Adventisti

Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Nastavak: Adventisti su dali naziv Papi "Vicariius Filii Dei [/SIZE]umjesto Vicarius Cristi, da bi im ispao broj 666. U jednom od proslih postova sam ti to objasnio, da ni u kom slucaju Adventisti nisu to izmislili, nego dao sam ti dokumenat u kome se navodi da se taj naziv prvi put pojavio u Konstantinovoj dartovnici a to je odprilike oko 16 vekova pre pojave Adventista. A zato sam te pitao kako vi tumacite Knjigu proroka Danila i Otkrivenje. Pazi, naziv bludnica, zver, antihdris, sve se nalazi u Svetom pismu, smao je pitanje kako ko od nas i vas tumaci Bibliju. -------------------- Cak i tu su fulali, jer to ispada 664, ali su zamjenili jedno slovo. Također kažu da Papa nosi taj znak na mitri/sesiru? I to ste izmislili, barem se to moze provjeriti. To prvi put od tebe cujem. Ne bih rekao da to Adventisti uce, to mora biti neko drugi. ------------------------ Uglavnom, adventisti su me u globali razocarali, cast iznimkama i stvarno nisam znala da ste toliko skrenuli s Puta. I to ce vas skupo "kostati"... ;) A i ti se sa tim tvojim teologom mene totalno razocarala, jer ne vidim nikakvog razlo9ga da bi neko iznosio neistinu osim iz mrznje ili neznanja. A tebi se cudim da si i ti te njegove izlave koje su samo lazi, prihvatila kao da si deo Bozje reci. Znaci nista nisiu proverila, a krivois nas sto smo ptrihvatili neka tumacenja pororocanstava od drugih hriscana. -------------- Ljudi vole senzacije jer su prazni i kad se servira ovako nesto bombasticno kao: Papa je Zvijer, pise mu na kapi, neki jedva docekaju i vesele. Ali, ne za dugo, jer Istina će pokazati svoje lice. Molim te proveri to sta pise na kapi, u to Adventidti ne veruju. ----------------- I ja tebi zelim sve najbolje, ali, doista najbolje, a to je: zagrliti Krista i nastojati da Mu omilis u svemu.[/QUOTE] To je upravo sto cinim celoga zivota. Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Gero, pa bas zato sto znam ko su. Neces valjda reci da je Anglikanski poglavar Advetista. Citas li ti engleski ili samo gledas slike? A to, ko kome salje bombe i ko koga voli ili mrzi, to nije u domenu Crkve, nego to je pitanje politike u koju se Adventisticka crkva ne mesa. Sve najbolje

Kako kaze Gero mnogo se ti pravis naivan Mikane!Samo vam se bolnica mesa?pokupe poneki organ itd?poznato je da je vasa ASD-bolnica poznata po presadjivanju organa.
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Miki, dugujem ti odgovor na prethodni post o proroku Danijelu, Danilu kako vi kazete. Rijetko citam Stari Zavjet, ali je moja svakodnevna hrana Evanđelje i Psalmi. Danijelov hvalospjev ili psalam triju mladica u ognjenoj peći, to je lijep psalam.
Da li ti mozda znas (ili netko drugi ovdje) na kojem mjestu Gospodin kaže proroku Danijelu: Svidjas mi se, jer si čovjek želja...Možda ce prijevod biti drugaciji, ali otprilike to.
Pitao si me kako mi tumačimo Danijelova proročanstva. Šaroliko. Ima i kod katolika privatnih objava, ali, crkva se uvijek ograđuje od njih naglašavajući da su privatne objave i da vjernici NISU dužni verovati u njih. Napisat ću ti službeno tumačenje, nekog teologa ili bibličara.
Čitala sam što govore o Eleni White i njenim zabludama. Nije stvar u tome da li mi se svidja, nego da li su njene objave u skladu s Biblijom To je mjerilo. Npr, ona kaže da nas ne čisti Kristova krv...
wacko2 da nas Isus nije spasio na križu, da Bog ne voli zločestu djecu... i takve stvari, a i sva ta njena "prorostava" koja se nisu ispunila... Znas sto, mislim da bi vama bilo bolje bez nje.
Knjigu " Češnja vjekova" sam imala u rukama i prelistala. Da, bilo je nekih stvari koje su mi se dopale, ali brzo sam vidjela da to nije knjiga za mene.
Inače, tvoj prethodni post je napisan u dobrom duhu, osim onog dijela koji se odnosi na Papu, to sam već rekla, u tome ste fanatici. Naravno da je Luther prvi poceo s nazivom Bludnice za kat. crkvu, ali vi ste to tako zdusno prihvatili jer vam odgovara. I protestante nazovate "sinovima bludnice", haha, a sebe pravom crkvom.
Danas sam pregledala neke vase portale i forume. Prenerazila sam. Pa, vi ste opsjednuti Papom kao Antikristom i subotom. I sad se ja pitam: čemu to? Da li vam je stalo da se dokazete kao jedina prava crkva ii da imate sto veći broj clanova ili što...? Youtube su preplavili filmovi s vasim "dokazima" o suboti, žigu nedjelje, Papi bestiji...
Adventisti su dali naziv Papi "Vicariius Filii Dei
umjesto Vicarius Cristi, da bi im ispao broj 666. Cak i tu su fulali, jer to ispada 664, ali su zamjenili jedno slovo. Također kažu da Papa nosi taj znak na mitri/sesiru? I to ste izmislili, barem se to moze provjeriti. Papa stalno nosi tu kapu, kad je na putovanju, fino, netko mu ukrade kapu i pogleda ima li broj ili nema broj. Pa, nemojte nas drzati u neznanju:lol:
Ali, znamo tko je Otac lazi...Jao, jao, koliko negativne energije morate utrositi u to da se odrze vase tvrdnje i koliko vam vremena ostaje da ljubite Boga i budete u miru sa sobom i drugima?
Uglavnom, adventisti su me u globali razocarali, cast iznimkama i stvarno nisam znala da ste toliko skrenuli s Puta. I to ce vas skupo "kostati"...
;)
Ljudi vole senzacije jer su prazni i kad se servira ovako nesto bombasticno kao: Papa je Zvijer, pise mu na kapi, neki jedva docekaju i vesele. Ali, ne za dugo, jer Istina će pokazati svoje lice.
I ja tebi zelim sve najbolje, ali, doista najbolje, a to je: zagrliti Krista i nastojati da Mu omilis u svemu.

E sestrice cak su uspeli i tebe za kratko vreme da razocaraju!samo ti citaj o adventima,bices u soku a ne samo razocarana.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
E sestrice cak su uspeli i tebe za kratko vreme da razocaraju!samo ti citaj o adventima,bices u soku a ne samo razocarana.
Sada je malo jasnije zašto su Adventisti sve vreme :

1. Spamovali temu ADVENTISTI.
Pokušavali na sve moguće načine da skrenu temu o krivom nauku Crkve Adventista Sedmoga Dana, na one koji o tome pišu. Pa kakvi smo mi; Kojoj Crkvi pripadamo; Kakav nam je nauk; Šta radi naša Crkva; Šta radi Pravoslavna Crkva; Šta............. 159 raznih stvari i stvarčica. I mi im 160 X kažemo NIJE TEMA PRAVOSLAVLJE, ŠARRDY; GERA; DRUGE CRKVE I SVE TO ŠTO ONI SPAMUJU, VEĆ ADVENTISTI !

2. Na sve moguće načine pokušavali da diskredituju iznosioce ISTINE O ADVENTIZMU, vređanjem insinuacijama i klevetama.

3. Pokušavali da prekinu temu pitanjima i zaključcima :''Čemu sve ovo; Glupo je; Ovo ne vodi nikuda.....''.

Evo gde vodi. Da bi se mnogi uverili da je Adventna Crkva kriva religija, a njeni (normalno ne svi) vernici VUKOVI U JAGNJEĆOJ KOŽI. A kako ćeš vuka u ovčijem odelu prepoznati ?
Upravo ovako - Dugim postiranjem, istinom, i biblijskim stihovima.

Inače u pravu je brat Vanhelsing G. JOŠ NI POLA NISMO OTKRILI O NJIMA !
Ima tu još puno prljavštine da se otkrije. Tako da gledajte linkove koje vam dajemo i pratite temu ADVENTISTI. Verujte mi još puno toga ćete naučiti o Adventizmu, a onda to možete preneti i drugima.


 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Адвентизам је само претходница успостављања власти антихриста. Све изгледа као да говоре истину и да ће њих неко прогонити због суботе, али управо је то замка и превара. Све ће бити супротно. Овако је задатак адвентиста да убеде свет да је субота по закону дан који морамо да држимо и да се неправедно запоставља, а онда ће се појавити "неко" ко успоставља закон (због Кабале, наравно). Али није поента у суботи и Њу ејџ вегетаријанству и "бризи" за тело и природу, већ све служи за обману и најаву сина погибли који ће успоставити задовољавајући систем и за безбожнике и за заслепљене вернике. Сви ће насести на наводну праведност и враћање вредностима. Зато масонерија и доводи целокупно друштво на ивицу колапса и на велику деградацију моралних норми. Само да би се појавио неко ко ће то наводно исправити, иако је очигледно да се све ради систематски и промишљено.

Пророчица која је тврдила да никада није изрекла јерес, а пре тога је оспоравала божанску природу Исуса Христа и оспоравала Тројство по науци Аријевој (као и њихова браћа "сведоци"), само је као масонски инструмент уводила многе саблазни и упутства Њу ејџа која саблажњавају свет. Брига о здрављу, природи и суботи је само маска за оно што је давно припремано.


Погледајмо само интернет, преплављен је са адвентистичким материјалом. Било шта да човек хоће да потражи или одгледа, поред се појављују њихова тумачења и проповеди. Просто је немогуће да се нико не дотакне њихових прича. Ту је и штампани материјал и разни курсеви за помоћ, предавања о пророчанствима иза којих се не објављује ко држи та предавања, већ се лукаво људи приводе да одслушају и да им се покаже како их цркве држе у незнању, а онда им они нуде чисту и неискварену истину.

На жалост, многи адвентисти стварно верују у оно што су им потурили да шире даље, не слутећи да су само инструмент који претходи великој катастрофи коју ће људи прихватити као излаз из ове агоније коју су створили вештачки управо они који су и ову деноминацију стварали. А иза њих се зна ко стоји.

 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Gero, pa bas zato sto znam ko su. Neces valjda reci da je Anglikanski poglavar Advetista. Citas li ti engleski ili samo gledas slike? A to, ko kome salje bombe i ko koga voli ili mrzi, to nije u domenu Crkve, nego to je pitanje politike u koju se Adventisticka crkva ne mesa. Sve najbolje

Znas brate Miko! u lubenici ima mnogo semenaka,kad izvadis semenke i posadis iz nje ce izaci lubenica a ne tikva! dali je tako?
E pa vidis od arija-lubenice,do lutera,protestanata vi ste i dalje lubenica samo posejana na drugoj zemlji.

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Ups! wacko

Elena Gould White= 666






Ovo je sala. Samo da uvjerimo kako se moze manipulirati sa slovima i brojkama.
Ali, od davnine se vjeruje da se broj 666 odnosi na rimskog cara Nerona. Njegovo ime preneseno u rimske brojke doista odgovara broju 666.
 

Prilozi

  • 16107c11c.jpg
    16107c11c.jpg
    12 KB · Pregleda: 58
  • 16107c11c1.jpg
    16107c11c1.jpg
    16,1 KB · Pregleda: 66
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Ups! wacko

Elena Gould White= 666






Ovo je sala. Samo da uvjerimo kako se moze manipulirati sa slovima i brojkama.
Ali, od davnine se vjeruje da se broj 666 odnosi na rimskog cara Nerona. Njegovo ime preneseno u rimske brojke doista odgovara broju 666.
Znam odavno za to, ali to nije tačno. Mislim da EGW daje 651, a ne 666. Jer U nije 5 i W 10...... No to i nije tako bitno. Bitno je njihovo učenje i ponašanje.

Nego kada smo već kod EGW i Adv. da li mi možeš proveriti ovu činjenicu:
''Papa proglasio Ellen G. White blaženom
U nazočnosti Svetoga Oca Ivana Pavla II., u srijedu 30. 03. 2004. godine u 11 sati, u Battle Creeku, Michigan u Sjedinjenim Američim Državama su proglašeni dekreti o čudesima koja su se dogodila po zagovoru službenice Božje Ellen Gould White, utemeljiteljice Adventista Sedmog Dana. Sestra White rođena je u 26, studenog 1827., a umrla 16, srpnja 1915, u 87. god. Nakon što su prošle godine bili proglašeni dekreti o njenim božanskim krepostima i zaslugama na razvoju zdravstvene reforme i seksualnog zivota mladih adventista, dovršeni su vatikansko adventistički procesi za njenu beatifikaciju.
Ovim činom javno se priznaje kako se ona nije zadovoljila prosječnošću kršćanskog života pa je stoga crkva predstavlja i predlaže kao uzor i poticaj na putu prema svetosti i svratiti pozornost na značenje i zasluge ove časne Božje službenice .
Proglašenjem ovoga posljednjeg dekreta završen je postupak koji je trajao 80 godina i obnovljena suradnja Adventista Sedmog Dana i Rimokatoličke crkve u ostvarenju Novog Svjetskog Poretka.''.
Bog s tobom
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Isabeleta: Znači li to da se sada čeka da Papa zaniječe i odrekne se Krista i da bi se tako ispunila vaša “proročanstva”?
peko71: Upravo to ali to neće priličiti ovom sadašnjem nego sledećem PAPI koji dolazi. a sve to zarad ujedinjenja u novu svetsku religiju.

Kakva zbrka!? Kako sad slijedeći? Jucer sam citala na njihovim forumima da su imali "izracunato" za tri Pape i svima je odgovorao broj 666. Onda Papa, jedan po jedan umire, kao i svi smrtnici i njima se pokvare racuni?!
Što se tiče ovog ujedinjenja u novu svjetsku religiju, jel ti hoces reci da će slijedeci Papa to uciniti?
Jao... zlo mi je.
wacko2 Tko je to pak izmislio?
Pa nije Katolička crkva luda, ostala je jedinstvena toliko stoljeća, jer oni koji su je napustili - napustili su je, nema više povratka, ni ujedinjenja samo tako. Mi možemo i jesmo otvoreni za dijalog, radi se, traže se načini da se milošću Božjom poštivamo i uvažavamo kao kršćani. U tom smjeru ide pravi duh ekumenizma. Da li će se i koliko napredovati na tom putu, vidjet ćemo. Krist nas ujedinjuje, a ne razdvaja, to je sigurno, a ljudi vuku svaki na svoju stranu. Ali, ako je Božja volja da se ujedinimo, pokazat će se i odraziti na dobroj volji svih kršćanskih zajednica, a ako je nije, ni jedan čovjek svojom snagom to neće postići. To je lažni
ekumenzam koji nikuda ne vodi, osim u propast.
Haha, sad mi je tek jasno o cemu vi pricate... no, odgvorit ću ti na temi o Ekumenizmu.



Šarrdy, ono o beatifikaciji Elene White je dobar vic, makar nije smjesan. Stvarno ne znam tko izmislja
takve gluposti, ali tko god da je, nije pri zdravoj pameti.
Ime Elene White nema na WEB-u Vaticana. Uopće je NEMA. A i zasto bi bila? Inace popis svih blazenici i svetaca koje su Pape proglasile zadnjih godina figuraju na stranicama Vatikana. Ne spominju se ni adventisti, osim u jednom Papinom nagovoru u Varsavi gdje ih Papa pozdravlja, kao i sve ostale sudionike skupa. (O tome cu Laodikeji napisati jer se radilo o ekumenskom sastanku).
To samo govori da Papa i Vatikan ne mare za njihove fantazije.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Znam odavno za to, ali to nije tačno. Mislim da EGW daje 651, a ne 666. Jer U nije 5 i W 10...... No to i nije tako bitno. Bitno je njihovo učenje i ponašanje. Nego kada smo već kod EGW i Adv. da li mi možeš proveriti ovu činjenicu: ''Papa proglasio Ellen G. White blaženom U nazočnosti Svetoga Oca Ivana Pavla II., u srijedu 30. 03. 2004. godine u 11 sati, u Battle Creeku, Michigan u Sjedinjenim Američim Državama su proglašeni dekreti o čudesima koja su se dogodila po zagovoru službenice Božje Ellen Gould White, utemeljiteljice Adventista Sedmog Dana. Sestra White rođena je u 26, studenog 1827., a umrla 16, srpnja 1915, u 87. god. Nakon što su prošle godine bili proglašeni dekreti o njenim božanskim krepostima i zaslugama na razvoju zdravstvene reforme i seksualnog zivota mladih adventista, dovršeni su vatikansko adventistički procesi za njenu beatifikaciju. Ovim činom javno se priznaje kako se ona nije zadovoljila prosječnošću kršćanskog života pa je stoga crkva predstavlja i predlaže kao uzor i poticaj na putu prema svetosti i svratiti pozornost na značenje i zasluge ove časne Božje službenice . Proglašenjem ovoga posljednjeg dekreta završen je postupak koji je trajao 80 godina i obnovljena suradnja Adventista Sedmog Dana i Rimokatoličke crkve u ostvarenju Novog Svjetskog Poretka.''. Bog s tobom



Dobro jutro brate Sarrdy,



Rekao sam ja da siu ti odlican za humor. Ja za tu papinu navodnu izjavu nikad do sada nisma ni cuo.

Mozes li nam dati izvoir odakle si to uzoe, jer zaiista i jeste paradoksalno.



Unapred hvala
 
Natrag
Top