Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
[FONT=&amp]Iz tvog obimnog posta mogu zaključiti sledeće:[/FONT]

[FONT=&amp]1.[/FONT][FONT=&amp] Čist spam, kao suza. Ovde nikog ne interesujem ja, već Adventizam. To su ti ljudi i više puta naglasili. Pre svega zato što je ovo tema ,,ADVENTIZAM’’, a ne ,,Šardizam’’.[/FONT]

Tako je, ali zar ti ljudi umesto lazi ne bi zeleli da znaju istinu?
Ni mene ne zanima Sarrdy, ali me i te kako zanima da li je Sarrdy o Adventistima rekao istinu ili laz? A posto sam dokazao da si izneo laz, onda od tebe ocekujemo izvinjenje.

----------
[FONT=&amp] 1.1. Druga stvar ja mojom naukom, nikog ne mogu odvesti u pakao. A vi vašom možete MILIONE.[/FONT]

A AKO IZNOSIS NEISTINU, MOZE LI NEISTINA IKAOGA ODVESTI U Raj?
-----------
[FONT=&amp] 1.2. Treća stvar Šardizam ne može nikom uzeti NEKRETNINE; DESETAK i NOVČANE PRILOGE. A tvoja Crkva može . Uostalom zato je i jedna od najbogatijih Crkava na Planeti. Može uzeti BILIJARDE.[/FONT]

U pravu si. Adventristicka crkva nije usvojila ljudki prosjacki sistem odrzananja Crkve, nego biblijski. Ako je Bog preko svojih proroka rekao da je to najbolji istem, primedbu uputi Bogu i prorocima, a ne meni.
------------------
[FONT=&amp] 1.3. S obzirom da smo ovde pod Nikovima, a ne pod imenom i prezimenom, mnogi, a najverovatnije i svi nikada neće mene ni videti, niti čuti. Tako da im nikakava opasnost ne preti od mene. Dok Adventističkom prevarom je prebukiran Internet. I lov na ljudske duše se danas uvukao toliko da ne može skoro proći ni nedelja dana, a da te Adventisti negde ne zavrbuju.[/FONT]

A to znaci da si i ti biuo zavrbovan u neku sektu u kojoj nisi uspeo da se plasiras i postignes svoj sebicni cilj pa zato si toliko besan.

---------------
[FONT=&amp]2.[/FONT][FONT=&amp] Za teoriju da krštenje Svetim Duhom, ne može se desiti, pre vodenog sam ti odgovorio više puta. Ali ga ti, bar po tvojim postovima, nisi ni pročitao.Pa da ga ponovim.[/FONT]
[FONT=&amp] 2.1. Ja sam to čuo od PASTORA Adventističke Crkve.[/FONT]
[FONT=&amp] 2.2. Kaži mi zašto bih ja to izmislio [/FONT][FONT=&amp]?[/FONT][FONT=&amp] Jer i JEDNA JERES te vodi u PAKAO, a ne 26 ili 27. To je asolutno sve jedno. Ako misliš da nije – Odgovori – Koja je razlika ako Crkva ima 26 ili 27 JERESI ![/FONT][FONT=&amp]? [/FONT][FONT=&amp] Tako da ja apsolutno nisam imao ni jedan razlog to izmisliti.[/FONT]

Sarrdy, da je istina da si to cuo od padstora, zasto bi nas slao u knjizaru da trazimo odgobvor?
Kad sam zatrazio knjigu, stranicu, autora i izdavaca, izgovarao si se da je to nemoguce pronaci jer imaju hiljade naslova knjihga. Zasto si nas onda slao da idemo u Adventisticku Crkvu da od njih trazimo odgovor?
Vidis da svi ti tvoj manevri i lutanje dokazuju da je ta tvoja izjava lazna. Nisi ti to ni cuo od bio koga pastora, nego si izmislio da bi ti lista bila duza i uverljivija.


Sta je tebe rukovodilo da iznosis lazi, ja to ne znam niti mora da znam. Cinjenica je da si izneo neistinu. Ako si to cuo od nekoga, zasto to od pocetka nisi rekao i pitao Adventiste da li je to istina, nego si to nazvao jeres?
Najlakse je negoga nazvati jeretikom a pogotobvo ako je neko i sam jeretik.


[FONT=&amp] 2.3. Kad smo već kod broja JERESI, na listi ih sada imaš više – 28 [/FONT][FONT=&amp]![/FONT][FONT=&amp] I bez ove navedene. Što pokazuje da ja nisam imao nikakav razlog da tako nešto izmislim. A i napomenuo sam par puta. Ko mi ne veruje, odmah ću ga uputiti kod PASTORA koji zagovara taj nauk. [/FONT]
ODLICNO! JA TI NE VERUJEM, JER SI NAS MNOGO PUTA OVDE POKUSAO DA PREVARIS. DAJ MI PODATKE O TOMA PASTORU.

[FONT=&amp]3.[/FONT][FONT=&amp]Adventisti BIBLIJOM NEMAJU AMA BAŠ NIKAKVU ŠANSU ODBRANITI SVOJE JERESI, i upravo iz tog ratloga prelaze na SPAM ili DISKREDITOVANJE sagovornika. Uvek i na svim temama se tako ponašaju prema iznosiocima ISTINE O ADVENTIZMU.[/FONT]

Skoro da je tako samo malo drugacije. Adventisti su hriscani koji su za ozbiljno prihvatili Bibliju kao vodoc svoga verovanja i zivota. I ugvek su spreni da Biblijom odbtrane istinu. Nego tesko je sa takvima kao sto je farisej Sarrdy. On na sve nase odgovore is Biblije, smao kaze: "To je staoi zavet", i to je sve. A kad on zeli svoje kleveter da dokaze onda slobodno navodi iz cele Biblije. Zar to nije farisejstvo. Koliko puta si izjavio da odbacijes ceo Stari zavet?
Pa onda o kakoj Bibliji ti govolris i u sta verujes?


[FONT=&amp]Umesto da govore o Adventizmnu i o navodnim JERESIMA svoje Crkve i da to brane Biblijom. Oni će sve učiniti na temi ,,Adventizam’’, da se o ovim dvema stvarima ne postira. Prelaziće i na slamčice spasa, i na istoriju, i na filozofiju i neće vam odgovoriti na pitanja o Adventizmu nikada. Ama baš sve će uraditi da do toga nedođe.[/FONT]
[FONT=&amp]Što je odličan pokazatelj kakvi su to vernici.[/FONT]

Sarrdy, znamo mi da je za tebe velika sramota sto si doziveo na ovoj temi. Mislio si da smo mi nekakvi patuljci i neznalice pa si pokusao da nam podvalis lazi umesto istine. Sada bi zeleo da tvoje neistine prihvatimo i cutimo, tebi bi to mnogo godilo, Ali mi smo ovde da iznesemo istinu. Da si i ti kojom srecom izneo istinu mi bi smo se sa tobom radovali, ali izneo si neistinu i ti bi zelo da o njoj i njenom nosiocu forum nista ne zna.
SAjde objasni nam, zasto si izneo lazi? Zasto od pocetka nisi rekapo da si to cuo od nekog pqastoora, doa njego0vo iume, crkvu, mesto, adresu, Email? Nego si to kukaviucki sve zamotaoi moislewci da niko nije toliko bar mudar da prozre tvoje podvale.


[FONT=&amp]4.[/FONT][FONT=&amp] Ja nevidoh nikog na ovom forumu da je IKO PRIHVATIO Adventizam. A pronašao sam najmanje troje koji su ga ODBACILI. Tako da i pored ove prljave igre, opet ništa nije VREDELO. Ljudi polako saznaju ko su Adventisti. A vidim da je ta tendencija i u Svetu. Tako da sam siguran da ćete za par godina proći kao Jehovini svedoci. Razgolićeni 100


[/FONT]
Ceo svet zna ko su Adventisti. Adventisdti nisu JS, kod njih nema nikakve tajne. Javnost zna u sta Adventisti veruju i kako zive. Svaki onaj koji zeli das epridruzi crkgvi pre krstenuja treba da se upozna sa svim verovanjima Crkve, to mora da zna pre nego donese odluku da se bude deo Bozjeg narod. Zato nemas ti nista novo da otkrijes svetu, sve sto postoji dato je na uvoid javnosti. Nasa verovanja su ostampana i svako ih moze imati. A taj posao koji si ti prihvatio nije nikakva novaost, to je jos na nebu poceo buntovnik i "progonoiteluj" Bozjeg naroda, sotona. Pa ti bratko razmisli ciji si poslanik i kakvu misiju vrsis na zemlji? Najlakse je biti klevetnik.

[FONT=&amp]5.[/FONT][FONT=&amp] Danas ako uđete u Adventističku Crkvu, i pitate starije vernike, da li je Crkva punija danas ili pre 15-20 godina, dobićete odgovor – pre. A danas ih ima najmanje duplo više. Barem tako oni kažu. ali pošto je to najlukavija Crkva na svetu, treba i taj broj vernika uzeti sa rezervom. Poznavajući adventizam. Oni su spremni na sve. Ničega se ti vernici ne libe. Svaka čast izuzecima. Ima i tu predivnih ljudi, ali jako malo.[/FONT]

Posto si ti bio deo te Crkve, to sam odajes, onda svakako mora biti istina da si ti i bio takav vernik, zato se nisi u njoj ni mogao dugo zadrzati. Ti samo zelis da su nase crkve prazne, ali se grdno varas. Moguce je da su se ljudiu iselili iz nekog podrucja, kao pravoslavni sa Kosova, pa otisli u drugo mesto gde im bolje odgovgara i moze se naci da je neka crkva i zatvorena, ali pogledaj statistiku i vidi koliko novih crka se otvara u svetu.
Da li ti je poznato da se u proseku svakoga dana Crkvi pridruzi oko 3000 novih vernika? I ti se nadas da ces to da zaustavis. Grdno se varas. Bog vodi svoje delo i blagosilja svoj naroid nebeskim blagoslovima, a neprijatelji samo mogu da skrgucu zubima i da nas klevetaju i to im je sve.
[FONT=&amp]OK. Pošto je ova tema spamovana milion puta ja više neću da je spamujem.[/FONT]
[FONT=&amp]Da odgovaram na Farisejeve gluposti neću. Hoću samo ČISTU ADVENTISTIČKU NAUKU DA IZNOSIM.[/FONT]
[FONT=&amp]Jer ako je Farisej lukav kao lisica, i ja sam lukav kao zmija a bezazlen kao golub [/FONT][FONT=&amp]![/FONT]

[FONT=&amp]Znači imaš još jednu ponudu, a ako ne prihvatiš – znam ja kako treba sa takvim slugama kao što si ti – BIBLIJA i ISTINA !!! [/FONT][FONT=&amp]To vas brzo i ogoli i raskrinka.[/FONT]
[FONT=&amp]
Prema tome :[/FONT]

[FONT=&amp]Ti smatraš da sam ja sve to što ti kažeš. Ja smatram da si ti farisej i ono sve to ja kažem......[/FONT]
[FONT=&amp]Mi pripadamo različitim svetovima.[/FONT]
[FONT=&amp]Ti imaš svog boga koji te vodi, ja imam svog, a posle suda ćemo videti ko će završiti u PAKLU, a ko u raju. Ovde i sada niko nikog neće ubediti u svoje.[/FONT]
[FONT=&amp]Niti mene možeš ubediti u tvoje, niti ja tebe u moje. A SPAMUJEMO temu, što nije po pravilniku forume sf-a ![/FONT]

[FONT=&amp]Znači u ovoj situaciji imamo samo 4 opcije:[/FONT]

[FONT=&amp]1.[/FONT][FONT=&amp] Da i dalje SPAMUJEMO temu osuđujući ti mene, i ja tebe, dok se Jurivaka ne smiluje i kaže :,,[/FONT][FONT=&amp]staff upozorenje[/FONT][FONT=&amp], E ljudi ! Pa da li vi znate na kojoj ste temi. Ovo je tema Adventizam, a ne ko će gde završiti posle suda Božijeg.....’’[/FONT]

[FONT=&amp]2.[/FONT][FONT=&amp] Da se vratimo temi i BIBLIJOM pokušamo dokazati ostalima (jer čisto sumnjam da ćemo jedan drugom) da li je ovih 28 stavki koje sam ja izneo ZAISTA JERES Crkve Adventista sedmoga dana, ili moja ZABLUDA ! A i nove ako se pojave, ili bilo šta drugo, ako nekog zanima .....[/FONT]

[FONT=&amp]3.[/FONT][FONT=&amp] Da se povučemo sa teme Adventizam. Ili ti ili ja ili oboica.[/FONT]

[FONT=&amp]4.[/FONT][FONT=&amp] Da jedan od nas dvoice, nastavi sa najgorim SPAMOVIMA, INSINUACIJAMA i SVIM TRIKOVIMA, ne bi li nekako izazvao Jurivaku da ZAKLJUČA temu ADVENTISTI [/FONT][FONT=&amp]![/FONT]

[FONT=&amp]PETA OPCIJA PRAKTIČNO NE POSTOJI. [/FONT]
[FONT=&amp]U glavama ljudi možda ima još 5 ali PRAKTIČNO su samo ove 4 u opticaju.[/FONT]

[FONT=&amp]Ja sam isključivo ZA DRUGU OPCIJU. [/FONT]

[FONT=&amp] Četvrta u mom slučaju je apsolutno nemoguća i neželjena i praktično ne podržavajuća.[/FONT]
[FONT=&amp] A PRVA i TREĆA samo u krajnjoj nuždi ako sam primoran. I nevoljno ću ih prihvatiti.[/FONT]

[FONT=&amp]A ti Miko 32 [/FONT][FONT=&amp]?[/FONT][FONT=&amp] Za koju si ti opciju [/FONT][FONT=&amp]?[/FONT]
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
NASTAVLJAMO SA SARRDIJEVIM JERESIMA

Vec smo ustanovili da je Sarrdy po pitanju krstenja Svetim Duho pod brojem 6. izneo neistinu o adventistickom verovanju.

Pod brojem devet Sarrdy je izjavio da adventisti ovako veruju:

9 Čovečiji DUH – Je vazduh. Ništa smišljeno, inteligentno, važno ;

Jas am mu na to odgovorio:

Stani covece dokle ces iznositi neistinu? Ko je rekao da je dah ili duh coveciji VAZDUH?
Trazimo od Sarrdya dokaz ili ce cutanjem posvedociti da iznosi lazi.
Na ovo Sarrdy jos nije dao nikakav odgovor. Cuta nje je odobravanje.

Prava si ti besmilisca. DAH ILI DUH ZIVOTNI NIJE VAZDUH. To je deo od koga se sastoji covek koji mu je dat prilikokm stvaranja.
“I stvori Bog coveksa od praha zemaljskoga i dunu mu u nos duh zivotni i podsta covek dusa ziva.” 1. Mojdsijeva 2,7.
Materija je unistiva. A duh koji Bog daje je neunistiv u njemu je izvor zivotra.
Kada je Bog spojio dah zivotvi sa mrtvom materijom, rezultat spajanja je bio da je nastala ziva disa. Priliukom smrti desava se obrnuti proces.
Vidite da Sarrdy uopste ne zna sta pise u Bibiliji. Koja ga sila nagoni da iznosi neistinu ptred ljudima?


To je jos jedna neistina koju je Sarrdy smuceno pripisao Adventistima.

OD SARRDYA TRAZIMO DA FORUMU DOKAZE DA ADVENTISTI UCE I VERIUJU DA JE DAH ZIVOTNI VAZDUH? AKO NAM NE DOKAZE DA TO ADVENTISTI UCE, TO CEMO DODATI JOS JEDNU BROJKU LAZIMA KOJE JE SARRDY IZNEO.

CEKAMO NA SARRDIJEV ODGOVOR.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
NASTAVLJAMO SA SARRDIJEVIM JERESIMA

Vec smo ustanovili da je Sarrdy po pitanju krstenja Svetim Duho pod brojem 6. izneo neistinu o adventistickom verovanju.

Pod brojem devet Sarrdy je izjavio da adventisti ovako veruju:

9 Čovečiji DUH – Je vazduh. Ništa smišljeno, inteligentno, važno ;

Jas am mu na to odgovorio:

Stani covece dokle ces iznositi neistinu? Ko je rekao da je dah ili duh coveciji VAZDUH?
Trazimo od Sarrdya dokaz ili ce cutanjem posvedociti da iznosi lazi.
Na ovo Sarrdy jos nije dao nikakav odgovor. Cuta nje je odobravanje.

Prava si ti besmilisca. DAH ILI DUH ZIVOTNI NIJE VAZDUH. To je deo od koga se sastoji covek koji mu je dat prilikokm stvaranja.
“I stvori Bog coveksa od praha zemaljskoga i dunu mu u nos duh zivotni i podsta covek dusa ziva.” 1. Mojdsijeva 2,7.
Materija je unistiva. A duh koji Bog daje je neunistiv u njemu je izvor zivotra.
Kada je Bog spojio dah zivotvi sa mrtvom materijom, rezultat spajanja je bio da je nastala ziva disa. Priliukom smrti desava se obrnuti proces.
Vidite da Sarrdy uopste ne zna sta pise u Bibiliji. Koja ga sila nagoni da iznosi neistinu ptred ljudima?


To je jos jedna neistina koju je Sarrdy smuceno pripisao Adventistima.

OD SARRDYA TRAZIMO DA FORUMU DOKAZE DA ADVENTISTI UCE I VERIUJU DA JE DAH ZIVOTNI VAZDUH? AKO NAM NE DOKAZE DA TO ADVENTISTI UCE, TO CEMO DODATI JOS JEDNU BROJKU LAZIMA KOJE JE SARRDY IZNEO.

CEKAMO NA SARRDIJEV ODGOVOR.
[FONT=&quot]Kao što je Bog lako izašao sa sotonom, a i lako će na kraju, tako ću isto i ja lako sa Farisejom.[/FONT]
[FONT=&quot] Znači ne želiš da odgovoriš na ovaj moj post :[/FONT]
[FONT=&quot]Znači u ovoj situaciji imamo [FONT=&quot]samo[/FONT] [FONT=&quot]4[/FONT] opcije:[/FONT]

[FONT=&quot]1.[/FONT][FONT=&quot] Da i dalje SPAMUJEMO temu osuđujući ti mene, i ja tebe, dok se Jurivaka ne smiluje i kaže :,,[/FONT][FONT=&quot]staff upozorenje[/FONT][FONT=&quot], E ljudi ! Pa da li vi znate na kojoj ste temi. Ovo je tema Adventizam, a ne ko će gde završiti posle suda Božijeg.....’’[/FONT]

[FONT=&quot]2.[/FONT][FONT=&quot] Da se vratimo temi i BIBLIJOM pokušamo dokazati ostalima (jer čisto sumnjam da ćemo jedan drugom) da li je ovih 28 stavki koje sam ja izneo ZAISTA JERES Crkve Adventista sedmoga dana, ili moja ZABLUDA ! A i nove ako se pojave, ili bilo šta drugo, ako nekog zanima .....[/FONT]

[FONT=&quot]3.[/FONT][FONT=&quot] Da se povučemo sa teme Adventizam. Ili ti ili ja ili oboica.[/FONT]

[FONT=&quot]4.[/FONT][FONT=&quot] Da jedan od nas dvoice, nastavi sa najgorim SPAMOVIMA, INSINUACIJAMA i SVIM TRIKOVIMA, ne bi li nekako izazvao Jurivaku da [FONT=&quot]ZAKLJUČA[/FONT] temu ADVENTISTI [/FONT][FONT=&quot]![/FONT]

[FONT=&quot]PETA OPCIJA PRAKTIČNO NE POSTOJI. [/FONT]
[FONT=&quot]U glavama ljudi možda ima još 5 ali PRAKTIČNO su samo ove [FONT=&quot]4[/FONT] [FONT=&quot]u[/FONT] [FONT=&quot]opticaju[/FONT].[/FONT]

[FONT=&quot]Ja sam isključivo ZA [FONT=&quot]DRUGU[/FONT] OPCIJU. [/FONT]

[FONT=&quot]Četvrta[/FONT][FONT=&quot] u mom slučaju je apsolutno nemoguća i neželjena i praktično ne podržavajuća.[/FONT]
[FONT=&quot]A [FONT=&quot]PRVA[/FONT] i [FONT=&quot]TREĆA[/FONT] samo u krajnjoj nuždi ako sam primoran. I nevoljno ću ih prihvatiti.[/FONT]

[FONT=&quot]A ti Miko 32 [/FONT][FONT=&quot]?[/FONT][FONT=&quot] Za koju si ti opciju [/FONT][FONT=&quot]?[/FONT]
[FONT=&quot]Ali nismo mi blesavi – Jasno je KAO DAN:[/FONT]
[FONT=&quot]Izabrao si opciju 1.[/FONT]
[FONT=&quot]OK, ja nisam za SPAM. Zato idem samo dalje – Ono što Fariseju nikako ne odgovara – ISTINA i Biblija.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]A usput samo da ga pitam još nešto za kraj – A gde ti nađe u jeresima to tvoje krštenje Svetim Duhom. Jer niti ga ima u listi JERESI ADVENTISTA SEDMOGA DANA, niti ga ja zagovaram, već VAŠ PASTOR.:[/FONT]
[FONT=&quot]#2867; str.287[/FONT]
[FONT=&quot]
[FONT=&quot]Ovde imate 28 JERESI Adventista Sedmoga Dana.
U jednom im skidam kapu. Majstori su lukavstva ! Bez konkurencije.
Videli ste kako nikada nisu hteli da odgovore na naša pitanja o ABORTUSU i VREMENU MILOST.
A takođe su i majstori da ove JERESI prikriju.

[FONT=&quot]Zato predlažem da se za svaku OTVORI posebna TEMA i polako da diskutijemo o svakoj ponaosob.[/FONT]
[FONT=&quot]A pošto ih sigurno ima još, molim i ostale da ih pokušaju otkriti, ne bi li ih dodali na ovaj spisak[/FONT]

Hvala[/FONT]
[FONT=&quot]

[FONT=&quot]DEO JERESI ASD – a[/FONT]

[FONT=&quot]1[/FONT] [FONT=&quot]–[/FONT] [FONT=&quot]NEDELJA[/FONT] – Je Žig zveri ;

[FONT=&quot]2[/FONT] [FONT=&quot]–[/FONT] [FONT=&quot]SUBOTA[/FONT] – Je Pečat Božiji ;

[FONT=&quot]3[/FONT] [FONT=&quot]–[/FONT] [FONT=&quot]SUBOTA[/FONT] – Dan od odmora obavezan za Hrišćane. A ne NEDELJA ili bilo koji dan u Nedelji;

[FONT=&quot]4[/FONT] [FONT=&quot]–[/FONT] [FONT=&quot]SUBOTA[/FONT] – Spasonosan dan za ulazak u [FONT=&quot]144.000[/FONT]. Samo su subotari 144.000 i izabrani iz vremena poslednjih dana, a ne tokom čitave istorije. Znači ovde imamo [FONT=&quot]2[/FONT] jeresi ;

[FONT=&quot]5[/FONT] [FONT=&quot]–[/FONT] [FONT=&quot]Adventistička Crkva[/FONT][FONT=&quot]Jedina prava Crkva na Svetu[/FONT] koju je Bog podigao da izbavi svet od propasti – evangelizirajući Božiju istinu. I upozoravajući ostatak sveta o skorom Hristovom dolasku. Dokaz za to im je Otkr. 14:6-12 (tkz, Trostruka anđeoska vest).

[FONT=&quot]6[/FONT] [FONT=&quot]–[/FONT] [FONT=&quot]ŽENE u Crkvi[/FONT][FONT=&quot]– Mogu obavljati istu službu kao i muškarci; Znači biti PASTORICE, KRSTITELKE, UČITELJICE, STAREŠINKE................[/FONT]

[FONT=&quot]7[/FONT] [FONT=&quot]–[/FONT] [FONT=&quot]PAKAO[/FONT] – Ne postoji. To je izmišljena kategotija. Pakao je ustvari čovečiji grob ili večna smrt; I grešnici posle suda idu u večnu smrt.

[FONT=&quot]8[/FONT] [FONT=&quot]–[/FONT] [FONT=&quot](ne)BESMRTNOST DUŠE[/FONT] – Odnosno da posle naše smrti se sa dva dela našeg tela (duha i duše) ništa ne dešava, a telo se raspadne u grobu. Odnosno do SUDA – nema ništa.;

[FONT=&quot]9[/FONT] [FONT=&quot]–[/FONT] [FONT=&quot]Čovečiji DUH[/FONT] – Je ništa smišljeno, inteligentno, svesno, važno. To je samo Božiji [FONT=&quot]DAH[/FONT], kojim nas oživljava.

[FONT=&quot]10–[/FONT] Ne možemo se spasiti ako konzumiramo [FONT=&quot]nečistu hranu[/FONT], [FONT=&quot]kafu[/FONT], [FONT=&quot]čaj[/FONT] sa teinom i [FONT=&quot]alkohol[/FONT]! To su 4 obavezujuće stvari za Hrišćane;

[FONT=&quot]11–[/FONT] [FONT=&quot]Noje[/FONT] je propovedao predpotopnim ljudima o nadolazećem potopu – U 1. Petr. 3:18-20, a ne Hrist predpotomnim duhovima koji su u TAMNICI;

[FONT=&quot]12–[/FONT] [FONT=&quot]SUBOTA[/FONT] je Dan Gospodnji – U Otkrivenju 1:10 ! A ne NEDELJA.

[FONT=&quot]13–[/FONT] [FONT=&quot]22.10.1844.[/FONT] – Hristov prelazak u Svetinju nad Svetinjama da je očisti – na bazi Danila 8- me i 9-te glave ;

[FONT=&quot]14[/FONT] [FONT=&quot]–[/FONT] [FONT=&quot]2 svedoka[/FONT] – Iz Otkrivenja 11:3 Su Stari i Novi zavet. I da se to odnosi na prošlo vreme, odnosno na vreme kada je Biblija bila zabranjivana za čitanje u periodu od 1260 godina;

[FONT=&quot]15–[/FONT] [FONT=&quot]Drugi jarac[/FONT] iz 3. Mojsijeve 16 – Je sotona ili prenosioc greha sotoni, koji uzima grehe na sebe i ide Azazaelu u pustinju da strada – Što je predslika sotoninig stradanja sa našim gresima u paklu.;

[FONT=&quot]16–[/FONT] [FONT=&quot]DESETAK[/FONT] – Obavezujući za Hrišćane ! A ne dobrovolni prilozi ;

[FONT=&quot]17–[/FONT] [FONT=&quot]Arhanđel Mihailo[/FONT] je Hrist ! – U nekim ulogama u planu spasenja, a ne posebna ličnost koja nema veze sa Hristom, osim da izvršava naređenja koja mu On da;

[FONT=&quot]18–[/FONT] [FONT=&quot]Svadba[/FONT] u [FONT=&quot]Kani[/FONT] Galilejskoj – [FONT=&quot]Jovan 2,10[/FONT] – Hrist nije pretvorio vodu u vino, a gosti su se [FONT=&quot]ponapijali od soka grožđanog ;[/FONT]
[FONT=&quot]19–[/FONT] [FONT=&quot]Hrist je 40 dana[/FONT] po vaskrsnuću [FONT=&quot]bio[/FONT] u '' [FONT=&quot]Proslavljenom telu[/FONT] '' – Zato ga učenici nisu mogli [FONT=&quot]prepoznati[/FONT]....Luka 24,16; Jovan 20,14; 21,4....... a ne u VIZUELNO PREPOZNATLJIVOM telu;

[FONT=&quot]20–[/FONT] [FONT=&quot]EGW[/FONT] i njena kompletan literatura im je Duh Proroštva – A to može biti samo Isus (Otkrov.19,10) ;

[FONT=&quot]21–[/FONT] [FONT=&quot]Jeresi EGW[/FONT] – Ovde nisu uključene jer ih ima na stotine ! I ko će to sve popisati.;

[FONT=&quot]22–[/FONT] Mogu da se [FONT=&quot]UDAJU[/FONT] i [FONT=&quot]ŽENE[/FONT] – Iako su im prethodni supružnici živi ! Na bazi Mateja 19,9 ;

[FONT=&quot]23–[/FONT] [FONT=&quot]NEDELJU[/FONT] – Je [FONT=&quot]ustanovio[/FONT] car Konstantin i [FONT=&quot]Papa[/FONT] u IV veku kao dan od odmora, a do tada su Hrišćani svetkovali subotu !

[FONT=&quot]24–[/FONT] [FONT=&quot]VREME[/FONT] [FONT=&quot]MILOSTI[/FONT] – Od strane Boga prestaje da se izliva na SVE stanovnike Zemlje nakon izglasavanja svetskog dana od odmora – Tkz. NEDELJNI ZAKON. I to na one koji prihvate taj zakon;

[FONT=&quot]25–[/FONT] [FONT=&quot]CRKVA[/FONT] POSLEDNJEG VREMENA – Na bazi Otkrivenja 3:14-22 i Otkr. 14.

[FONT=&quot]26–[/FONT] [FONT=&quot]TEORIJA ZATVORENIH VRATA[/FONT] [FONT=&quot]– do 22.10.1844.[/FONT] – Spašavaju se SAMO ADVENTISTI, i niko DRUGI.
Danas napuštena teorija poput ne priznavanja Svetog Trojstva. Ali još uvek ima duboke korene u Adventistima. Jer se smatraju izabranom Crkvom i jedinom pravom.

[FONT=&quot]27–[/FONT] [FONT=&quot]Poseduju[/FONT][FONT=&quot]BOLNICE, u kojima njihovo osoblje, vrši[/FONT][FONT=&quot]ABORTUS.;[/FONT]

[FONT=&quot]28–[/FONT] [FONT=&quot]MILENIJUM[/FONT] će biti na Nebu, a za to vreme će Zemlja biti pusta i nenastanjena;
[/FONT]
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Људи, адвентисти морају да се држе те приче јер ако било коју ставку из своје збирке јереси признају, они неће имати разлог постојања. Неколико доктрина су "стуб носач" те секте и то никада неће признати да је криво тумачење Писма, иако је свима јасно да то што говоре је чисто извртање.

Ако се одрекну суботарења њих више нема, тј. лажно пророковање Хелене Вајт да је то Печат Божији пада у воду и самим тим читава моћна заједница губи смисао. Сваки култ ће бранити своје доктрине (читај јереси) иако им цео хришћански свет говори да нису у праву. До њих то не допире јер имају "мисију" које ће се држати или до смрти или до одбацивања јереси. Трећа могућност не постоји.

Много пута смо им предочили стихове где се јасно види да криво говоре и уче људе, али узалуд. Није узалуд због оних који прате и истражују о њима. Све и да им апостоли овде пишу они неће одвратити ногу од јереси, јер они дубоко верују да знају више и од апостола (рецимо: да је Исус Михаило). Они би и Петра и Јуду послали у своју школу са "предавањима".
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Iz prilozenog teksta mozemo videti da je apostolski sabor bio sazvan da raspravlja o obrednom ili ceremonijalnom zakonu i obrezanju, a nikako o moralnom zakonu deset zapovestina ciju vaznost kao uslov spasenja su ukazivali i Hristos i apostoli svuda u jevandjelju.

U samom savetu su izneti samo neki elementi odnosno pravila koja su odredjena za neznabosce u odnosu na obredni zakon osim deset zapovesti koje nisu pomenute a koje uz ove pomenute takodje imaju spasoosnu vaznost u novozavetnom periodu kako za Jevreje tako i za sve druge narode, jer uslovi spasenja su za sve jednaki.

"И неки сишавши из Јудеје учаху браћу: Ако се не обрежете по обичају Мојсијевом, не можете се спасти.
А кад поста расправа, и Павле и Варнава не мало се препираше с њима, одредише да Павле и Варнава и други неки од њих иду горе к апостолима и старешинама у Јерусалим за ово питање.А они онда спремљени од цркве, пролажаху кроз Финикију и Самарију казујући обраћање незнабожаца, и чињаху велику радост свој браћи.
А кад дођоше у Јерусалим, прими их црква и апостоли и старешине, и казаше све што учини Бог с њима, и како отвори незнабошцима врата вере.Онда усташе неки од јереси фарисејске који беху веровали, и говораху да их ваља обрезати, и заповедити да држе закон Мојсијев.
А апостоли и старешине сабраше се да извиде ову реч.

И по многом већању уста Петар и рече: Људи браћо! Ви знате да Бог од првих дана изабра између нас да из мојих уста чују незнабошци реч јеванђеља и да верују.

И Бог, који познаје срца, посведочи им и даде им Духа Светог као и нама.
И не постави никакве разлике међу нама и њима, очистивши вером срца њихова.

Сад дакле шта кушате Бога и хоћете да метнете ученицима јарам на врат, ког ни очеви наши ни ми могосмо понети?
Него верујемо да ћемо се спасти благодаћу Господа Исуса Христа као и они.
Онда умуче све мноштво, и слушаху Варнаву и Павла који приповедаху колике знаке и чудеса учини Бог у незнабошцима преко њих.
А кад они умукоше, одговори Јаков говорећи: Људи браћо! Послушајте мене.
Симон каза како Бог најпре походи и прими из незнабожаца народ к имену свом.

И с овим се ударају речи пророка, као што је написано:
Потом ћу се вратити, и сазидаћу дом Давидов, који је пао, и његове развалине поправићу, и подигнућу га,
Да потраже Господа остали људи и сви народи у којима се име моје спомену, говори Господ који твори све ово.

Богу су позната од постања света сва дела Његова;

Зато ја велим да се не дира у незнабошце који се обраћају к Богу;

Него да им се заповеди да се чувају од прилога идолских и од курварства и од удављеног и од крви, и што њима није мило другима да не чине.
Јер Мојсије има од старих времена у свим градовима који га проповедају, и по зборницама чита се сваке суботе.
Тада нађоше за добро апостоли и старешине са свом црквом да изберу између себе двојицу и да пошљу у Антиохију с Павлом и Варнавом, Јуду који се зваше Варсава, и Силу, људе знамените међу браћом.
И написаше рукама својим ово: Апостоли и старешине и браћа поздрављају браћу која су по Антиохији и Сирији и Киликији што су од незнабожаца.Будући да ми чусмо да неки од нас изишавши сметоше вас речима, и раслабише душе ваше говорећи вам да се обрезујете и да држите закон, којима ми не заповедисмо;
Зато нађосмо за добро ми једнодушно сабрани избране људе послати вама с љубазним нашим Варнавом и Павлом,

С људима који су предали душе своје за име Господа нашег Исуса Христа.
Посласмо дакле Јуду и Силу, који ће то и речима казати.

Јер нађе за добро Свети Дух и ми да никаквих тегоба више не мећемо на вас осim ovih potrebnih.

Да се чувате од прилога идолских и од крви и од удављеног и од курварства, и шта нећете да се чини вама не чините другима; од чега ако се чувате, добро ћете чинити. Будите здрави" ( dela apostola 15 poglavlje )
miku sam pitao podrobnije,a sad i tebe,posto stoji da je poenuto i kurvarstvo i preljuba ,a potom i je jedenje sa krvi te od udavljenog kao i idolstvo,da li idolstvo,kurvanje i preljuba spadaju u zakon ili u nestodrugo? kao i gde staviti od udavljenog i od sa krvi?
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
[FONT=&amp]OK. Pošto je ova tema spamovana milion puta ja više neću da je spamujem.[/FONT]
[FONT=&amp]Da odgovaram na Farisejeve gluposti neću. Hoću samo ČISTU ADVENTISTIČKU NAUKU DA IZNOSIM.[/FONT]
[FONT=&amp]Jer ako je Farisej lukav kao lisica, i ja sam lukav kao zmija a bezazlen kao golub [/FONT][FONT=&amp]![/FONT]


Sarrdy pa to i svi mi od tebe cekamo, ali ti ne iznosis istinu o Advemntistoima nego izmesanu sa laizima.
Pozivas se na Bibliju u koju ni sam ne verujes.
Mi ti govorimo o Bozjem zakonu, a ti ga odbacujes.
Postavio sam to mnoga pitanja na koja ne odgovarads, a zelis da nastavimo "diskusiju".
Nije to diskusiuja da ti iznosis neistine i na moja pitanja da ne odgovaras.
Gde su odgovori na pitanja koja sam ti postavio?

------------------

[FONT=&amp]Znači imaš još jednu ponudu, a ako ne prihvatiš – znam ja kako treba sa takvim slugama kao što si ti – BIBLIJA i ISTINA !!! [/FONT][FONT=&amp]To vas brzo i ogoli i raskrinka.[/FONT]

Ma to je bio tvoj cilj od pocetka i u pravu si sto si sam sebi dao ime "Proigonitelji" terorista, takvo ti ime i pripada.
Samo si naleteo na minu, pa umesto da nas ogolis sam si sebe ogolio.

------------------
[FONT=&amp]
Prema tome :[/FONT]

[FONT=&amp]Ti smatraš da sam ja sve to što ti kažeš. Ja smatram da si ti farisej i ono sve to ja kažem......[/FONT]
[FONT=&amp]Mi pripadamo različitim svetovima.[/FONT]
[FONT=&amp]Ti imaš svog boga koji te vodi, ja imam svog, a posle suda ćemo videti ko će završiti u PAKLU, a ko u raju. Ovde i sada niko nikog neće ubediti u svoje.[/FONT]
Zar ti zbilja misis da ti imas boljeg i drugacijeg Boga nego ja? Zasto si imenicu Bog napisao malim slovom?
Koji duh te tera da pakao napises velikim slovima a Raj malim? Da li je to zbog toga sto se paklu i nadas?

--------------
[FONT=&amp]Niti mene možeš ubediti u tvoje, niti ja tebe u moje. A SPAMUJEMO temu, što nije po pravilniku forume sf-a ![/FONT]

[FONT=&amp]Znači u ovoj situaciji imamo samo 4 opcije:[/FONT]

[FONT=&amp]1.[/FONT][FONT=&amp] Da i dalje SPAMUJEMO temu osuđujući ti mene, i ja tebe, dok se Jurivaka ne smiluje i kaže :,,[/FONT][FONT=&amp]staff upozorenje[/FONT][FONT=&amp], E ljudi ! Pa da li vi znate na kojoj ste temi. Ovo je tema Adventizam, a ne ko će gde završiti posle suda Božijeg.....’’[/FONT]

[FONT=&amp]2.[/FONT][FONT=&amp] Da se vratimo temi i BIBLIJOM pokušamo dokazati ostalima (jer čisto sumnjam da ćemo jedan drugom) da li je ovih 28 stavki koje sam ja izneo ZAISTA JERES Crkve Adventista sedmoga dana, ili moja ZABLUDA ! A i nove ako se pojave, ili bilo šta drugo, ako nekog zanima .....[/FONT]

Kako da ti dokazujem Biblijom kad si izjavio da u nju ne verujes?
Izvini brate, ali delujes nam vrlo konfuzno. Pozivas se na autoritet u koiji sam ne verujes.


Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
[FONT=&amp]Kao što je Bog lako izašao sa sotonom, a i lako će na kraju, tako ću isto i ja lako sa Farisejom.[/FONT]
[FONT=&amp] Znači ne želiš da odgovoriš na ovaj moj post :[/FONT]

lLJUDI POSMATRAJTE SVI SARRDYJEVO POSTENJE. JA SAM MU POSTASVIO NEPOSREDNO PITANJE DA FORUMO ODGOVORI I PODNESE ARGUMENTE, AKO IH IMA, GDE ADVENTISTI TVRDE DE JE DUH ILI DAH ZIVOTNI VAZDUH? ne zaboraviute d aje to SARRDEY nazvaoi jers koju je pripisao adventistimna.
PA ETO SAMO VIDITE KAKO TA MUTLJAVINA ODGOVARA NA NASA PITANJ, A POZIVA NAS NA DISKUSIJU.

SARRDY, CEKAMO NA TVOUJ ODGOVOR, GDE SI PRONASAO DA ADVENTISTI DAH ZIVOTNI NAZIVAJU VAZDUHOM?
SARRDY, TO JE JOS JEDNA LAZ U NISU MNOGIH KOJE SI ISNEO PROTIV ADVNETISTA.

AKO NE ODGOVOPRIS NA OVO PITANJE ZNACIU DA SE SLAZES SA ZAKLJUCKOM DA SI I U TOME IZNEO LAZ.


[FONT=&amp]Ali nismo mi blesavi – Jasno je KAO DAN:[/FONT]
[FONT=&amp]Izabrao si opciju 1.[/FONT]
[FONT=&amp]OK, ja nisam za SPAM. Zato idem samo dalje – Ono što Fariseju nikako ne odgovara – ISTINA i Biblija.[/FONT]

PRE SVEGA sARRDY, UPRAVO gore SAM TI ODGOVORI NA TVOJ PREDLOG, PA NEMA POTREBE DA TVRDIS DA TI NISAM ODGOVORIO. DA PONOVIM, TI SE POZIUVAS NA BIBLIJU, A ODBACIO SI JE. POZIVAS SE NA AUTORITET KOJI SI SAM PREZFREO. IZJAVIO SI PRED SVIMA DA STARI SAVET NE VAZI ZA HRISCANE, A KAD JE DA BACAS BLATO NA ADVENTISTE ONDA TI JE DOBAR. KAKVOG LI LICEMERSTVA?

[FONT=&amp]A usput samo da ga pitam još nešto za kraj – A gde ti nađe u jeresima to tvoje krštenje Svetim Duhom. Jer niti ga ima u listi JERESI ADVENTISTA SEDMOGA DANA, niti ga ja zagovaram, već VAŠ PASTOR.

[/FONT]
DOBRA VECE SARRDY, IZGLERDA DA SANJAS PA NISI NI SVETAN STA GOVORIS?
KO JE IZNEO NA TVOJOJ LISTI BROJ 6? TI, JA ILI NEKAKAV NEPOSTOJECI PASTOR?
sARRDY VRLO SI NISKO PAO, ALI KAO STO VIDIS NE NASEDAMO MI NA TVOIJE TRIKOVE.
PREGLEDAJ LISTU KOJIU SI SAM SASTAVIO PA TAMO CES GA NACI.


NEGO KADA CES FORUMU PRIZNATI DA SI IZNEO LAZ KOJU SI PRIPISAO ADVENTISTIMA I IZVINU TI SE?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
[FONT=&amp]OK. Pošto je ova tema spamovana milion puta ja više neću da je spamujem.[/FONT]
[FONT=&amp]Da odgovaram na Farisejeve gluposti neću. Hoću samo ČISTU ADVENTISTIČKU NAUKU DA IZNOSIM.[/FONT]
[FONT=&amp]Jer ako je Farisej lukav kao lisica, i ja sam lukav kao zmija a bezazlen kao golub [/FONT][FONT=&amp]![/FONT]


Sarrdy pa to i svi mi od tebe cekamo, ali ti ne iznosis istinu o Advemntistoima nego izmesanu sa laizima.
Pozivas se na Bibliju u koju ni sam ne verujes.
Mi ti govorimo o Bozjem zakonu, a ti ga odbacujes.
Postavio sam to mnoga pitanja na koja ne odgovarads, a zelis da nastavimo "diskusiju".
Nije to diskusiuja da ti iznosis neistine i na moja pitanja da ne odgovaras.
Gde su odgovori na pitanja koja sam ti postavio?

------------------

[FONT=&amp]Znači imaš još jednu ponudu, a ako ne prihvatiš – znam ja kako treba sa takvim slugama kao što si ti – BIBLIJA i ISTINA !!! [/FONT][FONT=&amp]To vas brzo i ogoli i raskrinka.[/FONT]

Ma to je bio tvoj cilj od pocetka i u pravu si sto si sam sebi dao ime "Proigonitelji" terorista, takvo ti ime i pripada.
Samo si naleteo na minu, pa umesto da nas ogolis sam si sebe ogolio.

------------------
[FONT=&amp]
Prema tome :[/FONT]

[FONT=&amp]Ti smatraš da sam ja sve to što ti kažeš. Ja smatram da si ti farisej i ono sve to ja kažem......[/FONT]
[FONT=&amp]Mi pripadamo različitim svetovima.[/FONT]
[FONT=&amp]Ti imaš svog boga koji te vodi, ja imam svog, a posle suda ćemo videti ko će završiti u PAKLU, a ko u raju. Ovde i sada niko nikog neće ubediti u svoje.[/FONT]
Zar ti zbilja misis da ti imas boljeg i drugacijeg Boga nego ja? Zasto si imenicu Bog napisao malim slovom?
Koji duh te tera da pakao napises velikim slovima a Raj malim? Da li je to zbog toga sto se paklu i nadas?

--------------
[FONT=&amp]Niti mene možeš ubediti u tvoje, niti ja tebe u moje. A SPAMUJEMO temu, što nije po pravilniku forume sf-a ![/FONT]

[FONT=&amp]Znači u ovoj situaciji imamo samo 4 opcije:[/FONT]

[FONT=&amp]1.[/FONT][FONT=&amp] Da i dalje SPAMUJEMO temu osuđujući ti mene, i ja tebe, dok se Jurivaka ne smiluje i kaže :,,[/FONT][FONT=&amp]staff upozorenje[/FONT][FONT=&amp], E ljudi ! Pa da li vi znate na kojoj ste temi. Ovo je tema Adventizam, a ne ko će gde završiti posle suda Božijeg.....’’[/FONT]

[FONT=&amp]2.[/FONT][FONT=&amp] Da se vratimo temi i BIBLIJOM pokušamo dokazati ostalima (jer čisto sumnjam da ćemo jedan drugom) da li je ovih 28 stavki koje sam ja izneo ZAISTA JERES Crkve Adventista sedmoga dana, ili moja ZABLUDA ! A i nove ako se pojave, ili bilo šta drugo, ako nekog zanima .....[/FONT]

Kako da ti dokazujem Biblijom kad si izjavio da u nju ne verujes?
Izvini brate, ali delujes nam vrlo konfuzno. Pozivas se na autoritet u koiji sam ne verujes.


Sve najbolje

Ког ти бога имаш? Алаха? Стиди се ту, изврћеш и вређаш непрестано, а када ти се постави конкретно питање - СПАМ. И тако у недоглед, јер за другу тактику и не знаш. Још да испадне како се ми противимо закону Христовом кога ви заборављате, а следите Мојсијев закон. Када год постоји нека полемика - ето вас у Старом завету. Само крпите рупе које су сви већ открили.

Мој Бог је преузео на Себе моје грехе, док твој бог предаје сотони - како говори ваш "пророк". С обзиром да ти признајеш Алаха, мој Бог и твој бог нису исти, иако се хваташ за превод речи. Многи то знају, ево и
Лаодикеја може да ти објасни. Једино је проблем што он неће да ти противречи да не испадне како сте у расправи. А ствар заиста јесте огромна. И шта можеш после тога да паметно и хришћански кажеш? Не можеш ништа, јер признајеш нешто што ни један хришћанин не би смео. То је само један мали показатељ колико си екуменистички посвећен.

Спопадаш човека за глупости, само да конкретно не утврдимо. Наравно, много тога је откривено у вези вас, зато једино што можете је да спамујете са глупим коментарима.

"Ma to je bio tvoj cilj od pocetka i u pravu si sto si sam sebi dao ime "Proigonitelji" terorista, takvo ti ime i pripada.
Samo si naleteo na minu, pa umesto da nas ogolis sam si sebe ogolio."

То је више него занемарљив коментар, тако си пробао мене почевши од 53. стране ове теме да дискредитујеш. Онда си почео да се умиљаваш да прекинем да износим податке о вашој секти, па када си видео да и то не вреди, почело је вређање. Онда си позвао и остале "интернет пророке" и маркетинг-менаџере и пробали сте да пљувањем на православље зауставите изношење истине о вама (спамовима у великим количинама).

Када ни то није успело, заповеђено је да се остали учесници повуку јер су ме превише извређали, па да не виде људи какви сте у ствари јер се правите много наивни и доброћудни (на први поглед). После одређеног времена си заповедио да се нико не дописује са нама јер нисмо вредни пажње. И то нас не спречава да износимо ваш прљав веш. Има га и превише, само што се лагано открива, по вољи Божијој.

За вас такве, само је један део довољан да се види каква је ваша наука, против Библије се не може борити, што ви покушавате извртањем:

1. Тимотију, глава 4
1. А Дух разговетно говори да ће у последња времена одступити неки од вере слушајући лажне духове и науке ђаволске, 2.У лицемерју лажа, жигосаних на својој савести,

3. Који забрањују женити се, и заповедају уздржавати се од јела која Бог створи за јело са захвалношћу вернима и онима који познаше истину.

4. Јер је свако створење Божије добро и ништа није на одмет кад се прима са захвалношћу.
5. Јер се освећује речју Божијом и молитвом.

То говори Дух, а оно што говори ваш пророк који пада у транс и мења пророчанства по потреби је супротно од Духа и Његових речи, што јасно говори да...зна се. Почевши од Милера кога је Хелена следила као и остали заведени лажним пророчанством, а који је можда највећи лажни пророк у историји хришћанства по мишљењу многих теолога (а и бројке говоре), завршава се са многим изданцима тих замлата које не знају да само Бог може да одреди кад и где, а сам Бог је и дозволио саблазни каква је ваша да се издвоје они који следе науке ђаволске и да припадају разним култовима. На жалост, многи бивају заведени, а чиста су срца (у наивности и искрености) и борба за те душе не сме да стане.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Tako je brate Adriane!na tim stranicam jesu te izvredjali,mene takodje + diskreditacija!jer sam takodje razotkrio ovde na forumu da su okupirali svet sa svojim masonskim piramidama,raznim prikrivenim simbolima boga (ra,sove-moloha)

Ovo moja prva reakcija na stranici 53 kada si razotkrio njihovo pravo lice:
1)

[h=2]#527
icon1.png
02-09-2012 10:50[/h]
Auuuuuuuu! pa zar je to moguce?Toliko sam na ovom forumu i tek sad vidim neke stvari!!!znaci svi su oni pravljeni na kalup isti????

Pozdrav od Gere.

2)

[h=2]#529
icon1.png
02-09-2012 12:05[/h]
Nemam sta da dodam "SOKIRAN SAM" od ovog momenta pocecu da izucavam adventizam ozbiljno.

Pozdrav od Gere.

Adrianov post:

[h=2]#530
icon1.png
02-09-2012 12:20[/h]
Геро, ни ја нисам био "бољи". Веровао сам да су они стварно освежење које покушава да поврати пољуљане хришћанске стандарде. Све ово што сам пронашао "случајно" током ноћи и оно што већ имам код себе од материјала ми је тачно Господ показивао. Пази, скинем "Велику контраверзу" у ПДФ-у на енглеском језику, кад тамо не постоји више овај део где сотона узима грехе за нас. Хладно су кориговали Хеленину књигу. Срећом имам и у штампаном облику и ПДФ на српском. Ко зна шта су све избацивали што напада Христа и Жртву.

Ионако су многи тврдили да су њена дела плагијат, а ја нисам ни хтео да проверавам. Сад сам потпуно сигуран да јесу преваранти који коригују и мењају како им одговара, само да неког упецају у своју мрежу.

Mikin post:

[h=2]#540
icon1.png
03-09-2012 00:52[/h]
PITANJE ZA CENJENOG MODERATORA JURIVAKU:

Moderatore, da li je dozvoljeno na forumu iznositi lazne informacije sa culjem da se neko javno sramoti, i da bi se o nekome u javnosti stvorila lazna slika, da je ono sto nije?

A sta sad sam Mika radi s Sarrdy??

Nastavak sledi!!!!


 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
BIBLIJSKA ISTINA - Predgovor

Draga braćo i sestre. Moram se za nešto izvinuti svima vama, a po najpre Bogu. Pošto sam ja odlično poznavao Adventiste, kao malo ko (verujte mi imam jake dokaze za to). I znajući da na svakom forumu gde se priključite da ih razgolitite čekaju vas obavezujuće 4 stvari, po principu – ,,Napad je najbolja odbrana’’:

1. Prvo ide vređanje,

2. Zatim diskreditovanje,

3. Onda spamovane teme i na kraju

4. Zatrpavanje teme propagandnim materijalom Adventističke Crkve i kombinacijom prve 3 navedene stavke.


Znajući sve ovo – Da bi se poštedeo, ja sam odlučio da ne učestvujem na temi Adventisti ! Priznajem, apsolutno sebičan stav. Ja bih sačuvao svoje živce, a vas što bi Adventisti zaveli, nema veze. Zato me je Bog i kaznio.
Potakao je Adriana BG (negde od 53 strane ove teme), jer je znao da ja neću dugo izdržati kada vidim da ga Adventisti masakriraju. Jer za njih treba samo neko ko ih odlično poznaje, da je 100 % u Bogu, i da zna odlično Bibliju. U suprotnom nemate nikakve šanse sa Adventistima jer su to najlukaviji vernici na Planeti.
Zato se još jednom izvinjavam svima, što sam se hteo izvući. Zaista se kajem najiskrenije zbog toga i molim vas za oprost.

Evo vam samo par postova da bi me razumeli i da vidite kako je sve počelo:

# 532, str.54
Dobro jutro brate Adriane, Mnogo ti hvala sto si postirao te lazi o adventistima, jer nam dajes zlatnu priliku da to objasnimo ljudima, i mi to rado cekamo....
Tako dragi moj Adriane, sasvetovao bih ti da ne skupljas smece po internetu, jer ti mislis da iznosis istinu, ali to nije istina nego nesta drugo. Eto dao sam ti dokaz da to sto si tvrdio da je izbrisano iz Velike Boigbe nije istina.

# 533, str.54
Brate Adriane,
ovde si natrpao toliko besmislisca da bi mi trebalo dva dana da ti na sve odgovorim, a
ja za to nemam vremena, a mislim da nije ni potrebno.

Samo da te jos jedno upitam. Ko je smeo da izvrce logo Crkve?
Adriane, treba da znas da bi za to mogao odgovarati pred zakonom. Nema pravo niko onome sto sluzbeno predsatvalja Crkvu da daje kojekave gluposti i fantazije. To je kao kad bi ja tvome niko dodao rogove.

E sara, Adriane, moras reci ovim ljudima, gde si nasao onu sliku, drveta sa deset grana, mislim na sliku broj 3 po redu kako si ih poredjao?

Drugo je pitanje za tebe: Da li si ti prilepio ono magicno oko na tu sliku ili si je takvu nasao?
ADRIAANE I TU SLIKU JE NEKO PREPRAVLJAO. Imam original, i na njemu ta glupost ne postoji.
Vidis kako si se pred ljudima ostramotio da neposteno radis.

Imam skener i mogu da vam skenioram tu sliku, ali ja nisam toliko napredan u elektronici pa ne znam kako da je postavim na internet, ako ce mi neko to ubjasniti, svi cete se moci uveriti da Adrian potura lazi da bi oklevetao ljude....
Prema tome, ne znam da li je namerno ili slucajno, ali Adrian je pokusao da vas izvara lazniom presdtavom, a ne istinitim informacijama....


# 535, str.54
Adrian BG: "Греси праведника пренесени су на Сотону, зачетника зла,који мора поднети њихову казну."

Значи имате одговор и за ово што сада избацујете? Па, нема те лажи и обмане да оправдају лажне пророке које су вас утемељили.
------------------------

Adriane,

Bilo bi dobro da budes posten, pa da se sada pred svima izvines za lazi koje si prosirio na forum, a ne jednostavno prelazis kao da od toga nista nije ni bilo nego ides sada na subotu. Neka te bude sram, nisi ti ni covek a kamo li hriscanin.

Gde je odgovor na pitanja koja sam ti postavio? Da li si ti pokusao da podvalis nekome lazi sto si stavio masonski znak na sliku Jakova Vajta, uli je neko tebi podvalio?

Adriane, to su lazi, podvale, pokvarenost. Nije na meni da kazem ko je toliko pokvbaren nego na tebi.
Predpostavljam da si to pokupio sa nekog bunjesta a da nisi nio znao o cemu se radi, ako je tako, izvini se, jer si preno ljudima laz.
I kazi nam odakle si pokupio to djubre? Ako to ne uredis onda si ti ta ptica koja misli da sve zna i da se ovde igras sa patuljcima.


Ako ne das nikakav odgovor na problem koji si sam zamesio,
ONDA SVIMA JE NA FORUMU JASNO DA SI LAZOV I DA NEPOSTENO RADIS STO NE PRISTOJI NI ATEISTI, A KAMO LI ONOME KO SE PREDSTAVLJA HRISCANINOM.

Dajemo ti prednost da se opravdas ako imas cime ili priznaj gresku i onda mozemo ici naptred.,

# 539, str.54
Postovanje citasocima podforuma religije,


Ljudi, nemam reci sta da kazem za ovog Adriana, presao je i Arija i sve prosle jeresi.

Izlupao je gluposti. Mislio je da je najpametniji na svetu, a kad se ustanovilo da ili je toliko glup ili jos vise iskvaren, sada pokusava da zamaze svoju sramotu bezeci od istine. Umesto da objasni, da li je on izvrsio falcifikat slike Jqakova Vajta, ako jeste da se izvine i idemo dalja, a ako nije on neka nam kaze odakle je uzeo tu sliku. Medjutim, on se pravi kao da od toga nista nije ni bilo. Izlupao je lazi, misleci da smo mi toliki tupani da neznamo dalje od nosa, a kd smo ga uhvatili u zamci koju je sam sebi namestio, nema cime da se opravda pa nastavlja da kopa jos dublju jamu u koju ce sam da se srusi.
Sta vi mislite, da li je i to nekakav hriscanin? Ne izgleda da jeste. Drugo, da li je zaita i on pravoslavac? Kako je drugo izlagao mozda da nas laze i da je pravoslavac, jer ja poznajem veliki broj pravoslavaca koji su mi licni prijatelji, i na ovako cudo jos nisam naisao.

Braco hriscani, sta vi kazete na ovakve pokavrene poteze?

Adriane, jesi li ti tu na celu slike tih ovaca?
Po svoj prilici izgleda da jesi.

Zao mi je sto smo se sreli, jer si mi iskvario dobru sliko o mnogobrojnim prijateljima pravoslavcima, a ti izgleda i nisi pravoslavac ali nasigurno da jesi vuk.


Свако ко се посвети проучавању Библије без утицаја као што је ваш или сличан, може лако да види временом колико се одступа. Али одступа се латентно, да верник и не примети да сте га обрадили веома смишљено и лукаво.

Adriane, da li si ti to iskusio u sekti u kojoj si proveo svoju mladost? Ispiranje mozga izgleda da je bilo suvise grubo i nametljivo.
Da li je tako? Nije valjda da su te preusmeriuli a da ti to nisi ni primetio? Kakva je onda tvoja inteligencija?
---------------------

Прво крећете са истинама, а касније долазе саблазни.

Posto nikad nisi bio adventista, znaci da si to iskusio u bivsoj sekti. Taktika je strana i cudna.
-------------------

На крају као резултат имамо верника који зазире и од поветарца или самог себе.

Zanaci da si ti upravo zbog toga takav.
------------------

Нема ту радости и слободе, јарам сте набацили вашим верницима да не знају ни у шта смеју да погледају, а да им не нађете нешто да их застрашите користећи и злоупотребљавајући Библију

Pa upravu siu, svi mi to primecujemo u tvojuim izjavama, da se ti necemu ne radujes, nego samo gundjaas na druge sto nisu kao sto si ti, a ti si bez vere i nbade i zaista siris duh sumnje i nezadovoljstva.
------------------
.......

Tada sam se priključio ali nevoljno. Samo zbog Adriana BG. I nevoljno sam postirao, jer znam kakvi su Adventisti.
Međutim vidim da je to sada preraslo u ,,igranka bez prestanka’’ i zato sam tek sada odlučio da iznesem sve ARGUMENTE, koje imam protiv Adventne NAUKE. Jer još mnogi nisu svesni koliko je to opasna Crkva sa tim svoim naukom.
Otkrićete neke neverovatne stvari.
Videće te.

Protiv ijednog vernika Adventističke Crkve, nemam ama baš ništa. Bog mi je svedok za ovo. I oni su moja braća i sestre u Hristu i ja im želim u svakom slučaju spasenje. Ali istinu o Adventizmu moram izneti. Znam da će to za neke biti bolno, ali između ISTINE i bola nekih Adventista odlučio sam se, ipak, za ISTINU.

Hvala na razumevanju.
Gospod sa svima vama na forumu sf. Jer bez Gospoda naši životi jako malo vrede. U to sam siguran 100 %.


PS:
Zamolio bih sve dobronamerne Hrićane, ako imaju neku ARGUMENTOVANU ČINJENICU protiv Adventne nauke, da je slobodno iznesu ovde, kako bi komletirali ovaj obiman materijal o Adventizmu.
A ako se neko ustručava da iznese, neka mi ga pošalje na PP, a ja ću ga onda pod mojim imenom izneti na forumu.
Jer ja mislim da oni kao Crkva imaju oko 50 jeresi, a EGW, oko 300. A to je toliko obiman materijal da je teško to sve ineti sam.
Hvala....
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top