Adventisti

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sardy, da je drugi jarac i ostao živ i uginuo prirodnom smrću to ne menja stvari, jer taj jarac je protreran u pustinju, mogao je uginuti od gladi i žeđi, mogle su ga rastrgnuti divlje životinje, mogao ga je neki čovek uhvatiti i pojesti ili čuvati kao kućnog ljubimca, ili je pak mogao ostati u životu do današnjeg dana, to ništa ne menja stvari..

Nisi mi odgovorio na prethodni komentar gde sam te pitao ko hoce da izjednaci Hrista i sotonu?
To upravo ti cinis time sto kazes da obadva jarca pretstavljaju Hrista.

Po samoj hronologiji tipoloskog obreda koji je svestenik obavljao u svetinji vezan za dva jarca moze se zakljuciti koga oni predstavljaju.

Dakle na glavu prvog jarca su bili ispovedani gresi Izrailja i on je bio zrtvovan, sto je simbolika onoga sto ce Hrist uciniti, odnosno preuzeti na sebe ljudske grehe prinoseci zrtvu na krstu.. "JER BEZ PROLJEVANJA KRVI NEMA OPROSTENJA" kaze jedan biblijski teks, a Isus je svoju krv prolio na krstu.

Sa druge strane na glavu drugog jarca su takodje ispovedani gresi Izrailja i on je bio oteran u pustinju.

Ako prihvatimo da drugi jarac simbolicno predstavlja Hrista koji je otisao u pustinju da ga kusa sotona, onda bi to podrazumevalo da po hronologiji događaja pre tog odlaska u pustinju Isus preuzme ljudske grehe i prolije svoju krv i nakon toga ode u pustinju, jer je to hronologija obreda koju je svestenik obavljao u svetinji, a kao sto znamo nije tako, vec se preuzimanje ljudskih greha od strane Hrista dogodilo u Gecimaniji i na samom krstu, a ne pre odlazenja u pustinju da ga djavo kusa, pre svog odlaska u pustinju Isus je krsten na Jordanu.

Prema tome, vasa teorija da i prvi i drugi jarac pretstavlja Hrista je potpuni promasaj..

Zao mi je, sami ste sebe demantovali..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Sardy, da je drugi jarac i ostao živ i uginuo prirodnom smrću to ne menja stvari, jer taj jarac je protreran u pustinju, mogao je uginuti od gladi i žeđi, mogle su ga rastrgnuti divlje životinje, mogao ga je neki čovek uhvatiti i pojesti ili čuvati kao kućnog ljubimca, ili je pak mogao ostati u životu do današnjeg dana, to ništa ne menja stvari..

I ja se slažem s tim, ali se onda ti i Mika dogovorite šta je sa tim jarcem, da li je žrtvovan odlaskom u pustinju ili ne !

Nisi mi odgovorio na prethodni komentar gde sam te pitao ko hoce da izjednaci Hrista i sotonu?
To upravo ti cinis time sto kazes da obadva jarca pretstavljaju Hrista.

E sada počinješ i da nas zezaš, ili se praviš blesav.
>Jer vi zagovarate da ista tipska žrtva – Jarac od godinu dana, bez mane na kojeg prvosveštenk stavljajući ruke na glavu prenosi naše grehe – u PRVOM slučaju predstavlja Hrista, a u DRUGOM slučaju predstavlja sotonu !
A ova tvoja izjava da ustvari TO JA RADIM kada te dve tipske žrtve obe pripisujem Hristu je ustvari izjednačavanje Hrista i sotone, već STARI ADVENTISTIČKI TRIK – INSINUACIJA !
Jer ako ja predstavljam istu tipsku žrtvu - HRISTU, a vi jednom kao Hrist, a jednom kao sotona - očigledno je da istu stvar želite pripisati i Hristu i sotoni. To je jasno.

Po samoj hronologiji tipoloskog obreda koji je svestenik obavljao u svetinji vezan za dva jarca moze se zakljuciti koga oni predstavljaju.

Dakle na glavu prvog jarca su bili ispovedani gresi Izrailja i on je bio zrtvovan, sto je simbolika onoga sto ce Hrist uciniti, odnosno preuzeti na sebe ljudske grehe prinoseci zrtvu na krstu.. "JER BEZ PROLJEVANJA KRVI NEMA OPROSTENJA" kaze jedan biblijski teks, a Isus je svoju krv prolio na krstu.

Sa druge strane na glavu drugog jarca su takodje ispovedani gresi Izrailja i on je bio oteran u pustinju.

Ako prihvatimo da drugi jarac simbolicno predstavlja Hrista koji je otisao u pustinju da ga kusa sotona, onda bi to podrazumevalo da po hronologiji događaja pre tog odlaska u pustinju Isus preuzme ljudske grehe i prolije svoju krv i nakon toga ode u pustinju, jer je to hronologija obreda koju je svestenik obavljao u svetinji, a kao sto znamo nije tako, vec se preuzimanje ljudskih greha od strane Hrista dogodilo u Gecimaniji i na samom krstu, a ne pre odlazenja u pustinju da ga djavo kusa, pre svog odlaska u pustinju Isus je krsten na Jordanu.

Prema tome, vasa teorija da i prvi i drugi jarac pretstavlja Hrista je potpuni promasaj..

Zao mi je, sami ste sebe demantovali..


Hrist je sa prvim jarcem uzeo grehe na sebe i odneo ih sa sobom na krst i tamo završio! Znači tu se slažemo.
Dok DRUGI JARAC JE INDIKATIVAN. Evo i zašto:

Znači ti kažeš, odnosno EGW, jer od nje je počela ova doktrina, trebamo videti ko je koga demantavo. Da li EGW Bibliju i nas Istinite Hrišćane, ili Biblija EGW! Da ispada da ISUS PREUZIMA LJUDSKE GREHE I PROLIVA SVOJU KRV NA KRSTU, pa onda ide u pustinju sa našim gresima da ga kuša đavo je SAMO VAŠE PODRAZUMEVANJE.
Jer vi takođe podrazumevate da PAKAO NE POSTOJI, iako ni JEDAN STIH to ne podržava, a najmanje 50 da postoji. Takođe vi PODRAZUMEVATE da je Isus Arhanđeo Mihail. Takođe vi PODRAZUMEVATE DA JE DESETAK, ČISTA HRANA I SUBOTA obavezna za svetkovanje i držanje Hrišćanima; Da su predpotopni ljudi parili ljude i životinje i dobijali nove rase; Da je EGW Duh proroštava, .........................

Tako da vi puno toga PODRAZUMEVATE, ali je sve to nažalost POGREŠNO.

Prvi jarac je opisan ne u redosledu događanja, već u redosledu ZNAČAJA za nas ljude. Jer u isto vreme se daju OBA JARCA PRVOSVEŠTENIKU. A ne znači i kasniji redosled u događanju u Hristovom životu.

Jer ako je ova vaša teorija tačna onda tu imamo dva velika propusta:

I – Ispada da je identična žtva (jarac) u jednom slučaju Hrist, a u drugom sotona;
II – To je teorija EGW, odnosno ideja da naše grehe preuzima sotona, a tu potvrdu u Bibliji mi nigde nemamo.
Već suprotno imamo SAMO IZVEŠTAJ da naše grehe uzima Hrist, i to je sasvim dovoljno za naše spasenje i očišćenje. Ne treba Hristu u planu spasenje i neki ‘’pomoćnik’’ koji će na sebe uzeti grehe celog čovečanstva i odneti ih u ognjeno jezero.

To je samo pokušaj Adventista da u sav taj plan spasenja ubace i sotonu, a on nama treba da posoluži samo kao primer kako ne treba raditi, a nikako šta radi i šta je učinio za nas !
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To o podrazumevanju si izmislio, Adventisti nikada ne idu tom linijom prazne logike, vec sve argumentovano dokazuju pismom i njegovim kontekstom..
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Problem je u tome što Biblija kaže da se Božija reč ne sme izvrtati. Več ostati čista i nezazorna.

Potpuno se slkazem sa tobom, ali reci mi ko izvrce Bozju rec? oni koji se drze njene sadrzine ili oni koji pricajo potpunpo nesto drugo?

-----------
I zbog toga mi i iznosimo učenje Adventističke Crkve i EGW o prenošenju greha čovečanstva na sotonu preko DRUGOG JARCA iz 3.Mojsijeve 16! Što Biblija ne podržava, jer ona u podosta stihova govori da grehe čovečanstva na sebe uzima Hrist i niko drugi !
Znači naše grehe je neko već uzeo, i platio ih svojim životom, odnosno krvlju. Šta ima sada još neko da uzima grehe čovečanstva ? Pa još to treba da bude sotona !?

Sarrdy,
nije to adventisticko ucenje, niti ucenje Elene Vajt, nego cisto biblijsko. Pokussavas da zamutis biblijski tekst.
Zasto su uzeta dva jarca, a ne jedan?

Prvi jarac koji je zakolan predstavlja Isusa Hrista i Njegovu sluzbu otkupoljenja od greha.
Ali drugi nije Bozj, nego Azazelov. To i dete moze da razume. I ti vidis da je tako nego nemas snage da przinas istinu.

3.Мојсијева 16
10. А јарца на ког падне жреб Азазелов нека метне жива пред Господа, да учини очишћење на њему (2. јарац), па нека га пусти у пустињу Азазелу.



Sarrdy, ciji je drugi jarac? AZAZELOV.
Kome je odneo sve grehe koji su zrtvom zaklanog jarca oprosteni narodu? AZAZELU.

Biblija je jasno odgovorila koga je simbolisao prvi jarac a koga drugi.
Pa onda ko izvrce Bibliju?
--------------------

22. И јарац ће однети на себи сва безакоња њихова у пустињу; и пустиће оног јарца у пустињу.

------------------------------

Ako mi to nebi negirali i jednostavno prešli preko toga onda bi postojala mogućnost da ćutanjem odobravamo to Adventističko učenje, što bi automatsko značilo da bi svi drugi trebalo da ga prihvate. Odnosno zarazili bi tim učenjem ceo Svet.

Tako je Sarrdy,
To je upravo moj point. To i jeste razlog zbog cega izvrcete Bibliju da odbranite svoju jeres, da ne bi ispalo da su Adventisti u pravu, a u ovome svako vidis da jesu, i da ne bi ispalo da je Elen Vajt u pravo, a svi vidimo da u ovome jeste, jer je u skladu sa ucenjem Biblije. Hvala ti Sarredy sto si potvrdio ono sto sam u predhodnom komentaru izneo.

Vi ste dobri i razumni ljud i dobri hriscsani. Sada i vi vidite sta je istina po ovom pitanju, samo sami ste sebe uvalili u problem sto ste, iz neznanja izjavili da je to zabluda ili jeres Elene Vajt. Kada smo mi izneli jasno biblijsko ucenje, sada biste trebali da priznate da to niste znali, jer je to deo Obrednog zakona o cemu se malo razmislja, i njije cudoi sto to niste znali; ali ako to priznate onda je upravo tako kako si rekao, time biste priznali da Adventisti u tome uce pravilno i da je u tome izjava Elene Vajt ispravna, a vi to ne mozete da porebolite, negoi pokusavate da se suprotstsavite Biblkiji da biste odbraniuli jenu nepromisljenu izjavu koja jeste jereticka.

-----------------

Kako nije DRUGI POSTAO žrtva, kada je LAODIKEJA tvrdio pre par postova da i DRUGI JARAC STRADA U PUSTINJI. Na šta sam ja upravo odgovorio da ne mora značiti da strada jer ima 10 načina da ostane živ !?

Sarrdy, u pravu si, secam se da si rekao da drugi jarac nije stradao, ali da li je to tako?
Posto drugi jsaras ptredstavlja sotonu po tom tvom zakljucku bilo bi da ni sotona na kraju nece biti unisten.
Drugi jarac je u pusten u pustinju da tamo lutas i muci se i svakako je morao uginuti pre ili posle.
On nije zrtav, jer zrtve su se spaljivale i krv unosena u svetinju, a to nije slucaj sa Azazelovim jarcom.
------------------------------



Onda su svi forumaši kao mala deca !
Jer sa tim učenjem se do sada jedino složilo 2 osobe, a koliko vidim ovde ima najmanje 10 aktivnih učesnika. I obe osobe su Adventisti !

Sarrdy, pa to je ono sto tebi i nekima od vas smeta.
Ne ono sto mi iznosimoi. Vi se ne pitate da li je to istina ili nije i sta Biblija o tome govori, nego to se mora napasti, iako vidite da je to biblijsko ucenje, mora se napasti zato sto to Adventisti iznost.

Ne sme se dozbvoliti da Adventisti i Elen Vajt i u cemu budu u pravu, jer to ce uticati na svet da priznaj legitmnim njihovo verovanje i ucenje. Vidisa Sarrdy da sam otkrio u cemu je problem.

Vidite vi sta Biblkija uci. Najzad i vi ste kao razumni ljudi to razumeli kao i mi, samo ne smete da priznate da su Advnetidsti izneli Biblijsku istinu i da izjava Elene Vajt koju ste nazvali zabludom, nije zabluda nego biblijsksa istina. U tome je problem
.
---------------------

Kada se slože sa tom naukom i ostali forumaši (neadventisti), ja ću se povući sa ove teme. Zadržaću svoje mišljenje, ali ću se povući kao usamljeni tumač, jer bi mi bilo nelogično da sam ja jedini u pravu, pored tolikog broja dobrih poznavalaca Pisma.

Sarrdy brate, ovom izjavom izneo si veliku misao.
Znaci po tvome misljenju, masa odredjue sta je istina a sta nije.
Vecina glasova resava problem, i ako su svi protiv onoga sto smo izneli, oni su u pravu, jer su demokratska vecina.
Zapamti brate Sarrdy
DA JE UVEK ISTINA IMALA VISE NEPRIJATELJA NHEGO PRIJATELJA.

Zar nije Irod izveo Isusa Hrista pred narod sa namerom da bi ga oslobodi.
Sta je vecina izjavoila: Raspni ga! Raspni! Uzmi takvoga sa zemlje da vise ne zivi!

Mnogobozacki Rimljani su odbranili Pavla da ga masa onih koji su se predstavljali da su Bozji narod ne rastrgne.

Vecina je uvek na pogresnom putu. Isus je to objasni sa dva puta i reko je da sirokim putem ide mnozina a on vodi u propast.

Zato, braco moja hriscsani, ne oslanjajte se na mnozinu ni na manjinu, nego se drzite onoga sto je jsno napisano u Reci Gospodnjoj.

----------------------

Znači problem je u tome ŠTO NE VIDE SVI, kako kažeš, da DRUGI JARAC koji se žrtvuje na Yom Kipur puštanjem u pustinju, a prethodno prvosveštenik na njega prenosi grehe celog čovečanstva, predstvalja sotonu. Jer da se SVI SLAŽU onda bi barem još neko to rekao!

Sarrdy, mozemo mi svi do jednoga da se ne slozimo sa onim sto pise u Bibliji, pa to ipak, ne menja cinjenice koje su jasno iznete u Pismu.
Izabrana su dva jarca, jedan je Gospodnuji a drugi AZAZELOV. Sarrdy, pa ne mozes ga ti sada pripitomiti i proglasiti onim sto nije a sto se suprati biblijskoj istavi.

Imamo pravo da ucinima svoj izbor.
Mozemo reci, to nije istina i ja u to ne verujem, ali u tome slucaju bismo se suprotstavili bibliujskom ucenju; ili da prihvatimo ono sto Boizja rec uci kao vrhovno merilo, a ne nase misljenje.
---------------------

A koliko ja vidim samo ti i Laodikeja zagovarate to.

Sarrdy, pa ako bismo Laodikeja i ja pristali uz tebe i izjavlili da ni mi od sada ne verujemo u to, da li bi to imalo promenilo cinjenisu i ponistilo izjasvu Bozje reci?

Ostsalo bi ono sto je jasno napisano kao istana u Bozjoj reci, bez obzira da li cemo mi svi verovati ili niko nece verovati.

Nas izbor moze samo da menja nase misljenje o istijni, ali ne moze da menja i istinu.
-------------------------

I ovo sve nije mala stvar. Tako da ja vidim zašto bi se o ovom diskutovalo. Da bi se saznalo šta je biblijska ISTINA, a šta biblijska LAŽ

Sarrdyi, slazem se d aovo nije nesto sporedno. Ako Boizji siulu pripisemo sotoni to moize biti hula na Duha svetoga, tako je Hriustos objasnio, a to je neoprostivi greh.

Sarrdy, brate pogresno si se izrazio. Ne postoji bibolijsk LAZ.
Moze da postoji nase lazno mjisljenje o Bibliji i njenim istinam, ali Biblija uvek iznosi samo istinu.


Ali dobro je sto si postavio pitanje zasto mi toliko dugo raspravljamo o jednom jarcu?
Samo zato sto je neko izjavu Elene Vajt u kojoj je rekla da na krauju svi ucinjni gresi padaju na sotoninu glavu, jer je on odgovoran za nji i sto je to neko nazvao zabludom i jeresi, a kad smo potrazili obajsnjenje u Bibliji, videli smo da to nije zabluda ni jeres, nego biblijska istina. Pa ja mislim da je vreme da prestanom sa tim, jer svako je izneo svoje misljenje i meni je darago da su ucesnici foruma mogli da vide ko iznosi istinu a ko zabludu, i ko se drzi Biblije ako ju izvrce.

Ne treba da ovo uzmemo kao neciju pobedu a drugih poraz, svi smo mi niko i nista, samo Bog je uvek u pravu i Njegova rec je istinita a sva nasa verovanja i misljenja uvek treba staviti pod znak pitanja.

Svima zelim sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
To o podrazumevanju si izmislio, Adventisti nikada ne idu tom linijom prazne logike, vec sve argumentovano dokazuju pismom i njegovim kontekstom..
DA NARAVNO! Kako da ne, sigurno.
Ali nažalost samo za 25 miliona Adventista. Za sve ostale to su isprazne priče sa masonskom pozadinom. Koje apsolutno nemaju utemeljenja u Bibliji.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
DA NARAVNO! Kako da ne, sigurno.
Ali nažalost samo za 25 miliona Adventista. Za sve ostale to su isprazne priče sa masonskom pozadinom. Koje apsolutno nemaju utemeljenja u Bibliji.


Biblija nije masonska knjiga, pa prema tome i Adventisticko ucenje koje se u potpunosti zasniva na bibliji takodje nema veze sa Masonerijom, to je tvoje svesno zavodjenje prisutnih na forumu.

U redu, to je tvoj stav..
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Sarrdy:

Hrist je sa prvim jarcem uzeo grehe na sebe i odneo ih sa sobom na krst i tamo završio! Znači tu se slažemo.
Dok DRUGI JARAC JE INDIKATIVAN. Evo i zašto:

Znači ti kažeš, odnosno EGW, jer od nje je počela ova doktrina, trebamo videti ko je koga demantavo. Da li EGW Bibliju i nas Istinite Hrišćane, ili Biblija EGW!

Sarrdy, pa posel,ovolike diskusije valjda si trebao da shvatois da ta doktrine ne potice of ELene Vajt, nego je postojala u Bibliji 35 veikova pre nego sto se Elenh Vajt rodila.
Svakako da Elen Vajt nije demantovala Bibliju, niti je Biblija demantovala izjavu EGW, nego je demantovala nepravilno tumacenje biblijske izjave i pogresno tumacenje iuzjave Elene Vajt.
-----------------

Da ispada da ISUS PREUZIMA LJUDSKE GREHE I PROLIVA SVOJU KRV NA KRSTU, pa onda ide u pustinju sa našim gresima da ga kuša đavo je SAMO VAŠE PODRAZUMEVANJE.

Sarrdy, Hristovo stradanje na krstu i Njegova sluzba otkupljenja je jedno, a
Njegov odlazaik u poustinju da posti i da se moli Bog je nesto potpuno drugo. Hristov odlazak u pustinju nema nicega zajednickoga sa jarcom koji je grehe narodne odneo Azazelu. Azazeli i Hristos ne saradjuju, oni su u opoziciuji.
------------------


Prvi jarac je opisan ne u redosledu događanja, već u redosledu ZNAČAJA za nas ljude. Jer u isto vreme se daju OBA JARCA PRVOSVEŠTENIKU. A ne znači i kasniji redosled u događanju u Hristovom životu.

Izvini Sarrdy, ali ova tvoja izjava nije jasna.
-------------------


Jer ako je ova vaša teorija tačna onda tu imamo dva velika propusta:

Sarrdy, to uopste nije nasa teorija. To je biblijsko ucenje koje je isto toliko nase koliuko i vase.
--------------

I – Ispada da je identična žtva (jarac) u jednom slučaju Hrist, a u drugom sotona;

Mozda to po tvome verovajnju tako ispada, ali po mome ne ispada.
Biblija jasno kaze da je prvi jarac koji je zaklan i cija je krv ocistila Svetinju od greha, on je izvrsio sluzbu pomirenja izmedju Boga i Njegovog naroda. Isto tako kaze da je drugi jarac Azazelov i da on nosi grehe Azazelu. Ima li u tome ista nejasno? Nema. Vise nije potreban nikakav komentar, nego ostaje nam da to primimo kao istinu ili da je odbacimo.

II – To je teorija EGW, odnosno ideja da naše grehe preuzima sotona, a tu potvrdu u Bibliji mi nigde nemamo.

To smo mnogo puta dokazali da to nije ideja EGW, nego biblijska.
Ako ti tu potvrdu ne nalazis u Bibliji, pa neka ti bude. Mi vidimo potpunu biblijku potvrdu u tome, a ti ako neces da verujes biblijskoj izjavi, ne moras, biraj sta ti hoces.

Već suprotno imamo SAMO IZVEŠTAJ da naše grehe uzima Hrist, i to je sasvim dovoljno za naše spasenje i očišćenje.

Tako je, samo nam reci cemu je to SUPROTNO? Bogu? Bibliji? Eleni Vajt? ucenju Adventisticke crkve? Svakako da to nije ni ucemu od ovaga suprotno nego se u potpiunosti slazemo sa tim i sa Biblijom.
----------------

Ne treba Hristu u planu spasenje i neki ‘’pomoćnik’’ koji će na sebe uzeti grehe celog čovečanstva i odneti ih u ognjeno jezero.

Sarrdy, potpuno se slazem sa tobom.
Ali zar jos nisi shvatio da drugi jarac nije Hristov pomocnik, nego Azazelov. On ne nosi grehe Htristu, nego Azazelu.

------------------
To je samo pokušaj Adventista da u sav taj plan spasenja ubace i sotonu, a on nama treba da posoluži samo kao primer kako ne treba raditi, a nikako šta radi i šta je učinio za nas !


Sarrdy, sta se desava sa tobom? Ti si pametan covek.
Kako Adventisti ubacuju sotonu u plamn spasenja? Zasto govooris besmislicu? Sotina nema nikakvog dela u planu spasenja, ali ima u planu unistenja, jer to unistenje je doslo zbog njegovog otpada. Nosenje svih prestupoa sveta Azaelu nije deo plana spasenja, jer su spaseni spaseni mnogo pre toga cina, to je samo zavrsetak unistenja grega i svih njegovih nosilaca.
Shvati jednom da to ne uce Adventidsti nego to uci Biblija.


Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Problem je u tome ...
Nemam ja ama baš ništa protiv tog vašeg učenja. To je vaša stvar. Ja tako ne tumačim i imam pravo na to. Čak imam i pravo da to javno i kažem. Uostalom ovo je tema Adventisti, a kud će bolje prilike negirati adventističko učenje nego upravo ovde.

Ali protiv nečeg imam:
A to je tvrdnja vernika da je njegova /ne bukvalno, već ona u kojoj je/ je jedina prava, istinita, sveta i bez mane.
Pa to ne bi mogli reći čak ni za ''Antiohijsku'' Crkvu iz I veka, koja je imala čistije učenje od Adventističkog, barem 3 X!
Jer je i tu bilo prepiranja, i drugačijeg mišljenja od istinitog, biblijskog 100 %. Da ne beše Pavla, Petra, Jakova i ostalih apostola i ona bi se vrlo brzo pretvorila nalik na ove današnje - ''100 % istinite, svete, bez mane, prave, jedine, spasonosne,....''.

Jedino mi nije jasno, kad sve tvrde da su upravo one prave, a imaju potpuno različite doktrine, da li barem ostavljaju mogućnost da i one u nečemu nisu u pravu, ili i dalje furaju svoj fazon - jedine, prave, istinite, svete,..........................

Biblija nije masonska knjiga, pa prema tome i Adventisticko ucenje koje se u potpunosti zasniva na bibliji takodje nema veze sa Masonerijom, to je tvoje svesno zavodjenje prisutnih na forumu.

U redu, to je tvoj stav..
Pošto ja ne verujem tim tvojim rečima, pokušaj to objasniti Geri, Vanhelsingu, Adrianu,...... možda će ti oni poverovati.
Tako da ćeš ubiti 2 muve jednim udarcem. Em ćeš ubediti braću da iza Adventističkog učenja ne stoje masoni, em ćeš ubediti i ostale braću i sestre kako ja SVESNO ZAVODIM PRISUTNE da je Adventna Crkva kriva religija i organizovana od masona, već kako ti kažeš JEDINA PRAVA I ISTINITA CRKVA NA PLANETI, PODIGNUTA I VOĐENA OD SAMOG BOGA !

PS
Mada i ja sam ubeđen da je Adventna Crkva podignuta i vođena od boga.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Nemama ja ama baš ništa protiv tog učenja. To je vaša stvar. Ja tako ne tumačim i imam pravo na to. Čak imam i pravo da to javno i kažem. Uostalom ovo je tema Adventisti, a kud će bolje prilike negirati adventističko učenje nego upravo ovde.

Sarrdy,
Kako d anemas nista protiv toga uycenja kad ga jednakoi napadas. Niko mnijer dosao na tvoja vrata da te ptrimora d averuje ili d ane verujes. Drage volje dosao si ovd ekao i svi mi. Isto tako imas pravo da se supprotis istini, mi te i za to volimo, jer meni nikad ne bi palo na pamet da s vama raspravljamo o drugom jarcu da niste izjavili d aje to zabuda EGW. Ovako vi ste stvorili dobru atmosferu za diskusiju i privulkli publiku sto je jako dobro, mi smo vam na gtome zahvalni.
I to nam je dargo da ste javno pokusali da negirate Adventisticko ucenje. Vi ste rekli svoje, a mi svoje odnosno biblijsko, pa svako ima pravo da bira istinu ili ono drugo.
Mnogo puta sam rekao da imas pravbo da u to verujes ili da ne verujes. Mnozina je uvek na strani neverja
.
-----------------------
Ali protiv nečeg imam:
A to je tvrdnja vernika da je njegova /ne bukvalno, već ona u kojoj je/ je jedina prava, istinita, sveta i bez mane.

Pa daliti tako verujes za svoju zajednicu?
Ja za svoju ne verujem.
------------------


Jedino mi nije jasno, kad sve tvrde da su upravo one prave, a imaju potpuno različite doktrine, da li barem ostavljaju mogućnost da i one u nečemu nisu u pravu, ili i dalje furaju svoj fazon - jedine, prave, istinite, svete,..........................

E vidsi Sarrdy, najzad nas dva se slazemo. Ja mislim u cemu god covek ima udela, nista nije i ne moze biti savrseno.


Drago mi je da smo se makar u necemu sloziloi.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Ali protiv nečeg imam:
A to je tvrdnja vernika da je njegova /ne bukvalno, već ona u kojoj je/ je jedina prava, istinita, sveta i bez mane.

Pa daliti tako verujes za svoju zajednicu?
Ja za svoju ne verujem.

Sve najbolje
Pa znaš i sam da sam priznao da sam imao jednu jeres i napustio je, čemu onda ovakvo pitanje.

A šta ne veruješ u tvojoj zajednici da nije pravo i istinito ?
 
Natrag
Top