Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
BIBLIJA i ISTINA - 1. Jeres - Part I


[FONT=&quot] [FONT=&quot]
[FONT=&quot]Ovde imate 28 JERESI .....[/FONT][FONT=&quot];
[/FONT]
Idemo braćo i sestre. Uz Božiju pomoć u svet mračnih i natprirodnih sila, ne bi li ih razotkrili i pobedili u izvrtanju Božije svete reči:

[/FONT]



Žig zveri Iz Knjige Otkrivenjarjj-wrrrtwjtrtwtrtjtrtj

[FONT=&quot]Neki kažu da se taj misteriozni žig nalazi na naličju američkih novčanica. Mnogi su tvrdili tokom Drugog Svetskog rata da je žig zveri iz Otkrivenja Hitlerov kukasti krst. Tokom Velike depresije mnogi su opet verovali da je rec o Ruzveltovoj nacionalnoj armiji. Nijedan fenomen današnjeg vremena nije pobudio takvo interesovanje i izazvao toliku zabunu kod ljudi kao što je to slucaj sa Žigom zveri iz Knjige Otkrivenja. Žig zveri je predmet hiljada propovedi svih mogucih sveštenika i pastora koji ispovedaju hrišcanstvo, a ni sami ne znaju šta on zapravo predstavlja![/FONT]
[FONT=&quot]Milioni ljudi bi voleli da znaju o čemu to u stvari govori Knjiga Otkrivenja?[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Adventisti tvrde da je ŽIG ZVERI [/FONT][FONT=&quot]nedelja[/FONT][FONT=&quot] ! [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]No da li je to bitno utvrditi ili ne ? Ako nije da se ne zamaramo s tim ! Ako jeste – Zašto jeste ![/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot] Откровење [/FONT]
[FONT=&quot]13[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]: [/FONT][SUP][FONT=&quot]14[/FONT][/SUP][FONT=&quot] И вара оне који живе на земљи знацима, који јој бише дани да чини пред звери, говорећи онима што живе на земљи да начине икону звери која имаде рану смртну и оста жива. [/FONT][SUP][FONT=&quot]15[/FONT][/SUP][FONT=&quot] И би јој дано да даде дух икони звериној, да проговори икона зверина, и да учини да се побију који се год не поклоне икони звериној.[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot] [/FONT][SUP][FONT=&quot]16[/FONT][/SUP][FONT=&quot] И учини све, мале и велике, богате и сиромашне, слободњаке и робове, те им даде жиг на десној руци њиховој или на челима [/FONT][FONT=&quot]њиховим,[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot] [/FONT][SUP][FONT=&quot]17[/FONT][/SUP][FONT=&quot] Да нико не може ни купити ни продати, осим ко има жиг, или име звери, или број имена њеног.[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot] [/FONT][SUP][FONT=&quot]18[/FONT][/SUP][FONT=&quot] Овде је мудрост. Ко има ум нека израчуна број звери: јер је број човеков и број њен шест стотина и шездесет и шест.[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]14[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]:[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot] [SUP]9[/SUP] И трећи анђео за њим иде говорећи гласом великим: Ко се год поклони звери и икони њеној, и прими жиг на чело своје или на руку своју,[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][SUP][FONT=&quot]10[/FONT][/SUP][FONT=&quot] И он ће пити од вина гнева Божијег, које је непомешано уточено у чашу гнева Његовог, и биће мучен огњем и сумпором пред анђелима светима и пред Јагњетом.[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][SUP][FONT=&quot]11[/FONT][/SUP][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]И дим мучења њиховог излазиће ва век века; и неће имати мира дан и ноћ који се поклањају звери и икони њеној, и који примају жиг имена њеног.[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]19[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]:[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][SUP][FONT=&quot]20[/FONT][/SUP][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]И би ухваћена звер, и с њом лажни пророк који учини пред њом знаке којима превари оне који примише жиг зверин и који се поклањају икони њеној: живи бише бачени обоје у језеро огњено, које гори сумпором.[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]15:[/FONT][FONT=&quot]1[/FONT][FONT=&quot] И видех други велики знак на небу и чудо: седам анђела који имаху седам последњих зала, јер се у њима саврши гнев Божји. 6. И изиђоше седам анђела из цркве, који имаху седам зала, обучени у чисте и беле хаљине од платна, и опасани по прсима појасима златним;[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]16:[/FONT][FONT=&quot]1[/FONT][FONT=&quot] И чух глас велики из цркве где говори седморици анђела: Идите, и излијте седам чаша гнева Божијег на земљу.2 И оде први анђео, и изли чашу своју на земљу; [/FONT][FONT=&quot]и посташе ране зле и љуте на људима који имају жиг зверин и који се клањају икони њеној.[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Ovo je KLJUČ spamovanja i zatrpavanja TEME ADVENTISTI [/FONT][FONT=&quot]!!![/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]Jer lepo Biblija kaže :[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]U Otkr. 14,11 kaže da onaj ko primi Žig zveri ide u PAKAO [/FONT][FONT=&quot]![/FONT][FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Pa da li ima nešto ozbiljnije od ovoga [/FONT][FONT=&quot]!?[/FONT][FONT=&quot] Ovde se ne radi o životu ili smrti. Već o vašem životu u PAKLU. Znači nije ni malo bezazlena stvar kako je neki hoće predstaviti, ili preći preko nje, spamovanjem, iznošenjem koje kakvih gluposti i smicalica i zagonetki ko je lovac Joca.....[/FONT]
[FONT=&quot]Ovo su krajnje OZBILJNE i VAŽNE STVARI ![/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Takođe ako neko ne veruje u pakao, što je isto jako opasna stvar, – Zbog pogrešnog tumačenja Žiga zveri, imaće velike muke i u ovom životu pre neodlaska u raj [/FONT][FONT=&quot]![/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Šta nam govore stihovi iz Otkrivenja 15:1,6 i 16:1,2 [/FONT][FONT=&quot]?[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Da će oni koji PRIME Žig zveri biti pogođeni 7-mim zlom ! A to su rane zle i ljute [/FONT][FONT=&quot]!!![/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]Znači ovde nema improvizacije i neozbiljnosti, sem ako hoćete da umirete u najvećim mukama, a kada se nekako dovučete do smrti i oslobodite boli – Čeka vas još gora stvar – Idete u PAKAO.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Znači otkriti pravu istinu o ŽIGU ZVERI, je pitanje velikih muka [/FONT][FONT=&quot]![/FONT][FONT=&quot] Kako u ovom životu tako i u onom.[/FONT]
[FONT=&quot]A ja sada vas pitam draga braćo i sestre na ovom forumu – DA LI IMA NEŠTO VAŽNIJE OD OVOGA ?[/FONT]
[FONT=&quot]Jer da ste ovo tvrdili u srednjem veku, nastradali bi zato što izvćete Bibliju. A danas je dvostruko opasna. I zato što izvrćete Pismo, i zato što je velika verovatnoća da će ovo mnogi i doživeti. Jer je kraj zaista blizu.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Zato, odmah idemo da vidimo ŠTA NIJE ŽIG ZVERI:[/FONT]
[FONT=&quot]> A na kraju ćemo šta ZAPRAVO JE<[/FONT]
[FONT=&quot]Znači Adventisti tvrde da je Žig zveri NEDELJA. Evo i u kontekstu toga par textova iz njihove literature:[/FONT]

,,Svetkovanje nedelje još nije postalo žig zveri i neće postati sve dok ne bude izdata naredba koja će zahtevati od ljudi da svetkuju taj idolski dan odmora. Doći će vreme kada će taj dan postati proba, ali to vreme još nije došlo. (Adventistički biblijski komentar, sveska 7; str. 977- 1899 god),,

,,Žig zveri je upravo ono što je rečeno da će biti.Sve što je povezano s tom temom nije još do sad pravilno shvaćeno niti će biti shvaćeno sve dok se knjiga ne otvori. (Svedočanstvo za Crkvu, 6 T; str. 17-1900 god.)

,,Kada proba bude došla, jasno će se pokazati šta je žig zveri.To je svetkovanje nedelje. (Adventistički biblijski komentar, sveska 7; str. 980- 1900 god.),,

,,Znak ili pečat Božji otkriva se svetkovanjem sedmog dana subote, Gospodnje uspomene na stvaranje....Žig zveri je suprotan tome- to je svetkovanje prvog dana u sedmici. (Svedočanstvo za Crkvu, 8 T str. 117_-1904 god.),,

( Velika Borba; str. 605- 1911) :
.,,Dok će svetkovanje lažnog dana odmora, u skladus državnim zakonima i suprotno 4-oj zapovesti, biti izjava pokornosti sili koja se protivi Bogu,svetkovanje pravog dana odmora iz poslušnosti Božjem zakonu, biće dokaz vernosti stvoritelju. Dok će jedna grupa, prihvatajući znak pokornosti zemaljskim silama, primiti žig zveri, druga će, opredeljujući se za zalog vernosti božanskom autoritetu, primiti Božji pečat..,,

(Svedočanstvo za propovednike i evanđeoske radnike. str.133-1898 god)
,,Jovan je bio pozvan da vidi narod različit od onih koji se klanjaju zveri ili njenoj ikoni tako što svetkuju prvi dan u sedmici. Svetkovanje toga dana je žig zveri......

[FONT=&quot]Ovde moram upozoriti da znate da ovo proročica govori, a ne neko dete i da obratite pažnju na izjavu i GODINU te izjave. Gore smo čuli jasno i glasno da je odmaranje nedeljom ŽIG zveri i da je to i IKONA zveri i KLANJANJE zveri, i da je to video Jovan koji se zaneo u dan NEDELJNI !!! ...zanimljivo. Slušamo i pamtimo dalje:
[/FONT]

(Biblijski komentar, Knjiga 7. str. 977- 1899 god):
,,Svetkovanje nedelje još nije postalo žig zveri i neće postati sve dok ne bude izdata naredba koja će zahtevati od ljudi da svetkuju taj idolski dan odmora. Doći će vreme kada će taj dan postati proba, ali to vreme još nije došlo.
Dakle Kostin dektet ne važi. Ova nedelja nije žig, ona može biti to tek od drugog dekreta jer je jedan malo. Oni što su od 1 veka do recimo 21 odmarali nedeljom su u raju a oni što su odmarali nedeljom posle toga idu dole...jedan aršin za sve očigledno nema razlike. No slušamo dalje:

(Biblijski komentar, Knjiga 7. str. 980- 1900 god.):
,,Kada proba bude došla, jasno će se pokazati šta je žig zveri.To je svetkovanje nedelje.
Nema probe zato slobodno nedelju za odmor do probe i do tad vam intelektualno utvrđenje ne vredi. Slušamo dalje:

(Svedočanstvo za Crkvu, 8 T; str. 117_-1904 god.):
,,Znak ili pečat Božji otkriva se svetkovanjem sedmog dana subote, Gospodnje uspomene na stvaranje....Žig zveri je suprotan tome- to je svetkovanje prvog dana u sedmici.


NASTASVIĆE SE !
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Sardy, sta ce biti sa onima kojima taj navodni stvarni fizicki zig bude nasilno stavljen na celo i ruku bez njihovog pristanka..?

Molim odgovor.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562

Sardy, sta ce biti sa onima kojima taj navodni stvarni fizicki zig bude nasilno stavljen na celo i ruku bez njihovog pristanka..?

Molim odgovor.
[FONT=&quot]To je hipotetičko pitanje. I pošto Biblija jasno kaže da joj se ništa ne treba dodati, niti oduzeti, ja to neću ni raditi. Ona nas upozorava da moramo otkriti ISTINU O TOME ŠTA JE ŽIG ZVERI, i ne primiti taj žig zveri, a ne informiše nas o tome šta ako nas uvate 3 bildera od po 2 metra i 159 kila i to nam stave na silu !!![/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]A šta će biti sa Adventistom kome uguraju na silu zalogaj SVINJETINE u usta i sve to zaliju sa dobrim starim alkoholnim vinom, čajem sa teinom i crnom kafom. Da li on ide u pakao ili raj !?

Prema tome, Biblija je tu jasna - Ona nas upozorava da moramo otkriti na bazi stihova ŠTA JE ŽIG ZVERI, a nigde nas ne upozorava da ako nas uvate ona 3 gore bildera da im nalupamo šamare.
Obično Adventisti kada nemaju BIBLIJSKU ARGUMENTACIJU, počnu sa ovakvim dečijim trikovima da opravdaju svoju JERES.
Ali ja se ne sekiram, samo ova PRVA VAŠA JERES je pripremljena na 5 strana. Polako Laodikeja, sve ćeš potanko dobiti do leta Gospodnjeg 2013 godine. Svih 28, JERESI, a možda i više ako se u međuvremenu pojave nove.
Pozdrav
[/FONT]
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Žig Zvijeri, žig Zvijeri!wacko2 Sad ćemo se još time plašiti?!
Ako je Bog za nas, tko će protiv nas? I tko će nas rastaviti od Ljubavi Božje?

Osim toga, ako nekom vjerniku prisilno stave žig Zvijeri - što god da to bilo - znamo samo da sotonsko, a vjernik ne pristaje na to sotonsko, ljudi moji, on je mučenik! Pripravit se i ispovjedati svoju vjeru u Krista, a to je upravo ono što i sada činimo: vjerujemo Bogu sada i u Onaj dan, ako nas zatekne.
Samo nemojte ljude na forumu plašiti.
:dtyste:
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Žig Zvijeri, žig Zvijeri!wacko2 Sad ćemo se još time plašiti?!
Ako je Bog za nas, tko će protiv nas? I tko će nas rastaviti od Ljubavi Božje?

Osim toga, ako nekom vjerniku prisilno stave žig Zvijeri - što god da to bilo - znamo samo da sotonsko, a vjernik ne pristaje na to sotonsko, ljudi moji, on je mučenik! Pripravit se i ispovjedati svoju vjeru u Krista, a to je upravo ono što i sada činimo: vjerujemo Bogu sada i u Onaj dan, ako nas zatekne.
Samo nemojte ljude na forumu plašiti.
:dtyste:

[FONT=&amp]Svako sestro ima pravo da na bazi Biblije shvati šta hoće. Upravo zato je i nastalo toliko Crkava u svetu.[/FONT]
[FONT=&amp]Jedan nisti stih kji uvek ima samo JEDNU ISTINU, ljudi protumačiše na 150 načina. Ne bi li se obogatili ili zaveli druge, ili iz bilo kog razloga.[/FONT]
[FONT=&amp]Ti si iz ovih stihova Otkrivenja :[/FONT]

[FONT=&amp]14[/FONT][FONT=&amp]:[/FONT][FONT=&amp] [SUP]9[/SUP] И трећи анђео за њим иде говорећи гласом великим: Ко се год поклони звери и икони њеној, и прими жиг на чело своје или на руку своју,[/FONT][SUP][FONT=&amp]10[/FONT][/SUP][FONT=&amp] И он ће пити од вина гнева Божијег, које је непомешано уточено у чашу гнева Његовог, и биће мучен огњем и сумпором пред анђелима светима и пред Јагњетом.[/FONT][SUP][FONT=&amp]11[/FONT][/SUP][FONT=&amp]И дим мучења њиховог излазиће ва век века; и неће имати мира дан и ноћ који се поклањају звери и икони њеној, и који примају жиг имена њеног.[/FONT]

[FONT=&amp]19[/FONT][FONT=&amp]:[/FONT][SUP][FONT=&amp]20[/FONT][/SUP][FONT=&amp]И би ухваћена звер, и с њом лажни пророк који учини пред њом знаке којима превари оне који примише жиг зверин и који се поклањају икони њеној: живи бише бачени обоје у језеро огњено, које гори сумпором.[/FONT]

[FONT=&amp]16:[/FONT][FONT=&amp]1[/FONT][FONT=&amp] И чух глас велики из цркве где говори седморици анђела: Идите, и излијте седам чаша гнева Божијег на земљу.2 И оде први анђео, и изли чашу своју на земљу; [/FONT][FONT=&amp]и посташе ране зле и љуте на људима који имају жиг зверин и који се клањају икони њеној.[/FONT]

[FONT=&amp]Shvatila da ja hoću tebe, a i ostale čitaoce ovog foruma DA PLAŠIM ![/FONT]
[FONT=&amp]Da li ja mogu mojim nekim rečima da te razuverim da mi to nije bila namera ili ne ! Jer ako nema da ni ne pokušavam da te razuveravam. A ako ima da ti ih saopštim. Jer ova tema uopšte nije bezazlena, već jako ozbiljna za naš Hrišćanski život.[/FONT]


[FONT=&amp]U svakom slučaju hvala na komantaru.[/FONT]
[FONT=&amp]Pozdrav[/FONT]
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
[FONT=&amp]Svako sestro ima pravo da na bazi Biblije shvati šta hoće. Upravo zato je i nastalo toliko Crkava u svetu.[/FONT]
[FONT=&amp]Jedan nisti stih kji uvek ima samo JEDNU ISTINU, ljudi protumačiše na 150 načina....
[/FONT]


[FONT=&amp]Shvatila da ja hoću tebe, a i ostale čitaoce ovog foruma DA PLAŠIM ![/FONT]
[FONT=&amp]Da li ja mogu mojim nekim rečima da te razuverim da mi to nije bila namera ili ne ! Jer ako nema da ni ne pokušavam da te razuveravam. A ako ima da ti ih saopštim. Jer ova tema uopšte nije bezazlena, već jako ozbiljna za naš Hrišćanski život.[/FONT]
[FONT=&amp]U svakom slučaju hvala na komantaru.[/FONT]
[FONT=&amp]Pozdrav[/FONT]

Ljudi su tumačili na ljudski način, tj. kako im je odgovaralo, bez Duha Božjega koji nam jedini daje razumjeti Pisma.
Ali, Šarrdy, ovo što sam napisala nije se odnosilo na tebe. Ti si sve dobro obrazložio da bi i slijepac vidio...
Napisala sam općenito. Mene Bog očito ne vodi tim putem, a i ne želim se baviti tajnama, enigmama, simbolima iz Otkrivenja, kad imam dovoljno istina koje želim produbiti. Kad bi živjeli npr. samo ovu misao " na vratima stojim i kucam, posluša li tko glas moj i otvori vrata, uči ću k njemu i večerati s njim..." bilo bi dovoljno. Ali, ljudi ne vole obične stvari, nego tajnovite...daje im više prostora za maštu.
I ja sam, zahvaljući tebi, naučila nešto više o Adventističkoj crkvi, kako sam već spomenula moj razgovor s jednim adventistom je bio vrlo kršćanski. On ništa od ovih zabluda nije spominjao, niti je ikad spomenuo Elenu White, tako da smo razgovarali o mnogim drugim zajedničkim temama. Osim toga, primjećujem da se adventisti međusobno razlikuju. Na službenim stranicama adventista u Hrvatskoj ili Španjolskoj nema spomena o Papi Antikristu, Katoličkoj crkvi kao Bludnici i slične bezobraštine. Vjerojatno su pametniji ili imaju više kršćanskog duha. Čak niti ne govore o sebi kao izabranoj crkvi.

Vidi, Šarrdy, Urednik je u uvodnom postu napisao:

Rimokatoličku crkvu smatraju "velikom bludnicom", dok se prema Pravoslavnoj crkvi prozelitski odnose.

Ja ih ne shvaćam ozbiljno i ne mislim da su opasnost, makar znam da su u Južnom Americi pridobili velik broj katolika. To mi je žao, ali poznavajući malo mentalitet Južnoamerikanaca - ne čudi me.
Stoga su vjerojatno veća opasnost za pravoslavlje. jasno nam je da onajkoji je poučen u svojoj vjeri, neće biti zaveden. Kakva je situacija u SPC , vi ćete znati bolje. Ali, pitam se da li možete još nešto učiniti osim pisanja na forumu?
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
BIBLIJA i ISTINA - 1. Jeres - Part II

[FONT=&amp]NEDELJA, zasigurno nije 100 %. I nikako ne može biti ! Evo vam par argumenata od mnogo mogućih:[/FONT]

[FONT=&amp]1.[/FONT][FONT=&amp] Da li Bogu trebaju u raju više ljudi koji svetkuju nedelju, a poštenog, časnog i dobrog su karaktera, što ne sumljivo ima u svetu od mogućih 2,5 Hrišćana [/FONT][FONT=&amp]?[/FONT]

[FONT=&amp] Ili mu više trebaju vernici koji svetkuju SUBOTU, u minut ili sekund, a hoće pogledati žensku sa čežnjom, možda čak i učiniti preljubu ! Ne voleti Hrišćane koji ne misle kao Adventisti. Vređati, omalovažavati, prevariti, insinuirati nešto za sagovornika, ............ što ne sumljivo ima među 30 miliona subotara. Ili najprostijim jezikom – Kako držanje dana u nedelji, može uticati na karakter jednog vernika [/FONT][FONT=&amp]!? [/FONT][FONT=&amp]Da li ima ikakve logike da dobri i pošteni ljudi stradaju zbog jevrejske starozavetne SUBOTE ?[/FONT]

[FONT=&amp]2.[/FONT][FONT=&amp] Da li igde u Bibliji bilo [/FONT][FONT=&amp]osuđeno[/FONT][FONT=&amp] svetkovanje [/FONT][FONT=&amp]NEDELJE[/FONT][FONT=&amp] ili njeni poštovaoci[/FONT][FONT=&amp]u tom slavljenju[/FONT][FONT=&amp]![/FONT][FONT=&amp]?[/FONT]

[FONT=&amp]Nema tu ni L od logike.[/FONT]
[FONT=&amp]Evo vam i par primera iz Biblije, da bi lakše razumeli ovu tematiku[/FONT][FONT=&amp]:[/FONT]
[FONT=&amp]NESUBOTARA[/FONT][FONT=&amp]:[/FONT]

[FONT=&amp]Rimski oficir [/FONT][FONT=&amp]>[/FONT][FONT=&amp]Матеј 8:[/FONT][FONT=&amp]9,10 [/FONT][FONT=&amp]([/FONT][FONT=&amp]Лука 7[/FONT][FONT=&amp])[/FONT][FONT=&amp]Јер и ја сам човек под власти,и имам под собом војнике,па кажем једном: Иди, и иде; и другом: Дођи, и дође; и слузи [/FONT][FONT=&amp]свом:[/FONT][FONT=&amp]Учини то,[/FONT][FONT=&amp]и учини.[/FONT][FONT=&amp]А кад чу Исус,удиви се и рече онима што иђаху за Њим:Заиста вам кажем: ни у Израиљу толике вере не нађох[/FONT][FONT=&amp].[/FONT]
[FONT=&amp]Kapetan Kornelije[/FONT][FONT=&amp]>[/FONT]
[FONT=&amp]Дела 10 [SUP]1[/SUP][/FONT][FONT=&amp]А у Ћесарији беше један човек по имену Корнилије, капетан од чете која се зваше талијанска. [/FONT][SUP][FONT=&amp]2[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Побожан[/FONT][FONT=&amp] и богобојазан са целим домом својим, који даваше милостињу многим људима и мољаше се Богу без престанка; [SUP]3[/SUP] Он виде на јави у утвари око деветог сата дневи анђела Божјег где сиђе к њему и рече му: Корнилије! [SUP]4[/SUP] А он погледавши на њ и уплашивши се рече: Шта је, Господе? А он му рече: Молитве твоје и милостиње твоје изиђоше на памет Богу; [SUP]5[/SUP] И сад пошљи у Јопу људе и дозови Симона прозваног Петра: [SUP]6[/SUP] Он стоји у неког Симона кожара,ког је кућа код мора: он ће ти казати речи којима ћеш се спасти ти и сав дом твој. [SUP]7[/SUP] И кад отиде анђео који говори Корнилију, дозвавши двојицу од својих слугу и једног побожног војника од оних који му служаху,[SUP]8[/SUP] И казавши им све посла их у Јопу. [SUP]9 [/SUP]А сутрадан кад они иђаху путем и приближише се ка граду, изиђе Петар у горњу собу да се помоли Богу у шести сат. [SUP]10[/SUP] И огладне, и хтеде да једе; а кад му они готовљаху, дође изван себе, [SUP]11[/SUP] И виде небо отворено и суд некакав где силази на њега, као велико платно, завезан на четири рогља и спушта се на земљу; [SUP]12[/SUP] У коме беху сва четвороножна на земљи, и звериње и бубине и птице небеске. [SUP]13[/SUP] И постаде глас к њему: Устани, Петре! Покољи и поједи.[/FONT]
[SUP][FONT=&amp]14[/FONT][/SUP][FONT=&amp] А Петар рече: Нипошто, Господе! Јер никад не једох шта погано или нечисто. [SUP]15[/SUP] И гле, глас опет к њему другом: Шта је Бог очистио ти не погани. [SUP]16[/SUP] И ово би трипут, и суд се опет узе на небо. [SUP]17[/SUP] А кад се Петар у себи дивљаше шта би била утвара коју виде, и гле људи послани од Корнилија, напитавши и нашавши дом Симонов стадоше пред вратима, [SUP]18[/SUP] И зовнувши питаху: Стоји ли овде Симон прозвани Петар? [SUP]19[/SUP] А док Петар размишљаваше о утвари, рече му Дух: Ево три човека траже те; [SUP]20[/SUP] Него устани и сиђи и иди с њима не премишљајући ништа, јер их ја послах.[SUP]21[/SUP] А Петар сишавши к људима посланим к себи од Корнилија рече: Ево ја сам кога тражите; што сте дошли? [SUP]22[/SUP] А они рекоше: Корнилије капетан, човек праведан и богобојазан, познат код свега народа јеврејског, примио је заповест од анђела светог да дозове тебе у свој дом и да чује речи од тебе. [SUP]23[/SUP] Онда их дозва унутра и угости. А сутрадан уставши Петар пође с њима, и неки од браће која беше у Јопи пођоше с њим. [SUP]24[/SUP] И сутрадан уђоше у Ћесарију. А Корнилије чекаше их сазвавши родбину своју и љубазне пријатеље. [SUP]25[/SUP] А кад Петар хтеде да уђе, срете га Корнилије, и паднувши на ноге његове поклони се. [SUP]26[/SUP] И Петар га подиже говорећи: Устани, и ја сам човек. [SUP]27[/SUP] И с њим говорећи уђе, и нађе многе који се беху сабрали. [SUP]28[/SUP] И рече им: Ви знате како је неприлично човеку Јеврејину дружити се или долазити к туђину; али Бог мени показа да ниједног човека не зовем поганим или нечистим; [SUP]29[/SUP] Зато и без сумње дођох позван. Питам вас дакле зашто посласте по мене? [SUP]30[/SUP] И Корнилије рече: Од четвртог дана до овог часа ја постих, и у девети сат мољах се Богу у својој кући; и гле, човек стаде преда мном у хаљини сјајној, [SUP]31[/SUP] И рече: Корнилије! Услишена би молитва твоја и милостиње твоје поменуше се пред Богом.[/FONT]
[SUP][FONT=&amp]32[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Пошљи дакле у Јопу и дозови Симона који се зове Петар: он стоји у кући Симона кожара код мора, који кад дође казаће ти.[/FONT]
[SUP][FONT=&amp]33[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Онда ја одмах послах к теби; и ти си добро учинио што си дошао. Сад дакле ми сви стојимо пред Богом да чујемо све што је теби од Бога заповеђено. [SUP]34[/SUP] А Петар отворивши уста рече: Заиста видим да Бог не гледа ко је ко; [/FONT][SUP][FONT=&amp]35[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Него у сваком народу онај који се боји Њега и твори правду, мио је Њему. [SUP]36[/SUP][/FONT][FONT=&amp] Реч што посла синовима Израиљевим, јављајући мир[/FONT][FONT=&amp] по Исусу Христу, који је Господ свима. [/FONT][SUP][FONT=&amp]37[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Ви знате говор који је био по свој Јудеји почевши од Галилеје по крштењу које проповеда Јован: [SUP]38[/SUP] Исуса из Назарета како га помаза Бог Духом Светим и силом, који прође чинећи добро и исцељујући све које ђаво беше надвладао; јер Бог беше с њим. [SUP]39[/SUP] И ми смо сведоци свему што учини у земљи јудејској и Јерусалиму; ког и убише обесивши на дрво.[SUP]40[/SUP] Овог Бог васкрсе трећи дан, и даде Му да се покаже,[SUP]41[/SUP] Не свему народу него нама сведоцима напред избранима од Бога, који с Њим једосмо и писмо по васкрсењу Његовом из мртвих. [SUP]42[/SUP] И заповеди нам да проповедамо народу и да сведочимо да је Он наречени од Бога судија живим и мртвим. [SUP]43[/SUP] За ово сведоче сви пророци да ће именом Његовим примити опроштење греха сви који Га верују. [SUP]44[/SUP] А док још Петар говораше ове речи, сиђе Дух Свети на све који слушаху реч. [SUP]45[/SUP] [/FONT][FONT=&amp]И удивише[/FONT][FONT=&amp] се верни из обрезања који беху дошли с Петром, видећи да се и на незнабошце изли дар Духа Светог.[/FONT]
[SUP][FONT=&amp]46[/FONT][/SUP][FONT=&amp]Јер их слушаху где говораху језике, и величаху Бога. Тада одговори Петар: [/FONT][SUP][FONT=&amp]47[/FONT][/SUP][FONT=&amp]Еда може ко воду забранити да се не крсте они који примише Духа Светог као и ми? [/FONT][SUP][FONT=&amp]48[/FONT][/SUP][FONT=&amp] И заповеди им да се крсте у име Исуса Христа. Тада га молише да остане код њих неколико дана.[/FONT]

[FONT=&amp]Ž[/FONT][FONT=&amp]ena Hananejka [/FONT][FONT=&amp]> [/FONT][FONT=&amp]Матеј 15:[/FONT][SUP][FONT=&amp]22 [/FONT][/SUP][FONT=&amp] И гле, жена Хананејка ([/FONT][FONT=&amp]Гркиња[/FONT][FONT=&amp]) изађе из оних крајева, и повика к Њему говорећи: Помилуј ме Господе[/FONT][FONT=&amp] сине Давидов! Моју кћер[/FONT][FONT=&amp] врло мучи ђаво.[/FONT][SUP][FONT=&amp]23[/FONT][/SUP][FONT=&amp] А Он јој не одговори ни речи. И приступивши ученици Његови мољаху Га говорећи: Отпусти је, како виче за нама. [/FONT][SUP][FONT=&amp]24[/FONT][/SUP][FONT=&amp] А Он одговарајући рече: Ја сам послан само к изгубљеним овцама дома Израиљевог. [/FONT][SUP][FONT=&amp]25[/FONT][/SUP][FONT=&amp] А она приступивши поклони Му се говорећи: Господе помози ми! [/FONT][SUP][FONT=&amp]26[/FONT][/SUP][FONT=&amp] А Он одговарајући рече: Није добро узети од деце хлеб и бацити псима. [/FONT][SUP][FONT=&amp]27[/FONT][/SUP][FONT=&amp] А она рече: Да, Господе, али и пси једу од мрва што падају с трпезе њихових господара. [/FONT][SUP][FONT=&amp]28[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Тада одговори Исус, и рече јој: О жено! Велика је вера твоја; нека ти буде како хоћеш. И оздрави кћи њена од оног часа.[/FONT]

[FONT=&amp]Naman Sirijanin [/FONT][FONT=&amp]> [/FONT][FONT=&amp]Лука 4:27[/FONT][FONT=&amp] И многи беху губави у Израиљу за пророка Јелисија; и ниједан се од њих не очисти до Неемана[/FONT]
[FONT=&amp]Сиријанина[/FONT][FONT=&amp].[/FONT]
[FONT=&amp]Carinik [/FONT][FONT=&amp]iz Sinagoge[/FONT][FONT=&amp]>[/FONT][FONT=&amp]Лука 18:[/FONT][SUP][FONT=&amp]10[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Два човека уђоше у цркву да се моле Богу, један фарисеј и други цариник. [/FONT][SUP][FONT=&amp]11[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Фарисеј стаде и мољаше се у себи овако: Боже! Хвалим те што ја нисам као остали људи: хајдуци, неправедници, прељубочинци или као овај цариник. [/FONT][SUP][FONT=&amp]12[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Постим двапут у недељи; дајем десетак од свега што имам. [/FONT][SUP][FONT=&amp]13[/FONT][/SUP][FONT=&amp] А цариник издалека стајаше, и не хтеде ни очију подигнути на небо, него бијаше прси своје говорећи: Боже! Милостив буди мени грешноме. [/FONT][SUP][FONT=&amp]14[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Кажем вам да овај отиде оправдан кући својој, а не онај. Јер сваки који се сам подиже понизиће се; а који се сам понижује подигнуће се.[/FONT]
[FONT=&amp]([/FONT][FONT=&amp]Sigurno je carinik bio mnogo grešan kada se ovako molio. [/FONT][FONT=&amp]Sigurno niti je postio niti davao desetak, niti držao subotu....[/FONT][FONT=&amp]![/FONT][FONT=&amp])[/FONT]

[FONT=&amp]NN lice[/FONT][FONT=&amp], [/FONT][FONT=&amp]nepoznate vere i običaja[/FONT][FONT=&amp]> [/FONT][FONT=&amp]Марко 9:[/FONT][FONT=&amp]38-40[/FONT][FONT=&amp] Одговори Му Јован говорећи: Учитељу! Видесмо једног где именом Твојим изгони ђаволе који не иде за нама: и забранисмо му, јер не иде за нама. А Исус рече: Не браните му; јер нема никога који би именом мојим чудо чинио да може брзо зло говорити за мном. Јер ко није против вас с вама је.[/FONT]

[FONT=&amp]Mudraci [/FONT][FONT=&amp]sa Istoka[/FONT][FONT=&amp]> [/FONT][FONT=&amp]Матеј 2:1,2[/FONT][FONT=&amp] А кад се роди Исус у Витлејему јудејском, за времена цара Ирода, а то дођу мудраци с истока у Јерусалим, и кажу: Где је цар јудејски што се родио? Јер смо видели Његову звезду на истоку и дошли смо да Му се поклонимо. [/FONT]
[FONT=&amp]([/FONT][FONT=&amp]Znači [/FONT][FONT=&amp]mudraci sa istoka[/FONT][FONT=&amp] su proučavanjem zvezda ukapirali ko je Hristos, a Jevreji to nisu Biblijom! A ko zna koliko je MUDRACA taj dan došlo kod Isusa da mu se pokloni.[/FONT][FONT=&amp])[/FONT]

[FONT=&amp]Samarjanka sa bunara [/FONT][FONT=&amp]> [/FONT]Јован 4:19-24 [FONT=&amp]Samarjanka sa Jakovljevog bunara, prvo je Hrist njoj otkrio svoje božanstvo .............. [/FONT][FONT=&amp]([/FONT][SUP][FONT=&amp]10[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Одговори Исус и рече јој: Да ти знаш дар Божји, и ко је тај који ти говори: Дај ми да пијем, ти би искала у Њега и дао би ти воду живу. [SUP]11[/SUP] Рече Му жена: Господе! Ни захватити немаш чим, а студенац је дубок; одакле ћеш дакле узети воду живу?[/FONT][FONT=&amp])[/FONT]

[FONT=&amp]Razbojnik sa krsta[/FONT][FONT=&amp]> [/FONT][FONT=&amp]Лука 23,43[/FONT][FONT=&amp]И рече му Исус: Заиста ти кажем: данас ћеш бити са мном у рају.[/FONT]
[FONT=&amp]([/FONT][FONT=&amp]Čak će i [/FONT][FONT=&amp]razbojnici [/FONT][FONT=&amp]preteći držaoce SUBOTE i čiste hrane! Uostalom to je Hrist i najavio - [/FONT][FONT=&amp]Матеј 8:10,11[/FONT][FONT=&amp] А кад чу Исус, удиви се и рече онима што иђаху за Њим: Заиста вам кажем: ни у Израиљу толике вере не нађох. И то вам кажем да ће многи од истока и запада доћи и сешће за трпезу с Авраамом и Исаком и Јаковом у царству небеском:[/FONT][FONT=&amp].[/FONT][FONT=&amp])[/FONT][FONT=&amp].[/FONT]
[FONT=&amp]Čak su NESUBOTARI služili primerom VELIKE VERE ! U sred SUBOTARA ![/FONT]
[FONT=&amp]Pa kako sada NEDELJA – Žig Zveri, a SUBOTA – Pečat Božiji ![/FONT][FONT=&amp]?[/FONT]

[FONT=&amp]SUBOTARA[/FONT][FONT=&amp]:[/FONT]

[FONT=&amp]Матеј 6:[/FONT][FONT=&amp] [SUP]2[/SUP] Кад дакле дајеш милостињу, не труби пред собом, као што чине лицемери по зборницама и по улицама да их хвале људи. Заиста вам кажем: примили су плату своју. [SUP]5[/SUP] И кад се молиш Богу, не буди као лицемери, који радо по зборницама и на раскршћу по улицама стоје и моле се да их виде људи. Заиста вам кажем да су примили плату своју. [SUP]16[/SUP] А кад постите, не будите жалосни као лицемери; јер они начине бледа лица своја да их виде људи где посте. Заиста вам кажем да су примили плату своју[/FONT]

[FONT=&amp]Лука 18: [/FONT][SUP][FONT=&amp]10[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Два човека уђоше у цркву да се моле Богу, један фарисеј и други цариник. [SUP]11[/SUP] Фарисеј стаде и мољаше се у себи овако: Боже! Хвалим те што ја нисам као остали људи: хајдуци, неправедници, прељубочинци или као овај цариник. [SUP]12[/SUP] Постим двапут у недељи; дајем десетак од свега што имам. [SUP]13[/SUP] А цариник издалека стајаше, и не хтеде ни очију подигнути на небо, него бијаше прси своје говорећи: Боже! Милостив буди мени грешноме. [SUP]14[/SUP] Кажем вам да овај отиде оправдан кући својој, а не онај. Јер сваки који се сам подиже понизиће се; а који се сам понижује подигнуће се.[/FONT]

[FONT=&amp]Матеј 23: [/FONT][SUP][FONT=&amp]23[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Тешко вама књижевници и фарисеји, лицемери, што дајете десетак од метвице и од копра и од кима, а остависте шта је најпретежније у закону: правду и милост и веру; а ово је требало чинити и оно не остављати. [SUP]24[/SUP] Вође слепе који оцеђујете комарца а камилу прождирете. [SUP]25[/SUP] Тешко вама књижевници и фарисеји, лицемери што чистите споља чашу и зделу а изнутра су пуне грабежа и неправде. [SUP]26[/SUP] Фарисеју слепи! Очисти најпре изнутра чашу и зделу да буду и споља чисте. [SUP]27[/SUP] Тешко вама књижевници и фарисеји, лицемери, што сте као окречени гробови, који се споља виде лепи а унутра су пуни костију мртвачких и сваке нечистоте.[/FONT]
[SUP][FONT=&amp]28[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Тако и ви споља се показујете људима праведни, а изнутра сте пуни лицемерја и безакоња. [SUP]29[/SUP] Тешко вама књижевници и фарисеји, лицемери, што зидате гробове пророцима и красите раке праведника,[SUP]30[/SUP] И говорите: Да смо ми били у време својих отаца, не бисмо с њима пристали у крв пророка. [SUP]31[/SUP] Тим само сведочите за себе да сте синови оних који су побили пророке.[/FONT]

[FONT=&amp]A evo i primera SUBOTARA kakvi su oni bili i šta je Hrist za njih rekao.[/FONT]
[FONT=&amp]A i u Starom Zavetu imao jako puno primera KOLIKO SUBOTA DELUJE NA KARAKTER I SVETOST ČOVEKA: [/FONT]

[FONT=&amp]1. Царевима 9:[/FONT][FONT=&amp]7[/FONT][FONT=&amp] Тада ћу истребити Израиља са земље, коју сам вам дао, и овај дом, који сам посветио имену свом, одбацићу од себе, и Израиљ ће постати прича и подсмех међу свим народима;[/FONT]
[FONT=&amp]2. Дневника 7:[/FONT][FONT=&amp]20[/FONT][FONT=&amp] Тада ћу их истребити из земље своје коју сам им дао, и овај дом који сам посветио имену свом одбацићу од себе, и учинићу од њега причу и подсмех међу свим народима.[/FONT]
[FONT=&amp]Псалам 44:[/FONT][FONT=&amp]13[/FONT][FONT=&amp] Дао си нас на подсмех суседима нашим, да нам се ругају и срамоте нас који живе око нас.[/FONT]
[FONT=&amp]Језекиљ 5:14,15[/FONT][FONT=&amp]И учинићу од тебе пустош и руг међу народима који су око тебе пред сваким који пролази. И бићеш руг и срамота и наук и чудо народима што су око тебе кад извршим судове на теби гневом, јарошћу и љутим карањем; ја Господ рекох;[/FONT]
[FONT=&amp]Језекиљ 22:4[/FONT][FONT=&amp]Скривио си крвљу коју си пролио, и оскврнио си се о гадне богове своје које си начинио; и учинио си те се приближише дани твоји, и дошао си до година својих; зато ћу учинити од тебе руг међу народима и подсмех по свим земљама;[/FONT]
[FONT=&amp]Језекиљ 23:32[/FONT][FONT=&amp]Овако вели Господ Господ: Чашу сестре своје испићеш дубоку и широку, бићеш подсмех и руг, јер чаша много бере.[/FONT]
[FONT=&amp]Данило 9:[/FONT][FONT=&amp]16[/FONT][FONT=&amp] Господе, по свој правди Твојој нека се одврати гнев Твој и јарост Твоја од града Твог Јерусалима, свете горе Твоје; јер са греха наших и с безакоња отаца наших Јерусалим и Твој народ поста руг у свих који су око нас.[/FONT]
[FONT=&amp]Осија 8:[/FONT][FONT=&amp]7[/FONT][FONT=&amp],8[/FONT][FONT=&amp] Јер сеју ветар, па ће жети олују; стабљике неће имати, клица неће дати брашно, да би и дала, прождреће га туђинци.[/FONT][FONT=&amp] Прождреће се Израиљ, биће међу народима као суд на коме нема милине.[/FONT]

[FONT=&amp]I na kraju Bog je i sam zapovedio Jevrejima da DRŽE NEDELJU i da je SVETKUJU ![/FONT]

[FONT=&amp]3. Мојс.23:[/FONT][SUP][FONT=&amp]24[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Кажи синовима Израиљевим, и реци им: Први дан седмог месеца нека вам је одмор, спомен трубни, сабор свети.[/FONT][SUP][FONT=&amp]25[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Ниједан посао ропски немојте радити, него принесите жртву огњену Господу.[SUP]38[/SUP] Осим субота Господњих и осим дарова ваших и осим свих завета ваших и осим свих добровољних приноса ваших, које ћете давати Господу.[/FONT][SUP][FONT=&amp]39[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Али петнаести дан тог месеца седмог, кад саберете род земаљски, празнујте празник Господу седам дана; у први је дан одмор и у осми је дан одмор.[/FONT][SUP][FONT=&amp]40[/FONT][/SUP][FONT=&amp] У први дан узмите воћа с лепих дрвета, и грана палмових и грана с густих дрвета и врбе с потока, и веселите се пред Господом Богом својим седам дана.[/FONT][SUP][FONT=&amp]41[/FONT][/SUP][FONT=&amp] И празнујте тај празник Господу седам дана сваке године законом вечним од колена до колена, седмог месеца празнујте га.[/FONT]

[FONT=&amp]4. Мојс. 1:[/FONT][SUP][FONT=&amp]18[/FONT][/SUP][FONT=&amp] И сабраше сав збор први дан другог месеца, и преписаше их по породицама њиховим и по домовима отаца њихових и по именима њиховим од двадесет година и више, главу по главу.[/FONT][SUP][FONT=&amp]19[/FONT][/SUP][FONT=&amp] Како беше Господ заповедио Мојсију, тако их изброја у пустињи синајској.[/FONT]


[FONT=&amp]4. Мојс. 7:[/FONT][SUP][FONT=&amp]11[/FONT][/SUP][FONT=&amp] А Господ рече Мојсију: Један кнез у један дан а други кнез у други дан нека доносе своје прилоге да се посвети олтар.[/FONT][SUP][FONT=&amp]12[/FONT][/SUP][FONT=&amp] И први дан донесе прилог свој Насон, син Аминадавов од племена Јудиног;[/FONT]


[FONT=&amp]4. Мојс. 29:[/FONT][SUP][FONT=&amp]1[/FONT][/SUP][FONT=&amp] А седмог месеца први дан да имате свети сабор; посао ропски ниједан не радите; то да вам је трубни дан.[/FONT][SUP][FONT=&amp]2[/FONT][/SUP][FONT=&amp] И принесите жртву паљеницу за мирис угодни Господу, једно теле, једног овна, седам јагањаца од године здравих;[/FONT]

[FONT=&amp]Језекиљ 26:1[/FONT][FONT=&amp] А једанаесте године први дан месеца дође ми реч Господња говорећи:[/FONT]

[FONT=&amp]Dobro ih izanalizirajte pa sami donesite zaključak.[/FONT]
[FONT=&amp]Pozdrav:[/FONT]

[FONT=&amp]Nastaviće se[/FONT][FONT=&amp]............................[/FONT]
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Hipoteticko pitanje koje samo daje odgovor.

Pecat Bozji sam po sebi nije nesto vidljivo, vec je to nesto sto Bog stavlja u samoga coveka, to je poslusnost odredjenim principima.
Zig je takodje princip ali ne Bozanski vec ljudski.
Prema tome, pecat i zig je svesno prihvatanje odredjenih principa Bozanskih naspram ljudskih, umom srcem, delom.

Mogu prihvatiti da ce Antihriscanska koalicija vrsiti odredjenu kontrolu po cemu ce se prepoznavati oni koji prihvate ili ne prihvate ove principe, ali to ne menja stvari, u bibliji pecat i zig nisu nesto vidljivo, vec zakoni, Bozanski naspam ljudskih, konkretno Subota po cetvrtoj zapovesti naspram paganskog dana gospodnjeg.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Hipoteticko pitanje koje samo daje odgovor.



Mogu prihvatiti da ce Antihriscanska koalicija vrsiti odredjenu kontrolu po cemu ce se prepoznavati oni koji prihvate ili ne prihvate ove principe, ali to ne menja stvari, u bibliji pecat i zig nisu nesto vidljivo, vec zakoni, Bozanski naspam ljudskih, konkretno Subota po cetvrtoj zapovesti naspram paganskog dana gospodnjeg.

Nemaš ni jedan dokaz za to osim što je rekla Elen Vajt. Ljudi mogu da budu obeleženi od strane Svetog Duha takođe i od strane nečistog duha. Na koji način smo obeleženi mi to ne znamo ali smo nekako obeleženi. To je stvar duhovne a ne materijalne prirode. Nigde konkretno biblija ne govori da je subota taj pečat. Ako ima nešta konkretno iz biblije navedi jer ovo si spominjao milijon puta ovde na forumu da je subota pečat bez i jednog dokaza iz biblije.
 
Natrag
Top