Adventisti

Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Pitanje za razmišljanje:
Kada su adventističke vođe bili spremniji i podložniji za kompromise: za vrijeme II svjetskog rata, ili danas? Kome će se prikloniti kad započne velika kriza ili Treći svjetski rat? Ono što je potpuno izvjesno je da danas imaju bolje "veze" i mnogo više novca tako da će se "spasenje" kupovati kao u holivudskim apokaliptičkim filmovima.


Pastor Joe I. Grider, Bellfort Seventh-day Adventist Church, Hjuston, Teksas
Obratite pažnju na odeždu i priču. Naravno, i ASD pastori su postali "očevi."





<span class="gensmall">


Pozdrav od Gere.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Pitanje za razmišljanje:
Kada su adventističke vođe bili spremniji i podložniji za kompromise: za vrijeme II svjetskog rata, ili danas? Kome će se prikloniti kad započne velika kriza ili Treći svjetski rat? Ono što je potpuno izvjesno je da danas imaju bolje "veze" i mnogo više novca tako da će se "spasenje" kupovati kao u holivudskim apokaliptičkim filmovima.


Pastor Joe I. Grider, Bellfort Seventh-day Adventist Church, Hjuston, Teksas
Obratite pažnju na odeždu i priču. Naravno, i ASD pastori su postali "očevi."

Pozdrav od Gere.

mozda adventisti imaju medju nnjima, nekog svarcenegera koji ce da ubije djavola kao sto je to uradio svarceneger u filmu poslednji dani xD
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Pitanje za razmišljanje:
Kada su adventističke vođe bili spremniji i podložniji za kompromise: za vrijeme II svjetskog rata, ili danas? Kome će se prikloniti kad započne velika kriza ili Treći svjetski rat? Ono što je potpuno izvjesno je da danas imaju bolje "veze" i mnogo više novca tako da će se "spasenje" kupovati kao u holivudskim apokaliptičkim filmovima.


Pastor Joe I. Grider, Bellfort Seventh-day Adventist Church, Hjuston, Teksas
Obratite pažnju na odeždu i priču. Naravno, i ASD pastori su postali "očevi."



Pozdrav od Gere.

Ovo je verovatno neka adventisticka crkva koja se odvojila od matice. Oni su danas pod napadom ekumenizma, i tajnih organizacija koje pokusavaju da se uvuku. Tako da to nije iznenadjujuce. Slican video sam i ja postavio ranije.
Medjutim i ne mora biti da je ova adventisticka crkva u otpadu. Postoje odela koja se nose prilikom krstenja, a u posebnim slucajecima i pastori nose slicna odela, ali to se retko primenjuje...
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Postovanje brate Gero,

Vec dugo nisam bio na forumu.

U utoraik putujem za Houston i verujte mi da cu proveriti gornje izjave.

Gero, mene zanima zbog ceka ti dajes predpostavke o adventistima i na osnovu njih stvaras pogresne zakljucke?

Pre svega ja sam bi adventista i za vreme Drugog svetkog rata i dobro znam kako su tada adventisti prolazili.

Istona je da je od tada pa do danas Crkav visestruko porasla u svetu, podigtnute su mnoge bolnice i druge ustanove,
ali sve to nema veze sa vernoscu Bogu.

Getro, ja misli da je ova tvoja recenica mesmiuslejna:
"Ono što je potpuno izvjesno je da danas imaju bolje "veze" i mnogo više novca tako da će se "spasenje" kupovati kao u holivudskim apokaliptičkim filmovima."

Ako si ti spreman da kupujes "spsenje" i pravis komprmise sa verom za novac, samo nastavi, ali nemoj takve gluposti pripisivati drugoima.

Sve najbolje


 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
@gero
pozz i poštovanje
znam da se ne slažemo oko mnogih stvari
ali MORAM priznati da si dobro primjetio promjene u adventizmu

nadam se da češ i ti shvatiti da nema više pravih adventista,
jer ovo danas što se naziva adventizam je RIMOkatoličanstvo koje se prilagodilo svijetu

šta to znači

da se kroz adventizam ljudima servira RIMOkartolički vjeronauk u njima prihvatljivom obliku
dakle ono prastaro RIMOkatoličko idolopoklonstvo im se nudi u njima prihvatljivim bojama i oblicima
samo to ne vide ljudi koji to ne žele vidjeti

i dalje tvrdim da če adventisti biti KOLOVOĐE ZLA u zadnjoj borbi koja nam svima predstoji

kolega gero, ako nastave ovako ovim putem, onda možemo očekivati i da na svoju svečenićku odoru stave ihs
baš kao što to i jezuiti imaju
mogu dati ruku, desnicu, jezuitima- najgorim neprijateljima Boga, Krista i čovjeka
eto na šta su spali adventisti danas, za ne vjerovati
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Sve ovo što pišete su pretpostavke. Nemate ni jednog dokaza.
Spedy je već bezbroj puta napisao o svezi Katoličke crkve s adventistima, a to je toliko neistinito da mi je glupo komentirati. Katolička crkva ima jasan stav.
Iako se ne slažem s adventističkom naukom koja se bazira na spisima Ellen White - to je promašaj - ali mislim da oni kao kršćanska zajednica mogu činiti mnogo dobra za crkvu. Naravno, to podrazumjeva da se ostave kleveta protiv Katoličke crkve koja im ne uzvraća na isti način.
Drugim riječima, preporuća se da da žive svoj život i nastoje ugoditi Gospodinu u svemu.
Pročitala sam podatak da je adventizam napustio preko 100 pastora i teologa u zadnja dva desetljeća i
oko 300 000 ljudi godišnje. To jako mnogo govori. S druge strane oni dobivaju nove članove, ali pitanje je koliko dugo će ostati u adventizmu.
Vrlo dobro znamo da su u laži kratke noge i Gospodin ne može graditi na laži. Tako da...ili će promijeni svoj način djelovanja ili će nestati.



 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jedan brat je ovih dana izjavio jednu zanimljivu stvar, da Bog nece dozvoliti stradanje Bozjeg naroda u ovom vremenu, vec da ce tako silno delovati svojim Duhom u objavi istine, da ce i mnogi papisti prihvatati istinu i obracati se Bogu.
Hvala i slava silnoj i neuporedivoj Bozjoj ljubavi.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Jedan brat je ovih dana izjavio jednu zanimljivu stvar...
papisti prihvatati istinu i obracati se Bogu.

Opet neki lažni prorok?! :)

Slava Božja će biti kad adventisti prestanu klevetati i počnu živjeti zapovjed ljubavi.
Nemate vi ništa s Katoličkom crkvom niti mi želimo imati što s vama, dok se ne ostavite svojih zločestih djela.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Opet neki lažni prorok?!

Slava Božja će biti kad adventisti prestanu klevetati i počnu živjeti zapovjed ljubavi.
Nemate vi ništa s Katoličkom crkvom niti mi želimo imati što s vama, dok se ne ostavite svojih zločestih djela.


Postovanje Izabeleta,

Lepo je to sto ti druge pozivas da zive zapovesti ljubavi

medjutim, moze sli sa sigurnoscu reci daje to "zapovest ljubvavi" sto neprestano nazivas adventiste lazovima i krivovercima?
Zar ne bi bilo bolje da to sto drugima predalzes samo praktikujes ili sprovodis u praksu?

Sve najbolje
 
Natrag
Top