Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Zar vama kao vernicima nije duznost da budete ljudi a ne da vam ljudskost zavisi od trece strane.
A vama kritičarima istih zar nije da se umešate na vreme i zaustavite sve to, nego tek na kraju kada je sve gotovo da se pojavite i pravite svecima ?
A po tvom odgovoru vidim da STIHOVE nisi ni pročitao, a ni da ti je ikada palo na pamet da staneš između dva brata koja su u svađi.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
A vama kritičarima istih zar nije da se umešate na vreme i zaustavite sve to, nego tek na kraju kada je sve gotovo da se pojavite i pravite svecima ?

Ako hoces da kazes da je kraj odnosno da su adventisti uspesno odbranili svoj stav, slazem se, to je svima pa cak i vama jasno. Sto se tice uplitanja, moje je samo da se odbranim uplitanja religije u svakodnevni zivot a vase teoloske rasprave su mi nebitne. Mada , pada u oci kakav medjusobni odnos imate cak i sada posle toliko vekova progona i mrznje.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Безбожници кажу да су адвентисти одбранили став? Уозбиљите се, људи. Ви ни основе хришћанства не прихватате и схватате, а овде доносите суд ко је у праву и у коликој мери. Суд ће донети ХРИШЋАНИ, све је ради њих. Они су циљна група ове секте и за њих је ова борба и дебата.

"A vama kritičarima istih zar nije da se umešate na vreme i zaustavite sve to, nego tek na kraju kada je sve gotovo da se pojavite i pravite svecima ?
A po tvom odgovoru vidim da STIHOVE nisi ni pročitao, a ni da ti je ikada palo na pamet da staneš između dva brata koja su u svađi. "

Управо то, Шарди. Они који се ругају и подсмевају Богу (а кажу како није, као да смо ми луди), они ће испасти свеци и поштењачине које само "посматрају са стране" - наводно непристрасно, док ћемо ми бити наружени. Већ је пробано тако нешто, па су ми чак и постови брисани јер споменух име "његовог височанства". Дао је себи за право да ми обрише неколико постова да ме испровоцира, а на све увреде које претрпех за све месеце уназад удостојио се да једном искоментарише, вероватно наслађујући се док ме пљују адвентисти, муслимани, "сведоци" и остали јеретици. Али моја је плата Господ и немам проблем за извртање реалности. Свако нек чини како мисли да треба.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Безбожници кажу да су адвентисти одбранили став? Уозбиљите се, људи. Ви ни основе хришћанства не прихватате и схватате, а овде доносите суд ко је у праву и у коликој мери. Суд ће донети ХРИШЋАНИ, све је ради њих. Они су циљна група ове секте и за њих је ова борба и дебата.

"A vama kritičarima istih zar nije da se umešate na vreme i zaustavite sve to, nego tek na kraju kada je sve gotovo da se pojavite i pravite svecima ?
A po tvom odgovoru vidim da STIHOVE nisi ni pročitao, a ni da ti je ikada palo na pamet da staneš između dva brata koja su u svađi. "

Управо то, Шарди. Они који се ругају и подсмевају Богу (а кажу како није, као да смо ми луди), они ће испасти свеци и поштењачине које само "посматрају са стране" - наводно непристрасно, док ћемо ми бити наружени. Већ је пробано тако нешто, па су ми чак и постови брисани јер споменух име "његовог височанства". Дао је себи за право да ми обрише неколико постова да ме испровоцира, а на све увреде које претрпех за све месеце уназад удостојио се да једном искоментарише, вероватно наслађујући се док ме пљују адвентисти, муслимани, "сведоци" и остали јеретици. Али моја је плата Господ и немам проблем за извртање реалности. Свако нек чини како мисли да треба.

Ovo je postalo kao kad sportska ekipa izgubi utakmicu i onda kuka na sudiju i zaveru.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Ako hoces da kazes da je kraj odnosno da su adventisti uspesno odbranili svoj stav, slazem se, to je svima pa cak i vama jasno. Sto se tice uplitanja, moje je samo da se odbranim uplitanja religije u svakodnevni zivot a vase teoloske rasprave su mi nebitne. Mada , pada u oci kakav medjusobni odnos imate cak i sada posle toliko vekova progona i mrznje.
Hoću da kažem ono što sam već rekao, a ne ono što ti zaključuješ. Jer sam se do sada jako dobro uverio kako ,,ISTINITO i PRAVIČNO'' zaključuješ o mnogim religijskim stvarima...
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Ovo je postalo kao kad sportska ekipa izgubi utakmicu i onda kuka na sudiju i zaveru.
Izgubili utakmicu !?
Vidiš kako sam te unapred procenio:
Hoću da kažem ono što sam već rekao, a ne ono što ti zaključuješ. Jer sam se do sada jako dobro uverio kako ,,ISTINITO i PRAVIČNO'' zaključuješ o mnogim religijskim stvarima...
Pitaj Geru da li smo izgubili utakmicu protiv Adventista !?
Ili mene !!!
Ili Vangesinga G !!!
Ili mrsavkica; Baumaestera; Adriana BG, Faky-ja, Tripa 41.............
Ili najbolje bi bilo da pitaš preko 2 MILIJAREDE HRIŠĆANAkoji se asolutno ne slažu sa Adventistima oko mnogih svari !!!

I sada ti ovde konstatuješ da smo izgubili utakmicu !?
A koga ja da pitam osim tebe i (normalno) Adventisata ???

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Izgubili utakmicu !?
Vidiš kako sam te unapred procenio:

Pitaj Geru da li smo izgubili utakmicu protiv Adventista !?
Ili mene !!!
Ili Vangesinga G !!!
Ili mrsavkica; Baumaestera; Adriana BG, Faky-ja, Tripa 41.............
Ili najbolje bi bilo da pitaš preko 2 MILIJAREDE HRIŠĆANAkoji se asolutno ne slažu sa Adventistima oko mnogih svari !!!

I sada ti ovde konstatuješ da smo izgubili utakmicu !?
A koga ja da pitam osim tebe i (normalno) Adventisata ???


Opet se krijes u brojevima ali da ti napomenem da se 5 milijardi ljudi ne slaze sa vama. Cak i taj tanki argument gubis sopstvenim rezonom.
Ono sto hocu da ti kazem da sam neutralan, da nemam interes u vasoj diskusiji i da sam je pratio par meseci. Moram da dodam da sam zahvaljujuci svima vama ovde, bolje upoznao bibliju jer sam procitao samo pojedine delove. Tema subote je prilicno jasna i tu nema neke dileme. Niste dokazali da subota vise ne vazi a niste ni dokazali da je nedelja pocela da vazi. Probali ste da date argumente za nedelju koji su u namanju ruku bledunjavi, maglicasti i zahtevaju da se upotrebi masta. Drugim recima, bas moras da se uvijas, racionalizujes i da se trudis da interpretiras ono sto zelis da verujes. To je poenta.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Opet se krijes u brojevima ali da ti napomenem da se 5 milijardi ljudi ne slaze sa vama. Cak i taj tanki argument gubis sopstvenim rezonom.
[FONT=&amp]1.[/FONT][FONT=&amp] Dobro je da se ti ne kriješ, iza brojeva, kao što vidim ![/FONT]

[FONT=&amp]2.[/FONT][FONT=&amp] A kojih to 5 milijardi se slaže sa Adventistima !?[/FONT]

[FONT=&amp]3.[/FONT][FONT=&amp] A tvoj rezon nije [/FONT][FONT=&amp]tvoj sopstveni[/FONT][FONT=&amp], već UNIVERZALNI ZEMALJSKI ![/FONT][FONT=&amp]?[/FONT]

[FONT=&amp]Lepo rezonuješ i zaključuješ. to sam već odavno primetio. Hvala[/FONT]

Ono sto hocu da ti kazem da sam neutralan, da nemam interes u vasoj diskusiji i da sam je pratio par meseci.
[FONT=&amp]Pokušaj još jednom – Nisi me ubedio. Jer koliko vidim itekako braniš SUBOTU ![/FONT]
[FONT=&amp]Ili ne pričaj to meni, pokušaj ubediti druge da si NEUTRALAN [/FONT][FONT=&amp]!!![/FONT]

Moram da dodam da sam zahvaljujuci svima vama ovde, bolje upoznao bibliju jer sam procitao samo pojedine delove. Tema subote je prilicno jasna i tu nema neke dileme. Niste dokazali da subota vise ne vazi a niste ni dokazali da je nedelja pocela da vazi. Probali ste da date argumente za nedelju koji su u namanju ruku bledunjavi, maglicasti i zahtevaju da se upotrebi masta. Drugim recima, bas moras da se uvijas, racionalizujes i da se trudis da interpretiras ono sto zelis da verujes. To je poenta.
[FONT=&amp]Vidim i dalje koliko si NEUTRALAN. Pogotovu kada znam kako izgledaju NEUTRALCI.[/FONT]
[FONT=&amp]Tako da mogu da ih namirišem na kilometar.[/FONT]
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
[FONT=&amp]1.[/FONT][FONT=&amp] Dobro je da se ti ne kriješ, iza brojeva, kao što vidim ![/FONT]

[FONT=&amp]2.[/FONT][FONT=&amp] A kojih to 5 milijardi se slaže sa Adventistima !?[/FONT]

[FONT=&amp]3.[/FONT][FONT=&amp] A tvoj rezon nije [/FONT][FONT=&amp]tvoj sopstveni[/FONT][FONT=&amp], već UNIVERZALNI ZEMALJSKI ![/FONT][FONT=&amp]?[/FONT]

[FONT=&amp]Lepo rezonuješ i zaključuješ. to sam već odavno primetio. Hvala[/FONT]


[FONT=&amp]Pokušaj još jednom – Nisi me ubedio. Jer koliko vidim itekako braniš SUBOTU ![/FONT]
[FONT=&amp]Ili ne pričaj to meni, pokušaj ubediti druge da si NEUTRALAN [/FONT][FONT=&amp]!!![/FONT]


[FONT=&amp]Vidim i dalje koliko si NEUTRALAN. Pogotovu kada znam kako izgledaju NEUTRALCI.[/FONT]
[FONT=&amp]Tako da mogu da ih namirišem na kilometar.[/FONT]

Naveo sam ti primer brojeva da ti ukazem koliko je argument apsurdan a ti i dalje nastavljas sa njim, jer po tvom rezonu brojcane nadmoci hriscanstvo je netacno jer 2.5 puta veci broj ljudi se ne slaze sa tvrdnjama hriscanstva. Kad iznosis neki argument gledaj barem da se ne okrene protiv tebe.
Ne branim subotu samo vam "objavljujem" kao neutralna strana da nemate argumente protiv subote.
Dalje u nedostatku argumenata, napadas mene licno i moje motive. Da ponovim, nemam interes u ovoj diskusiji, samo sam ukazao na ocigledne stvari.
 
Natrag
Top