Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
MUSLIMANI OBOZAVAJU ISTOGA BOGA KAO HRISCANI.

ALAH ZNACI BOG...



Adriane, to nema nikakve veze sa ekumenizmom.
A muslimanski Alah je na Arapskom jeziku sto znaci Bog.



ОК, сад сви могу да прочитају ко је ваш бог, ми више не морамо да се трудимо да доказујемо. Муслимани оспоравају Сина Божијег, а ви имате истог бога, а то свакако није мој Бог. То значи да сте и ви антихристови, што је и била поента читавог труда који сам уложио.


1. Љубазни! Не верујте сваком духу, него кушајте духове јесу ли од Бога; јер многи лажни пророци изиђоше на свет.
2. По овом познајте Духа Божијег, и духа лажног; сваки дух који признаје да је Исус Христос у телу дошао, од Бога је;
3. А сваки дух који не признаје да је Исус Христос у телу дошао, није од Бога: и овај је антихристов, за ког чусте да ће доћи, и сад је већ на свету. (1.Јованова 4)

22. Ко је лажљивац осим оног који одриче да Исус није Христос? Ово је антихрист, који се одриче Оца и Сина. (1.Јованова 2)


7. Јер многе варалице изиђоше на свет који не признају Исуса Христа да је дошао у телу; ово је варалица и антихрист. (2ованова 1)



После свих ваших хула и јереси, ово је завршни ударац који сте сами себи задали признањем. Лепо рече Господ да ништа неће остати скривено.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
ОК, сад сви могу да прочитају ко је ваш бог, ми више не морамо да се трудимо да доказујемо. Муслимани оспоравају Сина Божијег, а ви имате истог бога, а то свакако није мој Бог. То значи да сте и ви антихристови, што је и била поента читавог труда који сам уложио.

Adriane, to bi i moglo da bude tako da nas kriticar nije lazov.
A ko je rekao da mi verujemo u Isusa Hrista kao muslimani?
Daj smiri se covee izgubio si se u magli te tvoje nove sekte bezverja.

Adriane, nisi valjda toliki nerazuman. Procitaj ovo pa kazi forumu da li ovako muslimani veruju u Hrista?

Bog Sin
Bog vecni Sin ovaplocen je u Isusu Hristu. Kroz Njega je sve stvoreno, Božji karakter je otkriven, izvršeno spasenje ljudskog roda i sud svetu. Za svu vecnost živi Bog postao je i covek Isus Hristos. Zacet je Svetim Duhom i rodila Ga je devojka Marija. Živeo je i iskusio iskušenja kao ljudsko bice, ali je savršenim primerom pokazao Božju pravednost i ljubav. Svojim cudima On je otkrio božansku pravednost i ljubav. Svojim cudima On je otkrio božansku silu i umro na krstu za naše grehe i umesto nas, vaskrsnuo je iz mrtvih i vazneo se na Nebo da u nebeskoj svetinji vrši službu za nas. Doci ce opet u slavi da konacno oslobodi svoj narod i da obnovi sve. (Jovan 1,1-3.14; Kološanima 1,15-19; Jovan 10,30; 14,9; Rimljanima 6,23; 2. Korincanima 5,17-19; Jovan 5,22; Luka 1,35; Filibljanima 2,5-11; Jevrejima 2,9-18; 1. Korincanima 15,3.4; Jevrejima 8,1.2; Jovan 14,1-3)

Adriane, kazi forumu da li ovaku muslimani veruju u Hrista? Kazi ljudima je li ovo verovanje isto sa muslimanskim?

Ovo i jeste bila poenta da se pokaze kakav je Adrian prevarant i koliko se na njegove izjeve neko moze osloniti.


1. Љубазни! Не верујте сваком духу, него кушајте духове јесу ли од Бога; јер многи лажни пророци изиђоше на свет.
2. По овом познајте Духа Божијег, и духа лажног; сваки дух који признаје да је Исус Христос у телу дошао, од Бога је;
3. А сваки дух који не признаје да је Исус Христос у телу дошао, није од Бога: и овај је антихристов, за ког чусте да ће доћи, и сад је већ на свету. (1.Јованова 4)

A M I N.

Sada se vratite i procitaje ovo Veruju Hriscanske adventisticke Crkve O BOGU SINU pa se sami uverite veruju li adventisti da je Hristos u telu dosao ili ne?

Ovaj nas Adrian je izgumljen.

E moj Adriane u lazi su kratke noge. Da si covek, ako i ne zelis da budes hriscanin, treba da se izvines za pokusaj ovakve podvale.

Jesi li shvatio poentu? Ako ti nisi, mi svi jesmo.
-----------------------

22. Ко је лажљивац осим оног који одриче да Исус није Христос? Ово је антихрист, који се одриче Оца и Сина. (1.Јованова 2)

7. Јер многе варалице изиђоше на свет који не признају Исуса Христа да је дошао у телу; ово је варалица и антихрист. (2ованова 1)

Adriane ovo je zaista tvoja slika, upravo si to pokusao da nam podvalis, ali zao mije suvise si plitak.
------------------

Kad je Adrian prepisao: "Ovo je andtihrist" valjda ukazuje sam na sebe.
---------------

После свих ваших хула и јереси, ово је завршни ударац који сте сами себи задали признањем. Лепо рече Господ да ништа неће остати скривено..

Pa i u tom si upravu. Ako si shvatio da ti je to poslednji udarac, bice dobro, ali u svakom slucaju nije prvi.
Zaista nista ne osta sakriveno, sam si se otkrio da si varalica, ako ti tome jos dodasi i antihrist,
mozda si u pravu.

Zelim ti svako dobro pa potrudi se da ne pokusavas sa ovakvim podvalama, jer valjda vidis svoju sramosu.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
ОК, сад сви могу да прочитају ко је ваш бог, ми више не морамо да се трудимо да доказујемо. Муслимани оспоравају Сина Божијег, а ви имате истог бога, а то свакако није мој Бог. То значи да сте и ви антихристови, што је и била поента читавог труда који сам уложио.

Adriane, to bi i moglo da bude tako da nas kriticar nije lazov.
A ko je rekao da mi verujemo u Isusa Hrista kao muslimani?
Daj smiri se covee izgubio si se u magli te tvoje nove sekte bezverja.

Adriane, nisi valjda toliki nerazuman. Procitaj ovo pa kazi forumu da li ovako muslimani veruju u Hrista?

Bog Sin
Bog vecni Sin ovaplocen je u Isusu Hristu. Kroz Njega je sve stvoreno, Božji karakter je otkriven, izvršeno spasenje ljudskog roda i sud svetu. Za svu vecnost živi Bog postao je i covek Isus Hristos. Zacet je Svetim Duhom i rodila Ga je devojka Marija. Živeo je i iskusio iskušenja kao ljudsko bice, ali je savršenim primerom pokazao Božju pravednost i ljubav. Svojim cudima On je otkrio božansku pravednost i ljubav. Svojim cudima On je otkrio božansku silu i umro na krstu za naše grehe i umesto nas, vaskrsnuo je iz mrtvih i vazneo se na Nebo da u nebeskoj svetinji vrši službu za nas. Doci ce opet u slavi da konacno oslobodi svoj narod i da obnovi sve. (Jovan 1,1-3.14; Kološanima 1,15-19; Jovan 10,30; 14,9; Rimljanima 6,23; 2. Korincanima 5,17-19; Jovan 5,22; Luka 1,35; Filibljanima 2,5-11; Jevrejima 2,9-18; 1. Korincanima 15,3.4; Jevrejima 8,1.2; Jovan 14,1-3)

Adriane, kazi forumu da li ovaku muslimani veruju u Hrista? Kazi ljudima je li ovo verovanje isto sa muslimanskim?

Ovo i jeste bila poenta da se pokaze kakav je Adrian prevarant i koliko se na njegove izjeve neko moze osloniti.


1. Љубазни! Не верујте сваком духу, него кушајте духове јесу ли од Бога; јер многи лажни пророци изиђоше на свет.
2. По овом познајте Духа Божијег, и духа лажног; сваки дух који признаје да је Исус Христос у телу дошао, од Бога је;
3. А сваки дух који не признаје да је Исус Христос у телу дошао, није од Бога: и овај је антихристов, за ког чусте да ће доћи, и сад је већ на свету. (1.Јованова 4)

A M I N.

Sada se vratite i procitaje ovo Veruju Hriscanske adventisticke Crkve O BOGU SINU pa se sami uverite veruju li adventisti da je Hristos u telu dosao ili ne?

Ovaj nas Adrian je izgumljen.

E moj Adriane u lazi su kratke noge. Da si covek, ako i ne zelis da budes hriscanin, treba da se izvines za pokusaj ovakve podvale.

Jesi li shvatio poentu? Ako ti nisi, mi svi jesmo.
-----------------------

22. Ко је лажљивац осим оног који одриче да Исус није Христос? Ово је антихрист, који се одриче Оца и Сина. (1.Јованова 2)

7. Јер многе варалице изиђоше на свет који не признају Исуса Христа да је дошао у телу; ово је варалица и антихрист. (2ованова 1)

Adriane ovo je zaista tvoja slika, upravo si to pokusao da nam podvalis, ali zao mije suvise si plitak.
------------------

Kad je Adrian prepisao: "Ovo je andtihrist" valjda ukazuje sam na sebe.
---------------

После свих ваших хула и јереси, ово је завршни ударац који сте сами себи задали признањем. Лепо рече Господ да ништа неће остати скривено..

Pa i u tom si upravu. Ako si shvatio da ti je to poslednji udarac, bice dobro, ali u svakom slucaju nije prvi.
Zaista nista ne osta sakriveno, sam si se otkrio da si varalica, ako ti tome jos dodasi i antihrist,
mozda si u pravu.

Zelim ti svako dobro pa potrudi se da ne pokusavas sa ovakvim podvalama, jer valjda vidis svoju sramosu.

Miko bratyed pa ti nemozes da priznas Boga oca koji ima sina ne rodjenog koji je Isus hrist,a ako je rodjen od oca onda je Bog jer su istog (BICA)ako je nerodjen onda je andjeo stvorteni,kao sto govorite vi,JS-ci,muslimani,alah nemoze da bude bog jer alah je predislamski bog koji ima dve cerke po kuranu a ne sina!!!!! ako priznas alaha nemozes i (JHVH) jer u kuranu ne postoji takvo(IME) a u bibliji nepostoji ime alah!!!!nemoze se sluziti i bogu i magogu ili,ili..........

Ili ste prihvatili bibliju iz turske gde Muhamed nosi glavnu rec a ne Isus?Gde su alah,muhamed veci od Hrista?Ili varnavino jevanjdjelje,magdalenino koje je napisano 200g amozda i vise u posle Hrista nekim muslimanima?

Pozdrav od Gere.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Vas clan ASD ladokeja je tvrdio na temi: otkrivena nova biblija u turskoj,da alah nije bog mozes proveriti,a ti i glasnik tvrdite da jeste kako to?

Objasnite! odkud taka promena?

Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Pozdrav, Šarrdy!

Pre svega, hvala na prijateljskom duhu diskusije - to se, nažalost, sve ređe sreće......
Brate izvini na poduži odgovor (ne moraš ga čitati, ako ti je predugačak) ali sam jednostavno morao, jer je takva tema.

2. Zakonom 10 zapovesti se ni jedno telo ne može spasiti tako da on više NE VAŽI:

Pre svega to je i najvaljeno u Bibliji još mnogo ranije:
PRVO:
[FONT=&amp]Zašto Mojsije nije ukoren ili kažnjen kada je bacio i polomio ploče sa jedinim ličnim Božijim zapisom !?[/FONT]

[FONT=&amp]2. Мојс.32:[/FONT][SUP][FONT=&amp]15[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Тада се врати Мојсије, и сиђе с горе са две плоче сведочанства у рукама својим;и плоче беху писане с обе стране, отуд и одовуд писане.[/FONT][SUP][FONT=&amp]16[/FONT][/SUP][FONT=&amp] И беху плоче дело Божје, и писмо беше писмо Божје, урезано на плочама.[/FONT][SUP][FONT=&amp]17[/FONT][/SUP][FONT=&amp] А Исус чувши вику у народу, кад викаху,[/FONT][FONT=&amp] рече Мојсију; вика убојна у логору.[SUP]18[/SUP] А он рече: Није то вика како вичу који су јачи, нити је вика како вичу који су слабији, него чујем вику оних који певају.[/FONT][SUP][FONT=&amp]19[/FONT][/SUP][FONT=&amp] И кад дође близу логора, угледа теле и игре, те се разгневи Мојсије, и баци из руку својих плоче, и разби их под гором.[/FONT]
A za mnogo manju grešku (kod vode Meriv) je oštro kažnjen – neće ući u obećanu zemlju!
[FONT=&amp]2. Мојс. 17:[/FONT][SUP][FONT=&amp]3[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Али народ беше онде жедан воде, те викаше народ на Мојсија, и говораше: Зашто си нас извео из Мисира да нас и синове[/FONT][FONT=&amp] наше и стоку нашу помориш жеђу? [SUP]4[/SUP] А Мојсије завапи ка Господу говорећи: Шта ћу чинити с овим народом? Још мало па ће ме засути камењем. [SUP]5[/SUP] А Господ рече Мојсију: Прођи пред народ, и узми са собом старешине израиљске, и штап свој којим си ударио воду узми у руку своју, и иди. [SUP]6[/SUP] А ја ћу стајати пред тобом онде на стени на Хориву; а ти удари у стену, и потећи ће из ње вода да пије народ. И учини Мојсије тако пред старешинама израиљским. [SUP]7[/SUP] А место оно прозва Маса и Мерива зато што се свађаше синови Израиљеви и што кушаше Господа говорећи: Је ли Господ међу нама или није?[/FONT]
[FONT=&amp]5. Мојс. 1:37[/FONT][FONT=&amp] Па и на мене се разгневи Господ с вас; и рече: Ни ти нећеш ући онамо.[/FONT]
[FONT=&amp]4. Мојс. 27:14[/FONT][FONT=&amp] Јер не послушасте речи моје у пустињи Сину у свађи народној, кад је требало да ме прославите на води пред очима њиховим. То је вода од свађе у Кадису у пустињи Сину.[/FONT]
[FONT=&amp]Пса. 106:32[/FONT][FONT=&amp] И разгневише Бога на води Мериви, и Мојсије пострада њих ради;[/FONT][FONT=&amp]33[/FONT][FONT=&amp] Јер дотужише духу његовом, и погреши устима својим.[/FONT]

Zato što je Bog znao da se zakonom ni jedno telo neće moći spasiti. I upravo lomljenje tih kamenih tabli to označava. Da je zakon nemoguć za spasenje.([FONT=&amp]Дела 15: [/FONT][SUP][FONT=&amp]10[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Сад дакле шта кушате Бога и хоћете да метнете ученицима јарам на врат, ког ни очеви наши ни ми могосмо понети?[/FONT])

DRUGO:
Kovčeg zaveta je misteriozno nestao i do današnjeg dana nije nađen. A on je bio najveća jevrejska relikvija :
([FONT=&amp]1. Дневн. 13:13,14[/FONT][FONT=&amp] И не пренесе Давид ковчег к себи у град Давидов, него га склони у кућу Овид-Едома Гетејина. И оста ковчег Божји код породице Овид-Едомове у кући његовој три месеци. И Господ благослови дом Овид-Едомов и све што имаше.[/FONT]
[FONT=&amp]1. Самиул. 4: 21[/FONT][FONT=&amp],22[/FONT][FONT=&amp] Него детету наде име Ихавод говорећи: Отиде слава од Израиља; јер ковчег Божји би отет, и свекар јој и муж погибоше.[/FONT][FONT=&amp]Зато рече: Отиде слава од Израиља; јер би отет ковчег Божји.[/FONT] )
U njemu su bile dve nerazbijene (nove ) ploče zakona. Međutim i njih više nema. :
([FONT=&amp]1.Цар.8:9[/FONT][FONT=&amp]У ковчегу не беше ништа осим две плоче камене, које метну у њ Мојсије на Хориву, кад Господ учини завет са синовима[/FONT][FONT=&amp] Израиљевим пошто изиђоше из земље мисирске.[/FONT] )
Normalno mnogima to ništa ne znači, ali nažalost u Bibliji svaki događaj ima i pozadinu! Samo je treba rastumačiti.

TREĆE:
Sve je ovo nama unapred rečeno, samo što mi nećemo da vidimo. Barem neki.
[FONT=&amp]Јерем. 31:[/FONT][FONT=&amp] [SUP]31[/SUP] Ево, иду дани, говори Господ, кад ћу учинити с домом Израиљевим и с домом Јудиним нов завет, [SUP]32[/SUP] Не као онај завет, који учиних с оцима њиховим, кад их узех за руку да их изведем из земље мисирске, јер онај завет мој они покварише, а ја им бејах муж, говори Господ. [SUP]33[/SUP] Него ово је завет што ћу учинити с домом Израиљевим после ових дана, говори Господ: метнућу завет свој у њих, и на срцу њиховом написаћу га, и бићу им Бог и они ће ми бити народ.[/FONT]
[FONT=&amp]Јерем. 32 : 39,40 [/FONT][FONT=&amp] И даћу им једно срце и један пут да би ме се бојали увек на добро своје и синова својих након њих. И учинићу с њима завет вечан, да се нећу одвратити од њих чинећи им добро, и даћу им страх свој у срце да не одступе од мене.[/FONT]


Prvosveštenik je jednom godišnje ulazio u Svetinju nad Svetinjama na dan Yom Kipur, da bi očistio grehe svih Jevreja. Zašto to više nema. Normalno jedan razlog je što nema više Hrama i levitske službe, a drugi je (važniji) što nas je Hrist očistio svojom krvlju za sva vremena. I to je taj Novi Savez (zavet).
[FONT=&amp]Јевр. 8 : [/FONT][SUP][FONT=&amp]6[/FONT][/SUP][FONT=&amp] А сад доби бољу службу, као што је и посредник бољег завета, који се на бољим обећањима утврди. [SUP]7[/SUP] Јер да је онај први без мане био, не би се другом тражило места. [SUP]8[/SUP] Јер кудећи их говори: Ево дани иду, говори Господ, и начинићу с домом Израиљевим и с домом Јудиним нов завет; [SUP]9[/SUP] Не по завету који начиних с очевима њиховим у онај дан кад их узех за руку да их изведем из земље мисирске; јер они не осташе у завету мом, и ја не марих за њих, говори Господ. [SUP]10[/SUP] Јер је ово завет који ћу начинити с домом Израиљевим после оних дана, говори Господ: даћу законе своје у мисли њихове, и на срцима њиховим написаћу их, и бићу им Бог, и они ће бити мени народ. [SUP]11[/SUP] И ниједан неће учити свог ближњег, и ниједан брата свог, говорећи: Познај Господа; јер ће ме сви познати од малог до великог међу њима. [SUP]12[/SUP] Јер ћу бити милостив неправдама њиховим, и грехе њихове и безакоња њихова нећу више спомињати. [SUP]13[/SUP] А кад вели: нов завет, први начини ветхим; а шта је ветхо и остарело, близу је краја.[/FONT]
[FONT=&amp]Јевр. 9:15[/FONT][FONT=&amp] И зато је новом завету посредник, да кроз смрт, која би за откуп од преступака у првом завету, обећање вечног наследства приме звани.[/FONT]
[FONT=&amp]1. Коринћ. 11:25[/FONT][FONT=&amp] Тако и чашу, по вечери, говорећи: Ова је чаша нови завет у мојој крви; ово чините, кад год пијете, мени за спомен.[/FONT]
[FONT=&amp]Лука 22:20[/FONT][FONT=&amp] А тако и чашу по вечери, говорећи: Ова је чаша нови завет мојом крви која се за вас пролива.[/FONT]
[FONT=&amp]Римљ.5:[/FONT][FONT=&amp]1[/FONT][FONT=&amp],2[/FONT][FONT=&amp] Оправдавши се, дакле, вером, имамо мир с Богом кроз Господа свог Исуса Христа, Кроз ког и приступ нађосмо вером у ову благодат у којој стојимо, и хвалимо се надањем славе Божије.[/FONT]
[FONT=&amp]Римљ.[/FONT][FONT=&amp]6:[/FONT][FONT=&amp]14[/FONT][FONT=&amp] Јер грех неће вама овладати, јер нисте под законом него под благодаћу.[/FONT]
[FONT=&amp]Римљ. 8:[/FONT][SUP][FONT=&amp]1[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Никаква, дакле, сад нема осуђења онима који су у Христу Исусу и не ходе по телу него по Духу.[/FONT][SUP][FONT=&amp]2[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Јер закон Духа који оживљава[/FONT][FONT=&amp] у Христу Исусу,опростио ме је од закона греховног и смрти.[/FONT][SUP][FONT=&amp]3[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Јер што закону беше немогуће,јер беше ослабљен телом,посла Бог сина свог у обличју тела греховног, и за грех осуди грех у телу,[/FONT][SUP][FONT=&amp]4[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Да се правда закона испуни у нама који не живимо по телу него по духу;[/FONT][SUP][FONT=&amp]5[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Јер који[/FONT][FONT=&amp] су по телу телесно мисле, а који су по духу духовно мисле.[/FONT][SUP][FONT=&amp]6[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Јер телесно мудровање смрт је, а духовно мудровање живот је и мир.[/FONT][SUP][FONT=&amp]7[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Јер телесно мудровање непријатељство је Богу, јер се не покорава закону Божијем нити може.[/FONT][SUP][FONT=&amp]8[/FONT][/SUP][FONT=&amp] А који су у телу не могу Богу угодити.[/FONT][SUP][FONT=&amp]9[/FONT][/SUP][FONT=&amp] А ви нисте у телу него у духу; јер Дух Божји у вама живи. А ако ко нема Дух Христов, он није Његов.[/FONT][SUP][FONT=&amp]10[/FONT][/SUP][FONT=&amp] А ако је Христос у вама, онда је тело мртво греха ради а дух жив правде ради.[/FONT][SUP][FONT=&amp]11[/FONT][/SUP][FONT=&amp] А ако ли живи у вама Дух Оног који је васкрсао Исуса из мртвих, Онај који је подигао Христа из мртвих оживеће и ваша смртна телеса Духом својим који живи у вама.[/FONT][SUP][FONT=&amp]12[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Тако дакле,браћо, нисмо дужни телу да по телу живимо.[/FONT][SUP][FONT=&amp]13[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Јер ако живите по телу, помрећете; ако ли духом послове телесне морите, живећете.[/FONT][SUP][FONT=&amp]14[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Јер који се владају по духу Божијем они су синови Божији. [/FONT][SUP][FONT=&amp]15[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Јер не примисте дух ропства, опет да се бојите; него примисте Дух посиначки, којим вичемо: Ава, Оче![/FONT][SUP][FONT=&amp]16[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Овај дух сведочи нашем духу да смо деца Божија.[/FONT]
[FONT=&amp]2.[/FONT][FONT=&amp]Коринћ. [/FONT][FONT=&amp]5:17[/FONT][FONT=&amp] Зато, ако је ко у Христу, нова је твар: старо прође, гле, све ново постаде.[/FONT]
[FONT=&amp]Дела 13:38,39[/FONT][FONT=&amp] Тако да вам је на знање, људи браћо! Да се кроза Њ вама проповеда опроштење греха.[/FONT][FONT=&amp]И од свега, од чега се не могосте оправдати у закону Мојсијевом, оправдаће се у Њему сваки који верује.[/FONT]

Tako da Stari Zavet uopšte više ne važi. Važi samo Novi Zavet.
Stari nam služi da bi lakše razumeli Novi, a i celokpni plan spasenja. Dobar je i za naše uzorno ponašanje....... Ali kao obaveza držanja da bi se spasili – NIKAKO!
[FONT=&amp]{ [/FONT][FONT=&amp]Ne zovu se oni tako BEZ RAZLOGA. Praktično to važi da stari zavet više ne važi već novi. A S.Z. nam samo služi da bi bolje razumeli Novi. [/FONT]Господ је Старозаветни закон најчешће називао [FONT=&amp]закон Мојсијев, Пророци и Псалми[/FONT] (Лк. 2.22 ; 24.44 ; Јн. 5.45-47 ; 7.19,23), а када би се обраћао јеврејским свештеницима ословљавао га је " у закону [FONT=&amp]вашем[/FONT] " (Јн. 8.17 ; 10.34 ; 15.25). То наравно не значи да Старозаветни закон, који је дат [FONT=&amp]само[/FONT] Јеврејима, није од Бога, већ да је Бог, преко Сина Свога, подарио [FONT=&amp]целом човечанству[/FONT] Нови Завет. Он је склопљен са целим човечанством, а С.З. да Јеврејима. Јер је у Н.З. Бог обзнанио себе са оним шта је најсветије - Љубав, то јест Себе; јер Бог је Љубав (1Јн. 4.7-8). [FONT=&amp]}[/FONT]
[FONT=&amp]Лука 16:[/FONT][FONT=&amp]16[/FONT][FONT=&amp] Закон и пророци су до Јована; одселе се царство Божије проповеда јеванђељем, и сваки наваљује да уђе у њега.[/FONT]
[FONT=&amp]Јован[/FONT][FONT=&amp] 1,17[/FONT][FONT=&amp] Јер се закон (Stari Zavjet) даде преко Мојсија, а благодат и истина постаде од Исуса Христа.[/FONT]
[FONT=&amp]Римљ. 10:[/FONT][SUP][FONT=&amp]4[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Јер је Христос свршетак закона: који Га год верује оправдан је.[/FONT][SUP][FONT=&amp]5[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Јер Мојсије пише за правду која је од закона: Који човек тако чини живеће у том.[/FONT][SUP][FONT=&amp]6[/FONT][/SUP][FONT=&amp] А правда која је од вере овако говори: Да не кажеш у срцу свом: Ко ће изићи на небо? То јест да сведе Христа; [/FONT][SUP][FONT=&amp]7[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Или: Ко ће сићи у бездан? То јест да изведе Христа из мртвих.[/FONT][SUP][FONT=&amp]8[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Али шта говори писмо? Близу ти је реч у устима твојим и у срцу твом,то јест реч вере коју проповедамо.[/FONT][SUP][FONT=&amp]9[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Јер, ако признајеш устима својим да је Исус Господ, и верујеш у срцу свом да Га Бог подиже из мртвих, бићеш спасен.[/FONT][SUP][FONT=&amp]10[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Јер се срцем верује за правду, а устима се признаје за спасење.[/FONT][SUP][FONT=&amp]11[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Јер писмо говори: Који Га год верује неће се постидети. [/FONT][SUP][FONT=&amp]12[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Јер нема разлике међу Јеврејином и Грком: јер је Он Бог свих, и богат за све који Га призивају.[/FONT][SUP][FONT=&amp]13[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Јер који год призове име Господње спашће се.[/FONT]
[FONT=&amp]2. Kor. 3:6-18[/FONT][FONT=&amp] On nas osposobi za poslužitelje novoga Saveza,ne slova,nego Duha; jer slovo ubija,a Duh oživljuje.Pa ako je smrtonosna[/FONT][FONT=&amp] služba, slovima uklesana u kamenju, [/FONT][FONT=&amp]bila tako slavna da sinovi Izraelovi nisu mogli pogledati u lice Mojsijevo zbog prolazne slave lica njegova, koliko li će slavnija biti služba Duha. Jer ako je služba osude bila slavna, mnogo je slavnija služba pravednosti. I zbilja nije ni bilo proslavljeno ono što je u toj meri proslavljeno,ako se usporedi s uzvišenijom slavom.[/FONT][FONT=&amp]Jer ako je ono prolazno bilo slavno, mnogo je [/FONT][FONT=&amp]slavnije ovo što ostaje[/FONT][FONT=&amp].Imajući dakle takvo pouzdanje, nastupamo sa svom otvorenošću, a ne kao Mojsije koji je stavljao pokrivalo na lice da sinovi Izraelovi ne vide svršetak prolaznoga.Ali otvrdnu im pamet. Doista, do dana današnjega zastire to pokrivalo - čitanje Staroga zavjeta: nije im otkriveno da je u Kristu prestao. Naprotiv, kad god se čita Mojsije , do danas pokrivalo zastire srce njihovo.[/FONT][FONT=&amp]Ali kad se Izrael obrati Gospodinu, skinut će se pokrivalo. Gospodin je Duh, a gde je Duh Gospodnji, onde je sloboda.Svi mi,koji otkrivenim[/FONT][FONT=&amp]licem odrazujemo slavu Gospodnju,po Duhu se Gospodnjem preobražavamo u istu sliku - iz slave u slavu.[/FONT]
[FONT=&amp]Гал.[/FONT][FONT=&amp]2: [/FONT][FONT=&amp]16[/FONT][FONT=&amp] Па дознавши да се човек неће оправдати делима закона, него само вером Исуса[/FONT][FONT=&amp]Христа, и ми веровасмо[/FONT][FONT=&amp] Христа Исуса да се оправдамо вером Христовом, а не делима закона: јер се делима закона никакво тело неће оправдати. [/FONT][FONT=&amp]21[/FONT][FONT=&amp]Не одбацујем благодати Божје; јер ако правда кроз закон долази, то Христос узалуд умре.[/FONT]
[FONT=&amp]Галатима 3 : [/FONT][SUP][FONT=&amp]21[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Еда ли је дакле закон противан обећањима Божјим? Боже сачувај! Јер да је дан закон који може оживети, заиста би од закона била правда.[/FONT][SUP][FONT=&amp]22[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Али писмо затвори све под грех, да се обећање даде кроз веру Исуса Христа онима који верују.[/FONT][SUP][FONT=&amp]23[/FONT][/SUP][FONT=&amp] А пре доласка вере[/FONT][FONT=&amp] бисмо под законом чувани и затворени за веру која се хтела показати.[/FONT][SUP][FONT=&amp]24[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Тако нам закон би чувар до Христа, да се вером оправдамо.[/FONT][SUP][FONT=&amp]25[/FONT][/SUP][FONT=&amp] А кад дође вера,већ нисмо под чуваром.[SUP]26[/SUP] Јер сте ви сви синови Божји вером Христа Исуса;[/FONT][SUP][FONT=&amp]27[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Јер који се год у Христа крстисте,у Христа се обукосте.[/FONT][SUP][FONT=&amp]28[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Нема ту Јеврејина ни Грка, нема роба ни господара, нема мушког рода ни женског; јер сте ви сви једно у Христу Исусу.[/FONT][SUP][FONT=&amp]29[/FONT][/SUP][FONT=&amp] А кад сте ви Христови, онда сте семе Авраамово, и по обећању наследници.[/FONT]
[FONT=&amp]Галат.4:[/FONT][FONT=&amp]4[/FONT][FONT=&amp] А кад се наврши време, посла Бог Сина свог Јединородног, који је рођен од жене и покорен закону,[/FONT]
[FONT=&amp]Галатима 5: [/FONT][SUP][FONT=&amp]1[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Стојте дакле у слободи којом нас Христос ослободи,и не дајте се опет у јарам ропства ухватити.[/FONT][SUP][FONT=&amp]2[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Ево ја Павле кажем вам да ако се обрежете Христос вам ништа неће помоћи.[/FONT][SUP][FONT=&amp]3[/FONT][/SUP][FONT=&amp] А опет сведочим сваком човеку који се обрезује да је дужан сав закон творити.[/FONT][SUP][FONT=&amp]4[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Изгубисте Христа, ви који хоћете законом да се оправдате, и отпадосте од благодати.[/FONT][SUP][FONT=&amp]5[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Јер ми духом чекамо од вере наду правде.[/FONT][SUP][FONT=&amp]6[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Јер у Христу[/FONT][FONT=&amp] Исусу нити шта помаже обрезање ни необрезање, него вера, која кроз љубав ради.[/FONT][SUP][FONT=&amp]7[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Добро трчасте; ко вам забрани да се не покоравате истини?[/FONT][SUP][FONT=&amp]8[/FONT][/SUP][FONT=&amp] То одвраћање није од Оног који вас позва.[/FONT][SUP][FONT=&amp]9[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Мало квасца укисели све тесто.[/FONT][SUP][FONT=&amp] 14[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Јер се сав закон извршује у једној речи, то јест: Љуби ближњег свог као себе.[/FONT]
[FONT=&amp]Ef. 2:15,16[/FONT][FONT=&amp] Zakon zapovedi s propisima obesnažio je, da u sebi, uspostavljajući mir, od dvojice sazda jednoga novog čoveka, te da obojicu u jednome telu izmiri s Bogom po krstu, ubivši u sebi neprijateljstvo.[/FONT]
[FONT=&amp]Јевреји[/FONT][FONT=&amp] 7:11,12[/FONT][FONT=&amp] Ако је, дакле, савршенство постало кроз левитско свештенство (јер је народ под њим закон примио), каква је још потреба била говорити да ће други свештеник постати по реду Мелхиседековом, а не по реду Ароновом? Јер, кад се промени свештенство, мора се и закон променити. [/FONT]
[FONT=&amp]Jevrej[/FONT][FONT=&amp]i[/FONT][FONT=&amp] 8:13[/FONT][FONT=&amp] Rekavši [/FONT][FONT=&amp] »[/FONT][FONT=&amp]novi savez[/FONT][FONT=&amp]«[/FONT][FONT=&amp], onaj prvi je proglasio zastarelim. A ono što zastareva i oveštava, nije daleko od nestanka.[/FONT]
[FONT=&amp]Јевр. 9:[/FONT][SUP][FONT=&amp]14[/FONT][/SUP][FONT=&amp]А камоли неће крв Христа, који Духом Светим себе принесе без кривице Богу, очистити савест нашу од мртвих дела, да служимо Богу Живом и Истинитом?[/FONT][SUP][FONT=&amp]15[/FONT][/SUP][FONT=&amp] И зато је новом завету посредник, да кроз смрт, која би за откуп од преступака у првом завету, обећање вечног наследства приме звани.[/FONT][SUP][FONT=&amp]16[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Јер где је завет ваља да буде и смрт оног који чини завет.[/FONT][SUP][FONT=&amp]17[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Јер је завет по смрти потврђен: будући да нема никакве силе док је жив онај који га је начинио.[/FONT][SUP][FONT=&amp]18[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Јер ни први није утврђен без крви.[/FONT]
[FONT=&amp]Јевр.10: [/FONT][FONT=&amp]1[/FONT][FONT=&amp] Јер закон имајући сен добара која ће доћи, а не само обличје ствари, не може никада савршити оне који приступају[/FONT][FONT=&amp] сваке године и приносе оне исте жртве.[/FONT][FONT=&amp]9[/FONT][FONT=&amp] Тада рече:Ево дођох да учиним вољу Твоју, Боже. Укида прво да постави друго.[/FONT][FONT=&amp]10 [/FONT][FONT=&amp]По којој смо вољи ми освећени приносом тела Исуса Христа једном.[/FONT]

Da ne bi bilo preopširno, ovde ću prekinuti pa ću kasnije nastaviti o SUBOTI. A i sačekaću malo odgovora.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Subota!

Izvinjavam se, ali je i treća stavka u kontekstu, pa bih i nju ubacio.
Pozdrav svima.
3. Sada važi NOVI ZAKON. Jer se Starim Zakonom niko nije mogao spasiti:

[FONT=&amp]Римљ. 1:17[/FONT][FONT=&amp] Јер се у Њему јавља правда Божија из вере у веру, као што је написано: Праведник ће од вере жив бити.[/FONT]
[FONT=&amp]Римљ. 3:[/FONT][SUP][FONT=&amp]20[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Јер се делима закона ни једно тело неће оправдати пред Њим; јер кроз закон долази познање греха.[/FONT][SUP][FONT=&amp]21[/FONT][/SUP][FONT=&amp] А сад се без закона јави правда Божија,[/FONT][FONT=&amp]посведочена од закона и од пророка;[/FONT][SUP][FONT=&amp]22[/FONT][/SUP][FONT=&amp] А правда Божија вером Исуса Христа у све и на све који верују;[/FONT][FONT=&amp]јер нема разлике. [/FONT][SUP][FONT=&amp]27[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Где је, дакле, хвала? Прође. Каквим законом? Је ли законом дела? Не, него законом вере.[/FONT]
[FONT=&amp]Дела 15: [/FONT][SUP][FONT=&amp]10[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Сад дакле шта кушате Бога и хоћете да метнете ученицима јарам на врат, ког ни очеви наши ни ми могосмо понети?[/FONT]
[FONT=&amp]Галат. 2:16[/FONT][FONT=&amp] Па дознавши да се човек неће оправдати делима закона, него само вером Исуса Христа, и ми веровасмо Христа Исуса да се оправдамо вером Христовом, а не делима закона: јер се делима закона никакво тело неће оправдати.[/FONT]
[FONT=&amp]Галат. 3:5-7[/FONT][FONT=&amp] Који вам дакле даје Духа и чини чудеса међу вама, чини ли делима закона или чувењем вере?[/FONT][FONT=&amp] Као што Авраам верова Богу, и прими му се у правду.[/FONT][FONT=&amp]Познајте[/FONT]

Pošto se Zakonom niko ne može spasiti (najbolji su nam primer fariseji – oni su mnogo bolje držali subotu nego danas ASD. I znamo koliko im je to vredelo)
[FONT=&amp]Evo još jednog ODLIČNOG primera da je SUBOTA data Jevrejima i da za Hrišćane ne važi:[/FONT]

[FONT=&amp]Матеј 8:[/FONT][FONT=&amp]9,10 [/FONT][FONT=&amp]Јер и ја сам човек под власти,и имам под собом војнике,па кажем једном: Иди, и иде; и другом: Дођи, и дође; и слузи [/FONT][FONT=&amp]свом:Учини то,и учини.А кад чу Исус,удиви се и рече онима што иђаху за Њим: Заиста вам кажем: ни у Израиљу толике вере не нађох. ([/FONT][FONT=&amp]Izveštaj o rimskom kapetanu[/FONT][FONT=&amp]!)[/FONT]
[FONT=&amp]Матеј 15:[/FONT][SUP][FONT=&amp]22[/FONT][/SUP][FONT=&amp] И гле, жена Хананејка изађе из оних крајева, и повика к Њему говорећи: Помилуј ме Господе сине Давидов! Моју кћер[/FONT][FONT=&amp] врло мучи ђаво. [/FONT][SUP][FONT=&amp]23[/FONT][/SUP][FONT=&amp] А Он јој не одговори ни речи. И приступивши ученици Његови мољаху Га говорећи: Отпусти је, како виче за нама. [/FONT][SUP][FONT=&amp]24[/FONT][/SUP][FONT=&amp] А Он одговарајући рече: Ја сам послан само к изгубљеним овцама дома Израиљевог. [/FONT][SUP][FONT=&amp]25[/FONT][/SUP][FONT=&amp] А она приступивши поклони Му се говорећи: Господе помози ми! [/FONT][SUP][FONT=&amp]26[/FONT][/SUP][FONT=&amp] А Он одговарајући рече: Није добро узети од деце хлеб и бацити псима. [/FONT][SUP][FONT=&amp]27[/FONT][/SUP][FONT=&amp] А она рече: Да, Господе, али и пси једу од мрва што падају с трпезе њихових господара. [/FONT][SUP][FONT=&amp]28[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Тада одговори Исус, и рече јој: О жено! Велика је вера твоја; нека ти буде како хоћеш. И оздрави кћи њена од оног часа.[/FONT]
[FONT=&amp]Лука 4:27[/FONT][FONT=&amp] И многи беху губави у Израиљу за пророка Јелисија; и ниједан се од њих не очисти до Неемана[/FONT][FONT=&amp]Сиријанина[/FONT][FONT=&amp].[/FONT]
[FONT=&amp]Dela 10 i 11 poglavlje[/FONT][FONT=&amp]:[/FONT][FONT=&amp]([/FONT][FONT=&amp]Kornilije je bio rimski kapeta i neznabožac! [/FONT][FONT=&amp]A krstio se ceo njegov dom!)[/FONT]
[FONT=&amp]I koliko na naše spasenje utiče držanje SUBOTE[/FONT][FONT=&amp]![/FONT]
[FONT=&amp] I čuveni primer fariseja i carinka. Farisej je sigurno držao SUBOTU. Za carinika ne znamo. Ali čim nije smeo da uđe dublje u Sinagogu, znači imao je neki veoma jak razlog. A u to vreme najprepoznatljivi je bila subota. Gotovo sigurno je radio subotom.[/FONT]
[FONT=&amp]Лука 18: [/FONT][SUP][FONT=&amp]10[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Два човека уђоше у цркву да се моле Богу, један фарисеј и други цариник. [SUP]11[/SUP] Фарисеј стаде и мољаше се у себи овако: Боже! Хвалим те што ја нисам као остали људи: хајдуци,неправедници,прељубочинци или као овај цариник. [SUP]12[/SUP] Постим двапут у недељи;дајем десетак од свега што имам. [SUP]13[/SUP] А цариник издалека стајаше, и не хтеде ни очију подигнути на небо, него бијаше прси своје говорећи: Боже! Милостив буди мени грешноме.[/FONT]
[FONT=&amp] A znamo ko je u ovom primeru osuđen a ko ne![/FONT]

PITANJE:
Kako je mogao Hrist, i Apostoli da izjave ovakve stvari ako je subota toliko važna za spasenje. Ovi primeri nam očigledno govore da za spasenje nije bitna subota, VEĆ NEŠTO DRUGO:


[FONT=&amp]Матеј[/FONT][FONT=&amp]7:12[/FONT][FONT=&amp] Све дакле што хоћете да чине вама људи, чините и ви њима: јер је то закон и пророци.[/FONT]
[FONT=&amp]22[/FONT][FONT=&amp]: 36-40[/FONT][FONT=&amp] Учитељу! Која је заповест највећа у закону?[/FONT][FONT=&amp] А Исус рече му: Љуби Господа Бога свог свим срцем својим, и свом душом својом, и свом мисли својом.[/FONT][FONT=&amp] Ово је прва и највећа заповест.[/FONT][FONT=&amp] А друга је као и ова: Љуби ближњег свог као самог себе.[/FONT][FONT=&amp] О овима двема заповестима виси сав закон и пророци.
[/FONT]


[FONT=&amp]Јаков 1:[/FONT][FONT=&amp]25[/FONT][FONT=&amp] Али који провиди у савршени закон слободе и остане у њему, и не буде заборавни слушач, него творац дела, онај ће бити блажен у делу свом.[/FONT]
[FONT=&amp]1. Јов. 4:[/FONT][SUP][FONT=&amp] 16[/FONT][/SUP][FONT=&amp] И ми познасмо и веровасмо љубав коју Бог има к нама. Бог је љубав,и који стоји у љубави, у Богу стоји и Бог у њему стоји.[/FONT][SUP][FONT=&amp]17[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Тим се љубав у нама савршује да имамо слободу на дан судни; јер као што је Он и ми смо на свету овом.[/FONT][SUP][FONT=&amp]18[/FONT][/SUP][FONT=&amp] У љубави нема страха, него савршена љубав изгони страх напоље; јер страх има муку. А ко се боји није савршен у љубави.[/FONT][SUP][FONT=&amp]19[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Да имамо ми љубав к Њему, јер Он најпре[/FONT][FONT=&amp] показа љубав к нама.[/FONT][SUP][FONT=&amp]20[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Ако ко рече: Ја љубим Бога, а мрзи на брата свог,лажа је; јер који не љуби брата свог,кога види, како може љубити[/FONT][FONT=&amp] Бога, кога не види?[/FONT][SUP][FONT=&amp]21[/FONT][/SUP][FONT=&amp] И ову заповест имамо од Њега: Који љуби Бога да љуби и брата свог.[/FONT]
[FONT=&amp]Римљ. 13:[/FONT][SUP][FONT=&amp]7[/FONT][/SUP][FONT=&amp]Подајте, дакле, свакоме шта сте дужни: коме дакле порезу, порезу; а коме царину, царину; а коме страх, страх; а коме част, част.[/FONT][SUP][FONT=&amp]8[/FONT][/SUP][FONT=&amp] И не будите никоме ништа дужни осим да љубите један другог; јер који љуби другог закон испуни.[/FONT][SUP][FONT=&amp]9[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Јер ово: Не чини прељубе,[/FONT][FONT=&amp] не убиј, не укради, не сведочи лажно, не зажели, и ако има још каква друга заповест, у овој се речи извршује, то јест: Љуби ближњег свог као самог себе.[/FONT][SUP][FONT=&amp]10[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Љубав не чини зла ближњему; дакле је љубав извршење закона.[/FONT]

Prema tome jasno se iz ovih stihova vidi koliko na naše spasenje utiče SUBOTA, a koliko LJUBAV prema bližnjem.
Ali nažalost bog ovoga sveta zamrači i um i oči i sluh da to ljudi ne mogu videti i prepoznati. No dobro, ne treba gubiti nadu. Svako ko je čistog srca će videti Gospoda!
Poz
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Ja sam ubacio tekst u moj post # 926!
Zašto ne izlazi, zaista ne znam. A i vrlo mi je čudno. Ovo mi se do sada nikada nije desilo na forumu!?
Što je još čudnije ja sam sada ušao u moj post 926, s namerom da ga izmenim i tamo postoji!
Ali kada ga izmenim, kliknem na Sačuvaj i izađem - NEMA GA!
Zaista neverovatno. Ako neko zna o čemu se radi zamolio bih za odgovor.
hvala
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Miko bratyed pa ti nemozes da priznas Boga oca koji ima sina ne rodjenog koji je Isus hrist,a ako je rodjen od oca onda je Bog jer su istog (BICA)ako je nerodjen onda je andjeo stvorteni,kao sto govorite vi,JS-ci,muslimani

Gero, zasto pricas neistinu?
Gde i kad smo mi rekli da je Gospod Isus stvoreni andjeo? To mi nikad nismo rekli, nismo verovali pa ni sada ne vgerujemo.
Dugujes nam izvinjenje.

Pored onako jnog verovanja koje sam prilozi vi opet lupate gluposti.

Nema nikakve slicnostu u verovanju o Isusu Hristu adventista sa muslimanima. To samo iz pakaosti vi pokusavate da nam prilepite, ali to ne ide.


,alah nemoze da bude bog jer alah je predislamski bog koji ima dve cerke po kuranu a ne sina!!!!! ako priznas alaha nemozes i (JHVH) jer u kuranu ne postoji takvo(IME) a u bibliji nepostoji ime alah!!!!nemoze se sluziti i bogu i magogu ili,ili..........


Gero, pa ja ne mislim da je to toliko tesko da se ne moze razumeti.
Ja nigde nisam govorio o muslimanskoj DEOKTRINI O BOGU.
Ja kazem da se na arapski Bog naziva Alah.

Evo sta ti kaze Vujaklija:
"ALAH, ARAPSKI AILAH, BOG, PRAVI BOG" Leksikon stranih reci i izraza, str. 26.

Dakle ja ne govorim kako muslimani veruju u Boga, ja kazem da na arapskom, kao sto tvrdi i Vijaklija rec Alah oznacava Boga.

Sve najbolje
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
To sto ti nevidis nije nije cudo,jer ti je bog ovog sveta zatvorio oci tacno, cim nevidis,ili se pravis.

Ta j glob je zenica u centru piramide,a vesto uradjene sestice u obliku ruku.


Gero Glob nema nikakve veze sa masonskim okom
Casopis govori o evanjdjeoskim poduhvatima u objavljivanju Hristovog Jevandjelja po celome svetu, zato je stavljen Globus koji oznacava nasu planetu. I taj casopis namenjen je duhovnim vodjama svih veroispovesti. A ti bas ako zelis da za tebe to bude i masonski znak, samo ga usvoji, mi znamo sta za nas znaci u ovom slicaju Globus.

Sve najbolje
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Miko bratyed pa ti nemozes da priznas Boga oca koji ima sina ne rodjenog koji je Isus hrist,a ako je rodjen od oca onda je Bog jer su istog (BICA)ako je nerodjen onda je andjeo stvorteni,kao sto govorite vi,JS-ci,muslimani

Gero, zasto pricas neistinu?
Gde i kad smo mi rekli da je Gospod Isus stvoreni andjeo? To mi nikad nismo rekli, nismo verovali pa ni sada ne vgerujemo.
Dugujes nam izvinjenje.

Pored onako jnog verovanja koje sam prilozi vi opet lupate gluposti.

Nema nikakve slicnostu u verovanju o Isusu Hristu adventista sa muslimanima. To samo iz pakaosti vi pokusavate da nam prilepite, ali to ne ide.


,alah nemoze da bude bog jer alah je predislamski bog koji ima dve cerke po kuranu a ne sina!!!!! ako priznas alaha nemozes i (JHVH) jer u kuranu ne postoji takvo(IME) a u bibliji nepostoji ime alah!!!!nemoze se sluziti i bogu i magogu ili,ili..........


Gero, pa ja ne mislim da je to toliko tesko da se ne moze razumeti.
Ja nigde nisam govorio o muslimanskoj DEOKTRINI O BOGU.
Ja kazem da se na arapski Bog naziva Alah.

Evo sta ti kaze Vujaklija:
"ALAH, ARAPSKI AILAH, BOG, PRAVI BOG"Leksikon stranih reci i izraza, str. 26.

Dakle ja ne govorim kako muslimani veruju u Boga, ja kazem da na arapskom, kao sto tvrdi i Vijaklija rec Alah oznacava Boga.

Sve najbolje

Miko brate!izadji na temu "ko je arhangel mihail Isus Bog ili andjeo"pa ces videti sta pise tvoj saveznik po veri o Isusu,Mihailu.

Kao sto sam proverio neke teme,gde ladokeja brise sve pod red gde se izjasnjavao da je Isus Mihail!!!!

Nemoj me praviti ludim i lazovom imam svedoke da je to tako.ako tako mislis zasto si me podrzavao na temama,JS-ka,jer si hteo da vam pomognemo da oterate sopstvenu jeres sa ovog foruma.

Samim tim sto je vas pastor priznao allaha javno za boga,on je priznao i da je Isus andjeo Mihail!Kako?pa tako lepo jer muslimani Isusa i priznaju da je andjeo,cak sto vise da je "JUDA" bio razapet na krstu umesto Hrista,a da se nama samo pricinilo da je to bio Hrist,koji apsurd.A vi priznaste alaha za boga!!!ako ga priznaste,onda priznajete i kuran,muhameda.....

Na temi "otkrivena isusova grobnica i najstarija biblija iz turske"idi na tu temu pa malo prostudiraj ko je alah,kuran ili biblija takodje,islam takodje.A to sto je tvoj bratac izbrisao na navedenim temama on je izbrisao na forumu ali ne i iz bozje knjige gde ce se savka rec koju mi ovde pisemo upotrebiti na sudu Gospodnjem.

Pozdrav od Gere.

PS
Juce se nisam mogao ulogovati ceo dan i noc jer je server bio u kvaru!!! molim za izvinjenje onih koji su cekali na mene.


 
Natrag
Top