Adventisti

Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Znam vrlo malo o adventistima , pa sam stavila link.

Ova veza je iz Vikipedije.
Хришћанска адвентистичка црква

Kod:
http://sr.wikipedia.org/sr/Хришћанска_адвентистичк  а_црква
Znam iz forumima da su adventisti starozavetnitsi . Njihov neprijatelj je papa . Tako pisu neke od njih.​


Pozdrav sestro dampika!Kazes da malo znas o adventistima?evo ti video o adventima,ovde ces ih lako upoznati.

Na engleskom je ali imas dole titre-prevodioc crveni kvadratic,sprva pritisni kvadratic,engleski titri,beta,izbor jezika,OK.

Pozdrav od Gere

 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Pozdrav sestro dampika!Kazes da malo znas o adventistima?evo ti video o adventima,ovde ces ih lako upoznati.

Na engleskom je ali imas dole titre-prevodioc crveni kvadratic,sprva pritisni kvadratic,engleski titri,beta,izbor jezika,OK.

Pozdrav od Gere

Ja sam brate prvo kliknuo na kvadratić CC, pa na BETA, i nisam dobio ni jednu ponudu za titl ili prevod.
A voleo bih ovo odgledati. Hvala na linku.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Ja sam brate prvo kliknuo na kvadratić CC, pa na BETA, i nisam dobio ni jednu ponudu za titl ili prevod.
A voleo bih ovo odgledati. Hvala na linku.

Mozda ne radi Sarrdy!probaj da izadjes na youtube,pa potrazi drugi varijant video!kod mene radi.
Probaj ovako:prvo cc,angleski-auto,pa kad izadju titri na engleski tek onda pritisni beta prevod titra!prvo ce izaci na primer albanski jezik jer je pocetno A poalfabetu,pritisni to i izacice razni jezici kad nadjes jezik pritisni OK.

Pozdrav od Gere.

PS.

Pogledaj obavezno!
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Mislim da ce vam sve biti jasno posle ovog videa:


Sad vidite ko stoji iza svega.

Pozdrav od Gere.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Mozda ne radi Sarrdy!probaj da izadjes na youtube,pa potrazi drugi varijant video!kod mene radi.
Probaj ovako:prvo cc,angleski-auto,pa kad izadju titri na engleski tek onda pritisni beta prevod titra!prvo ce izaci na primer albanski jezik jer je pocetno A poalfabetu,pritisni to i izacice razni jezici kad nadjes jezik pritisni OK.

Pozdrav od Gere.

PS.

Pogledaj obavezno!
RADI !!!
Brate Gero, radi. Ja sam izlistao Hrvatski prevod. I SUPER JE !
Uglavnom sam većinu stvari znao, ali neke i nisam. Što je najcrnje, sve je to tačno !
Hvala ti na tvom doprinosu otkrivanja ISTINE o Adventizmu, a ne kako nam ga Adventisti predstavljaju.
I nemoj da te zabrine njihova ljutnja na tebe zbog ovoga. Već misli o tome šta Bog misli o tebi dok istražuješ Adventizam i predstavljaš ga drugima.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
RADI !!!
Brate Gero, radi. Ja sam izlistao Hrvatski prevod. I SUPER JE !
Uglavnom sam većinu stvari znao, ali neke i nisam. Što je najcrnje, sve je to tačno !
Hvala ti na tvom doprinosu otkrivanja ISTINE o Adventizmu, a ne kako nam ga Adventisti predstavljaju.
I nemoj da te zabrine njihova ljutnja na tebe zbog ovoga. Već misli o tome šta Bog misli o tebi dok istražuješ Adventizam i predstavljaš ga drugima.


Znam ja to brate Sarrdy! neinteresuju me ljihove klevete,klevetali su mene i JS-ci secas se?sad cu imati vise vremena da posvetim forumu ide zima nema posla itd.Nego mi malo cudno kako to da nijedan svedok ne ucestvuje na temi adventisti,dok su adventisti razarali svedoke na drugim temama?cudno bas cudno!

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Znam vrlo malo o adventistima , pa sam stavila link.

Ova veza je iz Vikipedije.
Хришћанска адвентистичка црква

Kod:
http://sr.wikipedia.org/sr/Хришћанска_адвентистичк  а_црква
Znam iz forumima da su adventisti starozavetnitsi . Njihov neprijatelj je papa . Tako pisu neke od njih.​


Dampaka sestro evo ti ukratko dva video,da nebih sve postavljao izpocetka,sta stampaju ASD-ci,pa sama resi na sta te asocira:


GROBOVI im pricaju! Adventisti, Mormoni, Kristadelfijanci, Kristova Crkva, Jehovini Svjedoci - YouTube


Pozdrav od Gere.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Znam ja to brate Sarrdy! neinteresuju me ljihove klevete,klevetali su mene i JS-ci secas se?sad cu imati vise vremena da posvetim forumu ide zima nema posla itd.Nego mi malo cudno kako to da nijedan svedok ne ucestvuje na temi adventisti,dok su adventisti razarali svedoke na drugim temama?cudno bas cudno!

Pozdrav od Gere.
Jeste čudno u pravu si. Mada razmišljam kada se sve sabere i oduzme JS su bolji kao ljudi. Imaju više ljubavi u sebi. Doduše imaju i više jeresi, ali su nekako mekaniji, ako mogu tako da se izrazim. Znaš da JS često ističu Jovan 13,35 i zaista gledaju da se njega pridržavaju, dok to od Adventista nikada nisam čuo.
Tako da su ipak tolerantniji i više imaju ljubavi od Adventista. A u tome su apsolutno u pravu, jer nas u Nebo (za JS - zemaljski raj) ne vodi ZNANJE, već LJUBAV.

Ja sam isto počeo da osporavati i JS doktrinu, identično kao i Adventističku, međutim JS su me 16 X manje ispljuvali nego Adventisti, tako da je možda moja ocena i subjektivna. Ali za Jovana 13, 35 sam 100 % u pravu. Ipak to JS potenciraju, dok Adv. ne.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.03.2010
Poruka
158
Sarrdy, ne mogu da se molim bogu da mi oci otvori. Ja sam ateista.
Pretrazila sam internet i pronasla neke druge stvari koje verovatno ne bi voleli adventista.

Satana je besan ", jer on zna da je njegovo vreme je kratko ."
Među ateista , hrišćani drugih veroispovesti i drugih vera u praksi se nailazi na otpor . Istina u izobilju daje se Adventističke crkve....
Ovo je deo adventisticke propovedi. Svako moze da napravi zakljucke.
Nista novo pod suncem. Najispravnija i tacno je njihova religija. Pokazi mi jednu hriscansku denominaciju , sto ne potrazuje isto i nije u suprotnosti sa drugim. Cesto religija granici sa fanatizmom .​
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251


Danas sa malo čitala i proučila vašu "proročicu" Elenu i mnogo stvari koje je govorila mi se nisu dopale. Makar se je sama proglasila proročicom, ona to nije. A k
akva "proročica", takvi i njezini sinovi koji tumače Bibliju na ovakav način.

Dobro jutro sestro Izabeleta,
ova tvoja izjava privcukla je i moju paznju.

Pre svega drago mi je da si citala nerko od dela Elene Vajt. Kazes da ti se ne svidja. To ti je kao moda, nekoj zeni se svidja da nosi strogo moini suklju, a drugoj dugacku da se vuce po prasini, a menoi se ne svidja nijedna ni druga.
Ako imas priliku procitaj knjigu Put Hristu, pa mi reci sta je u njoj negativno, ili Ceznja vekova. Ona je duhobvni pisac, a posto je zdravlje povezano sa duhovnim zivotom pisala je i o zdravlju.

Nije na odmet da znas i ovo, da Elen Vajt nikada sebi nije pripisala titulu proroka.
Evo sta je ona svojom rukom napisala: "Neki se spoticu na to sto sam reksa da ja ne zahtevam da budem zvamna prorok; a oni pitaju: zbog cega je tako? Ja sam jedino upucene da sam sluskinja Gospodnja." 1. SM. p.32.

Kao sto vidis procitala si lazne informacije, ona nikad za sebe nije rekla da je prorok, nego sluskinja Gospodnja.

Medjutim, na onovu njenog rada i mnogoborojnih dokaz, teolozi i Crkva su je nazvali prorokom i Advnetisti veruju da je imala prorocki dar.

Ona je bila jednostavna zena, zavrsila je samo 3 razrda osnovne skole, ali kad citate njene knjige, cesto imate da se divite njenim izjavama.

Evo sta kaze Profesor na Kolumbija univerzitetu u Njujorku o njenim zdravstevnima izjavama:

Kliv Mikej (Clive Mecay), profesor ishrane na Kolumbija univerzitetu u Njujorku, je rekao: "Sto neko najbolje moze da prosudi na osnovu dokaza savremene nauke o ishrani, njeni obimni spisi, o opstem zdravlju su ispravni u svim zakljuccima. To je dvostruko iznenadjenje: ne samo sto je vecina njenih spisa napisana u vreme kada je postojala zbrka u odnosu na novo zdravstveno glediste- dobaro i lose - koji su u ono vreme reklamirani, ali moderna nauka o ishrani koja nam pomaze da ispitamo misljenja i teorije, jos nije bila rodjena. Jos vise, gospodja Vajt nije zavrsila nikakvu skolu o ishrani, niti bilo koje podrucje nauke koja se bavi ishranom...

Kad neko cita takva dela od gospodje Vajt kao sto su: Sluzba lecenja, ili Saveti o zivotu i ishrani; u svetlosti moderne nauke o ishrani. bice impresioniran preciznoscu njenog ucenja. Neko samo moze da zamisli koliko mnogo bolje prosecan Amerikanac moze uzivati u zdravlju, iako ne zna nista o modernoj nauci; samo ako sledi ucenja gospodje Vajt."
(Review and Herald, February 12, 1957.)

Sve najbolje
 
Natrag
Top