Adventisti

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sardy, rekao si sledece "Videli ste kako nikada nisu hteli da odgovore na naša pitanja o ABORTUSU i VREMENU MILOST.
A takođe su i majstori da ove JERESI prikriju"

Ja sam na to odgovorio
" Sad si se sam razotkrio, jer u vezi abortusa sam upravo odgovorio na ovoj stranici, a o vremenu milosti u jednom od predhodnih komentara i ti si to video.
Sada vidimo ko je lukav i lazljiv"


To ti upravo radis sve vreme diskusije, obmanjujes ljude da ti nista nije odgovoreno a jeste, i to po nekoliko puta, prilozeni su cvrsti biblijski argumenti za svaku tacku ponaosob koje si pomenuo kao navodne jeresi Adventizma.

to je tvoja licna stvar, ali nemoj drugome govoriti o Bozjem sudu, jer sa takvim insinuacijama za tebe je sud vec okoncan, jer sud se vrsi vec ovde nasim licnim postupcima koje cinimo u svakodnevnom zivotu.
Konacni sud je samo izricanje presude za zivot, postupke, reci, misli i pobude koje smo ispoljili u ovom zivotu.

Razmisljaj o tome..


 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Sardy, rekao si sledece "Videli ste kako nikada nisu hteli da odgovore na naša pitanja o ABORTUSU i VREMENU MILOST.
A takođe su i majstori da ove JERESI prikriju"

Ja sam na to odgovorio
" Sad si se sam razotkrio, jer u vezi abortusa sam upravo odgovorio na ovoj stranici, a o vremenu milosti u jednom od predhodnih komentara i ti si to video.
Sada vidimo ko je lukav i lazljiv"


To ti upravo radis sve vreme diskusije, obmanjujes ljude da ti nista nije odgovoreno a jeste, i to po nekoliko puta, prilozeni su cvrsti biblijski argumenti za svaku tacku ponaosob koje si pomenuo kao navodne jeresi Adventizma.

to je tvoja licna stvar, ali nemoj drugome govoriti o Bozjem sudu, jer sa takvim insinuacijama za tebe je sud vec okoncan, jer sud se vrsi vec ovde nasim licnim postupcima koje cinimo u svakodnevnom zivotu.
Konacni sud je samo izricanje presude za zivot, postupke, reci, misli i pobude koje smo ispoljili u ovom zivotu.

Razmisljaj o tome..


Najmanje po 10 puta smo vas (Miku 32 i tebe) pitali za ABORTUS I ZA VREME MILOSTI (Lako se to da proveriti u zadnjih 10-20 stranica) i NIKADA niste odgovorili DOK VANHELSING G I JA nismo izneli naša mišljenja o te dve stvari.
Lukavo ste ćutali i ti i Mika 32. Čekali na greške. A znali ste odlično odgovore na ta pitanja. I tek kada smo se izjasnili, onda ste ODMAH odgovorili. Tipično Adventistički..........

- Znači kada se pogleda istorijat ova dva pitanja (abortusa i vremena milosti). Kada smo vas pitali a kada ste vi odgovorili;
- Ovaj tvoj odgovor na moju konstataciju;
- Jeresi koje sam izneo i vaše odgovore na njih;
- Ophođenje Adventista na svim forumima sa sagovornicima koji otkrivaju JERESI vaše Crkve;
- Početke i osnivače vaše Crkve;
- Simbole u vašim Crkvama;
- Zastupljenost Adventista na Internetu
......................
I zaista još puno toga. Jer sada je sve jasno s kim imamo posla.
Veoma lako se može otkriti i ko je podigao vašu Crkvu i ko stoji iza vas.
To je toliko sada lako primetiti, da samo onaj KO NE ŽELI DA VIDI - Neće videti !

Sorry, ali sam si izabrao taj put. Ja te nisam niti nagovarao, niti terao na njega. Već potpuno suprotno - govorio ti da što pre bežiš u širokom luku odatle.
Ali ti si odlučio da služiš novcu.
Šta ćeš surov je život.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Razlog sto odgovor ne stigne odmah nije nikakvo prikrivanje, vec trpeljivost sa moje strane na razlicite optuzbe i lazne iyjave koje iznosite.

Sto se tice novca, ja nemam nikakvu materijalnu korist za to sto branim istinu.
Tako da ti sve vise padas na ispitu istinoljubivosti i tvoje navodne posvecenosti, jer su ti rodovi kvarni.

Po obecanju dgovorio bih biblijskim kontekstom na ovo pitanje milenijuma ili hiljadugodisnjice.
Iz sledecih citata mozemo videti da ce za vreme hiljadugodisnjice verni biti na nebu a zemlja pusta i nenastanjena.

PRILIKOM HRISTOVOG DRUGOG DOLASKA I VASKRSENJA MRTVIH SVI VERNI ODLAZE NA NEBO SA HRISTOM, STO ZNACI DA ZA VREME HILJADUGODISNJICE NA ZEMLJI NECE BITI STANOVNIKA:

"Нећу вам пак затајити, браћо, за оне који су умрли, да не жалите као и остали који немају наду;
Јер ако верујемо да Исус умре и васкрсе, тако ће Бог и оне који су умрли у Исусу довести с Њим.
Јер вам ово казујемо речју Господњом да ми који живимо и останемо за долазак Господњи, нећемо претећи оних који су помрли.
Јер ће сам Господ са заповешћу, са гласом Арханђеловим, и с трубом Божјом сићи с неба; и мртви у Христу васкрснуће најпре;
А потом ми живи који смо остали, заједно с њима бићемо узети у облаке на сусрет Господу на небо, и тако ћемо свагда с Господом бити.
Тако утешавајте један другог овим речима" ( 1 Solunjanima 4. 13 18 )

"Da se ne plaši srce vaše, verujte Boga, i mene verujte.
Mnogi su stanovi u kući Oca mog. A da nije tako, kazao bih vam; idem da vam pripravim mesto.
I kad otidem i pripravim vam mesto, opet ću doći, i uzeću vas k sebi da i vi budete gde sam ja" ( Jovan 14. 1 - 3 )

"По том видех, и гле, народ многи, ког не може нико избројати, од сваког језика и колена и народа и племена, стајаше пред престолом и пред Јагњетом, обучен у хаљине беле, и палме у рукама њиховим.

И повикаше гласом великим говорећи: Спасење Богу нашем, који седи на престолу, и Јагњету.
И сви анђели стајаху око престола и старешине и четири животиње, и падоше на лице пред престолом, и поклонише се Богу.
Говорећи: Амин; благослов и слава и премудрост и хвала и част и сила и јачина Богу нашем ва век века. Амин" ( otkrivenje 7. 9 - 12 )

SLEDECI TEKSTOVI GOVORE DA CE BOG OPUSTETI ZEMLJU PRILIKOM HRISTOVOG DOLASKA I DA CE ONA BITI NENASTANJENA:


"Гле, Господ ће испразнити земљу и опустети је, преврнуће је и расејаће становнике њене.
И биће свештеник као народ, господар као слуга, госпођа као слушкиња, продавац као купац, који даје у зајам као који узима у зајам, који узима добит као који даје.
Сасвим ће се испразнити земља, и сасвим ће се опленити. Јер Господ рече ову реч.
Тужиће земља и опасти, изнемоћи ће васиљена и опасти; изнемоћи ће главари народа земаљског.
Јер се земља оскврни под становницима својим, јер преступише законе, изменише уредбе, раскидоше завет вечни.
Зато ће проклетство прождрети земљу, и затрће се становници њени; зато ће изгорети становници земаљски, и мал ће људи остати" ( Isaija 24. 1 - 6 )

"Страхота и јама и замка пред тобом је, становниче земаљски!
И ко утече чувши за страхоту, пашће у јаму; а ко изађе из јаме, ухватиће се у замку; јер ће се уставе на висини отворити и затрешће се темељи земље.
Сва ће се земља разбити, сва ће се земља распасти, сва ће се земља усколебати.
Сва ће се земља љуљати као пијан човек, и преместиће се као колиба, јер ће јој отежати безакоње њено, те ће пасти и неће више устати.
И у то ће време походити Господ на висини војску високу и на земљи све цареве земаљске.
И скупиће се као што се скупљају сужњи у јаму, и биће затворени у тамницу, и после много времена биће похођени. ( Isaija 24. 17 - 22 )

"Погледах на земљу, а гле, без обличја је и пуста; и на небо, а светлости његове нема.
Погледах на горе, а гле, тресу се и сви хумови дрмају се.
Погледах, а гле, нема човека, и све птице небеске одлетеле.
Погледах, а гле, Кармил је пустиња и сви градови његови оборени од Господа, од жестоког гнева Његовог.
Јер овако говори Господ: Сва ће земља опустети; али нећу сасвим затрти.
Зато ће тужити земља, и небо ће горе потамнети, јер рекох, намислих, и
нећу се раскајати, нити ћу ударити натраг." ( jeremija 4. 23 - 28 )

"Ти дакле пророкуј им све ове ријечи и реци им: Господ ће с висине рикнути, и из стана светиње своје пустиће глас свој, силно ће рикнути из стана својега, као они што газе грождје подигнуће вику на све становнике земаљске.
Проћи ће граја до краја земље, јер распру има Господ с народима, суди се са сваким тијелом, безбожнике ће дати под мач, говори Господ.
Овако вели Господ над војскама: ево, невоља ће поћи од народа до народа, и велик ће се вихор подигнути од крајева земаљских.
И у онај ће дан бити од краја до краја земље побијени од Господа, неће бити оплакани, нити ће се покупити и погрепсти, биће гној по земљи." ( Jeremija 25. 30 - 33 )


 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Razlog sto odgovor ne stigne odmah nije nikakvo prikrivanje, vec trpeljivost sa moje strane na razlicite optuzbe i lazne iyjave koje iznosite.

Sto se tice novca, ja nemam nikakvu materijalnu korist za to sto branim istinu.
Tako da ti sve vise padas na ispitu istinoljubivosti i tvoje navodne posvecenosti, jer su ti rodovi kvarni.

Po obecanju dgovorio bih biblijskim kontekstom na ovo pitanje milenijuma ili hiljadugodisnjice.
Iz sledecih citata mozemo videti da ce za vreme hiljadugodisnjice verni biti na nebu a zemlja pusta i nenastanjena.

PRILIKOM HRISTOVOG DRUGOG DOLASKA I VASKRSENJA MRTVIH SVI VERNI ODLAZE NA NEBO SA HRISTOM, STO ZNACI DA ZA VREME HILJADUGODISNJICE NA ZEMLJI NECE BITI STANOVNIKA:

"Нећу вам пак затајити, браћо, за оне који су умрли, да не жалите као и остали који немају наду;
Јер ако верујемо да Исус умре и васкрсе, тако ће Бог и оне који су умрли у Исусу довести с Њим.
Јер вам ово казујемо речју Господњом да ми који живимо и останемо за долазак Господњи, нећемо претећи оних који су помрли.
Јер ће сам Господ са заповешћу, са гласом Арханђеловим, и с трубом Божјом сићи с неба; и мртви у Христу васкрснуће најпре;
А потом ми живи који смо остали, заједно с њима бићемо узети у облаке на сусрет Господу на небо, и тако ћемо свагда с Господом бити.
Тако утешавајте један другог овим речима" ( 1 Solunjanima 4. 13 18 )

"Da se ne plaši srce vaše, verujte Boga, i mene verujte.
Mnogi su stanovi u kući Oca mog. A da nije tako, kazao bih vam; idem da vam pripravim mesto.
I kad otidem i pripravim vam mesto, opet ću doći, i uzeću vas k sebi da i vi budete gde sam ja" ( Jovan 14. 1 - 3 )

"По том видех, и гле, народ многи, ког не може нико избројати, од сваког језика и колена и народа и племена, стајаше пред престолом и пред Јагњетом, обучен у хаљине беле, и палме у рукама њиховим.

И повикаше гласом великим говорећи: Спасење Богу нашем, који седи на престолу, и Јагњету.
И сви анђели стајаху око престола и старешине и четири животиње, и падоше на лице пред престолом, и поклонише се Богу.
Говорећи: Амин; благослов и слава и премудрост и хвала и част и сила и јачина Богу нашем ва век века. Амин" ( otkrivenje 7. 9 - 12 )

SLEDECI TEKSTOVI GOVORE DA CE BOG OPUSTETI ZEMLJU PRILIKOM HRISTOVOG DOLASKA I DA CE ONA BITI NENASTANJENA:


"Гле, Господ ће испразнити земљу и опустети је, преврнуће је и расејаће становнике њене.
И биће свештеник као народ, господар као слуга, госпођа као слушкиња, продавац као купац, који даје у зајам као који узима у зајам, који узима добит као који даје.
Сасвим ће се испразнити земља, и сасвим ће се опленити. Јер Господ рече ову реч.
Тужиће земља и опасти, изнемоћи ће васиљена и опасти; изнемоћи ће главари народа земаљског.
Јер се земља оскврни под становницима својим, јер преступише законе, изменише уредбе, раскидоше завет вечни.
Зато ће проклетство прождрети земљу, и затрће се становници њени; зато ће изгорети становници земаљски, и мал ће људи остати" ( Isaija 24. 1 - 6 )

"Страхота и јама и замка пред тобом је, становниче земаљски!
И ко утече чувши за страхоту, пашће у јаму; а ко изађе из јаме, ухватиће се у замку; јер ће се уставе на висини отворити и затрешће се темељи земље.
Сва ће се земља разбити, сва ће се земља распасти, сва ће се земља усколебати.
Сва ће се земља љуљати као пијан човек, и преместиће се као колиба, јер ће јој отежати безакоње њено, те ће пасти и неће више устати.
И у то ће време походити Господ на висини војску високу и на земљи све цареве земаљске.
И скупиће се као што се скупљају сужњи у јаму, и биће затворени у тамницу, и после много времена биће похођени. ( Isaija 24. 17 - 22 )

"Погледах на земљу, а гле, без обличја је и пуста; и на небо, а светлости његове нема.
Погледах на горе, а гле, тресу се и сви хумови дрмају се.
Погледах, а гле, нема човека, и све птице небеске одлетеле.
Погледах, а гле, Кармил је пустиња и сви градови његови оборени од Господа, од жестоког гнева Његовог.
Јер овако говори Господ: Сва ће земља опустети; али нећу сасвим затрти.
Зато ће тужити земља, и небо ће горе потамнети, јер рекох, намислих, и
нећу се раскајати, нити ћу ударити натраг." ( jeremija 4. 23 - 28 )

"Ти дакле пророкуј им све ове ријечи и реци им: Господ ће с висине рикнути, и из стана светиње своје пустиће глас свој, силно ће рикнути из стана својега, као они што газе грождје подигнуће вику на све становнике земаљске.
Проћи ће граја до краја земље, јер распру има Господ с народима, суди се са сваким тијелом, безбожнике ће дати под мач, говори Господ.
Овако вели Господ над војскама: ево, невоља ће поћи од народа до народа, и велик ће се вихор подигнути од крајева земаљских.
И у онај ће дан бити од краја до краја земље побијени од Господа, неће бити оплакани, нити ће се покупити и погрепсти, биће гној по земљи." ( Jeremija 25. 30 - 33 )


hvala ti sto si sepotrudio oko tekstova. neko je morao naceti ovo.iskreno da kazem,slici da je na mestu sve ovo sa zakljuckom,ali uvek zafali neka bitna stavka da do kraja mozemo prihvatiti konacni stav da je rec o 1000 god. na nebu. sa respektom se misli bar iskreno od mene da je svaki put reco srdnji Gospodnjoj,a ne o mrtvoj zemlji u 1000 god.kao sto isaija pominje spaljivanje zemlje,sto se takodje ne moze uklopiti u dalji tok,jer spaljivanje ide na kraju.
no treba ovo sve kao i sa tvoje strane potkrepiti mestima iz Pisma. malo strpljenja sad i od tebe...
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
KONACNO OBJASNJENJE SARRDYEVE NEISTINE

Sarrdy je izjavio da Adventisti imaju i ovu "jeres":

6
Krštenje Svetim Duhom se ne može dogoditi pre vodenog krštenja, već samo posle ili u istom trenutku ;

Ovo je jos jedna Laz koju iznosi Sarrdy. To Adventisti ne uce. Niko nema vlast nad Duhom Svetim On svoje darove izliva gde hoce i kako On odredi, a ne ljudi. Ja bih voleo da znam u kakvom otpadu je to bio Sarrdy ili se jos uvek nalazi, pa je naucio te gluposti? Adventisti veruju u ono sto pise u Bibliji u koju Sarrdy ne veruje, a Petar je izneo iskustvo kapetana Kornilija koji je zajedno sa svojim domom primio krstenje Svetim Duhom i pre vodenog krstenja. Toliko samo da napomenem da vidite da Sarrdy iz mrznje iznosi lazi o Adventistima, a ne istinu kako on tvrdi da iznosi.

Sarrdy odgovara:
Ovo su stari Adventistički štosovi. Evo vam i dokazi: 1. Ako uđete u knjižaru Adventističke Crkve, tamo ćete moći kupiti na hiljade njihovih naslova. Do sada su ih izdali ne zna se broj. Znači naći knjigu u kojoj je to zapisano je gotovo nemoguće. Zna to Mika 32, odlično. Nas ne zanima koliko izdanja knjiga ima knjizara, nego mi od Sarrdya trazimo da nam da informavcije gde je on procitrao da adventisti uce da se ne moze niko krstiti Duhom Svetim pre vodenok gtrstenja. I na osnovu cega je to Sarrdy nazvao Jeres?

Upravo i zato postira ovakav post. Jer on onda može za svaku JERES Adventističku reći meni – DOKAŽI.

U parvu si Sarrdy, ako si dao izjavu koja nije istinita, daj dokaz da si rekao istinu, ako nemas dokaza onda jes lazov, jer iznosis loazi..


Zahvaljujemo se Sarrdyu sto nam je preporucio Adventisticku knjizaru da u njoj nadjemo odgovor, na pitanje krstenja Svetim Duhom. Mogao nam je preporuciti i stampariju, mozda se to kod njih nalazi. OD SARRDYA NE TARIZOM PRICE, NEGO ZAHTEVAMO DA NAM DA JASAN TEKST, KNJIGU I STRANICU U KOJOJ JE ON PROCITAO DA JE NEMOGUCE PRIMITI DUHOVNO KRSTENJE BEZ VODERNOG. Biblija je potpuno jasna po tom pitanju, nego problem je u tome sto Sarrdy ne veruje u Bibliju., Prilikom Hristovog krstenje, obavljeno je najpre vodeno krstenje i tek posle toga bio je krsten i Svetimn Duhom, jer je Duh sisao vidljivo na Njega. U slucaju Kornilija, desilo se obrnuto, najpre su primili krstenje Duhom, pa su posle toga bili krsteni. Prema tome, krstemnje Duhom ne moze se ograjniciti na jedno niti na drugo, moguce je i pre vodenog krstenja, a moze i posle. Tako nas uci Biblija i tako Adventisti veruju u ono sto pise u Bibliji. Od Sarrdya trazimo tekst na kome je on osnovao svoju JETRES da je nemoguce primiti krstenje Svetim Duhom bez vodenog krstenja. Ako nam ne nadje taj tekst time ce dokazati koje vrste je vesnik!
Sve najbolje

POGLEDAJTE KAKO JE SARRDY ODGOVORIO NA OVO:
Pošto ljudi VIŠE VERUJU SVOJIM OČIMA I UŠIMA, onda nema potrebe za tim tvojim glupostima. I ovako znaju da ih ja nisam nikada slagao, pa što bi i u ovome.

Odgovor: Pa ako formasi do sada nisu shvatili da si mutivoda, prevarant i lazov evo sad se su se svi uverili.

Lako će to oni proveriti bez da im ja kopam po krivoj adventističkoj literaturi te gluposti. Pa tolika budala ipak nisam.

Odgovor: Ma nemas ti nikakvog dokaza za svoje lazi u tome je probelm. Rado bi ti navero dokaz kad bi ga imao, a da si rekao istinu ne bi ti ni bio potreban nikakav dokaz, nego si izneo laz i nrmas cima da je dokazes. Ako Sarrdy nije u stanju da pronadje dokaz za svoju lazi koja potvrdjuje njegogvu jesres, evo ja sam nasao dokaz u prilog istine koju iznosim. U knjizi Osnovne istine Svetoga pisam na 119 stranici nalazi se poglavlje Hriscansko krstenje. Ovu knjigu ptrouvci svako ko zeli da postane vernik Hriscanske crtkve. U ovom poglavlju izmnedju ostalog navedna su dva biblijska teksta koje dsam ja vec naveo, a to su Hristrovo krstenej na Jordanu, Matej 3,16. i Krstenje rimskog kapetana Kornilija Dela 10,44-48. Ova dva primera biblijski potvrdjuju da je moguce da neko primi krstenje Duhom Svetim i pre krstenja u vodi (primer Kornilija) a Htristovo krstenje potvrdjuje da je moguce primiti krstenbje Duhom i posle vodenog krstenjha. Na kraju sledi saopsenje: "OSIM KRSTENJA VODOM POSTOJI I KRSTENJE DUHOM SVETI I OGNJEM. JEDNO I DRUGO JE POTREBNO ZA SPASENJE. Dela 10,44-48)"
Osnovne istine Svetoga pisma, str. 121.

Kao sto vidite u ovom Adventistickom prirucniku koji sluzi za priptremu onih koji zelke d abiudu krsteni, ne postoli laz koju je Sarrdy izneo.

TAKO OVIM SMO DOKAZLAI ISTINU, DA SPEKULANT, PROGONITELJI I TERORISTA, SARRDY DOKAZANO JE DA JE MIUTIVODA, IZNOSI LAZI I DA SE U JNEGOVE JERESI NIKO NE MOZE OSLONITI.


Svima zelim sve najbolje
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
vazno je zadrzati mir i strpljivost u dijalogu.
pred pilatom koji je pokusao osloboditi Isusa,i svojom savescu a i nakon sna zene i njene savesti,dobio je odgovor svecenika:krv ovog coveka (Isusa) na nas i na glave nase dece. tako je krenulo.

Slazem se da je to jedna od bitnijih recenica za milenijumski progon jevreja. Zato bibliju treba citati kao fikciju.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
  • Prvobitno napisao Mika32

Sarrdy:

1 NEDELJA – Žig zveri ;

Koji dokaz imad Sarrdy da nedelja nije zig zverin? Dokazi!


Pošto je ovo jasno ČITAVOM HRIŠĆANSKON SVETU, osim šačici Adventista, iluzorno je da ja na tako očiglednu stvar iznosim dokaze. Jer to je kao da ja dokazujem da mi živimo na Zemlji a ne na Marsu.

Odgovor:
Sarrdy, posto smo vec ustanovili da si izneo kao dokaz da adventisti imaju neku „jerers“ a koju uopste nemaju, i te kako je potrebno da svaku svoju izjavu dokazes. Mnoge tvoje izjeva koje ti adventistima pripisujes su lazne izjave. Pa onda reci nam ko treba da dokazuje? Lako je napisati gluposti koliko hoces, ali bratko svaku svoju izjavu moras dokazati, ako je ne dokzes znaci da je lazna.



 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251

2 SUBOTA – Pečat Božiji;
To je istina, jer u cetvrtoj zapovesti Bog se predstavlja ko je ON, podrucje njegove vladavine i cime se bavi. Ko? Gospod Bog, cime se bavi? Stvoritelja, podrucje Njegove vladavine: Neba i zemlje. To su karakteristike svakog pecata.

To je ljudsko tumačenje odnosno laž.
Pečat Božiji je svaki spašeni pojedinac, bez obzira na boju kože i versku pripadnost. A Pečati ga Sveti Duh.

Odgovor:
Sarrdy, kako moze osoba biti pecat? Onda tekst iz Jezekilja koji si anveo nije tacan.

„Prodji posred grada... i zabelezi belegom cela onih ljudi.“ Vidis da ljudi nisu pecat, nego oni primaju ili odbacuju pecat.

--------------------
PEČAT Božiji
Језек.9:3,4 А слава Бога Израиљевог подиже се с херувима, на којима беше, на праг од дома, и викну човека обученог у платно који имаше уз бедрицу оправу писарску. И рече му Господ: Прођи посред града, посред Јерусалима, и забележи белегом чела оним људима који уздишу и који ридају ради свих гадова што се чине усред њега.
1. Коринћ. 9:2 Ако другима и нисам апостол, али вама јесам, јер сте ви печат мог апостолства у Господу.
2. Коринћ. 1:21,22 А Бог је који нас утврди с вама у Христу, и помаза нас,Који нас и запечати, и даде залог Духа у срца наша.
Ефеж. 1: [SUP]12[/SUP] Да бисмо били на хвалу славе Његове, ми који смо се напред уздали у Христа, [SUP]13[/SUP] Кроз ког и ви, чувши реч истине, јеванђеље спасења свог,у коме и веровавши запечатисте се Светим Духом обећања, [SUP]14[/SUP] Који је залог наследства нашег за избављење течевине на хвалу славе Његове.
Ефеж. 4:30 И не ожалошћавајте Светог Духа Божијег, којим сте запечаћени за дан избављења.

U Jezekiljiunoj viziji, “covek vrsi zapecacenje”, a Pavle kaze da ga stavlja Duh Sveti.
Ja mislim da je oboj ispravno, jedno je sta je prorok video u viziji, a drugo je sto Pavle objsnjava.
Samo nijedan od mnogih tekstova koje si naveo ne opisuje staje pecat, nego smao kako se pecati i ko je taj koji vrsi zapecacenje.

Jos uvek ostaje pitanje, sta je pecat?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534

Sad si se sam razotkrio, jer u vezi abortusa sam upravo odgovorio na ovoj stranici, a o vremenu milosti u jednom od predhodnih komentara i ti si to video.
Sada vidimo ko je lukav i lazljiv.


Da vidimo sta je od ovoga Jeres.



DEO JERESI ASD – a

1 NEDELJA – Je Žig zveri ; BIBLIJSKA ISTINA VEC DOKAZANA PISMOM NA OVOM FORUMU

2 SUBOTA – Je Pečat Božiji ; BIBLIJSKA ISTINA VEC DOKAZANA PISMOM NA OVOM FORUMU

3 SUBOTA – Dan od odmora obavezan za Hrišćane. A ne NEDELJA ili bilo koji dan u Nedelji; BIBLIJSKA ISTINA VEC DOKAZANA PISMOM NA OVOM FORUMU

4 SUBOTA – Spasonosan dan za ulazak u 144.000. Samo su subotari 144.000 i izabrani iz vremena poslednjih dana, a ne tokom čitave istorije. Znači ovde imamo 2 jeresi ; BIBLIJSKA ISTINA VEC DOKAZANA PISMOM NA OVOM FORUMU ( Nisu samo subotari 144 000 vec svako ko prihvati Bozju rec kao takvu i bude u broju onijh koji ce zivi docekati hrista ).

5 Adventistička CrkvaJedina prava Crkva na Svetu koju je Bog podigao da izbavi svet od propasti – evangelizirajući Božiju istinu. I upozoravajući ostatak sveta o skorom Hristovom dolasku. Dokaz za to im je Otkr. 14:6-12 (tkz, Trostruka anđeoska vest). BIBLIJSKA ISTINA VEC DOKAZANA PISMOM NA OVOM FORUMU

6 ŽENE u Crkvi – Mogu obavljati istu službu kao i muškarci; Znači biti PASTORICE, KRSTITELKE, UČITELJICE, STAREŠINKE................ ( OVO JE NEISTINA, ZENE NE MOGU BITI PASTORICE, ALI MOGU OBACVLJATI ODREDJENE ULOGE )

7 PAKAO – Ne postoji. To je izmišljena kategotija. Pakao je ustvari čovečiji grob ili večna smrt; I grešnici posle suda idu u večnu smrt. BIBLIJSKA ISTINA VEC DOKAZANA PISMOM NA OVOM FORUMU

8 (ne)BESMRTNOST DUŠE – Odnosno da posle naše smrti se sa dva dela našeg tela (duha i duše) ništa ne dešava, a telo se raspadne u grobu. Odnosno do SUDA – nema ništa.; BIBLIJSKA ISTINA VEC DOKAZANA PISMOM NA OVOM FORUMU

9 Čovečiji DUH – Je ništa smišljeno, inteligentno, svesno, važno. To je samo Božiji DAH, kojim nas oživljava. BIBLIJSKA ISTINA VEC DOKAZANA PISMOM NA OVOM FORUMU

10 Ne možemo se spasiti ako konzumiramo nečistu hranu, kafu, čaj sa teinom i alkohol! To su 4 obavezujuće stvari za Hrišćane; ( DELIMICNA ISTINA, MORALNA I DUHOVNA CISTOTA JE ROD VERE COVEKA KOJI SE POTPUNO PREDAO BOGU )

11 Noje je propovedao predpotopnim ljudima o nadolazećem potopu – U 1. Petr. 3:18-20, a ne Hrist predpotomnim duhovima koji su u TAMNICI; BIBLIJSKA ISTINA VEC DOKAZANA PISMOM NA OVOM FORUMU

12 SUBOTA je Dan Gospodnji – U Otkrivenju 1:10 ! A ne NEDELJA. BIBLIJSKA ISTINA VEC DOKAZANA PISMOM NA OVOM FORUMU

13 22.10.1844. – Hristov prelazak u Svetinju nad Svetinjama da je očisti – na bazi Danila 8- me i 9-te glave ; BIBLIJSKA ISTINA VEC DOKAZANA PISMOM NA OVOM FORUMU

14 2 svedoka – Iz Otkrivenja 11:3 Su Stari i Novi zavet. I da se to odnosi na prošlo vreme, odnosno na vreme kada je Biblija bila zabranjivana za čitanje u periodu od 1260 godina; BIBLIJSKA ISTINA VEC DOKAZANA PISMOM NA OVOM FORUMU

15 Drugi jarac iz 3. Mojsijeve 16 – Je sotona ili prenosioc greha sotoni, koji uzima grehe na sebe i ide Azazaelu u pustinju da strada – Što je predslika sotoninig stradanja sa našim gresima u paklu.; BIBLIJSKA ISTINA VEC DOKAZANA PISMOM NA OVOM FORUMU

16 DESETAK – Obavezujući za Hrišćane ! A ne dobrovolni prilozi ; BIBLIJSKA ISTINA VEC DOKAZANA PISMOM NA OVOM FORUMU

17 Arhanđel Mihailo je Hrist ! – U nekim ulogama u planu spasenja, a ne posebna ličnost koja nema veze sa Hristom, osim da izvršava naređenja koja mu On da; ( ??? ON NE IZVRSAVA NAREDJENJA SAMOG SEBE. BIBLIJSKA ISTINA VEC DOKAZANA PISMOM NA OVOM FORUMU

18 Svadba u Kani Galilejskoj – Jovan 2,10 – Hrist nije pretvorio vodu u vino, a gosti su se ponapijali od soka grožđanog ; ( BIBLIJSKA ISTINA VEC DOKAZANA PISMOM NA OVOM FORUMU. NISU SE PONAPIJALI, VEC BILI SITI OD PIJENJA SOKA )

19 Hrist je 40 dana po vaskrsnuću bio u '' Proslavljenom telu '' – Zato ga učenici nisu mogli prepoznati....Luka 24,16; Jovan 20,14; 21,4....... a ne u VIZUELNO PREPOZNATLJIVOM telu; ( DELIMICNA ISTINA, ISUS JE BIO U PREPOZNATLJIVOM TELU, ALI JE PRILIKOM SUSRETA SA UCENICIMA SAKRIVAO SVOJU STVARNU POJAVU, TEK NAKON UYNESENJA NJEGOVO TELO JE BILO PROSLAVLJENO - OBUCENO U BESMRTNOST )

20 EGW i njena kompletan literatura im je Duh Proroštva – A to može biti samo Isus (Otkrov.19,10) ; ( DELIMICNA ISTINA, DUH PROROSTVA JE DUH SVETI KOJI DAJE PROROCKI DAR, I IZ TOG RAZLOGA SPISI EGW SU NAZVANI SPISI DUHA PROROSTVA - DUHA SVETOGA )

21 Jeresi EGW – Ovde nisu uključene jer ih ima na stotine ! I ko će to sve popisati.; ( LAZ, NEMA NI JEDNE JERESI )

22 Mogu da se UDAJU i ŽENE – Iako su im prethodni supružnici živi ! Na bazi Mateja 19,9 ; ( ??? )

23 NEDELJU – Je ustanovio car Konstantin i Papa u IV veku kao dan od odmora, a do tada su Hrišćani svetkovali subotu ! ( DELIMICNA ISTINA DOKAZANA PISMOM NA OVOM FORUMU )

24 VREME MILOSTI – Od strane Boga prestaje da se izliva na SVE stanovnike Zemlje nakon izglasavanja svetskog dana od odmora – Tkz. NEDELJNI ZAKON. I to na one koji prihvate taj zakon; ( POGRESNO FORMULISANO, VREME MILOSTI PRESTAJE TADA KADA NAKON UVODJENJA NEDELJNOG ZAKONA I OBJAVE JEVANDJELJA OD STRANE VERNIH CELOM SVETU SVI DONESU KONACNU ODLUKU DA LI CE PRIHVATITI OVE ISTINE ILI SE PRIDRUZITI OTPALOM VAVILONU I PROGONITI VERNE KOJI DRZE ZAPOVESTI BOZJE I BIBLIJSKU SUBOTU )

25 CRKVA POSLEDNJEG VREMENA – Na bazi Otkrivenja 3:14-22 i Otkr. 14. BIBLIJSKA ISTINA VEC DOKAZANA PISMOM NA OVOM FORUMU

26 TEORIJA ZATVORENIH VRATA – do 22.10.1844. – Spašavaju se SAMO ADVENTISTI, i niko DRUGI. ( ??? )
Danas napuštena teorija poput ne priznavanja Svetog Trojstva. Ali još uvek ima duboke korene u Adventistima. Jer se smatraju izabranom Crkvom i jedinom pravom.

27 Poseduju BOLNICE, u kojima njihovo osoblje, vrši ABORTUS.; ( LAZ DOKAZANA U PREDHODNIM KOMENTARIMA )

28 MILENIJUM će biti na Nebu, a za to vreme će Zemlja biti pusta i nenastanjena; BIBLIJSKA ISTINA VEC DOKAZANA PISMOM NA OVOM FORUMU



E moj Laodikeja! nije na odmet malo istine posle ovoliko insinuacije s tvoje strane:


Adventisti vrlo često upotrebljavaju kao “dokaz” da su neznabošci i Hrišćani bili obavezni da svetkuju subotu, tekstove iz Dela Apostolskih. Onima koji možda nisu dovoljno upoznati sa životom Sinagoga, i ostalim učenjima Jevreja, ovo može na prvi pogled zazvučati kao valjani dokaz. Međutim, ozbiljniji poznavaoci Judaizma i Hrišćansta mogu lako uvideti koliko su ovi "dokazi" zasnovani na lošim postavkama.

[TABLE]
[TR]
[TD="width: 100%, align: center"] [/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 100%, align: center"] [TABLE]
[TR]
[TD]
Najpre Jevrejima
Od najranijih dana jevanđelje o spasenju kroz Hrista propovedalo se prvo među jevrejima a kasnije i među neznabošcima. Hristos je poučavao samo među Jevrejima. Na primer u Mateju 15,21-27, Hristos se obraća ženi Hananejki (neznaboškinja) i kaže joj da je Mesija poslat samo izbubljenim ovcama Doma Izrailjeva. Iako je veoma pohvalio ovu ženu zbog njene vere, predvideo je da će tek doći vreme kada će neznabošci biti spaseni po njihovom veri.

Pavle, i sam Jevrejin, propovedao je jevanđelje uvek prvo Jevrejima u svakom gradu, otpočinjujući svoje propovedi po sinagogama, a zatim i u gradu. Subotom bi Pavle odlazio u sinagoge, gde su se Jevreji okupljali na svoja subotna bogosluženja i tamo bi im on propovedao o Hristovom rođenju, patnjama, smrti i vaskrsenju, na osnovu starozavetnih tekstova. Neke od Jevreja bi poveravali, a neki ne. Tako i sam Pavle kaže u Rimljanima 1,16: „Jer se ne stidim jevanđelja Hristova, jer je sila Božija na spasenje svakome koji verjuje, a najprije Jevrejinu i Grku.“

Sinagoga
Poželjno je prvo razumeti ko je sačinjavao sinagogu i zašto su oni tamo bili. Svakako odani Jevreji su učestvovali u bogoslužbenom životu sinagoge kao vid ispunjavanaja zapovesti date Jevrejima u 2. Moj 20 da svetkuju dan subotni. Tako mi srećemo verne Jevreje koji su telom bili obrezani i koji su držali sve Mojsijeve zakone, uključujući i subotu. Međutim, nisu oni bili jedini koji su se okupljali na bogosluženje, već je tu bilo i neznabožačkog naroda.

Postoje dva termina koja se pronalaze u Bibliji i koja označavaju dva različita nivoa neznabožačkog obraćenja u judaizam. Izraz „bogobojazan“ je termin koji se koristio da opiše neznabošce koji su poverovali u jednog istinitog Boga i koji su odbacili idole i strane bogove paganskog sveta, uključujući i imperatore kao bogove. „Bogobojazni“ su prisustvovali subotom u sinagogi, premda nisu bili vezani zabranama koje su se ticale subote. Oni nisu mogli da jedu zajedno sa Jevrejima, niti su mogli da svetkuju Pashu bez da su obrezani.

„Bogobojazni“ su postajali „prozeliti“ kada su bili obrezani i kada su se zavetovali da drže ceo Zakon Mojsijev. Dakle izraz „prozelit“ koji se pronalazi u Bibliji opisuje neznabošce koji su se obrezali te su se tako obavezali prema celokupnom Mojsijevom Zakonu, uključujući i subotu. Gotovo svi „prozeliti“ su pre toga prvo bili „bogobojazni“. Budući da nisu svi neznabošci mogli da se u potpunosti obavežu na uzdržavanje od posla subotom, propise u vezi čistih i nečistih životinja, kao i nekih drugih zahteva Mojsijeveg Zakona, većina neznabožaca je ostajala „bogobojazna“. Sam Hristos spominje prozelite kada oštro ukorava samopravedne fariseje u Mateju 23,15: „Teško vama književnici i fariseji, licemeri, što prohodite more i kopno da bi dobili jednoga sledbenika (prozelita), i kad ga pridobijete, činite ga sinom pakla dvostruko većim od sebe.“

[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]



Od subote do Dana Gospodnjeg Prvi Hrišćani bili su Jevreji koji su prihvatili Isusa Nazarecanina za Mesiju - Hrista. Kao sto čitamo u Delima Apostolskim, oni su drzali celokupni Mojsijev zakon - obrezanje, podelu hrane, praznike (subotu) itd. Pošto je dolazak Mesije predstavljao ispunjenje starozavetnih prorocanstava, oni nisu videli ništa kontradiktorno u tome da nastave da drže starozavetne odredbe - sve obrede i praznike upraznjavali su zajedno sa svojim sunarodnicima. Hrišćanstvo nije za njih bilo „alternativni Judaizam”, bili su potpuni Jevreji i potpuni Hrišćani. Svoje hrišćansko bogosluženje nisu mogli, niti su hteli, da obavljaju subotom. Nisu mogli jer je u sinagogi bila vecina onih koji nisu prihvatili Hrista, a nisu hteli jer bi to po Mojsijevom zakonu predstavljalo prekrsaj subote. Nakon subote („prvi dan sedmice”, subota vece po danasnjem racunanju vremena), oni su se okupljali da proslave Hrista i provodili su u molitvi celu noc do jutra Vaskrsenja, o cemu svedoci Novi Zavet i duzina prve Svete Liturgije koju je napisao Apostol Jakov. Zbog toga nedelju nazivaju „Dan Gospodnji”.

Već u samom početku postaje jasno da je Hrišćanstvo mnogo sire od Judaizma - apostoli primaju i neznabosce u novu veru. Pošto nisu bili obrezani, Hrišćani iz redova neznabozaca nisu mogli niti želeli da ucestvuju u jevrejskim svetkovinama i obredima, pa ni u svetkovanju subote. Oni su se pridruzivali Jevrejima nakon subote u „prvi dan nedelje” da zajedno sa njima proslave Hrista „lomeci hleb”, odnosno Liturgijom. O odnosu ove dve grupe u prvoj Crkvi čitamo u Delima apostolskim (g.15, g.21 itd), kao i u vecini Pavlovih poslanica (Galatima, Rimljanima, Jevrejima, Kolosanima, Korincanima...) Jevreji su ostali verni Mojsijevom zakonu, a zajedno sa neznaboscima su svetkovali Hrista u „prvi dan nedelje” sto ih je i spajalo. Bilo je pokusaja da se neznabosci uvedu u Judaizam, ali se apostol Pavle tome odlucno suprotstavlja.

Međutim, odnosi između Jevreja Hrišćana i onih Jevreja koji nisu prihvatili Hrista se zaostrava, mada su jevrejske staresine progonile Hrišćane od samog početka. Nakon razorenja Jerusalima 70. godine, u sinagogu se uvodi nova „molitva”, zapravo kletva, koja se citala svake subote, a odnosila se na Hrišćane. Za jevrejske Hrišćane postaje nemoguće da ucestvuju u svetkovanju i bogosluženju sa svojim sunarodnicima - „odluceni su od zbornice.” Ovo je za njih bio trenutak da se opredele „kome će se privoleti carstvu” jer odlucenjem od zajednice oni zapravo i prestaju da budu Jevreji.

Mnogi od njih se postepeno asimiluju među ostale Hrišćane, napustajuci starozavetni zakon po savetima apostola Pavla. Neki nastavljaju da drže starozavetne odredbe uporedo sa verom u Hrista (mada „odluceni od zbornice”) i kasnije se pojavljuju pod imenom Nazareni, dok drugi radikalno modifikuju svoju veru i negiraju Hristovo Bozanstvo i odbacuju apostola Pavla (Evioniti), pa je moguće da su ih jevrejske staresine u izvesnoj meri tolerisali. Judeji postaju najveci suparnici Hrišćanstva i nemilosrdno ih progone i klevecu kod rimskih vlasti. Hrišćansko bogosluženje - Liturgija - nastavlja da se obavlja u nedelju - Dan Gospodnji, a već početkom drugog veka čitamo da se judaiziranje u Hrišćanstvu smatralo za jeres.

Dakle, nije bilo nikakvog sukoba oko subote i nedelje jer je nedelja od početka bila dan hrišćanskog bogosluženja. Subotu su drzali jevrejski Hrišćani zajedno sa svojim starim zakonom dok ubrzo nisu sa njim raskinuli kao necim nepotrebnim i suvisnim.

[h=2]True Faith web![/h]

Tako da Laodikeja nemoj da unosis zabludu izmedju tvojeg judoverovanja i hriscanstva!!!

Pozdrav od Gere.

 
Natrag
Top