Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
13. Ви сте со земљи; ако со обљутави, чим ће се осолити? Она већ неће бити низашта, осим да се проспе напоље и да је људи погазе. 14. Ви сте видело свету; не може се град сакрити кад на гори стоји.
15. Нити се ужиже свећа и меће под суд него на свећњак, те светли свима који су у кући.
16. Тако да се светли ваше видело пред људима, да виде ваша добра дела, и славе Оца вашег који је на небесима.

Опет изврћеш, а шта би друго? Бити
ВИДЕЛО СВЕТУ и СВЕТЛОНОША су не само различити термини, већ и потпуно дају смерницу ко чему припада. То је масонски и луциферијански термин, чак и не оспораваш. А и како би?

Dok je i Lucifer bio svetolonosa, bio je u skoladu sa Bogom i Njegovom vladavinom,
ali zlo je nastalo ond akada je LUCIFER PRESTAO DA BUDE SVETLOSNOSA I POSTAO "OPADAC BRACE SVOJE" KSAO I TI.

Па сте ви светлоноше као и Луцифер некада? Наравно. Ако су хришћани видело свету, срећом па нису светлоноше као ви из разних култова по узору на Луцифера. Зато вама и сотона узима грехе на себе. Ужас! Није Луцифер узор (као теби), већ Исус Христ.

"OPADAC BRACE SVOJE"

Не можемо бити браћа јер ти признајеш паганско божанство које ни твој колега из култа не признаје. Још ми ниси рекао званичан став ваше заједнице по том питању. Да ли сви адвентисти признају Алаха или је то произвољно?
Какав је званични став "водећег тела" по том питању?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Ko veruje da je Hristos Andjeo?
Adriane, ako ti tako verujes, onda se vidi da si bio Jehovin svedok, a ja tako ne verujem niti sam ikada tako nakaradno verovao. Hristos nije andjeo, nego Bog i Spasitelja sveta.
Adriane, mi smo to toliko puta objasnili i znamo da je to tebi jasno, nego pokusavas da podvalis neistinu Adventistima sto nije posteno sa tvoije strane.


Ipak ti zelim sve najbolje


Jurka ja licno hocu da diskutuijem o adventistima! i tema je takva,sta mene briga sta sardi pise,ili sta je pisao?u 50,60,70,80,90,100 postu!kada ces im skrenuti paznju da je ovo tema adventisti a ne Sarrdy,gera,Adrian?imaju temu gde da pisu o Sarrdy,pravoslavlju,katolicima,crkvi itd.
Naravno da nisam moderator! ali da jesam ja nikad ne bih dozvolio da na temi koju sam ja kao moderator postavio pisali o cemu drugom osim o adventistima.Jer kaki bi ja bio moderator kad mi spamuju sopstvenu temu????

Pozdrav od Gere.

Postrovanje brate Gero,
Slazem se sa tobom da je tema Adventisti i da bismo trebali diskutovati o ucenju Adventidsticke crkve.
Ali, zar nisi do sada uocio, da je Sarrdy u vise navrata pokusao da podvalki adventistima i da im pripise lazi koje im ne pripadaju?
Sta bismao onda mi trebali da radimo? Da cutimo i dozvolimo da Sarrdy siri lazi umesto istine?

Sarrdy je sastavio listi navodnih 26 adventistickih jeresi.
Sta ti kazes da li su to zaista jeresi?

Cime ces ti dokazati da adventisti zbilja uce da je nemoguce biti krsten Svetim Duhom bez vodenog krstenja?
Sarrdy je to nazvao adventistickom jeresi, a adventisti uopstre tako ne uce i ne veruju.
Zasto brate Gero ti nikad nisi opomenuo Sarrdya da ne iznosi neistine koje pripisuje Adventistima?

Gero, slazes li se ti sa Sarrdyiem da adventisti uce da je Dah zivotniu koji je Bog prilikom stvaranjadao coveku, onbican vazduh i da se one ne vraca Bogu. Verujes li ti da adventisti zbilja tako nakaradno veruju?

Ovo je samo pocetak, icicemo mi i dalje.
Pa onda kazi nam da li je to spomovanje ako mi pokusavamo da otvorimo oci ne samo ucesnicimsa fporuma nego i Sarrdyu?

Zar zbilja mislis da o ovome ne bi trebalo diskutovati na temi Adventisti iako je ove neistine Sarrdyi izneo?

Zelim ti sve najbolje
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Да ли сви адвентисти признају Алаха или је то произвољно? Какав је званични став "водећег тела" по том питању?

Ко је објаснио, баба Ванга? Ово је 3-4 пут да постављам ово питање и нема одговора. Још кажеш да понављам слике, па шта ви радите за све ове године презентовањем своје науке? На сваких пар страна понављате исте постове и то без цензуре. Само копирање и убацивање.

Ако нећеш да одговориш на питање у вези Алаха и званичног става твоје "цркве", онда тако реци: "нећу да одговорим" и немој да се правиш да не видиш више шта конкретно питам.

Нисте ви ништа објаснили, него ја пишем људима да виде шта учите, да знају са чиме ће се срести ако крену на ваша "предавања" и да препознају коју су јерес покупили на интернету као "Тројанца" *.


_______________________________________________

* Тројански коњ (информатика)
Из Википедије, слободне енциклопедије


Тројанским коњем се у рачунарском жаргону означавају злоћудни програми, који су "маскирани" као корисни или се проширују "прикачени" на друге корисне програме. "Тројанци" обично врше, нежељене акције у рачунару и то у "позадини" и прикривено. Најчешћа од тих нежељених акција је откривање корисничких лозинки, банковних података и других повјерљивих информација "прислушкивањем" размјене података или једноставно читањем тих датотека, и јављање истих "власнику" тројанског коња.

Постоје и тројански коњи у служби полиције који се баве прикупљањем информација са циљем откривања кривичног дјела (енгл. Remote Forensic Software). Тај облик шпијунирања грађана је у неким земљама правоснажан и врши се по судском налогу (нпр. САД, Аустралија), у некима је и поред сукоба са Уставом, у фази припреме (Немачка, Аустрија, Швајцарска), док је у некима одбијен. Такви тројанци се шире инсталацијом или актуелизовањем комерцијалних оперативних система и других софтверских и хардверских компоненти рачунара, као и путем интернет провајдера инфилтрирањем у постојеће механизме преноса података, који такву могућност у својим продуктима и услугама, на захтјев дотичне државе, морају предвидети.

Оде Мика, наравно. Нема одговора и даље...
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
STA TO "NEPRIJATELJ ADVENTISTA" IZNAOSI PROTIV NJIH?

U proslim komentarima dokazali smo da je Sarrdy izneo neistinu kada je advnetistima pripisao da veruju da je nemoguce da neko bude krsten Svetim Duhom pre krstenja vodom. Dokazali smo da to adventisti ne uce tako i da je to Sardyjeva jeres a nije adventisticka.
Takodje demantovali smo Sarrdyevu izjavu da adventisti uce “da je dah zivotni koga je Bog dao coveku prilikom stvaranja obican vazduh.” I to je smao Sarrdyeva jeres u koju Adventisti ne veruju.

Pogledajmo sada sa Sarrdyjeve liste broj pet:
“5
Adv. Crkva – Jedina prava Crkva na Svetu koju je Bog podigao da izbavi svet od propasti – evangelizirajući Božiju istinu. Dokaz za to im je Otkr. 14:6-12 (tkz, Trostruka anđeoska vest).”

Ja sam na to odgovorio:

To je Sarrdyjeva LAZ.

Kao sto vidite Sarrdy namerno izvrce istinu i adventistima pripisuje ono sto oni ne uce niti veruju.
;
Od Sarrdya zahtevamo da nam pronadje u adventistickom ucenju gde to oni uce da je:
Adv. Crkva – Jedina prava Crkva na Svetu koju je Bog podigao da izbavi svet od propasti?”

Ovde cu izneti nekoliko kratkih izjava is prirucnika koga proucavaju svi oni koji zele da postanu vernici Adventisticke crkve, koga je i Sarrdy proucavao:

“Bog je u svim vremenima imao svoju Crkvu. Pod pojmom Crkva podrazumeva se skup ljiudi koji veruju u Isusa Hrisata kao svoga Spapsitelja, prihvataju Njegovu nauku, zive po njoj i prikljucuju se telu Crkve. Bozji plan je uvek bio da Njegovi sledbenici budu cuvsari Njegove spasonoisne idstine, i da svojim radom i zivotom i drugima pomognu da nadju put u krilo prave Crkve.”
Osnovne istine Svetoga pisma, str. 104.
Prema ovoj definiciji, da li Adventisti uce da je njihova Crkva jednina prva crkvsa...?
Dalje se navodi: Po cedmu se poznaje Hristova Crkva?
“Ovde je trpljenje svetih, koji dirze zapovesti Bozje i veru Isusovu.” Otkrivenje 14,12.

Htristova Crkvsa upucuje Hrisdtov poziv svetu:
”I duh inevesta goivoire: Dodji! I koji cuje neka govori dodji! I ko hoced neka uzme vodu zivota zabadava.” Otkrivenje 22,17.

Sada uporediti Sarrdyevu izjavu sa ovoim zvanicnom izjavom Adventiusticke crkve pa se sami uverit da li je ovde Sarrdy rekao iztinu?


Svima zlemim sve najbolje

Ко је објаснио, баба Ванга? Ово је 3-4 пут да постављам ово питање и нема одговора. Још кажеш да понављам слике, па шта ви радите за све ове године презентовањем своје науке? На сваких пар страна понављате исте постове и то без цензуре. Само копирање и убацивање.

Ако нећеш да одговориш на питање у вези Алаха и званичног става твоје "цркве", онда тако реци: "нећу да одговорим" и немој да се правиш да не видиш више шта конкретно питам.

Нисте ви ништа објаснили, него ја пишем људима да виде шта учите, да знају са чиме ће се срести ако крену на ваша "предавања" и да препознају коју су јерес покупили на интернету као "Тројанца" *.


_______________________________________________

* Тројански коњ (информатика)
Из Википедије, слободне енциклопедије


Тројанским коњем се у рачунарском жаргону означавају злоћудни програми, који су "маскирани" као корисни или се проширују "прикачени" на друге корисне програме. "Тројанци" обично врше, нежељене акције у рачунару и то у "позадини" и прикривено. Најчешћа од тих нежељених акција је откривање корисничких лозинки, банковних података и других повјерљивих информација "прислушкивањем" размјене података или једноставно читањем тих датотека, и јављање истих "власнику" тројанског коња.

Постоје и тројански коњи у служби полиције који се баве прикупљањем информација са циљем откривања кривичног дјела (енгл. Remote Forensic Software). Тај облик шпијунирања грађана је у неким земљама правоснажан и врши се по судском налогу (нпр. САД, Аустралија), у некима је и поред сукоба са Уставом, у фази припреме (Немачка, Аустрија, Швајцарска), док је у некима одбијен. Такви тројанци се шире инсталацијом или актуелизовањем комерцијалних оперативних система и других софтверских и хардверских компоненти рачунара, као и путем интернет провајдера инфилтрирањем у постојеће механизме преноса података, који такву могућност у својим продуктима и услугама, на захтјев дотичне државе, морају предвидети.

Adriane, pa kakve veze ima to tvoje trojanstvoi sa temom Adventisti?
Sta mislis da li bi to moglo biti pravo spamovanje?

Crkva

Crkva je zajednica vjernika koji priznaju Isusa Hrista za Gospoda i Spasitelja. Kao nastavak Božjeg naroda iz starozavjetnog doba, mi smo pozvani iz svijeta; i skupljamo se radi bogosluženja, bratske zajednice, proučavanja Božje riječi, proslavljanja Večere Gospodnje, službe cijelom ljudskom rodu i objavljivanja Jevanđelja cijelom svijetu. Crkva dobija svoje ovlašćenje od Hrista koji je utelovljena Riječ iz Svetoga pisma koje je pisana riječ. Crkva je Božja porodica. Usvojeni od Njega, njeni članovi žive utemeljeni na Novom zavjetu. Crkva je Hristovo tijelo, zajednica vjere čija je glava sam Hristos. Crkva je nevjesta za koju je Hristos umro da bi mogao da je posveti i očisti. Prilikom svog pobjedonosnog dolaska On će staviti preda se slavnu Crkvu, vjerne svih vijekova, otkupljenu Njegovom krvlju; bez mane ili mrštine, svetu i bez mrlje. (1. Mojsijeva 12,3; Djela 7,38; Efescima 4,11-15; 3,8-11; Matej 28,19.20; 16,13-20; 18,18; Efescima 2,19-22; 1,22.23; 5,23-27; Kološanima 1,17.18)
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Crkva

Crkva je zajednica vjernika koji priznaju Isusa Hrista za Gospoda i Spasitelja. Kao nastavak Božjeg naroda iz starozavjetnog doba,
(Kakav bre nastavak?Bog je sklopio NOVI ZAVET,A NE PRODUZIO STARI) mi smo pozvani iz svijeta; i skupljamo se radi bogosluženja, bratske zajednice, proučavanja Božje riječi, proslavljanja Večere Gospodnje,(KOJE VECERE?VALJDA SE KAZE PRICESCE!!KOJE VI NE KONZUMIRATE) službe cijelom ljudskom rodu i objavljivanja Jevanđelja cijelom svijetu(NEKA FORUMASI PROCITAJU SVE POSTOVE OD53 PA DOA ZADNJE STRANICE PA NEKAKKAZU STA VI TO PROPOVEDATE? JEVANDJELJE ILI TORU???). Crkva dobija svoje ovlašćenje od Hrista koji je utelovljena Riječ iz Svetoga pisma koje je pisana riječ. Crkva je Božja porodica. Usvojeni od Njega, njeni članovi žive utemeljeni na Novom zavjetu.(BAS TAKO NA TEMELJU NOVOG ZAVETA A NE STAROG) Crkva je Hristovo tijelo, zajednica vjere čija je glava sam Hristos. Crkva je nevjesta za koju je Hristos umro da bi mogao da je posveti i očisti. Prilikom svog pobjedonosnog dolaska On će staviti preda se slavnu Crkvu, vjerne svih vijekova, otkupljenu Njegovom krvlju;(A KOJA JE TO CRKVA? DA NIJE VASA KOJA JE SVE VEKOVE KANONIMA CUVALA VERNOST HRISTU???) bez mane ili mrštine, svetu i bez mrlje. (1. Mojsijeva 12,3; Djela 7,38; Efescima 4,11-15; 3,8-11; Matej 28,19.20; 16,13-20; 18,18; Efescima 2,19-22; 1,22.23; 5,23-27; Kološanima 1,17.18)

Mikane napisao si post koji ni sam nisi razumeo!jer ti nisi cak razumeo ni ovaj post:Pošto čusmo da neki izišavši od nas uznemiriše vas riječima, i smutiše duše vaše govoreći da se obrezujete i da držite Zakon, što im mi ne zapovjedismo;

Jasno je da jasnije nemoze biti!!!tora ne vazi za hriscane-
smutiše duše vaše govoreći da se obrezujete i da držite Zakon,!!!!!!!?????????????

Mikane citaj bratko kako pise(
da vam i oni to isto usmeno kažu. Jer ugodno bi Svetome Duhu i nama da nikakvo breme)kome bi ugodno????Svetom Duhu el tako???a vama adventima nije ugodno!!!! pa kog vi to onda Duha sledite ako ne Sv Duha????

Zato si ga 100% proignorisao.


Ko veruje da je Hristos Andjeo?
Adriane, ako ti tako verujes, onda se vidi da si bio Jehovin svedok, a ja tako ne verujem niti sam ikada tako nakaradno verovao. Hristos nije andjeo, nego Bog i Spasitelja sveta.
Adriane, mi smo to toliko puta objasnili i znamo da je to tebi jasno, nego pokusavas da podvalis neistinu Adventistima sto nije posteno sa tvoije strane.


Ipak ti zelim sve najbolje

Pa kako ko veruje da je Isus andjeo?pa tvoj Ladokejac,JS-ci!!!cudni ste vas dvojica,jedan veruje u alaha a drugi ne,drugi veruje u to da je Isus Andjeo a ovaj prvi ne.Ajde bre raspravite to vec jednom izmedju sebe!
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Ko veruje da je Hristos Andjeo?
Adriane, ako ti tako verujes, onda se vidi da si bio Jehovin svedok, a ja tako ne verujem niti sam ikada tako nakaradno verovao. Hristos nije andjeo, nego Bog i Spasitelja sveta.
Adriane, mi smo to toliko puta objasnili i znamo da je to tebi jasno, nego pokusavas da podvalis neistinu Adventistima sto nije posteno sa tvoije strane.


Ipak ti zelim sve najbolje



Postrovanje brate Gero,
Slazem se sa tobom da je tema Adventisti i da bismo trebali diskutovati o ucenju Adventidsticke crkve.
Ali, zar nisi do sada uocio, da je Sarrdy u vise navrata pokusao da podvalki adventistima i da im pripise lazi koje im ne pripadaju?
Sta bismao onda mi trebali da radimo? Da cutimo i dozvolimo da Sarrdy siri lazi umesto istine?

Sarrdy je sastavio listi navodnih 26 adventistickih jeresi.
Sta ti kazes da li su to zaista jeresi?

Cime ces ti dokazati da adventisti zbilja uce da je nemoguce biti krsten Svetim Duhom bez vodenog krstenja?
Sarrdy je to nazvao adventistickom jeresi, a adventisti uopstre tako ne uce i ne veruju.
Zasto brate Gero ti nikad nisi opomenuo Sarrdya da ne iznosi neistine koje pripisuje Adventistima?

Gero, slazes li se ti sa Sarrdyiem da adventisti uce da je Dah zivotniu koji je Bog prilikom stvaranjadao coveku, onbican vazduh i da se one ne vraca Bogu. Verujes li ti da adventisti zbilja tako nakaradno veruju?

Ovo je samo pocetak, icicemo mi i dalje.
Pa onda kazi nam da li je to spomovanje ako mi pokusavamo da otvorimo oci ne samo ucesnicimsa fporuma nego i Sarrdyu?

Zar zbilja mislis da o ovome ne bi trebalo diskutovati na temi Adventisti iako je ove neistine Sarrdyi izneo?

Zelim ti sve najbolje

[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Nema potrebe više po 100 puta da odgovaraš na istu stvar. Rekao si šta si imao.
To je SMIŠLJENI SPAM, jer je ovo toliko BEZNAČAJNA STVAR, a ti po sistemu ,, [/FONT]
[FONT=&quot]Gutaš kamilu, a cediš komarca[/FONT][FONT=&quot]’’ radiš ovo.[/FONT]

[FONT=&quot]Pa mi ovde imamo JERESI KOJE LJUDE VODE U PAKAO, a ti se uvati jedne totalne gluposti i sitnice ![/FONT]
[FONT=&quot]A i odgovorio sam ti svaki put, a evo i sad ću. Ali ću odog puta memorisati ovaj odgovor – I svaki sledeći put kada opet počneš SPAMOVATI temu sa ovom totalnom glupošću i sitnicom, sledi ti ovaj Copy/ Paste odgovor:[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]1.[/FONT][FONT=&quot] To o čemu ti govoriš NEMA NA LISTI ADVENTISTIČKIH JERESI:[/FONT]

#2867; str.287
[FONT=&quot]
[FONT=&quot]Ovde imate 28 JERESI Adventista Sedmoga Dana.[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]Po tome se vidi koliko je ovo beznačajna stvar, a imamo mnogo važnijih i većih stvari koje nismo rešili;[/FONT]

[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]2.[/FONT][FONT=&quot] To je STARA, jeres koju smo odavno razrešili, i nije moja već pastora Adventističke Crkve, kome znam i ime i prezime ! Ona se ne nalazi na ovoj listi jeresi jer nije Adventne Crkve, već pojedinaca u okviru nje.[/FONT]

[FONT=&quot]I rekao sam ko mi god ne veruje, neka mi se obrati na PP ili dođe do mene, odmah ga vodim da to i proverimo ![/FONT]
[FONT=&quot]Bog mi je svedok da govorim istinu !!![/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot]3[/FONT][FONT=&quot].[/FONT][FONT=&quot] Da li se u PAKAO ide zbog 27 ili 26 jeresi. Ili možda zbog 1 !?[/FONT]

[FONT=&quot]Ja ti tvrdim, a i Pismom je to veoma lako dokazati da i zbog 1 se ide u PAKAO. Ako tako učiš sebe i druge.[/FONT]
[FONT=&quot]Pa ti se stalno pozivaš na DEKALOG. Onda on za tebe ne važi kod [/FONT][FONT=&quot]9[/FONT][FONT=&quot]-[/FONT][FONT=&quot]Т[/FONT][FONT=&quot]e zapovesti:[/FONT]

2. Мојсијева 20, 16. Не сведочи лажно на ближњег свог.

[FONT=&quot]Jer kada ti je toliko stalo da razrešiš jednu više NEPOSTOJEĆU , napuštenu, JERES Adventističke Crkve, a ostalih 26 se ne dotičeš znači da ti prećutno priznaješ ostale. ALi se u PAKAO ne ide zbog 26 JERESI već 27[/FONT][FONT=&quot] ![/FONT][FONT=&quot][/FONT]

[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]4.[/FONT][FONT=&quot] Koliko su samo puta Adventisti menjali samo svoja mišljenja i učenja – To se ni broj ne zna. O tome nećeš reči ni reč. Koliko si puta pitan o ABORTUS, o tome nećeš reči ni reč, koliko puta smo te pitali za KRUCIJALNE STVARI u vezi Adventista nisi NIKADA ODGOVORIO, a za jednu NAPUŠTENU, NEPOSTOJEĆU, BIVŠU JERES nekog vašeg pastora, koji je i danas zagovara, ćeš potrošiti 100 postova.[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]A koje ustalom i nema na listi JERESI adventne Crkve koju sam vi[e puta dao u par poslednjih mojih postova.[/FONT]
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
quote_icon.png
Prvobitno napisao Adrian BG
Да ли сви адвентисти признају Алаха или је то произвољно? Какав је званични став "водећег тела" по том питању?


Ово је 4-5 пут да постављам ово питање и нема одговора.
Уместо одговора - СПАМ шта је Црква и да је то црква адвентиста. Коментар који је био 1000 (000...) пута у потпуно истом садржају, од речи до речи.

"Adriane, pa kakve veze ima to tvoje trojanstvoi sa temom Adventisti?
Sta mislis da li bi to moglo biti pravo spamovanje?"

Има, како нема. Тако и ви пласирате ваше "Тројанце" (јереси) на потпуно исти начин. Као ниси разумео, много се правиш невешт као и код овог избегавања одговора. Овде пишеш о наводним Шардијевим јересима, а имаш тему за то. Значи да спамујеш и даље само да не одговориш конкретно. С обзиром да си ти неки функционер у својој дружини, сигурно је да знаш одговор.

Adrian BG;1070376[COLOR=#000080 je napisao(la):

Када се члану одређеног култа и покаже да то што говори није тачно,
правиће се да ништа није видео. Следи стандардан пост са њиховог сајта или из ПДФ-а, само ради спама или скретања теме. То што се види као да се не види. А како и да покажу аргументом када морају поново да се успротиве Библији, на коју се наводно позивају? Не могу никако.

Кренуће са оптужбама да их мрзите, прогоните (што су их и наплашили да ће бити), да имате некакву мисију против њих и остале глупости. А
не виде да они већ деценијама пљују по вашој цркви говорећи да је паганска, то као да не постоји. Када испуцају сва могућа вређања, иако се контролишу колико-толико, онда креће игнорисање. То је највећа заједничка црта "сведока" и адвентиста. Поред тврдње да је Исус Михаило, овде су им тактике деловања (на интернету) потпуно исте.


После кажи да није истина.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Нисам заједљив, већ самог себе сада оспораваш. Што такав коментар ниси упутио Мики? Јер је он тобоже "угрожена страна". Свима је већ јасно да си покушао више пута да нас неколико "спустиш на земљу", по твом сагледавању ствари. За тебе је ово форум где се људи друже и пишу нешто да убију време, док је за нас ово веома битно. Зашто битно? Јер имамо толики број култова који харају и заводе људе, а да их бар уче основама хришћанства, па и некако.

То су сви они који су најављени у Христовим пророчанствима какви ће лажни пророци, учитељи, и "месије" долазити, а видимо јасно да су нас и апостоли много пута упозоравали. Толико је битна ставка да нема посланице где се то не спомиње. Као што рекох, са јересима су се борили први хришћани, са јересима се боре и данас. А по твом виђењу где ко припада нема никакав значај. Или је нешто библијско учење, или је извртање Библије. Нема трећег.
Hej, bre, razumiješ li ti srpski? Ne napisah li da nisam vidio Mikin komentar u njegovom postu, nego u Gerinom? Citirao sam Geru, i ispalo je da samo njemu odgovaram, ali to je posve nebitno, jer se moj komentar odnosi na sve vas, a to sam naglasio i u samom komentaru.
Što se tiče tvoje priče kako ko doživljava ovaj forum, potpuno je besmislena. Ne možeš ti određivati niti zahtjevati kako će ko doživljavati forum, niti u tom smislu stavljati bilo kakve primjedbe.
Назвао си ти нас много пута свакаквима. Те да смо ван реалности, погубљени, изгубљени, и да се не присећам. То никако није неутрално мишљење, већ јасна констатација коју ти дајеш о другим људима. Зато се тако и залећеш да нас "укориш". Ти мене селектујеш као нереалног и заглупљеног човека, а у својој ароганцији не видиш да ти друге аргументе сем оспоравања и немаш. Испразни се оквир безбожников и он остаје да прикупи опет исту муницију и да исто поново испуцава. Сигурно да би ти било лепо да напустимо форум па да и даље пљујеш по Богу на миру? Велики би ти терет спао, овако мораш да нас трпиш. Мука је то велика...
Koga vas sam nazivao svakakvima? Ne podmeći i ne govori neistine. Ako tebi uputim neku primjedbu, ti nisi pravoslavlje. Osim toga, i izmišljaš i umišljaš. Ja ne pljujem po Bogu, niti sam ti nekada rekao da si zaglupljen. To su tvoje izmišljotine koje su rezultat tvoje paranoje i umišljenosti da su svi protiv tebe, odnosno protiv onoga što ti zastupaš.

I ovdje nisam tema ja. Ako imaš bilo kakve primjedbe na moj rad, obrati se administraciji Foruma.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Један пост ми је "испарио", а био је објављен овде.

Nije ti post ispario, nego sam ga ja pobrisao. Jurivaka ne može biti tema niti predmet tvojih ili bilo čijih drugih rasprava, pogotovu ako to ne želi. Rekao sam ti, obrati se administraciji ako imaš primjedbe na rad urednika.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Donbro jutro brate Adriane,
izgleda da si ovoga jutra ustao na levu nogu pa si vrlo mrzovoljan.

Ako je Jurivaka bezbozniuk, kako si ga nzvso, pa zar mi hriscani tako treba da se postavimo preme ljudima bili nevernici ili vernoici?
Kakvu sliku o tom nasem hriscanstvu moze imati jedan nevernik posle voakvog pristupa i napada?
Kakvu vest si mu preneo da bi i ono poverovao kao i ti i mozda postao hroiscanin?

Je li to svetlost koju ti kao hriscanin prenosis u ovom mracnom svetu?

Sve najbolje


Adrian kao papagaj bezbroj puta ponavlja isto:
2947
icon1.png
25-12-2012 09:29


quote_icon.png
Prvobitno napisao Adrian BG
Да ли сви адвентисти признају Алаха или је то произвољно? Какав је званични став "водећег тела" по том питању?
Ово је 4-5 пут да постављам ово питање и нема одговора.

Odgovor:
Adriane, koliko puta ja treba tebi da odgovorim na ovo pitanje?
Odgovorio sam ti najmanje deset puta.

Jesam li ti lepo napisao da je Alah na Arapskom jeziku ono sto je u srpskom BOG.
Drugo, zar ti nism naveo iz Recnika stranih reci i izraza od Vujaklje gde covek jasno kaze da je Alah pravi BOG.

Da li si ikad citao Kuran? Da li ti je poznato da i muslimani veruju da je Bog Stvoritelj, da ce da sudi svetu i da ce da vaskrsne one koji mu sluze? Pa to so osobine pravog Boga, a ne nekog krivog ili zamisljenog.

Evo sta pise u Kuranu: "Kako mozete da ne verujete u Alaha kad ste bili bez zivota i On vas je doveo u zivot; tada On ce uzrokovati da umrete, i on ce vas ponovo dovesti u zivot i tada Njemu cete se vratiti. On je taj koji je sve stvorio za tebe sto se nalazi na Zemlji. Onda se upravlja prema Nebu (On je iznad svih stvorenja), stvorio je sedam nebesa i svima je poznat." (moj prevod). Kuran, sura 2,28.29.

Prema tome, neposteno je osudjivati muslimane da veruju u laznog Boga, oni veruju u pravog Boga stvoritelja sveta sto i jeste.
Drugo je putanje, da li muslimani u svim detaljima veruju u Boga ispravno ili onako kako mi hriscani verujemo?
Svakako da postoje ralike u veruvanju, ali uvek je u pitanji istoi Gospod Bog Stvoritelj i Upravitelja vasione.

Na tvoje pitanje:
Да ли сви адвентисти признају Алаха?

Odgovor: Mi Srbi i Hrvati priznajemo Gospoda Boiga Stvoritelja i Spasitelja i nikad ga nismo nazivali Alahom, jer nismo Arapi.
Ako ovo isto pitanje postavite nasoj braci Arapima, koji su postali adventisti, od njih ces sigurno dobiti pozitivan odgoibvor.

I molim te Adriane, nemoj vise da nas zamaras sa tim tvojim glupoostima i predrasudama.
Nije posteno ni muslimane da okrivimo da su ono sto nisu.



Sve najbolje


Mikane napisao si post koji ni sam nisi razumeo!jer ti nisi cak razumeo ni ovaj post

Vanhelisngu,
izvinjavam se pogresio sam.
Nije to mouj post, nego je to jedno od verovanja Hriscanske adventisticke crkve broj 11.
Tako Advemntisti gveruju o Crkvi.
Ovim sam dokazao da nije istinsa ono sto Sarrdy tvrdi da Adventisti veruju da su oni JEDNINA Bozja crkva na Polanerti.
Vidite da mi verujemo da je Bog imao svoje sluge od Avelja pa do danas i oni su bili isto Crkva kao i mi sto smo.

To sto si ti naveo da Tora ne vazi za hriscane, nema nikakve veze sa oivim pitanjem, a nisi u poravu, jer u Tori je i Bozji zakon, a ako njega odbaciuje i Boga odbacujes.

Sve najbolje
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top