Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Ima veze sa Sardyjevom tvrdnjom da nam je Bog dopustio da pijemo alkoholno vino i kafu.Zato sam prilozio predhodne tekstove koji govore o stetnosti ovih napitaka kao i jedenja svinjskog mesa, da bih ukazao na to kakvog Boga Sardy ovde propoveda, Boga koji nije prijatelj coveku vec koji muci ljude raznim bolestima koje izaziva konzumiranje ovih stetnih jela i pica navodeci ih da ih koriste.Zato pozivam Sardya da preispita svoj stav, jer sramotiti tvorca na taj nacin nedopustivo za nekoga ko sebe naziva Hriscaninom..
A gde si ti i u kojoj Bibliji našao da Bog nije dopustio konzumiranje alkohola i kafe !?
Pa jel ti misliš da smo mi svi
blesavi ili tebi smrde noge !?
Isto te ovo pitam i za svinjsko meso ! Gde je
Bog zabranio jedenje svinjetine Hrišćanima !?

Zato te molim po 17-ti X da nam kažeš u kojoj Bibliji i gde to piše !!!???

Hvala.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To je insinuacija. Jer ja Boga hoću da predstavim u ISTINI, a vi u laži sa iskrivljenim tumačenjima Njegove reči.
Vi pošto vam je Bog trbuh (
Филиб. 3,19Којима је свршетак погибао, којима је Бог трбух, и слава у сраму њиховом, који земаљски мисле.) hoćete da sačuvate ljudima zdravlje i dug život jer zemaljski mislite !
A za veči život mnogo ne hajete. A ja hoću ljude da uputim na svaku istinu ne bi li zadobili večni život.

Gde sam ja upućivao ljude da piju crnu kafu ili alkohol ?
Ja sam samo govorio da to nema veze sa spasenjem i da je to jedna od mnogobrojnih laži Adventizma, jer znam gde sa vašom naukom vodite ljude. A ja hoću da ih spasim.

A da ti imaš neke dokaze protiv mene odgovorio bi mi na najmanje 10 mojih pitanja na koje mi do sada nikada nisi odgovorio ! Po tome se vidi za koga si i koga braniš







Napisao si da treba popiti alkohol i kafu u malim kolicinama, ti znas sam sta si pisao.
Prijatelju, Sotona je protiv zivota, i ne razumem iz cega ti hoces da spasis ljude savetujuci ih da konzumiraju otrove koji ce im unistiti zdravlje, ti stvarno ne razmisljas zdravo i trezveno.
Idi kazi to jednom coveku koji se u nekoj bolnici muci oduzet od sloga koji izaziva nezdrava ishrana, ili onoga koji umire od raka izazvanog konzumiranjem otrova.
Bog ne zeli ljudima samo duhovno vec i fizicko zdravlje, jer su oba usko povezana..
Po tebi je znaci dobro biti bolestan, gde covek nije sposoban da se krece a u takvoj sllabosti kamoli da cita bibliju ili da se moli.

Kazes gde u bibliji pise da ne smemo da konzumiramo kafu, to je ograniceno razmisljanje.
Ne mora u bibliji da pise rec kafa, ne pise ni rec marihuana ili kokain, pa da li onda trebamo da se odamo ovim narkoticima, i ko u tom smislu to odredjuje ako ni jedno ni drugo ne pise u bibliji.
Zato je Bog dao zdravstveni zakon gde upucuje coveka da ne konzumira ono sto je nezdravo i sto ce mu narusiti zdravlje, a moderna medicina je grana nauke koja orkriva mnogo toga, i mi danas u medicini imamo jasno zacrtane granice onoga sto je stetno po ljudsko zdravlje i sto donosi bolesti.

Iz tvog pisanja Sardy se mogu zakljuciti dve stvari, ti ili svesno radis neke stvari boreci se protiv istine neistinom i ako znas da je to neistina, ili si potpuno neuk covek koji nikada nije posetio ni jednu biblioteku ili knjizaru.
Ovo drugo je malo verovatno, jer posedujes internet na kome ima toliko informacija iz ovih oblasti.
Verovatnije je ovo prvo, a svesno cinis neke stvari, ali se pitam kako covek uopste moze da egzistira a da ga savest ne ukori za takvo licemerstvo.

To je tvoja licna star, a ja ti zelim kao i uvek sve najbolje.


 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Zdravlje ili Religija ?

Napisao si da treba popiti alkohol i kafu u malim kolicinama, ti znas sam sta si pisao.
Prijatelju, Sotona je protiv zivota, i ne razumem iz cega ti hoces da spasis ljude savetujuci ih da konzumiraju otrove koji ce im unistiti zdravlje, ti stvarno ne razmisljas zdravo i trezveno.
Idi kazi to jednom coveku koji se u nekoj bolnici muci oduzet od sloga koji izaziva nezdrava ishrana, ili onoga koji umire od raka izazvanog konzumiranjem otrova.

Koga, gde i kada sam ja savetovao da KONZUMIRAJU OTROVE, KOJI ĆE IM UNIŠTITI ZDRAVLJE !?

U tri stvari skidam kapu Adventistima, i smatramim ih u samom vrhu Hrišćanstva:

1. Insinuacijama – Izvrdavanjem naših reči;
2. U lukavstvu – Vukovi u jagnjećoj koži; i
3. Spamovanju teme – Majstori su da s teme ‘’Adventisti’’ pređu na sve i svašta ili isceniraju zaključavanje iste.

Ako nisam u pravu – Ko je u ovome ispred vas !?

Bog ne zeli ljudima samo duhovno vec i fizicko zdravlje, jer su oba usko povezana..
Po tebi je znaci dobro biti bolestan, gde covek nije sposoban da se krece a u takvoj sllabosti kamoli da cita bibliju ili da se moli.

Po meni znači da ste majstori lukavstva i neodgovaranja na pitanja. Koliko smo te puta Vanhesing G i ja pitali – Koliko se čovek može napiti od jednog gutljaja vina ili vina pomešanog sa vodom !?
A ti nam na to nikada nisi odgovorio, već nam spominješ NEKE HEKTOLITARE ALKOHOLNOG VINA...!
Pa ne govorimo mi o KONZUMIRANJU LITAR KAFE I LITAR VINA DNEVNO ! Već o ponekom i ponekad konzumiranju jedne ili dva čašice !!! A ti nas ovde sve napravi
PIJANICAMA, sa tvojim HEKTOLITRIMA VINA.


Kazes gde u bibliji pise da ne smemo da konzumiramo kafu, to je ograniceno razmisljanje.
Ne mora u bibliji da pise rec kafa, ne pise ni rec marihuana ili kokain, pa da li onda trebamo da se odamo ovim narkoticima, i ko u tom smislu to odredjuje ako ni jedno ni drugo ne pise u bibliji.
Zato je Bog dao zdravstveni zakon gde upucuje coveka da ne konzumira ono sto je nezdravo i sto ce mu narusiti zdravlje, a moderna medicina je grana nauke koja orkriva mnogo toga, i mi danas u medicini imamo jasno zacrtane granice onoga sto je stetno po ljudsko zdravlje i sto donosi bolesti.

Ako nema reč KAFA, što mi neodgovori za ALKOHOL ? On se spominje u Bibliji. Majstore lukavstva.
I rekli smo ti par puta ostavi se ZDRAVLJA, ovo je tema RELIGIJA.


Iz tvog pisanja Sardy se mogu zakljuciti dve stvari, ti ili svesno radis neke stvari boreci se protiv istine neistinom i ako znas da je to neistina, ili si potpuno neuk covek koji nikada nije posetio ni jednu biblioteku ili knjizaru.
Ovo drugo je malo verovatno, jer posedujes internet na kome ima toliko informacija iz ovih oblasti.
Verovatnije je ovo prvo, a svesno cinis neke stvari, ali se pitam kako covek uopste moze da egzistira a da ga savest ne ukori za takvo licemerstvo.

To je tvoja licna star, a ja ti zelim kao i uvek sve najbolje.


Možeš ti zaključiti iz miojih postova šta hoćeš. Stotine stvari, ali je samo JEDNA ISTINA. Ostalo su INSINUACIJE.

A ja tebi želim, Bog mi je svedok, mnogo bolje stvari nego EGW, Miler, Snou, tvoji pastori, pastirice i starešine, i mnogi drugi tvoji pajtosi iz te tvoje Crkve. Ali nažalost ti ne veruješ mojim rečima. Veluješ Heleninim, Milerovim.......
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Prijatelju razotkriven si, kao i priroda Hrista koju propovedas sramoteci ga na sva zvona.

Neka ti je Bog u pomoci.

Razumne ljude neces prevariti, samo ces sramotiti sebe, a slusacete samo oni koji ne poznaju pisma ni sile Bozje.
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Prijatelju razotkriven si, kao i priroda Hrista koju propovedas sramoteci ga na sva zvona.

Neka ti je Bog u pomoci.

Razumne ljude neces prevariti, samo ces sramotiti sebe, a slusacete samo oni koji ne poznaju pisma ni sile Bozje.

Ladokejac voleo bi da mi bar ti das neki komentar na post[h=2]#2250[/h]Posto vidim da ga Mikan nema!ceka da prodju stranica dve da nebi morao da mi odgovori o jarcima koje je tako zarko zeleo da mu postavim.

odgovori ti na post [h=2]#2250[/h]
ako li imas sta?jer cu vas sa starim zavetom postaviti na mesto.

sasd spremam jezikelja to ce biti za vas nuklearna bomba.
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Prijatelju razotkriven si, kao i priroda Hrista koju propovedas sramoteci ga na sva zvona.

Neka ti je Bog u pomoci.

Razumne ljude neces prevariti, samo ces sramotiti sebe, a slusacete samo oni koji ne poznaju pisma ni sile Bozje.

Videcemo posle jezikelja ko je razotkriven,kog vi krijete ko zmija noge.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Prijatelju razotkriven si, kao i priroda Hrista koju propovedas sramoteci ga na sva zvona.

Neka ti je Bog u pomoci.

Razumne ljude neces prevariti, samo ces sramotiti sebe, a slusacete samo oni koji ne poznaju pisma ni sile Bozje.
Praksa je NAJBOLJI SUDIJA ! Na Zemlji.
Tako da odlično vidim ko je ovde RAZOTKRIVEN i ko će SLUŠATI MENE a ko Adventiste.

Jer Bog nikada neće dati da se JERES širi. Možete vi imati i 250 miliona sledebenika, ali će uvek postojati pojedinci poput mene, Lavića, Adriana, Gere,............. koji će upozoravati ljude na vaše JERESI, ali nažalost Pismo kaže da će i sotona mnoge prevariti !
Ali svako ima svoj zadatak. Vi Adventisti vaš, a ja svoj.....

Nego pored tih silnih insinuacija, može li usput i da odgovoriš na poneko moje pitanje !?
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
OVO JE ZAISTA Z APOHVALU

Pazi ovo bratko Sardi ! vec su upecali Kirila moskovskog!!



RuskipatrijarhKirilukazujenabiblijskidanodmor a

0

[COLOR=#A4A4A4 !important]03 Svi 2012
biblija, Deset Božjih zapovijedi, Izlazak 20.8, Kiril, Moskovski patrijarh, nedjelja, odmor, subota
by marka

[/COLOR]
Moskovski patrijarh i patrijarh cijele Rusije Kiril dao je vrlo zanačajnu izjavu za cijeli kršćanski svijet. U vrijeme kad mnogi protestantski vođe promiču herezu da je Deset Božjih zapovijedi ukinuto, patrijarh Kiril ukazuje na potrebu čovjeka za tjednim odmorom, upravo ono zbog čega je Bog dao subotnji dan.
Svima je poznata četvrta Božja zapovijed — “Sjeti se da svetkuješ dan subotni…” (Izlazak 20,8) Međutim, rasprava oko nje traje stoljećima. Je li čovjeku potreban odmor svakog tjedna? Koji je dan Bog blagoslovio i naredio da ga se sjećamo — subotu ili nedjelju? Ostaje li na snazi ova zapovijed i u 21. stoljeću?
Na prvom mjestu, zapovijed o tjednom odmoru, “Sjeti se da svetkuješ dan subotni…” je jedna od Deset Božjih zapovijedi, ona je ista kao i zapovijed: “Ne učini preljuba”, “Ne ukradi”, “Poštuj oca svoga i majku svoju”. Zanemarivanje tjednog subotnjeg odmora može dovesti do neželjenih posljedica, gubitka zdravlja i neplaniranog odlaska u bolnicu. Pa zar onda nije bolje da poštujemo Božju zapovijed koja nas uči da šest dana radimo, a sedmoga da se odmaramo — “Sjeti se da svetkuješ dan subotni…”?
Vrlo je važno da se kao kršćani podsjetimo da je Gospodin Isus svetkovao subotu (Luka 4,16) i poučavao je narod da je On kao Gospodar veći od tradicije (Matej 15,3). Zanimljivo je da moderna “zapadna” tradicija smatra držanje Božjih zapovijedi legalizmom, dok Sveto pismo naziva kršenje Zapovijedi bezakonjem. Božji Sin je napomenuo da nije došao ukinuti Zakon, već da ga ostvari i uzdigne (Matej 5,17; Izaija 42,21). Apostoli su takođe imali običaj svetkovati subotu (Djela 16,13). Biblijsko obilježje svetih koji pripadaju Božjoj crkvi jest da “čuvaju Božje zapovijedi i vjeru u Isusa” (Otkrivenje 12,17; 14,12).
Na drugom mjestu, Bog je zapovijedio da svetkujemo subotnji dan, a ne nedjelju. Teolozi su svjesni da u Svetom pismu nemamo nijedan božanski savjet ili preporuku za svetkovanje nedjelje, prvog dana u tjednu. Što je prvi dan? Sva četiri Evanđelja nam govore da je Isus uskrsnuo prvog dana tjedna, to jest u nedjelju. Bog je blagoslovio i posvetio (na grčkom “odvojio”) sedmi dan za odmor (Postanak 2,2.3). Vi se možete odmarati nedjeljom, kao i bilo kojim drugim danom u tjednu, međutim svetkovati nedjelju ne samo što nema nikakvog smisla i nijednog biblijskog dokaza, već to predstavlja gaženje četvrte zapovijedi koju je Bog dao.
I na kraju, kad je riječ o Deset Božjih zapovijedi, u Bibliji nam se kaže: “Zakon, uistinu, služi samo točnoj spoznaji grijeha.” (Rimljanima 3,20; 7,7) To znači da mi griješimo ako odbijamo vršiti Zakon. I to nije samo pitanje preljuba ili krađe, nego i našeg odnosa prema subotnjem danu — hoćemo li ga se sjećati ili ćemo ignorirati Božju zapovijed, a pritom i svoje zdravlje.
Христианский взгляд на новости религии и мира - Новости религии и мира, христианские новости, религиозные новости, богословие, здоровье, взгляд, общество, наука, история, проповеди
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
praksa je najbolji sudija ! Na zemlji.
Tako da odlično vidim ko je ovde razotkriven i ko će slušati mene a ko adventiste.

Jer bog nikada neće dati da se jeres širi. Možete vi imati i 250 miliona sledebenika, ali će uvek postojati pojedinci poput mene, lavića, adriana, gere,............. Koji će upozoravati ljude na vaše jeresi, ali nažalost pismo kaže da će i sotona mnoge prevariti !
Ali svako ima svoj zadatak. Vi adventisti vaš, a ja svoj.....

nego pored tih silnih insinuacija, može li usput i da odgovoriš na poneko moje pitanje !?

sarrdy, a kada ces ti odgovoriti na moja pitanja?
Na kukavo leto.
 
Natrag
Top