Adventisti

Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
1. Да се бојимо, дакле, да како док је још остављено обећање да се улази у покој Његов, не закасни који од вас.



2. Јер је нама објављено као и онима; али онима не помаже чувена реч, јер не вероваше они који чуше.




3. Јер ми који веровасмо улазимо у покој, као што рече: Зато се заклех у гневу свом да неће ући у покој мој, ако су дела и била готова од постања света.





4. Јер негде рече за седми дан овако: и почину Бог у дан седми од свих дела својих.
5. И на овом месту опет: Неће ући у покој мој.
6. Будући, пак, да неки имају да уђу у њега, и они којима је најпре јављено не уђоше за непослушање;
7. Опет одреди један дан, данас, говорећи у Давиду по толиком времену, као што се пре каза: Данас ако глас Његов чујете, не будите дрвенастих срца.
8. Јер да је Исус оне довео у покој, не би за други дан говорио потом.????
9. Дакле је остављено још почивање народу Божијем.
10. Јер који уђе у покој Његов, и он почива од дела својих, као и Бог од својих.
11. Да се постарамо, дакле, ући у тај покој, да не упадне ко у ону исту гатку неверства.
12. Јер је жива реч Божија, и јака, и оштрија од сваког мача оштрог с обе стране, и пролази тја до растављања и душе и духа, и зглавака и мозга, и суди мислима и помислима срца.
13. И нема твари непознате пред Њиме, него је све голо и откривено пред очима Оног коме говоримо.
14. Имајући, дакле, великог Поглавара свештеничког, који је прошао небеса, Исуса сина Божијег, да се држимо признања.
15. Јер немамо Поглавара свештеничког који не може пострадати с нашим слабостима, него који је у свачему искушан као и ми, осим греха.
16. Да приступимо, дакле, слободно к престолу благодати, да примимо милост и нађемо благодат за време кад нам затреба помоћ.

Miko brate i to je sve sto imas da mi kazes!!! od onih gore postova s uvelicanim fonom o suboti????

Svaka ti cast!!!


Gero brate, izvinjavam se ,ali ovo sto si ovde napisao ne razumem.
Sta je to sto ja nisamprocitao i na sta nisam odgovorio?

Pa zato sto se drzis dogme!zato me i ne razumes brate!ja nemam dogmu davno sam s tim raskrstio ali imam veru u Gospoda i bibliju i sam resavam uz pomoc Sv Duha sta je ispravno a sta ne, a ne sveti oci iz floride,bruklina tj ameri.Ja im necu dozvoliti da mi isperu mozak kao tebi,nekima!Bog mi dao razum i rekao ljubi Boga svim svojim srcem,dusom,umom-razumom,a ne kako kazu ameri.

Ti znas da te postujem ali na ovoj temi nismo istomisljenici,jer vidi kuda ides a ides u propast jer ne priznas blagodat koja je od Hrista,a zkon koji je iskljucivo dan jevrejima,koji za nas ne vazi osim kao moralni.Nas zakon je Hrist ko je u hristu isusu on sje na put istine jer sam Gospod kaze dodji te kmeni i oslobodicu vas jer ja sam put i istina,spasenje!On je blagodat-pokoj,nema nam druge jer to je jedino ime kroz koje mi mozemo da se spasemo.Sta imas reci na post #934 kazes da me nisi razumeo?

Mada mislim da jesi ali vrdas levo desno.

 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
09.09.2012
Poruka
79
Ma nemas ti nista. Navodis tekst koji u svom izvornom znacenju nikako ne govri o suboti a kamoli nedelji i slicno.

Apüsolutno neozbiljno i püovrsno.

Cak nije ni laicko objasnjenje...
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
1. Да се бојимо, дакле, да како док је још остављено обећање да се улази у покој Његов, не закасни који од вас.




2. Јер је нама објављено као и онима; али онима не помаже чувена реч, јер не вероваше они који чуше.





3. Јер ми који веровасмо улазимо у покој, као што рече: Зато се заклех у гневу свом да неће ући у покој мој, ако су дела и била готова од постања света.






4. Јер негде рече за седми дан овако: и почину Бог у дан седми од свих дела својих.
5. И на овом месту опет: Неће ући у покој мој.
6. Будући, пак, да неки имају да уђу у њега, и они којима је најпре јављено не уђоше за непослушање;
7. Опет одреди један дан, данас, говорећи у Давиду по толиком времену, као што се пре каза: Данас ако глас Његов чујете, не будите дрвенастих срца.
8. Јер да је Исус оне довео у покој, не би за други дан говорио потом.????
9. Дакле је остављено још почивање народу Божијем.
10. Јер који уђе у покој Његов, и он почива од дела својих, као и Бог од својих.
11. Да се постарамо, дакле, ући у тај покој, да не упадне ко у ону исту гатку неверства.
12. Јер је жива реч Божија, и јака, и оштрија од сваког мача оштрог с обе стране, и пролази тја до растављања и душе и духа, и зглавака и мозга, и суди мислима и помислима срца.
13. И нема твари непознате пред Њиме, него је све голо и откривено пред очима Оног коме говоримо.
14. Имајући, дакле, великог Поглавара свештеничког, који је прошао небеса, Исуса сина Божијег, да се држимо признања.
15. Јер немамо Поглавара свештеничког који не може пострадати с нашим слабостима, него који је у свачему искушан као и ми, осим греха.
16. Да приступимо, дакле, слободно к престолу благодати, да примимо милост и нађемо благодат за време кад нам затреба помоћ.

Brate Gero, potpuno se slazem sa tekstovima koje si naveo, medjutim, nijedan od njih ne odgovfara na pitanja koja sam postavio.

Gero, sta mislis, zbog cega jevreji nisu usli u Gospodnji pokoj (odmor od osude zakona za ucinjeni greh)?

Sam si sebi odgovorio ovim tekstom:
6. "Будући, пак, да неки имају да уђу у њега, и они којима је најпре јављено не уђоше за непослушање;

Dakel jevreji nisu usli u pokoj Gpospodnjkii zboh neposlusnosti Bozjoj volji.
A sta mislis, dali ce uci u Gospodnji pokoj duhovni Izrailj, ako i on bude neposlusan Bogu?

Sta ond amislis o ovome?

"PO TOM ZNAMO DA LUBIMO DECU BOZJU KAD BOGA LJUBIMO I ZAPOVESTI NJEGOVE DRZIMO.
JER JE OVO LJU7BAV BOZJA DA ZAPOVESTI NJEGOVE DRZIMO; I ZAPOVESTI NJEGOVE NISU TESKE."
1. Jovanova 5,2.3.

Sve najbolje
 
Učlanjen(a)
09.09.2012
Poruka
79
Ali sad je tu jedan problem za one sto neke stvari ne vide!!! ali cemo sta sa subotom??? subota je problem???kome je problem???? Teta Eeleni???
Molim te citaj 5 Moj. 5 glavu tamo pise ali da bi razumeo moras stvarno bez dogme adv. citati zaboraviti sve osim reci koju slucas sta ti govori!!!
Tad ces shvatiti kao prvo (KOME SE OBRAĆA) Mojsije zapamti ili zapisi=obraca se (IZRAELU) koGA iz egipta izvodi.
Taj narod Jevreji je bio u (ROPSTVU 4 veka zar ne????) i slusaj sve dalje to sto citas,citaj na glas!!! (zasto NJIMA daje ODMOR-SABAT). Sad ce odmah da proradi nesto i kaze: NE NIJE SAMO NJIMA...ali ti citaj KOME DAJE i ZASTO jer i to pise i onda se seti ideje o pecatu pa ko odmara subotom prima pecat jer tako kaze gospodja, ali citaj gde Bog kaze ko sve ODMARA odnosno prima pecat po eleninom.



Dali si ti izraelac-jevrejin-obrezan???
Ne pa sta ce tebi onda subota???Mi smo obrezani u Hristu,u blagodati,zato mi odmaramo u nedelju i pricescujemo se u ime Gospodnje!!

Sta pise ovde na uvelicanom fonu a?Kome se to bog obraca vama adventistima?ili jevrejima?ako ste jevreji to je onda drugo,onda ovaj zakon vazi i za vas.


Koje neozbiljno tumacenje?

Pa ako ti neces a ja dam nekome drugome znaci li to da je zbog toga sto je on prihvatio to samo za njega???
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Ma sta se ja tu bakcem s vama verujte u sta hocete i kako hocete ja znam svoje,veruj te to je vase pravo u sta god vi hocete.

Ja sam svama zavrsio,umorih se od vas neznam vise ni sta pisem,ni sta stavim,jer ste vi vukovu u jagnjecim kozama.

Pozdrav.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

EKUMENIZAM U PRAKSI


Nedelja po zakonu?


Objavljeno april 21, 2011 od strane urednik


Komisija katoličkih biskupskih konferencija zemalja članica Evropske Unije (COMECE) zauzima se za to da se u evropskoj direktivi o radnom vremenu, nedjelja definiše kao neradni dan. Ovo tijelo katoličke crkve na svom novembarskom zasjedanju navelo je da je finansijska kriza u kojoj se nalazi i Evropa samo otkrila dublju duhovnu krizu i pogrešna mjerila vrijednosti.

U duhu umjerenosti, kako se dalje navodi u medijima, biskupi su zatražili od EU da uvede poštivanje nedjelje za dan od odmora kao jednog od temelja evropskog socijalnog modela pa i balansa između radnog i porodičnog vremena. U kontekstu prisutne ekonomske krize, konferencija biskupa tražila je od članova evropskog parlamenta da se prihvate odgovornosti i uključe zaštitu nedjelje na proteklom decembarskom zasjedanju evropske skupštine.
Međutim do prihvatanja ovog predloga od strane EU parlamenta ipak nije došlo. Generalni sekretar konferencije biskupskih zemalja Europske unije (COMECE) prof. Piotr Mazurkiewicz saopštio je juče, da neradna nedjelja neće biti uključena u buduću evropsku direktivu o radnom vremenu, premda je usklađivanje rada i porodičnog života jedan od glavnih ciljeva te direktive. Odluku EU parlamenta prof. Mazurkiewicz je ocijenio nedosljednom i “propuštenom prilikom” kad se uzme u obzir šta danas evropski građani očekuju u socijalnoj Evropi koja štiti radnike i njihove porodice. Zahvalio je svima koji su se zauzeli u prilog nedjeljnoga odmora – prenosi KTA (Katolička novinska agenicija biskupske konferencije BiH).
Zastupnici Marie Panayotopoulos-Cassiotou, Thomas Mann i Hubert Pirker predložili su dva amandmana o uvođenju nedjelje kao nedjeljnog dana za odmor. Amandmane je potpisalo više od 40 zastupnika svih političkih usmjerenja, a podržali su ih crkveni predstavnici, udruženja za zaštitu nedjelje i sindikati više zemalja članica. Mazurkiewicz izražava žaljenje što se zbog proceduralnih razloga nisu mogli izjasniti o
amandmanima te je tako popuštena prilika za raspravu o tom za evropske građane važnom pitanju. „S obzirom na snage koje su se zauzele za pitanje slobodne nedjelje u izglasavanju evropske direktive o radnom vremenu, važno je da Crkve, nevladine organizacije i sindikati ostanu budni i nastave se u svojim zemljama zajednički i složno zauzimati naročito kada su u pitanju temeljna socijalna prava“, poručio je Mazurkiewicz – dodaje agencija.
Početkom novembra u Bruxellesu je predsjedavajući odbora Evropskoga parlamenta za zapošljavanje i socijalna pitanja odbio da u glasanje uvrsti amandmane grupe zastupnika o uključivanju neradne nedjelje u buduću evropsku direktivu o radnom vremenu. Generalni sekretar COMECE-a tada je pozvao zastupnike da iskoriste mogućnost da do rasprave dođe na plenumu sredinom decembra u Strasbourgu, istaknuvši kako je neradna nedjelja ključna za izgradnju evropskoga socijalnog modela te ima centralno značenje za mnoštvo evropskih radnika i njihove porodice – donosi KTA.
Vatikan zahteva da se donese zakon o praznovanju Nedelje
U pronalazenju razloga sadasnje globalne ekonomske krize, Vatikan je izjavio da je jedan od uzroka nepostovanje Nedelje.
Konferencija biskupa podnela je zahtev Evropskom parlamentu da ulozi napore u „zastiti Nedelje“ i ovaj zakljucak treba da podnese Parlamentu na glasanje.
Zvanican dokument na engleskom jeziku mozete preuzeti sa sledeceg linka: http://www.catholic-ew.org.uk/ccb/content/pdf/4049
„Nedeljni zakon“ na snazi u Hrvatskoj
(Associated Press) Hrvatski parlament doneo je odluku o stupanju na snagu tzv. Nedeljnog zakona – javljaju svetski mediji. Na redovnom sastanku parlamenta zakonodavci, uz dopustenje Rimokatolicke crkve, izglasali su zakon kojim se zabranjuje rad nedeljom.
Katolicka crkva u Hrvatskoj godinama je vodila borbu kako bi nedeljni dan posvetili Misi i porodici koja u 90 odsto slucajeva pripada ovoj verskoj zajednici. Hrvati su do sada vikend uglavnom provodili kupujuci po trgovackim centrima koji su preplavili zemlju sa otvorenim vratima u svih sedam dana.
Medjutim novi zakon, koji je usvojen drugom polovinom jula, stupa na snagu vec 1. januara iduce godine i nece tolerisati prekrsioce. Izuzetci pravila bice trgovci u vreme letnje turisticke sezone i bozicnih praznika – pisu mediji.
Nedeljni rad dopustice se onima koji drze standove i klupe za prodaju cveca i sveca te kioska za prodaju stampe kao i pekarama. „Na ovakve se odredbe dugo cekalo jer“, kako je rekao premijer Hrvatske Ivo Sanader, „trebalo je usaglasiti stavove svih socijalnih partnera“.

www.Ekumenizam.com

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


LOGO ( SAJT ) ORGANIZACIJE KOJA PROPAGIRA UVODJENJE OBAVEZNOG NEDELJNOG ZAKONA



 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Pa zato sto se drzis dogme!zato me i ne razumes brate!ja nemam dogmu davno sam s tim raskrstio ali imam veru u Gospoda i bibliju i sam resavam uz pomoc Sv Duha sta je ispravno a sta ne,

Gero, kakvu pak dogmu ja imam? Nikavu.
Ja ti celo vreme ukazujem na biblijsko ucenje, a ne na ucenje crkve, a ti kao da si i slep i gluv.

Moli se Bogu da ti otvori duhovne oci da vidis sta Bog kaze, a ne sta ti i ja mislimo.

Ti kazes: Imam veru i Boga i Bibliju i sam resavam...
Lepo je to, ali mora da shtvatis da i ja imam veru u Boga i da imam istu tu Bibliju kao i ti, i da verujem da me isti Sveti Duh upucuje na istinu, pa onda zbog ceka ti toliko toga tvrdis sto se Biblijom nikako ne moze dokazati?
Ako je tako, da li te onda i na to upucuje Duh Sveti ili neko drugi?
---------------

a ne sveti oci iz floride,bruklina tj ameri.Ja im necu dozvoliti da mi isperu mozak kao tebi,nekima!Bog mi dao razum i rekao ljubi Boga svim svojim srcem,dusom,umom-razumom,a ne kako kazu ameri.


Gero, pre svega ja nemam niti verujem u bilo kakve svete oce, isto kao i ti.
Meni niko ne ispira mosak kao tebi, jer godinam sedim sam za pisacim stolom i otvorenom Biblijom pred ocima
i temeljito studiram ne dan dav, nego decenijama. Prema tome znam u sta verujem.
Iz Biblije imam potvrdu za svako svoje verovanje a ne potvrdu crkvenih otaca.
Prema tome ti ni ne zans sta ja verujem, a jos manje kako verujem i kako zivim.

Gero, nije ti Bog rekao da SAMO ljubis Boga svim srcem svojim, nego u isto vreme je rekao da ljubisi i bliznjega svojega kao sebe samoga. Je li tako?

E ako je istina da ljubis Boga tako i bliznjega svojega, onda ces ziveti u skladu sa merilima Bozje pravde, Bozjem zakonu.
A ako se nemarno odnosis prema merilima Bozje pravde i prestupas ih, to ti je dokaz da ne ljubeis ni Boga a ni bliznjega svojega onako kako je Hristo ucio.
--------------------------

Ti znas da te postujem ali na ovoj temi nismo istomisljenici,jer vidi kuda ides a ides u propast jer ne priznas blagodat koja je od Hrista,

Brate Gero, pa i ja tebe visoko postujem, zato sa tobom i diskutujem, pokusavam da ti odgovorim na svako pitanje. Da li vidis da je tako?
Medjutim, moj dobri brate Gero sada si reka veliku zabludu i mora da ti kazem da uopste nije tako.

Umesto da ti dokazujem sta Biblija gopvori kako se spasavamo, prilozicu ti verovanje Crkve kojoj pripadam a ti dobro znas da i ja tako verujem.


Iskustvo spasenja
U beskrajnoj ljubavi i milosti Bog je ucinio Hrista, koji nije znao za greh, grehom za nas, tako da u Njemu možemo biti ucinjeni Božjom pravdom. Vodeni Svetim Duhom mi osecamo svoju potrebu, priznajemo svoju grešnost, kajemo se zbog svojih prestupa, i verujemo u Isusa kao Gospoda i Hrista, kao Zamene i Primera. Ova vera koja prima spasenje dolazi preko božanske sile Reci i dar je Božje blagodati. Kroz Hrista mi smo opravdani, usvojeni kao Božji sinovi i kceri i oslobodeni od vlasti greha. Nanovo smo rodeni i posveceni Duhom; Duh obnavlja naše umove, upisuje Božji zakon ljubavi u naša srca i mi dobijamo silu da živimo svetim životom. Time što ostajemo u Njemu, postajemo sudeonici u božanskoj prirodi i imamo jemstvo spasenja sada i na sudu. (2. Korincanima 5,17-21; Jovan 3,16; Galatima 1,4; 4,4-7: Titu 3,3-7; Jovan 16,8; Galatima 3,13.14; 1. Petrova 2,21.22; Kološanima 1,13.14; Rimljanima 8,14-17; Galatima 3,26; Jovan 3,3-8; 1. Petrova 1,23; Rimljanima 12,2; Jevrejima 8,7-12; Jezekilj 36,25-27; 2. Petrova 1,3.4; Rimljanima 8,1-4; 5,6-10; Rimljanima 10,17; Luka 17,5; Marko 9,23.24; Efescima 2,5-10; Rimljanima 3,21-26)

Brate Gero, mozes li, posle procitanog samo ovog Veruju, mirne savesti i dalje tvrditi da ja odbacuje BOZJU BLAGODAT?
----------------


a zkon koji je iskljucivo dan jevrejima,koji za nas ne vazi osim kao moralni.

Izvini brate Gero, vrlo nespretno baratas teoloskim pojmovima.
Pre svega, Dekalog nije iskljucivo dat Jevrejima, on je univerzalan, jer su i drugi zbog njegovog prestupa bili kaznjeni i pre dok jos nije ni bio dat u pismenoj formi. Mislim na predpotopni svet i Sodom i Gomor.
Na osnovu koga zakona su oni bili osudjeni? Na osnovu onoga koji je u pismenoj formi predat Mojsiju.

Drugo, sta ti znaci da "za nas vazi samo kao moralni?"
Pa Bozji zakon je uvek u svim formama i svim vremenima MORALNI, a nije gradjanski ni obredni.
Gero moj ponovo tesko baratas biblijskim terminima.

-------------------

Nas zakon je Hrist ko je u hristu isusu on sje na put istine jer sam Gospod kaze dodji te kmeni i oslobodicu vas jer ja sam put i istina,spasenje!On je blagodat-pokoj,nema nam druge jer to je jedino ime kroz koje mi mozemo da se spasemo.Sta imas reci na post.

Gero, slazem se da oni koji slede Gospoda Isusa Hrista, oni slede put istine i pravde.
Slazem se da nas je Hristos pozvao sa zeljom da nas oslobodi naish greha i prestupa zakona.
Slazem se da je On put istina i zivot i da samo u Njemu imamo spasenje.
Ja nemam nista protiv toga, brate Gero, potvrdjuem da je upravo tako. Potpuno se slazem.

Ali sada slusaj dobro, brate Gero, Isus govori a ne ja:

"Ucitelju, koja je zapovest najveca u zakonu? Isus mu rece: Ljubi Gospoda Boga svojega svijem srcem svojim, i svom dusom svojom i svom misli svojom. OVO JE PRVA I NAJVECA ZAPOVEST.

A druga je kao i ova: ljubi bliznjega svojega kao samoga sebe.
O OVIIM DVEMA ZAPOVESTIMA VISI SAV ZAKON I PROROCI." Matej 22,35-40

Gero, maldic je pitao isusa Koja je najveca zapovest U ZAKONU?
Vidis, Isus nije rako, ako imas blagodat mozes biti bezakonik, nego je jasno objasnio
da je najveca zapovest da ljubimo Boga, a ona je izrazena u prve cetiri zapovesti Dekaloga.

Medjutim, to nije sve. Isus nastavlja, da smo duzni da ljubimo i svoje bliznje. To su moralne zapovesti.
Zatim svedoci: "O ovom dvema zapovesima visi sav zakon i proroci." To znaci da iz zakona nista nije isbaceno, sve je zauvek punovazno.
U pravu si, blagodacu smo spaseni, a ne svojim zaslugama, ali ako smo primili Bozju blagodat, to ce nas zivot pokazati u duhovnim rodovima, ako nema rodova, to je dokaz da jos nismo primili Bozju blagodat, bez obzira sta mi mislimo i pricamo.
A Duhovni rodovi svedoce da li je nas zivot u skladu sa merilima Bozje pravde ili niije.


Dobro brate Gero, po koji put jos treba da ti stavim pod nos ovaj tekst koji sam toliko puta ponovio a ti "vrdas levo i desno"
a odgovora nikad nema. Zasto?

"PO TOM ZNAMO DA LUBIMO DECU BOZJU KAD BOGA LJUBIMO I ZAPOVESTI NJEGOVE DRZIMO.
JER JE OVO LJU7BAV BOZJA DA ZAPOVESTI NJEGOVE DRZIMO; I ZAPOVESTI NJEGOVE NISU TESKE."
1. Jovanova 5,2.3.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Ma sta se ja tu bakcem s vama verujte u sta hocete i kako hocete ja znam svoje,veruj te to je vase pravo u sta god vi hocete.

Ja sam svama zavrsio,umorih se od vas neznam vise ni sta pisem,ni sta stavim,jer ste vi vukovu u jagnjecim kozama.

Pozdrav.


E brate Gero, da znas da si me nasmejao.
Gero, pa nismo te mi nagnali da se bakces ovom temo, sam si dobre volje dosao i dobro nam dosao.

Priznajem i to da nije lako da izadjes s nama na kraj.
Gero, nismo mi deca, nego ljudi sa dugim zivotnim iskustvom.

Drugo, nadam se da si ipak uocio da mi dobro poznajemo Bibliju.

Sve sto bi ti mogao zamisliti da nam prilozis, mi ti se zahvaljujemo na truduu, ali treba da nas da sam ja to stotinama puta, ne samo procitao, nego studirao i mozda isto troliko puta odgovarao ljudima i pre tebe.
Zato to za mene nije tako tesko kao za tebe.

Brate moj Gero, za mene je ovo zaista duhovito: "Ja sam svama zavrsio,umorih se od vas neznam vise ni sta pisem, ni sta stavim."
Verujem Gero i zao mi je sto si se toliko umorio, jeste zamorno je stalno biti napregnut vodeci racuna kako da odgovoris i sta da kazes, jer cesto sami sebi iskopamo jamu u koju sami upadamo.


Nego moj brate Gero, ajde sada malo zastani, smiri se i razmisli, da li si zaista rekao istinu kada si ovo rekao: Jer ste vi vukovu u jagnjecim kozama.

Sa moje strane, jos uvek ti zelim sve najbolje
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Brate Gero, zaboravio sam samo da ti kazem, iako si se s nama pozdravio, vratices se ti ponovo, ne mozes ti bez nas.

Nego posetio si me na jednog Jehovinog svedoka koji je njihov staresina.
Ponudio se da i mene pouci iz Biblije, naravno ja sam to rado prihvatio.

Bio je izvanredono dobar covek oko 35 godina star, Svaki put kad dodje docakao sam ga novim pitanjem, a na vecinu od njih on nije znao odgovor. Tako smo proucavali dva mesec.
Ja postavim pitanje, on za sedmicu dana nabavi odgovor, ali tome nije kraj ,jer uvek ga ceka drugo pitanje.

Jednoga dan, jako umoran, rekao je: "Ovo je posledni odgovor sto sam vam doneo sada.
Ja nikad nisam sreo coveka da tako pozjnaje Bibliju kao vi, dao sam vam sve sto sam imao i vise nemam sta da vam dam."
Otisao je i vise ga nikad nisam video. Ubrzo sam se odselio iz te zemlje.

Tako i ti brate Gero, sta kazes umorio si se s nama diskutujuci. Verujem.

Sve najbolje
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Ma ne hvali se Miko brate,umoran sam ja od druge stvari:eek:d nespavanja,od posla,kao sto sam rekao ja sam Gradjevinac a to je jako tezak posao,moram biti i sa decom,malo vremena imam za studiranje biblije,i potraznju materijala jer sve sto hoces da stavim satima moram da citam i da trazim a to i jeste naporno.

Ja se nikad ne predajem,normalno da cu se vratiti,to sto me ismevas bas ti i ne lici,ali nema veze Bog nek nas rasudi.

Sto se biblije tice ma mozes ti da je znas i napamet ko muhamed kuran,ali to sto nevidis srz biblije to je druga stvar.

Pozdravio vas (Neo,Bokystamy- taliban,mudzahedin)skoro ce se pridruziti na ovom forumu!!!!

Znam vas ja vrlo dobro s krstarice,majstori ste za izvrtanje biblije,pogotovo glasnik.

Covek koji veruje eleni wajt koja se 29 puta molila luciferu ne moze poznavati bibliju u korist Hrista,apostola, ti citas bibliju skanonima koju je sacinila crkva (Jedina i prava apostolska crkva)E sad sto su vasi iz advetisticeke crkve izmenili mnoge stihove u Holy bibel,to je drugo,Kao i NS-et JS-ka,sto su vam isprali mozak ja tu nista ne mogu,ja se koristim s biblijom koju su sveti oci kanonizirali,a ne luter i ostala jeres.

Sve dobro zelim,pozdrav od Gere.


Ja cu se licno drzati ovog.

17. Само као што је Бог разделио свакоме, и као што је сваког позвао Господ онако нека живи. И тако заповедам по свим црквама.

18. Је ли ко позват обрезан, нека се не гради необрезан; ако ли је ко позват необрезан, нека се не обрезује.


19. Обрезање је ништа, и необрезање је ништа; него држање заповести Божијих.


20. Сваки нека остане у оном звању у коме је позван.


21. Јеси ли позван роб, не брини се; него ако и можеш свој бити, још радије буди.


22. Јер који је позван у Господу роб, слободњак је Господњи, тако и који је позван слободњак, роб је Христов.


23. Купљени сте скупо, не будите робови људима.


24. Сваки, браћо, у чему је ко позван у оном нека остане пред Господом.

Pozdrav Od Gere
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top