Adventisti

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A tko ti jamči da sva četiri evanđelja nisu najobičnija podvala i obmana? Nije li jedno evanđelje napisao sveti Luka, učenik i pratitelj svetog Pavla kojeg ti nazivaš "masovnim ubicom i zločincem"!?!? :) Zar je vjerovati takvima?

Slape, ne vredi mu pričati. Radi se o nekome ko je poverovao u New Age viziju Hrišćanstva, nastalu u umovima dekadencijom i dosadom zahvaćenih pripadnika viših klasa zapadnih država. Takvi Sv. Pavla ne mogu da smisle, jer ni sami ne znaju u šta bi poverovali. Da li u Isusa koji je Bog, ili u Isusa koji je avatar nekakve Hristosvesnosti, da li u Isusa mudrog čoveka i ništa više od toga, ili u Isusa koji je privid.

Inače, što se tiče pitanja koje si mu postavio, neće ti odgovoriti, nego će samo kao robot ponavljati o Isusu iz Evanđelja. i optuživati nas da slušamo sotonu. On jednostavno ne vidi ili ne želi da vidi, da barem nekolicina nas ovde zaista veruje u i sledi Isusa iz Evanđelja.

Sa druge strane mislim da ideš malo pogrešnim koracima. Naime otkud možeš znati da za njega možda nisu sva četiri Evanđelja zaista podvala? Otkud znaš da on ne sledi opise apokrifa i gnostičkih tekstova koji su za njega evanđelje?

A sve mi miriše na to. Hajde da uzmemo da je u pravu za protestante i njihove produkte. Uostalom ovo je tema o Elleninim čekaocima sedmog dana, ali on sve, dakle i Pravoslace i Katolike, samu Crkvu naziva Sotonskom, Sveti Apostol Pavle mu je masovni ubica. To veoma retkim sektama pada na pamet da kažu. Sv Apostol Pavle smeta muslimanima, smeta Hebrejima, ali ovi poslednji i ne priznaju Novi Zavet.

Kada se sve to uzme u obzir, imaš samo jednu mogućnost, da se radi o nekome ko čitav Novi Zavet negira, jer sotonskom naziva Crkvu koja ga je kanonizovala.

Dakle na pitanje koje Evanđelje on drži izvornim, se može dati samo jedan odgovor. Ona ili ono koje Crkva nije kanonizovala. Gnostička i njima slična evanđelja nastala daleko nakon što su kanonska evanđelja i napisana.

Zato sam ti i napisao da grešiš u koracima.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Vi ne priznajete ni Boga, ni bibliju, ni moral koji je iskazan u Bozjem zakonu, a ponajmanje Isusa i da je on zivi spaitelj koji postoji na nebu i koji se danas otkriva coveku i vrsi u njemu promenu i osvedocava ga u istinu.

To je sramota za ljude koji se deklarisu kao Hriscani.
 
Učlanjen(a)
10.03.2012
Poruka
73
A tko ti jamči da sva četiri evanđelja nisu najobičnija podvala i obmana? Nije li jedno evanđelje napisao sveti Luka, učenik i pratitelj svetog Pavla kojeg ti nazivaš "masovnim ubicom i zločincem"!?!? :) Zar je vjerovati takvima?

Tebi to jamči sotona da su evanđelja najobičnija podvala i obmana, meni ne. U tome se razlikujemo. Luka uzima Markovo evanđelje kao osnov i proširuje ga u skladu sa svojim shvatanjima - shvatanjima nejevrejina koji je prišao Isusovom pokretu. Luka je kao lekar bio visoko obrazovan i po svemu sudeći postao je učenik nakon Isusove smrti. Pažljivo je proučio Isusov život i napisao jasan i tačan izveštaj o tome. Luka je samo pratio Pavla na njegovom putu, i nije bio učenik Pavla. Luka se priključio Pavlu u putu za Grčku kako bi Luka propovedao evanđelje. I tako Luka ostaje u Makedonskom gradu Filibi. Pa posle dve godine dođe Pavle, pa se Luka opet priključi karavanu da idu u Palestinu.....itd. To je bio karavan u koji se Luka više puta priključio u svom putovanju. Luka se bavio Isusovim evanđeljem i propovedanjem, a ne sa Pavlom. Prouči malo istoriju, Inače ovde je bitno ti koga slediš, Isusa i Njegovo evanđelje, ili nekog drugog i nešto drugo. Bitno dali ćeš se ti baviti Isusom i Njegovim evanđeljem, ili ćeš se baviti nekim drugim i nečim drugim. Ja verujem samo Isusu i Isusovom evanđelju.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ja verujem samo Isusu i Isusovom evanđelju.

A tko ti jamči da je Isus uopće rekao ono što mu evanđelisti stavljaju u usta? :) Osim toga, jedno evanđelje je napisao sveti Luka, učenik i pratitelj svetog Pavla kojeg ti nazivaš "masovnim ubicom i zločincem"!?!? :) Zar je vjerovati takvima?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
A tko ti jamči da je Isus uopće rekao ono što mu evanđelisti stavljaju u usta? :) Osim toga, jedno evanđelje je napisao sveti Luka, učenik i pratitelj svetog Pavla kojeg ti nazivaš "masovnim ubicom i zločincem"!?!? :) Zar je vjerovati takvima?

Pavle se obratio i prestao je biti gonitelj Bozjeg naroda.

A vi i dalje gonite i ubijate Hrista i njegov narod, i to ste cinili kroz celu istoriju.

To znaci da se niste jos uvek obratili.
 
Učlanjen(a)
10.03.2012
Poruka
73
Slape, ne vredi mu pričati. Radi se o nekome ko je poverovao u New Age viziju Hrišćanstva, nastalu u umovima dekadencijom i dosadom zahvaćenih pripadnika viših klasa zapadnih država. Takvi Sv. Pavla ne mogu da smisle, jer ni sami ne znaju u šta bi poverovali. Da li u Isusa koji je Bog, ili u Isusa koji je avatar nekakve Hristosvesnosti, da li u Isusa mudrog čoveka i ništa više od toga, ili u Isusa koji je privid.

Inače, što se tiče pitanja koje si mu postavio, neće ti odgovoriti, nego će samo kao robot ponavljati o Isusu iz Evanđelja. i optuživati nas da slušamo sotonu. On jednostavno ne vidi ili ne želi da vidi, da barem nekolicina nas ovde zaista veruje u i sledi Isusa iz Evanđelja.

Sa druge strane mislim da ideš malo pogrešnim koracima. Naime otkud možeš znati da za njega možda nisu sva četiri Evanđelja zaista podvala? Otkud znaš da on ne sledi opise apokrifa i gnostičkih tekstova koji su za njega evanđelje?

A sve mi miriše na to. Hajde da uzmemo da je u pravu za protestante i njihove produkte. Uostalom ovo je tema o Elleninim čekaocima sedmog dana, ali on sve, dakle i Pravoslace i Katolike, samu Crkvu naziva Sotonskom, Sveti Apostol Pavle mu je masovni ubica. To veoma retkim sektama pada na pamet da kažu. Sv Apostol Pavle smeta muslimanima, smeta Hebrejima, ali ovi poslednji i ne priznaju Novi Zavet.

Kada se sve to uzme u obzir, imaš samo jednu mogućnost, da se radi o nekome ko čitav Novi Zavet negira, jer sotonskom naziva Crkvu koja ga je kanonizovala.

Dakle na pitanje koje Evanđelje on drži izvornim, se može dati samo jedan odgovor. Ona ili ono koje Crkva nije kanonizovala. Gnostička i njima slična evanđelja nastala daleko nakon što su kanonska evanđelja i napisana.

Zato sam ti i napisao da grešiš u koracima.

Naravno da mi ne vredi pričati, jer neko sledi protivnika Isusovo, a ja sledim samo Isusa. Vi ste poverovali u New Age viziju Hrišćanstva, jer ja verujem samo evanđelju od pre 2000 godina. pa ste došli vi da izmislite razne New Age crkvene običaje i navike koje Isus čak i osudio. Ali šta se može kada je u vašim New Age crkvama jača sotona nego Isus. Sve te crkvene običaje i navike su nastale i sveštenički umovima dekadencijom i dosadom zahvaćenih pripadnika viših sveštenika postičeno sotonom. Iskreni Isusov hrišćanin nikada neće razumeti rimskog vojskovođu, masovnog ubicu i zločinca, istrebitelja prahrišćana i uništitelja dela Isusovog, Pavla, čija crkva u kasnijim periodima na milione nevinih života oduzela, bezbroj ljudi izmučila, a danas u sprezi sa sotonom živi i čini sve što Isus pre 2000 godina tako žestoko osuđivao i kritikovao. Vi verujete u Isusa, a činite sve suprotno Isusovom učenju, odnosno činite sve što je sotonsko. Kako Isus rekao, samo ste ustima blizu Bogu, ali vam je srce daleko. Ja mogu samo pokazati gde je odgovor na pitanje. ja nisam Isus da ti odgovorim umesto Njega, kao što vaši sveštenici, propovednici pa i većina vernika misli da je Isus, ili da još bolje zna od Isusa. Evanđelje se sledi delima, ne ustima i rečima. Kako vi sledite evanđelje? Ja vidim da vas nekolicina samo ustina sledite evanđelje. Kako sotona tražio, o evanđelju samo pričaj, ali ga ne ispunjavaj u delima. Vama smeta Isus, pa se kačite na sve ostalo. A znamo kome smeta Isus. Svet je na ivici propasti jer je hrišćanstvo zakazalo. Jer se Pavle pod uticajem sotone se pobrinuo da Isusovo prahrićanstvo nestane sa lica zemlje i da uspostavi carstvo sotone i zla i da čovečanstvo gurne u mrak. To imamo danas.

Pavle se obratio i prestao je biti gonitelj Bozjeg naroda.

Pavle prestao goniti Božji narod jer je istrebio prahrišćane, i od sotone dobio drugi nalog. Potpuno eliminisanje Isusovo evanđelja kako ljudi kasnije nebi ostvarili u delima, i kako Isusovo prahrišćanstvo ne bi ponovo oživeo. Zato Pavle osnovao ponovo farisejsku crkvu sa običajima i navikama koja nije osnovana na Isusovom evanđelju. Crkva osnovana od Pavla bila potpuno suprotnost zajednicama prahrišćana koju onsovao Isus. Crkva od Pavla bila gotovo ista crkva kao ona satanska crkva fariseja koja ubila Isusa. Samo što sada osnovana da ubiju evanđelje i sledbenike evanđelja. Rezultat ovakvog poduhvata od Pavla, miliunske žrtve i ubijenih. Jer tamo gde nema Isusa i Njegovog evanđelja, može ovokav zločin da ser pravi u Isusovo ime. Evanđelje elimisan do dana današnjeg. Jer i danas ni jedna hrišćanska zajednica ne ispunjava evanđelje u delima.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Verovanja Hrišcanske Adventisticke Crkve?

1. Sveto pismo

Sveto pismo, Starog i Novog zaveta je pisana Božija rec data božanskim nadahnucem preko svetih Božijih ljudi koji su govorili i pisali onako kako ih je pokretao Sveti Duh. U ovoj Reci Bog je poverio coveku znanje potrebno za spasenje. Sveto pismo je nepogrešivo otkrivenje Njegove volje. Ono je merilo karaktera, ogled iskustva, autoritativni tumac doktrina i pouzdana zabeleška o Božijim delima u istoriji.

(2. Petrova 1,20.21; 2. Timotiju 3,16.17; Psalam 119,105; Price 30,5.6; Isaija 8,20; Jovan 17,17; 1. Solunjanima 2,13; Jevrejima 4,12)

 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Možeš li da budeš odredjeniji ?
Koje je to tačno evandjelje, koje knjige, rukopisi, izvori...?

Nisam siguran da želi da nam na ta prosta pitanja odgovori.

Naravno da mi ne vredi pričati, jer neko sledi protivnika Isusovo, a ja sledim samo Isusa. Vi ste poverovali u New Age viziju Hrišćanstva, jer ja verujem samo evanđelju od pre 2000 godina. pa ste došli vi da izmislite razne New Age crkvene običaje i navike koje Isus čak i osudio. Ali šta se može kada je u vašim New Age crkvama jača sotona nego Isus. Sve te crkvene običaje i navike su nastale i sveštenički umovima dekadencijom i dosadom zahvaćenih pripadnika viših sveštenika postičeno sotonom. Iskreni Isusov hrišćanin nikada neće razumeti rimskog vojskovođu, masovnog ubicu i zločinca, istrebitelja prahrišćana i uništitelja dela Isusovog, Pavla, čija crkva u kasnijim periodima na milione nevinih života oduzela, bezbroj ljudi izmučila, a danas u sprezi sa sotonom živi i čini sve što Isus pre 2000 godina tako žestoko osuđivao i kritikovao.

Gde li si samo pročitao da je Sveti Apostol Pavle - apostol naroda bio Rimski Vojskovođa? U kom tekstu to piše? Da nije odavde?
Kod:
https://www.jehovahs-witness.com/topic/180452/apostle-paul-roman-soldier


Ali, nije ni bitno, Odgovoriti nećeš. Kao štoi nisi dao sdgovore na pitanja koja sam ti postavio. Ponavljaću ih dokle gode ne odgovoriš.

Ko je za tebe Isus? Šta je za tebe Isus?

Samo nekolicina verskih zajednica odbacuje, tačnije mrzi Pavla. Hebreji, Muslimani, i oni koji sebe zovu Hrišćanima, a druge nazivaju Pavlovcima.

Dakle ne moraš ni odgovoriti. Sve što si ovde napisao, bliže je osnovnim verovanjima adventista koji su ovde tema, nego što ti i misliš da nisu.

Ovo su ui stvari tvoja verovanja:

Uobičajeno je name da oni koji se drže da je Sv.Apostol Pavle iskvario Hrišćasntvo, takoveruju i sledeće:

1) Isus nije Bog. On nikada nije tvrdio za sebe da je Bog, i nikada nije ni nameravao da zasnuje novu religiju.

2) Biblija nije Bogom inspirisana, i prepuna je kontradikcija. Ni jedan deo Bilije, osim možda poslanice Jakovljeve, nije napisana od strane onih koji su poznavali Isusa. Postoje delići Isusovog učenja u Evanđeljima, ali je za one koji u ovo veruju teško da saznaju šta On zaista govori.

3)Pavle nikada nije bio farisej i nije bio obrazovan. Njegovo "obraććenje" je bilo ili lična halucinacija ili pripremljena prevara. Njegove tvrdnje da je apostol predstavljale su pokušaj nametanja njegovog ličnog auztoriteta u crkvi.

4) Pavlovljeve teološke novine uključuju za one koji u ovo veruju pod a) Isusovo božanstvo; b) Spasenje Milošću preko vere; c( Spasenje preko Isusove krvi; d: )Bezgrešnost Isusove prirode; e) koncept izvornog greha, i pod f) Svetog Duha. Ni jedna od tih za one koji tako veruju "novih doktrina" nije bila prihvaćena od Isusovih pravih sledbenika

5) Gnostička "evanđelja" su bliža "istini o Isusu od četiri kanonska Evanđelja Biblije.

Dakle ne moraš da odgovoriš. Što se tiče New Age moja je tvrdnja mnogo bliža istini nego tvoja. Jer prvi znaci "teorije" o tome da je Sveti Apostol Pavle bio ovakav i onakav, da je Sveto Pismo od satane, tj da je korumpirano javljaju se tek pojavom protestantskih mislilaca u SAD, čitavih 1800 godina nakon događaja koje Sveto Pismo, posebno Novi Zavet opisuje, i koji će izroditi "teoretičare" voljne da se ulaguju jevrejima, besomučne tragaoce za "istinom" koju je navodno Crkva sakrivala. Prvo čega će se isti dogcvatiti biće gnostička bulažnjenja, napisana vekovima nakon apostola.
 
Natrag
Top