Adventisti

Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Dakle Laodikeja,Moko citajte pazljivo ono sto je boldovano crvenim!!!

Prvi Hrišćani bili su jerusalimski Jevreji koji su držali celokupni Mojsijev zakon, počev od obrezanja, praznika, prinošenja žrtvi i svega ostalog. Tu se nije postavljalo pitanje da li je Mojsijev zakon (Tora) potreban ili ne - svi su ga držali od početka do kraja. Dolazak Mesije Jevreji su doživljavali kao "jevrejsku stvar", pa su se tako i ponašali.
[TABLE]
[TR]
[TD="width: 100%, align: center"] [TABLE]
[TR]
[TD]Međutim, uskoro su Hrišćanstvo počeli da prihvataju i mnogi Grci i drugi neznabošci, posebno velika zajednica Hrišćana iz neznaboštva bila je u gradu Antiohiji. Tada je došlo do sukoba jer neki od Jevreja-Hrišćana "sišavši iz Judeje učahu braću: Ako se ne obrežete, po običaju Mojsejevu, ne možete se spasti... Onda ustadoše neki od jeresi farisejske koji su povjerovali, govoreći da ih valja obrezati i zapovjediti da drže Zakon Mojsejev" (Dela 15:1,5). Ovde se zapravo postavilo jedno ključno pitanje - da li biti Hrišćanin podrazumeva da se prvo primi Judaizam, tj. postane Jevrejin. Jer je "obrezati se" značilo prihvatiti celokupni Mojsijev zakon sa svim odredbama koje su držali ovi Jevreji-Hrišćani: "a svjedočim opet svakome čovjeku koji se obrezuje da je dužan sav zakon tvoriti" kaže apostol Pavle Galatima (5:1).
Dakle, glavni problem sa ovim prvim Jevrejima-Hrišćanima bio je u tome što su smatrali da sledbenik Hrista/Mesije može biti samo Jevrejin i zato su tražili od neznabožaca koji žele da postanu Hrišćani da se obrežu i prihvate celokupni Mojsijev zakon. To je po starozavetnom zakonu bilo moguće i takvi su se nazivali "jevrejski prozeliti", a pominju se na više mesta u Pismu. Nakon katiheze i obrezanja, oni bi postali sasvim ravnopravni članovi sinagoge - potpuni Jevreji. U tom kotekstu možemo razumeti pitanja koja je rešavao apostol Pavle u svojim poslanicama, pre svega Galatima i Rimljanima, mada se toga dotiče u gotovo svim svojim spisima.
I apostolski sabor doneo je jasnu odluku da Mojsijev zakon - Tora nije na snazi za Hrišćane:

"Apostoli i prezviteri i braća pozdravljaju braću iz neznabožaca koja su u Antiohiji i Siriji i Kilikiji. Pošto čusmo da neki izišavši od nas uznemiriše vas riječima, i smutiše duše vaše govoreći da se obrezujete i da držite Zakon, što im mi ne zapovjedismo; Zato mi sabrani jednodušno, nađosmo za dobro da vam pošaljemo izbrane ljude sa našim dragim Varnavom i Pavlom, Ljudima koji su predali duše svoje za Ime Gospoda našega Isusa Hrista. Poslasmo, dakle, Judu i Silu, da vam i oni to isto usmeno kažu. Jer ugodno bi Svetome Duhu i nama da nikakvo breme više ne mećemo na vas osim ovoga što je neophodno: Da se čuvate od žrtava idolskih i od krvi i od udavljenoga i od bluda, (i što nećete da se čini vama ne činite drugima); od ovoga ako se čuvate, dobro ćete činiti.

Budite zdravo."
(Dela 15)
Ovde je zanimljivo da apostolska odluka, iako oslobađa Hrišćane Mojsijevog zakona, strogo sledi pravila jevrejskih učitelja. Naime, ovde navedene "neophodne" zapovesti za Hrišćane jesu, po jevrejskom rabinskom učenju, tzv. "Nojeve zapovesti" koje važe za sve potomke Noja, tj. čitavo današnje čovečanstvo. Noju je Gospod dao nekoliko zapovesti (1.Mojsijeva 9) koje su Jevreji nazivali „Nojeve zapovesti” i koje su smatrali obaveznim za sve narode, jer su svi narodi potomci Noja. Na taj način, Jevreji-Hrišćani su bili zadovoljni odlukom jer se uklapala u njihovo učenje, a Hrišćani su bili spašeni ropstva Mojsijevom zakonu za koji apostol Pavle objašnjava da je bio samo privremen i da je ukinut Hristovom smrću i Vaskrsenjem.

True Faith web!

Pozdrav od Gere.

[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD] [/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
KONACNO OBJASNJENJE SARRDYEVE NEISTINE

Sarrdy je izjavio da Adventisti imaju i ovu "jeres":

6
Krštenje Svetim Duhom se ne može dogoditi pre vodenog krštenja, već samo posle ili u istom trenutku ;

Ovo je jos jedna Laz koju iznosi Sarrdy. To Adventisti ne uce. Niko nema vlast nad Duhom Svetim On svoje darove izliva gde hoce i kako On odredi, a ne ljudi. Ja bih voleo da znam u kakvom otpadu je to bio Sarrdy ili se jos uvek nalazi, pa je naucio te gluposti? Adventisti veruju u ono sto pise u Bibliji u koju Sarrdy ne veruje, a Petar je izneo iskustvo kapetana Kornilija koji je zajedno sa svojim domom primio krstenje Svetim Duhom i pre vodenog krstenja. Toliko samo da napomenem da vidite da Sarrdy iz mrznje iznosi lazi o Adventistima, a ne istinu kako on tvrdi da iznosi.

Sarrdy odgovara:
Ovo su stari Adventistički štosovi. Evo vam i dokazi: 1. Ako uđete u knjižaru Adventističke Crkve, tamo ćete moći kupiti na hiljade njihovih naslova. Do sada su ih izdali ne zna se broj. Znači naći knjigu u kojoj je to zapisano je gotovo nemoguće. Zna to Mika 32, odlično. Nas ne zanima koliko izdanja knjiga ima knjizara, nego mi od Sarrdya trazimo da nam da informavcije gde je on procitrao da adventisti uce da se ne moze niko krstiti Duhom Svetim pre vodenok gtrstenja. I na osnovu cega je to Sarrdy nazvao Jeres?

Upravo i zato postira ovakav post. Jer on onda može za svaku JERES Adventističku reći meni – DOKAŽI.

U parvu si Sarrdy, ako si dao izjavu koja nije istinita, daj dokaz da si rekao istinu, ako nemas dokaza onda jes lazov, jer iznosis loazi..


Zahvaljujemo se Sarrdyu sto nam je preporucio Adventisticku knjizaru da u njoj nadjemo odgovor, na pitanje krstenja Svetim Duhom. Mogao nam je preporuciti i stampariju, mozda se to kod njih nalazi. OD SARRDYA NE TARIZOM PRICE, NEGO ZAHTEVAMO DA NAM DA JASAN TEKST, KNJIGU I STRANICU U KOJOJ JE ON PROCITAO DA JE NEMOGUCE PRIMITI DUHOVNO KRSTENJE BEZ VODERNOG. Biblija je potpuno jasna po tom pitanju, nego problem je u tome sto Sarrdy ne veruje u Bibliju., Prilikom Hristovog krstenje, obavljeno je najpre vodeno krstenje i tek posle toga bio je krsten i Svetimn Duhom, jer je Duh sisao vidljivo na Njega. U slucaju Kornilija, desilo se obrnuto, najpre su primili krstenje Duhom, pa su posle toga bili krsteni. Prema tome, krstemnje Duhom ne moze se ograjniciti na jedno niti na drugo, moguce je i pre vodenog krstenja, a moze i posle. Tako nas uci Biblija i tako Adventisti veruju u ono sto pise u Bibliji. Od Sarrdya trazimo tekst na kome je on osnovao svoju JETRES da je nemoguce primiti krstenje Svetim Duhom bez vodenog krstenja. Ako nam ne nadje taj tekst time ce dokazati koje vrste je vesnik!
Sve najbolje

POGLEDAJTE KAKO JE SARRDY ODGOVORIO NA OVO:
Pošto ljudi VIŠE VERUJU SVOJIM OČIMA I UŠIMA, onda nema potrebe za tim tvojim glupostima. I ovako znaju da ih ja nisam nikada slagao, pa što bi i u ovome.

Odgovor: Pa ako formasi do sada nisu shvatili da si mutivoda, prevarant i lazov evo sad se su se svi uverili.

Lako će to oni proveriti bez da im ja kopam po krivoj adventističkoj literaturi te gluposti. Pa tolika budala ipak nisam.

Odgovor: Ma nemas ti nikakvog dokaza za svoje lazi u tome je probelm. Rado bi ti navero dokaz kad bi ga imao, a da si rekao istinu ne bi ti ni bio potreban nikakav dokaz, nego si izneo laz i nrmas cima da je dokazes. Ako Sarrdy nije u stanju da pronadje dokaz za svoju lazi koja potvrdjuje njegogvu jesres, evo ja sam nasao dokaz u prilog istine koju iznosim. U knjizi Osnovne istine Svetoga pisam na 119 stranici nalazi se poglavlje Hriscansko krstenje. Ovu knjigu ptrouvci svako ko zeli da postane vernik Hriscanske crtkve. U ovom poglavlju izmnedju ostalog navedna su dva biblijska teksta koje dsam ja vec naveo, a to su Hristrovo krstenej na Jordanu, Matej 3,16. i Krstenje rimskog kapetana Kornilija Dela 10,44-48. Ova dva primera biblijski potvrdjuju da je moguce da neko primi krstenje Duhom Svetim i pre krstenja u vodi (primer Kornilija) a Htristovo krstenje potvrdjuje da je moguce primiti krstenbje Duhom i posle vodenog krstenjha. Na kraju sledi saopsenje: "OSIM KRSTENJA VODOM POSTOJI I KRSTENJE DUHOM SVETI I OGNJEM. JEDNO I DRUGO JE POTREBNO ZA SPASENJE. Dela 10,44-48)"
Osnovne istine Svetoga pisma, str. 121.

Kao sto vidite u ovom Adventistickom prirucniku koji sluzi za priptremu onih koji zelke d abiudu krsteni, ne postoli laz koju je Sarrdy izneo.

TAKO OVIM SMO DOKAZLAI ISTINU, DA SPEKULANT, PROGONITELJI I TERORISTA, SARRDY DOKAZANO JE DA JE MIUTIVODA, IZNOSI LAZI I DA SE U JNEGOVE JERESI NIKO NE MOZE OSLONITI.


Svima zelim sve najbolje
Ne uzbuđuj se mnogo zbog tako banalne sitnice profesore. Zbog toga niko neće završiti u paklu !
U pakao se ide zbog ovih stvar:

...
DEO JERESI ASD – a

A i odgovorio sam ti više puta za to. Sigurno ljudi veruju više svojim ušima nego tvojim rečima. Tako da lako u Crkvi ASD, može pitati par pastora i proveriti. Ili par iskrenijih Adventista, ako ih bude bilo u toj Crkvi. Jer ako su im takvi profesori, lako je zaključiti kakvi su i učenici........
A ja sam već rekao – Ko mi se obrati na PP reći ću mu koji PASROR Adventista Sedmoga Dana zagovara taj nauk.


  • Prvobitno napisao Mika32
Sarrdy:

1 NEDELJA – Žig zveri ;

Koji dokaz imad Sarrdy da nedelja nije zig zverin? Dokazi!


Pošto je ovo jasno ČITAVOM HRIŠĆANSKON SVETU, osim šačici Adventista, iluzorno je da ja na tako očiglednu stvar iznosim dokaze. Jer to je kao da ja dokazujem da mi živimo na Zemlji a ne na Marsu.

Odgovor:
Sarrdy, posto smo vec ustanovili da si izneo kao dokaz da adventisti imaju neku „jerers“ a koju uopste nemaju, i te kako je potrebno da svaku svoju izjavu dokazes. Mnoge tvoje izjeva koje ti adventistima pripisujes su lazne izjave. Pa onda reci nam ko treba da dokazuje? Lako je napisati gluposti koliko hoces, ali bratko svaku svoju izjavu moras dokazati, ako je ne dokzes znaci da je lazna.



To DOKAZUJ, tvojim vernicima u Crkvi. Jer Adventističke Crkve su danas PRAZNIJE kada ih ima 25 miliona, nego pre 15-20 godina, kada ih je bilo 10.

Ti što ne dolaze subotom u Crkvu – Njima to objašnjavaj.
A na ovom forumu sem tebe i Laodikeje, apsolutno niko ne veruje u tu JERES ! Tako da ovde nema potrebe.
Pozdrav

 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
gera:dobro je izneo pogled na prvi sabor apostola!

sto se tice 1000 god na zemlji,otkrivenje 20. 7. red kaze se da ce se pustiti sotona iz svoje tamnice.8. red kaze da ce izacida vara bnarode,na sva cetri kraja zemlje,goga i magoga a njih je kao morskog peska broj. dakle koje narode da vara ako je zemlja 1000 god pusta?
drugo,kako ce dete igrati se nad rupom zmije aspidine,macevi da ce biti raskovani na raonike i niko nece uditi poceloj zemlji? kakoc e lav i tele opasti travu skupa? gde ce to biti trave u nebu da lav i tele pasu postavlja se pitanje? naravno mi mozemo praviti fantastiku i stripove i to nacrtati na nebu ali da li ce Bog biti zadovoljan time.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562

2 SUBOTA – Pečat Božiji;
To je istina, jer u cetvrtoj zapovesti Bog se predstavlja ko je ON, podrucje njegove vladavine i cime se bavi. Ko? Gospod Bog, cime se bavi? Stvoritelja, podrucje Njegove vladavine: Neba i zemlje. To su karakteristike svakog pecata.

To je ljudsko tumačenje odnosno laž.
Pečat Božiji je svaki spašeni pojedinac, bez obzira na boju kože i versku pripadnost. A Pečati ga Sveti Duh.

Odgovor:
Sarrdy, kako moze osoba biti pecat? Onda tekst iz Jezekilja koji si anveo nije tacan.

„Prodji posred grada... i zabelezi belegom cela onih ljudi.“ Vidis da ljudi nisu pecat, nego oni primaju ili odbacuju pecat.

--------------------
PEČAT Božiji
Језек.9:3,4 А слава Бога Израиљевог подиже се с херувима, на којима беше, на праг од дома, и викну човека обученог у платно који имаше уз бедрицу оправу писарску. И рече му Господ: Прођи посред града, посред Јерусалима, и забележи белегом чела оним људима који уздишу и који ридају ради свих гадова што се чине усред њега.
1. Коринћ. 9:2 Ако другима и нисам апостол, али вама јесам, јер сте ви печат мог апостолства у Господу.
2. Коринћ. 1:21,22 А Бог је који нас утврди с вама у Христу, и помаза нас,Који нас и запечати, и даде залог Духа у срца наша.
Ефеж. 1: [SUP]12[/SUP] Да бисмо били на хвалу славе Његове, ми који смо се напред уздали у Христа, [SUP]13[/SUP] Кроз ког и ви, чувши реч истине, јеванђеље спасења свог,у коме и веровавши запечатисте се Светим Духом обећања, [SUP]14[/SUP] Који је залог наследства нашег за избављење течевине на хвалу славе Његове.
Ефеж. 4:30 И не ожалошћавајте Светог Духа Божијег, којим сте запечаћени за дан избављења.

U Jezekiljiunoj viziji, “covek vrsi zapecacenje”, a Pavle kaze da ga stavlja Duh Sveti.
Ja mislim da je oboj ispravno, jedno je sta je prorok video u viziji, a drugo je sto Pavle objsnjava.
Samo nijedan od mnogih tekstova koje si naveo ne opisuje staje pecat, nego smao kako se pecati i ko je taj koji vrsi zapecacenje.

Jos uvek ostaje pitanje, sta je pecat?
[FONT=&quot]Pa lepo ti piše u tvom postu, ali ti zbog para Adventističkih vernika ga ne želiš videti:[/FONT]

[FONT=&quot] [/FONT]
Језек.9:3,4 А слава Бога Израиљевог подиже се с херувима, на којима беше, на праг од дома, и викну човека обученог у платно који имаше уз бедрицу оправу писарску. И рече му Господ: Прођи посред града, посред Јерусалима, и забележи белегом чела оним људима који уздишу и који ридају ради свих гадова што се чине усред њега.[FONT=&quot]

[/FONT]

Oni koji teško žive u ovom svetu. Tuguju zbog svetskih nepravdi. Rade kao crnci za 200-300 € ili 1.000. A neki sede u toplim prostorijama i ne rade ništa, sem malo što tipkaju po tastaturi za ogromne novce i lažu ljude. A pošteni ljudi koji se bore za Boga i ISTINU zbog toga UZDIŠU i RIDAJU.

Znači PEČAT BOŽIJI su spašeni pojedinci koje je Bog zapečatio svojim Svetim Duhom zbog njihovog POŠTENOG, NELICEMERNOG i DOBROG karaktera !

 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
[FONT=&amp]Pa lepo ti piše u tvom postu, ali ti zbog para Adventističkih vernika ga ne želiš videti:[/FONT]


Језек.9:3,4А слава Бога Израиљевог подиже се с херувима, на којима беше, на праг од дома, и викну човека обученог у платно који имаше уз бедрицу оправу писарску. И рече му Господ:Прођи посред града, посред Јерусалима, и забележи белегом чела оним људима који уздишу и који ридају ради свих гадова што се чине усред њега.[FONT=&amp]

[/FONT]

Oni koji teško žive u ovom svetu. Tuguju zbog svetskih nepravdi. Rade kao crnci za 200-300 € ili 1.000. A neki sede u toplim prostorijama i ne rade ništa, sem malo što tipkaju po tastaturi za ogromne novce i lažu ljude. A pošteni ljudi koji se bore za Boga i ISTINU zbog toga UZDIŠU i RIDAJU.

Znači PEČAT BOŽIJI su spašeni pojedinci koje je Bog zapečatio svojim Svetim Duhom zbog njihovog POŠTENOG, NELICEMERNOG i DOBROG karaktera !
Bozji pecat je uvek bio sveti Duh. i subota je u sustini senka od stvarnosti a to je pedesetnica,kao sto stoji u isaiji 28,da je to vecni pocinak,tj. dogadjaj krstenja svetim Duhom na pedesetnici
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Razlog sto odgovor ne stigne odmah nije nikakvo prikrivanje, vec trpeljivost sa moje strane na razlicite optuzbe i lazne iyjave koje iznosite.

Sto se tice novca, ja nemam nikakvu materijalnu korist za to sto branim istinu.
Tako da ti sve vise padas na ispitu istinoljubivosti i tvoje navodne posvecenosti, jer su ti rodovi kvarni.

Po obecanju dgovorio bih biblijskim kontekstom na ovo pitanje milenijuma ili hiljadugodisnjice.
Iz sledecih citata mozemo videti da ce za vreme hiljadugodisnjice verni biti na nebu a zemlja pusta i nenastanjena.

PRILIKOM HRISTOVOG DRUGOG DOLASKA I VASKRSENJA MRTVIH SVI VERNI ODLAZE NA NEBO SA HRISTOM, STO ZNACI DA ZA VREME HILJADUGODISNJICE NA ZEMLJI NECE BITI STANOVNIKA:

"Нећу вам пак затајити, браћо, за оне који су умрли, да не жалите као и остали који немају наду;
Јер ако верујемо да Исус умре и васкрсе, тако ће Бог и оне који су умрли у Исусу довести с Њим.
Јер вам ово казујемо речју Господњом да ми који живимо и останемо за долазак Господњи, нећемо претећи оних који су помрли.
Јер ће сам Господ са заповешћу, са гласом Арханђеловим, и с трубом Божјом сићи с неба; и мртви у Христу васкрснуће најпре;
А потом ми живи који смо остали, заједно с њима бићемо узети у облаке на сусрет Господу на небо, и тако ћемо свагда с Господом бити.
Тако утешавајте један другог овим речима" ( 1 Solunjanima 4. 13 18 )

"Da se ne plaši srce vaše, verujte Boga, i mene verujte.
Mnogi su stanovi u kući Oca mog. A da nije tako, kazao bih vam; idem da vam pripravim mesto.
I kad otidem i pripravim vam mesto, opet ću doći, i uzeću vas k sebi da i vi budete gde sam ja" ( Jovan 14. 1 - 3 )

"По том видех, и гле, народ многи, ког не може нико избројати, од сваког језика и колена и народа и племена, стајаше пред престолом и пред Јагњетом, обучен у хаљине беле, и палме у рукама њиховим.

И повикаше гласом великим говорећи: Спасење Богу нашем, који седи на престолу, и Јагњету.
И сви анђели стајаху око престола и старешине и четири животиње, и падоше на лице пред престолом, и поклонише се Богу.
Говорећи: Амин; благослов и слава и премудрост и хвала и част и сила и јачина Богу нашем ва век века. Амин" ( otkrivenje 7. 9 - 12 )

SLEDECI TEKSTOVI GOVORE DA CE BOG OPUSTETI ZEMLJU PRILIKOM HRISTOVOG DOLASKA I DA CE ONA BITI NENASTANJENA:


"Гле, Господ ће испразнити земљу и опустети је, преврнуће је и расејаће становнике њене.
И биће свештеник као народ, господар као слуга, госпођа као слушкиња, продавац као купац, који даје у зајам као који узима у зајам, који узима добит као који даје.
Сасвим ће се испразнити земља, и сасвим ће се опленити. Јер Господ рече ову реч.
Тужиће земља и опасти, изнемоћи ће васиљена и опасти; изнемоћи ће главари народа земаљског.
Јер се земља оскврни под становницима својим, јер преступише законе, изменише уредбе, раскидоше завет вечни.
Зато ће проклетство прождрети земљу, и затрће се становници њени; зато ће изгорети становници земаљски, и мал ће људи остати" ( Isaija 24. 1 - 6 )

"Страхота и јама и замка пред тобом је, становниче земаљски!
И ко утече чувши за страхоту, пашће у јаму; а ко изађе из јаме, ухватиће се у замку; јер ће се уставе на висини отворити и затрешће се темељи земље.
Сва ће се земља разбити, сва ће се земља распасти, сва ће се земља усколебати.
Сва ће се земља љуљати као пијан човек, и преместиће се као колиба, јер ће јој отежати безакоње њено, те ће пасти и неће више устати.
И у то ће време походити Господ на висини војску високу и на земљи све цареве земаљске.
И скупиће се као што се скупљају сужњи у јаму, и биће затворени у тамницу, и после много времена биће похођени. ( Isaija 24. 17 - 22 )

"Погледах на земљу, а гле, без обличја је и пуста; и на небо, а светлости његове нема.
Погледах на горе, а гле, тресу се и сви хумови дрмају се.
Погледах, а гле, нема човека, и све птице небеске одлетеле.
Погледах, а гле, Кармил је пустиња и сви градови његови оборени од Господа, од жестоког гнева Његовог.
Јер овако говори Господ: Сва ће земља опустети; али нећу сасвим затрти.
Зато ће тужити земља, и небо ће горе потамнети, јер рекох, намислих, и
нећу се раскајати, нити ћу ударити натраг." ( jeremija 4. 23 - 28 )

"Ти дакле пророкуј им све ове ријечи и реци им: Господ ће с висине рикнути, и из стана светиње своје пустиће глас свој, силно ће рикнути из стана својега, као они што газе грождје подигнуће вику на све становнике земаљске.
Проћи ће граја до краја земље, јер распру има Господ с народима, суди се са сваким тијелом, безбожнике ће дати под мач, говори Господ.
Овако вели Господ над војскама: ево, невоља ће поћи од народа до народа, и велик ће се вихор подигнути од крајева земаљских.
И у онај ће дан бити од краја до краја земље побијени од Господа, неће бити оплакани, нити ће се покупити и погрепсти, биће гној по земљи." ( Jeremija 25. 30 - 33 )


[FONT=&quot]E ovako stoje stvari:[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]Pre par postova sam zamolio forumaše da prodiskutujmo o Milenijumu[/FONT]
[FONT=&quot]Evo i zašto:[/FONT]
[FONT=&quot]Jedina Crkva na Planeti (od poznatih, većih) koja ima nauk da će Milenijum biti na NEBU, a ne na Zemlji, je Crkva ASD !!![/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]To nas uvodi u jedan veliki problem:[/FONT]
[FONT=&quot]Ako je to tačno – Onda ima dosta istine u onom što zagovara Laodikeja ![/FONT]
[FONT=&quot]Da je Adventistička Crkva podignuta od Boga i da je Sveti Duh njima otkrio sve tajne jer su jedina prava i istinita Crkva na Planeti.....a na ostale ne deluje Sveti Duh jer to nikom drugom nije tako otkriveno.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Što se mene tiče sve mi je jedno ko je u pravu jer ne pripadam ni jednoj Crkvi. Ali ako su ovde Adventisti u pravu, onda je to jako indikativna stvar.[/FONT]
[FONT=&quot]Sve ostale Crkve na svojih 3-5 ili 15 jeresi imaju još jednu. Ne baš tako beznačajnu. Jer živimo u poslednjim vremenima kada je BIBLIJSKA ISTINA PRESUDNA za naše Spasenje.[/FONT]
[FONT=&quot]Moramo odlično znati Pismo, kako bi se znali odbraniti od sotone i pravilno pristupili poslednjim događajima.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]A opet nasuprot tome, sigurno u mojim očima REJTING Adventističke Cekve će jako porasti ![/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Tako da ću ovu temu istraživati po sistemu ,,POŽURI-POLAKO’’. A čim nešto novo saznam prenosim i ostalima, ne bi li svi na ovom forumu zadobili spasenje, kako bi sutra u raju mogli UŽIVO, bez ikakvih limita i ograničenja evocirati uspomene iz ovozemaljskog života i dogodovština sa sf foruma.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Pozdrav svima. Čak i Miki 32 i Laodikeji, jer ako bi me sada neko pitao – Da li bi više voleo da ih vidiš u raju ili u PAKLU kako se muče, u svakom slučaju bih više voleo a ih vidim u raju.[/FONT]
[FONT=&quot]Jer PAKAO je toliko strašan, da ni Hitleru ne bih poželeo da završi u njemu.[/FONT]
[FONT=&quot]Nažalost Pismo kaže d će ipak velika većina završiti u njemu.[/FONT]
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Dobro, ljudi, zar je samo u adventističkoj crkvi legalizovan - odobren abortus? Zar to nije slučaj i sa svim ostalim crkvama. Katolička crkva ga prećutno toleriše, a o pravoslavnoj da i ne govorim.


Ne, Jure, u ovome nemaš pravo.
Za Katolički nauk znam sigurno da
izričito protivi abortusu i zauzima se za ljudski život od samog začeća. Zbog takvog stava su jako često biskupi ismijavani i Papa "razapinjan". Žene/majke koje su vjernice, a počinile su abortus, Crkva tretira na poseban način...praktički, one se tim činom same izopćuju iz crkve, ali im se daje druga šansa.
Neke crkvene zajednice ne znam, ali zadnje što sam čula o evangelicima.Oni su npr. uputili pismo podrške učesnicima gay parade...
wacko2
Pitanje abortusa je problem koji traje. Osim savjesti svake žene, događa se da u katoličkim bolnicama, liječnici odbijaju vršiti abortus jer im to njihova savjest ne dopušta, makar to žene traže, ali, ženama na ruku idu državni zakoni koji legaliziraju pobačaj. Dakle, državni zakoni postaju sve liberalniji i time direktno idu protiv kršćanskog morala. Npr. trenutno se u Hrvatskoj vodi "rat" između biskupa i ministra obrayovanja koji želi uvesti u škole zdravstveni i građanski odgoj kao alternativu vjeronauku. Na tom zdravstvenom odgoju djeca bi bila upoznata s pornografijom, masturbacijom, homoseksualcima (kao normalnoj pojavi), kontracepcijom. I sve to već u osnovnoj školi.

Ali, kako se čini - NO PASARAN - jer i večina roditelja se protivi tome.

 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Fenomen

------------------------------------------------------
Postoji ovde jedan fenomen, na ovoj temi.
Primetio sam ga i ranije, ali par poslednjih postova me je potaklo da to pitam. Radi se o sledećem:
Kada neko od nas napiše više postova jedan za drugim, posle nekog vremena nam Jurivaka te sve postove spoji, i izbaci onu posruku na kraju posta u donjem levom uglu:,,
Poslednji izmenio Jurivaka; /DATUM/ u /KOLIKO SATI/. Razlog: Isti autor i tema.

OK, razumeo. Ima logike.

Ali pogledajte sada šta apsolutno nema logike.
Taj isti princip u većini slučajeva ne primenjuje kod Mike 32 !
Evo vam svež primer, a ako preslistate zadnjih 50-tak stranica i obratite pažnju na Mikine postove, videćete da njegove postove koji su jedan ispod drugoga, nikada nije spajao !

Svež primer:
Mika 32:
Str. 289; # 2888 i 2889;
Ja:
Str. 290; # 2892;

U oba slučajeva je identična stvar. ISTA TEMA ISTI AUTOR. Ali dvostruki ARŠIN;

POgledao sam i pravilnik, jer sam pomislio da oni koji su stariji od 80 godina imaju poseban status i tretman u odnosu na nas ostale smrnike !
Međutim pravilo ,,GODINA’’. Ne postoji u pravilniku foruma.
Onda sam pogledao da li postoji drugo pravilo:
Da su ovde svi jednaki, a neki ,,JEDNAKIJI ’’
Međutim ni ti pravilo nisam našao.

Da li neko zna o čemu se radi ? I da li ja imam pravo da se obratim nekom ako smatram da su mi prava ugrožena ili jedino mogu da ,, UZDIŠEM i RIDAM radi svih gadova što se rade oko mene ?’’
Hvala, pozdrav svima.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Ne, Jure, u ovome nemaš pravo.
Za Katolički nauk znam sigurno da
izričito protivi abortusu i zauzima se za ljudski život od samog začeća. Zbog takvog stava su jako često biskupi ismijavani i Papa "razapinjan". Žene/majke koje su vjernice, a počinile su abortus, Crkva tretira na poseban način...praktički, one se tim činom same izopćuju iz crkve, ali im se daje druga šansa.
Neke crkvene zajednice ne znam, ali zadnje što sam čula o evangelicima.Oni su npr. uputili pismo podrške učesnicima gay parade...
wacko2
Pitanje abortusa je problem koji traje. Osim savjesti svake žene, događa se da u katoličkim bolnicama, liječnici odbijaju vršiti abortus jer im to njihova savjest ne dopušta, makar to žene traže, ali, ženama na ruku idu državni zakoni koji legaliziraju pobačaj. Dakle, državni zakoni postaju sve liberalniji i time direktno idu protiv kršćanskog morala. Npr. trenutno se u Hrvatskoj vodi "rat" između biskupa i ministra obrayovanja koji želi uvesti u škole zdravstveni i građanski odgoj kao alternativu vjeronauku. Na tom zdravstvenom odgoju djeca bi bila upoznata s pornografijom, masturbacijom, homoseksualcima (kao normalnoj pojavi), kontracepcijom. I sve to već u osnovnoj školi.

Ali, kako se čini - NO PASARAN - jer i večina roditelja se protivi tome.


Ne znam detalje te alternative koju nude u skoli ali imaj na umu ono sto se desilo u Americi. Nisu hteli da uvedu neku vrstu seksualnog i zdravstvenog obrazovanja, nego su su se odlucili da promovisu apstinenciju. Rezultat toga je bio povecanje tinejdzerskih trudnoca, porast seksualno prenosivih bolesti i abortusa. Imaj na umu da ove tri pojave dolaze do izrazaja u najreligioznijem delu Amerike. Isto uzmi u obzir da je danas pornografija mnogo lakse dostupna deci i da je od odredjenog uzrasta potrebno uvesti neki predmet na temu seksualnog obrazovanja.
Vredno pomena je i da katolicka crkva isto propovedau zemljama trceg sveta kontracepciju kao ekvivalent abortusu sto rezultira milionima zarazenih HIV. Takvom doktrinom se bukvalno ubijaju milioni.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Interesantan POST

Ako nekog interesuje nešto o meni. kao npr. Da li sam ja nekada u životu pročitao Bibliju. Ili koliko poznajem Adventiste sedmoga dana. Ili još ponešto. Evo imate ovde sve precizno i jasno objašnjeno u ovom postu. I koliko poznajem Adventiste i koliko puta sam pročitao Bibliju:

Hvala. Pozdrav svima.

Tema-Jevrejima 4; post #124; str.13; datum-20.12.2012.

Prvobitno napisao Šarrdy
Ajmo to proveriti:
1. Ko u Svetu veruje da je Žig zveri - NEDELJA;
2. Ko u Svetu veruje da su 2 svedoka iz Otkrivenja 11 - Stari i Novi Zavet;
3. Ko u Svetu veruje da je drugi jarac iz 3. Mojsijeve 16 nosioc greha sotoni;
4. Ko u Svetu veruje da je Hrist prešao iz Svetinje u Svetinju nad svetinjama 22.10.1844
5. .........


Laodikeja:
Biblija naravno koju ti ne poznajes suvise dobro, cak sta vise nimalo..
Naravno da svet nije upoznat sa ovim istinama, da je upoznat u tom slucaju Biblijske reci o propovedanju jevandjelja celom svetu od strane crkve ne bi imale nikakvog smisla.
Dakle, Bog je zato i podigao svoju crkvu sa ciljem da jevandjeosku istinu objavi ovom svetu koji je ne poznaje.
------------------------------
Prvobitno napisao Šarrdy
Koji to duh otkriva jednoj maloj skupini Hrišćana koji su 3 X izračunavali Drugi Hristov dolazak, a Bog je u Bibliji to izričito zabranio, ovakve stvari koje APSOLUTNO NEMAJU UTEMELJENJA U Bibliji, a ostatak Sveta u to ne veruje !? ;
Koji to duh otkriva jednoj maloj skupini Hrišćana da ne smeju raditi SUBOTOM, a smeju u svojim bolnicama, sa svojim osobljem vršiti abortuse
!?
Koji to duh govori ovakvim vernicima da su oni jedina prava, istinita i od boga podignuta Crkva, a rade ovakve stvari !?

Laodikeja:
Koje stvari.
Mnogo izmisljas izvrcuci ceo istorijski kontekst desavanja vezanih za pocetke Adventnog pokreta, i ako ti je on objasnjen u ranijim diskusijama.

Da si rodjen u vreme apostola ti bi i njih odbacio, jer je njih u pocetku bilo samo dvanaest..
Dakle, opet prazno uzdanje u vecinu.
 
Natrag
Top