Adventisti

Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
#2867; str.287

[FONT=&amp]Po tome se vidi koliko je ovo beznačajna stvar, a imamo mnogo važnijih i većih stvari koje nismo rešili;[/FONT]


[FONT=&amp]2.[/FONT][FONT=&amp] To je STARA, jeres koju smo odavno razrešili, i nije moja već pastora Adventističke Crkve, kome znam i ime i prezime ! Ona se ne nalazi na ovoj listi jeresi jer nije Adventne Crkve, već pojedinaca u okviru nje.[/FONT]

[FONT=&amp]I rekao sam ko mi god ne veruje, neka mi se obrati na PP ili dođe do mene, odmah ga vodim da to i proverimo ![/FONT]
[FONT=&amp]Bog mi je svedok da govorim istinu !!![/FONT]

Sarrdy, mozes ti da se kiunes koliko god hoces, kako da ti vereujemo kad si nas dosada toliko puta izlagao?

Drugo, zar ti zbilja mislis da su ljudi toliki bedsaci na forumu pa ce ti povertovati da ces njima izneti istinu koju si izlagao pre toga. Drugo, necmeo mi da se sa tobom dopisujemo, ovo nije privatna razmena mislujenja, nego javna. Ako si izneo neistinu javno, onda nikakivo privatno dopisivanje nema nikakvog smisla. Znamo mi da to radis samo da bi izbegao odgovornost, ali to je suvise prozirnoi.

Sarrdy, od tebe trazimo odgovor na postavlejno pitanje, a ono je odredjeno, konkretn
o:

STA TO "NEPRIJATELJ ADVENTISTA" IZNAOSI PROTIV NJIH?

U proslim komentarima dokazali smo da je Sarrdy izneo neistinu kada je advnetistima pripisao da veruju da je nemoguce da neko bude krsten Svetim Duhom pre krstenja vodom. Dokazali smo da to adventisti ne uce tako i da je to Sardyjeva jeres a nije adventisticka.
Takodje demantovali smo Sarrdyevu izjavu da adventisti uce “da je dah zivotni koga je Bog dao coveku prilikom stvaranja obican vazduh.” I to je smao Sarrdyeva jeres u koju Adventisti ne veruju.

Pogledajmo sada sa Sarrdyjeve liste broj pet:
“5
Adv. Crkva – Jedina prava Crkva na Svetu koju je Bog podigao da izbavi svet od propasti – evangelizirajući Božiju istinu. Dokaz za to im je Otkr. 14:6-12 (tkz, Trostruka anđeoska vest).”

Ja sam na to odgovorio:

To je Sarrdyjeva LAZ.

Kao sto vidite Sarrdy namerno izvrce istinu i adventistima pripisuje ono sto oni ne uce niti veruju.
;
Od Sarrdya zahtevamo da nam pronadje u adventistickom ucenju gde to oni uce da je:
Adv. Crkva – Jedina prava Crkva na Svetu koju je Bog podigao da izbavi svet od propasti?”

Ovde cu izneti nekoliko kratkih izjava is prirucnika koga proucavaju svi oni koji zele da postanu vernici Adventisticke crkve, koga je i Sarrdy proucavao:

“Bog je u svim vremenima imao svoju Crkvu. Pod pojmom Crkva podrazumeva se skup ljiudi koji veruju u Isusa Hrisata kao svoga Spapsitelja, prihvataju Njegovu nauku, zive po njoj i prikljucuju se telu Crkve. Bozji plan je uvek bio da Njegovi sledbenici budu cuvsari Njegove spasonoisne idstine, i da svojim radom i zivotom i drugima pomognu da nadju put u krilo prave Crkve.”
Osnovne istine Svetoga pisma, str. 104.
Prema ovoj definiciji, da li Adventisti uce da je njihova Crkva jednina prva crkvsa...?
Dalje se navodi: Po cedmu se poznaje Hristova Crkva?
“Ovde je trpljenje svetih, koji dirze zapovesti Bozje i veru Isusovu.” Otkrivenje 14,12.

Htristova Crkvsa upucuje Hrisdtov poziv svetu:
”I duh inevesta goivoire: Dodji! I koji cuje neka govori dodji! I ko hoced neka uzme vodu zivota zabadava.” Otkrivenje 22,17.

Sada uporediti Sarrdyevu izjavu sa ovoim zvanicnom izjavom Adventiusticke crkve pa se sami uverit da li je ovde Sarrdy rekao iztinu?

---------------------------
[FONT=&amp]3[/FONT][FONT=&amp].[/FONT][FONT=&amp] Da li se u PAKAO ide zbog 27 ili 26 jeresi. Ili možda zbog 1 !?[/FONT]

Sarrdy, mi ovde ne govorimo o Paklu niti o onome sto bi nas moglo odveti tamo.
Sada je pitanje o CRKVI koje si ti postavio, a ne ja. Ako je ono toliko beznavcajno, zato si ga naveo i uvrstao u tvoju listu jeresi?
Ako ces ti nastaviti tako, da umesto odgovora samo das istiu copy pejst, to ce biti znak da od modreratora trazimo da zakljuca temu. Znamo mi da ti nermas odgovora na mnoige lazi koje si izneo, ali to je samo pocetak. Dokazi da Adventisti veruju da su oni JEDINA PRAVA CRKVA NA PLANETI. To si samo ti tako izjavio da bi ismejavao Adventiste.
Eto prilozio sam ti i verovanje broj 11 koje je sluzbeno verovanje Crkve koje dementiuje tvoje neistine.
Zato moras da pazis sta izjavljujes o necijoj Crkvi, jer cemo analizirati svaku tvoju izjavu.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
[FONT=&quot] [/FONT]

[FONT=&quot]Pošto od sutra počinjem sa ozbiljnim materijalima da se obraćam na ovoj temi želim da kažem par stvari u vezi toga :[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]1.[/FONT][FONT=&quot] Iznosiću jednu po jednu JERES Adventne Crkve, a na SPAMOVE neću odgovarati, jer će ovo biti jako ozbiljne stvari.[/FONT]
[FONT=&quot]Da ne bilo po onoj narodnoj – Od šume ne vidi drvo ![/FONT]
[FONT=&quot]Znači drvo je naše spasenje a šuma je adventističko spamovanje:[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]2.[/FONT][FONT=&quot] Iznimku ću uraditi samo u slučaju OZBILJNOG posta ili OZBILJNE primedbe ili u slučaju NEGIRANJA iznete JERESI, Biblijskim stihovima. Tu ću uvek biti spreman za komunikaciju.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Evo vam jedan primer Mike 32, da bi me lakše razumeli: [/FONT]


Pogledajmo sada sa Sarrdyjeve liste broj pet:
“5
Adv. Crkva – Jedina prava Crkva na Svetu koju je Bog podigao da izbavi svet od propasti – evangelizirajući Božiju istinu. Dokaz za to im je Otkr. 14:6-12 (tkz, Trostruka anđeoska vest).”

Ja sam na to odgovorio:

To je Sarrdyjeva LAZ.

Kao sto vidite Sarrdy namerno izvrce istinu i adventistima pripisuje ono sto oni ne uce niti veruju.
;
Od Sarrdya zahtevamo da nam pronadje u adventistickom ucenju gde to oni uce da je:
Adv. Crkva – Jedina prava Crkva na Svetu koju je Bog podigao da izbavi svet od propasti?”
[FONT=&quot]Znači ovo je klasično zatrpavanje teme ![/FONT]

[FONT=&quot]Vi imate toliko postova na forumima, čak i na ovoj temi. Siguran sam najmanje 30. Gde su ovo tvrdili Adventisti, i sada Mika 32 našao da pametuje – Gde to piše u Adventističkom učenju...? A kada uđete u njihovu Crkvu 99,99 % vernika tako misli I ZBORI !!! I sada ja Miki 32 da odgovaram na takva pitanja ![/FONT]
[FONT=&quot]Pa to je smešno. To su dečije stvari. Mika se ponaša ko da ima 19 godina.[/FONT]
[FONT=&quot]Na takve neozbiljnosti više neću odgovarati jer spremam jako ozbiljan materijal o Adventizmu.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]3.[/FONT][FONT=&quot] Razlika između PREVARENOG i PREVARANTA je u sledećem:[/FONT]
[FONT=&quot]Vi ste [/FONT][FONT=&quot]prevareni[/FONT][FONT=&quot], dok vas je neko lažima ili vešto smišljenim pričicama uvukao u Crkvu, krstio i uveo u Crkvene knjige. Vi ne znate za drugi nauk. Jedino ste to čuli u životu. Tu ste gde ste, OK ste čovek..... Tu i ima neke nade za vas. [/FONT]
[FONT=&quot]Dok vi ste [/FONT][FONT=&quot]prevarant[/FONT][FONT=&quot], kada vas više puta upozore, stihovima iz Biblije da je to učenje KRIVO, a vi sve to odbacite i počnete sve druge učiti i naučavati tom krivom naukom.[/FONT]
[FONT=&quot]E za takve su već minimalne šanse da se domognu Carstva Nebeskog.[/FONT]
[FONT=&quot]Zato od sada Bibliju u šake I SVE PROVERAVAJTE [/FONT][FONT=&quot]!!![/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]

[FONT=&quot]Na kraju bih svim KATOLIČKIM vernicima čestitao Božić, i predstupajuće praznike.[/FONT]
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Sardy, sta ti imas sustinski licno od toga sto ces nesto da dokazes ili pak neces da dokazes?

 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
[FONT=&amp]Pošto od sutra počinjem sa ozbiljnim materijalima da se obraćam na ovoj temi želim da kažem par stvari u vezi toga :[/FONT]

[FONT=&amp]1.[/FONT][FONT=&amp] Iznosiću jednu po jednu JERES Adventne Crkve, a na SPAMOVE neću odgovarati, jer će ovo biti jako ozbiljne stvari.[/FONT]
[FONT=&amp]Da ne bilo po onoj narodnoj – Od šume ne vidi drvo ![/FONT]
[FONT=&amp]Znači drvo je naše spasenje a šuma je adventističko spamovanje:[/FONT]

[FONT=&amp]2.[/FONT][FONT=&amp] Iznimku ću uraditi samo u slučaju OZBILJNOG posta ili OZBILJNE primedbe ili u slučaju NEGIRANJA iznete JERESI, Biblijskim stihovima. Tu ću uvek biti spreman za komunikaciju.[/FONT]

[FONT=&amp]Evo vam jedan primer Mike 32, da bi me lakše razumeli: [/FONT]


[FONT=&amp]Znači ovo je klasično zatrpavanje teme ![/FONT]

[FONT=&amp]Vi imate toliko postova na forumima, čak i na ovoj temi. Siguran sam najmanje 30. Gde su ovo tvrdili Adventisti, i sada Mika 32 našao da pametuje – Gde to piše u Adventističkom učenju...? A kada uđete u njihovu Crkvu 99,99 % vernika tako misli I ZBORI !!! I sada ja Miki 32 da odgovaram na takva pitanja ![/FONT]
[FONT=&amp]Pa to je smešno. To su dečije stvari. Mika se ponaša ko da ima 19 godina.[/FONT]
[FONT=&amp]Na takve neozbiljnosti više neću odgovarati jer spremam jako ozbiljan materijal o Adventizmu.[/FONT]

SARRDY,
DOKLE CES CEO FORUM DA PRAVIS LUDIM?
AKO SI DAO JEDNBU IZJAVU, MORAS IMATI DOKAZ ZA TU IZJAVU ILI PRICAS ONO STO NE MOZES DA DOKAZES?
TI MOZES DA CUTIS NA NASE IZJAVER, ALI CUTNJE JE ODOBRAVANJE. ZNACI DA OSTAJE DA IZNOSIS LAZI KOJE NE MOZES DOKAZATI.

JA SAM IZNEO ZVANICNO UCENJE CVRKVE I NIGDE NE PISE da je :

“5 Adv. Crkva – Jedina prava Crkva na Svetu koju je Bog podigao da izbavi svet od propasti."

Sarrdy, sta te tera da se javno brukas i napadas na ljude koji tebe ne napadaju?
Zbog ceka iznosis lazi na adventiste?

Ako ne budes dokazao ovo sto sam izneo, ceo forum ce razumeti koje vrste si ti vesnik i kome sluzis?
To sto si smislio da neces odgovarati, zao mi je, ali ovoga puta nee da ti pomogne.
Ili ces argumentima dokazati da si izneo istinu ili cemo objaviti da iznosis lazi.
Pa ti sada bira.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
donbro jutro brate adriane,
izgleda da si ovoga jutra ustao na levu nogu pa si vrlo mrzovoljan.

Ako je jurivaka bezbozniuk, kako si ga nzvso, pa zar mi hriscani tako treba da se postavimo preme ljudima bili nevernici ili vernoici?
Kakvu sliku o tom nasem hriscanstvu moze imati jedan nevernik posle voakvog pristupa i napada?
Kakvu vest si mu preneo da bi i ono poverovao kao i ti i mozda postao hroiscanin?

Je li to svetlost koju ti kao hriscanin prenosis u ovom mracnom svetu?

Sve najbolje


adrian kao papagaj bezbroj puta ponavlja isto:
2947
icon1.png
25-12-2012 09:29
quote_icon.png
prvobitno napisao adrian bg
да ли сви адвентисти признају алаха или је то произвољно? какав је званични став "водећег тела" по том питању?
ово је 4-5 пут да постављам ово питање и нема одговора.

odgovor:
Adriane, koliko puta ja treba tebi da odgovorim na ovo pitanje?
Odgovorio sam ti najmanje deset puta.

Jesam li ti lepo napisao da je alah na arapskom jeziku ono sto je u srpskom bog.
Drugo, zar ti nism naveo iz recnika stranih reci i izraza od vujaklje gde covek jasno kaze da je alah pravi bog.

Da li si ikad citao kuran? Da li ti je poznato da i muslimani veruju da je bog stvoritelj, da ce da sudi svetu i da ce da vaskrsne one koji mu sluze? Pa to so osobine pravog boga, a ne nekog krivog ili zamisljenog.

Evo sta pise u kuranu: "kako mozete da ne verujete u alaha kad ste bili bez zivota i on vas je doveo u zivot; tada on ce uzrokovati da umrete, i on ce vas ponovo dovesti u zivot i tada njemu cete se vratiti. On je taj koji je sve stvorio za tebe sto se nalazi na zemlji. Onda se upravlja prema nebu (on je iznad svih stvorenja), stvorio je sedam nebesa i svima je poznat." (moj prevod). Kuran, sura 2,28.29.

Prema tome, neposteno je osudjivati muslimane da veruju u laznog boga, oni veruju u pravog boga stvoritelja sveta sto i jeste.
Drugo je putanje, da li muslimani u svim detaljima veruju u boga ispravno ili onako kako mi hriscani verujemo?
Svakako da postoje ralike u veruvanju, ali uvek je u pitanji istoi gospod bog stvoritelj i upravitelja vasione.

Na tvoje pitanje:
да ли сви адвентисти признају алаха?

odgovor: Mi srbi i hrvati priznajemo gospoda boiga stvoritelja i spasitelja i nikad ga nismo nazivali alahom, jer nismo arapi.
Ako ovo isto pitanje postavite nasoj braci arapima, koji su postali adventisti, od njih ces sigurno dobiti pozitivan odgoibvor.

i molim te adriane, nemoj vise da nas zamaras sa tim tvojim glupoostima i predrasudama.
Nije posteno ni muslimane da okrivimo da su ono sto nisu.



sve najbolje


Значи да Лаодикеја не поштује ово што ти говориш, јер он као и сви остали каже да је Алах пагански бог. Превод речи не значи ништа јер има много оних који се зову богом и господом, док ми имамо само једног Оца и Сина Његовог кога они не признају. Дакле јасно је сада да си дубоко у екуменизму и заиста је важна реакција самих адвентиста који се не слажу са тобом.

Дакле, званични став адвентистичке цркве је да је Алах и наш бог? опет ниси конкретно одговорио, за шта си експерт. Ја тебе нисам питао за Србе и Хрвате, а камоли Арапе, него те питам за ЗВАНИЧНИ СТАВ АДВЕНТИСТИЧКЕ ЦРКВЕ! Јер немогуће је да овде један адвентиста не признаје Алаха, док гомила отворено признаје, а многи клањају по џамијама. Многи адвентисти отворено говоре на интернету да Алах није наш Бог, а ти говориш супротно од њих. О чему се ту ради?

Немој ти да правиш како ја овде осуђујем муслимане и атеисте, него те питам шта твоји у управи званично кажу о томе. Немогуће је да постоји толика разлика, то му дође као да има два правца: екуменизам и "адвентизам по старом".


Ako je Jurivaka bezbozniuk, kako si ga nzvso, pa zar mi hriscani tako treba da se postavimo preme ljudima bili nevernici ili vernoici?
Kakvu sliku o tom nasem hriscanstvu moze imati jedan nevernik posle voakvog pristupa i napada?
Kakvu vest si mu preneo da bi i ono poverovao kao i ti i mozda postao hroiscanin?

Сад ти смета оно што пише у Библије јер се додвораваш појединцима? Свакоме ко мени противречи? То се већ давно видело и веома је очигледно, ма шта се писало са ваше стране. Онда ћемо запалити целу Библију јер тамо се много пише о безбожницима у лошем контексту, само да можемо да се умиљавамо и угађамо људима да приступе (вашој) секти? Ми као нисмо били безбожници? Наравно, ко је касније прихватио Бога (Христа), тај је престао са безбожништвом. Што правиш толику буку када ствар није вређање, него избор: или си са Богом (побожан), или без Бога (безбожан)?

Je li to svetlost koju ti kao hriscanin prenosis u ovom mracnom svetu?


То ћете ви "светлоноше" боље да пренесете, што рече Лаодикеја: да се просветљујете (масонски термин). Хришћани се не просветљују већ масони. Хришћани се ОСВЕЋУЈУ.

19. Ја посвећујем себе за њих, да и они буду освећени истином. (Јован 17)

30. Из ког сте ви у Христу Исусу, који нам поста премудрост од Бога и правда и освећење и избављење. (1.Кор.1)

7. Јер Бог нас не дозва на нечистоту, него у светост. (1.Солуњанима 4)

44. Јер ја сам Господ Бог ваш; зато се освећујте и будите свети, јер сам ја свет; и немојте се скврнити ничим што пуже по земљи. (3.Мојсијева 11)

10. По којој смо вољи ми освећени приносом тела Исуса Христа једном. (Јеврејима 10)

2. Кажи свему збору синова Израиљевих, и реци им: Будите свети, јер сам ја свет, Господ Бог ваш.

11. Јер и Онај који освећује, и они који се освећују, сви су од Једног; заради тог узрока не стиди се назвати их браћом (Јеврејима 2)

Зато се и не каже: простетлитељ, него просветитељ. Не каже се за Господа ОСВЕТЛИТЕЉ, него ОСВЕТИТЕЉ, јер нас освећује - чини свецима.

Христ није светлоноша као Луцифер, него
сама Светлост, Светлост од Светлости (Син из/од Оца). Немаш ти много елементарног знања из теологије, знаш само за те масонске термине, зато их и не оспораваш.

[Laodikeja;1070341]Ima Adventista koji su potpuno vegetarijanci, znaci ne koriste nikakve proizvode zivotinjskog porekla, ne odbijaju samo meso vec i sir, jaja. zacine poput vegete, itd.
Sa druge strane ima onih koji jos nisu dostigli tu svetlost. (не каже СВЕТОСТ, него светлост!)

primeniti potpunu svetlos jevandjelja je savrsenstvo, a za to treba puno molitve i samoodricanja.[/QUO TE]

Значи, не једите јаја и зачине да достигнете светлост! Живео Њу ејџ и Кабала!

Јасно је да вас лепо уче "
просветљењу", што је чиста масонска доктрина. У Старом завету и код Христа и апостола видимо реч "освећење", зато и имамо свеце Божије. Освећивање је свуда по Новом завету, а просветљење је нешто небиблијски. И све на конту реченице да смо видело свету, и да се светли видело наше. Смешан изговор, а веома очигледан.

Можда некоме то изгледа све занемарљиво што ова господа говоре, али све су то детаљи који одају ко чије доктрине следи и проповеда. Не кажем да ће и многи видети овако чисте знаке, битно је да виде они стварно изабрани од Бога. Не они који тврде да јесу "изабрани" јер мисле да је по њиховој вољи. Бог је тај који бира себи, и само Он бира коме ће показивати да схвати и увиди. Џаба се многи бусају по грудима, ми смо сви мали и ситни пред Богом, тако да наша воља и умишљеност ничему ту не доприноси.


 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
NASTAVLJAMO SA ANALIZOM SARRDYEVIH NEISTINA

U proslim komentarima dokazali smo da je Sarrdy izneo neistinu kada je advnetistima pripisao da veruju da je nemoguce da neko bude krsten Svetim Duhom pre krstenja vodom. Dokazali smo da to adventisti ne uce tako i da je to Sardyjeva jeres, a nije adventisticka.

Takodje demantovali smo Sarrdyevu izjavu da adventisti uce “da je dah zivotni koga je Bog dao coveku prilikom stvaranja obican vazduh.” I to je smao Sarrdyeva jeres u koju Adventisti ne veruju.

Pogledajmo sada sa Sarrdyjeve liste broj pet:
“5 Adv. Crkva – Jedina prava Crkva na Svetu koju je Bog podigao da izbavi svet od propasti – evangelizirajući Božiju istinu. Dokaz za to im je Otkr. 14:6-12 (tkz, Trostruka anđeoska vest).”

Ja sam na to odgovorio: To je Sarrdyjeva LAZ.

Kao sto vidite Sarrdy namerno izvrce istinu i adventistima pripisuje ono sto oni ne uce niti veruju.

Od Sarrdya zahtevamo da nam pronadje u adventistickom ucenju gde to oni uce da je:
Adv. Crkva – Jedina prava Crkva na Svetu koju je Bog podigao da izbavi svet od propasti?”

Sarrdy jos nije uspeo da pronadje dokaze ni za jednu iznetu neistinu.

Idemo dalje.
Posmatrajte Sarrdyjevu sledecu izjavu. On tvrdi da adventisti uce sledece:
10– Ne možemo se spasiti ako konzumiramo nečistu hranu, kafu, čaj sa teinom i alkohol! To su 4 obavezujuće stvari za Hrišćane;

Na takvu izjavu ja samo odgovoriuo:
I ovo je Sarrdyeva LAZ. Upotreba neciste hraner, kafe, alkohola, droge, nema direktne veze sa spasenjem, jer su to nacela koja je Crkva izarbrala.

Neka name Sarrdy nadje dokaz gde Adventisti uce da od konzumascije kafe i caja zavisi spasenja? Rekli smo da je to zbog zdravlja, a za Sarrdyja bi bilo mnogo bolje i pametnije da prestani da izvrces istinu i iznosi lazi.

Sarrdy jos nije pronasao dokaz da je istina ono sto je u vezi zdrsavlja pripisao advnetistima.

Evo sta advenbtiusti uce o zedravom nacinu zivota. Nista drugo nego ono sto je vec zaspisano u Svetom pismu:
“Bog je stvorio coveka sa dobrim zdravljem. Nikad nije bila Bozja namera da covek bude bolestan, da podnosi razlicite patnje i na kraju da umre. Bolset, stradanje i smrt su posledice covekovog odbacivanja Bozjeg autoriteta. Medjutim, Bog nije ostaviuo ceoveka u beznadnom stanju. U Hristu Isusu on nudi lek protiv smrti. (Jovan 3,26)
Potrebno je da cuvamo zdravlje: “Jer ste kupljeniu skupo. Proslaviute dakle Boga u telesima svojim.” 1. Korincanima 6,10.
Posto nas je Bog u Hristu otkupio od vecne smrti, nasa je duznost da ucinimo sve sto je u nasoj moici da sacuvamo svoje telo, kako bismo mogli najbolje da proslavimo Boga svojom sluzbom.
Sta Bog zeli da bude nase telo?
“Ili ne znate da su telesa vasas crkva Svetpoga Duha, koji zivi u vama koga imate od Boga, i niste svoji.” 1. Krincanima 6,19.
St ace Bog uciniti sa onima koji skvrne svoj hram? “Ako ko pokvari crkvu Bozju, pokvarice njega Bog, jer je crkva Bozja sveta, a to stre vi.” 1. Korincanima 3,17.
Vino, rakija, pivo, likeri i sva druga alkoholna pica su neprijateljiu zdravlja, i zato ih Bozja rec zabranjuje.
Dakle, Bozja rec ih zabranjuje zbog zdravlja
U koje grehe je uvrstano i pijanstvo” Ni lupez, ni lakomac, ni pijanica, ni kavgadzija, ni hajduk carstva Bozjega nece naslediti.” 1. Kornicanima 6,10.
Osnovne istine Svetoga pisma, str. 69-73.
Kao sto svi vidimo, Adventisti zdravstvena nacela su usvojli iz Biblije, a uzeli su ih zbog zdravlja. Prema terme zbog cega ih je Sarrdy svrstsao u nekakve njegove jeresi?

Od Sarrdya ocekujemo da dokaze, gde to Adventisti uce ovako:
“Ne možemo se spasiti ako konzumiramo nečistu hranu, kafu, čaj sa teinom i alkohol!”
Ako i ovo Sarrdy ne dokaze, staviucemo ga na listu Sarrdyjevih zabluda i lazi.

Pa sada neka Sarrdy bira.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Od Sarrdya ocekujemo da dokaze, gde to Adventisti uce ovako:
“Ne možemo se spasiti ako konzumiramo nečistu hranu, kafu, čaj sa teinom i alkohol!”
Ako i ovo Sarrdy ne dokaze, staviucemo ga na listu Sarrdyjevih zabluda i lazi.


[Laodikeja;1002775]Naravno
, sem svinjeceg koje je jasno formulisano zdravstvenim zakonom, i cije je nekonzumiranje uslov za ulazak u Bozje carstvo...[/QUO TE]

Задајеш задатке? Да мало прелиставамо старе постове, само да будемо заузети? Ево, брзо нађох, мада има још тога.
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
[FONT=&amp]4.[/FONT][FONT=&amp] Koliko su samo puta Adventisti menjali samo svoja mišljenja i učenja – To se ni broj ne zna. O tome nećeš reči ni reč. Koliko si puta pitan o[/FONT] ABORTUS,[FONT=&amp] o tome nećeš reči ni reč, koliko puta smo te pitali za KRUCIJALNE STVARI u vezi Adventista nisi NIKADA ODGOVORIO, a za jednu NAPUŠTENU, NEPOSTOJEĆU, BIVŠU JERES nekog vašeg pastora, koji je i danas zagovara, ćeš potrošiti 100 postova.[/FONT][FONT=&amp]A koje ustalom i nema na listi JERESI adventne Crkve koju sam vi[e puta dao u par poslednjih mojih postova.[/FONT]
Pa kako da ti odgovore bilo sta o Abortusu? kad Abortus narusava dekalog!!!

DESET BOŽJIH ZAPOVESTI

1. Ja sam Gospod Bog tvoj; nemoj imati drugih Bogova osim Mene.

2. Ne pravi sebi idola niti kakva lika; nemoj im se klanjati niti im služiti.

3. Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svog.

4. Sećaj se dana odmora da ga svetkuješ; šest dana radi i obavi sve poslove, a sedmi dan je odmor Gospodu Bogu tvome.

5. Poštuj oca i mater svoju, da ti dobro bude i da dugo poživiš na zemlji.

6. Ne ubij.

7. Ne čini preljube.

8. Ne ukradi.

9. Ne svedoči lažno na bližnjega svoga.

10. Ne poželi ništa što je tuđe.

1) Adventna crkva narusava Prvu zapovest (nemoj imati drugih Bogova osim Mene.)a ASD priznaje Alaha!!!znaci ima drugog boga osim jednog jedinog.

2) Adventna crkva narusava sestu zapoved,prilikom Abortusa!!!tj njihova sopstvena bolnica.

Eto zasto vam ne zele odgovoriti!!ali zato ne narusavaju subotu!!! cetvrtu zapovest,ona je za njih vaznija od prve,seste zapovedi.

 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
quote_icon.png
Prvobitno napisao mika32

Na tvoje pitanje:

да ли сви адвентисти признају алаха?

odgovor:
Adriane, koliko puta ja treba tebi da odgovorim na ovo pitanje?
Odgovorio sam ti najmanje deset puta.

Jesam li ti lepo napisao da je alah na arapskom jeziku ono sto je
u srpskom bog.(U srpskom je Bog a ne bog)
Drugo, zar ti nism naveo iz recnika stranih reci i izraza od vujaklje gde covek jasno kaze da je
alah pravi bog.(Opet malim slovom!!)

Da li si ikad citao kuran? Da li ti je poznato da i muslimani veruju da je
bog stvoritelj, da ce da sudi svetu i da ce da vaskrsne one koji mu sluze? Pa to so osobine pravog boga, a ne nekog krivog ili zamisljenog.(Kao sto je poznato Isus je stvoritelj,put istina i vaskrsenje!! a arapi ga ne priznaju kao stvoritelja,vaskrsioca vec samo kao proroka cak manjeg od Muhameda)(Cak ne priznaju da je bio raspet za grehe covecanstva a da nam se prosto ucinilo hm da vi takodje govorite da ce grehe odneti sotona na kraju a znate da je Isus jednom postradao za grehe.

Evo sta pise u kuranu: "kako mozete da ne verujete u alaha kad ste bili bez zivota i on vas je doveo u zivot; tada on ce uzrokovati da umrete, i on ce vas ponovo dovesti u zivot i tada njemu cete se vratiti. On je taj koji je sve stvorio za tebe sto se nalazi na zemlji. Onda se upravlja prema nebu (on je iznad svih stvorenja), stvorio je sedam nebesa i svima je poznat." (moj prevod). Kuran, sura 2,28.29.
(tebi nebi smetalo da procitas malo istoriju do pred islam Mikane,kako se zvao bog do islama! kod arapa.Na temi KURAN I BIBLIJA,PRONADJENA NAJSTARIJA BIBLIJA,su Gero,Adrijan,Sarrdy,Ladokejac,tripo 41 dosta o tome pisali)

Prema tome, neposteno je osudjivati muslimane da veruju u laznog boga, oni veruju u pravog boga stvoritelja sveta sto i jeste.
Drugo je putanje, da li muslimani u svim detaljima veruju u boga ispravno ili onako kako mi hriscani verujemo?
Svakako da postoje ralike u veruvanju, ali uvek je u pitanji istoi gospod bog stvoritelj i upravitelja vasione.
(Muslimani su primili toru,nesto malo jevandjelja kojeg su izvrnuli da bi se uklopila islamska dogma!Oni jos uvek prinose zrtvu( PITAM KOME) ako je to isti bog onda bi trebali da prime Isusa kao zrtvu koja je prinesena jednom,Arapi-islam ti je cisto farisejstvo utemeljeno delom zakona a ne verom kao i kod vas,arapi su iskopirali SZ-et-toru proroke su izbacili iz kurana!!! iz jevandjelja su izbacili Apostole!!!za njih su to prevaranti.Znaci ko god doda ilio nesto oduzme iz biblije bice proklet svim zalima knjige ove!!!Библија каже, "Ја сведочим свакоме ко чује пророчанства ове књиге: ако неко додаје да им, Бог ће му додати зла које су написане у овој књизи, и ако неко узима од речи књигe овог пророчанства, Бог ће одузети његов део од дрвета живота и од светога града, који су написане у овој књизи. " Откривење 22:18-19 a ti sad razmisli malo Mikane.

Drugo Isus je sam rekao farisejima da je njihov bog djavo jer ne priznaju Isusa za Boga kao i Muslimani pa stime alah nemoze biti biblijski bog iako bas u toj tori pise jasno (JHVH-JAHVE) dok u kuranu u petoknjizju Mojsije nema tog imena a stoji allah!trece svugde se spominje allah i njegov prorok Muhamed a ne Gospod Isus Hrist, posto oni ne priznaju Isusa za Boga,raspece oni nikako ne mogu da veruju u istog Boga kao Mi.
Jer ko ne prizna Isusa da je dosao u telu i bese raspet Antihristov je!!!Nema drugog imena ni na nebu,ni pod zemlju,ni pod vodom osim Hristovog kroz koje se covek spasava.


Na tvoje pitanje:
да ли сви адвентисти признају алаха?


odgovor: Mi srbi i hrvati priznajemo gospoda boiga stvoritelja i spasitelja i nikad ga nismo nazivali alahom, jer nismo arapi.
Ako ovo isto pitanje postavite nasoj braci arapima, koji su postali adventisti, od njih ces sigurno dobiti pozitivan odgoibvor.

i molim te adriane, nemoj vise da nas zamaras sa tim tvojim glupoostima i predrasudama.
Nije posteno ni muslimane da okrivimo da su ono sto nisu.
(pa sta onda cekamo?da priznamo i budu.krisnu,manitua..............na njihovim jezicima isto oznacava bog?)Mikane pitaj Ladokejca zasto ne priznaje alaha?a ti Ladokejac pitaj Mikana zasto ne prizna Mihaila za Hrista?
Ocigledno je da u vasoj crkvi ide raskol po ta dva pitanja!!

A nebi bilo lose da objasnis zasto vasa adventna bolnica krsi sestu zapoved-Abortus kao i prvu???pa se pitaj dali bi ti danas pisao ovde na forumu da su te Abortirali?svako zaceto dete je zaceto od Sv Duha!ko ga god ubije ubica je!jer je ozalostio Sv Duha time sto je prekinuo jedan nevini zivot.

 
Poslednja izmena:
Natrag
Top