Adventisti

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sardy, sada si otkrio jos jednu svoju karakternu osobinu, a to je ekstremizam.
Ti osudjujes Adventiste da imaju svoj prevod biblije, a neznam da li si svestan da danas postoji mnostvo drugih prevoda, svaka crkva skoro ima svoj vlastiti prevod biblije, Katolicka, pravoslavna, protestantske, itd, svaka drzava sveta ima svoj zvanicni prevod, samo na ovim prostorima postoji vise prevoda biblije. neznam koji argumenat prilazes da to nije dozvoljeno, po kojim kriterijumima.


Prema tome, tvoja insinuacija pada u vodu.

Ja licno nisam imao prilike da citam ovu bibliju o kojoj ti govoris, vec uglavnom koristim prevod Danicic - Karadjic, ali i druge prevode sa ovih prostora.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
А интерпретација потпуно иста као у тој "библији". Веома занимљиво. Не можете крити, постоје људи који су напустили ту секту и сведоче јавно, не морамо ми да говоримо.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
А интерпретација потпуно иста као у тој "библији". Веома занимљиво. Не можете крити, постоје људи који су напустили ту секту и сведоче јавно, не морамо ми да говоримо.


Ja sam procitao nekolicinu tih svedocenja bivsih Adventista, i kao sto je rekao i Mika32 nisam u njima video nista sto mi Adventisti vec ne znamo, a to je istorijat crkve, ucenja, itd, nema u njima nikakvih dokaza da Adventisti u necemu grese..
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
ОК, ми доказасмо да у многоме греше. Како год.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Malo je off topic ali kad ste vec tu: Danicic-Karadzic je prevod koje biblije? Kralja Dzejmsa ili?
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Ajfellova kula

Sardy, sada si otkrio jos jednu svoju karakternu osobinu, a to je ekstremizam.
Ti osudjujes Adventiste da imaju svoj prevod biblije, a neznam da li si svestan da danas postoji mnostvo drugih prevoda, svaka crkva skoro ima svoj vlastiti prevod biblije, Katolicka, pravoslavna, protestantske, itd, svaka drzava sveta ima svoj zvanicni prevod, samo na ovim prostorima postoji vise prevoda biblije. neznam koji argumenat prilazes da to nije dozvoljeno, po kojim kriterijumima.


Prema tome, tvoja insinuacija pada u vodu.

Ja licno nisam imao prilike da citam ovu bibliju o kojoj ti govoris, vec uglavnom koristim prevod Danicic - Karadjic, ali i druge prevode sa ovih prostora.
Jeste vukovi u jagnjećoj koži, i jeste jedna od najgorih crkava na Planeti, ali ste meni i smešni.
Bibliju jako slabo poznajete, zato što su vam isprali mozak u Crkvi.
Vidiš kako ne odgovarate na moje postove jer ne razumete Bibliju ! Garant !

Umesto toga koristit se tim otrcanim Adventistićkum trikovima poput ovog sada:

1. Ako moja teorija o vašoj Bibliji (CWV) pada u vodu, zašto onda nema komentara na youtub spotovima o tome !?
2. Zašto to tvrde i ostali forumaši (Gera, Adrian ,Vanhelsing G, faky,........)
3. Zašto na internetu ima toliko puno linkova na ovu temu;
4. Odakle Adrianu prevod jedne glave iz vaše Biblije..........

Pa zar su nama svima isprani mozgovi i svi smo mi, navedeni gore, u krivu i u zabludi samo ste vi Adventisti u pravu.........

Smešni ste Adventist, žao mi vas je, ali ste sami odabrali taj put.

Izaberi moj. Vidiš kako ja imam odgovor na svako vaše pitanje kada je u pitanju BIBLIJA. Dok vi stalno morate da spamujete, kako bi se nekako izvukli, od mojih.
Jer moj put je Božiji, odatle meni ta pamet da vam odgovaram, a vi meni ne možete. I znaj - Nije to od moje pameti, inteligencije, znanja, čitanja, mudrosti,.............. to je od Boga !
Ne može se Biblija istinito spoznati bez Božije pomoći. A ja nikog nisam hteo da slušam, već pre istaživanja zavučem se u moju sobu, pa na kolena, pa udri najiskrenije......Bože daj mi tvoju istinu, jer vidiš da ne želim ničiju drugu............... Dok ti trčih kod tih tvojih pastora i kupuješ EGW knjige..............

Da se Bog povuče od mene, crveneo bih ja ovde kao bulka. Odgovarao bih vam jednom u mesec dana, ili tri .......

Zato nikada nećete izaći sa mnom na kraj, i sa svim ostalim koji ovako traže ISTINU U Bibliji ! A ne od ljudi.

Prema tome taj tvoj EKSTREMIZAM je u funkiciji nepoznavanja Biblije i nemanja odgovora jer si imao u tom mom postu na koji sada odgovaraš daleko važnije stvari nego ovo što lupetaš u vezi Adventističke Biblije.
Npr. Isaija 56 glava - O DOMU MOLITVE SVIM NARODIMA. A ti ni na jedno tako važno pitanje u vezi toga ne odgovri !
Već - Ja ekstremista. Da u pravu si ja sam Mudžahedin, ali se ovde pretvaram da sam Hrišćanin ne bi li digao Ajfelkovu kulu u vazduh, samo ćuti nikom ne pričaj.........
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Eksremista u smislu jer imas dvostruka razlicita merila u zavisnosti od svojih licnih pogleda.

Nisam napisao da Adventisti ne poseduju svoj prevod, s time da ga ja licno nisam video niti citao, vec da ti osudjujes Adventiste da imaju svoj prevod biblije, a neznam da li si svestan da danas postoji mnostvo drugih prevoda, svaka crkva skoro ima svoj vlastiti prevod biblije, Katolicka, pravoslavna, protestantske, itd, svaka drzava sveta ima svoj zvanicni prevod, samo na ovim prostorima postoji vise prevoda biblije. neznam koji argumenat prilazes da to nije dozvoljeno, po kojim kriterijumima.

Ako Pravoslavna i Katolicka crkva, kao i sve druge crkve imaju svoje prevode zasto ti optuzujes Adventiste sto imaju svoj, vidis da nisi posten, i zato sam rekao da si ekstremista jer koristis dvostruke Arsine odnosno merila.
Ja znam zasto je tako, zato sto su ti Adventisti trn u oku.

Da li ja nekoga napadam, vredjam svestenike, vladike, mudre starce, itd, osnivace crkava.
U pocetku sam pisao protiv Jehovinih svedoka, ali sad vidim da i oni trpe vid torture od pojedinih.
Jedno je diskutovati u duhu tolerancije a drugo ono sto ti i pojedini cinite.

Svako ima slobodnu volju da li ce posedovati i sto prevoda biblije, imati proroke i Gurue, ko smo mi da o tome sudimo.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Eksremista u smislu jer imas dvostruka razlicita merila u zavisnosti od svojih licnih pogleda.

Nisam napisao da Adventisti ne poseduju svoj prevod, s time da ga ja licno nisam video niti citao, vec da ti osudjujes Adventiste da imaju svoj prevod biblije, a neznam da li si svestan da danas postoji mnostvo drugih prevoda, svaka crkva skoro ima svoj vlastiti prevod biblije, Katolicka, pravoslavna, protestantske, itd, svaka drzava sveta ima svoj zvanicni prevod, samo na ovim prostorima postoji vise prevoda biblije. neznam koji argumenat prilazes da to nije dozvoljeno, po kojim kriterijumima.

Ako Pravoslavna i Katolicka crkva, kao i sve druge crkve imaju svoje prevode zasto ti optuzujes Adventiste sto imaju svoj, vidis da nisi posten, i zato sam rekao da si ekstremista jer koristis dvostruke Arsine odnosno merila.
Ja znam zasto je tako, zato sto su ti Adventisti trn u oku.

Da li ja nekoga napadam, vredjam svestenike, vladike, mudre starce, itd, osnivace crkava.
U pocetku sam pisao protiv Jehovinih svedoka, ali sad vidim da i oni trpe vid torture od pojedinih.
Jedno je diskutovati u duhu tolerancije a drugo ono sto ti i pojedini cinite.

Svako ima slobodnu volju da li ce posedovati i sto prevoda biblije, imati proroke i Gurue, ko smo mi da o tome sudimo.
Nisam te razumeo, izvini. Ja sam razumeo da si rekao da nemate vašu Bibliju.
Ali ostaje onda jedan mnogo veći problem - Prekrajanje Božije reči !
Pre svega ja sam do sada sreo najmanje 3 Crkvene zajednice koje nemaju svoj prevod. Tako da nije baš tako da svi imaju svoje prevode.
I druga stvar ako Pravoslavci, Katolici,JS, Mormoni,..................imaju svoje prevode Biblija i ako su oni prekrajali Božiju reč, to niti je bio razlog da i Adventisti to rade, niti će to biti opravdanje Adventistima sutra na sudu.
Prema tome ako ste videli loš primer - Prekrajanja Biblije, trebali ste to osuditi, a ne pridružiti se tim stvarima i raditi istu stvar, samo sada na vaš način. Pa još ako je prekrajana da bi bilo u prilog vašim jeresima, poput JS, e onda je to krajnje nedobronamerna stvar.

Inače ja niti vređam nekoga niti mi je to namera. Moj jedini cilj je da sačuvam dobre i pobožne ljude od vukova u jagnjećoj koži, koji sami ne ulaze u Carstvo Nebesko, a i drugima koji hoće to nedozvoljavaju, učeći ih Crkvenim jeresima i otimajući im pare još za to ! A to je STRAŠNO.

Tako da ne izigravaj žrtvu, jer žrtva nijsi ni ti ni Adventna Crkva, već ljudi koji završe u njoj !
A ja to želim sprečiti!
I ne brani Svedoke, jer sam ih ja već branio - Da su bolji od vas, tako da ti sada ne moraš. Ali bolji u smislu, 10 % ili 20 %, a nikako 100 %. Jer i oni to rade što i vi, samo su manje lukavi i manje bezkrupulozni u odnosu na vas.

Ovo ti je prava ISTINA, a ti imaš pravo da imaš svoju.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Ti sigurno ne sprecavas ljude da se spasu iz Adventizma i ako misli da je tako, vec ih vodis od istine u zabludu i lazne teorije koje su proizvod tvog licnog tumacenja pisma koje je proizvod nepoznavanja istog.
To je pod uslovom da te iko slusa na ovom forumu osim Gere, Adriana i wanhelsinga.

Drugo, istina je jedna i Adventisti tu istinu poseduju u potpunosti.
Adventizam je tu istinu posedovao i pre nastanka nekih zvanicnih prevoda biblije koji danas postoje, a ciju itinitost ti prevodi potvrdjuju.
Dakle, Adventizmu nije potreban neki izmenjeni prevod da bi istina postala vidljiva, istina je jedna i ona je dostupna svima, bilo da neko cita prevod King James ili Danicic Karadjic, Grcku Septuagintu, ili katolicki prevod izdavacke kuce Stvarnost, Jerusalimsku bibliju, ili slicno

Ja sam citao vise prevoda biblije, cak i bibliju Jehovinih svedoka, i rezultat je identican, istina koju poseduje Adventizam se moze spoznati iz svih ovih prevoda..
Tako da je svaki pokusaj da se Adventizam diskredituje ovim ili slicnim smicalicama uzaludan posao
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Miko sto kasnis trazio si jarce dobio si,dobio si jos jedan post`+!#2250 od vanhelsinga?

Gde su ti tvoji cuveni argumenti? sta se desilo s njima?ja koliko vidim momci samo pisu,pisu,citiraju li citiraju!

Gde su vas argumenti?ako ih imate dajte ih pa da nastavimo normalno sa diskusijom.

Ja jedva cekam dalju diskusiju!!

Pozdrav od Gere.


Brate Gero,

Da li ti to ozbiljno kazes?
Zar smo malo pisali i objasnjavali to poglavlje?
Sve sto je bilo potrebno o tome rekli smo.

Sve najbolje
 
Natrag
Top