Adventisti

Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
za miku: dali je apostolski sabor dodirnuo samo problem obrezanja ili pak sustinski zakon. ? kada se kaze ne kurvaj,ne cini preljube,ne klanjaj se i ne cini idola,da li se tu ne vidi zakonska odredba? a receno je da se prenese samo(cak i ,ne jedenje krvi i od udavljenog,lesina!!,koji je to deo zakona?) da se cuvaju od kurvarstva,od preljube,od idolstva! doista na stoovo podseca nesto sto je bilo pisano na plocama,cini se? a braca iz obrezanja su htela pagane uvesti pod zakon kao i galazane pa je pavle bio u brizi da su izgubili Hrista zbog toga.ta vriga lezi i danas nad adventistima.

Postovanje Mrsavkicu,

Slazem se sa tobom da su obracenici zi jevrejstva hteli da hriscanima nametnu starozavetne obrede i obicaje.
Kad vidimo gde je i kako je problem nastao, vidmimo da su bili u vidu obrezanje i odvojenos od mnogobozaca koji su poverovali.
To je i bila tema Jerusalimskog sabora. On je Hriscane iz nezabostva oslobodipo od obrednog, Mojsijevog zakona, a nista nije receno o bilo kakvoj promeni Bozjeg zakona Dekaloga.

Tako pogresno je reci da je Sabor ponistio Toru u kojoj je i Bozji zakon.
Dekalog je Ustav Bozjeg carstva na Zemlji i on se ne menja prema prilikama i prema narodnim obicajima On je merilo Bozje pravde koje je uveikj ista. Vidis da Sabor nista nije rekao protiv Subote niti protiv ijedne Bozje zapovestii.

Sve najbolje

gerakules2: Dakle Laodikeja,Moko citajte pazljivo ono sto je boldovano crvenim!!! Prvi Hrišćani bili su jerusalimski Jevreji koji su držali celokupni Mojsijev zakon, počev od obrezanja, praznika, prinošenja žrtvi i svega ostalog. Tu se nije postavljalo pitanje da li je Mojsijev zakon (Tora) potreban ili ne - svi su ga držali od početka do kraja. Dolazak Mesije Jevreji su doživljavali kao "jevrejsku stvar", pa su se tako i ponašali. [TABLE] [TR] [TD="width: 100%, align: center"] [TABLE] [TR] [TD]Međutim, uskoro su Hrišćanstvo počeli da prihvataju i mnogi Grci i drugi neznabošci, posebno velika zajednica Hrišćana iz neznaboštva bila je u gradu Antiohiji. Tada je došlo do sukoba jer neki od Jevreja-Hrišćana "sišavši iz Judeje učahu braću: Ako se ne obrežete, po običaju Mojsejevu, ne možete se spasti... Onda ustadoše neki od jeresi farisejske koji su povjerovali, govoreći da ih valja obrezati i zapovjediti da drže Zakon Mojsejev" (Dela 15:1,5). Ovde se zapravo postavilo jedno ključno pitanje - da li biti Hrišćanin podrazumeva da se prvo primi Judaizam, tj. postane Jevrejin. Jer je "obrezati se" značilo prihvatiti celokupni Mojsijev zakon sa svim odredbama koje su držali ovi Jevreji-Hrišćani: "a svjedočim opet svakome čovjeku koji se obrezuje da je dužan sav zakon tvoriti" kaže apostol Pavle Galatima (5:1). Dakle, glavni problem sa ovim prvim Jevrejima-Hrišćanima bio je u tome što su smatrali da sledbenik Hrista/Mesije može biti samo Jevrejin i zato su tražili od neznabožaca koji žele da postanu Hrišćani da se obrežu i prihvate celokupni Mojsijev zakon. To je po starozavetnom zakonu bilo moguće i takvi su se nazivali "jevrejski prozeliti", a pominju se na više mesta u Pismu. Nakon katiheze i obrezanja, oni bi postali sasvim ravnopravni članovi sinagoge - potpuni Jevreji. U tom kotekstu možemo razumeti pitanja koja je rešavao apostol Pavle u svojim poslanicama, pre svega Galatima i Rimljanima, mada se toga dotiče u gotovo svim svojim spisima.

I apostolski sabor doneo je jasnu odluku da Mojsijev zakon - Tora nije na snazi za Hrišćane:

Getro brate, pa gde si ti pronasao u Delima 15. poglavlju da je Apostolski sabror donepo0 odluku da Tora vise ne vazi za hriscane? Sabor nije doneo takvu odluku.


"Apostoli i prezviteri i braća pozdravljaju braću iz neznabožaca koja su u Antiohiji i Siriji i Kilikiji. Pošto čusmo da neki izišavši od nas uznemiriše vas riječima, i smutiše duše vaše govoreći da se obrezujete i da držite Zakon, što im mi ne zapovjedismo; Zato mi sabrani jednodušno, nađosmo za dobro da vam pošaljemo izbrane ljude sa našim dragim Varnavom i Pavlom, Ljudima koji su predali duše svoje za Ime Gospoda našega Isusa Hrista. Poslasmo, dakle, Judu i Silu, da vam i oni to isto usmeno kažu. Jer ugodno bi Svetome Duhu i nama da nikakvo breme više ne mećemo na vas osim ovoga što je neophodno: Da se čuvate od žrtava idolskih i od krvi i od udavljenoga i od bluda, (i što nećete da se čini vama ne činite drugima); od ovoga ako se čuvate, dobro ćete činiti.

Ja nigde ovde nisam pronasao da je u pitanju bila Tora.

Sve najbolje



-------------------------
[FONT=&amp]Ja je imam, a za tvoju nisam baš najsigurniji kada pogledam tvoje ponašanje prema Adrianu BG, meni, Vanhelsingu G, ljudima sa foruma KRSTARICA – tema Adventisti.[/FONT]
[FONT=&amp]Tako da to pričaj onom ko te ne zna.[/FONT]
[FONT=&amp]Ja lično nikada nisam upoznao vernika koji u sebi ima toliko gneva, licemerstva i lukavštine. A upozno sam ih zaista mnogo.[/FONT]


---------------

[FONT=&amp]Koju laž ???[/FONT]

[FONT=&amp]1.[/FONT][FONT=&amp] Pa ja sam se zakunuo Bogom da sam to slušao od PASTORA ADVENTISTIČKE CRKVE.[/FONT]

Odgovor:
Ako si to cuo od nekakvog pastora, zasto to od pocetka nisi rerkao? Zasto odmah nisi dao ime pastora, crkvu i mesyto? nego siu pokusao da nas ljude prevedes zedne preko voide pa nisi uspeo.

Sarrdy, nema tu ljudksog dostojsandstva ni postenja, a o hriscandstvu da i ne govorimo.
Svestan si ti da si izneo lazi, samo pokusavas da izbegnes odgovornost. Srama je to Sarrdy.

[FONT=&amp]2.[/FONT][FONT=&amp] Koja je razlika da li imali 26 umesto 27 jeresi !?[/FONT]

PA DA TI KAZEM KOJA JE RAZLIKA, RAZLIKA JE VELIKA ,JER TO TI NIJE JEDINA LAZ!

[FONT=&amp]3.[/FONT][FONT=&amp] Imaš ovde SVE JERESI ADVENTISTIČKE CRKVE, koje sam ja otkrio, pa ih komentiraj do mile volje.[/FONT]

TO SO SAMO "JERESI" ZATO STO TI TAKO KAZES, ALI TI NI NE RAZUMES U STA ADVENTISTI VERUJU, A KAMO LI STA JE JERES.

[FONT=&amp]4.[/FONT][FONT=&amp] Nema ovde neobraćenijeg Hrišćanina od tebe. Svako ko te dobro poznaje će to potvrditi[/FONT]

ZAar je toliko vazno kakav sam ja hridscanin, a uopste nije vano sto si neposteno napao Adventiste?
Mislis li da su ljudi ovde bedasti pa da ne vide tvoje mutlujavine i kovanje lazi da bi druge oklevetao, a oklevatao si sebe.


Za šta izvinjenje.
Imaš listu mojih otkribvenih JERESI Adventne Crkve pa kaži za šta da ti se izvinem?


PA KO NE ZNAS DA PONOVIM:
DA SE IZVINES NE MENI, NEGO FORUMU, ZATO STO SI IZNEO LAZ I NEPRESTANO POKUSAVAS DA SE POKAZES KAO NEVIN I NASTAVLJAS IZ LAZI U LOAZ. JEDNOM NAS SALJES U ADVENTISTICKU KNJIZARU. KAD SAM TI POTRAZIO KNJIGU, STRANICU IME AUTORA I IZDAVACA, TI SI SE IZGOVORIO DA TO JE NEMOGUCE NACI U HILJADAMA NASLOVA KNJIGA. PA KAD SI VIDEO DA TO NE PIJE BVODE, ONDA SI NAS SLAO U ADVEMNTISTICKU CRKVU DA TAMO SE RASPITAMO. PA KD SI VIDEO DA JE I TO MNOGO PROZIRNO, SAD OD NAS TRAZIS DA TI POSLE TOLKIKO LAZI VERUJEMO DA TI JE TO NEKSAKAV PASTOR REKAO.

SARRDY, "IZMEREN SI NA MERILA I NASAO SI SE LAK".
POKAJ SE ILI PAKAO TI NE GINE.

DRUHGI PUT KADA NAUMIS DA IZLASES LJUDE MORACES MAKAR MALO BOLJE DA TO SMISLIS INECE TI JE IZGORELA KUCA.


OVOGA PUTA SVI SU PROZRELI TVOJE MUTLJAGE KOJE NIJE BILO TESKO OTKRITI.​
[/TD][/TR][/TABLE][/TD][/TR][/TABLE]
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
gerakules2: Dakle Laodikeja,Moko citajte pazljivo ono sto je boldovano crvenim!!! Prvi Hrišćani bili su jerusalimski Jevreji koji su držali celokupni Mojsijev zakon, počev od obrezanja, praznika, prinošenja žrtvi i svega ostalog. Tu se nije postavljalo pitanje da li je Mojsijev zakon (Tora) potreban ili ne - svi su ga držali od početka do kraja. Dolazak Mesije Jevreji su doživljavali kao "jevrejsku stvar", pa su se tako i ponašali. [TABLE] [TR] [TD="width: 100%, align: center"] [TABLE] [TR] [TD]Međutim, uskoro su Hrišćanstvo počeli da prihvataju i mnogi Grci i drugi neznabošci, posebno velika zajednica Hrišćana iz neznaboštva bila je u gradu Antiohiji. Tada je došlo do sukoba jer neki od Jevreja-Hrišćana "sišavši iz Judeje učahu braću: Ako se ne obrežete, po običaju Mojsejevu, ne možete se spasti... Onda ustadoše neki od jeresi farisejske koji su povjerovali, govoreći da ih valja obrezati i zapovjediti da drže Zakon Mojsejev" (Dela 15:1,5). Ovde se zapravo postavilo jedno ključno pitanje - da li biti Hrišćanin podrazumeva da se prvo primi Judaizam, tj. postane Jevrejin. Jer je "obrezati se" značilo prihvatiti celokupni Mojsijev zakon sa svim odredbama koje su držali ovi Jevreji-Hrišćani: "a svjedočim opet svakome čovjeku koji se obrezuje da je dužan sav zakon tvoriti" kaže apostol Pavle Galatima (5:1). Dakle, glavni problem sa ovim prvim Jevrejima-Hrišćanima bio je u tome što su smatrali da sledbenik Hrista/Mesije može biti samo Jevrejin i zato su tražili od neznabožaca koji žele da postanu Hrišćani da se obrežu i prihvate celokupni Mojsijev zakon. To je po starozavetnom zakonu bilo moguće i takvi su se nazivali "jevrejski prozeliti", a pominju se na više mesta u Pismu. Nakon katiheze i obrezanja, oni bi postali sasvim ravnopravni članovi sinagoge - potpuni Jevreji. U tom kotekstu možemo razumeti pitanja koja je rešavao apostol Pavle u svojim poslanicama, pre svega Galatima i Rimljanima, mada se toga dotiče u gotovo svim svojim spisima.

I apostolski sabor doneo je jasnu odluku da Mojsijev zakon - Tora nije na snazi za Hrišćane:

Getro brate, pa gde si ti pronasao u Delima 15. poglavlju da je Apostolski sabror donepo0 odluku da Tora vise ne vazi za hriscane? Sabor nije doneo takvu odluku.


"Apostoli i prezviteri i braća pozdravljaju braću iz neznabožaca koja su u Antiohiji i Siriji i Kilikiji. Pošto čusmo da neki izišavši od nas uznemiriše vas riječima, i smutiše duše vaše govoreći da se obrezujete i da držite Zakon, što im mi ne zapovjedismo; Zato mi sabrani jednodušno, nađosmo za dobro da vam pošaljemo izbrane ljude sa našim dragim Varnavom i Pavlom, Ljudima koji su predali duše svoje za Ime Gospoda našega Isusa Hrista. Poslasmo, dakle, Judu i Silu, da vam i oni to isto usmeno kažu. Jer ugodno bi Svetome Duhu i nama da nikakvo breme više ne mećemo na vas osim ovoga što je neophodno: Da se čuvate od žrtava idolskih i od krvi i od udavljenoga i od bluda, (i što nećete da se čini vama ne činite drugima); od ovoga ako se čuvate, dobro ćete činiti.

Ja nigde ovde nisam pronasao da je u pitanju bila Tora.

Sve najbolje



-------------------------
[FONT=&amp]Ja je imam, a za tvoju nisam baš najsigurniji kada pogledam tvoje ponašanje prema Adrianu BG, meni, Vanhelsingu G, ljudima sa foruma KRSTARICA – tema Adventisti.[/FONT]
[FONT=&amp]Tako da to pričaj onom ko te ne zna.[/FONT]
[FONT=&amp]Ja lično nikada nisam upoznao vernika koji u sebi ima toliko gneva, licemerstva i lukavštine. A upozno sam ih zaista mnogo.[/FONT]


---------------

[FONT=&amp]Koju laž ???[/FONT]

[FONT=&amp]1.[/FONT][FONT=&amp] Pa ja sam se zakunuo Bogom da sam to slušao od PASTORA ADVENTISTIČKE CRKVE.[/FONT]

Odgovor:
Ako si to cuo od nekakvog pastora, zasto to od pocetka nisi rerkao? Zasto odmah nisi dao ime pastora, crkvu i mesyto? nego siu pokusao da nas ljude prevedes zedne preko voide pa nisi uspeo.

Sarrdy, nema tu ljudksog dostojsandstva ni postenja, a o hriscandstvu da i ne govorimo.
Svestan si ti da si izneo lazi, samo pokusavas da izbegnes odgovornost. Srama je to Sarrdy.

[FONT=&amp]2.[/FONT][FONT=&amp] Koja je razlika da li imali 26 umesto 27 jeresi !?[/FONT]

PA DA TI KAZEM KOJA JE RAZLIKA, RAZLIKA JE VELIKA ,JER TO TI NIJE JEDINA LAZ!

[FONT=&amp]3.[/FONT][FONT=&amp] Imaš ovde SVE JERESI ADVENTISTIČKE CRKVE, koje sam ja otkrio, pa ih komentiraj do mile volje.[/FONT]

TO SO SAMO "JERESI" ZATO STO TI TAKO KAZES, ALI TI NI NE RAZUMES U STA ADVENTISTI VERUJU, A KAMO LI STA JE JERES.

[FONT=&amp]4.[/FONT][FONT=&amp] Nema ovde neobraćenijeg Hrišćanina od tebe. Svako ko te dobro poznaje će to potvrditi[/FONT]

ZAar je toliko vazno kakav sam ja hridscanin, a uopste nije vano sto si neposteno napao Adventiste?
Mislis li da su ljudi ovde bedasti pa da ne vide tvoje mutlujavine i kovanje lazi da bi druge oklevetao, a oklevatao si sebe.


Za šta izvinjenje.
Imaš listu mojih otkribvenih JERESI Adventne Crkve pa kaži za šta da ti se izvinem?


PA KO NE ZNAS DA PONOVIM:
DA SE IZVINES NE MENI, NEGO FORUMU, ZATO STO SI IZNEO LAZ I NEPRESTANO POKUSAVAS DA SE POKAZES KAO NEVIN I NASTAVLJAS IZ LAZI U LOAZ. JEDNOM NAS SALJES U ADVENTISTICKU KNJIZARU. KAD SAM TI POTRAZIO KNJIGU, STRANICU IME AUTORA I IZDAVACA, TI SI SE IZGOVORIO DA TO JE NEMOGUCE NACI U HILJADAMA NASLOVA KNJIGA. PA KAD SI VIDEO DA TO NE PIJE BVODE, ONDA SI NAS SLAO U ADVEMNTISTICKU CRKVU DA TAMO SE RASPITAMO. PA KD SI VIDEO DA JE I TO MNOGO PROZIRNO, SAD OD NAS TRAZIS DA TI POSLE TOLKIKO LAZI VERUJEMO DA TI JE TO NEKSAKAV PASTOR REKAO.

SARRDY, "IZMEREN SI NA MERILA I NASAO SI SE LAK".
POKAJ SE ILI PAKAO TI NE GINE.

DRUHGI PUT KADA NAUMIS DA IZLASES LJUDE MORACES MAKAR MALO BOLJE DA TO SMISLIS INECE TI JE IZGORELA KUCA.


OVOGA PUTA SVI SU PROZRELI TVOJE MUTLJAGE KOJE NIJE BILO TESKO OTKRITI.​
[/TD][/TR][/TABLE][/TD][/TR][/TABLE]
[TABLE][TR][TD="width: 100%, align: center"][TABLE][TR][TD]


[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Dobro jutro Fariseju. Da li si ove nedelje POSTIO DVA PUTA i DAO DESETAK OD SVEGA ŠTO IMAŠ.[/FONT]
[FONT=&quot]Ja sam pokajani grešnik pa to ne radim. Ali eto nadam se da ti radiš.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Iz tvog obimnog posta mogu zaključiti sledeće:[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]1.[/FONT][FONT=&quot] Čist spam, kao suza. Ovde nikog ne interesujem ja, već Adventizam. To su ti ljudi i više puta naglasili. Pre svega zato što je ovo tema ,,ADVENTIZAM’’, a ne ,,Šardizam’’.[/FONT]
[FONT=&quot] 1.1. Druga stvar ja mojom naukom, nikog ne mogu odvesti u pakao. A vi vašom možete MILIONE.[/FONT]
[FONT=&quot] 1.2. Treća stvar Šardizam ne može nikom uzeti NEKRETNINE; DESETAK i NOVČANE PRILOGE. A tvoja Crkva može . Uostalom zato je i jedna od najbogatijih Crkava na Planeti. Može uzeti BILIJARDE.[/FONT]
[FONT=&quot] 1.3. S obzirom da smo ovde pod Nikovima, a ne pod imenom i prezimenom, mnogi, a najverovatnije i svi nikada neće mene ni videti, niti čuti. Tako da im nikakava opasnost ne preti od mene. Dok Adventističkom prevarom je prebukiran Internet. I lov na ljudske duše se danas uvukao toliko da ne može skoro proći ni nedelja dana, a da te Adventisti negde ne zavrbuju.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]2.[/FONT][FONT=&quot] Za teoriju da krštenje Svetim Duhom, ne može se desiti, pre vodenog sam ti odgovorio više puta. Ali ga ti, bar po tvojim postovima, nisi ni pročitao.Pa da ga ponovim.[/FONT]
[FONT=&quot] 2.1. Ja sam to čuo od PASTORA Adventističke Crkve.[/FONT]
[FONT=&quot] 2.2. Kaži mi zašto bih ja to izmislio [/FONT][FONT=&quot]?[/FONT][FONT=&quot] Jer i JEDNA JERES te vodi u PAKAO, a ne 26 ili 27. To je asolutno sve jedno. Ako misliš da nije – Odgovori – Koja je razlika ako Crkva ima 26 ili 27 JERESI ![/FONT][FONT=&quot]? [/FONT][FONT=&quot] Tako da ja apsolutno nisam imao ni jedan razlog to izmisliti.[/FONT]
[FONT=&quot] 2.3. Kad smo već kod broja JERESI, na listi ih sada imaš više – 28 [/FONT][FONT=&quot]![/FONT][FONT=&quot] I bez ove navedene. Što pokazuje da ja nisam imao nikakav razlog da tako nešto izmislim. A i napomenuo sam par puta. Ko mi ne veruje, odmah ću ga uputiti kod PASTORA koji zagovara taj nauk. [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]3.[/FONT][FONT=&quot] Sem što je klasičan SPAM teme. Pokazuje još jednu jako INDIKATIVNU STVAR. [/FONT]
[FONT=&quot]Adventisti BIBLIJOM NEMAJU AMA BAŠ NIKAKVU ŠANSU ODBRANITI SVOJE JERESI, i upravo iz tog ratloga prelaze na SPAM ili DISKREDITOVANJE sagovornika. Uvek i na svim temama se tako ponašaju prema iznosiocima ISTINE O ADVENTIZMU.[/FONT]
[FONT=&quot]Umesto da govore o Adventizmnu i o navodnim JERESIMA svoje Crkve i da to brane Biblijom. Oni će sve učiniti na temi ,,Adventizam’’, da se o ovim dvema stvarima ne postira. Prelaziće i na slamčice spasa, i na istoriju, i na filozofiju i neće vam odgovoriti na pitanja o Adventizmu nikada. Ama baš sve će uraditi da do toga nedođe.[/FONT]
[FONT=&quot]Što je odličan pokazatelj kakvi su to vernici.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]4.[/FONT][FONT=&quot] Ja nevidoh nikog na ovom forumu da je IKO PRIHVATIO Adventizam. A pronašao sam najmanje troje koji su ga ODBACILI. Tako da i pored ove prljave igre, opet ništa nije VREDELO. Ljudi polako saznaju ko su Adventisti. A vidim da je ta tendencija i u Svetu. Tako da sam siguran da ćete za par godina proći kao Jehovini svedoci. Razgolićeni 100 %.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]5.[/FONT][FONT=&quot] Danas ako uđete u Adventističku Crkvu, i pitate starije vernike, da li je Crkva punija danas ili pre 15-20 godina, dobićete odgovor – pre. A danas ih ima najmanje duplo više. Barem tako oni kažu. ali pošto je to najlukavija Crkva na svetu, treba i taj broj vernika uzeti sa rezervom. Poznavajući adventizam. Oni su spremni na sve. Ničega se ti vernici ne libe. Svaka čast izuzecima. Ima i tu predivnih ljudi, ali jako malo.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]6.[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]I za kraj bih naveo u vezi ovoga Farisejevog posta još jednu stvar. Najmanje 10 puta je Farisej pitan za ABORTUSE ![/FONT]
[FONT=&quot]Najveće Kliničke Centre Adventisti upravo imaju u Americi. A naš Farisej, prodavač magle, od koje debelo živi – Nikada na to nije odgovorio !!! A on odlično zna o čemu se radi.[/FONT]
[FONT=&quot]Znači njemu je važnije da mene diskredituje na ovom forumu za neku totalnu sitnicu i glupost, a ovako velika i veoma važna stvar ga ne interesuje ?! Kolika je to bezosečajnost ili licemerje. Nikakav on osećaj nema za tu pobijenu decu. Ja kada sam prvi put to čuo ja sam zaplakao. To je strašan zločin. A šta mislite da li je Mika Farisej, nekada zaplakao za tu decu........[/FONT][FONT=&quot]?[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Pošto je ovo tema Adventisti, izvinjavam se na SPAMU, ali pogledajte Farisejeve poslednje postove, pa me pokušajte razumeti zašto sam ovoga puta morao SPAMOVATI temu.[/FONT]
[FONT=&quot]Hvala[/FONT]
[/td][/tr][/table][/td][/tr][/table]
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
quote_icon.png
Prvobitno napisao Mika32

Getro brate, pa gde si ti pronasao u Delima 15. poglavlju da je Apostolski sabror donepo0 odluku da Tora vise ne vazi za hriscane? Sabor nije doneo takvu odluku.


"Apostoli i prezviteri i braća pozdravljaju braću iz neznabožaca koja su u Antiohiji i Siriji i Kilikiji. Pošto čusmo da neki izišavši od nas uznemiriše vas riječima, i smutiše duše vaše govoreći da se obrezujete i da držite Zakon, što im mi ne zapovjedismo; Zato mi sabrani jednodušno, nađosmo za dobro da vam pošaljemo izbrane ljude sa našim dragim Varnavom i Pavlom, Ljudima koji su predali duše svoje za Ime Gospoda našega Isusa Hrista. Poslasmo, dakle, Judu i Silu, da vam i oni to isto usmeno kažu. Jer ugodno bi Svetome Duhu i nama da nikakvo breme više ne mećemo na vas osim ovoga što je neophodno: Da se čuvate od žrtava idolskih i od krvi i od udavljenoga i od bluda, (i što nećete da se čini vama ne činite drugima); od ovoga ako se čuvate, dobro ćete činiti.

Gde ti ovde vidis toru???Jasno se kaze (Nikakvo breme,obrezivanje breme zanaci zakon tore!!!)

Ja nigde ovde nisam pronasao da je u pitanju bila Tora.

Miko brate a ti ako nevidis izvini na izrazu!onda nadeni naocare s velikom dioptrijom.Verujem da druga braca jasno vide sta pise u citatima sto sam naveo!!!

POzdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Postovanje Mrsavkicu,

Slazem se sa tobom da su obracenici zi jevrejstva hteli da hriscanima nametnu starozavetne obrede i obicaje.
Kad vidimo gde je i kako je problem nastao, vidmimo da su bili u vidu obrezanje i odvojenos od mnogobozaca koji su poverovali.
To je i bila tema Jerusalimskog sabora. On je Hriscane iz nezabostva oslobodipo od obrednog, Mojsijevog zakona, a nista nije receno o bilo kakvoj promeni Bozjeg zakona Dekaloga.

Tako pogresno je reci da je Sabor ponistio Toru u kojoj je i Bozji zakon.
Dekalog je Ustav Bozjeg carstva na Zemlji i on se ne menja prema prilikama i prema narodnim obicajima On je merilo Bozje pravde koje je uveikj ista. Vidis da Sabor nista nije rekao protiv Subote niti protiv ijedne Bozje zapovestii.

Sve najbolje


Jos kako su na saboru pricali o suboti (Da vas niko ne osudjuje za subote,mladine)subota nikad nije data neznaboscima a samo jevrejimacela biblija o tome tvrdi.A vi kao i jevreji koji su presli u hriscanstvo pokusavate da stavite jaram vas neznaboscima upravo sam zato i postavio citate gde se apostoli jasno izrazavaju: Pošto čusmo da neki izišavši od nas uznemiriše vas riječima, i smutiše duše vaše govoreći da se obrezujete i da držite Zakon, što im mi ne zapovjedismo;'

Pa ti miko malo razmisli sta radis ovde na forumu i kakav jaram stavljas brqaci koji su pod blagodati?

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
za miku:
nisi bio malo jasniji, na saboru je zakljuceno da pagani paze samo na idolstvo da ne cine,da paze na preljubno stanje i isto na kurvarstvo. mislis da ne kurvaj,ne cini preljube,ne klanjaj se idolima niti im sluzi nije dekalog?
a sad dalje da se cuvaju od udavljenoig i od sa krvi jedenja,gde to stavljas?
mora se malo obzirnije sagledati sve Pismo i svaka rec,jwer omaska moze doci ako zakinemo titlu jednu. to cisto zbog nase duse. Bog ipak nece da krsimo Rec,niko od nas pocev od sebe. istina moze biti ocas posla okrenuta za koji pogibeljni stepen,narocito kad je u pitanju sam temelj.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Apostolski sabor u Jerusalim 56. g.

[FONT=&amp] [/FONT]Prvi Hrišćani bili su jerusalimski Jevreji koji su držali celokupni Mojsijev zakon, počev od obrezanja, praznika, prinošenja žrtvi i svega ostalog. Tu se nije postavljalo pitanje da li je Mojsijev zakon (Tora) potreban ili ne - svi su ga držali od početka do kraja. Dolazak Mesije Jevreji su doživljavali kao "jevrejsku stvar", pa su se tako i ponašali.

Međutim, uskoro su Hrišćanstvo počeli da prihvataju i mnogi Grci i drugi neznabošci, posebno velika zajednica Hrišćana iz neznaboštva bila je u gradu Antiohiji. Tada je došlo do sukoba jer neki od Jevreja-Hrišćana "sišavši iz Judeje učahu braću: Ako se ne obrežete, po običaju Mojsejevu, ne možete se spasti... Onda ustadoše neki od jeresi farisejske koji su povjerovali, govoreći da ih valja obrezati i zapovjediti da drže Zakon Mojsejev" (Dela 15:1,5). Ovde se zapravo postavilo jedno ključno pitanje - da li biti Hrišćanin podrazumeva da se prvo primi Judaizam, tj. postane Jevrejin. Jer je "obrezati se" značilo prihvatiti celokupni Mojsijev zakon sa svim odredbama koje su držali ovi Jevreji-Hrišćani: "a svjedočim opet svakome čovjeku koji se obrezuje da je dužan sav zakon tvoriti" kaže apostol Pavle (Galatima 5,1).

Dakle, glavni problem sa ovim prvim Jevrejima-Hrišćanima bio je u tome što su smatrali da sledbenik Hrista/Mesije može biti samo Jevrejin i zato su tražili od neznabožaca koji žele da postanu Hrišćani da se obrežu i prihvate celokupni Mojsijev zakon. To je po starozavetnom zakonu bilo moguće i takvi su se nazivali "jevrejski prozeliti", a pominju se na više mesta u Pismu. Nakon katiheze i obrezanja, oni bi postali sasvim ravnopravni članovi sinagoge - potpuni Jevreji. U tom kotekstu možemo razumeti pitanja koja je rešavao apostol Pavle u svojim poslanicama, pre svega Galatima i Rimljanima, mada se toga dotiče u gotovo svim svojim spisima.

I apostolski sabor doneo je jasnu odluku da Mojsijev zakon - Tora nije na snazi za Hrišćane:
"Apostoli i prezviteri i braća pozdravljaju braću iz neznabožaca koja su u Antiohiji i Siriji i Kilikiji. Pošto čusmo da neki izišavši od nas uznemiriše vas riječima, i smutiše duše vaše govoreći da se obrezujete i da držite Zakon, što im mi ne zapovjedismo; Zato mi sabrani jednodušno, nađosmo za dobro da vam pošaljemo izbrane ljude sa našim dragim Varnavom i Pavlom, Ljudima koji su predali duše svoje za Ime Gospoda našega Isusa Hrista. Poslasmo, dakle, Judu i Silu, da vam i oni to isto usmeno kažu. Jer ugodno bi Svetome Duhu i nama da nikakvo breme više ne mećemo na vas osim ovoga što je neophodno: Da se čuvate od žrtava idolskih i od krvi i od udavljenoga i od bluda, (i što nećete da se čini vama ne činite drugima); od ovoga ako se čuvate, dobro ćete činiti.
Budite zdravo."
(Dela 15)
Ovde je zanimljivo da apostolska odluka, iako oslobađa Hrišćane Mojsijevog zakona, strogo sledi pravila jevrejskih učitelja. Naime, ovde navedene "neophodne" zapovesti za Hrišćane jesu, po jevrejskom rabinskom učenju, tzv. "Nojeve zapovesti" koje važe za sve potomke Noja, tj. čitavo današnje čovečanstvo. Noju je Gospod dao nekoliko zapovesti (1. Mojsijeva 9) koje su Jevreji nazivali „Nojeve zapovesti” i koje su smatrali obaveznim za sve narode, jer su svi narodi potomci Noja. Na taj način, Jevreji-Hrišćani su bili zadovoljni odlukom jer se uklapala u njihovo učenje, a Hrišćani su bili spašeni ropstva Mojsijevom zakonu za koji apostol Pavle objašnjava da je bio samo privremen i da je ukinut Hristovom smrću i Vaskrsenjem. Jer smo mi na slobodu pozvani a ne na ropstvo (Galatima 5,13).
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Prvi Hrišćani bili su jerusalimski Jevreji koji su držali celokupni Mojsijev zakon, počev od obrezanja, praznika, prinošenja žrtvi i svega ostalog. Tu se nije postavljalo pitanje da li je Mojsijev zakon (Tora) potreban ili ne - svi su ga držali od početka do kraja. Dolazak Mesije Jevreji su doživljavali kao "jevrejsku stvar", pa su se tako i ponašali.

Međutim, uskoro su Hrišćanstvo počeli da prihvataju i mnogi Grci i drugi neznabošci, posebno velika zajednica Hrišćana iz neznaboštva bila je u gradu Antiohiji. Tada je došlo do sukoba jer neki od Jevreja-Hrišćana "sišavši iz Judeje učahu braću: Ako se ne obrežete, po običaju Mojsejevu, ne možete se spasti... Onda ustadoše neki od jeresi farisejske koji su povjerovali, govoreći da ih valja obrezati i zapovjediti da drže Zakon Mojsejev" (Dela 15:1,5). Ovde se zapravo postavilo jedno ključno pitanje - da li biti Hrišćanin podrazumeva da se prvo primi Judaizam, tj. postane Jevrejin. Jer je "obrezati se" značilo prihvatiti celokupni Mojsijev zakon sa svim odredbama koje su držali ovi Jevreji-Hrišćani: "a svjedočim opet svakome čovjeku koji se obrezuje da je dužan sav zakon tvoriti" kaže apostol Pavle (Galatima 5,1).

Dakle, glavni problem sa ovim prvim Jevrejima-Hrišćanima bio je u tome što su smatrali da sledbenik Hrista/Mesije može biti samo Jevrejin i zato su tražili od neznabožaca koji žele da postanu Hrišćani da se obrežu i prihvate celokupni Mojsijev zakon. To je po starozavetnom zakonu bilo moguće i takvi su se nazivali "jevrejski prozeliti", a pominju se na više mesta u Pismu. Nakon katiheze i obrezanja, oni bi postali sasvim ravnopravni članovi sinagoge - potpuni Jevreji. U tom kotekstu možemo razumeti pitanja koja je rešavao apostol Pavle u svojim poslanicama, pre svega Galatima i Rimljanima, mada se toga dotiče u gotovo svim svojim spisima.

I apostolski sabor doneo je jasnu odluku da Mojsijev zakon - Tora nije na snazi za Hrišćane:
"Apostoli i prezviteri i braća pozdravljaju braću iz neznabožaca koja su u Antiohiji i Siriji i Kilikiji. Pošto čusmo da neki izišavši od nas uznemiriše vas riječima, i smutiše duše vaše govoreći da se obrezujete i da držite Zakon, što im mi ne zapovjedismo; Zato mi sabrani jednodušno, nađosmo za dobro da vam pošaljemo izbrane ljude sa našim dragim Varnavom i Pavlom, Ljudima koji su predali duše svoje za Ime Gospoda našega Isusa Hrista. Poslasmo, dakle, Judu i Silu, da vam i oni to isto usmeno kažu. Jer ugodno bi Svetome Duhu i nama da nikakvo breme više ne mećemo na vas osim ovoga što je neophodno: Da se čuvate od žrtava idolskih i od krvi i od udavljenoga i od bluda, (i što nećete da se čini vama ne činite drugima); od ovoga ako se čuvate, dobro ćete činiti.
Budite zdravo."
(Dela 15)
Ovde je zanimljivo da apostolska odluka, iako oslobađa Hrišćane Mojsijevog zakona, strogo sledi pravila jevrejskih učitelja. Naime, ovde navedene "neophodne" zapovesti za Hrišćane jesu, po jevrejskom rabinskom učenju, tzv. "Nojeve zapovesti" koje važe za sve potomke Noja, tj. čitavo današnje čovečanstvo. Noju je Gospod dao nekoliko zapovesti (1. Mojsijeva 9) koje su Jevreji nazivali „Nojeve zapovesti” i koje su smatrali obaveznim za sve narode, jer su svi narodi potomci Noja. Na taj način, Jevreji-Hrišćani su bili zadovoljni odlukom jer se uklapala u njihovo učenje, a Hrišćani su bili spašeni ropstva Mojsijevom zakonu za koji apostol Pavle objašnjava da je bio samo privremen i da je ukinut Hristovom smrću i Vaskrsenjem. Jer smo mi na slobodu pozvani a ne na ropstvo (Galatima 5,13).

Dzaba ti to pises brate Sardi!oni ce to proignorirati,i gero im je to vise puta postavio a oni ga napravise sasavim.

kao gde ti tu vidis da se tora ne pominje kao nevide rec ( BREME,ZAKON)a sta je to? nije sija nego vrat.

Pošto čusmo da neki izišavši od nas uznemiriše vas riječima, i smutiše duše vaše govoreći da se obrezujete i da držite Zakon, što im mi ne zapovjedismo;

Jasno je da jasnije nemoze biti!!!tora ne vazi za hriscane-
smutiše duše vaše govoreći da se obrezujete i da držite Zakon,!!!!!!!?????????????

Mikane citaj bratko kako pise(
da vam i oni to isto usmeno kažu. Jer ugodno bi Svetome Duhu i nama da nikakvo breme)kome bi ugodno????Svetom Duhu el tako???a vama adventima nije ugodno!!!! pa kog vi to onda Duha sledite ako ne Sv Duha????
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Dzaba ti to pises brate Sardi!oni ce to proignorirati,i gero im je to vise puta postavio a oni ga napravise sasavim.

kao gde ti tu vidis da se tora ne pominje kao nevide rec ( BREME,ZAKON)a sta je to? nije sija nego vrat.
Znam brate.
Ali mi ne otvaramo oči Miki 32 I Laodikeji. Jer se debelo živi u Adventističkoj Crkvi za prodavanje magle. Već otvaramo oči onima kojima Mika 32 i Laodikeja pričaju kako je Adventistička Crkva JEDINA, PRAVA, ISTINITA i od Boga podignuta Crkva u poslednjim vremenima kako bi objavila ostatku sveta jevanđele i skori Hristov dolazak.....
A ti jadničci ako upadnu u tu lukavu i vešto smišljenu priču, onda ćemo i mi biti krivi što ih nismo upozorili.
Jer šta misliš na Sudu, da li će nas Bog pitati : ,,Pa kada ste znali ISTINU o Adventizmu, zašto niste upozoravali ljude nego ste ih puštali tim Farisejima........''.
Razmisli malo o tome.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Iz prilozenog teksta mozemo videti da je apostolski sabor bio sazvan da raspravlja o obrednom ili ceremonijalnom zakonu i obrezanju, a nikako o moralnom zakonu deset zapovestina ciju vaznost kao uslov spasenja su ukazivali i Hristos i apostoli svuda u jevandjelju.

U samom savetu su izneti samo neki elementi odnosno pravila koja su odredjena za neznabosce u odnosu na obredni zakon osim deset zapovesti koje nisu pomenute a koje uz ove pomenute takodje imaju spasoosnu vaznost u novozavetnom periodu kako za Jevreje tako i za sve druge narode, jer uslovi spasenja su za sve jednaki.

"И неки сишавши из Јудеје учаху браћу: Ако се не обрежете по обичају Мојсијевом, не можете се спасти.
А кад поста расправа, и Павле и Варнава не мало се препираше с њима, одредише да Павле и Варнава и други неки од њих иду горе к апостолима и старешинама у Јерусалим за ово питање.А они онда спремљени од цркве, пролажаху кроз Финикију и Самарију казујући обраћање незнабожаца, и чињаху велику радост свој браћи.
А кад дођоше у Јерусалим, прими их црква и апостоли и старешине, и казаше све што учини Бог с њима, и како отвори незнабошцима врата вере.Онда усташе неки од јереси фарисејске који беху веровали, и говораху да их ваља обрезати, и заповедити да држе закон Мојсијев.
А апостоли и старешине сабраше се да извиде ову реч.

И по многом већању уста Петар и рече: Људи браћо! Ви знате да Бог од првих дана изабра између нас да из мојих уста чују незнабошци реч јеванђеља и да верују.

И Бог, који познаје срца, посведочи им и даде им Духа Светог као и нама.
И не постави никакве разлике међу нама и њима, очистивши вером срца њихова.

Сад дакле шта кушате Бога и хоћете да метнете ученицима јарам на врат, ког ни очеви наши ни ми могосмо понети?
Него верујемо да ћемо се спасти благодаћу Господа Исуса Христа као и они.
Онда умуче све мноштво, и слушаху Варнаву и Павла који приповедаху колике знаке и чудеса учини Бог у незнабошцима преко њих.
А кад они умукоше, одговори Јаков говорећи: Људи браћо! Послушајте мене.
Симон каза како Бог најпре походи и прими из незнабожаца народ к имену свом.

И с овим се ударају речи пророка, као што је написано:
Потом ћу се вратити, и сазидаћу дом Давидов, који је пао, и његове развалине поправићу, и подигнућу га,
Да потраже Господа остали људи и сви народи у којима се име моје спомену, говори Господ који твори све ово.

Богу су позната од постања света сва дела Његова;

Зато ја велим да се не дира у незнабошце који се обраћају к Богу;

Него да им се заповеди да се чувају од прилога идолских и од курварства и од удављеног и од крви, и што њима није мило другима да не чине.
Јер Мојсије има од старих времена у свим градовима који га проповедају, и по зборницама чита се сваке суботе.
Тада нађоше за добро апостоли и старешине са свом црквом да изберу између себе двојицу и да пошљу у Антиохију с Павлом и Варнавом, Јуду који се зваше Варсава, и Силу, људе знамените међу браћом.
И написаше рукама својим ово: Апостоли и старешине и браћа поздрављају браћу која су по Антиохији и Сирији и Киликији што су од незнабожаца.Будући да ми чусмо да неки од нас изишавши сметоше вас речима, и раслабише душе ваше говорећи вам да се обрезујете и да држите закон, којима ми не заповедисмо;
Зато нађосмо за добро ми једнодушно сабрани избране људе послати вама с љубазним нашим Варнавом и Павлом,

С људима који су предали душе своје за име Господа нашег Исуса Христа.
Посласмо дакле Јуду и Силу, који ће то и речима казати.

Јер нађе за добро Свети Дух и ми да никаквих тегоба више не мећемо на вас осim ovih potrebnih.

Да се чувате од прилога идолских и од крви и од удављеног и од курварства, и шта нећете да се чини вама не чините другима; од чега ако се чувате, добро ћете чинити. Будите здрави" ( dela apostola 15 poglavlje )

 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
[FONT=&amp]Iz tvog obimnog posta mogu zaključiti sledeće:[/FONT]

[FONT=&amp]1.[/FONT][FONT=&amp] Čist spam, kao suza. Ovde nikog ne interesujem ja, već Adventizam. To su ti ljudi i više puta naglasili. Pre svega zato što je ovo tema ,,ADVENTIZAM’’, a ne ,,Šardizam’’.[/FONT]

Tako je, ali zar ti ljudi umesto lazi ne bi zeleli da znaju istinu?
Ni mene ne zanima Sarrdy, ali me i te kako zanima da li je Sarrdy o Adventistima rekao istinu ili laz? A posto sam dokazao da si izneo laz, onda od tebe ocekujemo izvinjenje.

----------
[FONT=&amp] 1.1. Druga stvar ja mojom naukom, nikog ne mogu odvesti u pakao. A vi vašom možete MILIONE.[/FONT]

A AKO IZNOSIS NEISTINU, MOZE LI NEISTINA IKAOGA ODVESTI U Raj?
-----------
[FONT=&amp] 1.2. Treća stvar Šardizam ne može nikom uzeti NEKRETNINE; DESETAK i NOVČANE PRILOGE. A tvoja Crkva može . Uostalom zato je i jedna od najbogatijih Crkava na Planeti. Može uzeti BILIJARDE.[/FONT]

U pravu si. Adventristicka crkva nije usvojila ljudki prosjacki sistem odrzananja Crkve, nego biblijski. Ako je Bog preko svojih proroka rekao da je to najbolji istem, primedbu uputi Bogu i prorocima, a ne meni.
------------------
[FONT=&amp] 1.3. S obzirom da smo ovde pod Nikovima, a ne pod imenom i prezimenom, mnogi, a najverovatnije i svi nikada neće mene ni videti, niti čuti. Tako da im nikakava opasnost ne preti od mene. Dok Adventističkom prevarom je prebukiran Internet. I lov na ljudske duše se danas uvukao toliko da ne može skoro proći ni nedelja dana, a da te Adventisti negde ne zavrbuju.[/FONT]

A to znaci da si i ti biuo zavrbovan u neku sektu u kojoj nisi uspeo da se plasiras i postignes svoj sebicni cilj pa zato si toliko besan.

---------------
[FONT=&amp]2.[/FONT][FONT=&amp] Za teoriju da krštenje Svetim Duhom, ne može se desiti, pre vodenog sam ti odgovorio više puta. Ali ga ti, bar po tvojim postovima, nisi ni pročitao.Pa da ga ponovim.[/FONT]
[FONT=&amp] 2.1. Ja sam to čuo od PASTORA Adventističke Crkve.[/FONT]
[FONT=&amp] 2.2. Kaži mi zašto bih ja to izmislio [/FONT][FONT=&amp]?[/FONT][FONT=&amp] Jer i JEDNA JERES te vodi u PAKAO, a ne 26 ili 27. To je asolutno sve jedno. Ako misliš da nije – Odgovori – Koja je razlika ako Crkva ima 26 ili 27 JERESI ![/FONT][FONT=&amp]? [/FONT][FONT=&amp] Tako da ja apsolutno nisam imao ni jedan razlog to izmisliti.[/FONT]

Sarrdy, da je istina da si to cuo od padstora, zasto bi nas slao u knjizaru da trazimo odgobvor?
Kad sam zatrazio knjigu, stranicu, autora i izdavaca, izgovarao si se da je to nemoguce pronaci jer imaju hiljade naslova knjihga. Zasto si nas onda slao da idemo u Adventisticku Crkvu da od njih trazimo odgovor?
Vidis da svi ti tvoj manevri i lutanje dokazuju da je ta tvoja izjava lazna. Nisi ti to ni cuo od bio koga pastora, nego si izmislio da bi ti lista bila duza i uverljivija.


Sta je tebe rukovodilo da iznosis lazi, ja to ne znam niti mora da znam. Cinjenica je da si izneo neistinu. Ako si to cuo od nekoga, zasto to od pocetka nisi rekao i pitao Adventiste da li je to istina, nego si to nazvao jeres?
Najlakse je negoga nazvati jeretikom a pogotobvo ako je neko i sam jeretik.


[FONT=&amp] 2.3. Kad smo već kod broja JERESI, na listi ih sada imaš više – 28 [/FONT][FONT=&amp]![/FONT][FONT=&amp] I bez ove navedene. Što pokazuje da ja nisam imao nikakav razlog da tako nešto izmislim. A i napomenuo sam par puta. Ko mi ne veruje, odmah ću ga uputiti kod PASTORA koji zagovara taj nauk. [/FONT]
ODLICNO! JA TI NE VERUJEM, JER SI NAS MNOGO PUTA OVDE POKUSAO DA PREVARIS. DAJ MI PODATKE O TOMA PASTORU.

[FONT=&amp]3.[/FONT][FONT=&amp] [/FONT][FONT=&amp]Adventisti BIBLIJOM NEMAJU AMA BAŠ NIKAKVU ŠANSU ODBRANITI SVOJE JERESI, i upravo iz tog ratloga prelaze na SPAM ili DISKREDITOVANJE sagovornika. Uvek i na svim temama se tako ponašaju prema iznosiocima ISTINE O ADVENTIZMU.[/FONT]

Skoro da je tako samo malo drugacije. Adventisti su hriscani koji su za ozbiljno prihvatili Bibliju kao vodoc svoga verovanja i zivota. I ugvek su spreni da Biblijom odbtrane istinu. Nego tesko je sa takvima kao sto je farisej Sarrdy. On na sve nase odgovore is Biblije, smao kaze: "To je staoi zavet", i to je sve. A kad on zeli svoje kleveter da dokaze onda slobodno navodi iz cele Biblije. Zar to nije farisejstvo. Koliko puta si izjavio da odbacijes ceo Stari zavet?
Pa onda o kakoj Bibliji ti govolris i u sta verujes?


[FONT=&amp]Umesto da govore o Adventizmnu i o navodnim JERESIMA svoje Crkve i da to brane Biblijom. Oni će sve učiniti na temi ,,Adventizam’’, da se o ovim dvema stvarima ne postira. Prelaziće i na slamčice spasa, i na istoriju, i na filozofiju i neće vam odgovoriti na pitanja o Adventizmu nikada. Ama baš sve će uraditi da do toga nedođe.[/FONT]
[FONT=&amp]Što je odličan pokazatelj kakvi su to vernici.[/FONT]

Sarrdy, znamo mi da je za tebe velika sramota sto si doziveo na ovoj temi. Mislio si da smo mi nekakvi patuljci i neznalice pa si pokusao da nam podvalis lazi umesto istine. Sada bi zeleo da tvoje neistine prihvatimo i cutimo, tebi bi to mnogo godilo, Ali mi smo ovde da iznesemo istinu. Da si i ti kojom srecom izneo istinu mi bi smo se sa tobom radovali, ali izneo si neistinu i ti bi zelo da o njoj i njenom nosiocu forum nista ne zna.
SAjde objasni nam, zasto si izneo lazi? Zasto od pocetka nisi rekapo da si to cuo od nekog pqastoora, doa njego0vo iume, crkvu, mesto, adresu, Email? Nego si to kukaviucki sve zamotaoi moislewci da niko nije toliko bar mudar da prozre tvoje podvale.


[FONT=&amp]4.[/FONT][FONT=&amp] Ja nevidoh nikog na ovom forumu da je IKO PRIHVATIO Adventizam. A pronašao sam najmanje troje koji su ga ODBACILI. Tako da i pored ove prljave igre, opet ništa nije VREDELO. Ljudi polako saznaju ko su Adventisti. A vidim da je ta tendencija i u Svetu. Tako da sam siguran da ćete za par godina proći kao Jehovini svedoci. Razgolićeni 100


[/FONT]
Ceo svet zna ko su Adventisti. Adventisdti nisu JS, kod njih nema nikakve tajne. Javnost zna u sta Adventisti veruju i kako zive. Svaki onaj koji zeli das epridruzi crkgvi pre krstenuja treba da se upozna sa svim verovanjima Crkve, to mora da zna pre nego donese odluku da se bude deo Bozjeg narod. Zato nemas ti nista novo da otkrijes svetu, sve sto postoji dato je na uvoid javnosti. Nasa verovanja su ostampana i svako ih moze imati. A taj posao koji si ti prihvatio nije nikakva novaost, to je jos na nebu poceo buntovnik i "progonoiteluj" Bozjeg naroda, sotona. Pa ti bratko razmisli ciji si poslanik i kakvu misiju vrsis na zemlji? Najlakse je biti klevetnik.

[FONT=&amp]5.[/FONT][FONT=&amp] Danas ako uđete u Adventističku Crkvu, i pitate starije vernike, da li je Crkva punija danas ili pre 15-20 godina, dobićete odgovor – pre. A danas ih ima najmanje duplo više. Barem tako oni kažu. ali pošto je to najlukavija Crkva na svetu, treba i taj broj vernika uzeti sa rezervom. Poznavajući adventizam. Oni su spremni na sve. Ničega se ti vernici ne libe. Svaka čast izuzecima. Ima i tu predivnih ljudi, ali jako malo.[/FONT]

Posto si ti bio deo te Crkve, to sam odajes, onda svakako mora biti istina da si ti i bio takav vernik, zato se nisi u njoj ni mogao dugo zadrzati. Ti samo zelis da su nase crkve prazne, ali se grdno varas. Moguce je da su se ljudiu iselili iz nekog podrucja, kao pravoslavni sa Kosova, pa otisli u drugo mesto gde im bolje odgovgara i moze se naci da je neka crkva i zatvorena, ali pogledaj statistiku i vidi koliko novih crka se otvara u svetu.
Da li ti je poznato da se u proseku svakoga dana Crkvi pridruzi oko 3000 novih vernika? I ti se nadas da ces to da zaustavis. Grdno se varas. Bog vodi svoje delo i blagosilja svoj naroid nebeskim blagoslovima, a neprijatelji samo mogu da skrgucu zubima i da nas klevetaju i to im je sve.
 
Natrag
Top