Adventisti

Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Miko sto kasnis trazio si jarce dobio si,dobio si jos jedan post`+!#2250 od vanhelsinga?

Gde su ti tvoji cuveni argumenti? sta se desilo s njima?ja koliko vidim momci samo pisu,pisu,citiraju li citiraju!

Gde su vas argumenti?ako ih imate dajte ih pa da nastavimo normalno sa diskusijom.

Ja jedva cekam dalju diskusiju!!

Pozdrav od Gere.

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
sarrdy, a kada ces ti odgovoriti na moja pitanja?
Na kukavo leto.
Samo da pojasnim ZAŠTO OVAKAV POST. Možda neki nisu ukapirali. Pa evo zašto:

1. Zato što sam naglasio više puta da znam skoro sve JERESI Adventne Crkve;
2. Zato što sam naglasio takođe dosta puta DA NA SVAKO PITANJE ADVENTISTA, što se tiče njihovih jeresi, imam BIBLIJSKE ARGUMENTE da su jeresi;
3. Upravo zbog toga je ovakav post ! BEZ REFERENCI ! A ono ARGUMENTOVANO - ''Na kukovo leto'' je da bi ispalo kao da su Adventisti u pravu; i
4. Više puta sam naglasio da IMAJU IDEALNU PRILIKU DA ME RAZOTKRIJU I IZBLAMIRAJU - Samo treba da mi postavljaju pitanja u vezi NJIHOVIH JERESI - i da sačekaju moje neodgovaranje, pa da dokažu ko sam.

Ali znaju oni dobro da nemaju, ama baš nikakve šanse sa mnom, i neće smeti postavljati pitanja, već će udariti sa njihovim adventističkim trikovima.


I samo da ih podsetim, da ih ja više volim i bolje im želim od EGW, Milera, Snou, njihovih pastora i pastirica, starešina i starešinki......... jer ih oni gledaju kao mačak slaninu, a ja kao zalutale ovce.

Miko sto kasnis trazio si jarce dobio si,dobio si jos jedan post`+!#2250 od vanhelsinga?

Gde su ti tvoji cuveni argumenti? sta se desilo s njima?ja koliko vidim momci samo pisu,pisu,citiraju li citiraju!

Gde su vas argumenti?ako ih imate dajte ih pa da nastavimo normalno sa diskusijom.

Ja jedva cekam dalju diskusiju!!

Pozdrav od Gere.

I ja brate, veruj mi. Ali nažalost, oni pošto nemaju BIBLIJSKE ARGUMENTE, okreću se spamu, insinuacijama; linkovima, teorijama, naukama ovoga sveta,........... svega, samo ne smeju Biblije i stihova iz nje ! Jer tu padaju kao zrele kruške. A u ostalim stvarima su verovatno jači od nas. A od mene sigurno. Jer mene interesuje samo Biblija i ništa drugo.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Na redu je nuklearni Jezikelj vreme je da se ova tema zatvori !!!


Jezikelj 13:1 Opet mi dođe reč Gospodnja govoreći:


13:2 Sine čovečji, prorokuj protiv proroka Izrailjevih koji prorokuju, i reci tim koji prorokuju iz svog srca: Čujte reč Gospodnju.


13:3 Ovako govori Gospod Gospod: Teško ludim prorocima koji idu za svojim duhom, a ništa nisu videli.


13:4 Proroci su tvoji, Izrailju, kao lisice po pustinjama.


13:5 Ne izlazite na prolome i ne ograđujete doma Izrailjevog da bi se održao u boju u dan Gospodnji.


13:6 Vide taštinu i gatanje lažno, pa govore: Gospod kaže, a Gospod ih nije poslao, i daju nad da će se reč ispuniti.


13:7 Ne viđate li taštu utvaru i ne govorite li lažno gatanje? A opet kažete: Gospod reče; a ja ne rekoh.


13:8 Zato ovako veli Gospod Gospod: Zato što govorite taštinu i vidite laž, za to evo mene na vas, govori Gospod Gospod.


13:9 I ruka će moja biti protiv proroka koji vide taštinu i gataju laž; neće ih biti u zboru naroda mog, i u prepisu doma Izrailjevog neće biti zapisani, niti će doći u zemlju Izrailjevu; i poznaćete da sam ja Gospod Gospod.(Jasno odnosi se na proroke koji nisu od boga nece bitu u zboru doma izrailjevog)


13:10 Zato, zato što prelastiše narod moj govoreći: Mir je, a mira ne beše; i jedan ozida zid, a drugi ga namazaše krečem nevaljalim;


13:11 Reci onim što mažu nevaljalim krečem da će pasti; doći će silan dažd, i vi, kamenje velikog grada, pašćete i oluja će razvaliti.


13:12 I gle, kad padne zid, neće li vam se reći: Gde je kreč kojim mazaste?


13:13 Zato ovako veli Gospod Gospod: Razvaliću olujom u gnevu svom, i silan će dažd doći u gnevu mom, i kamenje velikog grada u jarosti mojoj da potre.


13:14 I razvaliću zid koji namazaste nevaljalim krečem, i oboriću ga na zemlju da će mu se otkriti temelj, i pašće, i vi ćete izginuti usred njega, i poznaćete da sam ja Gospod.


13:15 I tako ću navršiti gnev svoj na zidu i na onima koji ga mažu krečem nevaljalim, i reći ću vam: Nema zida, niti onih koji ga mazaše,


13:16 Proroka Izrailjevih koji prorokuju Jerusalimu i vide mu utvare za mir, a mira nema, govori Gospod Gospod.


13:17 A ti, sine čovečji, okreni lice svoje prema kćerima naroda svog, koje prorokuju iz svog srca, i prorokuj protiv njih.


13:18 I reci: Ovako veli Gospod Gospod: teško onima koje šiju uzglavlja pod sve laktove i grade pokrivala na glavu svakog rasta da love duše. Lovite duše mog naroda, a svoje li ćete duše sačuvati?


13:19 I skvrnite me kod naroda mog za grst ječma i za zalogaj hleba ubijajući duše, koje ne bi trebalo da umru, i čuvajući u životu duše koje ne treba da žive, lažući narodu mom, koji sluša laž.


13:20 Zato ovako veli Gospod Gospod: Evo mene na vaša uzglavlja, na koja lovite duše da vam doleću, i poderaću ih ispod lakata vaših, i pustiću duše koje lovite da vam doleću.


13:21 I poderaću pokrivala vaša i izbaviću svoj narod iz vaših ruku, i neće više biti u vašim rukama da vam budu lov, i poznaćete da sam ja Gospod.


13:22 Jer žalostiste lažju srce pravedniku, kog ja ne ožalostih, i krepiste ruke bezbožniku da se ne vrati sa svog zlog puta da se sačuva u životu.


13:23 Zato nećete viđati taštine i nećete više gatati, nego ću izbaviti narod svoj iz vaših ruku, i poznaćete da sam ja Gospod.








Jezikelj A sedme godine, petog meseca, dana desetog, dođoše neki od starešina Izrailjevih da upitaju Gospoda, i sedoše preda mnom.
20:2 I dođe mi reč Gospodnja govoreći:
20:3 Sine čovečji, kaži starešinama Izrailjevim i reci im: Ovako veli Gospod Gospod: Dođoste li da me pitate? Tako ja živ bio, nećete me pitati, govori Gospod Gospod.
20:4 Hoćeš li da im sudiš? Hoćeš li da im sudiš? Sine čovečji. Pokaži im gadove otaca njihovih.
20:5 I reci im: Ovako veli Gospod Gospod:
Kog dana izabrah Izrailja i podigoh ruku svoju semenu doma Jakovljevog, i pokazah im se u zemlji misirskoj, i podigoh im ruku svoju govoreći: Ja sam Gospod Bog vaš;
20:6
Onog dana podigoh im ruku svoju da ću ih odvesti iz zemlje misirske u zemlju koju sam pronašao za njih, gde teče mleko i med, koja je dika svim zemljama.
20:7
I rekoh im: Odbacite svaki gadove ispred svojih očiju, i nemojte se skvrniti o gadne bogove misirske, ja sam Gospod Bog vaš.

20:8
Ali se odvrgoše od mene, i ne hteše me poslušati, nijedan ih ne odbaci gadova ispred očiju svojih, i gadnih bogova misirskih ne ostaviše; zato rekoh da ću izliti jarost svoju na njih da izvršim gnev svoj na njima usred zemlje misirske.

20:9 Ali imena svog radi, da se ne oskvrni pred onim narodima među kojima behu, pred kojima im se pokazah, učinih da ih izvedem iz zemlje misirske.(a sta kazete ali imena svog radi pred drugim narodima!!)

20:10
I izvedoh ih iz zemlje misirske, i dovedoh ih u pustinju.(zapamtite ovaj stih vazan ce biti kasnije!!)

20:11 I dadoh im uredbe svoje, i objavih im zakone svoje, koje ko vrši, živ će biti kroz njih.(Kome dade uredbe svoje zidovima ili svetu???)



20:12 I subote svoje dadoh im da su znak između
mene i njih da bi znali da sam ja Gospod koji ih posvećujem.


20:13 Ali se odvrže od mene dom
Izrailjev u pustinji; ne hodiše po mojim uredbama, i zakone moje odbaciše, koje ko vrši živi kroz njih, i subote moje grdno oskvrniše; zato rekoh da ću izliti gnev svoj na njih u pustinji da ih istrebim.

20:14 Ali učinih, imena svog radi, da se ne oskvrni pred narodima pred kojima ih izvedoh.(vazno)

20:15 I ja im još podigoh ruku svoju u pustinji da ih neću odvesti u zemlju koju im dadoh, gde teče mleko i med, koja je dika svim zemljama;

20:16 Jer odbaciše moje zakone i po uredbama mojim ne hodiše, i subote moje oskvrniše, jer srce njihovo iđaše za gadnim bogovima njihovim.(Kabala bratko)

20:17 Ali ih požali oko moje, te ih ne istrebih, i ne zatrh ih u pustinji.

20:18 Nego rekoh sinovima njihovim u pustinji: Ne idite po uredbama otaca svojih i ne držite njihovih zakona, i ne skvrnite se gadnim bogovima njihovim.

20:19 Ja sam Gospod Bog vaš, po mojim uredbama hodite, i moje zakone držite i izvršujte;(odnosi se samo na zidove ali ne i na ostale narode)

20:20 I subote moje svetkujte da su znak između mene i vas, da znate da sam ja Gospod Bog vaš.

20:21 Ali se odvrgoše od mene i sinovi, ne hodiše po mojim uredbama, i zakone moje ne držaše da ih izvršuju, koje ko vrši živi kroz njih; subote moje oskvrniše; zato rekoh da ću izliti jarost svoju na njih i navršiti gnev svoj na njima u pustinji.

20:22 Ali povratih ruku svoju i učinih imena svog radi da se ne oskvrni pred narodima pred kojima ih izvedoh.

20:23 I ja im još podigoh ruku svoju u pustinji da ću ih
rasejati po narodima i razasuti po zemljama.


20:24 Jer zakone moje ne izvršavaše i uredbe moje odbaciše i subote moje oskvrniše, i oči im gledahu za gadnim bogovima otaca njihovih.

20:25 Zato im i ja dadoh uredbe ne dobre i zakone kroz koje neće živeti.

20:26 I oskvrnih ih darovima njihovim što propuštahu kroz oganj sve što otvori matericu, da ih potrem, da poznadu da sam ja Gospod.

20:27 Zato govori domu Izrailjevom, sine čovečji, i kaži im: Ovako veli Gospod Gospod: Još me i ovim ružiše oci vaši čineći mi bezakonje:

20:28 Kad ih odvedoh u zemlju, za koju podigoh ruku svoju da ću im je dati, gde god videše visok hum i drvo granato, onde prinosiše svoje žrtve i stavljaše svoje dare, kojima dražahu, i metaše mirise svoje ugodne, i onde liše nalive svoje.

20:29 I rekoh im: Šta je visina, na koju idete? I opet se zove visina do danas.

20:30 Zato reci domu Izrailjevom: Ovako veli Gospod Gospod: Ne skvrnite li se na putu otaca svojih? I za gadovima njihovim ne kurvate li se?

20:31 I prinoseći dare svoje, provodeći sinove svoje kroz oganj ne skvrnite li se o sve gadne bogove svoje do danas, i mene li ćete pitati, dome Izrailjev? Tako ja živ bio, govori Gospod Gospod, nećete me pitati.

20:32 A šta mislite, neće biti nikako, što govorite: Bićemo kao narodi, kao plemena po zemljama, služeći drvetu i kamenu.

20:33 Tako ja bio živ, govori Gospod Gospod, rukom krepkom i mišicom podignutom i izlivenim gnevom carovaću nad vama.

20:34 I izvešću vas iz naroda, i sabraću vas iz zemalja po kojima ste rasejani, rukom krepkom i mišicom podignutom i izlivenim gnevom.

20:35 I odvešću vas u pustinju tih naroda, i onde ću se suditi s vama licem k licu.

20:36 Kako sam se sudio s ocima vašim u pustinji zemlje misirske, tako ću se suditi s vama, govori Gospod Gospod.(skim ce se to Gospod suditi???)

20:37 I propustiću vas ispod štapa i dovesti vas u sveze zavetne.

20:38 I odlučiću između vas odmetnike i koji odustaju mene; izvešću ih iz zemlje gde su došljaci, ali neće ući u zemlju Izrailjevu, i poznaćete da sam ja Gospod.

20:39 Vi, dakle, dome Izrailjev, ovako veli Gospod Gospod: Idite, služite svaki gadnim bogovima svojim i u napredak, kad nećete da me slušate; ali imena mog svetog ne skvrnite više darovima svojim i gadnim bogovima svojim.(Ovo je dobro za JS-ke)

20:40 Jer na mojoj gori svetoj, na visokoj gori Izrailjevoj, govori Gospod Gospod, onde će mi služiti sav dom Izrailjev, koliko ih god bude u zemlji, onde će mi biti mili i onde ću iskati prinose vaše i prvine od darova vaših sa svim svetim stvarima vašim.

20:41 Mili ćete mi biti s ugodnim mirisom, kad vas izvedem iz naroda i saberem vas iz zemalja u koje ste rasejani; i biću posvećen u vama pred narodima.(znaci tako tek kad sabere izrailj od semena jakovljevog,tek ce onda Bog biti posvecen narodima)

20:42 I poznaćete da sam ja Gospod kad vas dovedem u zemlju Izrailjevu, u zemlju za koju podigoh ruku svoju da ću je dati ocima vašim.

20:43 I onde ćete se opomenuti puteva svojih i svih dela svojih, kojima se oskvrniste, i sami ćete sebi biti mrski za sva zla svoja koja činiste.

20:44 I poznaćete da sam ja Gospod kad vam učinim radi imena svog; ne po vašim zlim putevima niti po opakim delima vašim, dome Izrailjev, govori Gospod Gospod.

Jezikelj 22:23 Opet mi dođe reč Gospodnja govoreći:
22:24 Sine čovečji, kaži joj: Ti si zemlja koja se nisi očistila; neće pasti na te dažd u dan gneva.

22:25 Proroci njeni složiše se u njoj, kao lav su, koji riče i grabi plen, žderu duše, otimaju blago i dragocene stvari, umnožavaju udovice usred nje.

22:26 Sveštenici njeni prestupaju zakon moj i skvrne moje svete stvari, ne razlikuju sveto od oskvrnjenog, i nečisto od čistog ne raspoznaju, kriju oči svoje od subota mojih, i bivam oskvrnjen među njima.

22:27 Knezovi su njeni usred nje kao vuci, koji grabe plen, prolivajući krv, gubeći duše sramotnog dobitka radi.

22:28 I proroci njeni mažu je nevaljalim krečem, viđaju taštinu i gataju im laž govoreći: Tako reče Gospod Gospod; a Gospod ne reče.

22:29 Narod zemaljski vara i otima, i siromahu i ubogome čini nasilje, i došljaku čini krivo.

22:30 I tražih među njima koji bi opravio ogradu i stao na prolomu preda me za tu zemlju, da je ne zatrem; ali ne nađoh nikoga.

22:31 Zato ću izliti na njih gnev svoj, ognjem jarosti svoje istrebiću ih, put njihov obratiću im na glavu, govori Gospod Gospod.

Znaci sad smo na jasno kome i zasto su dani zakoni starog zaveta!

Kome je malo moze citati ostale delove Jezikelja,upozorenje smrtonosno za adventiste!!!!radi se o desetku,ostaloj imovini koja se pripisuje uglavnom Levitima,ostalim 11 plemena i ni u jednom stihu Gospod nije pomenuo druge narode da ce se obrusiti na njih gnev Bozji osim na izrailj.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Spam !


Štetnosti svinjskog mesa



Razlozi zašto ne treba jesti svinjsko meso


Zabrana svinjetine seže daleko u prošlost.
Poganim su svinje smatrali Feničani, Etiopljani, Stari Egipćani, a za jevreje je svinjsko meso odvratno, svinja je simbol prljavštine i nevaljalog.
U Tewratu (Tori) svinjsko meso se zabranjuje u Levitskom zakoniku (11:7,8 ) i u Ponovljenom zakonu (14:8,12).
Sve što važi za jevreje na osnovu Tore, isto važi i za kršćane na osnovu Evanđelja.
Sve što uči Stari zavjet, učio je i Isus Krist.

On jasnim riječima kaže da se zakoni Starog zavjeta moraju poštovati bez ikakve izmjene: “Nemojte misliti da sam došao ukinuti Zakon i proroke. Ne dođoh da ih ukinem, već da ih ostvarim.” (Matej, 5:17,19).

Kolika je mudrost u nekonzumaciji ovog mesa biće jasnije kad navedemo samo neke od uzročnika teških oboljenja, čiji je nosilac svinja.


  • Od svih domaćih životinja, jedino svinja ima zube derače, što je svrstava u red zvijeri, a meso zvijeri zbog svog specifičnog mirisa veoma rijetko učestvuje u ljudskoj ishrani.
  • Jedino svinja od domaćih životinja jede izmet i u njemu se s uživanjem izležava.
  • Jedina od domaćih životinja jede svoju mladunčad i nasrće na ljudsko potomstvo.
  • Hrani se strvinama, čak i onima u fazi raspadanja, kao hijena.
  • Zbog svog načina života i ishrane, prenosnik je mnogih zaraznih bolesti. Zbog toga je meso i mast te životinje lošeg kvaliteta, teško za probavu i opasno po zdravlje.
Uviđajući sve navedeno, u mnogim razvijenim zemljama Zapada, svinjske prerađevine su u svakodnevnoj upotrebi svedene na minimum.
U masovnoj su upotrebi samo tamo gdje caruje primitivizam, nobrazovanje, neznanje i glad.

Trininoza

Trihinoza je bolest koju uzrokuje crvić trihine, a najčešće izbija kao epidemija. Njena veza sa svinjama kao i veza kuge sa stakorima, poznata je ljudima tisucama godina.
Na ovu bolest niko nije imun.
Potpuno odrasli crvići su dugi oko 3,17 mm, a široki oko 0,063 mm.
Oni u čovjeku ostaju živi oko 40 godina i više, smotani u okruglaste sićušne kapsule između mišićnih vlakana.
Kad se pojede zaraženo meso, te uspavane kapsule sa crvima bivaju probavljane u crijevima. Njihov sadržaj izrasta u crviće pune veličine, a svaki od njih ima oko 1500 mladih. Oni ulaze u krv za tri tjedna, nakon što budu pojedeni njihovi roditelji.
Dijagnostika je veoma teška, pošto simptomi mogu biti slični simptomima pedeset drugih bolesti.
Odrasli crvi su sada prisutni u crijevima čovjeka. Poslije parenja ženka proizvede larve koje ulaze u krvne sudove, da bi se distribuirale u sve dijelove tijela.
Ove pokretne larve mogu napasti skeletne mišiće, mozak, koštanu srž, mrežnjaču oka i pluća. Kod teške zaraze smrt može nastupiti u drugoj ili trećoj sedmici, a češće u četvrtoj, petoj ili šestoj.
Svaka prognoza oporavka varira sa lokacijom i brojem larvi, jačinom simptoma i fizičkog stanja pacijenta.
Značajno je primijetiti, da od vremena Božje objave sinovima Israilovim pa do danas, medicinska nauka nije imala nikakav lijek za pacijente sa trihinozom.
Liječenje se sastoji u tome da se ublaže simptomi uzrokovani crvićima, a ne u uništavanju tih crvića.
Obične metode dimljenja i soljenja mesa, ne ubijaju crve.

Balantidium coli

Balantidium coli, je parazit koji je normalan stanovnik svinjskih crijeva. Biva izbačen izmetom. Ako dospije u čovjeka, može uzrokovati ozbiljne kliničke simptome - stvara neizlječivu dizenteriju. Simptomi dizenterije su strašno oštri i mogu završiti tragično. Na žalost, do danas ne postoji posebno liječenje za dizenteriju koju uzrokuje balantidium coli.

Kukičasti crvići

Mladi crvići ove bolesti ulaze u čovjekovu kožu kroz rane ili probadajući je. Svinje jedu ljudski izmet koji sadrži jajašca parazita, te se oni u njima razviju u mlade crve. Kad izađu van, postaju zarazni za ljude. Enciklopedija Britanika kaže: “Kukičasti crv je parazitski okrugli crv. Postoje dva parazita: ancylostoma duodenale i nector americanus.
Bolest kukičastog crva je bič tropske klime, a rezultira u anemično iznurenoj populaciji. Malokrvnost potiče otuda što odrasli crvi sisaju krv iz crijeva, što pomaže zapaljenju utrobe.
Jedan duodenale može prosječno dnevno da oduzme jedan kubni cm krvi. Kao krvopija americanus je za 4/5 neefikasniji.
Simptomi su: bljedilo kože, zadržavanje tečnosti u licu i udovima, zatvor koji se smjenjuje s prolivom, trbušna osjetljivost, povećan apetit za kabastijom hranom ili neobičnim supstancama, seksualni poremećaj (zakašnjeli pubertet, impotencija, nepravilna menstruacija), zakržljali rast, kardialna slabost, lupanje srca, zamor, otupljenost, apatija...

Paragonimus

Parazit koji živi u plućima svinje. Otkrio ga je Dr. Mason 1880. On je rasprostranjen i uzrokuje zapaljenje pluća svinje. Još uvijek ne postoji način da se parazit ubije u tkivu, niti je iko pronašao metod da se istjera. Rezultat zaraze je žutica.

Clonorsis sinesis

Otkrili su ga Cobbold 1875. i Loos 1907. Prouzrokuje bolesti jetre i grudi. Ako je ovaj parazit prisutan u plućima, može prouzrokovati njihovu upalu, a ako je u crijevima, uzrokuje zakrčenje ili akutni pankreatitis.

Clonorchiasis

Tu je zatim clonorchiasis, posebna bolest jetre. Jetra postaje uvećana, praćena jakom žuticom, prolivom i mršavljenjem - može okončati smrću. Medicina je nemoćna. Komplikacije bolesti su stvaranje kamenca i rak.

Erysipelas

Ovu bolest uzrokuje klica erysipelotrix rhusiopathiae. Ova bolest ima akutni i hronični oblik. Simptomi akutnog oblika su uglavnom jaka groznica, umanjena aktivnost i apetit.
Obično brzo dovodi do smrti. Hronični oblik dovodi do ljuštenja kože, a postoji i naknadno oštećenje spojnih površina i srčanih zalizaka, što može izazvati nenadnu smrt.
Ova bakterija može dug period preživjeti u zemlji, a nalazi se u tijelima 30% svih “zdravih” svinja. Tako je iskorjenjivanje nemoguće.

Pored navedenih, svinja je nosilac i slijedećih parazita:
  • - trakasti crv - taenia solium
  • - oblić - ljudska glista
  • - brucellosis
  • - endemski haemptysis
Nije poznato da ijedna životinja nosi toliko “smrtnih bombi”, kao svinja. Danas sve farme svinja počivaju na tzv. “higijenskim osnovama.”
Međutim, rezultat je isti kakav je bio stoljećima ranije.

Početna - Valetudo - dr. Roso
Još kada bi nam uz ovo objasnio KAKVE VEZE, SVE OVO, IMA SA TEMOM NA KOJOJ SMO – RELIGIJA, ADVENTIZAM, bilo bi zaista super !
Hvala
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Wanhelsing, na ova pitanja ti je vec odgovoreno, ali ipak zahvaljujem ti na njima, jer tekstovi koje si postavio sami daju odgovor o cemu se tu radi, a to je starozavetni obredni zakon, i zakon o obrezanju, a nikako nije rec o deset Bozjih zapovesti koje su vecne i nepromenjive za sva vremena i potvrdjena od samoga Hrista i apostola.

Zato je bitno poznavati kontekst a ne vaditi iz konteksta i donositi na osnovu toga pogresne zakljucke.
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702

Wanhelsing, na ova pitanja ti je vec odgovoreno, ali ipak zahvaljujem ti na njima, jer tekstovi koje si postavio sami daju odgovor o cemu se tu radi, a to je starozavetni obredni zakon, i zakon o obrezanju, a nikako nije rec o deset Bozjih zapovesti koje su vecne i nepromenjive za sva vremena i potvrdjena od samoga Hrista i apostola.

Zato je bitno poznavati kontekst a ne vaditi iz konteksta i donositi na osnovu toga pogresne zakljucke.

Ha,ha,ha!
Pa sta je stobom bratko Ladokejac?poceo si da se nerviras kao Mikan!

U cemu je problem pa jel si ti slep?sta tamo pise u poslednjem postu da ti pomognem Sta Bog govori Jezikelju-o kome?Kome je dao zakone,samo izrailju ili i ostalim narodima?Sta kaze cika jezikelj,jel zakone Bog dao adventistima ili izraelju?sta kaze ,sta kaze?

Jeli ako nevidis citate iz biblije sta cu ti ja moras kod ocnog bre.

Ah zaboravih pa ti citas bibliju "The Clear World version"!?

Jel to ova da vidimo sta kazu o njoj:



Jel kontexte kao u ovoj bibliji???man se belaja bre! uzmi citaj bibliju onako kao je napisana,sa tim tvojim kontextima ima da prevedemo jos 20-est verzija biblija!!!biblija je samo jedna bratko.(Koja je kanonizirovana)

P.S

Bratko Sardy ima prevod cc!
 
Poslednja izmena od urednika:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107


Deset zapovesti date Hriscanima:


"Ово је
Мојсије који каза синовима Израиљевим: Господ Бог ваш подигнуће вам пророка из ваше браће, као мене: њега послушајте.
Ово је онај што беше у цркви у пустињи с анђелом, који му говори на гори Синајској, и с оцима нашим; који прими речи живе да их нама да"
( dela apostolska 7. 37 - 38 )


Subota data i tudjinima - nejevrejima, Jerusalimski hram stvoren za sve narode:


туђине који пристану уз Господа да Му служе и да љубе име Господње, да Му буду слуге, који год држе суботу да је не оскврне и држе завет мој,
Њих ћу довести на свету гору своју и развеселићу их у дому свом молитвеном; жртве њихове паљенице и друге жртве биће угодне на олтару мом, јер ће се дом мој звати дом молитве свим народима" ( Isaija 456. 6 )


DESET ZAPOVESTI:

Tada reče Bog sve ove riječi govoreći:

1. Ja sam Gospod Bog tvoj, koji sam te izveo iz zemlje Misirske, iz doma ropskoga.
Nemoj imati drugih bogova uza me.

2. Ne gradi sebi lika rezana niti kakve slike od onoga što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodi ispod zemlje.
Nemoj im se klanjati niti im služiti, jer sam ja Gospod Bog tvoj, Bog revnitelj, koji pohodim grijehe otačke na
sinovima do trećega i do četvrtoga koljena, onijeh koji mrze na mene;
A činim milost na tisućama onijeh koji me ljube i čuvaju zapovijesti moje.

3. Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svojega; jer neće pred Gospodom biti prav ko uzme ime njegovo uzalud.

4. Sjećaj se dana od odmora da ga svetkuješ.
Šest dana radi, i svršuj sve poslove svoje.
A sedmi je dan odmor Gospodu Bogu tvojemu; tada nemoj raditi nijednoga posla, ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni
sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živinče tvoje, ni stranac koji je među vratima tvojim.
Jer je za šest dana stvorio Gospod nebo i zemlju, more i što je god u njima; a u sedmi dan počinu; zato je
blagoslovio Gospod dan od odmora i posvetio ga.

5. Poštuj oca svojega i mater svoju, da ti se produlje dani na zemlji, koju ti da Gospod Bog tvoj.

6. Ne ubij.

7. Ne čini preljube.

8. Ne kradi.

9. Ne svjedoči lažno na bližnjega svojega.

10. Ne poželi kuće bližnjega svojega, ne poželi žene bližnjega svojega, ni sluge njegova, ni sluškinje njegove, ni vola njegova, ni magarca njegova, niti išta što je bližnjega tvojega. ( 2 knjiga Mojsijeva 20 poglavlje ).

DRZANJE ZAPOVESTI USLOV SPASENJA:

`I zapita ga jedan knez govoreći: učitelju blagi! šta da učinim da naslijedim život vječni?
A Isus reče mu: što me zoveš blagijem? niko nije blag osim jednoga Boga.
Zapovijesti znaš: ne čini preljube; ne ubij; ne ukradi; ne svjedoči lažno; poštuj oca i mater svoju.
A on reče: sve sam ovo sačuvao od mladosti svoje.
A kad to ču Isus reče mu: još ti jedno nedostaje: prodaj sve što imaš i razdaj siromasima; i imaćeš blago na nebu; i hajde za mnom.
A kad on ču to postade žalostan, jer bješe vrlo bogat.
A kad ga vidje Isus gdje postade žalostan, reče: kako je teško ući u carstvo Božije onima koji imaju bogatstvo!
Lakše je kamili proći kroz iglene uši negoli bogatome ući u carstvo Božije.
A oni koji slušahu rekoše: ko se dakle može spasti?
A on reče: što je u ljudi nemoguće u Boga je moguće. ( Jevandjelje po Mateju 19. 16-26 ).

DRZANJE ZAPOVESTI DOKAZ LJUBAVI PREMA ISUSU:


Po tom znamo da ljubimo djecu Božiju kad Boga ljubimo i njegove zapovijesti držimo.
Jer je ovo ljubav Božija da zapovijesti njegove držimo; i zapovijesti njegove nijesu teške. (1 poslanica Jovanova 5. 2-3 )

DRZANJE ZAPOVESTI DOKAZ POZNANSTVA SA ISUSOM:


I po tom razumijemo da ga poznasmo, ako zapovijesti njegove držimo.
Koji govori: poznajem ga, a zapovijesti njegovijeh ne drži, laža je, i u njemu istine nema; (1 poslanica Jovanova 2. 3-5 ).

DRZANJE ZAPOVESTI USLOV USLISENJA MOLITVE:

Ljubazni! ako nam srce naše ne zazire, slobodu imamo pred Bogom;
I što god zaištemo, primićemo od njega, jer zapovijesti njegove držimo i činimo što je njemu ugodno.
I ovo je zapovijest njegova da vjerujemo u ime sina njegova Isusa Hrista, i da ljubimo jedan drugoga kao što nam je
dao zapovijest. ( 1 poslanica jovanova 3. 21-23 ).

DRZANJE ZAPOVESTI DOKAZ ISUSOVOG PRISUSTVA U SRCU POSREDSTVOM SVOGA DUHA:

I koji drži zapovijesti njegove u njemu stoji, i on u njemu. I po tom poznajemo da stoji u nama, po Duhu koga nam je dao. ( Jovanova poslanica 3. 24. ).

JEDINSTVO SVIH 10 ZAPOVESTI-NAZVAN ZAKON SLOBODE KOJIM CE SE SUDITI SVETU:


Jer koji sav zakon održi a sagriješi u jednome, kriv je za sve,
Jer onaj koji je rekao: ne čini preljube, rekao je i: ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ, postao si prestupnik
zakona.
Tako govorite i tako tvorite kao oni koji će zakonom slobode biti suđeni; ( Jakovljeva poslanica 2. 9-11 ).

DRZANJE ZAPOVESTI OBELEZJE BOZJE CRKVE POSLEDNJEG VREMENA:


Ovdje je trpljenje svetijeh, koji drže zapovijesti Božije i vjeru Isusovu. ( Otkrivenje Jovanovo 14. 12 ).

ISUS NIJE DOSAO DA UKINE ZAKON- ZAPOVESTI ZAKONA OSTAJU DO KRAJA SVETA:

Ne mislite da sam ja došao da pokvarim zakon ili proroke: nijesam došao da pokvarim, nego da ispunim.
Jer vam zaista kažem: dokle nebo i zemlja stoji, neće nestati ni najmanjega slovca ili jedne title iz zakona dok se sve ne
izvrši.
Ako ko pokvari jednu od ovijeh najmanjijeh zapovijesti i nauči tako ljude, najmanji nazvaće se u carstvu nebeskome; a
ko izvrši i nauči, taj će se veliki nazvati u carstvu nebeskome. ( Jevandjelje po Mateju 5. 17-19 ).

NE MENJATI PROROSTVO I ZAKON:

Jer svjedočim svakome koji čuje riječi proroštva knjige ove; ako ko dometne ovome, Bog će nametnuti na njega zla
napisana u knjizi ovoj;
I ako ko oduzme od riječi knjige proroštva ovoga, Bog će oduzeti njegov dijel od knjige života, i od grada svetoga, i od
onoga što je napisano u knjizi ovoj. ( Otkrivenje Jovanovo 18-19 ).

Prevod: Djura Danicic - Vuk Karadjic



 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562


Deset zapovesti date Hriscanima:


"Ово је
Мојсије који каза синовима Израиљевим: Господ Бог ваш подигнуће вам пророка из ваше браће, као мене: њега послушајте.
Ово је онај што беше у цркви у пустињи с анђелом, који му говори на гори Синајској, и с оцима нашим; који прими речи живе да их нама да"
( dela apostolska 7. 37 - 38 )


Subota data i tudjinima - nejevrejima, Jerusalimski hram stvoren za sve narode:


туђине који пристану уз Господа да Му служе и да љубе име Господње, да Му буду слуге, који год држе суботу да је не оскврне и држе завет мој,
Њих ћу довести на свету гору своју и развеселићу их у дому свом молитвеном; жртве њихове паљенице и друге жртве биће угодне на олтару мом, јер ће се дом мој звати дом молитве свим народима" ( Isaija 456. 6 )


DESET ZAPOVESTI:

Tada reče Bog sve ove riječi govoreći:

1. Ja sam Gospod Bog tvoj, koji sam te izveo iz zemlje Misirske, iz doma ropskoga.
Nemoj imati drugih bogova uza me.

2. Ne gradi sebi lika rezana niti kakve slike od onoga što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodi ispod zemlje.
Nemoj im se klanjati niti im služiti, jer sam ja Gospod Bog tvoj, Bog revnitelj, koji pohodim grijehe otačke na
sinovima do trećega i do četvrtoga koljena, onijeh koji mrze na mene;
A činim milost na tisućama onijeh koji me ljube i čuvaju zapovijesti moje.

3. Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svojega; jer neće pred Gospodom biti prav ko uzme ime njegovo uzalud.

4. Sjećaj se dana od odmora da ga svetkuješ.
Šest dana radi, i svršuj sve poslove svoje.
A sedmi je dan odmor Gospodu Bogu tvojemu; tada nemoj raditi nijednoga posla, ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni
sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živinče tvoje, ni stranac koji je među vratima tvojim.
Jer je za šest dana stvorio Gospod nebo i zemlju, more i što je god u njima; a u sedmi dan počinu; zato je
blagoslovio Gospod dan od odmora i posvetio ga.

5. Poštuj oca svojega i mater svoju, da ti se produlje dani na zemlji, koju ti da Gospod Bog tvoj.

6. Ne ubij.

7. Ne čini preljube.

8. Ne kradi.

9. Ne svjedoči lažno na bližnjega svojega.

10. Ne poželi kuće bližnjega svojega, ne poželi žene bližnjega svojega, ni sluge njegova, ni sluškinje njegove, ni vola njegova, ni magarca njegova, niti išta što je bližnjega tvojega. ( 2 knjiga Mojsijeva 20 poglavlje ).

DRZANJE ZAPOVESTI USLOV SPASENJA:

`I zapita ga jedan knez govoreći: učitelju blagi! šta da učinim da naslijedim život vječni?
A Isus reče mu: što me zoveš blagijem? niko nije blag osim jednoga Boga.
Zapovijesti znaš: ne čini preljube; ne ubij; ne ukradi; ne svjedoči lažno; poštuj oca i mater svoju.
A on reče: sve sam ovo sačuvao od mladosti svoje.
A kad to ču Isus reče mu: još ti jedno nedostaje: prodaj sve što imaš i razdaj siromasima; i imaćeš blago na nebu; i hajde za mnom.
A kad on ču to postade žalostan, jer bješe vrlo bogat.
A kad ga vidje Isus gdje postade žalostan, reče: kako je teško ući u carstvo Božije onima koji imaju bogatstvo!
Lakše je kamili proći kroz iglene uši negoli bogatome ući u carstvo Božije.
A oni koji slušahu rekoše: ko se dakle može spasti?
A on reče: što je u ljudi nemoguće u Boga je moguće. ( Jevandjelje po Mateju 19. 16-26 ).

DRZANJE ZAPOVESTI DOKAZ LJUBAVI PREMA ISUSU:


Po tom znamo da ljubimo djecu Božiju kad Boga ljubimo i njegove zapovijesti držimo.
Jer je ovo ljubav Božija da zapovijesti njegove držimo; i zapovijesti njegove nijesu teške. (1 poslanica Jovanova 5. 2-3 )

DRZANJE ZAPOVESTI DOKAZ POZNANSTVA SA ISUSOM:


I po tom razumijemo da ga poznasmo, ako zapovijesti njegove držimo.
Koji govori: poznajem ga, a zapovijesti njegovijeh ne drži, laža je, i u njemu istine nema; (1 poslanica Jovanova 2. 3-5 ).

DRZANJE ZAPOVESTI USLOV USLISENJA MOLITVE:

Ljubazni! ako nam srce naše ne zazire, slobodu imamo pred Bogom;
I što god zaištemo, primićemo od njega, jer zapovijesti njegove držimo i činimo što je njemu ugodno.
I ovo je zapovijest njegova da vjerujemo u ime sina njegova Isusa Hrista, i da ljubimo jedan drugoga kao što nam je
dao zapovijest. ( 1 poslanica jovanova 3. 21-23 ).

DRZANJE ZAPOVESTI DOKAZ ISUSOVOG PRISUSTVA U SRCU POSREDSTVOM SVOGA DUHA:

I koji drži zapovijesti njegove u njemu stoji, i on u njemu. I po tom poznajemo da stoji u nama, po Duhu koga nam je dao. ( Jovanova poslanica 3. 24. ).

JEDINSTVO SVIH 10 ZAPOVESTI-NAZVAN ZAKON SLOBODE KOJIM CE SE SUDITI SVETU:


Jer koji sav zakon održi a sagriješi u jednome, kriv je za sve,
Jer onaj koji je rekao: ne čini preljube, rekao je i: ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ, postao si prestupnik
zakona.
Tako govorite i tako tvorite kao oni koji će zakonom slobode biti suđeni; ( Jakovljeva poslanica 2. 9-11 ).

DRZANJE ZAPOVESTI OBELEZJE BOZJE CRKVE POSLEDNJEG VREMENA:


Ovdje je trpljenje svetijeh, koji drže zapovijesti Božije i vjeru Isusovu. ( Otkrivenje Jovanovo 14. 12 ).

ISUS NIJE DOSAO DA UKINE ZAKON- ZAPOVESTI ZAKONA OSTAJU DO KRAJA SVETA:

Ne mislite da sam ja došao da pokvarim zakon ili proroke: nijesam došao da pokvarim, nego da ispunim.
Jer vam zaista kažem: dokle nebo i zemlja stoji, neće nestati ni najmanjega slovca ili jedne title iz zakona dok se sve ne
izvrši.
Ako ko pokvari jednu od ovijeh najmanjijeh zapovijesti i nauči tako ljude, najmanji nazvaće se u carstvu nebeskome; a
ko izvrši i nauči, taj će se veliki nazvati u carstvu nebeskome. ( Jevandjelje po Mateju 5. 17-19 ).

NE MENJATI PROROSTVO I ZAKON:

Jer svjedočim svakome koji čuje riječi proroštva knjige ove; ako ko dometne ovome, Bog će nametnuti na njega zla
napisana u knjizi ovoj;
I ako ko oduzme od riječi knjige proroštva ovoga, Bog će oduzeti njegov dijel od knjige života, i od grada svetoga, i od
onoga što je napisano u knjizi ovoj. ( Otkrivenje Jovanovo 18-19 ).

Prevod: Djura Danicic - Vuk Karadjic



Исаија, глава 56 dom molitve svim narodima

Иса. 56 : [SUP]1[/SUP] Овако вели Господ: Пазите на суд, и творите правду, јер ће скоро доћи спасење моје, и правда ће се моја објавити. [SUP]2[/SUP] Благо човеку који тако чини, и сину човечјем који се држи тога чувајући суботу да се не оскврни, чувајући руку своју да не учини зло. [SUP]3[/SUP] И нека не говори туђин који пристане уз Господа: Господ ме је одлучио од свог народа; и нека не говори ушкопљеник: Гле,ја сам суво дрво. [SUP]4[/SUP] Јер овако вели Господ за ушкопљенике: Који држе суботе моје и избирају шта је мени угодно,и држе завет мој, [SUP]5[/SUP] Њима ћу дати у дому свом и међу зидовима својим место и име боље него синова и кћери, име вечно даћу свакоме од њих, које се неће затрти. [SUP]6[/SUP] А туђине који пристану уз Господа да Му служе и да љубе име Господње,да Му буду слуге, који год држе суботу да је не оскврне и држе завет мој, [SUP]7[/SUP] Њих ћу довести на свету гору своју и развеселићу их у дому свом молитвеном; жртве њихове паљенице и друге жртве биће угодне на олтару мом, јер ће се дом мој звати дом молитве свим народима. [SUP]8[/SUP] Господ Господ говори, који сабира прогнанике Израиљеве: Још ћу му сабрати осим оних који су сабрани [SUP]9[/SUP] Све звери пољске, ходите да једете,све звери шумске.[SUP]10[/SUP] Сви су му стражари слепи,ништа не знају, сви су пси неми, не могу лајати, сањиви су, леже, мио им је дремеж. [SUP]11[/SUP] И пси су прождрљиви, који не знају за ситост; и пастири су који не знају за разум, сваки се окреће својим путем, сваки за својом коришћу са свог краја. [SUP]12[/SUP] Ходите, узећу вина и напићемо се силовитог пића, и сутра ће бити као данас, и још много више.

Ova glava je veoma jasna i prosta za razumevanje ako se uzmu DVE činjenice u obzir:

I – O kom se ovde zakonu radi i
II – Kome se ovde obraća Bog, i šta nam želi reći...

PRVA stvar:
Puno smo govorili o PET različitih zakona. Nije za sve važio identičan zakon !

Npr. Ovo je MOJSIJEV ZAKON, dat Jevrejima na gori Horiv, između ostalog. Mojsije je, osim 613 zapovesti, dobio i u dekalogu, kao četvrtu zapovest, SUBOTU.
Npr. jedna od velikih mahinacija, Adventista je da je isti zakon važio za Adama i Evu i za Jevreje. To je notorna laž!
Adam i Eva su imali SAMO JEDNU ZAPOVEST, a Jevreji 613 ! Adam i Eva (npr.) nisu imali obrezanje, desetak, čistu hranu, ....... 612 zapovesti nisu imali Adam i Eva ! Već samo JEDNU. 1.Mojsijeva 2:16,17.
Ko ne veruje nek nađe još neku zapovest, za Adama i Evu !?
Prema tome Adam i Eva nisu nikako mogli imati za svetkovanje SUBOTU. To u Bibliji nigde ne piše. To samo piše u TUMAČENJIMA Adventističke Crkve, i nigde više.
Mnogo jeresi imaju Adventisti, a ovo je jedna od njih.

Takođe ni Hrišćani nemaju 613 zapovesti. Oni, što i Adventisti, nerado moraju priznati, - Nemaju (npr.) obrezanje, i normalno još mnogo toga. Pa naravno ni SUBOTU. To je rešno na saboru u Jerusalimu 56. godine.

DRUGA stvar:
Kome se Bog obraća – Da li svim ljudima, od Adama i Eve do Armagedona ? Ili možda samo Jevrejima ?

(stih 2) Jasno govori kome. Zbog SUBOTE !
(stih 7) Takođe jasno govori o kome je reč ! Na koju Svetu goru se misli ? Pa na Sion !
Na kom to oltaru su ugodne žrtve paljenice i ostale žrtve Bogu ? Pa na Solomonovom hramu u Jerusalimu !
Kakvi crni Hrišani su ovde u pitanju !?! Ovo ovde nema veze sa Hrišćanima i nama danas koji diskutujemo o ovome. Ovde se Bog obraća Jevrejima.

Na koji period se odnosi ova glava. Da li na poslednje dane, predpotopne dane, potopne dane, ..... ?
(stih 7) Zbog čega će se VESELITI JEVREJI na Sionu ? Imali neki razlog tome ?
(stih 8) Odakle to Bog SABIRA JEVREJE na Sion, a onda će se oni proveseliti zbog toga ?

Eto dosta za sad, pa kada odgovorite na ovih par pitanja, - ODMAH idemo dalje !!!

PS
Ja sa nestpljenjem to očekujem.


Ha,ha,ha!
Pa sta je stobom bratko Ladokejac?poceo si da se nerviras kao Mikan!

U cemu je problem pa jel si ti slep?sta tamo pise u poslednjem postu da ti pomognem Sta Bog govori Jezikelju-o kome?Kome je dao zakone,samo izrailju ili i ostalim narodima?Sta kaze cika jezikelj,jel zakone Bog dao adventistima ili izraelju?sta kaze ,sta kaze?

Jeli ako nevidis citate iz biblije sta cu ti ja moras kod ocnog bre.

Ah zaboravih pa ti citas bibliju "The Clear World version"!?

Jel to ova da vidimo sta kazu o njoj:



Jel kontexte kao u ovoj bibliji???man se belaja bre! uzmi citaj bibliju onako kao je napisana,sa tim tvojim kontextima ima da prevedemo jos 20-est verzija biblija!!!biblija je samo jedna bratko.(Koja je kanonizirovana)

P.S

Bratko Sardy ima prevod cc!
Evo vam draga braćo i sestre još jedan detalj za anlizu Adventizma:
Jehovini svedoci imaju svoju Bibliju (NWT). Jeste prekrajana, ali je barem Svedoci imaju na Internetu na skoro svim jezicima, jasno, glasno i transparetno. Brzi kompjuter će je učitati za par sekundi i možete početi sa surfovanjem po njoj. Imate je i po blogovima i na zvaničnim sajtovima JS.... koliko hoćete !

E ajde sada pogledajte kakva je situacija sa Adventističkom prekrajanom Biblijom (CWV) ili The Clear Word Bible. Pokušajte nju naći i učitati. I surfovati po njoj, pa će vam se oči malo otvoriti što se tiče poređenja LUKAVSTVA jednih i drugih....
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
clear_word_bible1.jpgclear_word_bible2.jpg

Постоји на енглеском колико одступа њихово извртање Писма. Требаће мало времена да се преведе, тако да нећу убацивати док не нађем на српском језику. Није ни чудо што толико тврде неке ствари и верују како смо ми обманути, а њима се потурила "фризирана" Библија о којој је један члан форума говорио.
Убацићу само један део где су изврнули превод да добије потпуно други смисао када је светковање суботе у питању, а јасно се каже да је дата Јеврејима, и то не очевима већ конкретно Јеврејима који су тада склопили завет:

3. Није с оцима нашим учинио тај завет, него с нама, који смо данас ту сви живи. (5.Мојсијева 5)


"The Clear Word Bible Horribly Perverts Deuteronomy 5:3!
("Чиста Реч Библија страшно изопачено преводи Пету књигу Мојсијеву 5:3")

Deuteronomy 5:3 in the King James Bible reads...
"The LORD made not this covenant with our fathers, but with us, even us, who are all of us here alive this day."

Што је тачан превод, потпуно исти као и на српском.



Clearly, the King James Bible teaches that the Sabbath Day was given by God to a specific people (the Jews), during in specific time period (the Old Testament), in a specific region (Palestine)... "The LORD made not this covenant with our fathers, but with us, even us, who are all of us here alive this day."
Now notice the same verse from the "SDA Bible," i.e., the Clear Word Bible...
"It wasn't only with our ancestors that He made a covenant, but with us and with all who are alive today."

LIARS (ЛАЖОВИ)! Read those two verses again and notice the 180 degree difference. The REAL Bible says that the Lord did not make this covenant with their ancestors. The SDA bible clearly states the opposite. This naturally leads to some disturbing and indicting questions:

Why did the Adventist's change the meaning of Deuteronomy 5:3 to read the complete opposite of what ALL other Bibles read in Deuteronomy 5:3? (look for yourself)"


"It wasn't only with our ancestors that He made a covenant, but with us and with all who are alive today."

"то није само са нашим прецима да је Он склопио (учинио) завет, већ и са свима нама који смо живи данас"

Ето колико погрешно "преводе", само да своје суботарење покажу да је свима дато и да је неопходно. Изворно:



Deuteronomy 5:3 Hebrew Study Bible (Apostolic / Interlinear)

לֹ֣א אֶת־ אֲבֹתֵ֔ינוּ כָּרַ֥ת יְהוָ֖ה אֶת־ הַבְּרִ֣ית הַזֹּ֑את כִּ֣י אִתָּ֗נוּ אֲנַ֨חְנוּ אֵ֥לֶּה פֹ֛ה הַיֹּ֖ום כֻּלָּ֥נוּ חַיִּֽים׃



KJV
with Strong's
The LORD made not this covenant with our fathers but with us even us who are all of us here alive this day




Шта ми знамо о овој "библији". Објављена је у марту 1994. године и потпуно је прихваћена у адвентистичким школама, мада они званично се одричу јер крију као што крију много тога још, а ми смо успешно доказали. Када комуницирају са нама Гоемима (обичним верницима, људима - стоком), онда користе званичне преводе Библије, али између њих самих имају специјална учења и литературу са којом се спремају за разговор са нама Гоемима. То сваки култ ради, свака масонска творевина и то је необориви доказа да је масонски утицај у самој сржи адвентизма. Ми смо "необраћени", немамо "визије", Господ нас лично не подржава, док само њима Господ даје подршку и истину.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Субота и држање 4. Божије заповести

3. Јер ми који веровасмо улазимо у покој, као што рече: Зато се заклех у гневу свом да неће ући у покој мој, ако су дела и била готова од постања света.
4. Јер негде рече за седми дан овако: и почину Бог у дан седми од свих дела својих.
5. И на овом месту опет: Неће ући у покој мој. (суботари не уђоше у покој)
6. Будући, пак, да неки имају да уђу у њега, и они којима је најпре јављено не уђоше за непослушање;
7. Опет одреди један дан, данас, говорећи у Давиду по толиком времену, као што се пре каза: Данас ако глас Његов чујете, не будите дрвенастих срца.
8. Јер да је Исус оне довео у покој, не би за други дан говорио потом.
9. Дакле је остављено још почивање народу Божијем. (не држање седмичне суботе, него одмор и обнова у Господу)
10. Јер који уђе у покој Његов, и он почива од дела својих, као и Бог од својих.
11. Да се постарамо, дакле, ући у тај покој, да не упадне ко у ону исту гатку неверства.
14. Имајући, дакле, великог Поглавара свештеничког, који је прошао небеса, Исуса сина Божијег, да се држимо признања.(Јеврејима 4)

Веома једноставно:

ДАНАС поверујеш >> улазиш у покој >> почиваш од дела својих >> држиш се признања >> држиш 4. заповест

Још доказа?

11. И дане бише свакоме од њих хаљине беле, и речено им би да почину још мало времена, докле се наврше и другари њихови и браћа њихова, који ваља да буду побијени као и они. (Откривење 6)

13. И чух глас с неба где ми говори: Напиши: Благо мртвима који умиру у Господу од сад. Да, говори Дух, да почину од трудова својих; јер дела њихова иду за њима. (Откривење 14)
 
Natrag
Top