Adventisti

Član
Učlanjen(a)
13.05.2013
Poruka
20
koja muka natera čoveka da napusti pravoslavlje i upadne u sektu? Adventisti se ne mogu postavljati iznad nas jer oni su otpali skoro,pravoslavlje postoji 2 milenijuma,to je kao bih ja učila Novaka Djokovića kako se igra tenis ili Nikolu Teslu šta je struja.Rasprava je besmislena.The end.

Otac Joil o jehovinim svedocima i subotarima - YouTube
otac Joil i njegovo izlaganje o adventistima.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
koja muka natera čoveka da napusti pravoslavlje i upadne u sektu? Adventisti se ne mogu postavljati iznad nas jer oni su otpali skoro,pravoslavlje postoji 2 milenijuma,to je kao bih ja učila Novaka Djokovića kako se igra tenis ili Nikolu Teslu šta je struja.Rasprava je besmislena.The end.

Otac Joil o jehovinim svedocima i subotarima - YouTube
otac Joil i njegovo izlaganje o adventistima.

Ako cemo tako posmatrati to pitanje, onda Judajizam je najstarija relogija. Postoji 4 milenijuma.
Pravoslavlje je od njega otpalo.

Onda o pravoslavlju ne treba ni da razgovaramo.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Šta je sekta u Americi, ili Japanu, u Francuskoj, ili na Havajima?

Sekta je sekta, svugdje ima ista obilježja.

Sekta je izdvojena ili zatvorena grupaljudi koja čvrsto sledi svoja načela. Najčešće se sekta formira nasuprot osnovnoj grupi iz koje je potekla, razvijajući učenje, koje je po uverenju članova sekte, ispravnije u odnosu na učenje osnovne grupe. Za sve članove sekte karakteristično je da imaju čvrstu organizaciju i jedinstvene obavezne rituale. U jednom broju monoteističkih religija svako odstupanje od proklamovanih dogmi, proglašava se sektom.


Mika: Ako cemo tako posmatrati to pitanje, onda Judajizam je najstarija relogija. Postoji 4 milenijuma.
Pravoslavlje je od njega otpalo.


Ovo jednostavno nije točno. Ni Pravoslavlje ni Katoličanstvo nije ni od koga otpalo već je ustanovljeno od samog Isusa kao jedina i prava Crkva. Sve što je došlo kasnije su kršćanske zajednice.To što vi priželjkujete i pokušavate prikazati drugačije da biste u vlastitim očima dobili na vrijednosti, to je vaš problem. I to veliki. Samo ste jedna od 40000 protestanskih zajednica. Ta broj se odnosi na SAD, ali tamo ste nastali, prije 150 g. Prije nitko za vas nije čuo.
Čudi me da kao kršćanin govoriš tako, da je pravoslavlje otpalo od judaizma, a znaš vrlo dobro da je s Isusom sve počelo, da je svojima došao, ali njegovi ga ne primiše.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
pozdrav kolega mika32
proveo si skoro cijeli život u adventizmu a
ne držiš se onih glavnih temeljnih točaka vjere
kršćanske vjere kolega, jer o tome i prićamo

mene optužuješ da sam farizej, neprijatelj Boga i čovjeka, da li zato jer ja poštujem Božji zakon i držim subotu ?'
da li zato što govorim, svjedočim ljudima istinu ?


Spedy, Pa ti si podetinjavio.
Ti drziz Bozji zakon i Subota, a zar ga ja ne drzim?

Znas ti u cemu je problem? U ovome:
"Hvalim te Boze sto nisam kao ostali ljudi i kao ovaj carenik, nego drzim..."

Spedy, koji ono otide kuci opravdan, onaj koji se hvali
i kako sve tacno drzi ili onaj koji se ponizio pred Bogom?

Istina je dragi moj kolega da ste vi adventisti postali srebro lažno, vi ste oni koji ste zakopali talent povjeren,
vi ste ona smokva koja ima samo lišče bez ploda, formalizam i ništa drugo

mlaki ste i zato če vas Gospodin izbaciti iz usta

Spedy, presrecni smo sto te imamo za sudiju. Takvi su svi farisejiu.

vi ste oni koji če kleknuti pred noge ponznog Božjeg naroda i priznati
:vas uistinu ljubi Bog a mi smo odbačeni


Moramo priznati da imas zaista visoko misljenje o svome uobraznjenju, kao sto obicno imaju fariseji.

Sve najbolje


Ipak, imam dojam da je večina adventista zadojena naukom Elen White i tu je problem...
Bolje bi vam bilo da se okrenete samo Bibliji. Zato me ne čudi što se mnogi adventiti polako odriču svoje "proročice". Jednostavno, i sami uviđaju njene zablude. To je zanimljivo. Mnoge je baš Elena i njena senzacionalna doktrina privukla u adventizam, a ne Krist.

Postovanje Izabeleta,
Pa mi adventistyi upravo to i jesno uradili jos u pocetku, obratili smo se Bibliji i na osnovu nje zasnovali svoju veru u Boga.
Elen Wajt je duhgovni puisac i sama je izjavila da je Biblija iznad svega.
Ako to znas onda vidis da je tvoj zakljucak pogresan.
--------------
Mi nismo dužni šutjeti na vaše zablude i klevete. Imamo pravo reći svoje mišljenje, zar ne?

Svakako da je tako, niko vam to ne oduzima, ali i mi imamo pravo posle iznetoih neistina da kazremo istinu, zar ne?
Svenajboloje


Sekta je sekta, svugdje ima ista obilježja.

Sekta je izdvojena ili zatvorena grupaljudi koja čvrsto sledi svoja načela. Najčešće se sekta formira nasuprot osnovnoj grupi iz koje je potekla, razvijajući učenje, koje je po uverenju članova sekte, ispravnije u odnosu na učenje osnovne grupe. Za sve članove sekte karakteristično je da imaju čvrstu organizaciju i jedinstvene obavezne rituale. U jednom broju monoteističkih religija svako odstupanje od proklamovanih dogmi, proglašava se sektom.

Izabeleta:

Ovo jednostavno nije točno. Ni Pravoslavlje ni Katoličanstvo nije ni od koga otpalo već je ustanovljeno od samog Isusa kao jedina i prava Crkva.

Izabeleta, izgleda da ne poznajes stvari ili ne zelis da znas.

Pre Hrista, postojao je Bozji narod, koji je od Boga dobio sistem bogosluzenja i sluzbe Bogu.
Toj "Crkvi" Bog je predao svo pisani zakon. Njoj je Bog obecao da ce poslati Mesiju, Spasitelja.
Sam Hristos je izjavio da je dosao kao ispunjenje starozavetnih prorocanstava.
Sam Hristos, i svi apostoli poticu iz tog naroda i drzali su se principa tadasnjeg bogosluzenja.

Tako zao mi je ne mogu da se slozim sa tobom da je Hristos nesto potpuno novo i odvojeno o postojecega osnovao. Novoizavetna Crkva je nastavak Starozavetne crkve.

Sve najbolje


Sve ovo što pišete su pretpostavke. Nemate ni jednog dokaza.
Spedy je već bezbroj puta napisao o svezi Katoličke crkve s adventistima, a to je toliko neistinito da mi je glupo komentirati. Katolička crkva ima jasan stav.
Iako se ne slažem s adventističkom naukom koja .

Pročitala sam podatak da je adventizam napustio preko 100 pastora i teologa u zadnja dva desetljeća i
oko 300 000 ljudi godišnje. To jako mnogo govori. S druge strane oni dobivaju nove članove, ali pitanje je koliko dugo će ostati u adventizmu.

Izabeletam,
voleo bih da znam u kom kupusnom listu si ti procitala da adventiste napustaku pastoti, provesori i vernici?
Kako znas da li je to istina. Iz kakvog izvora izlaze te price?

Pre svega statistika Advenmtisticke Crkve je dostavljena javnosti i svako ko zeli da zna dali Crkva napredujeili stagnira sam lako moze da ustanovi.

Ja dobro poznajem dva vaspitna centra, jedan je u Loma Lindi to je medicisnki naucni centar, A DRUGI JE aNDREWS UNIVERZITET.
TAKO MOGU DA POSVEDOCIM DA NIJE ISTINA DA ZA DVE DECINIJE 100 PROFESOR AI PASTORA NAPUSTA cRKVU.
pOZNAJEM JEDNOG PROFESORA KOJI JESTE NAPUSTIO ORHANIZACIJU, ALI NIJE I ADVENTISTICKO UCENJER.
pOZNAJEM I JEDNOGA PASTORA KOJI SE ZOVE RAY wOLTER KOJI JE NAPISAO KNJIGU PROTIV ADVNETISTA, ALI TO SU POJEDINCI.
I JUDA JE IZDAOI hRISTA, U APOSTOLSKOJ CRKVI BILI SU I ANANIJA I SAFIRA. PAVLE PISE O DIMASU KOME JE OMILEO SVET TE JE OTISAO U SVET.

MI NE KRIJEMO DA PONEKI VERNIK NAPUSTI CRKVU. sVAKO JE SLOBODAN DA CINI PO SVOJOJ SAVESTI, MI NE PROKLINJEMO ONE KOJI NAPUSTE CRKVU KAO STO TO CINE JS.
Crkvi se svake godine pridruzi vise od jedan milion vernika, to je vise od 3000 vernika svaki dan. I mi smo zahvalni Bogu na tome, Zao nam je svakoga koji s eumori na putu spasenja i vrati se , kao Dimas, u svet, ali i takvoh mora biti.


Nego Izabeleta, lepo je to sto te zabrinjava otpad u Adventistickoj crkvi, ali zasto nam ne kaze kakvo je stanje u tvojoj, Katolickoj crkvi?

Sta je bilo sa kardinalom ili nadbiskupom Lefevrom?
Bio sma u Francuskoj onda kada se on odvojio od Vatikana.
Da li je ispravno sto je papa Benedikt 16 priznao rukopolozenje svestenika i biskopa od jednog "otpadnika"?

Da li ti je poznato sa koliko je smanjen broj svestenika u Crkvi?
Za koliko se samnjio broj studenata teologije u katolicizmu?

Posle onog skanadala o zlostavljanja dece od strane svestenika, mladi vise ne zele da postano svestenici.

Da li mislis d aje isporavno sto je crkva zabranila svenstenicima da se zene? Bog je odrtedio da zive zajedno muz i zena i tako da uzdizu porodicu. Bog je predvideo potrebu seksa, zar jhe covek pametniji od Boga pa to zabranjuje mladim ljudima?

Vodos Izabeleta, koliko problema ima u tvojoj crkvi i ti o tome nista ne govris nego si nasla na nekom biunjistu kaoo su za 20 godina stotinu profesora napustili advnetizam. Koliko miliona su napustili katolicica?\\Da li ti je poznatu da svaki drugi katoli8k u Francuskoj kaze: "La sam katolik, ali ne praktikant", to nacvi rodjen je u katolickoj obitelji ali ne postoje katolicizam. Zar to nije zabrinjavajuce?

Sve najbolje
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Izabeleta,
samo da jos nesto dodam:

Da li ti je poznato da adventisti imaju oko 5,500 skola, koledza i univerziteta u svetu sa 47,000 nastavnika i profesora.
Zatim imajuu oko 31,204 pastora. Kada sve to saberes, pa cak i kad bi bilo istina ono sto si negde procitala da oko 100 pastora i profesora je za dve decenije napustilo Crkvu to ni tada ne bi prestavljalo mnogo. Hvala Bog Crkva neprestano raste na svim stranama.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Izabeleta,
samo da jos nesto dodam:

Da li ti je poznato da adventisti imaju oko 5,500 skola, koledza i univerziteta u svetu sa 47,000 nastavnika i profesora.
Zatim imajuu oko 31,204 pastora. Kada sve to saberes, pa cak i kad bi bilo istina ono sto si negde procitala da oko 100 pastora i profesora je za dve decenije napustilo Crkvu to ni tada ne bi prestavljalo mnogo. Hvala Bog Crkva neprestano raste na svim stranama.

Sve najbolje

Znaci adventisti imaju vise zaposlenih nego musterija (vernika).:D
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sekta je sekta, svugdje ima ista obilježja.

Sekta je izdvojena ili zatvorena grupaljudi koja čvrsto sledi svoja načela. Najčešće se sekta formira nasuprot osnovnoj grupi iz koje je potekla, razvijajući učenje, koje je po uverenju članova sekte, ispravnije u odnosu na učenje osnovne grupe. Za sve članove sekte karakteristično je da imaju čvrstu organizaciju i jedinstvene obavezne rituale. U jednom broju monoteističkih religija svako odstupanje od proklamovanih dogmi, proglašava se sektom.



Hvala ti za ovo objasnjenje, jer ono upravo razotkriva poreklo Rimokatolicizma.
Ja sam vec objasnio da je Rimska crkva sredinom drugog veka bila ta koja se odvojila i organizaciono i doktrinalno od te prvobitne Jerusalimske apostolske crkve, i to pod pritiskom mnogobozackog Rima i antijevrejske kampanje koja je u to vreme vladala u Rimskom carstvu zbog Jevrejskog ustanka 132 - 135 godine nove ere protiv Rima pod vodstvom Bar kohbe

Sve sto se kasnije desavalo unutar ove odvojene Rimske crkve pa do danas, je istorija te crkve, a ne istorija prve i prave apostolske Hriscanske crkve koja je ostala jedinstvena i koja je tekla paralelno u odnosu na Rimsku crkvu.

To mozemo prikazati jednim geometrijskim telom - recimo kockom koja je podeljena poljima na deset delova.
Zamislimo da sada odvojimo jedan deo od tog prvobitnog tela i stavimo ga po strani.
E to se upravo dogodilo sa Rimskom crkvom, koja se odvojila od prvobitnog apostolskog jedinstvenog tela, koje je imalo ucenje i organizaciju utemeljenu na Hristu i apostolima.

Tim odvajanjem, ta Rimska crkva je pomesala svoju organizaciju sa Rimskom, Rim je uspostavio PONTIFEXA - titulu koju su koristili Rimski imperatori - Avgust, Julije cezar, Neron, itd, uneo mnogobozacka ucenja i obrednu praksu, i svojim autoritetom poceo da ih silom namece ostatku sveta..
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
bravo laodikeja
samo papum titula dolazi tek u šestom stoljeću, 538.g
tadašnji pontifex sam sebe proziva*papum*-sveti otac, Bogohulni naziv
to je onaj mali rog iz Otkrivenja 13.poglavlje, koje če huliti, psovati
huliti znači uspoređivati se s Bogom
538.g se ustvari prvi puta i spominje titula papa
također i sam sebe proglašava poglavarom svih kršćana
ovo je još jedan dokaz da Petar nije bio nikakav papa a pogovoto prvi jer im je ta titula papa,
bila nepoznata sve do šestog stoljeća
538.g počinje strašan teror, progonstva i zatiranje pravih kršćana koji če trajati 1260g
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380


Ja sam vec objasnio da je Rimska crkva sredinom drugog veka bila ta koja se odvojila i organizaciono i doktrinalno od te prvobitne Jerusalimske apostolske crkve, i to pod pritiskom mnogobozackog Rima i antijevrejske kampanje koja je u to vreme vladala u Rimskom carstvu zbog Jevrejskog ustanka 132 - 135 godine nove ere protiv Rima...

E, moj Laodikeja, na što si ti spao. :???: Danas si mogao biti časni pravoslavac, a ne jadni sektaš. Samo te je oholost mogla natjerati da ostaviš vjeru svojih otaca i prihvatiš tuđu.
Ti si objasnio? Kome išto? Ti si slagao ili su te slagali drugi inspirirani lažnom proročicom Elenom i obuzeti mržnjom i zavišću na sve druge kršćane, a najviše, zna se, vama najvećeg neprijatelja, Katoličku crkvu. Samo izmišljajte, prekrajajte povijest, omalovažavajte i pljujte...ko pijanci, vaša bljuvotina će vas najviše unerediti.

Ti si izvrstan primjer kako se ljude „navlači“ na otrov, i taj im se otrov selektivno dozira. Kad si se već „navukao“ na taj otrov, evo ti jača doza pa se predoziraj. :)

Slijede „otkrića“ jednog od „Hislopovih kopiladi“, Arthura Weigalla, koja je iznio u svojoj knjizi
„Paganism in Our Christianity“.


1. - Dvanaest učenika proizlazi iz Horoskopskog sustava.
2. - 27 knjiga novozavjetnog Kanona je bezvrijedno.
3. - Marijino ime je poganskog podrijetla.
4. - Djevičansko rođenje je poganskog podrijetla.
5. – Rani Isusov život je potpuno nepoznat.
6. – Isusovo rođenje u štali i njegovo povijanje je poganskog podrijetla.
7. - Isusova čuda su poganskog podrijetla.
8. - Isusovo iskušenje 40 dana u pustinji je poganskog podrijetla.
9. – Potres kod razapinjanja je lažan.
10. - Isusovo žrtvovanje raspećem je poganskog podrijetla.
11. – Probadanje Isusova boka je poganskog podrijetla.
12. - Isus nikada nije umro, dva anđela bili su ljudi koji su ga uklonili tijekom noći iz groba.
13. - Uzašašće je poganskog podrijetla.
14. - Isusovo žrtvovanje za naše spasenje je poganskog podrijetla.
15. – Isusov silazak u pakao je poganskog podrijetla.
16. – Isusovo vješanje na drvo je poganskog podrijetla.
17. – Isus „Stijena spasenja“ je poganskog podrijetla.
18. – Isus „zaklani Jaganjac Božji“ je poganskog podrijetla.
19. - Čišćenje u Krvi Jaganjca je poganskog podrijetla.
20. - Krštenje i Gospodnja večera (Euharistija) su poganskog podrijetla.
21. - Fraza "Vojnici Kristovi" je poganskog podrijetla.
22. – Isus „Pastir“ je poganskog podrijetla.
23. - Gospodnja večera (Euharistija) je poganskog podrijetla.
24. – Ideja „naknade u krvi“ za grijehe je poganskog podrijetla.
25 – Isus „Rođen od Boga“ je poganskog podrijetla.
26. – Utjelovljenje Riječi u Iv 1,1 je poganskog podrijetla, preegzistencija je koncept iz 4. stoljeća.
27. - Trojstvo je poganskog podrijetla.
28. "Dan Gospodnji" (nedjelja) je poganskog podrijetla.
29. Židovski Šabat i nedjelja kao "Dan Gospodnji" su poganskog podrijetla.
30.- Zaključak na kraju knjige: Činjenica koja mora biti jasna svima onima koji su pročitali prethodna poglavlja, je da se kršćanstvo razvilo u religiju u jezivom poganskom okruženju, koje nije moglo ne imati svoj utjecaj na novu vjeru.

Eto, proširite svoje optužbe. Udruži se spedyjem. Vaša svijest i savjest su očito već „programirani" i
za nju ne postoji protuotrov, ova mantranja su vam naprosto "ušla u krv“.





 
Natrag
Top