Adventisti

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107


Kao sto smo mogli da vidimo iz prethodnog komentara, zakon deset zapovesti je dat kao izraz Bozje volje i primenjivanje principa koji su zapisani u njemu je postavljeno kao jasan uslov ulaska u Bozje carstvo.
On je vecan i nepromenjiv za sva vremena.

Sam Isus je odrzao ovaj zakon:

"Ако заповести моје уздржите остаћете у љубави мојој,као што ја одржах заповести Оца свог и остајем у љубави Његовој"
( Jovan 15. 10 )

O Isusu je proreceno u starom zavetu:

"I po tome rekoh: evo idem, kao što je u knjizi pisano za mene; Hoću činiti volju tvoju, Bože moj, i zakon je tvoj meni u srcu.
Kazujem pravdu na saboru velikom; evo, usta svojih ne ustavljam; Gospode, ti znaš. (Psalam 40. 7 - 9 )


Isus je u Mateju 5 poglavlju od 17 do 19 stiha rekao da nije dosao da pokvari odnosno da ukine zakon vec da ga ispuni.
Ovaj izraz "ISPUNI" ne znaci ukidanje zakona i prestanak njegove vaznosti jer je on rekao da nije dosao da ga pokvari odnosno ukine, vec to znaci da je Isus sam u svom zivotu ispunjavao svaku zapovest, iskustveno je drzao.
U nastavku on sam to potvrdjuje kada kaze da nece iz zapovesti nestati ni jednog slovca do kraja istorije sveta:

"Ne mislite da sam ja došao da pokvarim zakon ili proroke:nijesam došao da pokvarim, nego da ispunim.
Jer vam zaista kažem: dokle nebo i zemlja stoji, neće nestati ni najmanjega slovca ili jedne title iz zakona dok se sve ne izvrši.
Ako ko pokvari jednu od ovijeh najmanjijeh zapovijesti i nauči tako ljude, najmanji nazvaće se u carstvu nebeskome; a ko izvrši i nauči, taj će se veliki nazvati u carstvu nebeskome. ( Jevandjelje po Mateju 5. 17-19 ).


Da je Isus krsio neku od zapovesti on nikako ne bi mogao izreci sledecu izjavu:

"Ако заповести моје уздржите остаћете у љубави мојој, као што ја одржах заповести Оца свог и остајем у љубави Његовој" ( Jovan 15. 10 )

U sledecem tekstu deset zapovesti su nazvane zakon carski, i u ovom tekstu apostol Pavle potvrdjuje celovitost i jedinstvo svih deset zapovesti i ujedno upucuje na njegovu vaznost u novozavetnom periodu.
Takodje, on napominje da onaj ko ne ljubi bliznjega kao samoga sebe i gleda ko je ko krsi deset zapovesti, i krseci jednu zapovest ustvari krsi ceo zakon:

"Ако, дакле, закон царски извршујете по писму: Љуби ближњег као самог себе, добро чините;Ако ли гледате ко је ко, грех чините, и бићете покарани од закона као преступници;
Јер који сав закон одржи а сагреши у једном, крив је за све,
Јер Онај који је рекао: Не чини прељубе, рекао је и: Не убиј. Ако дакле не учиниш прељубе а убијеш, постао си преступник закона" ( Jakovu 2. 10 )


Prema tome, Isus i apostoli su drzali zapovesti i upucivali na njegovu vecnu vaznost i nepromenjivost..

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Cirkularni argument, opet. Kako znas da je Pavle imao viziju a EGW nije?

Ja znam!! a ti dali si procitao moj post? gde ti jasno kaze ko si ti!!!!

[SUP]24[/SUP] Zato ih predade Bog u željama njihovih srca u nečistotu, da se pogane telesa njihova među njima samima;





[SUP]25[/SUP] Koji pretvoriše istinu Božiju u laž, i većma poštovaše i poslužiše tvar nego Tvorca, koji je blagosloven va vek. Amin.





[SUP]26[/SUP] Zato ih predade Bog u sramne slasti; jer žene njihove pretvoriše putno upotrebljavanje u besputno.(danas imamo to na oci Lezbejke)





[SUP]27[/SUP] Tako i ljudi ostavivši putno upotrebljavanje ženskog roda, raspališe se željom svojom jedan na drugog, i ljudi s ljudima činjahu sram, i platu koja trebaše za prevaru njihovu primahu na sebi.(danas imamo homose,koji su dobili pravo da se zene i cak da usvoje dete iz deckog doma,to je tvoja filozofija!taj svet ti branis,stitis a nisi ni svestan das ti je Bog sam pomutio razum jer ga ne priznas o cemu govore stihovi gore)





[SUP]28[/SUP] I kao što ne marahu da poznadu Boga, zato ih Bog predade u pokvaren um da čine šta ne valja,(Ha,ha dali ti je jasno?)





[SUP]29[/SUP] Da budu napunjeni svake nepravde, kurvarstva, zloće, lakomstva, pakosti; puni zavisti, ubistva, svađe lukavstva, zloćudnosti;
[SUP]30[/SUP] Šaptači, opadači, bogomrsci, siledžije, hvališe, ponositi, izmišljači zala, nepokorni roditeljima,
(Sta ces vise!!! sam ti Bog kaze ja nemam nista da dodam)





[SUP]31[/SUP] Nerazumni, nevere, neljubavni, neprimirljivi, nemilostivi.
[SUP]32[/SUP] A neki pravdu Božiju poznavši da koji to čine zaslužuju smrt, ne samo to čine, nego pristaju na to i onima koji čine.

41. Рече им Исус: Када бисте били слепи не бисте имали греха, а сад говорите да видите, тако ваш грех остаје. (Јован 9)

Nadam se da su ti ovi stihovi pomogli da razumes SEBE!!!


sta hgoces vise? ti si jasan kao ndan bratko!!!!!

Ne zelim da te uvredim,ali ti stvarno nema sta da trazis na ovoj temi bratko,ti si muslim,ili JS-ok,mormon itd.A ako si ateist to je jos gore za tebe,mislim da nisi u temi a ti kako hoces tvoje je pravo da ucestvujes na ovoj temi bratko! samo gledaj da se ne izblamiras.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Не вреди, видиш да они на сваких пар страница понављају једно те исто, као по команди. Не би ме чудило. Битно да људи не занемаре оно што се налази између њихових понављања, а ови могу довека да убацују исти материјал.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Адвентистичко признање превода "The Clear Word Bible"


16. марта, 2006 на питање Adventist Review-а, извршни издавач / уредник William G. Johnsson је написао чланак који се појављује на страни 5 под називом "Толико верзија" у којем он говори о "Који је најбољи Превод Библије?" Тачка 3 од његових одговора гласи:

"
Најпопуларнији преводи су The Message, The Clear Word, and The Living Bible. Успеју у прављењу да Библија оживи код савремених мушкараца и жена. ....
The Clear Word је "адвентистичка" парафраза (превод), укључујући и сазнања од Елен Вајт
"(нагласак додат).



Овде они признају да су Елен Вајт "увиди" ("insights") додати речи Божијој да подрже доктрину адвентистичку. Можете прочитати чланак за себе на сајту
Adventist Review
.


3. The most popular paraphrases are The Message, The Clear Word, and The Living Bible. They succeed in making the Bible come alive to modern men and women. But use these versions for devotional purposes only, not for teaching doctrines. For example, The Message translates “The Lord’s day” (Rev. 1:10) as “Sunday.” The Clear Word is an “Adventist” paraphrase, incorporating insights from Ellen White.

http://www.
adventistreview.org/article/413/archives/issue-2006-1508/so-many-versions

Сада може да се настави даље, испало је да Мика...не говори истину (да не кажем нешто друго). То се више пута испоставило, па и у овом примеру. Поздрав за адвентисте са стиховима:

25. Доста је ученику да буде као учитељ његов и слузи као господар његов. Кад су домаћина назвали Веелзевулом, а камо ли домаће његове? 26. Не бојте их се дакле; јер нема ништа сакривено што се неће открити, ни тајно што се неће дознати.

27. Шта вам говорим у тами, казујте на видику; и шта вам се шапће на уши, проповедајте с кровова.

28. И не бојте се оних који убијају тело, а душу не могу убити; него се бојте Оног који може и душу и тело погубити у паклу. (Матеј 10)

 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
.........
Subota kao četvrta zapovest je deo Božjeg večnog nepromenjivog zakona, i uslov spasenja kao i ostalih devet zapovesti, jer zakon je nedeljiv i dat je kao celina, a ne kao pojedinacne zapovesti koje su važile u određenim istorijskim perodima nezavisno od celine.
Lepo – Onda bi MORAO DA OBJASNIŠ SLEDEĆIH 5 JAKO ZBUNJUJUĆIH STVARI:

1. Mnogo stihova u NOVOM Zavetu nam govore da je STARI Zavet ispunjen i da on više ne važi !
A u Novom Zavetu nas Hrist i apostoli nas upozoravaju da nećemo ući u Carstvo Nebesko ako smo:

1) Pogledali neku ženu sa željom;
2) Strašljivi;
3) Nepravednici;
4) Vračari;
5) Adžuvani;
6) Lakomci;
7) Kavgadžije;
8) Hajduci;
9) Krivoprestupnici,
10) .................

a za upozorenje za SUBOTU NEMA NI JEDNOG STIHA ! Kako to ?

2. U 5.Mojsijevoj 5 Biblija EKSPLICITNO govori ja je SUBOTA data Jevrejima ZBOG SEĆANJA na izbavljenje iz Misira. A mi smo Hrišćani i mi nismo izbavljeni iz Misira, i zato ne držimo Pashu, već moramo držati LJUBAV, a ne SUBOTU. To je ELEMENTARNO nepoznabanje Biblije, ili klasično CRKVENO razmišljanje.

3. Čemu onda stihovi i šta nam žele reći poput :
Rimljana 14-te glave; Kološanima 2:16,17; Galatima 4:9-11, .........

4. Kome ti postavljaš postove ovakvog tipa !?
Sa ovih 234 strane na temi Adventista. Silnih spotova i priloga koje su postavili Gera, Adrian, Vanhelsing G, Faky, ostala braća i sestre, sa svedočenjima bivših Adventista, ...... vi ste razotkriveni 101 %.
A poznavajući vaš sistem prebacivanja novca iz džepova vernika u Crkvenu kasu, jedino šta mofu zaključiti je da ovim želiš lakoverne ili slabe poznavaoce Biblije uvući u svoju sektu.
Ili mi to objasni da ja ne bi bio u zabludi ?

5. Da li ti imaš neki Biblijski dokaz za iznetu tvrdnju. Jer samo rečima možemo reći i da je zemlja kockasta, a Crkvenim tumačenjem smo videli da je SVE MOGUĆE.

CETVRTA ZAPOVEST – `Sjećaj se dana od odmora da ga svetkuješ.
Šest dana radi, i svršuj sve poslove svoje.
A sedmi je dan odmor Gospodu Bogu tvojemu; tada nemoj raditi nijednoga posla, ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živinče tvoje, ni stranac koji je među vratima tvojim.
Jer je za šest dana stvorio Gospod nebo i zemlju, more i što je god u njima; a u sedmi dan počinu; zato je blagoslovio Gospod dan od odmora i posvetio ga. ( 2 knjiga Mojsijeva 20. 8-11 ).
STARI Zavet !
Već smo upoznati odavno čemu on služi. Kao i KOME je Bog dao da svetkuje SUBOTU i zašto ! Sve je to odavno, mnogo puta apsolvirano. I zato te sada pitam samo – Čemu ovaj tvoj komentar, kada smo ga X puta analizirali i odgovorili !?

SUBOTA SIBOL STVARANJA POSVECENA OD SAMOG TVORCA KAO DAN POCIVANJA: `Tako se dovrši nebo i zemlja i sva vojska njihova.
I svrši Bog do sedmoga dana djela svoja, koja učini; i počinu u sedmi dan od svijeh djela svojih, koja učini;
I blagoslovi Bog sedmi dan, i posveti ga, jer u taj dan počinu od svijeh djela svojih, koja učini; 2.Moj. 16, 22. -
To je postanje neba i zemlje, kad postaše, kad Gospod Bog stvori zemlju i nebo, ( 1 knjiga Mojsijeva 2. 1-4 )

Bog da, ali ne i ljudi !
Prva zapovest o SUBOTI je data tek Mojsiju. Znači Adam i Eva, Noje i Avram je nisu DOBILI. Čak su i Jevreji u Misiru, morali raditi SUBOTOM............
Sve već objašnjno X puta, ali se Adventistička igra MIŠA i MAČKE nastavlja.
OK, NO PROBLEMO.

SUBOTA ZNAK PRAVOGA BOGA KOJI POSVECUJE SVOJ NAROD – `I reče Gospod Mojsiju govoreći:
A ti kaži sinovima Izrailjevijem i reci: ali subote moj čuvajte, jer je znak između mene i vas od koljena do koljena, da znate da sam ja Gospod koji vas posvećujem…
To je znak između mene i sinova Izrailjevih dovijeka; jer je za šest dana stvorio Gospod nebo i zemlju, a u sedmi dan počinu i odmori se.
I izgovorivši ovo Mojsiju na gori Sinajskoj, dade mu dvije ploče svjedočanstva, ploče kamene pisane prstom Božijim.
( 2 knjiga Mojsijeva 31. 12-18 ).

Isto pitanje kao i u prethodn DVA komentara !
Bog govori Izraelcima, a i znamo zašto.

To je sve jasno kao dan, zato bih te pitao nešto drugo:
Da li je delotvorna ona Gebelsova izjava da 100 X ponovljena laž postaje istina !?


SUBOTA DAN SVETOG SABORA – `Još reče Gospod Mojsiju govoreći: Kaži sinovima Izrailjevim, i reci im: praznici Gospodnji, koje ćete zvati sveti sabori, ovo su praznici moji:
Šest dana radi, a sedmi dan, koji je subota za počivanje, neka bude sveti sabor, ne radite ni jednoga posla; subota je Gospodnja po svijem stanovima vašim. ( 3 knjiga Mojsijeva 23. 1-3 ).

Pametnom čoveku je dovoljna JEDNA reč, a budali ni 100 batina !

A ovde imamo 6 reči : ‘’ Kaži sinovima Izrailjevim, i reci im: ‘’ .


CETVRTA ZAPOVEST SA OBECANJEM BLAGOSLOVA – `Držite subote moje, i svetinju moju poštujte; ja sam Gospod.
Ako uživite po mojim uredbama, i zapovjesti moje uzdržite i uščinite,
Davaću vam dažd na vrijeme, i zemlja će rađati rod svoj, i drveta će u polju rađati rod svoj;
I vršidba će vam stizati berbu vinogradsku, a berba će vinogradska stizati sijanje, i ješćete hljeb svoj do sitosti, i živjećete bez straha u zemlji svojoj.
Jer ću dati mir zemlji, te ćete spavati a neće biti nikoga da vas plaši; učiniću, te će nestati zle zvijeri iz zemlje, i mač neće prolaziti preko vaše zemlje.
Nego ćete tjerati neprijatelje svoje, i padaće pred vama od mača.
Vas će petorica tjerati stotinu, a vas stotina tjeraće deset tisuća, i padaće neprijatelji vaši pred vama od mača.
I obratiću se k vama, i učiniću vam da rastete, i umnožiću vas, i utvrdiću zavjet svoj s vama.
I ješćete žito staro, od mnogo godina, i izasipaćete staro kad dođe novo.
I namjestiću stan svoj među vama, i duša moja neće mrziti na vas
I hodiću među vama, i biću vam Bog, i vi ćete biti moj narod. ( 3 Mojsijeva 26. 2-12 ).

3. Мојсијева 26 :
12 И ходићу међу вама, и бићу вам Бог, и ви ћете бити мој народ.
13 Ја сам Господ Бог ваш, који вас изведох из земље мисирске да им не робујете, и поломих палице јарма вашег, и исправих вас да ходите право.
14 Ако ли ме не узаслушате, и не учините све ове заповести,
15 Ако повргнете уредбе моје и души вашој омрзну закони моји да не творите све заповести моје, и раскинете завет мој,
16 И ја ћу вама учинити ово: Пустићу на вас страх, суву болест и врућицу, које ће вам очи искварити и душу уцвелити; и залуду ћете сејати семе своје, јер ће га јести непријатељи ваши.
17 И окренућу лице своје насупрот вама, и сећи ће вас непријатељи ваши, и који мрзе на вас биће вам господари, и бежаћете кад вас нико не тера.
18 Ако ме ни тада не станете слушати, караћу вас још седам пута више за грехе ваше.
19 Потрћу понос силе ваше, и учинићу да небо над вама буде као гвожђе, а земља ваша као бронза.
20 Снага ће се ваша трошити узалуд, јер земља ваша неће рађати рода свог, и дрвета по земљи неће рађати рода свог.
21 Ако ми узидете насупрот и не будете хтели слушати ме, додаћу вам седам пута више мука према гресима вашим.
22 Пустићу на вас звери пољске, које ће вам децу изјести, и стоку потрти и вас умалити, и опустеће путеви ваши.
23 Ако се ни од тога не поправите, него ми још узидете насупрот,
24 И ја ћу вама ићи насупрот, и бићу вас још седам пута више за грехе ваше.
25 Пустићу на вас мач, који ће осветити мој завет; а кад се слежете у градове своје, тада ћу пустити помор међу вас, и бићете предани у руке непријатељу.
26 И кад вам сломим потпору у хлебу, десет ће жена пећи хлеб ваш у једној пећи, и даваће вам хлеб ваш на меру, и јешћете а нећете се наситити.............

I kome se ovde Bog obraća i ovo naređuje !?
Nama, forumašima, tebi, Geri, Adrianu, Srbima, ..........KOME !?


ZAPOVEST O SUBOTI NAMENJENA SVIM NARODIMA – `Ovako veli Gospod: pazite na sud, i tvorite pravdu, jer će skoro doći spasenje moje, i pravda će se moja objaviti.
Blago čovjeku koji tako čini, i sinu čovječijemu koji se drži toga čuvajući subotu da je ne oskvrni, čuvajući ruku svoju da ne učini zla.
I neka ne govori tuđin koji pristane uz Gospoda: Gospod me je odlučio od svoga naroda; i neka ne govori uškopljenik: gle, ja sam suho drvo.
Jer ovako veli Gospod za uškopljenike: koji drže subote moje i izbiraju što je meni ugodno, i drže zavjet moj,
Njima ću dati u domu svom i među zidovima svojim mjesto i ime bolje nego sinova i kćeri, ime vječno daću svakome od njih, koje se neće zatrti.
A tuđine koji pristanu uz Gospoda da mu služe i da ljube ime Gospodnje, da mu budu sluge, koji god drže subotu da je ne oskvrne i drže zavjet moj,
Njih ću dovesti na svetu goru svoju i razveseliću ih u domu svojem molitvenom; žrtve njihove paljenice i druge žrtve biće ugodne na oltaru mom, jer će se dom moj zvati dom molitve svijem narodima. ( knjiga proroka Isaije 56. 1-7 )

Meni lično je OVAJ deo tvog posta je najbolji dokaz ko su Adventisti !
Ja sam lepo objasnio isključivo STIHOVIMA da se 56 glava Isaije, odnosno ovaj deo - Odnosi na II Solomonov Hram (Zorovaveljev). I to se Pismom jako lako i brzo može dokazati, a ti ponovo, po ko zna koji put postiraš ove stihove kao dokaz da SUBOTA VAŽI I ZA Hrišćane !




Не вреди, видиш да они на сваких пар страница понављају једно те исто, као по команди. Не би ме чудило. Битно да људи не занемаре оно што се налази између њихових понављања, а ови могу довека да убацују исти материјал.
Ima i toga. Ispran mozak.

Ali ima tu još nešto jako važno - NEMAJU ODGOVORA ! Vidiš da im je postavljeno na stotine pitanja u zadnjih 20-30 stranica i da nemaju odgovora. Iskren da budem i ja ne znam šta bi odgovarao da sam Adventista. Već bi samo ono što imam u svojoj literaruri ili što su me učili u Crkvi. I to bi onda udarao svaki 5-ti post po sistenu Copy/Paste,
dok ne poludi Adrian, Gera, Faky, Šarrdy, Vanhelsin G i ostali i ne odustanu od teme i tako ispadne da sam ja ipak bio u pravu (kao Adventista).
 
Poslednja izmena od urednika:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U biblijskom kontekstu izraz Greh označava kršenje Božjeg zakona, bilo koje od deset Božjih zapovesti, i jedino se tako može definisati.
U tom smislu da je zakon mogao da bude uklonjen ili ukinut, Isus ne bi morao da umre za ljudske grehe "jer gde nema zakona nema ni prestupa" ( Rimljanima 4. 15 ) pa prema tome Isus je jednnostavno mogao da ukine zakon i njegova žrtva bi bila nepotrebna.

Ipak Isus je upravo umro zato što zakon nije mogao biti ukinut, on je večno merilo pravde i ostaje do kraja dokle postoji i greh na zemlji kao pojava, da razdvaja greh od pravde, i da pomogne čoveku da kroz ogledalo zakona dođe Hristu koji može da ga očisti od greha i da mu pomogne da svoj život uskladi sa načelima Božjeg zakona, težeći ka potpunoj pravdi i savršenstvu karaktera.

U sledećem tekstu greh je upravo predstavljen kao kršenje Božjeg zakona, što reč bezakonje ( Grčki: HAMARTIJA ANOMIJA ) i znači, greh kršenja Božjeg zakona:



"I svaki koji ovaj nad ima na Njega, čisti se, kao i On što je čist.
Svaki koji čini greh i bezakonje čini: i greh je bezakonje.
I znate da se On javi da grehe naše uzme; i greha u Njemu nema.
Koji god u Njemu stoji ne greši; koji god greši ne vide Ga niti Ga pozna" ( 1 poslanica Jovanova 3. 3 - 6 ).


Аномија (грч. a- = не и vομος = закон) је појам је увео француски социолог Емил Диркем да би означио помањкање, суспензију или неефикасност друштвених норми, закона, прописа и вредности које доводи до дезорганизације и дестабилизације друштва, као и до конфузије у моралној свести појединца, а често и до делинквентног понашања. До стања аномије долази у периодима друштвене и политичке кризе, ратова и буна, као и у временима друштвене транзиције када више не важе раније норме и традиционалне вредности а нове још нису успостављене, што доводи до пометње и дезоријентације чланова друштва у трагању за социјално пожељним обрасцима понашања.

Sledeći priloženi tekstovi govore o grehu kao pojavi, kao i o Hristu koji nas opravdava i očišćava od greha prema njegovom večnom zakonu:


1. Otk. Glava 18
(Knjige Novoga zaveta/Otkrivenje Jovanovo) ... od bogatstva slasti njene. 18:4 I čuh glas drugi s neba koji govori: Iziđite iz nje, narode moj, da se ne pomešate u grehe njene, i da vam ne naude zla njena. 18:5 Jer gresi njeni dopreše tja do neba, ...
2. Otk. Glava 01
(Knjige Novoga zaveta/Otkrivenje Jovanovo)
... nas ljubi, i umi nas od greha naših krvlju svojom; 1:6 I učini nas careve i sveštenike Bogu i Ocu svom; tome slava i država va vek veka. Amin. 1:7 Eno, ide s oblacima, i ugledaće Ga svako oko, i koji ...
3. Jud. Glava 01
(Knjige Novoga zaveta/Poslanica apostola Jude)
... jedne milujte. 1:23 A jedne strahom izbavljajte i iz ognja vadite; a karajte sa strahom, mrzeći i na haljinu opoganjenu od tela. 1:24 A Onome koji vas može sačuvati bez greha i bez mane, i postaviti ...
4. 1 Jov. Glava 05
(Knjige Novoga zaveta/Prva poslanica apostola Jovana)
... 5:15 I kad znamo da nas sluša šta god molimo, znamo da će nam dati šta tražimo od Njega. 5:16 Ako ko vidi brata svog gde greši greh ne k smrti, neka moli, i daće mu život, onima koji greše ne k smrti. ...
5. 1 Jov. Glava 04
(Knjige Novoga zaveta/Prva poslanica apostola Jovana)
... da On pokaza ljubav k nama, i posla Sina svog da očisti grehe naše. 4:11 Ljubazni! Kad je ovako Bog pokazao ljubav k nama, i mi smo dužni ljubiti jedan drugog. 4:12 Boga niko ne vide nikad: ako imamo ...
6. 1 Jov. Glava 03
(Knjige Novoga zaveta/Prva poslanica apostola Jovana)
... da kad se pokaže, bićemo kao i On, jer ćemo Ga videti kao što jeste. 3:3 I svaki koji ovaj nad ima na Njega, čisti se, kao i On što je čist. 3:4 Svaki koji čini greh i bezakonje čini: i greh je bezakonje. ...
7. 1 Jov. Glava 02
(Knjige Novoga zaveta/Prva poslanica apostola Jovana)
Dečice moja! Ovo vam pišem da ne grešite; i ako ko sagreši, imamo zastupnika kod Oca, Isusa Hrista pravednika, 2:2 I On očišća grehe naše, i ne samo naše nego i svega sveta. 2:3 I po tom razumemo da ...
8. 1 Jov. Glava 01
(Knjige Novoga zaveta/Prva poslanica apostola Jovana)
... li u videlu hodimo, kao što je On sam u videlu, imamo zajednicu jedan s drugim, i krv Isusa Hrista, Sina Njegovog, očišćava nas od svakog greha. 1:8 Ako kažemo da greha nemamo, sebe varamo, i istine nema ...
9. 2 Pet. Glava 02
(Knjige Novoga zaveta/Druga poslanica apostola Petra)
... da je slast častiti se svaki dan; oni su sramota i greh, koji se hrane svojim prevarama, jedući s vama; 2:14 Imajući oči pune preljubočinstva i neprestanog greha; prelašćujući neutvrđene duše; imaju srce ...
10. 2 Pet. Glava 01
(Knjige Novoga zaveta/Druga poslanica apostola Petra)
... lene niti bez ploda u poznanju Gospoda našeg Isusa Hrista. 1:9 A ko nema ovog slep je, i pipa zaboravivši očišćenje od starih svojih greha. 1:10 Zato, braćo, postarajte se još većma da svoju službu i ...
11. 1 Pet. Glava 04
(Knjige Novoga zaveta/Prva poslanica apostola Petra)
Kad, dakle, Hristos postrada za nas telom, i vi se tom misli naoružajte: jer koji postrada telom, prestaje od greha, 4:2 Da ostalo vreme života u telu ne živi više željama čovečijim, nego volji Božijoj. ...
12. 1 Pet. Glava 03
(Knjige Novoga zaveta/Prva poslanica apostola Petra)
... Jer i Hristos jedanput za grehe naše postrada, pravednik za nepravednike, da nas privede k Bogu, ubijen, istina, bivši telom, no oživevši Duhom; 3:19 Kojim sišavši propoveda i duhovima koji su u tamnici, ...
13. 1 Pet. Glava 02
(Knjige Novoga zaveta/Prva poslanica apostola Petra)
... muke trpite, ovo je ugodno pred Bogom. 2:21 Jer ste na to i pozvani, jer i Hristos postrada za nas, i nama ostavi ugled da idemo Njegovim tragom: 2:22 Koji greha ne učini, niti se nađe prevara u ustima ...
14. Jak. Glava 05
(Knjige Novoga zaveta/Poslanica apostola Jakova)
... i neka ga pomažu uljem u ime Gospodnje. 5:15 I molitva vere pomoći će bolesniku, i podignuće ga Gospod; i ako je grehe učinio, oprostiće mu se. 5:16 Ispovedajte, dakle, jedan drugom grehe, i molite se ...
15. Jak. Glava 04
(Knjige Novoga zaveta/Poslanica apostola Jakova)
... Jer koji zna dobro činiti i ne čini, greh mu je. ...
16. Jak. Glava 02
(Knjige Novoga zaveta/Poslanica apostola Jakova)
... na sudove? 2:7 Ne hule li oni na dobro ime vaše kojim ste se nazvali? 2:8 Ako, dakle, zakon carski izvršujete po pismu: Ljubi bližnjeg kao samog sebe, dobro činite; 2:9 Ako li gledate ko je ko, greh ...
17. Jak. Glava 01
(Knjige Novoga zaveta/Poslanica apostola Jakova)
... Tada zatrudnevši slast rađa greh; a greh učinjen rađa smrt. 1:16 Ne varajte se, ljubazna braćo moja! 1:17 Svaki dobri dar i svaki poklon savršeni odozgo je, dolazi od Oca svetlosti, u kog nema promenjivanja ...
18. Jevr. Glava 13
(Knjige Novoga zaveta/Jevrejima poslanica)
... krv unosi poglavar sveštenički u svetinju za grehe, onih se telesa spaljuju izvan logora. 13:12 Zato Isus, da osveti narod krvlju svojom, izvan grada postrada. 13:13 Zato dakle da izlazimo k Njemu izvan ...
19. Jevr. Glava 12
(Knjige Novoga zaveta/Jevrejima poslanica)
Zato, dakle, i mi imajući oko sebe toliku gomilu svedoka, da odbacimo svako breme i greh koji je za nas prionuo, i s trpljenjem da trčimo u bitku koja nam je određena, 12:2 Gledajući na Načelnika vere ...
20. Jevr. Glava 11
(Knjige Novoga zaveta/Jevrejima poslanica)
... kad bi veliki, ne htede da se naziva sin kćeri Faraonove; 11:25 I volje stradati s narodom Božijim, negoli imati zemaljsku sladost greha: 11:26 Državši sramotu Hristovu za veće bogatstvo od svega blaga ...
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
???????????????? Part 3

SUBOTA NA NOVOJ ZEMLJI – `Jer kao što će nova nebesa i nova zemlja, što ću ja načiniti, stajati preda mnom, veli Gospod, tako će stajati sjeme vaše i ime vaše.
I od mladine do mladine, i od subote do subote dolaziće svako tijelo da se pokloni preda mnom, veli Gospod.
I izlaziće i gledaće mrtva tjelesa onijeh ljudi koji se odmetnuše od mene; jer crv njihov neće umrijeti i oganj njihov neće se ugasiti, i biće gad svakom tijelu. ( knjiga proroka Isaije 66. 22-24 ).
23. I od mladine do mladine, i od subote do subote dolaziće svako telo da se pokloni preda mnom, veli Gospod.

1) I da su Adventisti ovde u pravu to se odnosi na Nebesko Carstvo. Znači na nebu će ponovo važiti subota kao za stari Izrael; Mada teško je to 100 % tvrditi jer Pismo kaže:

Иса. 66 : [SUP]22[/SUP] Јер као што ће нова небеса и нова земља, што ћу ја начинити, стајати преда мном, вели Господ, тако ће стајати семе ваше и име ваше. [SUP]23[/SUP] И од младине до младине, и од суботе до суботе долазиће свако тело да се поклони преда мном, вели Господ. [SUP]24[/SUP] И излазиће и гледаће мртва телеса оних људи који се одметнуше од мене; јер црв њихов неће умрети и огањ њихов неће се угасити, и биће гад сваком телу.

A to ne mora značiti svetkovanje SUBOTE. Jer mi pouzdano ne možemo znati kako će biti na Nebu. Možemo samo predpostavljati (2. Коринћ. 12: [SUP]2[/SUP] Знам човека у Христу који пре четрнаест година (или у телу не знам; или осми тела, не знам: Бог зна) би однесен до трећег неба. [SUP]3[/SUP] И знам за таквог човека (или у телу, или осим тела, не знам: Бог зна) [SUP]4[/SUP] Да би однесен у рај, и чу неисказане речи којих човеку није слободно говорити.). Čak kao što vidimo Pavlu je bilo i zabranjeno govoriti o tome.
Ali i da ponovim i ako će biti svetkovanje subote na Nebu, to nikakva dokaz nije da Hrišćani u ovom svetu je moraju držati, jer bi onda Pismo bilo u koliziji !:
Rimljanima 14; Kološanima 2:16,17: Galatima 4:9-11; ...............
A i kada se sagleda ceo NOVI Zavet – vidi se da nas Pismo nigde ne osuđuje za NEDRŽANJE SUBOTE, a osuđuje (npr.) za neke periferne stvari kao što su: .

1) Pogledali neku ženu sa željom;
2) Strašljivi;
3) Nepravednici;
4) Vračari;
5) Adžuvani;
6) Lakomci;
7) Kavgadžije;
8) Hajduci;
9) Krivoprestupnici,
10) .................

I sada kako dobismo osudu za ovako male stvari, a ta tako VELIKU SUBOTU, po Adventistima, NI SLOVO !
Nema nikakve logike, asolutno.

2) Adventisti će vam reći da ovaj odeljak, posebno stih 23, dokazuje da ćemo čak i u Carstvu Nebeskom svetkovati subotu. Tekst kaže da će ljudi svetkovati OD jedne subote DO naredne. NE kaže da će ljudi svetkovati subotu i sledeću subotu. Ako razumente jevrejsku i/ili srpsku gramatiku, razumećete da se to odnosi na nepre-kidno slavljenje Boga 7 dana u nedelji... od jedne tačke u vremenu sve do sledeće. Ovaj stih govori o neprekidnom bogosluženju, ne samo subotnjem bogosluženju. A zašto je sedmica uzeta kao jedinica neprekidnog bogosluženja? Tu knjigu napisao je prorok Isaija, svetkovatelj subote, i namenio je svetkovateljima subote - svom narodu, Jevrejima. Sasvim je prirodno da upotrebi simboliku koju će oni razumeti. Poenta je bila da ćemo na nebu slaviti Boga neprekidnio a ne SUBOTU!
Ali je neiskreno tumačiti taj tekst kao da tvrdi da će subota biti svetkovana u Carstvu Božijem, jer to uopšte NIJE ono o čemu tekst govori.

Evo i nekih stihova koji nam govore da vreme neće biti kao današnje, već potpuno izmenjeno:
Откр. 22:4,5 И гледаће лице Његово, и име Његово биће на челима њиховим. И ноћи тамо неће бити, и неће потребовати видела од жишка, ни видела сунчаног, јер ће их обасјавати Господ Бог, и цароваће ва век века.
Исаија 60:19,20 Неће ти више бити сунце видело дању, нити ће ти сјајни месец светлити; него ће ти Господ бити видело вечно и Бог твој биће ти слава. Неће више залазити сунце твоје, нити ће месец твој помрчати; јер ће ти Господ бити видело вечно, и дани жалости твоје свршиће се.
Захар.14:7 Него ће бити један дан, који је познат Господу, неће бити дан и ноћ, јер ће и увече бити светлост.

Tako da klasično svetkovanje subote kada je ovaj stih u pitanju, je veoma diskutabilan. Vreme će bez sunca i meseca biti drugačije računato odnosno biće samo ‘’JEDAN DAN KOJI JE POZNAT GOSPODU’’.

Takođe, tekst pominje i "od mladine (mladog meseca) do mladine".
Ako tekst dokazuje da Hrišćani treba da svetkuju subotu, onda svakako isti tekst takođe dokazuje da Hrišćani treba da svetkuju mladine (mlad mesec - starozavetni jevrejski praznik) !
Zašto nas tome ne uče Adventisti. I zašto oni to ne drže ?

Postojale su tri grupe praznika u Starom Zavetu - godišnji praznici (Pasha, Dan Pomirenja itd) i mesečni praznici - svetkovanje mladog meseca svakog prvog dana lunarnog meseca, a takoрe postojali su i sedmični praznici - sedmične subote. I svi su ukunitu Hristovom žrtvom na krstu. Mnogo stihova ima o tome............

ISUS PO OBICAJU ODLAZI U HRAM U SUBOTU – `I dođe u Nazaret gdje bješe odrastao, i uđe po običaju svome u dan subotni u zbornicu, i ustade da čita.
I daše mu knjigu proroka Isaije, i otvorivši knjigu nađe mjesto gdje bješe napisano:
Duh je Gospodnji na meni; zato me pomaza da javim jevanđelje siromasima; posla me da iscijelim skrušene u srcu; da propovjedim zarobljenima da će se otpustiti, i slijepima da će progledati; da otpustim sužnje;
I da propovijedam prijatnu godinu Gospodnju.
I zatvorivši knjigu dade sluzi, pa sjede: i svi u zbornici gledahu na nj.
I poče im govoriti: danas se izvrši ovo pismo u ušima vašima. ( Jevandjelje po Luki 4. 16-21 ).
Gluposti !
Pa gde bi jedan Jevrejin u to vreme išao subotom !?
Kakav ti je to crni dokaz za nas Hrišćane !?
A gde su subotom išli ove veliki vernici !? :
Rimski oficir > Матеј 8:9,10 (Лука 7) Јер и ја сам човек под власти,и имам под собом војнике,па кажем једном: Иди, и иде; и другом: Дођи, и дође; и слузи свом: Учини то, и учини. А кад чу Исус,удиви се и рече онима што иђаху за Њим:Заиста вам кажем: ни у Израиљу толике вере не нађох.
Žena Hananejka > Матеј 15: [SUP]22[/SUP] И гле, жена Хананејка изађе из оних крајева, и повика к Њему говорећи: Помилуј ме Господе сине Давидов! Моју кћер врло мучи ђаво.[SUP]23[/SUP] А Он јој не одговори ни речи. И приступивши ученици Његови мољаху Га говорећи: Отпусти је, како виче за нама. [SUP]24[/SUP] А Он одговарајући рече: Ја сам послан само к изгубљеним овцама дома Израиљевог. [SUP]25[/SUP] А она приступивши поклони Му се говорећи: Господе помози ми! [SUP]26[/SUP] А Он одговарајући рече: Није добро узети од деце хлеб и бацити псима. [SUP]27[/SUP] А она рече: Да, Господе, али и пси једу од мрва што падају с трпезе њихових господара. [SUP]28[/SUP] Тада одговори Исус, и рече јој: О жено! Велика је вера твоја; нека ти буде како хоћеш. И оздрави кћи њена од оног часа.
Naman Sirijanin > Лука 4:27 И многи беху губави у Израиљу за пророка Јелисија; и ниједан се од њих не очисти до Неемана Сиријанина.
Carinik iz Sinagoge > Лука 18: [SUP]10[/SUP] Два човека уђоше у цркву да се моле Богу, један фарисеј и други цариник. [SUP]11[/SUP] Фарисеј стаде и мољаше се у себи овако: Боже! Хвалим те што ја нисам као остали људи: хајдуци, неправедници, прељубочинци или као овај цариник. [SUP]12[/SUP] Постим двапут у недељи; дајем десетак од свега што имам. [SUP]13[/SUP] А цариник издалека стајаше, и не хтеде ни очију подигнути на небо, него бијаше прси своје говорећи: Боже! Милостив буди мени грешноме. [SUP]14[/SUP] Кажем вам да овај отиде оправдан кући својој, а не онај. Јер сваки који се сам подиже понизиће се; а који се сам понижује подигнуће се.
( Sigurno je carinik bio mnogo grešan kada se ovako molio. Sigurno niti je postio niti davao desetak, niti držao subotu....!)
NN lice, nepoznate vere i običaja > Марко 9:38-40 Одговори Му Јован говорећи: Учитељу! Видесмо једног где именом Твојим изгони ђаволе који не иде за нама: и забранисмо му, јер не иде за нама. А Исус рече: Не браните му; јер нема никога који би именом мојим чудо чинио да може брзо зло говорити за мном. Јер ко није против вас с вама је.
Mudraci sa Istoka > Матеј 2:1,2 А кад се роди Исус у Витлејему јудејском, за времена цара Ирода, а то дођу мудраци с истока у Јерусалим, и кажу: Где је цар јудејски што се родио? Јер смо видели Његову звезду на истоку и дошли смо да Му се поклонимо.
( Znači mudraci sa istoka su proučavanjem zvezda ukapirali ko je Hristos, a Jevreji to nisu Biblijom! A ko zna koliko je MUDRACA taj dan došlo kod Isusa da mu se pokloni.)
Samarjanka sa bunara > Јован 4:19-24 Samarjanka sa Jakovljevog bunara, prvo je Hrist njoj otkrio svoje božanstvo .............. ([SUP]10[/SUP] Одговори Исус и рече јој: Да ти знаш дар Божји, и ко је тај који ти говори: Дај ми да пијем, ти би искала у Њега и дао би ти воду живу. [SUP]11[/SUP] Рече Му жена: Господе! Ни захватити немаш чим, а студенац је дубок; одакле ћеш дакле узети воду живу? )
Razbojnik sa krsta > Лука 23,43 И рече му Исус: Заиста ти кажем: данас ћеш бити са мном у рају.
( Čak će i razbojnici preteći držaoce SUBOTE i čiste hrane! Uostalom to je Hrist i najavio - Матеј 8:10,11 А кад чу Исус, удиви се и рече онима што иђаху за Њим: Заиста вам кажем: ни у Израиљу толике вере не нађох. И то вам кажем да ће многи од истока и запада доћи и сешће за трпезу с Авраамом и Исаком и Јаковом у царству небеском:.).

Šta nam poturaš gde je Hrist išao ! Ko da mi ne znamo gde je Hrist išao subotom.

Koliko ti godina imaš Laodikeja !?

PAVLE PO OBICAJU SVOME UDJE U HRAM U SUBOTU – `Prošavši pak Amfipolj i Apoloniju dođoše u Solun, gdje bješe zbornica Jevrejska.
I Pavle po običaju svome uđe k njima, i tri subote razgovara se s njima iz pisma,
Pokazujući i dokazujući im da je trebalo Hristos da postrada i vaskrse iz mrtvijeh, i da ovaj Isus kojega ja, reče, propovijedam vama, jest Hristos. ( dela apostola 17. 1-3 ).
Da se ne ponavljam. Ista pitanja ti važe kao u prethodnom komentaru !

PAVLE PROPOVEDA U HRAMU U SUBOTU, NEZNABOSCI MOLE PAVLA DA IM PROPOVEDA I U DRUGU SUBOTU – `A oni otišavši iz Perge dođoše u Antiohiju Pisidijsku, i ušavši u zbornicu u dan subotni sjedoše.
A po čitanju zakona i proroka poslaše starješine zborničke k njima govoreći: ljudi braćo! ako je u vama riječ utjehe za narod, govorite.
A Pavle ustavši i mahnuvši rukom reče: ljudi Izrailjci i koji se Boga bojite! čujte….
A kad izlažahu iz zbornice Jevrejske, moljahu neznabošci da im se ove riječi u drugu subotu govore.
A kad se sabor raziđe, pođoše za Pavlom i za Varnavom mnogi od Jevreja i pobožnijeh došljaka; a oni govoreći im svjetovahu ih da ostanu u blagodati Božijoj.
A u drugu subotu sabra se gotovo sav grad da čuju riječi Božije. ( dela apostolska 13. 14-44 ).
1. A gde su neznabošci, i budući Hrišćani moglu čuti čuti bilo šta o Isus od apostola !?
2. Takođe imamo jako primera u Bibliji da su te iste stvari slušali od apostola i PO KUĆAMA, I NE U SUBOTU !
Kako to objašnjavaš !?
3. Da li su i ti budući Hrišćani SVETKOVALI SUBOTU, tim činom što su u SUBOTU išli da slušaju Pavla u Sinagogu !?

PAVLE RADI SEST DANA A SUBOTOM A ODLAZI U HRAM I PROPOVEDA O HRISTU – Potom se odluči Pavle od Atine i dođe u Korint,
I nađe jednoga Jevrejina, po imenu Akilu, rodom iz Ponta, koji bješe skoro došao iz Talijanske sa ženom svojom Priskilom (jer bješe zapovjedio Klaudije da svi Jevreji idu iz Rima), i dođe k njima.
I budući da bješe onoga istog zanata, osta kod njih i rađaše, jer bijahu ćilimarskog zanata.
A prepiraše se u zbornicama svake subote, i nadgovaraše Jevreje i Grke. ( dela apostola 18. 1-4 ).
A gde je Pavle drugo trebao ići !?
Kakav ti je to dokaz da mi današnji Hrišćani trebamo kao Pavle ići u Sinagogu !?

Ovo su krajnje smešni dokazi da je subota OBAVEZNA za svetkovanje kod Hrišćana.
Ti Laodikeja, jednostavno pošto više nemaš šta da pišeš u korist SUBOTE, počeo si da nam ovde stavljaš neke gluposti koje ama baš nikakve veze nemaju sa obaveznim držanjem subote za Hrišćane...........

PAVLE SAVETUJE DA UDJEMO U SUBOTNI ODMOR PO PRIMERU GOSPODA KOJI SE ODMARAO U SEDMI DAN, A NE PO PRIMERU NEPOSLUSNOSTI JEVREJA KOJI SU PREKRSILI ZAPOVEST O SUBOTI – `Da se bojimo dakle da kako dok je još ostavljeno obećanje da se ulazi u pokoj njegov, ne odocni koji od vas.
Jer je nama objavljeno kao i onima; ali onima ne pomaže čuvena riječ, jer ne vjerovaše oni koji čuše.
Jer mi koji vjerovasmo ulazimo u pokoj, kao što reče: zato se zakleh u gnjevu svojemu da neće ući u pokoj moj, ako su djela i bila gotova od postanja svijeta.
Jer negdje reče za sedmi dan ovako: i počinu Bog u dan sedmi od sviju djela svojijeh.
I na ovom mjestu opet: neće ući u pokoj moj.
Budući pak da neki imaju da uđu u njega, i oni kojima je najprije javljeno ne uđoše za neposlušanje;
Opet odredi jedan dan, danas, govoreći u Davidu po tolikom vremenu, kao što se prije kaza: danas ako glas njegov čujete, ne budite drvenastijeh srca.
Jer da je Isus one doveo u pokoj, ne bi za drugi dan govorio po tom.
Daklem je ostavljeno još počivanje narodu Božijemu.
Jer koji uđe u pokoj njegov, i on počiva od djela svojijeh, kao i Bog od svojijeh.
Jer je živa riječ Božija, i jaka, i oštrija od svakoga mača oštra s obje strane, i prolazi tja do rastavljanja i duše i duha, i zglavaka i mozga, i sudi mislima i pomislima srdačnijem.
I nema tvari nepoznate pred njim, nego je sve golo i otkriveno pred očima onoga kojemu govorimo.
Imajući dakle velikoga poglavara svešteničkoga, koji je prošao nebesa, Isusa sina Božijega, da se držimo priznanja.
Jer nemamo poglavara svešteničkoga koji ne može postradati s našijem slabostima, nego koji je u svačemu iskušan, kao i mi osim grijeha.
Da pristupimo dakle slobodno k prijestolu blagodati, da primimo milost i nađemo blagodat za vrijeme kad nam zatreba pomoć. ( Jevrejima poslanica 4 poglavlje ).
To ti je Adrian BG lepo i potanko objasnio, barem 10 X !
I šta misliš kada bih ti i ja po 11 X objasnio, da li bi to urodilo plodom !?

SUBOTA- DAN GOSPODNJI I U STAROM I U NOVOM ZAVETU ( prorecena obnova subote ) – `I tvoji će sazidati stare pustoline, i podignućeš temelje koji će stajati od koljena do koljena, i prozvaćeš se: koji sazida razvaline i opravi putove za naselje.
Ako odvratiš nogu svoju od subote da ne činiš što je tebi drago na moj sveti dan, i ako prozoveš subotu milinom, sveti dan Gospodnji slavnijem, i budeš ga slavio ne idući svojim putovima i ne čineći što je tebi drago, ni govoreći riječi,
Tada ćeš se veseliti u Gospodu, i izvešću te na visine zemaljske, i daću ti da jedeš našljedstvo Jakova oca svojega; jer usta Gospodnja rekoše. ( knjiga proroka Isaije 58. 13 )
Bijah u duhu u dan nedjeljni, i čuh za sobom glas veliki kao trube koje govoraše: ja sam alfa i omega, prvi i pošljednji ( Otkrivenje Jovanovo 1. 10 ).

( Napomena: na ovom mestu u Otkrivenju 1. 10 u originalnom Grckom tekstu ne stoji `DAN NEDELJNI, vec `DAN GOSPODNJI ).
ODLIČNO!
Kaži nam molim te koji nam ti ovde dokaz nudiš:
1. Da je u pitanju SUBOTA !?
2. Da je zbog ovog stiha obavezno svetkovanje nas Hrišćana SUBOTA, umesto NEDELJE, ili bilo koji drugi dan !?
Hvala

I na kraju:
Ako ti i Mika napustite tu krivu religiju, koja vam samo otima pare i laže vas (u slučaju da ste sa ove strane propovedaonice.) – Ja ću se radovati kao malo dete i obećavam da ću vas častiti jednim dobrim ručkom ! Kako bi se mogli izljubiti i proveseliti. A ako ste sa one strane propovedaonice (imate primanja od Adventističke Crkve) onda će mi biti žao, jer se teško odreći para... Kako vas kao ljudi, tako i što ću morati i dalje postirati protiv vaše Crkve, kako drugi ne bi upali u nju. A za vas ću se moliti da progledate.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

SUBOTA- DAN GOSPODNJI I U STAROM I U NOVOM ZAVETU ( prorecena obnova subote ):

`I tvoji će sazidati stare pustoline, i podignućeš temelje koji će stajati od koljena do koljena, i prozvaćeš se: koji sazida razvaline i opravi putove za naselje.
Ako odvratiš nogu svoju od subote da ne činiš što je tebi drago na moj sveti dan, i ako prozoveš subotu milinom, sveti dan Gospodnji slavnijem, i budeš ga slavio ne idući svojim putovima i ne čineći što je tebi drago, ni govoreći riječi,
Tada ćeš se veseliti u Gospodu, i izvešću te na visine zemaljske, i daću ti da jedeš našljedstvo Jakova oca svojega; jer usta Gospodnja rekoše. ( knjiga proroka Isaije 58. 13 )

Bijah u duhu u dan nedjeljni, i čuh za sobom glas veliki kao trube koje govoraše: ja sam alfa i omega, prvi i pošljednji ( Otkrivenje Jovanovo 1. 10 ).

( Napomena: na ovom mestu u Otkrivenju 1. 10 u originalnom Grckom tekstu ne stoji `DAN NEDELJNI, vec `DAN GOSPODNJI ).


SVETKOVANJE SUBOTE NA NOVOJ ZEMLJI NAKON HRISTOVOG DOLASKA – `Jer kao što će nova nebesa i nova zemlja, što ću ja načiniti, stajati preda mnom, veli Gospod, tako će stajati sjeme vaše i ime vaše.
I od mladine do mladine, i od subote do subote dolaziće svako tijelo da se pokloni preda mnom, veli Gospod.
I izlaziće i gledaće mrtva tjelesa onijeh ljudi koji se odmetnuše od mene; jer crv njihov neće umrijeti i oganj njihov neće se ugasiti, i biće gad svakom tijelu. ( knjiga proroka Isaije 66. 22-24 ).

 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Vuna

Obaveštavam sve forumaše da su Adventisti gotovi.
Više niti čitaju naše postove, niti odgovaraju na naša pitanja, niti znaju šta će dalje. Samo udaraju Copy/Paste, njihove gluposti, nadajući se da će neka zalutala ovčica ipak uleteti u njihovu mrežu.
Pogledajte pažljivo, zadnjih 10-tak postova i sami se uverite.
Nažalost uvek će biti i vune (para). Jer dok je ovaca biće i vune.

 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Obaveštavam sve forumaše da su Adventisti gotovi.
Više niti čitaju naše postove, niti odgovaraju na naša pitanja, niti znaju šta će dalje. Samo udaraju Copy/Paste, njihove gluposti, nadajući se da će neka zalutala ovčica ipak uleteti u njihovu mrežu.
Pogledajte pažljivo, zadnjih 10-tak postova i sami se uverite.
Nažalost uvek će biti i vune (para). Jer dok je ovaca biće i vune.


Pa normalno da su pukli,ne samo na sf-forum svako moze da izadje na razne forume i da vidi!!! kazem da nigde nisam doziveo ni na jednom forumu da me neko u oci pravi budalom kao ovde od Ladokejca,Mikamna.

Ni jedan ni drugi nisu prokomentarisali Jezikelja 20g!!! znate li zasto?jer ih ta glava Jezikelja zakopava do srca zemlje!jasno je opisano koga Bog kaznjava za neposlusnost! ja sam to lepo citirao a oni brze bolje da zatrpaju stranicu.'

Evo pitam Ladokejca Kome Bog u 20-oj glavi Jezikeljka se obraca? Hriscanima-paganima ili iskljucivo jevrejskom narodu-jakovljevom semenu?

Naravno pokusace da nas napravi budalama,da mi to nismo razumeli i neuporedjujemo s kontextima.
Ladokejac dali si ti krsten bre?zasto lupas stalno SZ-et?dali ti bre ne priznas NZ-et kao i muslimani?Ako si zarazen starim zavetom sta ce tebi Hrist?cekaj tog jevrejskog mesiju koga oni i spremaju da se ustolici kao antihrist.

To je taj Mihail koga vi i demonstrirate ovde po forumu,vasim dogmama.
 
Natrag
Top