrađenu, ima samo fragment (pogledajte fragment).
Knjiga nije u funkciji "ispiranja mozga" nego objašnjava najvažnije momente oko stvaranja raslojavanja hrišćanske religije na raznorazne baptiste, adventiste, nazarene, pentekostalce, jehovine svedoke...

Dakle, pročitajte ozbiljnu knjigu da saznate zašto se sve to tako izdešavalo i ako želite da vas smatraju za OZBILJNOG sagovornika.
Ah, da, manite se glupih copy&paste citata. Na forumima, kao što je ovaj, oni ničemu ne služe.

Svaka knjiga osim biblije je jeres.Filozofija sveta,ljudi.
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Koliko su glupi i neotesani ti adventisti, MAJKU CE SVOJU PRODATI ALI CE SVOJU DOGMUJ DRZATI,citao sam Elen Wajt !to je vestica i nemojte joj verovati nista ibo zavrsicete u pakao.
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Fakt za subotare.




Ми који смо по природи Јудејци, а не грјешници из незнабожаца,



16. Па знајући да се човјек не оправдава дјелима закона него вјером Исуса Христа, и ми повјеровасмо у Христа Исуса, да се оправдамо вјером Христовом а не дјелима закона, јер се дјелима закона ниједно тијело неће оправдати.
17. Ако ли се ми, који тражимо да се оправдамо у Христу, нађосмо и сами грјешници, је ли онда Христос слуга гријеху? Боже сачувај!


18. Јер ако опет зидам оно што развалих, показујем се да сам преступник.


19. Јер ја законом закону умријех, да Богу живим. Са Христом се разапех;


20. А живим - не више ја, него живи у мени Христос; а што сад живим у тијелу, живим вјером Сина Божијега, који ме заволи и предаде себе за мене.


21. Не одбацујем благодат Божију; јер ако праведност кроз закон бива, онда Христос узалуд умрије.


---------------------------------------------------------------------


Eda li je dakle zakon protivan obećanjima Božjim? Bože sačuvaj! Jer da je dan zakon koji može oživeti, zaista bi od zakona bila pravda. 22 Ali pismo zatvori sve pod greh, da se obećanje dade kroz veru Isusa Hrista onima koji veruju. 23 A pre dolaska vere bismo pod zakonom čuvani i zatvoreni za veru koja se htela pokazati. 24 Tako nam zakon bi čuvar do Hrista, da se verom opravdamo. 25 A kad dođe vera, već nismo pod čuvarom. 26 Jer ste vi svi sinovi Božji verom Hrista Isusa; 27 Jer koji se god u Hrista krstiste, u Hrista se obukoste. 28 Nema tu Jevrejina ni Grka, nema roba ni gospodara, nema muškog roda ni ženskog; jer ste vi svi jedno u Hristu Isusu. 29 A kad ste vi Hristovi, onda ste seme Avraamovo, i po obećanju naslednici.


Галат 5:1 Стојте дакле у слободи којом нас Христос ослободи, и не дајте се опет у јарам ропства ухватити. 2 Ево jа Павле кажем вам да ако се обрежете Христос вам ништа неће помоћи. 3 А опет сведочим сваком човеку који се обрезује да је дужан сав закон творити. 4 Изгубисте Христа, ви који хоћете законом да се оправдате, и отпадосте од благодати. 5 Јер ми духом чекамо од вере наду правде.6 Јер у Христу Исусу нити шта помаже обрезање ни необрезање, него вера, која кроз љубав ради.7 Добро трчасте; ко вам забрани да се не покоравате истини?8 То oдвраћање није од Оног који вас позва. 9 Мало квасца укисели све тесто. 10 Уверен сам за вас у Господу да ништа друго нећете мислити. А који вас буни, сносиће осуду, ма ко био.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top