Adventisti

Učlanjen(a)
10.03.2012
Poruka
73
Greška. Upravo nas je Isus uputio da se bavimo drugima. :)

A šta misliš šta znači ovo?
"A zašto vidiš trun u oku brata svog, a brvna u svom oku ne osećaš? " Mt. 10,24, Jn13:16, Jn15:2
"Ili kako možeš reći bratu svom: Brate! Stani da izvadim trun koji je u oku tvom, kad sam ne vidiš brvna u svom oku? Licemere! Izvadi najpre brvno iz oka svog, pa ćeš onda videti izvaditi trun iz oka brata svog. (Matej 7:3).
I ti si mi neki poznavalac Isusovog evanđelja, a pričaš o Isusu.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
I ti si mi neki poznavalac Isusovog evanđelja, a pričaš o Isusu.

Kada već citiraš seti se da je i Satanael citirao, ujedno citiraj ceo redak, a ne kao Scriptulatori što trešnje beru:

"»Ne sudite da ne budete suđeni! 2Jer sudom kojim sudite bit ćete suđeni. I mjerom kojom mjerite mjerit će vam se. 3Što gledaš trun u oku brata svojega, a brvna u oku svome ne opažaš? 4Ili kako možeš reći bratu svomu: ‘De da ti izvadim trun iz oka’, a eto brvna u oku tvom? 5Licemjere, izvadi najprije brvno iz oka svoga pa ćeš onda dobro vidjeti izvaditi trun iz oka bratova!"

A ti ovde ne da si sudio, nego i predsudio.
 
Učlanjen(a)
10.03.2012
Poruka
73
A zasto ti ovako vredjas sagovornika? Ovo bas odaje tvoj ponos, tebi do istine nije ni stalo, vec da odrzis postojecu konstrukciju u svojoj glavi. Pun si sebe. Sa takvima nema razgovora. Takvima Bog ne daje odgovor jer ga iskreno ne traze..

Ja govorim o Isusu, a sagovornika to vređa. Ti zaključi zašto nekog vređa Isus. Iznošenje Isusove istine nema veze sa ponosom ni sa održavanjem koncentracije. Vidiš kako vas sotona zavarava. Vama nije do itine, inače bi sledili Isusa što je isitna, a ne nekog drugog i drugo učenje. Ja sam pun Isusa. A vi ste puni sebe jer mislite da bolje znate od Isusa. Naravno da nema razgovora kada se protivite Isusu i Isusovom evanđelju. Ni Isus nije mogao razgovarati sa farisejima i protivnicima Boga. Bog je već dao odgovor preko Isusa. Žalosno da ga vi još tražite. Sotonsko učenje je "traži odgovor do sudnjeg dana kada zbog čega dušu ćeš izgubiti". Sa beskonačnim traženjem odgovora sotona vama uprošašćuje dušu, dok Isus sa odgovorima spašava.

Ne mozes ti sa takvim stavom pristupati sagovorniku ako zelis normalan dijalog i ako ti je do istine stalo. Ne mozes misliti da si ti izabran i ne znam sta, da si ti najpametniji i odabran a svi ostali su neznalice! Jer to onda odaje tvoj ponos koji satana pothranjuje! Ti tako sprecavas Boga da deluje na tvoje srce, jer nisi ponizan, i nikada istinu neces ni saznati, jer se Bog suproti oholima koji su puni sebe!

Ovo nije moj stav, već stav Isusov. Ja samo ponavljam. Sa vašim protivljenjem Isusu i Njegovom evanđelju vi ni ne možete imati normalan dialog. Ja sam našao istinu u Isusu, samo je pitanje dali je vama stalo do te istine.

A zasto onda "nas ubedjujes u svoje vidjenje"? Zar ne vidis da si kontradiktoran sam sebi? Kazes da ne treba tumaciti a sam tumacis nama?

Ko priča o mom viđenju? Ja pričam o Isusovom viđenju. Zar vi Isusovo evanđelje smatrate ubeđivanjem? Šta je kontradiktorno Isusu i Isusovom učenju? Ko tu tumači vama, kada isnosim reči Isusove, a vi dolazite sa raznim verzijama i copy/paste textovima?

A ti nama ne tumacis?

Šta ima da se tumači, kada su Isusove reči jasne? Tumačenje treba onimja koji ne žele prihvatiti reči Isusove, i misle da znaju bolje od Isusa pa ga menjaju. U šta hoćeš ti ubeđivati mene, kada je sve protiv evanđelja Isusovog sotonsko.

Pa bas zbog takvih koji su umislili da mogu "sami sebi tumaciti" , zato i ima nebrojeno mnogo zajednica. Nije biblija da je tumacis sam sebi, jer ni svestenici u Starom Zavetu nisu dozvoljavali da "obicji ljudi sami sebi tumace" niti je to bilo dozvoljeno po Pismu, vec je on postavio svestenike da tumace narodu, odnosno svoju crkvu! Isto je i u Novom Zavetu postavio apostole da tumace bibliju, tj. svoju crkvu kao autoritet! Kada je crkva u Jeusalimu donisila tumacenje u pogledu obrezanja ili bilo cega drugog, svi su morali sa tim da se sloze! Medjutim ti ne priznajes autoritet postavljen od Boga - njegovu crkvu, i zato si "sam sebi crkva", jer su te ucili da "pismo tumaci samo sebe"! Sto je najobicnija izmisljotina!

Ja iznosim Isusove reči. Kakvo tu tumačenje vidiš? Pa upravo si rekao ono što i ja kažem. Jer vi tumačite kako vama padne na pamet, zato ima toliko verskih zajednica. Tumačenje je delo sotone da rasparča crkve i verske zajednice i da ih zavadi, jer ne žele prihvatiti Isusove reči bez predrasuda. Ko prihvata Isusove reči, neće tumačiti i menjati reči Isusove. U Hristovoj crkvi nema tumačenja, već samo prihvaćanje i ostvarivanja u delima. Mani stari zavet. Isus stavio tačku na stari zavet, i rekao da samo Njega sledi i njegovo učenje ispunjavaj u delima. Nije rekao da tumačiš i sa tumačenjem izvrćeš reči Isusovo. Isus rekao, direktno Njemu se obraćaj, ne tumačima, sveštenicima i propovednicima. Tumače, sveštenike i propovednike postavio sam sotona. Zato Isus uputio toliko vrlo žestoke pogrdne reči njima, zato su sveštenici i ubili Isusa Hrista, jer su od sotone bili postavljeni i tada i danas. Vidiš kako si pogubljen i zaveden od sotone? Apostoli nisu tumačili, već su preneli reči Isusove, lepo piše. Nigde Isus nije rekao da preko posrednika može da se dođe Bogu, već je rekao da samo preko Njega se dolazi Bogu. Sveštenici, propovednici i tumači su postavljeni od sotone da prevare ljude i udalje od reči Isusove, i da onemoguće da direktno preko Isusa dođu Bogu. Nemoj sada mešati Isusovo evanđelje sa običajima ljudskim. Nigde Isus nije rekao da je obrezanje od Boga i da se mora poštovati. Obrezanje nije uvet za spasenje, ali ostvarivanje evanđelja jeste. Izmišljotine crkvene su izmišljene kao što su običaji, navike, rituali i predstave u crkvama i verskim zajednicama, kako se ljudi ne bi bavili ostvarivanjem evanđelja. To je bio cilj sotone. Sve to kao zamena za evanđelje Isusovo.

Nije primer hule "ubistvo", i nijedan greh nije spoljasnji vec unutrasnji cin, jer dolazi "iz srca"! Pobude su bitne! Hristos rece - "iz srca izlaze zle misli, preljube, ubistva"..

Ako neko "ubije a misli da sluzbu Bogu cini" nije pocinio smrtni greh, jer su ga drugi ubedili da je to ispravno. A ako si izmanipulisan i ubedjen da je nesto ispravno a nije, tebe su programirali.

Po tebi, ni musliman koji je ubio u ime alaha, kojem su um izmanipulisli da misli da je ispravno da ubija Hriscane, ne moze biti spasen i postati Hriscanin?

Mislis da je to pravedno?

Ili neki farisej, koji je ucestvovao u ubistvu Hrista? Pa zasto su onda apostoli propovedali farisejima kad su ovi svi pocinili smrtni greh? Ali nisu svi, jer Hristos kaze - "oprosti im Boze jer ne znaju sta cine"!

Tako i Pavle, "nije znao sta cini", i zato mu se moze oprostiti! Kao i Hristos sto pokaza moleci se za njih! A za hulu na Svetog Duha se ne moli!

Dakle, nisu svi fariseji pocinili smrtni greh, jesu pojedinci koji su "namerno Hrista odbacili"!

Rekoh da ti je nauka lazna.

Kako mozes to da tvrdis? Zar je onaj musliman koji se raznosi bombom "svestan sta radi"???

Takvima Bog nudi oprostaj, jer kako rece Hristos - "ne znaju sta rade"!

Ti stvarno ne razumes sta je hula! Hula je "namerno odbacivanje Hrista!". satana je pocinio smrtni greh, jer on "namerno ide protiv Boga", i on se nikada ne zadovoljava da mu mi "samo sluzimo" vec da mu "voljno sluzimo" odnosno da "se namerno suprotstavljamo Bogu"! E kad to uradimo, vise nam nema spasa! Jer onaj koji se namerno suprotstavlja je hulnik!



Da li ti shvatas da svaki greh dolazi iz nase "unutrasnjosti" i da je spoljasnji cin samo manifestacija nase pobude?

Ako nekog ubedis da je dobro ubijati, on ce i misliti da je to dobro. Covek moze biti ubedjen i isprogramiran svasta da radi! djavo se bas i bavi manipulacijom uma u tom smeru da nas ubedi da je zlo dobro. Zato danas i imamo moralnu degradaciju, jer su stvari na koje su se nasi preci zgrozavali danas postale normalne..

Imas recimo kanibale, koji su postali Hriscani. Ti mislis da su oni pocinili smrtni greh? Svasta!

Nego su ih ubedili da je dobro ubiti i pojesti coveka, q to su radili u ritualne svrhe, dakle zrtvovali su i ubijali decu i ljude i zrtvovali ih bogovima!

Hoces reci da su svi oni bili zli? Ili da su svi ljudi koji danas zive zli, samo zbog toga sto ih je djavo ubedio da je "zlo - dobro" i da im ne treba oprostiti?

Ako postoji moralna dekadencija u svetu, to nije dokaz da ljudi to voljno rade!



Pa ti nalazis izgovore za svoju nauku, i nastavices da nalazis izgovore zato sto si ponosan.

A evandjelje o kojem govoris, pitam se kakvo ti je uopste kad imas ovako iskrivljenu sliku o samom coveku, njegovoj unutrasnjosti, porekla zla i greha, o pobudama coveka. Ako to ne shvatas, kako onda mozes ljudima pomoci i objasniti im kako da pobede greh, sto je zapravo i sustina evandjelja!

Evo šta je hula na Svetog Duha upravo od vašeg Vladike Nikolaja.

"Прочитао си у Јеванђељу ове речи Христове: сваки гријех и хула опростиће се људима, али хула на Духа Светога неће се опростити људима: ни на овоме свијету ни на ономе. Па питаш: шта је то хула на Духа Светога?
То је хула на истину и на живот што је од Бога Духа Светога. Безверник, који мрзи и гони истину Божију, хули на Духа. Самоубица, који мрзи и убија живот у себи, хули на Духа. Јер је Дух Свети назват Духом истине и Податељем жизни. У Јовановом Јеванђељу пише, да је Господ Христос три пута назвао Духа Светога – Духом Истине (Јн. 14, 26; 15, 26; 16, 13). Ко, дакле, одриче и исмева истину, тај одриче и исмева Духа Светога, одриче и исмева Бога, који је дух и истина. Зашто се тај грех не може опростити, питаш, кад се сваки други грех може опростити? Гле, Закхеју је опроштено среброљубље, жени грешници телесни греси, разбојнику на крсту разбојништва, и многим другим многи други греси. Зашто се онда не би опростило и одрицање истине, безверство, исмевање Бога Духа? Зато што тамо има стида и кајања а овде нема. Тамо човек иако греши ипак стидом и страхом везује се за Бога. Овде пак све су везе са Богом прекинуте, и човек безверник се бескрајно и потпуно удаљио од Бога. Тамо је слабост, овде упорство. Тамо душа путује по мраку, али бар жели светлост. Овде душа путује по мраку и назива мрак светлошћу. Кад човек нема нимало воље да се спасе, Бог не жели силом да га спасава. "

Pavle je hulio na istinu Isusovu. Pavle hulio na život što je od Boga Duha Svetoga. Pavle kao bezvernik (mnogobožac) gonio istinu Božju ubijajući prahrišćane. Pavle odricao i ismevao istinu Isusovu dok je proganjao prahrišćane. Takav grehe ne može oprostiti Bog jer je sve ovo hula na Sveti Duh. A ti izvrći do mile volje.

Ne bavim se ja sa vama, vi se bavite sa nama i tvrdite da ste sveci a mi gresnici. Tvrdite da mi nemamo evandjelje a vas 50 000 razdeljenih sekti imate. To je vas osnovni problem, sto vi evandjelje propovedate onima koji su ga vec primili, onima koji Hrista znaju, umesto da idete neznaboscima! sotona vas je usmerio na nas, da se borite protiv njegove crkve!

Da si ti zaista pravi Hriscanin, ne bi se ovde bavio nama, vec isao da propovedas onima koji za Hrista nisu ni culi. Nego nisi, zaveden si i sluzis djavolskim interesima u stvaranju razdora i sekti medju bracom!

Pozdrav.

Isus nije govorio o svecima, samo vi sebe samtrate da ste sveci. Svece nema u Isusovom učenju. Opet me potvrđuješ. Različitim tumačenjem zajedno sa vašom crkvom ima 50 000 hrišćanskih zajednica koje nisu od Isusa već od sotone. Isus ima samo jednu crkvu, koju sam sagradio kako kaže evanđelje. Vi da znate Hrista ne bi vas bilo sa 50 000 različitom tumačenjem. Neznabožci ste svi vi, zbog čega će i Isus reći da vas ne poznaje, džabe ste propovedali evanđelje u 50 000 načina.

Da ste vi zaista pravi hrišćani, vi biste prihvatitili Isusa i evanđelje Isusovo, i bavili biste se sa Isusom , ne jednim drugima. Ja se ne bavim vama, već sa Isusom. Isusove reči su svetlost koji se ne sakriva, već se iznosi na videlo. Zavedeni ste, zato vam treba 50 000 tumačenja, jer time služite vi đavolskim interesima i stvaranju razdora. zato se i bavite svađom umesto Isusom. Kada nađete Isusa, neće vam trebati tumačenje, već samo Isus, i nećete se baviti drugim verskim zajednicama da se svađate, već sa ostvarivanjem evanđelja.
 
Učlanjen(a)
10.03.2012
Poruka
73
Kada već citiraš seti se da je i Satanael citirao, ujedno citiraj ceo redak, a ne kao Scriptulatori što trešnje beru:

"»Ne sudite da ne budete suđeni! 2Jer sudom kojim sudite bit ćete suđeni. I mjerom kojom mjerite mjerit će vam se. 3Što gledaš trun u oku brata svojega, a brvna u oku svome ne opažaš? 4Ili kako možeš reći bratu svomu: ‘De da ti izvadim trun iz oka’, a eto brvna u oku tvom? 5Licemjere, izvadi najprije brvno iz oka svoga pa ćeš onda dobro vidjeti izvaditi trun iz oka bratova!"

A ti ovde ne da si sudio, nego i predsudio.

Tvoj satanael ne citira evanđelje. Žao mi je da ti nisu jasni reči evanđelja, pa se cepidlačiš, kao buna protiv evanđelja. Nešto ti mnogo peku Isusove reči.

Ne sudim ja tebi, niti presuđujem, već Isus ti sudi i presuđuje. Ja samo treba da citiram reči isusove. Jeli treba da citiram kakve pogrdne reči koristi protiv vas lažnih vernika i sveštenika?
 
Učlanjen(a)
10.03.2012
Poruka
73
A što ti misliš što znači ovo:

Iv 13,35: Po ovom će svi znati da ste moji učenici: ako budete imali ljubavi jedni za druge.

Mislim da vi niste ni blizu ispunjavanju toga. Jeli to tebi kada napadaš druge verske zajednice? jeli to kada se tučete sa vernicima u crkvi? Jeli tebi to kada u ime crkve i Boga ideš u rat? Jeli to kada sveštenik ode pa osveštava topove?.......itd. Jeli da nastavim dalje? Gde si sve ovo video u Isusovom primeru?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Mislim da vi niste ni blizu ispunjavanju toga. Jeli to tebi kada napadaš druge verske zajednice? jeli to kada se tučete sa vernicima u crkvi? Jeli tebi to kada u ime crkve i Boga ideš u rat? Jeli to kada sveštenik ode pa osveštava topove?.......itd. Jeli da nastavim dalje? Gde si sve ovo video u Isusovom primeru?

Čemu ovo tvoje nabrajanje? Da te podsjetim, riječ je bila o tome na koga nas Isus upućuje. Ja sam tvrdio da nas upućuje na drugoga, i vidjesmo da je tako.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.258
Ja govorim o Isusu, a sagovornika to vređa. Ti zaključi zašto nekog vređa Isus. Iznošenje Isusove istine nema veze sa ponosom ni sa održavanjem koncentracije. Vidiš kako vas sotona zavarava. Vama nije do itine, inače bi sledili Isusa što je isitna, a ne nekog drugog i drugo učenje. Ja sam pun Isusa. A vi ste puni sebe jer mislite da bolje znate od Isusa. Naravno da nema razgovora kada se protivite Isusu i Isusovom evanđelju. Ni Isus nije mogao razgovarati sa farisejima i protivnicima Boga. Bog je već dao odgovor preko Isusa. Žalosno da ga vi još tražite. Sotonsko učenje je "traži odgovor do sudnjeg dana kada zbog čega dušu ćeš izgubiti". Sa beskonačnim traženjem odgovora sotona vama uprošašćuje dušu, dok Isus sa odgovorima spašava.



Ovo nije moj stav, već stav Isusov. Ja samo ponavljam. Sa vašim protivljenjem Isusu i Njegovom evanđelju vi ni ne možete imati normalan dialog. Ja sam našao istinu u Isusu, samo je pitanje dali je vama stalo do te istine.



Ko priča o mom viđenju? Ja pričam o Isusovom viđenju. Zar vi Isusovo evanđelje smatrate ubeđivanjem? Šta je kontradiktorno Isusu i Isusovom učenju? Ko tu tumači vama, kada isnosim reči Isusove, a vi dolazite sa raznim verzijama i copy/paste textovima?



Šta ima da se tumači, kada su Isusove reči jasne? Tumačenje treba onimja koji ne žele prihvatiti reči Isusove, i misle da znaju bolje od Isusa pa ga menjaju. U šta hoćeš ti ubeđivati mene, kada je sve protiv evanđelja Isusovog sotonsko.



Ja iznosim Isusove reči. Kakvo tu tumačenje vidiš? Pa upravo si rekao ono što i ja kažem. Jer vi tumačite kako vama padne na pamet, zato ima toliko verskih zajednica. Tumačenje je delo sotone da rasparča crkve i verske zajednice i da ih zavadi, jer ne žele prihvatiti Isusove reči bez predrasuda. Ko prihvata Isusove reči, neće tumačiti i menjati reči Isusove. U Hristovoj crkvi nema tumačenja, već samo prihvaćanje i ostvarivanja u delima. Mani stari zavet. Isus stavio tačku na stari zavet, i rekao da samo Njega sledi i njegovo učenje ispunjavaj u delima. Nije rekao da tumačiš i sa tumačenjem izvrćeš reči Isusovo. Isus rekao, direktno Njemu se obraćaj, ne tumačima, sveštenicima i propovednicima. Tumače, sveštenike i propovednike postavio sam sotona. Zato Isus uputio toliko vrlo žestoke pogrdne reči njima, zato su sveštenici i ubili Isusa Hrista, jer su od sotone bili postavljeni i tada i danas. Vidiš kako si pogubljen i zaveden od sotone? Apostoli nisu tumačili, već su preneli reči Isusove, lepo piše. Nigde Isus nije rekao da preko posrednika može da se dođe Bogu, već je rekao da samo preko Njega se dolazi Bogu. Sveštenici, propovednici i tumači su postavljeni od sotone da prevare ljude i udalje od reči Isusove, i da onemoguće da direktno preko Isusa dođu Bogu. Nemoj sada mešati Isusovo evanđelje sa običajima ljudskim. Nigde Isus nije rekao da je obrezanje od Boga i da se mora poštovati. Obrezanje nije uvet za spasenje, ali ostvarivanje evanđelja jeste. Izmišljotine crkvene su izmišljene kao što su običaji, navike, rituali i predstave u crkvama i verskim zajednicama, kako se ljudi ne bi bavili ostvarivanjem evanđelja. To je bio cilj sotone. Sve to kao zamena za evanđelje Isusovo.



Evo šta je hula na Svetog Duha upravo od vašeg Vladike Nikolaja.

"Прочитао си у Јеванђељу ове речи Христове: сваки гријех и хула опростиће се људима, али хула на Духа Светога неће се опростити људима: ни на овоме свијету ни на ономе. Па питаш: шта је то хула на Духа Светога?
То је хула на истину и на живот што је од Бога Духа Светога. Безверник, који мрзи и гони истину Божију, хули на Духа. Самоубица, који мрзи и убија живот у себи, хули на Духа. Јер је Дух Свети назват Духом истине и Податељем жизни. У Јовановом Јеванђељу пише, да је Господ Христос три пута назвао Духа Светога – Духом Истине (Јн. 14, 26; 15, 26; 16, 13). Ко, дакле, одриче и исмева истину, тај одриче и исмева Духа Светога, одриче и исмева Бога, који је дух и истина. Зашто се тај грех не може опростити, питаш, кад се сваки други грех може опростити? Гле, Закхеју је опроштено среброљубље, жени грешници телесни греси, разбојнику на крсту разбојништва, и многим другим многи други греси. Зашто се онда не би опростило и одрицање истине, безверство, исмевање Бога Духа? Зато што тамо има стида и кајања а овде нема. Тамо човек иако греши ипак стидом и страхом везује се за Бога. Овде пак све су везе са Богом прекинуте, и човек безверник се бескрајно и потпуно удаљио од Бога. Тамо је слабост, овде упорство. Тамо душа путује по мраку, али бар жели светлост. Овде душа путује по мраку и назива мрак светлошћу. Кад човек нема нимало воље да се спасе, Бог не жели силом да га спасава. "

Pavle je hulio na istinu Isusovu. Pavle hulio na život što je od Boga Duha Svetoga. Pavle kao bezvernik (mnogobožac) gonio istinu Božju ubijajući prahrišćane. Pavle odricao i ismevao istinu Isusovu dok je proganjao prahrišćane. Takav grehe ne može oprostiti Bog jer je sve ovo hula na Sveti Duh. A ti izvrći do mile volje.



Isus nije govorio o svecima, samo vi sebe samtrate da ste sveci. Svece nema u Isusovom učenju. Opet me potvrđuješ. Različitim tumačenjem zajedno sa vašom crkvom ima 50 000 hrišćanskih zajednica koje nisu od Isusa već od sotone. Isus ima samo jednu crkvu, koju sam sagradio kako kaže evanđelje. Vi da znate Hrista ne bi vas bilo sa 50 000 različitom tumačenjem. Neznabožci ste svi vi, zbog čega će i Isus reći da vas ne poznaje, džabe ste propovedali evanđelje u 50 000 načina.

Da ste vi zaista pravi hrišćani, vi biste prihvatitili Isusa i evanđelje Isusovo, i bavili biste se sa Isusom , ne jednim drugima. Ja se ne bavim vama, već sa Isusom. Isusove reči su svetlost koji se ne sakriva, već se iznosi na videlo. Zavedeni ste, zato vam treba 50 000 tumačenja, jer time služite vi đavolskim interesima i stvaranju razdora. zato se i bavite svađom umesto Isusom. Kada nađete Isusa, neće vam trebati tumačenje, već samo Isus, i nećete se baviti drugim verskim zajednicama da se svađate, već sa ostvarivanjem evanđelja.

Sto kaze Shone, ti si "sudio i presudio"!
S tobom nema razgovora posto imas predrasude. Dosao si nama da nameces svoje kao i drugi? Nazivas nas nevernicima, vredjas i osudjujes, i samo si ti vernik.. A sa druge strane govoris protiv razdora a sam ga ovde stvaras. Ti prenosis rec? Ne, nego ti tumacis! Govoris o nekakvoj crkvi, kakva je to crkva koja se sastoji iz tebe samog?

Necu vise da gubim vreme, sa takvim nabedjenim ne treba ni voditi dijalog, nemoguca je misija ikakva razmena misljenja s takvima.

Ne sudim ja tebi, niti presuđujem, već Isus ti sudi i presuđuje... Jeli treba da citiram kakve pogrdne reči koristi protiv vas lažnih vernika i sveštenika?
Ne, nego ti sudis zloupotrebljavajuci Hristove reci! Nisi ti taj koji treba da se bacaka grubim recima, niti poznajes srca niti pobude drugih, niti ista pa da osudjujes napamet i dajes nam tekstove i epitete za koje ti smatras da se na nas odnose! Sud se prepusta Bogu! Ali vi protestanti po pravilu uvek grmite i osudjujete nas tradicionalne vec unapred, nedokazani ste, puni jeda, a to vam je sotona dao da vodite borbu protiv Hristove crkve.. To je strasno i jadno i bedno.

Zasto vi ne mozete biti pristojni i razmeniti misljenja sa nama normalno, vec vam je svaka druga sracunata na napad?

Strasno!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top