Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Hipoteticko pitanje koje samo daje odgovor.

Pecat Bozji sam po sebi nije nesto vidljivo, vec je to nesto sto Bog stavlja u samoga coveka, to je poslusnost odredjenim principima.
Zig je takodje princip ali ne Bozanski vec ljudski.
Prema tome, pecat i zig je svesno prihvatanje odredjenih principa Bozanskih naspram ljudskih, umom srcem, delom.

Mogu prihvatiti da ce Antihriscanska koalicija vrsiti odredjenu kontrolu po cemu ce se prepoznavati oni koji prihvate ili ne prihvate ove principe, ali to ne menja stvari, u bibliji pecat i zig nisu nesto vidljivo, vec zakoni, Bozanski naspam ljudskih, konkretno Subota po cetvrtoj zapovesti naspram paganskog dana gospodnjeg.

Dobro, dobro, razumeo sam, rekao si mi to 100 puta. Znam odgovor da me neko probudi u pola noći.
....[FONT=&amp]A šta će biti sa Adventistom kome uguraju na silu zalogaj SVINJETINE u usta i sve to zaliju sa dobrim starim alkoholnim vinom, čajem sa teinom i crnom kafom. Da li on ide u pakao ili raj !?
Pozdrav
[/FONT]

Nego šta bi sa odgovorom na moje ekvivalent pitanjem tvom ORIGINALNOM PITANJU sa 3 bildera ?
Jer ako tako gledamo onda mi uvek možemo reći da nas sotona može na silu naterati na mnoge grehe.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Dobro, dobro, razumeo sam, rekao si mi to 100 puta. Znam odgovor da me neko probudi u pola noći.


Nego šta bi sa odgovorom na moje ekvivalent pitanjem tvom ORIGINALNOM PITANJU sa 3 bildera ?
Jer ako tako gledamo onda mi uvek možemo reći da nas sotona može na silu naterati na mnoge grehe.

Zato sam i postavio ovo pitanje, jer mi ne mozemo tako gledati ljudskim ocima "JER DUH JE ONO STO OZIVLJAVA TELO NE POMAZE NIISTA"

Zato zig ne moze predstavljati nesto fizicko, jer covek nas moze na nesto naterati, ali ono sto je u srcu nam ne moze uzeti.

ODGOVOR ZA PEKU:

ZAKON BOZJI ZNAK - PECAT STAVLJEN NA CELO I RUKU:

"Nego slozite ove reci moje u srce svoje i dusu svoju, i vezite ih za znak sebi na ruku, i neka vam budu kao poceonik medju ocima vas¡im.
I ucite sinove svoje govoreci o njima kad sedis u kuci svojoj i kad ides putem, i kad lezes i kad ustajes.
I napis¡i ih na dovratnicima doma svog i na vratima svojim" ( 5
Mojsijeva 11. 18 - 20 ).

SUBOTA, ZNAK - PECAT IZMEDJU BOGA I LJUDI:

"I dadoh im uredbe svoje, i objavih im zakone svoje, koje ko vrsi, ziv ce biti kroz njih.
I subote svoje dadoh im da su znak između mene i njih da bi znali da sam ja Gospod koji ih posvećujem.
Ali se odvrze od mene dom Izrailjev u pustinji; ne hodise po mojim uredbama, i zakone moje odbacise, koje ko vrsi zivivi kroz njih, i subote moje grdno oskvrnise; zato rekoh da cu izliti gnev svoj na njih
u pustinji da ih istrebim" ( Jezekilj 20. 11 - 13 ).

ZIG ZVERI STAVLJEN NA CELO I RUKU:

"I ucini sve, male i velike, bogate i siromasne, slobodnjake i robove, te im dade zig na desnoj ruci njihovoj ili na celima njihovim,
Da niko ne moze ni kupiti ni prodati, osim ko ima zig, ili ime zveri, ili broj imena njenog" ( otkrivenje 13. 16 - 17 ).

Iz ovog biblijskog konteksta i nekih drugih tekstova, moze se videti da znak ili pecat u biblijskom kontekstu pretstavlja zakon, odnosno zakon Bozji kao pecat, i zakon ljudski kao zig zveri.

Prema tome, u istorijskom kontekstu ovaj znak ili pecat ce biti stavljen na celo i ruku vernih u poslednjem vremenu pred sam Hristov dolazak, dok ce zig zveri takodje biti stavljen na celo i ruku kao zakon ljudski, odnosno svesno prihvatanje odredjenih principa novog svetskog poretka koje ce ljude opredeliti za Boga, ili pak za Antihrista.
Direktnije, ovaj pecat i zig pretstavljaju Subotu koja je jedina zapovest u bibliji koja jasno formulise Bozji autoritet kao stvoritelja i gospodara i njegovu vladavine nad zemljom.
Sa druge strane, zig pretstavlja nedeljni zakon kao zakon ljudski i pokusaj da se ukine ovaj Bozji autoritet formulisan u zapovesti o suboti,, i pripise coveku bezakonja u pokusaju da menja Bozje zapovesti i prikaze sebe kao Bogom na zemlji.

Ovaj nedeljni zakon je vec u opticaju, samo se ocekuje njegovo zvanicno proklamovanje.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Nemoj me terati da počnem kao šarrdy jer ovo je prošlo sa dolaskom Isusa a vi ste ostali u starom zavetu. Ako je subota pečat onda najobičniji kriminalac sa subotom može da se iskupi pred Bogom. Može da ubija da radi šta hoće samo praznuje subotu i spašen je. Pečat je završna reč, to je nešta konačno po tome znači da ništa drugo nije bitno osim praznovanja subote. To se suproti sa zdravim razumom.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nemoj me terati da počnem kao šarrdy jer ovo je prošlo sa dolaskom Isusa a vi ste ostali u starom zavetu. Ako je subota pečat onda najobičniji kriminalac sa subotom može da se iskupi pred Bogom. Može da ubija da radi šta hoće samo praznuje subotu i spašen je. Pečat je završna reč, to je nešta konačno po tome znači da ništa drugo nije bitno osim praznovanja subote. To se suproti sa zdravim razumom.


Ne, covek mora da se obrati Bogu, a poslusnost je rod Duha.
Nisi pratio moju diskusiju po ovom pitanju uslova spasenja.
Ali evo.


Kao prvi uslov spasenja navedena je biblijska edukacija, odnosno poducavanje biblijskim istinama:

"Идите дакле и научите све народе крстећи их ва име Оца и Сина и Светог Духа.
Учећи их да све држе што сам вам заповедао; и ево ја сам с вама у све дане до свршетка века. Амин.( Jovan 28. 19 - 20 )

I imamo najpouzdaniju proročku riječ, i dobro činite što pazite na nju, ako na vidjelo koje svijetli u tamnome mjestu, dokle dan ne osvane i danica se ne rodi u srcima vašima.
I ovo znajte najprije da nijedno proroštvo književno ne biva po svome kazivanju;
Jer nikad proroštvo ne bi od čovječije volje, nego naučeni od svetoga Duha govoriše sveti Božiji ljudi. ( 2 poslanica Petrova 1. 19-21 ).

Ali ti stoj u tome što si naučio i što ti je povjereno, znajući od koga si se naučio,
I budući da iz malena umiješ sveta pisma, koja te mogu umudriti na spasenije u Hrista Isusa.
Sve je pismo od Boga dano, i korisno za učenje, za karanje, za popravljanje, za poučavanje u pravdi, Da bude savršen čovjek Božij, za svako dobro djelo pripravljen. ( 2 poslanica Timotijeva 3. 16-17 ).

POKAJANJE - OBRACENJE (odbacivanje greha):

"A kad čuše, ražali im se u srcu, i rekoše Petru i ostalim apostolima: Šta ćemo činiti, ljudi braćo?
A Petar im reče: Pokajte se, i da se krstite svaki od vas u ime Isusa Hrista za oproštenje greha; i primićete dar Svetoga Duha" ( Dela apostolska 2. 37 - 38 ).

"Покајте се дакле, и обратите се да се очистите од греха својих, да дођу времена одмарања од лица Господњег" ( dela apostolska 3. 19 )

Tražite Gospoda, dok se može naći; prizivajte ga, dokle je blizu.
Neka bezbožnik ostavi svoj put i nepravednik misli svoje; i neka se vrati ka Gospodu, i smilovaću se na nj, i k Bogu našemu, jer prašta mnogo. ( knjiga proroka Isaije 55. 6-7 ).

NOVORODJENJE DUHOM SVETIM:

"Одговори Исус и рече му: Заиста, заиста ти кажем: ако се ко наново не роди, не може видети царство Божије.
Рече Никодим Њему: Како се може човек родити кад је стар? Еда ли може по други пут ући у утробу матере своје и родити се?
Одговори Исус: Заиста, заиста ти кажем: ако се ко не роди водом и Духом, не може ући у царство Божије.
Шта је рођено од тела, тело је; а шта је рођено од Духа, дух је.
Не чуди се што ти рекох; ваља вам се наново родити.
Дух дише где хоће, и глас његов чујеш, а не знаш откуда долази и куда иде; тако је сваки човек који је рођен од Духа" ( Jovan 3. 3 - 8 )

POSVECENJE IZ TRENUTKA U TRENUTAK:

"Jer kad bejaste robovi grehu, prosti bejaste od pravde.
Kakav dakle onda imadoste plod za koji se sad stidite? Jer je onog kraj smrt.
A sad oprostivši se od greha, i postavši sluge Božje, imate plod svoj na posvećenje, a kraj život večni" ( Rimljanima 6. 20 - 22 )

"Jer je ovo volja Božija, svetost vaša" ( 1 Solunjanima 4. 3 )

"И Он је дао једне апостоле, а једне пророке, а једне јеванђелисте, а једне пастире и учитеље,
Да се свети приправе за дело службе, на сазидање тела Христовог;
Докле достигнемо сви у јединство вере и познање Сина Божијег, у човека савршеног, у меру раста висине Христове;
Да не будемо више мала деца, коју љуља и заноси сваки ветар науке, у лажи човечијој, путем преваре;
Него владајући се по истини у љубави да у свему узрастемо у Ономе који је глава, Христос.
Из ког је све тело састављено и склопљено сваким зглавком, да једно другом помаже добро по мери сваког уда, и чини да расте тело на поправљање самог себе у љубави.
Ово дакле говорим и сведочим у Господу да више не ходите као што ходе и остали незнабошци у празности ума свог,
Који имају смисао тамом покривен, и удаљени су од живота Божијег за незнање које је у њима, за окамењење срца својих;
Који оставивши поштење предадоше се бесрамности, на чињење сваке нечистоте и лакомства.
Али ви тако не познасте Христа;
Јер Га чусте и у Њему се научисте, као што је истина у Исусу,
Да одбаците, по првом живљењу, старог човека, који се распада у жељама преварљивим;
И да се обновите духом ума свог,
И обучете у новог човека, који је саздан по Богу у правди и у светињи истине.
Зато одбаците лаж, и говорите истину сваки са својим ближњим; јер смо уди један другом.
Гневите се и не грешите; сунце да не зађе у гневу вашем.
Нити дајте места ђаволу.
Који је крао више да не краде, него још да се труди, чинећи добро рукама својим да има шта давати потребноме.
Никаква рђава реч да не излази из уста ваших, него само шта је добро за напредовање вере, да да благодат онима који слушају.
И не ожалошћавајте Светог Духа Божијег, којим сте запечаћени за дан избављења.
Свака горчина, и гнев, и љутина, и вика, и хула, да се узме од вас, с
ваком пакошћу.
А будите један другом благи, милостиви, праштајући један другом, као што је и Бог у Христу опростио вама" ( Efescima 4. 11 - 32 )

POSLUSNOST BOZJIM ZAPOVESTIMA:

"И по том разумемо да Га познасмо, ако заповести Његове држимо.
Који говори: Познајем Га, а заповести Његове не држи, лажа је, и у њему истине нема;
А који држи реч Његову, у њему је заиста љубав Божија савршена; по том познајемо да смо у Њему.
Који говори да у Њему стоји, и тај треба тако да ходи као што је Он ходио" ( 1 jovanova 2. 3 - 6 )

"И ако шта заиштете у име моје, ја ћу учинити.
Ако имате љубав к мени, заповести моје држите.
И ја ћу умолити Оца, и даће вам другог утешитеља да буде с вама вавек:
Духа истине, ког свет не може примити, јер Га не види нити Га познаје; а ви Га познајете, јер у вама стоји, и у вама ће бити.
Нећу вас оставити сиротне; доћи ћу к вама.
Још мало и свет мене више неће видети; а ви ћете ме видети; јер ја живим, и ви ћете живети.
У онај ћете ви дан дознати да сам ја у Оцу свом, и ви у мени, и ја у вама.
Ко има заповести моје и држи их, он је онај што има љубав к мени; а који има љубав к мени имаће к њему љубав Отац мој; и ја ћу имати љубав к њему, и јавићу mu se sam" ( Jovan 14. 15 - 21 )

I tako, sine moj, čuvaj se onoga što je preko ovoga, jer nema kraja sastavljanju mnogih knjiga, i mnogo čitanje umor je tijelu.
Glavno je svemu što si čuo: Boga se boj, i zapovijesti njegove drži, jer to je sve čovjeku.
Jer će svako djelo Bog iznijeti na sud i svaku tajnu, bila dobra ili zla. ( knjiga propovednika 12. 13-14 ).

Ako kojim slucajem prihvatimo da pecat u starom zavetu nije isto sto i pecat u novom zato sto je to objasnjenje iz starog zaveta, onda trebamo odbaciti bukvalno i svaku drugu istinu koja je zapisana u starom zavetu, jer ona vise nije istinita u novom.

Kada bi prihvatili rec Bozju onakvu kakva ona jeste, i princip tumacenja po kome biblija sama sebe tumaci sve bi bilo kristalno jasno.
Ali nazalost mi uvek imamo svoju rec i svoje licno tumacenje koje nadodajemo napisanom.

Ovo je jasna biblijska nauka koja uporednim bibllijskim tekstovima postaje vidljiva za svakoga ko zeli da vidi.
Pecat Bozji je i u starom i u novom zavetu zakon Bozji odnosno Subota Gospodnja, zig je suprotnost - zakon ljudski.

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Zato sam i postavio ovo pitanje, jer mi ne mozemo tako gledati ljudskim ocima "JER DUH JE ONO STO OZIVLJAVA TELO NE POMAZE NIISTA"
[FONT=&quot] To je Hipotetičko pitanje, i svi odgovori na njega su izlišni, ali pošto vidim da i dalje insistiraš na njemu, dok mudro ćutiš na moje ekvivalent pitanje (Šta će se desiti na Sudu sa Adventistom koga su silom naterali da pojede SVINJETINU, ALKOHOLNO VINO, CRNU KAFU i ČAJ SA TEINOM), onda da ti i NERADO odgovorim:[/FONT]
[FONT=&quot]Bog je ljubav. On nije mučitelj i ili to neće dozvoliti, ili ako vernik koji primi na silu taj čip, i ne može ga nikako sam ukloniti, a svim SRCEM, TELOM i DUŠOM voli Gospoda i bližnjeg svog kao SAMOG SEBE sigurno će ga Bog na Sudu osloboditi krivice. Jer Bogu je najbitnija naša slobodna volja a ne sila i prisila.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Zaključio bih samo na kraju da je ovo jako glupo pitanje, koje je nametnuto da bi se skrenuo pogled od toga da RAZJASNIMO ŠTA JE ŽIG ZVERI, jer smo u ranijim postovima lepo videli da nam od toga zavisu VEČNI ŽIVOT !!![/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]

[FONT=&quot]1.[/FONT][FONT=&quot] A ljudski nije :,,ŽiG zveri je NEDELJA [/FONT][FONT=&quot]![/FONT][FONT=&quot]?[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]2.[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]To je anđeoski viđenje [/FONT][FONT=&quot]![/FONT][FONT=&quot]?[/FONT]

Zato zig ne moze predstavljati nesto fizicko, jer covek nas moze na nesto naterati, ali ono sto je u srcu nam ne moze uzeti.
[FONT=&quot]Od kada smo počeli raspravljati na ovu stvar ja nikada nisam TVRDIO da je Žig zveri to i to ili bilo šta ![/FONT]
[FONT=&quot]Već sam tvrdio da sa JEDNOM LAŽJU možete otići u PAKAO, ako izvrćete Pismo i tako naučavate druge.[/FONT]
[FONT=&quot]A to se potencijalno odnosi onda i na svakog vernika Adventne Crkve. Jer ako ga neko sutra zabrinuto pita šta je Žig zveri, a ovaj ga počne podučava sa ovom Biblijskom neistinom – Razmislite kako će proći sutra na Sudu ![/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]

ODGOVOR ZA PEKU:
ZAKON BOZJI ZNAK - PECAT STAVLJEN NA CELO I RUKU:


"Nego slozite ove reci moje u srce svoje i dusu svoju, i vezite ih za znak sebi na ruku, i neka vam budu kao poceonik medju ocima vas¡im.
I ucite sinove svoje govoreci o njima kad sedis u kuci svojoj i kad ides putem, i kad lezes i kad ustajes.
I napis¡i ih na dovratnicima doma svog i na vratima svojim" ( 5
Mojsijeva 11. 18 - 20 ).

SUBOTA, ZNAK - PECAT IZMEDJU BOGA I LJUDI:


"I dadoh im uredbe svoje, i objavih im zakone svoje, koje ko vrsi, ziv ce biti kroz njih.
I subote svoje dadoh im da su znak između mene i njih da bi znali da sam ja Gospod koji ih posvećujem.
Ali se odvrze od mene dom Izrailjev u pustinji; ne hodise po mojim uredbama, i zakone moje odbacise, koje ko vrsi zivivi kroz njih, i subote moje grdno oskvrnise; zato rekoh da cu izliti gnev svoj na njih
u pustinji da ih istrebim" ( Jezekilj 20. 11 - 13 ).

ZIG ZVERI STAVLJEN NA CELO I RUKU:

"I ucini sve, male i velike, bogate i siromasne, slobodnjake i robove, te im dade zig na desnoj ruci njihovoj ili na celima njihovim,
Da niko ne moze ni kupiti ni prodati, osim ko ima zig, ili ime zveri, ili broj imena njenog" ( otkrivenje 13. 16 - 17 ).

Iz ovog biblijskog konteksta i nekih drugih tekstova, moze se videti da znak ili pecat u biblijskom kontekstu pretstavlja zakon, odnosno zakon Bozji kao pecat, i zakon ljudski kao zig zveri.

Prema tome, u istorijskom kontekstu ovaj znak ili pecat ce biti stavljen na celo i ruku vernih u poslednjem vremenu pred sam Hristov dolazak, dok ce zig zveri takodje biti stavljen na celo i ruku kao zakon ljudski, odnosno svesno prihvatanje odredjenih principa novog svetskog poretka koje ce ljude opredeliti za Boga, ili pak za Antihrista.
Direktnije, ovaj pecat i zig pretstavljaju Subotu koja je jedina zapovest u bibliji koja jasno formulise Bozji autoritet kao stvoritelja i gospodara i njegovu vladavine nad zemljom.
Sa druge strane, zig pretstavlja nedeljni zakon kao zakon ljudski i pokusaj da se ukine ovaj Bozji autoritet formulisan u zapovesti o suboti,, i pripise coveku bezakonja u pokusaju da menja Bozje zapovesti i prikaze sebe kao Bogom na zemlji.

Ovaj nedeljni zakon je vec u opticaju, samo se ocekuje njegovo zvanicno proklamovanje.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
E vidis, to je tvoj problem, sto kod tebe covek ne moze biti siguran sta su pecat Bozji i zig zveri, i to je slucaj sa svim dogmama koje propagiras na ovom forumu, jer ih temeljis na ljudskim tumacenjima.
Sa druge strane biblija daje jasne nedvosmislene odgovore na sva pitanja, i u vezi ovog da je to zakon Bozji odnosno subota, naspram ljudskog zakona odnosno nedelje.
Vreme ce pokazati i tada ces se uveriti, odnosno to se vec desava..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
E vidis, to je tvoj problem, sto kod tebe covek ne moze biti siguran sta su pecat Bozji i zig zveri, i to je slucaj sa svim dogmama koje propagiras na ovom forumu, jer ih temeljis na ljudskim tumacenjima.
Sa druge strane biblija daje jasne nedvosmislene odgovore na sva pitanja, i u vezi ovog da je to zakon Bozji odnosno subota, naspram ljudskog zakona odnosno nedelje.
Vreme ce pokazati i tada ces se uveriti, odnosno to se vec desava..
Tačno to je strašno veliki problem!

Što ću, s tim što sam 100 % siguran, a Biblijom DOKAZAO da Pečat Božiji NIJE SUBOTA.
Kao i što sam 100 % suguran, i Biblijom DOKAZAO da Žig zveri NIKAKO ne može biti NEDELJA.
Problematično u PAKAO odvesti 25-30 miliona ljudi !!!
A ti, odnosno tvoja Crkva koji PRECIZNO ZNATE da JE SUBOTA – Pečat Božiji, odnosno Žig zveri – NEDELJA i tako naučavate druge - Nećete nikog !!!
Što ćeš se uostalom i UVERITI posle Suda Božijeg.

Mogu ti reći brte Laodikeja da sam oduševljen tvojijm zaključivanjem.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tačno to je strašno veliki problem!

Što ću, s tim što sam 100 % siguran, a Biblijom DOKAZAO da Pečat Božiji NIJE SUBOTA.
Kao i što sam 100 % suguran, i Biblijom DOKAZAO da Žig zveri NIKAKO ne može biti NEDELJA.
Problematično u PAKAO odvesti 25-30 miliona ljudi !!!
A ti, odnosno tvoja Crkva koji PRECIZNO ZNATE da JE SUBOTA – Pečat Božiji, odnosno Žig zveri – NEDELJA i tako naučavate druge - Nećete nikog !!!
Što ćeš se uostalom i UVERITI posle Suda Božijeg.

Mogu ti reći brte Laodikeja da sam oduševljen tvojijm zaključivanjem.


Biblija ne uci dve diametralno razlicite stvari, ona ne protivreci samoj sebi, tako da ne moze biti ispravno i moje i tvoje ucenje.
Jedno je ispravno, a ono se temelji na kontekstu biblije koja kaze da je znak ili pecat u starom zavetu bio zakon i subota i da se on stavljao na celo i na ruku.
U novom zavetu pecat Bozji pa i zig zveri se takodje stavljaju na celo i na ruku.

Prema tome, kada se proucavaju odredjeni tekstovi koji u sebi sadrze neke simbolicne pojmove za koje se u samom tom tekstu ne moze videti sta predstavljaju, tada se pogledaju svi slicni tekstovi u kojima se nalazi resenje sta taj odredjeni pojam oznacava.

U ovom smislu mogu se navesti odredjeni primeri ovog principa da biblija samu sebe tumaci.

u otkrivenju se na primer spominju pojmovi kao sto su MORE ili VODE iz kojih izlazi ZVER.
Citaoc koji se prvi put susrece sa ovim pojmovima na prvi pogled ne zna sta ovi pojmovi oznacavaju, ali ako pogleda neke druge tekstove koji govore o istoj stvari moze otkriti da se u njima se nalazi resenje, u ovom slucaju u knjizi proroka Danila gde Bog kaze Danilu "A VODE STO SI VIDEO ONO SU NARODI I PLEMENA I JEZICI" a za zveri "OVE CETIRI ZVERI SU CETIRI CARSTVA KOJA CE NASTATI NA ZEMLJI"

Ovo je princip tumacenja svih drugih pojmova u bibliji, pa i ovog pojma znaka ili pecata Bozjeg.

U starom kao i novom zavetu se govori o stavljanju znaka na celo i ruku, u starom zavetu to je predstavljalo poslusnost Bozjim zapovestima i suboti, obelezje po kome su se prepoznavali oni koji sluze Bogu poslusnoscu svim njegovim zapovestima od onih koji mu ne sluze odnosno krse Bozanske principe.
Prema tome u tom kontekstu i u novom zavetu znak ili pecat predstavlja poslusnost zapovestima, jer u tom smislu nema promene u novom u odnosu na stari zavet.
Kada bi kojim slucajem rekli da znak u starom zavetu nije isto sto i pecat u novom, onda bi to mogli reci i za sve druge pojmove, more i zveri koje je u starom zavetu predstavljaju narode i carstva to vise ne predstavljaju u novom, itd.

Zato proizvoljno ljudsko tumacenje ne prolazi ovaj test biblije, jer biblija samu sebe tumaci i daje odgovore na sva pitanja.
Onaj ko prati ove diskusije moze videti da sam ja uvek koristio ovaj princip gde jedan biblijski tekst tumaci drugi, kao i tekstualnu celinu.

Tvoja konstatacija koja glasi "Što ćeš se uostalom i UVERITI posle Suda Božijeg" je potpuno pogresna, i proizvod je tvog nepoznavanja biblijskog konteksta poslednjeg vremena, jer i pre samog suda Bozjeg Bog ce ljudima objaviti istinu koja ce biti pracena velikom Silom Duha Svetoga kao u vreme apostola i dati im priliku da cuju i budu osvedoceni u to sta je istina, kao sto kaze i jedan biblijski navod koji glasi "I TADA CE SE VIDETI KO SLUZI BOGU A KO MU NE SLUZI"

Mi smo na samom pragu tih dogadjaja..
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Biblija ne uci dve diametralno razlicite stvari, ona ne protivreci samoj sebi, tako da ne moze biti ispravno i moje i tvoje ucenje.
Jedno je ispravno, a ono se temelji na kontekstu biblije koja kaze da je znak ili pecat u starom zavetu bio zakon i subota i da se on stavljao na celo i na ruku.
U novom zavetu pecat Bozji pa i zig zveri se takodje stavljaju na celo i na ruku.


Reci mi samo gde ima da se kupi taj znak da ga stavim na čelo i da budem spašen. Sećam se da si govorio kako će antihrist sići sa Himalaja što govori da ne živiš baš u realnosti.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Reci mi samo gde ima da se kupi taj znak da ga stavim na čelo i da budem spašen. Sećam se da si govorio kako će antihrist sići sa Himalaja što govori da ne živiš baš u realnosti.


Pogresio si, ja nikada nisam rekao da ce Antihrist sici sa Himalaja, mozda sam postavio neki tekst o antihristu u kome se navodi tvrdnja New age pokreta da ce on sici sa Himalaja, ali ja to licno nikada nisam tvrdio.

Ako si procitao moju analizu biblijskih uslova spasenja koju sam napisao u jednom od predhodnih komentara, Pecat se stavlja na celo onih koji su ispunili sve ove uslove.

SAMO svetkovanje subote nece nikoga spasiti, vec je potrebno potpuno pokajanje i predanje Bogu kako bi on Duhom Svetim izvrsio duboku unutarnju promenu u coveku i pomogao mu da Duhovno uzraste i rodi rod poslusnosti sto ce mu doneti savrsenstvo karaktera.
Pecat se dakle stavlja na celo onih koji imaju rod poslusnosti svim Bozjim zapovestima ukljucujuci i cetvrtu zapovest koja u sebi sadrzi sve elemente pecata.
 
Natrag
Top