Adventisti

Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
nemojte tako, malecki je prprok izvan svih ima i svoje sledbenike, to ti je to o situaciji danasnjice dosli smo do dna i jos propadamo kroz sljunak i mulj xD
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
[TABLE="width: 862"]
[TR]
[TD="bgcolor: #FFFFFF, colspan: 2"] [h=1]BEOGRAD[/h]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="bgcolor: #FFFFFF, colspan: 2"]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="bgcolor: #FFFFFF, colspan: 2"]
Grupa teologa i filozofa će pokušati da odgovori na ovo pitanje kroz seriju predavanja iz biblijske perspektive.​
od 6. novembra, svakog utorka
u 19 h u sali hotela Slavija
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="bgcolor: #FFFFFF"] Ideje su presušile…
Finansijski sistemi su doživeli slom…
Trendovi se recikliraju….
Muzika se remiksuje…
Filmovi se rimejkuju…
Doktorati se plagiraju….
Nešto definitivno nije u redu sa svetom, ali šta?

[/TD]
[TD="bgcolor: #FFFFFF"]
Naslovi nekih tema:
Kako smo dospeli u lavirint?​
Pošto čovek?​
Gde su pare?​
Resetovanje istorije​
Parada, desničari i Isus​
Od kolevke do groba…a šta posle?​
Izlazak iz lavirinta​
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="bgcolor: #FFFFFF, colspan: 2"]
[h=1]NOVI SAD[/h]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="bgcolor: #FFFFFF, colspan: 2"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="bgcolor: #FFFFFF, colspan: 2"]
Predavač: doktor teologije i filozofije prof. Radiša Antić
od 13.11-17.11.2012. u 18h
Amfiteatar SPENS-a (sala bioskopa)
Predavanja možete pratiti uživo ovde.
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="bgcolor: #FFFFFF"] Veliki broj ljudi na svim meridijanima postavlja pitanje kuda će nas odvesti 21. vek?
Česta previranja u politici, kulturama, ekonomiji, prirodi, religijama i u svemu
onome čemu stremi ljudska misao traži ne mali broj odgovora i rešenja za sve
sfere ljudske delatnosti.
Može li Sveto pismo ponuditi odgovore?
Predavanja koja ćete slušati
13.11. Utorak – Duhovna žeđ čoveka
14.11. Sreda – Smisao života u svetu koji se ruši
15.11. Četvrtak - Psalam 27. – “O lepoti Božjoj”
16.11. Petak – Pitanje eklezije
17.11. Subota - Shvatanje istine u filozofiji i Bibliji
[/TD]
[TD="bgcolor: #FFFFFF"]
U nastavcima:
Biografije najpoznatijih
novozavetnih ličnosti
sredom od 18h​
(Amfiteatar SPENS-a)​
Otkrivenje Jovanovo
(Apokalipsa)
ponedeljkom od 18h​
(Kongresni trening centar​
iznad Telekoma na SPENS-u)​
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="bgcolor: #FFFFFF, colspan: 2"] [h=1][/h] [h=1]SUBOTICA[/h] [h=1] [/h] [/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="bgcolor: #FFFFFF, colspan: 2"] [/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="bgcolor: #FFFFFF, colspan: 2"]
nastavak Biblijskog otvorenog univerziteta u Subotici
U zgradi Otvorenog univerziteta u Subotici
( Trg Cara Jovana Nenada )
Svako veče sa početkom od 18 h
Sala 213 prvi sprat
Zvučni zapis održanih predavanja možete preuzeti ovde.
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="bgcolor: #FFFFFF"] Predavač dr. Saša Todorović
30. Oktobar
– Prva svetska katastrofa
Az első világkatasztrófa
31. Oktobar
– Pad Vavilona
Babilon bukása
01. Novembar
– Sjaj i beda Egipta
Egyiptom fénye és nyomora
02. Novembar
– Propast starih gradova
( Tir, Petra i Jerihon)
Ősi városok bukása ( Tirus, Petra, Jerikó )
03. Novembar
– Nestanak svetskih carstva
Világbirodalmak eltűnése
04. Novembar
– Kult sunca i savremeni svet
Napimádat és modern világunk
[/TD]
[TD="bgcolor: #FFFFFF"] Predavač: Őrdőg Robert, teolog 06. Novembar
A világ vallásai, a vallások világa
- Religije sveta, svet religije 07. Novembar
A Biblia a British múzeumban
– Biblija u Britanskom muzeju
08 Novembar
A Berlini múzeum látványossága
A Pergamon-oltár és az Istár kapu
– Berlinski muzej
( Pergamski oltar i IšItar kapija )
09. Novembar
A római katakombák titkai
– Tajne rimskih katakombi
10.Novembar
A Da Vinci kód megfejtése
– Rešnje Da Vinčijevog koda
11. Novembar
Az ősi Stonehenge – a fűggő kövek relytélye
Napimádat a 21. szazadban is ?
– Prastari Stounhendž
( tajna visećih kamenja – kult sunca u 21 veku ? )


[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Kolko se ja razumem u fiziku ovo je tyema ADVENTISTI!!! mene zanima subota,Arhandjel Mihail a ne to sto si postavio sto nema veze s temom.

Cudi me da to urednik ne vidi!!!spam do spama sta ces takvi su adventisti.


Subota nije dan pokoja danas evo lepo stihovi kazu da je isus doneo drugi dan za pokoj i odmor:

6
επει ουν απολειπεται τινας εισελθειν εις αυτην και οι προτερον ευαγγελισθεντες ουκ εισηλθον δι απειθειαν

Будући пак да неки имају да уђу у њега, и они којима је најприје јављено не уђоше за непослушање;



7
παλιν τινα οριζει ημεραν σημερον εν δαυιδ λεγων μετα τοσουτον χρονον καθως ειρηται σημερον εαν της φωνης αυτου ακουσητε μη σκληρυνητε τας καρδιας υμων

Опет одреди један дан, данас, говорећи у Давиду по толиком времену, као што се прије каза: данас ако глас његов чујете, не будите дрвенастијех срца.



8
ει γαρ αυτους ιησους κατεπαυσεν ουκ αν περι αλλης ελαλει μετα ταυτα ημερας

Јер да је Исус оне довео у покој, не би за други дан говорио по том.



9
αρα απολειπεται σαββατισμος τω λαω του θεου

Даклем је остављено још почивање народу Божијему.



10
ο γαρ εισελθων εις την καταπαυσιν αυτου και αυτος κατεπαυσεν απο των εργων αυτου ωσπερ απο των ιδιων ο θεος

Јер који уђе у покој његов, и он почива од дјела својијех, као и Бог од својијех.



11
σπουδασωμεν ουν εισελθειν εις εκεινην την καταπαυσιν ινα μη εν τω αυτω τις υποδειγματι πεση της απειθειας

Да се постарамо дакле ући у тај покој, да не упадне ко у ону исту гатку невјерства.

U nkoju upadoste vi adventisti e bas vas zalim!!!
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
То је оно што се види одавно: овде су само да промовишу своју секту и да врбују што више људи. Видиш ли да је интернет пребукиран са њиховим предавањима и тумачењима? Просто је немогуће да човек који се не интересује бар мало за хришћанство не "закачи" њихову интерпретацију, тј. јерес. Сада рекламира та њихова "предавања" где највише људи и лове.

Неће они о јересима да говоре много, само убаце спремљен материјал и то су у стању да врте ненормалан број пута. И ако докажеш да су у заблуди, праве се да не виде, тврде да ниси "обраћен" довољно и сличне глупости. А то што њихова интерпретација није у складу са Библијом - то је твоје лично мишљење, а пошто ниси довољно обраћен и Дух ти не сведочи као њима, твоји докази се не сматрају за релавентне. Иако си у праву, то не мења ствар. Мале су шансе да се неко отргне од секте, али чуда су могућа и дешавају се. Они који се отргну су јачи карактером и вером, иако их сматрају за отпаднике, а у ствари су они ти који су отпали од правоверја. Имају своја нека тумачења која други хришћани немају, а нису никада ни имали.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Amin !
Ja sam već jednom napomenuo da koriste sve trikove ne bi li ljude uvukli u svoju sektu. Imam snimke sa predavanja nezavisnih udruženja građana o zdravoj hrani gde pastori Adventne Crkve stoje na oba vrata sale i sačekuju ljude uz osmehe i priče sa bedževima tog udruženja – A ja vas pitam šta će oni na vratima sa bedževima tog udruženja – zašto nisu u dvorani na sedištima !?
Ja ne znam šta je u njihovim glavama, ali pošto znam da Adventisti mnogo vole pare, mogu samo naslutiti zašto su tu i šta žele od građana koji su došli na to predavanje.

Vidite i sami da na stotine naših pitanja ne odgovaraju. A koliko sam im puta napomenuo da na svako Adventističko pitanje u vezi njihove jeresi imam BIBLIJSKE ARGUMENTE da su jeresi !
Znam da će oni na to odgovoriti, kao što kaže brat Adrian, da nisam osvedočen Svetim Duhom, za razliku od njih, i zato to ne mogu razumeti............. Ali to isto zagovaraju i ostale Američke sekte na ovim prostorima. Da je njima dano, jer potiču iz jedne anđeoske zemlje – Amerike, gde nikakvo zlo ne postoji, a da su sva zla došla iz ostatka sveta......... Sve je to marketing, a budite uvereni da je Američki najjači. Pa jel su u tu Ameriku naseljavali avanturisti iz čitavog sveta. To je poreklo Amerike.

Tako da kada je u pitanju Crkva iz Amerike, dobro otvorite oči da bi videli sa kim imate posla. Da li ima gorih Hrišćanskih Crkava na planeti od Mormona, Adventista i JS? Što se tiče učenja ! Što se tiče vernika, u to ne ulazim jer ne poznajem sve vernike ove 3 Crkve. A i to može biti subjektivna ocena. Ali učenje !!!................
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
17. Освети их истином својом: реч је Твоја истина. (Jovan 17. 17 )

"I reče Onaj što seđaše na prestolu: Evo sve novo tvorim. I reče mi: Napiši, jer su ove reči istinite i verne.
I reče mi: Svrši se. Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak. Ja ću žednome dati iz izvora vode žive za badava.
Koji pobedi, dobiće sve, i biću mu Bog, i on će biti moj sin.
A strašljivima i nevernima i poganima i krvnicima, i kurvarima, i vračarima, i idolopoklonicima, i svima lažama, njima je deo u jezeru što gori ognjem i sumporom; koje je smrt druga" ( Otkrivenje 21. 5 )

"Ovo je Isus Hristos što dođe vodom i krvlju i Duhom, ne samo vodom nego vodom i krvlju; i Duh je koji svedoči, jer je Duh istina,
Jer je troje što svedoči na nebu: Otac, Reč, i Sveti Duh; i ovo je troje jedno.
I troje je što svedoči na zemlji: duh, i voda, i krv; i troje je zajedno.
Kad primamo svedočanstvo čovečije, svedočanstvo je Božije veće; jer je ovo svedočanstvo Božije što svedoči za Sina svog.
Koji veruje Sina Božijeg ima svedočanstvo u sebi; koji ne veruje Bogu načinio Ga je lažom, jer ne verova svedočanstvu koje svedoči Bog za Sina svog.
I ovo je svedočanstvo da nam je Bog dao život večni; i ovaj život večni u Sinu je Njegovom.
Ko ima Sina Božijeg ima život; ko nema Sina Božijeg nema života.
Ovo pisah vama koji verujete u ime Sina Božijeg, da znate da imate život večni i da verujete u ime Sina Božijeg" ( 1 Jovanova 5. 6 - 13 )

"Svaki koji mrzi na brata svog krvnik je ljudski; i znate da nijedan krvnik ljudski nema u sebi večni život.

Po tom poznasmo ljubav što On za nas dušu svoju položi: mi smo dužni polagati duše za braću.
Koji dakle ima bogatstvo ovog sveta, i vidi brata svog u nevolji i zatvori srce svoje od njega, kako ljubav Božija stoji u njemu?
Dečice moja! Da se ne ljubimo rečju ni jezikom, nego delom i istinom.
I po tom doznajemo da smo od istine, i pred Njim tešimo srca svoja"
( 1 jovanova 3. 15 - 19 )

"Dečice moja! Ovo vam pišem da ne grešite; i ako ko sagreši, imamo zastupnika kod Oca, Isusa Hrista pravednika,
I On očišća grehe naše, i ne samo naše nego i svega sveta.
I po tom razumemo da Ga poznasmo, ako zapovesti Njegove držimo.
Koji govori: Poznajem Ga, a zapovesti Njegove ne drži, laža je, i u njemu istine nema;
A koji drži reč Njegovu, u njemu je zaista ljubav Božija savršena; po tom poznajemo da smo u Njemu.
Koji govori da u Njemu stoji, i taj treba tako da hodi kao što je On hodio.

Ljubazni! Ne pišem vam nove zapovesti, nego zapovest staru koju imaste ispočetka. Zapovest stara jeste reč koju čuste ispočetka"
( 1 Jovanova 2. 1 - 7 )



 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
.....Dečice moja! Da se ne ljubimo rečju ni jezikom, nego delom i istinom.
I po tom doznajemo da smo od istine, i pred Njim tešimo srca svoja"
( 1 jovanova 3. 15 - 19 )

"Dečice moja! Ovo vam pišem da ne grešite; i ako ko sagreši, imamo zastupnika kod Oca, Isusa Hrista pravednika,
I On očišća grehe naše, i ne samo naše nego i svega sveta.
I po tom razumemo da Ga poznasmo, ako zapovesti Njegove držimo.
Koji govori: Poznajem Ga, a zapovesti Njegove ne drži, laža je, i u njemu istine nema;
A koji drži reč Njegovu, u njemu je zaista ljubav Božija savršena; po tom poznajemo da smo u Njemu.
Koji govori da u Njemu stoji, i taj treba tako da hodi kao što je On hodio.

Ljubazni! Ne pišem vam nove zapovesti, nego zapovest staru koju imaste ispočetka. Zapovest stara jeste reč koju čuste ispočetka"
( 1 Jovanova 2. 1 - 7 )

Odlično!
Evo mi svi hoćemo da se spasimo držeći sve ono što je Hrist učio apostole i naredio im da oni dalje uče SVE druge
( Матеј 28: 18-20 И приступивши Исус рече им говорећи: Даде ми се свака власт на небу и на земљи. Идите дакле и научите све народе крстећи их ва име Оца и Сина и Светог Духа, file:///D:/Downloads/BIBLIJA/44_DEL/44DEL008.HTM#16 Учећи их да све држе што сам вам заповедао; и ево ја сам с вама у све дане до свршетка века. Амин. ) !

Zato možeš li nam ti STIHOVIMA KONKRETNO reći šta bi to moglo da bude ? Koja je to ISTINA i DELA ?

Hvala


 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Ukratko;

''Jer Bogu tako omile svet da je i sina svojega jedinorodnoga dao, da ni jedan koji ga veruje ne pogine nego da ima zivot vecni'' Jovan 3. 16

''Покајте се дакле, и обратите се да се очистите од греха својих,
да дођу времена одмарања од лица Господњег,
И да пошаље унапред нареченог вам Христа Исуса,
Ког ваља дакле небо да прими до оног времена кад се све поправи, што
Бог говори устима свих светих пророка својих од постања света. Dela 3. 19 - 21

''Одговори Исус и рече му: Заиста, заиста ти кажем: ако се ко наново не роди, не може видети царство Божије.
Рече Никодим Њему: Како се може човек родити кад је стар? Еда ли може
по други пут ући у утробу матере своје и родити се?
Одговори Исус: Заиста, заиста ти кажем: ако се ко не роди водом и Духом, не може ући у царство Божије.
Шта је рођено од тела, тело је; а шта је рођено од Духа, дух је.
Не чуди се што ти рекох; ваља вам се наново родити.
Дух дише где хоће, и глас његов чујеш, а не знаш откуда долази и куда иде; тако је сваки човек који је рођен од Духа'' Jovan 3. 8

''I pokropiću vas vodom čistom, i bićete čisti; ja ću vas očistiti od svih nečistota vaših i od svih gadnih bogova vaših.
I daću vam novo srce, i nov ću duh metnuti u vas, i izvadiću kameno srce iz tela vašeg, i daću vam srce mesno.
I duh svoj metnuću u vas, i učiniću da hodite po mojim uredbama i zakone moje da držite i izvršujete
'' Jezekilj 36. 26 - 27

''Зато, љубазни, запрегнувши бедра својега ума будите тријезни, и зацијело се надајте благодати која ће вам се принијети кад дође Исус Христос.

Као послушна дјеца, не владајући се по првијем жељама у својему незнању,
Него по свецу који вас је позвао, и ви будите свети у свему живљењу.
Јер је писано: будите свети, јер сам ја свет'' 1 Petrova 1. 13 - 16

''Tako i vera ako nema dela, mrtva je po sebi'' Jakov 2. 17

''Овдје је трпљење светијех, који држе заповијести Божије и вјеру Исусову'' otkrivenje 14. 12

''I zapita ga jedan knez govoreći:
učitelju blagi! šta da učinim da naslijedim život vječni?
A Isus reče mu: što me zoveš blagijem? niko nije blag osim jednoga Boga.
Zapovijesti znaš: ne čini preljube; ne ubij; ne ukradi; ne svjedoči lažno; poštuj oca i mater svoju.
A on reče: sve sam ovo sačuvao od mladosti svoje.
A kad to ču Isus reče mu:
još ti jedno nedostaje: prodaj sve što imaš i razdaj siromasima; i imaćeš blago na nebu; i hajde za mnom.
A kad on ču to postade žalostan, jer bješe vrlo bogat.
A kad ga vidje Isus gdje postade žalostan, reče: kako je teško ući u carstvo Božije onima koji imaju bogatstvo!
Lakše je kamili proći kroz iglene uši negoli bogatome ući u carstvo Božije.
A oni koji slušahu rekoše: ko se dakle može spasti?
A on reče: što je u ljudi nemoguće u Boga je moguće'' ( Jevandjelje po Mateju 19. 16-26 ).

''Po tom znamo da ljubimo djecu Božiju kad Boga ljubimo i njegove zapovijesti držimo.

Jer je ovo ljubav Božija da zapovijesti njegove držimo; i zapovijesti
njegove nijesu teške'' (1 poslanica Jovanova 5. 2-3 )

''I po tom razumijemo da ga poznasmo, ako zapovijesti njegove držimo.

Koji govori: poznajem ga, a zapovijesti njegovijeh ne drži, laža je, i u njemu istine nema; (1 poslanica Jovanova 2. 3-5 ).

''Ljubazni! ako nam srce naše ne zazire, slobodu imamo pred Bogom;
I što god zaištemo, primićemo od njega,
jer zapovijesti njegove držimo i činimo što je njemu ugodno.
( 1 poslanica jovanova 3. 21-23 ).

''I koji drži zapovijesti njegove u njemu stoji, i on u njemu. I po tom poznajemo da stoji u nama, po Duhu koga nam je dao
'' ( Jovanova poslanica 3. 24. ).



 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Šnajder (krojač)


Ovi su definitivno prolupali ili bukvalno shvatili moj savet, da sam ja Adventista (Copy/Paste dok neko ne zvarši u ludnici od ovih što postiraju protiv Adventizma).

Pa pošto oni neće da vam daju konkretno STIHOVE i dela zbog kojih ćemo završiti u PAKLU, onda ću morati ja:

Evo vam tri dela koja spadaju u ZAKON o kom govori Laodikeja, pa da znate od čega da se čuvate:
Za početak, a ima ih ukupno 613 ! Tako da sada vi vidite kako ćete izbeći PAKAO !!!


1. Ko jede krajeve mišića na skočnom zglobu od životinja, bilo kojih !

1. Мојс. 32:32 Зато синови Израиљеви не једу крајеве од мишића на зглавку у стегну до данашњег дана, што се Јакову повредише крајеви од мишића на зглавку у стегну.

2. Ko ne nosi rese na svojoj garderobi, kao npr. severnoamerički Indijanci !

4. Мојс. 15:38 Реци синовима Израиљевим и кажи им, нека ударају ресе по скутовима од хаљина својих од колена до колена, и над ресе нека мећу врпцу плаву.

3. Ko za 14-ti nisan ne zakolje čistu životinju bez mane i pojede je do prvih jutarnjih zrakaova sunaca, odnosno početka novog dana !

2. Мојс. 12: [SUP]41[/SUP] И кад се наврши четири стотине и тридесет година, у исти дан изађоше све војске Господње из земље мисирске. [SUP]42[/SUP] Та се ноћ светкује Господу, у коју их изведе из Мисира; то је ноћ Господња, коју треба да светкују синови Израиљеви од кољена на кољено. [SUP]43[/SUP] И рече Господ Мојсију и Арону: Ово нека буде закон за пасху:ниједан туђин да је не једе;

Zato sada svi iglu i konac u ruke, ili kod ŠNAJDERA, da ne bi završili u PAKLU.

Jer vam lepo Laodikeja objasnio da MORATE DA SE DRŽITE HRISTOVOG ZAKONA. Srećno, i dugovečno
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702

Ukratko;

''Jer Bogu tako omile svet da je i sina svojega jedinorodnoga dao, da ni jedan koji ga veruje ne pogine nego da ima zivot vecni'' Jovan 3. 16

''Покајте се дакле, и обратите се да се очистите од греха својих,
да дођу времена одмарања од лица Господњег,
И да пошаље унапред нареченог вам Христа Исуса,
Ког ваља дакле небо да прими до оног времена кад се све поправи, што
Бог говори устима свих светих пророка својих од постања света. Dela 3. 19 - 21

''Одговори Исус и рече му: Заиста, заиста ти кажем: ако се ко наново не роди, не може видети царство Божије.
Рече Никодим Њему: Како се може човек родити кад је стар? Еда ли може
по други пут ући у утробу матере своје и родити се?
Одговори Исус: Заиста, заиста ти кажем: ако се ко не роди водом и Духом, не може ући у царство Божије.
Шта је рођено од тела, тело је; а шта је рођено од Духа, дух је.
Не чуди се што ти рекох; ваља вам се наново родити.
Дух дише где хоће, и глас његов чујеш, а не знаш откуда долази и куда иде; тако је сваки човек који је рођен од Духа'' Jovan 3. 8

''I pokropiću vas vodom čistom, i bićete čisti; ja ću vas očistiti od svih nečistota vaših i od svih gadnih bogova vaših.
I daću vam novo srce, i nov ću duh metnuti u vas, i izvadiću kameno srce iz tela vašeg, i daću vam srce mesno.
I duh svoj metnuću u vas, i učiniću da hodite po mojim uredbama i zakone moje da držite i izvršujete
'' Jezekilj 36. 26 - 27

''Зато, љубазни, запрегнувши бедра својега ума будите тријезни, и зацијело се надајте благодати која ће вам се принијети кад дође Исус Христос.

Као послушна дјеца, не владајући се по првијем жељама у својему незнању,
Него по свецу који вас је позвао, и ви будите свети у свему живљењу.
Јер је писано: будите свети, јер сам ја свет'' 1 Petrova 1. 13 - 16

''Tako i vera ako nema dela, mrtva je po sebi'' Jakov 2. 17

''Овдје је трпљење светијех, који држе заповијести Божије и вјеру Исусову'' otkrivenje 14. 12

''I zapita ga jedan knez govoreći:
učitelju blagi! šta da učinim da naslijedim život vječni?
A Isus reče mu: što me zoveš blagijem? niko nije blag osim jednoga Boga.
Zapovijesti znaš: ne čini preljube; ne ubij; ne ukradi; ne svjedoči lažno; poštuj oca i mater svoju.
A on reče: sve sam ovo sačuvao od mladosti svoje.
A kad to ču Isus reče mu:
još ti jedno nedostaje: prodaj sve što imaš i razdaj siromasima; i imaćeš blago na nebu; i hajde za mnom.
A kad on ču to postade žalostan, jer bješe vrlo bogat.
A kad ga vidje Isus gdje postade žalostan, reče: kako je teško ući u carstvo Božije onima koji imaju bogatstvo!
Lakše je kamili proći kroz iglene uši negoli bogatome ući u carstvo Božije.
A oni koji slušahu rekoše: ko se dakle može spasti?
A on reče: što je u ljudi nemoguće u Boga je moguće'' ( Jevandjelje po Mateju 19. 16-26 ).

''Po tom znamo da ljubimo djecu Božiju kad Boga ljubimo i njegove zapovijesti držimo.

Jer je ovo ljubav Božija da zapovijesti njegove držimo; i zapovijesti
njegove nijesu teške'' (1 poslanica Jovanova 5. 2-3 )

''I po tom razumijemo da ga poznasmo, ako zapovijesti njegove držimo.

Koji govori: poznajem ga, a zapovijesti njegovijeh ne drži, laža je, i u njemu istine nema; (1 poslanica Jovanova 2. 3-5 ).

''Ljubazni! ako nam srce naše ne zazire, slobodu imamo pred Bogom;
I što god zaištemo, primićemo od njega,
jer zapovijesti njegove držimo i činimo što je njemu ugodno.
( 1 poslanica jovanova 3. 21-23 ).

''I koji drži zapovijesti njegove u njemu stoji, i on u njemu. I po tom poznajemo da stoji u nama, po Duhu koga nam je dao
'' ( Jovanova poslanica 3. 24. ).




no subote Isus ne spomenu.
 
Natrag
Top