Adventisti

Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Postovanje brate Gero,

kao sto sam obecao javljam se iz Houstona.

Pre svega nije na odbet da znate da adventisti nemaju propisanu uniformu za svoje pastore, obicno pastor sluzi u obicnom svome svecanom odelu. Medjutim, neki pastori, obicno crnci, oni imaju neku vrstu preline i to nose za vreme bogosluzenja i za vreme kad idu u posetu bolesnicima koji su u bolnici. U Americi pastor u svako doba dana i noci ima pravo da udje u bolesnicku sobu, bez da trazi odobrenje za to. Dovoljno je samo da pokaze svoju punomoc. Medjutim, tvrde crnacki propovednici, kad bolnicko osoblje vidi patora u toj uniformi onda mu niko ni ne trazi punomoc.
Znaci ako neki od propovednika hoce da ima nekakvu mantiju, niko mi to ne brani, ali vecina pastora to nemaju za vreme Bogosluzenja niti pre ili posler toga.

Svima zelima sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
i Bogu i Kristu je 100x važnije da se ljudi iznutra kite pobožnišču
a ne izvana
jer kakvo je to Bogoslužje gdje se propovjednik zaogrne nekakvom izvanjskom svečanom haljinom
a iznutra je vuk grabežljivi, koji ne poštuje ni Boga ni čovjeka

kakvo je to Bogoslužje adventističko kada propovjednik ne svetkuje subotu,
nije posvećen istinom, i ljude naučava da je Bog trojedini

adventistički, odnosno prilagođeni RIMOkatolički idolopoklonički nauk koji danas propovjedaju adventisti sedmog dana,
nemogu sakriti pa sve i da se sedam puta preobuku

jer
po djelima se drvo-rod prepoznaje
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
i Bogu i Kristu je 100x važnije da se ljudi iznutra kite pobožnišču
a ne izvana
jer kakvo je to Bogoslužje gdje se propovjednik zaogrne nekakvom izvanjskom svečanom haljinom
a iznutra je vuk grabežljivi, koji ne poštuje ni Boga ni čovjeka


Postovanje Spedy,
Slazem se da je unutrasnje stanje duse mnogo vaznije nego spoljno ukrasavanje,
nego nikako ne mogu da se nacudim tebi Spedy da se ti neprestano hvatas upravo za tu spoljasnost a ne za unitrasnje stenje duse na koju Bog gleda. Po svemu sudeci da i ti pripadas onima koji se samo s polja ukrasavaju a unutra su puni grabezi i nepravde.
----------
kakvo je to Bogoslužje adventističko kada propovjednik ne svetkuje subotu,
nije posvećen istinom, i ljude naučava da je Bog trojedini

Spady, perfektno olicavas fariseje. Oni su tako osudjivali Hrista: "Zasto ucenici tvoji u subotu kidaju klasove?" "Zasto neumivenijim rukasma jedu hleb" "Zasto si naredio izlecenom da u subotu nosi svoj lezaj?" I tako dalje. Odlican si farisej samo vrlo slab hriscanin.

po djelima se drvo-rod prepoznaje

I sa ovim se potpuno slazem sa tobom. Po tvojim delima sam te prepoznao da si farisej.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
pozdrav kolega mika32
proveo si skoro cijeli život u adventizmu
a
ne držiš se onih glavnih temeljnih točaka vjere
kršćanske vjere kolega, jer o tome i prićamo

mene optužuješ da sam farizej, neprijatelj Boga i čovjeka, da li zato jer ja poštujem Božji zakon i držim subotu ?'
da li zato što govorim, svjedočim ljudima istinu ?

istina je dragi moj kolega da ste vi adventisti postali srebro lažno, vi ste oni koji ste zakopali talent povjeren,
vi ste ona smokva koja ima samo lišče bez ploda, formalizam i ništa drugo

mlaki ste i zato če vas Gospodin izbaciti iz usta

danas se od adventista može tu i tamo još čuti nešto Biblijske istine,
ali su vam djela mrtva

vi ste oni koji če kleknuti pred noge ponznog Božjeg naroda i priznati
:vas uistinu ljubi Bog a mi smo odbačeni

u mukama duše priznačete, shvatičete
:prođe ljeto, žetva minula a mi se ne spasimo

dragi moj kolega, nevolje koje dolaze nama kršćanima če ustvari pokazati
tko je pravi kršćanin, tko če ostati uspravan u obrani vjere
a tko će se pokloniti rimskom pontifexu,i ne samo njemu nego i državnim zakonima koji če biti u potpunoj suprotnosti sa Božjim Zakonom
uostalom vi adventisti ste već pokleknuli pred rimskim žrecom i darivali ga zlatnom medaljom 1978.g
ako to nije sramota za kršćanina da se klanja tom auguru, onda neznam šta je sramota

krštenje, drugo krštenje u vatri nevolje koje če uskoro doći pokazaće tko je pravi Božji, Kristov sluga

ima i među adventistima pravih, iskrenih vjernika koji če se odvojiti od te crkve,
samo da ih svjetlost dotakne, osvjedoći
jer nisu svi ljudi naivni, bez brige budi
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
kao sto sam obecao javljam se iz Houstona.

Pre svega nije na odbet da znate da adventisti nemaju propisanu uniformu za svoje pastore,..

Nije mi jasno kakve veze ima odijelo s ispovjedanjem vjere? Protestanti nemaju svećeničkog ruha, barem ne onakvo kakvo imaju katolički i pravoslavni svećenici, ali se ako žele oblačiti u crkveno ruho, što koga briga za to?

Mika, kad govorim o adventistima ne mislim na tebe niti govorim o adventistima u cjelini. Odgovaram na konkretne uvredljive riječi koje se odnose na Katoličku crkvu, a pišu ih spedy i Laodikeja. Kao i u svakoj crkvi tako je i kod vas, neki članovi su izrazito sektaški nastrojeni, a drugi nisu.

Ipak, imam dojam da je večina adventista zadojena naukom Elen White i tu je problem...
Bolje bi vam bilo da se okrenete samo Bibliji. Zato me ne čudi što se mnogi adventiti polako odriču svoje "proročice". Jednostavno, i sami uviđaju njene zablude. To je zanimljivo. Mnoge je baš Elena i njena senzacionalna doktrina privukla u adventizam, a ne Krist.
Mi nismo dužni šutjeti na vaše zablude i klevete. Imamo pravo reći svoje mišljenje, zar ne?
Mene se ne tiče dali duh Elen White govori kroz Laodikeju ili on piše iz svog uvjerenja, ali ako je laž, onda je laž jer nedostaju argumenti.

No, svoje mišljenje o adventistima sam već iznijela: kršćanska ste zajednica, jedna od mnogih s kojom imamo mnogo zajedničkog i na tome treba graditi.

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
No, svoje mišljenje o adventistima sam već iznijela: kršćanska ste zajednica, jedna od mnogih s kojom imamo mnogo zajedničkog i na tome treba graditi.

i dok čitam što si napisala, suze mi idu
kako je nisko pala crkva adventistička kada je idolopoklonici smatraju za braću sa kojom trebaju zajedno graditi
da li je sada već svima jasno tko vodi tu adventističku crkvu danas koja se toliko prilagodila svijetu da je ustvari postala svijet

nekada ljudi čisti, sveti, ponizni, nepokolebljivi u vjeri, danas jedu piju vesele se, uspostavljaju ekumenu sa najvećim neprijateljem
Boga, Krista, i kršćana-RIMOkatoličkom crkvom
da bi stvar bila još gore, adventisti postaju oruđe u rukama RIMOkatolika za progon pravih kršćana
žalosno - istinito

neka se adventisti sami zapitaju:
zar zaista više volimo svijet i užitke koje pruža više nego Krista
zašto smo učinili preljub sa svijetom
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
i dok čitam što si napisala, suze mi idu...
Samo ti plači. :) Lice oprano suzama je ljepše i svijetlije. I vodi brigu o sebi, a ne o drugima.

kako je nisko pala crkva adventistička kada je idolopoklonici smatraju za braću sa kojom trebaju zajedno graditi

Tko si ti da sudiš? Ista su ti puna Božjeg zakona, a srce...?
Ozbiljno ti kažem, spedy, nisi u miru sa samim sobom zato ni druge ne puštaš na miru.
Kritiziraš adventiste, pljuješ po Katoličkoj crkvi, ne cijeniš ni pravoslavnu vjeru niti bilo koga osim sebe i tih par članova koji su s tobom. Kakvo je to ponašanje?
Ako ja kažem da s adventistima imamo mnogo zajedničkog onda znam što govorim. Imamo Isusa, Presveto Trojstvo (u koje ti ne vjeruješ - tvoj problem!) imamo Vjerovanje. Zar je to malo?
Ono što im ja zamjeram je idolopoklonstvo u koje su pali zahvaljujući babi Eleni. Kad se ostave lude babe i forsiranja subote i izmišljenih kritika protiv Katoličke, a i Pravoslavne crkve, bit će jedna normalna protestanska zajednica.

nekada ljudi čisti, sveti, ponizni, nepokolebljivi u vjeri, danas jedu piju vesele se, uspostavljaju ekumenu sa najvećim neprijateljem Boga, Krista, i kršćana-RIMOkatoličkom crkvom

Tako je, neka se adventisti raduju. Adventisti ne sudjeluju u ekumenskom pokretu, moguće da su neki pojedinci uključeni na lokalnoj razini. Hvala Bogu da surađuju i krćanski se odnose umjesto da ratuju.
Kažeš da je Katolička crkva neprijatelj Boga i Krista? A ja ti kažem da ti je neprijatelj ti je u glavi.
:)
Jedna temeljita ispovjed i bit ćeš ok. To je moj savjet.

da bi stvar bila još gore, adventisti postaju oruđe u rukama RIMOkatolika za progon pravih kršćana
žalosno - istinito

Haha, hihi, pazi da se ne ostvare tvoje halucinacije pa da te ne dohvate, "pravi" kršćanine! :roll:


neka se adventisti sami zapitaju:
zar zaista više volimo svijet i užitke koje pruža više nego Krista

Radije sam ispitaj svoju savjest zašto se ovo radiš. Zašto ti svi smetaju? Svi koji ne dijele tvije mišljenje. Još jednom: NITKO na ovom forumu ne dijeli tvoje mišljenje, nitko ga ne potpisuje. Sam si, čovjeće.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
idemo redom
po ko zna koji put naglašavam, baš tebi jer izgleda ili jako sporo shvačaš- ili ne želiš shvatiti
NE SUDIM nikoga, jer ako bih nekoga sudio, osudio bih sebe samoga
e sada si napokon i ti shvatila

dalje
ne kritiziram nikoga, samo govorim istinu o adventistima
RIMOkatoličku crkvu ne pljujem, jer isto tako nemam razloga za to
a ni pravoslavnu, nadam se i to češ jedan dan shvatiti
bolje za tebe da to bude što prije, veča mogučnost da se pokaješ i spasiš

rekao sam i ne porekao da je RIMOkatolička crkva največi neprijatelj Boga, Krista i kršćanina
(raspitaj se zašto su protestanti zvali RIMSKU crkvu-zmija otrovnica)
a nikakva KATOLIČKA crkva, nemoj se praviš *tošo* ne stoji ti uz onu tvoju titulu-nikako
ako ti nemožeš shvatiti ili razumijeti da su adventisti oruđe za progon pravih kršćana to je tvoja stvar, buduči da si dosada pokazala da stvari puno teže shvačaš, kopčaš, ukopčavaš ne čudim se
bude li trebalo to opet ponoviti, nema problema dijete drago, imam ja vremena i živaca i volje
sve za dobrobit drugih i spasenje njihovo

svijet če najviše kršiti četvrtu zapovijed, adventisti šestu, mada i oni danas već krše četvrtu zapovijed naveliko jer svetkuju subotu samo jezikom, velika večina njih
to što nitko na forumu ne dijeli mišlenje samnom ne znači da ja ne iznosim Biblijsku istinu,
mi neznamo tko če se i kada preobratiti
zadatak nam je da živimo i širimo rijeć Evanđelja, na to smo i pozvani
pročitaj šta piše Petar Apostol, o trpljenju kršćana, možda prosvijetliš

za domaću zadaću pročitaj koliko se ljudi spasilo, koliko ljudi je preživjelo potop
a 120.g je Noa svaki dan strpljivo pozivao ljude na preobraćenje, spasenje
odmah da ti kažem da je prije potopa na zemlji živjelo oko osam milijardi ljudi
8 000 000 000
i bili su 100x pametniji, inteligentniji, jači, sposobnji u svemu od ljudi danas
dakle sotona je njih uspio prevariti i zavesti, pa kako onda neće današnje ljude
žao mi je da nemožemo u neki dublji duhovni razgovor, ozbiljniji, jer previše si na površini,
i još k tome sasvim suprotno usmjerena
ali, ima nade dijete drago i za tebe, vjeruj

spreman sam odvojiti vremena koliko god bude potrebano da ti rastumačim osnove Evanđelja, uz Bibliju naravno
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Eh, spedy, ti bi da profesora podučavaš! A šta misliš da ti malo pođeš na edukaciju kod Isabelete, čisto da vidiš šta će ti reći?:)

Rekla bih mu da Bog ljubi sva svoja stvorenja i one koje on ne može smisliti.
A možda bi ta "pouka" da pusti druge na miru izgledala ovako:

b3651389fb916f6ff01be30.gif
 
Natrag
Top