Adventisti

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Laodikeja izgleda da ti nisi uocio pravu "Vrednost" Dartovih "biserta".

Najzad je shvatio da ne moze da nesto napise da bi bilo kvalitetno, hriscanski, duhovno, pa sada se razleteo po internetu i poco da sakuplja "bisere" svoje brace. Vazno je da je kvanitet zadovoljen, kad i onaklo nema istine ni ikakvog kvaliteta. Darh, ima li jos ista, tako zeljno ocekujemo tvoje "duhovne" zakljucke!!!!!
 
Učlanjen(a)
10.03.2012
Poruka
73
Sta si ti, gnostik?
Ne stidi se svoje vere.


Oprostio je razbojniku na krstu koji je pocinio masovan zlocin a nece Pavlu?

Stvarno svakakve izmisljotine cu ja procitati na ovom forumu...

Zašto neko ne može slediti Isusa, a da ne bude gnostik ili neznam šta drugo? Jeli Isus bio gnostik? Jeli pripadao negde? Nije. Ja se ne stidim svoje vere u Isusa, ali vi treba da se stidite vaše vere koje nema veze sa Isusom i isusovim učenjem.

Eto vidiš kako je kada protivnik Isusovo vas podučava i zbunjuje, pa vas ostavi u neznanju sa izmišljotinama. Pa niste svesni jednostavnog Isusovog učenja. Isus jeste oprostio razbojniku, jer razbojnik nije počinio smrtni greh, i razbojnik svojom životom platio za svoje grehe. A Pavle počinio veliki smrtni greh, hula na Svetog Duha. Kada Božje delo kao što je prahrišćanstvo uspostaljeno od strane Svetog Duha preko Apostola, Pavle uništio. To je teži oblik smrtnog greha hule na Svetog Duha. Isus rekao da hulu na Njega još može da se oprosti, ali hulu na Svetog Duha nikako. Time Pavle svoju dušu prodao sotoni i vezao za sotonu. Ovo nisu izmišljotine, već jasne činjenice iz istorije i evanđelja. Izmišljotine su ono što sotona vas uverava protiv istine, činjenice i evanđelja.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Kada Božje delo kao što je prahrišćanstvo uspostaljeno od strane Svetog Duha preko Apostola, Pavle uništio.

A uništio ga je kako? Govoreći o Trojstvu, ukidajući shabat - senku, veganstvo i naravno obrezanje?

Kako je uopšte onaj koga toliko mrzite mogao da uništi ono što čak ni satana ne može uništiti:
"Ti si Petar-Stijena i na toj stijeni sagradit ću Crkvu svoju i vrata paklena neće je nadvladati.
Matej 16,18
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
10.03.2012
Poruka
73
Da je samo na forumu, nego i van njega. No tako je to kada svako ima svoju "viziju" Hristove poruke, i pokušava da je nametne kao jedinu ispravnu.

Ako ti je stalo do toga da saznaš kakvo je to "evanđelje" na koje se poziva pirox, idi na ovaj blog:

Kod:
https://blog.dnevnik.hr/aurora-aurea/?page=blog&subdomain=aurora-aurea

Svaki sveštenik i propovednik ima svoju "viziju" Hristove poruke, kako bi se razlikovao od drugih i kako bi varao ljude, jer kada bi uzeli Isusove poruke onako kako Isus tražio, morali bi biti ujedinjeni. Time biste gubili moć i bogastvo. Jer sotona sve te crkve i hrišćanske zajednice stvorio da bi se borili za vlast i materijalna bogastva (pare). Danas crkvama i versik zajednicama jedini cilj i jedino delo koje čine, jeste da osvajaju kako bi imali više vlasti, i kako bi došli do sve više para za bogaćenje, i to čine varajući narod samo pričajući o Isusu i evanđelju, odnosno naplaćuju priče o Isusu i evanđelju. Jer kako stoji u Bibliji, vera bez dela ne vrede ništa. Sotona hoće samo da pričate o Isusu i o Isusovom evanđelju zbog zavođenja i prevare, ali ne i da sprovedete u delo radi ostvarivanja.

Neverovatno da koristite izraz "kakvo je to evanđelje", birate iz više evanđelja sotonske i pripisujete nekom, jer istinsko evađelje od Isus niste u stanju da vidite jer boravite u mraku. Druže, istinska Božja crkva nije od kamenja, i džabe je tražite spolja. Sotoni i njegovim slugama nemoguće videti, džabe se trude.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070

Dakle ti si brat Vasa. Ok. Nastavi sa sleđenjem "Evandjelja 12 torice", dovoljno je bilo što si majstorski razotkrio satanizam Adventista i Muslimana.
 
Učlanjen(a)
10.03.2012
Poruka
73
A uništio ga je kako? Govoreći o Trojstvu, ukidajući shabat - senku, veganstvo i naravno obrezanje?

Kako je uopšte onaj koga toliko mrzite mogao da uništi ono što čak ni satana ne može uništiti:
"Ti si Petar-Stijena i na toj stijeni sagradit ću Crkvu svoju i vrata paklena neće je nadvladati.
Matej 16,18

Kada istrebiš prahrišćane sa delom koji Bog stvorio, zar to nije uništenje? Jeli ti uopšte znaš šta su prahrišćani i čega se držali, ili lupaš? Neko ili nešto te opasno zbunjuje.

Ono što Isus sagradio preko Petra, nije uništeno. Crkva koju sagradio Isus nije od kamena niti od ovog sveta da se može uništiti bilo šta na zemlji pa ni sotona. Isus je rekao da sâm On zida crkvu. Isus zida ckrvu, ne crkve! Dakle, možemo jasno zaključiti da postoji samo jedna univerzalna istinska Hristova crkva. U takvu crkvu svaki istinski sledbenik Isusovo prisutan. Božje delo u ovom svetu jeste bila prahrišćanska zajednica. Sotona preko Pavla nije uništio crkvu koju sazidao sam Isus, već delo koji je uspostavio Sveti Duh preko Apostola. To delo Božje je uništeno.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Jeli ti uopšte znaš šta su prahrišćani i čega se držali, ili lupaš? Neko ili nešto te opasno zbunjuje.

Za ovo lupaš, kajem se što sam ti uopšte i dao pohvale oko razotkrivanja adventista i klanjaoca crnog kamena - sledbenika pedofila i krvoloka.

Pod jedan, stalno pominješ nekakve prahrišćane, a sve što o njima govoriš je da su verovali suprotno od Pavlovog učenja. I za to ne donosiš nikakve dokaze, niti izvore. Samo ponavljaš, samouvereno da su pored ovih osvedočenih sledbenika satane to i ostali koji slede Pavla. Papagajski ponavljaš o Isusu iz Evanđelja, a onda tvrdiš da je isto iskvareno od strane sotoninih slugu - sledbenika kako ti govoriš, Pavla, koji je po tebi masovni ubica, rekao bi neko Hajdrih pre Hajdriha. Koje je onda to pravo Evanđelje koje ti stalno pominješ?

Jer svako može za sebe da tvrdi da je naslednik ili da sledi nekakve prahrišćane, a da ne govori o izvoru svog verovanja. To ti rade i adventisti, Raselovci, i ostali bibličarski "posednici istine" . I svi oni optužuju druge da lupaju, da ih neko ili nešto zbunjuje. Svi oni druge optužuju da služe sotoni. I što je najsmešnije isti se međusobno optužuju da služe sotoni.

Ako je shodno tome sotona sam sa sobom u sukobu, onda je njegova moć nikakva.
 
Učlanjen(a)
10.03.2012
Poruka
73
Za ovo lupaš, kajem se što sam ti uopšte i dao pohvale oko razotkrivanja adventista i klanjaoca crnog kamena - sledbenika pedofila i krvoloka.

Pod jedan, stalno pominješ nekakve prahrišćane, a sve što o njima govoriš je da su verovali suprotno od Pavlovog učenja. I za to ne donosiš nikakve dokaze, niti izvore. Samo ponavljaš, samouvereno da su pored ovih osvedočenih sledbenika satane to i ostali koji slede Pavla. Papagajski ponavljaš o Isusu iz Evanđelja, a onda tvrdiš da je isto iskvareno od strane sotoninih slugu - sledbenika kako ti govoriš, Pavla, koji je po tebi masovni ubica, rekao bi neko Hajdrih pre Hajdriha. Koje je onda to pravo Evanđelje koje ti stalno pominješ?

Jer svako može za sebe da tvrdi da je naslednik ili da sledi nekakve prahrišćane, a da ne govori o izvoru svog verovanja. To ti rade i adventisti, Raselovci, i ostali bibličarski "posednici istine" . I svi oni optužuju druge da lupaju, da ih neko ili nešto zbunjuje. Svi oni druge optužuju da služe sotoni. I što je najsmešnije isti se međusobno optužuju da služe sotoni.

Ako je shodno tome sotona sam sa sobom u sukobu, onda je njegova moć nikakva.

Druže, sad si se uvredio zbog istine, što nemožeš protiv istine, niti imaš argumenata protiv isitne. Ja sam vrlo blag šta će vam isus reći. Prahrišćanske zajednice nisu lupanje, već istina i činjenice i suština Božjeg dela na zemlji. Ja ne iznosim činjenice radi pohvale, već radi istine. Ja ništa ne činim zbog pohvale. Još manje trebam pohvala da budem na jednoj strani kako bi bio protiv drugoj strani. ja sam na strani Isusovoj. Postoji samo Isusova strana i strana sotone. Ne vaša strana i strana Adventista. Adventisti, ostali i vi postojite samo zbog jedne stvari. Da sveštenici i propovednici u crkvama prošire i učvrste moć u ovom svetu, carstvu sotone, da budu deo ovog sveta, u carstvu sotone, da se nakupe što većeg materijalnog bogatsva (para i dragocenih stvari), i da varaju ljude sa običajima i navikama kako bi ih držali dalje od ostvarivanja evanđelja u delima. Po ovim delima svi ste isti, protivnici Isusa i Boga. Po delima ćete ih prepoznati, reče Isus. A ovo nisu dela po učenju evanđelja, već su dela sotone. Jedno drugog optužujete za mizerne stvari, a zajedno svi činite daleko teža sotonska dela. Sotona vas zavadio. Sotona kaže zavadaj, pa vladaj. Tako vlada sotona nad vama. Bog kaže poveži i budi.

Pod jedan, žalosno što tako malo znaš o prahrišćanima, o ranom hrišćanstvu, o prvim hrišćanskim zajednicama kao Božjeg dela na zemlji. Kažeš da ja, samo toliko znam o prahrišćanima, a vi ne znate ni da je to bio Božje delo na zemlji preko Duha Svetoga i Apostola. Za tvoju informaciju, prvobitnu hrišćansku zajednicu formirali su nakon Isusove smrti, Njegovi učenici i apostoli u Jerusalimu, a ne Pavle. Ake tebi istorijske činjenice postojanja prahrišćana u prvim hrišćanskim zajednicama, kao najranije hrišćanske zajednice nisu dokaz, onda si ti za laži zajedno sa ocem laži. To je kao da si rekao da nema dokaza niti izvore da je Isus postojao. Neverovatno da se 2000 hiljade godine borite protiv evanđelja i ponovnog dizanja prahrišćanskih zajednica. Baš pokazujete vernost i istrajnost sotoni i Pavlu. Istina se ponavlja. Samo laži se menjaju kako bi probali prevariti. Žao mi je što pored papagajskog Isusa i Njegovog evanđelja imate ono sotonsko, jer vam je Isus i Njegovo evanđelje dosadan. Pavle masovno ubijao prahrišćane, a ti tvrdiš da to nije ubijanje niti to radi masovni ubica. Pitam se dali si ti pri zdravoj pameti. Pitaš koje je to evanđelje, jer osim sotonskog ne poznaješ ništa.

Tačno, svako može za sebe da tvrdi da je naslednik ili da sledi nekakve prahrišćane, ali ne može svako činiti dela po Isusovom učenju evanđelja, kao što je slučaj sa vama. Zato Isus rekao "po delima ćete ih prepoznati". Žalosno da Isusovo evanđelje ne prepoznaješ kao izvor nečijeg verovanja. Jer sotona vama ne dopušta evanđelje kao izvor verovanja. Sa svima vama to radi sotana, sa vama, adventistima, Raselovcima, i ostalim bibličarskim "posednicima istine". Isus vas optužuje da služite sotoni. Dela vas otkriju kako Isus rekao.

Sotona je u sukobu sa Isusom, i sotona sve vas vešto koristi u tome protiv Isusa i Njegovog evanđelja. Moć sotone se jasno vidi u crkvama, verskim zajednicama i njihovim sotonskim delima.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Sotona je u sukobu sa Isusom, i sotona sve vas vešto koristi u tome protiv Isusa i Njegovog evanđelja. Moć sotone se jasno vidi u crkvama, verskim zajednicama i njihovim sotonskim delima.

Jesi li obrezan? Jer tvoji prahrišćani behu svi od reda obrezani.

Tako da, nemoj ti meni sotona je u sukobu sa Isusom, a ovamo pravi po tebi svoje "crkve" koje su sve međusobno sukobljene.

Ps. Istina me ne vređa, a još manje bi me uvredilo to što bi Isus meni ili bilo kome rekao. Samo,postoji u tvom tumačenju jedna malena greškica. Ne možeš znati šta će Onaj Koji Jeste reći bilo kome. On, ima poslednju reč. A svi pokušaji da se iz nekog ljudskog razloga (razočarenje, dosada, duhovna praznina, čitanje kojekakvih knjiga nedokazanog porekla... ) drugima prosuđuje, a sebe predstavlja kao nekakvog posednika Istine je upravo ono protiv čega je Bog govorio.

Bajke o tome da su postojali nekakvi "prahrišćani" koji su progonjeni i čija su verovanja bila zabranjivana, možeš da pričaš nekome ko zaista ne zna načine na koji se do takvih zaključaka dolazi. Sve naime kreće reverzijom.

Prvo se razočaramo u Crkvu, ona svoju duhovnu glad utoljujemo u protestantima i neprijateljima Hristovim tako dragim apokrifima i tumačenjima istih, onda nam ni to nije dovoljno, pa krećemo da sumnjamo u sam tekst Novog Zaveta, koga zatim seciramo po ključu Hristovih neprijatelja, koji se obilato koriste tekstovima sinkretističkim tekstovima nastalim vekovima nakon Uskrsnuća među narodima čije vere i prakse nije bilo moguće razlučiti od magije (gnostici). Naravno ni to nije dovoljno, i onda se okrećemo Hebrejima, koji jelte imaju najbolji prilaz temi, no kako oni Hrista ne priznaju, njihova dela nam služe da samo odbacimo Pavla, koga naravno otpužuju da je nametljivac, u toj meri da se Hrišćanstvo po pojedinim autorima naziva "Mitom Pavla iz Tarsa"

Odbacivši Pavla, ostaju nam dakle samo pojedinci koji relativno ne negiraju, mada nam i negiranje Isusovog Božanstva ne bi smetalo, i onda navodno nalazimo nekakvo izvorno Hrišćanstvo, ono koje nema Crkve (zajednice a ne zgrade, jer kada govorim o Crkvi mislim na zajednicu, Mistično Telo Hristovo), ali zato zadržava hebrejske prakse i običaje, uključujući tu i obrezanje, shabate, pa čak i držanje Isusa isključivo ljudskim mesijom i prorokom.
 
Natrag
Top