Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
To je tvoja pretpostavka
A tvoja nije !
Znači ti si siguran da strada jarac u pustinji, koji se pusti !
Kako strada ? Kako znaš ?


Ja nisam napisao da si ti rekao da je Isus otisao u pustinju da okonca svoj zivot, vec se to zakljucuje iz tvoje izjave da taj drugi jarac pretstavlja Hrista, jer oba jarca su umirala, jedan je bio zaklan a drugi pusten u pustinju gde je umirao ili bio rastrgnut od divljih zveri.Ako je taj jarac bio simbol Hrista, a on ( Jarac ) je umirao u pustinji, to po tvome mora da znaci da je i Hrist trebalo da bude pusten i da umre u pustinji.ali kao sto znamo Isus nije pusten vec je umro viseci na krstu.Prema tome taj jarac ne predstavlja Hrista vec sotonu.

Nigde u Pismu nemamo izveštaj kako završava pušteni jarac !

A i da imamo – opet nisi u pravu, jer sam ja rekao šta ta predslika znači – Hristov odlazak u pustinju na 40 dana da ga kuša đavo !

Tako da u svakom slučaju tvoja konstatacija da se iz mog teksta može zaključiti da sam ja rekao da Hrist strada u pustinji je čista insinuacija.

Ti si optuzio Adventiste da oni veruju da sotona preuzima njihove grehe i da Adventisti veruju da je sotiona njihov spasitelj a ne Hristos, a ja sam to demantovao, da na sotonu nisu baceni gresi u svojstvu spasenja, jer Hristos je preuzeo ljudske grehe na sebe zrtvom na krstu, vec dace na kraju istorije svi gresi biti preneseni na zacetnika greha sotonu da on sa njima umre u ognjenom jezeru.

Moraću ponoviti po 100 X – Adventisti mnogo vole da se služe lažima, jednostavno ne mogu da žive bez njih !
Gde sam ja rekao da Adventisti smatraju da im je sotona spasitelj, a ne Hristos !?

Znam da morate da lažete jer vam je Crkva takva, ali i ja moram da vas razotkrivam, jer mi je to zadatak od Boga.


Ruzno je sto nesto kazes, a posle tvrdis da nisi rekao.. ali to je tvoja stvar.
Jako je nehrišćanski nekog optužiti rečima, a kada ti on traži argumente – Onda mu ti ponovo odgovoriš rečima, pa kada ti on ponovo traži argumente – Ti ponovo reči...... i tako si spreman i 100 X, ne bi li opravdao Adventističku jeres.

Koliko sam ti puta rekao da imam SVE ODGOVORE na Adventističke jeresi, a ti mi ne veruješ.
Znam odlično i Adventiste i Bibliju, te prema tome meni je odgovarati Adventistima kao gutljaj hladne vode na vrelom letnjem danu.

I po 4 X pitam po kojoj starozavetnoj tipologiji ili predslici mi imamo sotonu ?
Uvek je predsliika Hrist !!!


Ne pravi se naivan, da nisi video pitanje - PA TI SI ADVENTISTA !!! A znaš i sam da su oni daleko od naivnosti.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U redu, hajde da vidimo ko laze, i ko se koristi insinuacijama..Ovde si tvrdio da je Elen Wajt pisala kako sotona uzima nase grehe a ne Hrist, jer navodno kada je to napisala nije mislila na dogadjaj iz starog zaveta sa prinosenjem jarceva, vec je mislila kako sotona doslovno uzima nase grehe u svojstvu spasenja, i prema tome po onome sto ti tvrdis Adventisti veruju da je sotona njihov spasitelj a ne Hrist.
Da znate nešto ne bi bili u krivoj religiji, pokušavali i druge da uvučete u propast, i iznosili insinuacije o drugima.Što praktično znači da ne znate ništa čim idete tim širokim putem ! Ja sam naveo da jedna od zabluda Adventizma, kojim hoće i druge da zatruje, pogrešno tumačenje EGW da SOTONA NOSI NAŠE GREHE – što pismo ne podržava ! Takođe sam dao reference gde je ona to izjavila ! Naše grehe ne nosi sotona već Hrist, a ti pošto nemaš ARGUMENTE – Kao i uvek koristiš se trikovima i manipulacijom! Gde ti vidiš da je EGW pisala o prinosi žrtvi jaraca kada je pisala ovo što ja iznosim. Kakave veze ima žrtva jaraca sa uzimanjem naših greha na sotonu !? Nikog ja ne mrzim, ali ovom vašom naukom vi hoćete da otrgnete ljude od Hrista i privedete ih sotoni, jer imate LAŽNU NAUKU, a ja hoću da ih spasem toga. Vaših laži i marifetluka i trikova.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
PAŽNJA ! Adventisti.
U redu, hajde da vidimo ko laze, i ko se koristi insinuacijama..Ovde si tvrdio da je Elen Wajt pisala kako sotona uzima nase grehe a ne Hrist, jer navodno kada je to napisala nije mislila na dogadjaj iz starog zaveta sa prinosenjem jarceva, vec je mislila kako sotona doslovno uzima nase grehe u svojstvu spasenja, i prema tome po onome sto ti tvrdis Adventisti veruju da je sotona njihov spasitelj a ne Hrist.

Evo zašto vas mnogi smatraju da ste NAJGORI.
Gde sam ja napisao >> Ovde si tvrdio da je Elen Wajt pisala kako sotona uzima nase grehe a ne Hrist, jer navodno kada je to napisala nije mislila na dogadjaj iz starog zaveta sa prinosenjem jarceva, vec je mislila kako sotona doslovno uzima nase grehe u svojstvu spasenja, i prema tome po onome sto ti tvrdis Adventisti veruju da je sotona njihov spasitelj a ne Hrist.<< To je tvoj Adventistički zaključak.

Evo mog posta na tu temu:

Mikane sestra Isabeleta je u pravu:
Ni jedno njeno proročanstvo od ko zna koliko ih je imala NIJE SE OBESTINILO ! Ni jedno. Ako jeste DAJ NAM GA !

Takođe je u pravu za čišćenje naših greha Isusovom krvlju. Jer Pismo eksplicitno govori da su naši gresi bačeni na Isusa i da je On poneo grehe SVIH LJUDI.
Dok EGW zagovara nešto drugo:

Da sotona nosi naše grehe (‘’Grešnici primaju svoju platu na zemlji. (Priče 11,31.) Oni ce biti »Strnjika,i upalice ih dan koji ide, veli Gospod nad vojskama.« Malahija 4, 1. Neki ce biti uništeni u jednom trenutku, dok ce se drugi mučiti više dana.Svi će biti kažnjeni »po delima svojim.« Pošto su gresi pravednika pali na sotonu on mora da ispašta ne samo za svoje lične grehe nego i za sve grehe na koje je naveo Božji narod...’’) >> Велика борба, st. 325., izd. 1888.

(‘’Oni su odoleli namamljivanju arhiobmanjivača, ne odstupajući od svoje odanosti i pored sveg urlanja aždaje. Sada su zauvek sigurni da kušač svojim lukavstvima više ne može da im naudi. Njihovi gresi preneseni su na onoga koji je začetnik greha. ...’’) >> T 5, st. 450., odeljak 475.
Prema tome ne zključuj Adventistički, jer je to lažno zaključivanje ! A ono je sve u svrsi igre koju Adventisti primenjuju na svim forumima na temi Adventisti. Sve će učiniti da diskredituju sagovornika, skrenu razgovor sa teme o Adventističko učenje na sva druga učenja, apsolutno sve, samo da se ne postita o Adventistima na temi Adventisti.

Evo i ovde je ista stvar - Mi sada diskutijemo veoma važnu stvar - DA LI DRUGI JARAC IZ 3. MOJSIJEVE PREDSTAVLJA SOTONU ILI HRISTA, a ti udri u laži:

1. Ja sam rekao da Hrist strada u pustinji;
2. Ja nisam rekao da Hrista u pustinji kuša đavo;
3. Ja sam rekao kao da Adventisti smatraju da im je spasitelj sotona a ne Hrist;
4. Ja sam rekao da Adventisti tvrde da je planeta Zemlja KOCKA (sledeći zaključak)................

Sve ćeš uraditi i ti i većina adventista da spamujete temu !
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Sarrdy,

daj molim te objasni nam zbog zega izvrces Aventisticko ucenje? I kakvu korist imas od toga izuzegv sto se prestavlja ko si?
Daj mani se to sto radis nije ni za svinje a ne za ljude.

Pitali smo te toliko puta i jos noisi odgovorio na sledeca pitanja:

Znamo da prvi jarac koji je zaklan na zrtvu, cijom krvlju je Aron ocistio Svetinju nad svetinjama predstavlja Hrista koji je svojom smrcu uzeo nase grehe, ali reci nam koga predstavlja drugi jarac koji nije zaklan, ciuja krv nije upotrebljena, nad cijom glavom je Aroin ispovedio sve grehye celog Izrailja za tu godinu i reci nam gde je zivi jarac odneo te grehe koji su nad njim ispovedjeni?
Ako ne odgovoris na ova pitnjanja onda je svimajasono da ni nezsnas sta to sve znaci i da namerno siris lazi o advnetistickom ucenju.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Свакако, само их све напрасно заболи стомак када се сликају, масонске речи и термини се провлаче кроз њене текстове (као и код свих масона), оспоравала је божанску природу Исуса Христа и Тројство

Adriane ovo ti je prava LAZ.
Ljudi procitajte smao tih nekoliko navoda koje sam naveo iz Put Htistu ili Ceznje vekova to ce vam biti dovoljno da ustanovite da Adrian prosipa lazi. Retko je ko uzdigao Hrista kao sto je to ucinila Elen Vajt.

------------------------

увела је светковање суботе као велику јерес,

Ako ti uvodjenje Subote nazivas JERES, onda si napao Gospoda Bog Stvoritelja koji ju je uveo (stvorio) prilikom stvaranja.
Pa ond areci nam ko je jeretik, ti ili Onaj koji je stvoriuo subotu?

------------------
писала је да једење меса смањује интелигенцију

I dokazalo se da je u praaviu a to ti najbolje pokazujes.

поприма се животињски нагон када се једе месо,

I to si pokazao.

--------------------
други јарац је сотона и он ће платити за грехе праведника,

Adriane, ponovo si izneo laz.
Daj nam dokaz da je pisala da ce on PLATITI za nase greshe. PLATITI koma?
Obrati paznju sta pise u Bibliji a ne lamataj napamet makar sta.


а то му дође да се оспорава Жртва нашег Господа и Спаситеља,

SVI STE SVEDOCI DA ADRIAN OSPORAVA ZRTVO GOSPODA ISUSA HRISTA, ZAR TO NIJE JERES?
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
ELEN VAJT O MASONIMA

Elen Vajt u svojoj knjizi “Evangelizam”, cello poglavlje, TAJNA DRUSTA, posvetila je Slobodnim zaidarima ili masonima. Svakako ce vas zanimatai sta ona o njima pise.

Opasnost tajnih drustava
Gospodnje uputstvo ‘ne vucite u tudjem jarmu nevernika’ ne odnosi se samo na brak izmedju hriscanina i nevernika, nego i na sve saveze u kojima se stranka dovodi u prisne odnose i u kojima je sklad duha i akcija neophodan.

Gospod je objavio preko proroka Isaije: ‘Zdruzujte se narodi, ali cete se potrti. Cujte svi koji ste u daljnoj zemlji: oruzajte se, ali cete se potrti. Dogovarajte se, dogovor ce vam se razbiti’…” Isija 8,9-13.

Neki su u nedoumici da li je na mesto ako hriscanin pristupi Slobodnim zidarima i drugim tajnim drustvima. Neka svi koji postavljaju ovakva pitanja razmisle o navedenom biblijskom tekstu. AKO SMO UOPSTE HRISCANI, mi to moramo viti svuda; mi mora da razmisljamo i postujemo uputstva koja su data da bi od nas ucinila hriscane u sklsadu sa merilima Bozje reci.

Prihvativsi Hrista kao svoga Otkrupitelja, prihvatili smo uslov pod kojim se postaje Boizji saradnik. Ucinili smoi zavet s Njim da celi pripadamo Njemu, da kao verni pristavi Hristove milosti radimo na izgradnji Njegovog carstva u svetu. Svaki hriscanin se obavezuyje da posveti um, dusu i telo Onome koji je platio otkupninu za nase duse….

Iako u tim drustvima moze biti mnogo toga sto izgleda dobro, ipak je sa tim pomesano mnogo onoga zbog cega od dobra nema nikakve koristi i sto ta drusta cine stetnim po dusu…
Oni koji ne prave razliku,’ iuzmedju onoga koji sluzi Bogu i onoga koji Mu ne sluzi’ mogu da budu ocarani tim drustvima, KOJI NEMAJU NISTA ZAJEDNICKOGA SA BOGOM. Medjutim, nijedan ozbiljan hriscanin ne moze da napreduje u takvoj sredini. TU NEMA ZIVOTOTVORNE ATMOSFERE NEBA. Njegova dusa je pusta i on oseca da mu je uskraceno osvezenje Svetoga Duha, kao Gelvujskoj gori rosa i kisa…

Hristos nece nikada navesti svoje sledbenike da daju zakletve koje bi ih ujedinile sa ljudima KOJI NEMAJU NISTA ZAJEDNICKOIGA SA BOGOM, koji ne stoje pod vladajucim uticajem Njegovog Svetog Duha. Jedino pravo merilo karaktera je sveti Bozji zakon i nemoguce je da se oni koji ovaj zakon cine pravilom svoga zivota povezu u tajno i srdacno bratstvo KOJI BOZJU ISTINU PRETVARAJU U LAZ I OMALOVAZAVAJU BOZJI AUTORITET…

Oni koji STOJE POD KRVLJU NATOPLJENOM ZASTAVOM KNEZA EMANUIULA NE MOGU BITI CLANOVI SLOBOIDNIH ZIDARA, NITI BILO KOJE TAJNE ORGANIZACIJE.

Pecat zivoga Bodga nece primiti niko ko odrzava takvu vezu, nakon sto je svetlost istine obasjala njegovu stazu.

Gospod kaze: ‘IZADJITE IZ NJE NARODE MOJ I ODVOJTE SE DO NECISTOTA NJIHOVIH’…

Oni koji se prepustaju zelji za stupajnjem u neki savez, IZVRSAVAJU PLAN NEPRIJATELJA. Za uzrokom ce doci i posledice.” Elen Vajt, Evangelizam, p.618-623, originala; a 465- 468 prevod.

Ovo odprilike izrazava mislnjene Adventista o Slobodnom zidarstvu.




Vanhelsingu,
da si procitao pet odsto onoga sto sam o tom predmetu ovde napisao, pa ne bi tako nesto napisao.

Pa ne moslos valjda da si ti jedini na svetu kojoi u to veruje?
Nije ti valjda um toliko zamracen d averujes da ja u to ne verujume.

Necu ti ponovo pisati cele novine, nego samo procitaj ovo nekoliko redaka i razmisli, koliko je pravilna tvoja gornja izjava:

“Hristova Krv je jedino delotvorna. Jedino ona moze da cisti nase grehe. Jedino krv Jednorodnoga Sinsa Bozjega koja cini da se mozemo pribliuziti Bogu, Jedino Njegova krvu ‘cisti grehe celoga sveta’.”
MS 15, 1897.

“Bozja ljubav obznanila se ljudima poreko Isusa; ali milost nije uikinula pravdu. Zakon otkriva osobine Bozjeg karaktera i nijedna josta ili titla iz njega ne moze da se promeni. Da bi se prilagodila coveku u njegovom palom stanju. Bog nije promenio svoj Zakon, VEC JE RADI COVEKOVOG OTKUPLJENJA SEBE ZRTVOVAO U HRISTU. ‘BOG BESE U HRISTU, I SVET POMIRI SA SOBOM’. (2. Koricanima 5.19.” Ceznja vekova, str. 656.


Vanehlsingu, sta ti kazes na ovo?

A sta da ti kazem mikane brate?ponekad si dobar,ali si i dvolican,kao i Ladokejac!nekoliko postova nazad pisete jedno a sad vec drugo kad ste saterani u ugao.Nije meni ili momcima na forumu stalo do pobede u stihovima,kopi paste,prepucavanja ili unizenja prema vama a da se okanete te jelene,milera,pa da vas Bog vidi zasto dozvoljavate da vas pljackaju krvnici?zasto im dajete 10-ak,koji biblija neodobrava u novom zavetu?zasto?zasto da od tvog znoja i odvanja od usta tvoje dece oni kupuju besne vile,auta,grade fabrike po svetu ukratko nazivljavaju se nad vama! a da vi niste ni toga svesni,a sto je najgore vode vas u vecnu pogibiju delom zakona!!!
Najvise me ljuti kad znam da poznajes dobro bibliju i ti i Ladokejac a izvrcete sve samo da bi zastitili te djavolje sluge koje vam piju znoj sa cela,i uce vas krivoj religiji.
Reci iskrno koliko platis porez drzavi?pa +10%,kamate u banci? i sta tebi i tvojoj porodici ostane?sem ako nisi neki budja pa imas para ko pleve,mozda zato sto si na nekoj dobroj funkciji.
Mikane,Gero je pisao o bolnici,a ti si mu odgovorio cini mi se kako vasa bolnica pomaze u avganu-avgancima?to je lepo posle pokolja koji su ucinili vasi ameri,adventi koje i sama klintonka hvali.Ali si zaboravio da kazes Gerici koliko (Dece ubijate u toj adventnoj bolnici za godinu dana s ABORTUSIMA)i ti ce mi kazes Hristova krv je delotvorna a ja ko da to nisam znao!ti bolje razmisli jer si clan adventa koja ubija decu abortusima sto nije radila ni jedna crkva za 2012g.Kojoj cupaju rucice,nozice,glavu!Ta deca su zacela Sveti Duh im je vec dao zivot s momenta oplodjenja jajne celije bratko ako nisi znao,to je takva gadost pred Bogom da mislim da ga prstom bodete pravo u zenicu oka negova.ON stvara daje ljudima zivot(Jovan 1:1-5)a vi ga unistavate u samom pocetku,a spasavate starce,zbog desetka!!! eto vam vasa bolnica koja radi transplantacije za ogromne pare.Naravno recicete mi spasavamo i malu decu!da ali spasete 10 za godinu a ubijaju ti vasi doktori na stotine.
A nas Isus je nam dao spasenje kroz veru u vecni zivot,a ne u doktore,koji produze zivot na nekoliko godina i pacijent sve jedno umre samo doktor stane malo bogatiji.

“Hristova Krv je jedino delotvorna. Jedino ona moze da cisti nase grehe. Jedino krv Jednorodnoga Sinsa Bozjega koja cini da se mozemo pribliuziti Bogu, Jedino Njegova krvu ‘cisti grehe celoga sveta’.” MS 15, 1897.

“Bozja ljubav obznanila se ljudima poreko Isusa; ali milost nije uikinula pravdu. Zakon otkriva osobine Bozjeg karaktera i nijedna josta ili titla iz njega ne moze da se promeni. Da bi se prilagodila coveku u njegovom palom stanju. Bog nije promenio svoj Zakon, VEC JE RADI COVEKOVOG OTKUPLJENJA SEBE ZRTVOVAO U HRISTU. ‘BOG BESE U HRISTU, I SVET POMIRI SA SOBOM’. (2. Koricanima 5.19.” Ceznja vekova, str. 656.

Evo ti Mikane faky ti je dao odgovor umesto mene:Smrt je, naime plata za greh, a blagodatni dar Božiji je - večni život u Hristu Isusu, Gospodu našem.

Rimljani 6:23



Koji nas je po svojoj velikoj milosti – uskrsom Isusa Hrista iz mrtvih – ponovo rodio za živu nadu.

1 Petrova 1:3



Jer je Bog tako zavoleo svet da je svog jedinorodnog Sina dao, da svaki - ko veruje u Njega - ne propadne, nego da ima večni život.

Jovan 3:16


Jer ste posredstvom vere blagodaću spaseni, i to nije od vas, - Božiji je dar; ne od dela, da se niko ne pohvali.

Efesci 2:8-9

Ako, dakle, svojim ustima ispovediš da je Isus Gospod i poveruješ u svom srcu da ga je Bog vaskrsao iz mrtvih, bićeš spasen.

Rimljani 10:9

Ali Bog pokazuje svoju ljubav prema nama time što je Hristos umro za nas kad smo još bili grešnici.

Rimljani 5:8

Nisi imao sta da odgovoris coveku!!jer stihovi te pobijaju.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Posto taj nas Adriaan nas napada da cak ne verujemo ni u Hristovo Bozanstvo, evo ovo je sluzbena izjava kako adventisti veruju u Hristovo Boznastvo, pa posto procitete kazite Adriani da prestane sa krivoim predstavljanjem hriscana.

Trojstvo Postoji jedan Bog: Otac, Sin i Sveti Duh, jedinstvo tri lica iste vecnosti. Bog je besmrtan, svemocan, sveznajuci, iznad svega i svuda prisutan. On je beskonacan i prevazilazi moc ljudskog shvatanja, ali ipak poznat preko svojih otkrivenja o Sebi. On je vecno dostojan da Ga sva stvorenja poštuju, obozavaju i da Mu sluze. (5. Mojsijeva 6,4; Matej 28,19; 2. Korincanima 13,14; Efescima 4,4-6; 1. Petrova 1,2; 1. Timotiju 1,17; Otkrivenje 14,7) 3.

Otac Bog vecni Otac je Tvorac, Vrelo, Odrzavalac i Vladar celokupnog stvaranja. On je pravedan i svet, milostiv i pun milosrda, spor na gnev i obilan nepokolebljivom ljubavlju i vernošcu. Osobine i sila koje su se pokazale u Sinu i Svetom Duhu takode su otkrivenje Oca. (1. Mojsijeva 1,1; Otkrivenje 4,11; 1. Korincanima 15,28; Jovan 3,16; 1. Jovanova 4,8; 1. Timotiju 1,17; 2. Mojsijeva 34,6.7; Jovan 14,9) 4.

Sin Bog vecni Sin ovaplocen je u Isusu Hristu. Kroz Njega je sve stvoreno, Bozji karakter je otkriven, izvršeno spasenje ljudskog roda i sud svetu. Za svu vecnost zivi Bog postao je i covek Isus Hristos. Zacet je Svetim Duhom i rodila Ga je devojka Marija. Ziveo je i iskusio iskušenja kao ljudsko bice, ali je savršenim primerom pokazao Bozju pravednost i ljubav. Svojim cudima On je otkrio bozansku silu i umro na krstu za naše grehe i umesto nas, vaskrsnuo je iz mrtvih i vazneo se na Nebo da u nebeskoj svetinji vrši sluzbu za nas. Doci ce opet u slavi da konacno oslobodi svoj narod i da obnovi sve tvari. (Jovan 1,1-3.14; Kološanima 1,15-19; Jovan 10,30; 14,9; Rimljanima 6,23; 2. Korincanima 5,17-19; Jovan 5,22; Luka 1,35; Filibljanima 2,5-11; Jevrejima 2,9-18; 1. Korincanima 15,3.4; Jevrejima 8,1.2; Jovan 14,1-3) 5.

Sveti Duh Bog vecni Duh bio je aktivan sa Ocem i Sinom prilikom stvaranja, utelovljenja i otkupljenja. On je nadahnjivao pisce Svetog pisma. On je ispunjavao Hristov zivot silom. On privlaci i ubeduje ljudska bica, a one koji se odazovu, obnavlja i preobrazava u Bozji lik. Poslat od Oca i Sina da bude stalno sa Njegovom decom, On daje duhovne darove Crkvi, opunomocuje je da svedoci za Hrista, i u skladu sa Svetim pismom, uvodi je u svaku istinu. (1. Mojsijeva 1,1.2; Luka 1,35; 4,18; Dela 10,38; 2. Petrova 1,21; 2. Korincanima 3,18; Efescima 4,11.12; Dela 1,8; Jovan 14,16-18.26; 15,26.27; 16,7-13)
Da je Verovanje Hriscanske adventisticke Crkve ispravno, svedoci i izjava dr Lazara Milina:

"Ucenje adventista.
Adventisti usvajaju mnoge dogme koje ima i Pravoslavna Crkva. Mozemo cak reci: ceo Nikejsko-carigradski simvol vere, i to bez rimokatolickog dodatka "Filiokve". U njihovim brosurama "Vjeruju ranog hriscanstva" koje obradjuje Slankamenac, vec na prvoj stranici prvog broja odstampan je Simvol vere Nikejsko-carigradski tacno onako kako ga drzi Pravoslavna Crkva. Objektivan pravoslavac ne moze da ne pohvali tako nesto."
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Posto taj nas Adriaan nas napada da cak ne verujemo ni u Hristovo Bozanstvo, evo ovo je sluzbena izjava kako adventisti veruju u Hristovo Boznastvo, pa posto procitete kazite Adriani da prestane sa krivoim predstavljanjem hriscana.

Trojstvo Postoji jedan Bog: Otac, Sin i Sveti Duh, jedinstvo tri lica iste vecnosti. Bog je besmrtan, svemocan, sveznajuci, iznad svega i svuda prisutan. On je beskonacan i prevazilazi moc ljudskog shvatanja, ali ipak poznat preko svojih otkrivenja o Sebi. On je vecno dostojan da Ga sva stvorenja poštuju, obozavaju i da Mu sluze. (5. Mojsijeva 6,4; Matej 28,19; 2. Korincanima 13,14; Efescima 4,4-6; 1. Petrova 1,2; 1. Timotiju 1,17; Otkrivenje 14,7) 3.

Otac Bog vecni Otac je Tvorac, Vrelo, Odrzavalac i Vladar celokupnog stvaranja. On je pravedan i svet, milostiv i pun milosrda, spor na gnev i obilan nepokolebljivom ljubavlju i vernošcu. Osobine i sila koje su se pokazale u Sinu i Svetom Duhu takode su otkrivenje Oca. (1. Mojsijeva 1,1; Otkrivenje 4,11; 1. Korincanima 15,28; Jovan 3,16; 1. Jovanova 4,8; 1. Timotiju 1,17; 2. Mojsijeva 34,6.7; Jovan 14,9) 4.

Sin Bog vecni Sin ovaplocen je u Isusu Hristu. Kroz Njega je sve stvoreno, Bozji karakter je otkriven, izvršeno spasenje ljudskog roda i sud svetu. Za svu vecnost zivi Bog postao je i covek Isus Hristos. Zacet je Svetim Duhom i rodila Ga je devojka Marija. Ziveo je i iskusio iskušenja kao ljudsko bice, ali je savršenim primerom pokazao Bozju pravednost i ljubav. Svojim cudima On je otkrio bozansku silu i umro na krstu za naše grehe i umesto nas, vaskrsnuo je iz mrtvih i vazneo se na Nebo da u nebeskoj svetinji vrši sluzbu za nas. Doci ce opet u slavi da konacno oslobodi svoj narod i da obnovi sve tvari. (Jovan 1,1-3.14; Kološanima 1,15-19; Jovan 10,30; 14,9; Rimljanima 6,23; 2. Korincanima 5,17-19; Jovan 5,22; Luka 1,35; Filibljanima 2,5-11; Jevrejima 2,9-18; 1. Korincanima 15,3.4; Jevrejima 8,1.2; Jovan 14,1-3) 5.

Sveti Duh Bog vecni Duh bio je aktivan sa Ocem i Sinom prilikom stvaranja, utelovljenja i otkupljenja. On je nadahnjivao pisce Svetog pisma. On je ispunjavao Hristov zivot silom. On privlaci i ubeduje ljudska bica, a one koji se odazovu, obnavlja i preobrazava u Bozji lik. Poslat od Oca i Sina da bude stalno sa Njegovom decom, On daje duhovne darove Crkvi, opunomocuje je da svedoci za Hrista, i u skladu sa Svetim pismom, uvodi je u svaku istinu. (1. Mojsijeva 1,1.2; Luka 1,35; 4,18; Dela 10,38; 2. Petrova 1,21; 2. Korincanima 3,18; Efescima 4,11.12; Dela 1,8; Jovan 14,16-18.26; 15,26.27; 16,7-13)
Da je Verovanje Hriscanske adventisticke Crkve ispravno, svedoci i izjava dr Lazara Milina:

"Ucenje adventista.
Adventisti usvajaju mnoge dogme koje ima i Pravoslavna Crkva. Mozemo cak reci: ceo Nikejsko-carigradski simvol vere, i to bez rimokatolickog dodatka "Filiokve". U njihovim brosurama "Vjeruju ranog hriscanstva" koje obradjuje Slankamenac, vec na prvoj stranici prvog broja odstampan je Simvol vere Nikejsko-carigradski tacno onako kako ga drzi Pravoslavna Crkva. Objektivan pravoslavac ne moze da ne pohvali tako nesto."

Pa kad je tako sto ste onda postali jeres? zasto se nevratite u rimokatolicku crkvu odakle ste i izisli?ili

u pravoslavnu one obe veruju u trojstvo,ah zaboravih vasi pastori vec idu kod pape i pregovaraju u vatikan gde celivaju na kraju papi ruku ma ko zna mozda cete skoro u islam.

Kazi mi Mikane ko je dao pravo (LUTERU) da izmeni simbol vere koja je donesena na nikejsko-carigradckom saboru?on sam?pored toliko svestenika,Sv otaca?
Ko je dao vama pravo da stvarate dogme na 200 denominacija?

Nije tacno da je simbol vere jednak kao pravoslavni jer ga arije,luter izmenise za svoju jeres.

To je Arijeva,Luterova

Ovo je pravoslavna simbol vera obrati paznju gde pise (NE STVORENOG)dok vi tvrdite da je Isus arhandjel Mihail,a Mihail je stvoren on je sluga-general-glasnik,a isus je Gospod i Bog nas prikane!

SIMBOL VERE

Verujem u jednog Boga, Oca, Svedržitelja, Tvorca neba i zemlje i svega vidljivog i nevidljivog.
I u jednog Gospoda Isusa Hrista, Sina Božjeg, Jedinorodnog, od Oca rođenog pre svih vekova; Svetlost od Svetlosti, Boga istinitog od Boga istinitog, rođenog, ne stvorenog, jednosušnog sa Ocem, kroz koga je sve postalo;
Koji je radi nas ljudi i našega spasenja sišao s nebesa, i ovaplotio se od Duha Svetoga i Marije Djeve i postao čovek;
I Koji je raspet za nas u vreme Pontija Pilata, i stradao i pogreben;
I Koji je vaskrsao u treći dan po Pismu;
I Koji se uzneo na nebesa i sedi s desne strane Oca;
I Koji će opet doći sa slavom, da sudi živima i mrtvima, njegovom Carstvu neće biti kraja.
I u Duha Svetog, Gospoda, životvornog, Koji od Oca ishodi, Koji se sa Ocem i Sinom zajedno poštuje i zajedno slavi, Koji je govorio kroz proroke.
U jednu, svetu, sabornu i apostolsku Crkvu.
Ispovedam jedno krštenje za oproštenje grehova.

Čekam vaskrsenje mrtvih.
I život budućeg veka. Amin.

Ove dve najvaznije stvari su ukinute zbog vase dogme o Mihailu.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
A sta da ti kazem mikane brate?ponekad si dobar,ali si i dvolican,kao i Ladokejac!nekoliko postova nazad pisete jedno a sad vec drugo kad ste saterani u ugao.Nije meni ili momcima na forumu stalo do pobede u stihovima,kopi paste,prepucavanja ili unizenja prema vama a da se okanete te jelene,milera,pa da vas Bog vidi zasto dozvoljavate da vas pljackaju krvnici?zasto im dajete 10-ak,koji biblija neodobrava u novom zavetu?zasto?zasto da od tvog znoja i odvanja od usta tvoje dece oni kupuju besne vile,auta,grade fabrike po svetu ukratko nazivljavaju se nad vama! a da vi niste ni toga svesni,a sto je najgore vode vas u vecnu pogibiju delom zakona!!!

Vanhelsingu,
pa zar si ti naso meni d apricas lko su moja braca koja vode Crkvu? Sta ti znas o Adventistima? Znas ono stpo si sakupio na internetu. Kako te nije sramota d aljude nazoves "krvnicima"?
Znam ja mnogo puta bolje od tebe kako stoji stanje, a ti nisi ni kvalifikovan d ameni o tome pricas. Ptricajmi o Milemntiju maoskom Vselujenskom patrijarju i njegoivoj bratiuji.

Drugo, sad ka sam ti dokaza tolikim izjavam i kad si sateran u cosaik, omesto da odgoivori98s na moja pitanja ti prelazis na potpuno novu temu o desetku. Hvala Bogu ja znam kome i zasto dajemo svoje priloge. U pravu si kupuju se fabrike koje proizvoide zdravu hranu, bolnice, klinike, dispoanzeri, podizu crkve i stamparije, sve je iustina da se takjo9 fradi jer HBog po svome obewcanju blagosol9ovi svoj narod i medju njima nema prosjaka koji prosi hleba na ulivci.

Nego nam reci sta tvoja crkva cini u ova ozbiljjna i poslednja vremena. Kome ti dasjes svoje priloge, ako ih i dajes, i sta voidje tvoije crkve rade sa njima?
--------------------------------
Najvise me ljuti kad znam da poznajes dobro bibliju i ti i Ladokejac a izvrcete sve samo da bi zastitili te djavolje sluge koje vam piju znoj sa cela,i uce vas krivoj religiji.

Hvala na pohvali da dobro poznajermo Bibliju, ali ako kazes d aje mi izvrcemo onda to znaci d aje ti ne poznajes dobro. Nista mi ne izvrcemo nego se drzimo pisane reci. N emozemo reci da smo sveci niti da smosavrseni pa prema tome ne mozemo reci ni da su nasi zakljucci bez majnhe, ali nas zaista istina zanima a ne iuntrige i politiksa.
Ako bi mi ti ili bilo ko dokazao d aje ovo sto verujem zabluda a da ti ili bilo ko ima istinu, ja bih odmah bio sa vam, ali takvoga jos nisam sreo.
--------------------

Reci iskrno koliko platis porez drzavi?
Koji porez? U drzavi gde ja zivim placa se nekoliko poreza: na imovinu, kucu, mna plati, pernziju, zaradu svake vrste.
Proslke godine izuzebv poreza na nekretnine, nisam nista platio.
------------------

pa +10%,kamate u banci?
Neznam o kakvoj kamati govotrids? banlki nista ne dugiujem.
------------------

i sta tebi i tvojoj porodici ostane?

Pa gospoidu dragom hvala o0stane kmi tol8iko sto sa Bozjim blagoslovom ne mozemo potrositi.
Nisam bogat, ali ne mogu reci ni da sam siromah. Nista nije bolje nego ,kad Bog blagoslovi ono sto imas.
To nije samo moje iskustvo nego je iskustvo svih koji verno suze Bogu. Po svoj prilici ti ne dajes nikome nista osim ono sto moras, pa ipak ja s ene bih menjao sa tobom.
-----------------

sem ako nisi neki budja pa imas para ko pleve,mozda zato sto si na nekoj dobroj funkciji.
Pre svega ne pise se budja, nego budza. Iskreno d akazem nisma ja niko i nista, ali sam bio oradnokm odnosu celog zivota,
pa nisam bogat, ali nisam ni siromahg. Ja sa, fdo neba zahvalan Bogu na Njegovim blagoslovima.
------------------
Mikane,Gero je pisao o bolnici,a ti si mu odgovorio cini mi se kako vasa bolnica pomaze u avganu-avgancima?to je lepo posle pokolja koji su ucinili vasi ameri,adventi koje i sama klintonka hvali.Ali si zaboravio da kazes Gerici koliko (Dece ubijate u toj adventnoj bolnici za godinu dana s ABORTUSIMA)i ti ce mi kazes Hristova krv je delotvorna a ja ko da to nisam znao!ti bolje razmisli jer si clan adventa koja ubija decu abortusima sto nije radila ni jedna crkva za 2012g.Kojoj cupaju rucice,nozice,glavu!Ta deca su zacela Sveti Duh im je vec dao zivot s momenta oplodjenja jajne celije bratko ako nisi znao,to je takva gadost pred Bogom da mislim da ga prstom bodete pravo u zenicu oka negova

T u toj tvojoj ogranicenoj glavi zamislis nesto i onda ides do beskraja, a ne neznas dsa to sto kazes nema nikakvog osnova.

Pre svega, otkud ati ta glupost d akazes da Adventisti ubijaju Avganistance? Zar n8i sa tim nisi upoznat fda Adventisti koji su primorani da sluz edvojsku sluze i neborackim jedinica.

Drugo lamata so abortusu u nasoj bolnici iu Avganistanu. Ne znam sta da ti kazem na te tvoje gluposti. U Avganisatno mi ni nemamo bolnicu nego je drzava ponufdila svoju bolnicu Adventistima na upravljanje u pravo zbog kvaliteta zdravstvenih usluga koje obavljaju Adventisti. tako nadam se da sada vidis da si pucao u porazno.
-------------------
A nas Isus je nam dao spasenje kroz veru u vecni zivot,a ne u doktore,koji produze zivot na nekoliko godina i pacijent sve jedno umre samo doktor stane malo bogatiji.


Da ali i pored vere koja zaista spasava, zar Isus licno nije tooliko trud aulozio da olaksa terete, izceli bolesne i nahramni gladen. Sta tvouja crkvas radi na tom planu?
“Hristova Krv je jedino delotvorna. Jedino ona moze da cisti nase grehe. Jedino krv Jednorodnoga Sinsa Bozjega koja cini da se mozemo pribliuziti Bogu, Jedino Njegova krvu ‘cisti grehe celoga sveta’.” MS 15, 1897.

“Bozja ljubav obznanila se ljudima poreko Isusa; ali milost nije uikinula pravdu. Zakon otkriva osobine Bozjeg karaktera i nijedna josta ili titla iz njega ne moze da se promeni. Da bi se prilagodila coveku u njegovom palom stanju. Bog nije promenio svoj Zakon, VEC JE RADI COVEKOVOG OTKUPLJENJA SEBE ZRTVOVAO U HRISTU. ‘BOG BESE U HRISTU, I SVET POMIRI SA SOBOM’. (2. Koricanima 5.19.” Ceznja vekova, str. 656.


 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Mikane jedno je isceljenje a drugo lecenje hemijskim putem,hirurskim putem,to nema veze s isceljenjem!

Zasto oped izvrces moje pisanje?


Pise Mikan: Pre svega, otkud ati ta glupost d akazes da Adventisti ubijaju Avganistance? Zar n8i sa tim nisi upoznat fda Adventisti koji su primorani da sluz edvojsku sluze i neborackim jedinica.



Mikan: Drugo lamata so abortusu u nasoj bolnici iu Avganistanu. Ne znam sta da ti kazem na te tvoje gluposti. U Avganisatno mi ni nemamo bolnicu nego je drzava ponufdila svoju bolnicu Adventistima na upravljanje u pravo zbog kvaliteta zdravstvenih usluga koje obavljaju Adventisti. tako nadam se da sada vidis da si pucao u porazno.Vanhelsing:Koja drzava kojoj placas porez? da prvo ubija,kasapi po svetu,a posle dajes desetak da ih vasa bolnica leci?

Znam ja odlicno Advente,i puna mi je glava od vas jeresa.Govoris kako imate isti simbol vere kao i pravoslavni?pa sto nista nerece o tome
ja ti postai i pravoslavni simbol vere sto cutis.

Sta moja crkva radi na tom planu?2012godina ona radi,citaj ti malo pravoslavnu istoriju prikane,kad je PC-va pomagala.u humanom smislu i verom u svetu, nisu ni sanjali da ce se nakotiti takve jeresi.



Vanhelsing odgovara:Mikane,Gero je pisao o bolnici,a ti si mu odgovorio cini mi se kako vasa bolnica pomaze u avganu-avgancima?to je lepo posle pokolja koji su ucinili vasi ameri,adventi koje i sama klintonka hvali.Ali si zaboravio da kazes Gerici koliko (Dece ubijate u toj adventnoj bolnici )za godinu dana s ABORTUSIMA)ja sam to napisao citaj bolj
e (U bolnici u americi)ne u avganu!!!
 
Natrag
Top