Adventisti

Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246

Što da kažem o tim vasim nazivima za Papu kao Antikrista, Zvijer ili što već? To je za plakati ili smijati se.
Ja ću ovo drugo. Smiješni ste. Nijedno proroštvo Bogom dano nije protiv zdravog razuma. A Antikrist je onaj koji niječe Isusa. Znači li to da se sada čeka da Papa zaniječe i odrekne se Krista i da bi se tako ispunila vaša “proročanstva”?
Zemljo, otvori se!
:lol:


Upravo to ali to neće priličiti ovom sadašnjem nego sledećem PAPI koji dolazi. a sve to zarad ujedinjenja u novu svetsku religiju.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Sarrdy, ne mogu da se molim bogu da mi oci otvori. Ja sam ateista.
Pretrazila sam internet i pronasla neke druge stvari koje verovatno ne bi voleli adventista.​

Pa kako je nastao život na Zemlji, ako ne postoji Bog ?

Ovo je deo adventisticke propovedi. Svako moze da napravi zakljucke.
Nista novo pod suncem. Najispravnija i tacno je njihova religija. Pokazi mi jednu hriscansku denominaciju , sto ne potrazuje isto i nije u suprotnosti sa drugim. Cesto religija granici sa fanatizmom .​
Ako je neka Hrišćanska Crkva u suprotnosti sa drugom - Zašto misliš da je to dokaz da ona nije PRAVA ?​
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Mislim da ce vam sve biti jasno posle ovog videa:


Sad vidite ko stoji iza svega.

Postovanje brate Gero,

Bas ti hvala sto si postirao video izjave senatora Hilary Clinton.
Mi smo joj zahvalni sto je za javnost izjavila i istakla rad Hriscanske Adventisticke crkve ne samo u Amerivci nego u celom svetu. Istakla je ne smsao veru koju imamo, nego i uticaj koji imamo na ljude oko sebe i u celome svetu, a taj uticaj ne odnosi se samo na ono sto propovedamao, nego i na ono sto cinimo sa cime doprinosimo drustvu na raznim polujima kao sto su: zdravlje kome sluze stotine cfrkvenih bolnica, klinika, instituta i medicinskih skola do univerzitea. Na polju vaspitanja u tom poravcu sluze crkvene skole od obdanista do univerziteta koje pohadjaju hiljade studenata. Zatim crkvena humnanitarna organizacija ADRA na koju se drustvo u svetu oslanja u pomoci za vreme katastrofa, ratova, elementarnih nepogoda oitd.

U tome Adventistickoj crkvi nije samo zahvalna americka vlada, nego i sve vlade u svetu, jer Adventisti pomazu svima.

Na primer, kad je pala Talibanska vlada u Afganistanu, ministarstvo neve vlade zatrazilo je od Adventista da preuzmu upravu bolnice u Kabulu. Svestrano zauzimanuje za ljude, na polju zdrvlja, vaspitanja, humanitarnih usluga, cini Adventiste dobrodoslim u sve drzave sveta.
Upravo sbog tog sveosteg zauzimanja za ljude, Crkvi se u svetu svakoga dana pridruzi oko 3000 novih vernika.

Zato brate Gero, jos jednom hvala ti sto si pronasao ovaj tejp i sto si ga postirao ovde.

Sve najbolje


Evo sestro izabeleta i dokaz o dvolicnosti naseg brata Mike:
Gero brate, pa ti si uzeo sa Adventistickog TV kanala Hope vesti i prilepio adventistima. Pa zar ne vidis da je na prvoj slici Angliikanski poglavar sa papom? Gero, Gero ostade ti dete dozivota. Sve najbolje
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Mislim da ce vam sve biti jasno posle ovog videa:


Sad vidite ko stoji iza svega.

Postovanje brate Gero,

Bas ti hvala sto si postirao video izjave senatora Hilary Clinton.
Mi smo joj zahvalni sto je za javnost izjavila i istakla rad Hriscanske Adventisticke crkve ne samo u Amerivci nego u celom svetu. Istakla je ne smsao veru koju imamo, nego i uticaj koji imamo na ljude oko sebe i u celome svetu, a taj uticaj ne odnosi se samo na ono sto propovedamao, nego i na ono sto cinimo sa cime doprinosimo drustvu na raznim polujima kao sto su: zdravlje kome sluze stotine cfrkvenih bolnica, klinika, instituta i medicinskih skola do univerzitea. Na polju vaspitanja u tom poravcu sluze crkvene skole od obdanista do univerziteta koje pohadjaju hiljade studenata. Zatim crkvena humnanitarna organizacija ADRA na koju se drustvo u svetu oslanja u pomoci za vreme katastrofa, ratova, elementarnih nepogoda oitd.

U tome Adventistickoj crkvi nije samo zahvalna americka vlada, nego i sve vlade u svetu, jer Adventisti pomazu svima.

Na primer, kad je pala Talibanska vlada u Afganistanu, ministarstvo neve vlade zatrazilo je od Adventista da preuzmu upravu bolnice u Kabulu. Svestrano zauzimanuje za ljude, na polju zdrvlja, vaspitanja, humanitarnih usluga, cini Adventiste dobrodoslim u sve drzave sveta.
Upravo sbog tog sveosteg zauzimanja za ljude, Crkvi se u svetu svakoga dana pridruzi oko 3000 novih vernika.

Zato brate Gero, jos jednom hvala ti sto si pronasao ovaj tejp i sto si ga postirao ovde.

Sve najbolje

Pa nece valjda da uzmu nasu bolnicu sveti Sava!onaj koji treba da razume taj video razumece,od klintonovih mi dobismo samo malo bombice,a irak? afgan je takodje popio bombice,a vi sad idete tamo kao humana bolnica.
Prvo razarate svet a posle ga lecite Ha,ha,ha Miko moj Miko,nisam ja nikakvo dete,ja odlicno znam sta stavim!


Sto nije pohvalila JS-ke,pravoslavne,katolike i oni su u svetu mnogo dobra doprineli.

FH_Orlando.png
Sto ne objasnis ljudima zasto na vasoj bolnici stoji znak od tri sestice vesto prikriven?sta on zapravo znaci?

Pozdrav od Gere.


Evo sestro izabeleta i dokaz o dvolicnosti naseg brata Mike:


Gero brate, pa ti si uzeo sa Adventistickog TV kanala Hope vesti i priulerpio adventistima. Pa zar ne vidis da je na prvoj slici Angliikanski poglavar sa papom?

Gero, Gero ostade ti dete dozivota.

Sve najbolje

Ne pravi se naivan Miko! znas ti dobro ko su oni.

Pozdrav od Gere.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Gero, pa bas zato sto znam ko su. Neces valjda reci da je Anglikanski poglavar Advetista. Citas li ti engleski ili samo gledas slike? A to, ko kome salje bombe i ko koga voli ili mrzi, to nije u domenu Crkve, nego to je pitanje politike u koju se Adventisticka crkva ne mesa. Sve najbolje
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nego, znas li da je 2000 g. postignut dogovor između Katoličke crkve i Adventista s ciljem da Kat. crkva ne naziva sektom adventiste, a da oni (adventisti) prestanu siriti svoja naucavanja o Katoličkoj crkvi u kojima je nazvaju Bludnicom, Zvijeri...eto, ovaj tekst kaže i mali rog.
To je bilo objavljeno na vasim sluzbenim starnicama. Da li ti znas sto o tome?
Nisam uspjela provjeriti tu informaciju na WEB stranici Vatikana, ali sam na jednim katolickom forumu procitala jedan komentar koji kaze da to nije istina iz jednostavnog razloga; Katolicka crkva ne sklapa ugovore sa sektama. Drugi forumas je napisao kako Katolička crkva priznaje krstenje koje vas povezuje s nama i da je pozvala na međusobno uvažavanje. To je dobro. Neka na tome i ostane.


Ja sam cuo nesto sasvim drugo, da je Rimokatolicka crkva upozorila Adventiste da ne objavljuju vise da je papa Antihrist i zver opisana u otkrivenju.
Ujedno, ukazano im je na to da ako se Adventisti ne prikljuce Ekumenskom savezu, da ce zbog toga u buducnosti snositi odredjene posledice.
To je upravo ono o cemu govori biblija, i o cemu je upravo pisala Elen Wajt..


Sto se tice ostalog, vreme ce pokazati.
 
Član
Učlanjen(a)
31.03.2010
Poruka
158
Pa kako je nastao život na Zemlji, ako ne postoji Bog ?
Ako je neka Hrišćanska Crkva u suprotnosti sa drugom - Zašto misliš da je to dokaz da ona nije PRAVA ?

Lokacija ovih pitanja nije u ovoj temi. Nista nisi cul ateizam ili ateistima ti smetalo ?

Adventisticka crkva je u suprotnosti sa katolickim.
Katolicka crkva je u suprotnosti sa adventistickom crkvom.
Koja od ove dve crkve je prava? Treci? Tvoja crkva?​



 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Mika32: Izabeleta,.. pre svega drago mi je da si citala neko od dela Elene Vajt. Kazes da ti se ne svidja...
Ako imas priliku procitaj knjigu Put Hristu, pa mi reci sta je u njoj negativno, ili Ceznja vekova. Ona je duhovni pisac, a posto je zdravlje povezano sa duhovnim zivotom pisala je i o zdravlju.

Miki, dugujem ti odgovor na prethodni post o proroku Danijelu, Danilu kako vi kazete. Rijetko citam Stari Zavjet, ali je moja svakodnevna hrana Evanđelje i Psalmi. Danijelov hvalospjev ili psalam triju mladica u ognjenoj peći, to je lijep psalam.
Da li ti mozda znas (ili netko drugi ovdje) na kojem mjestu Gospodin kaže proroku Danijelu: Svidjas mi se, jer si čovjek želja...Možda ce prijevod biti drugaciji, ali otprilike to.
Pitao si me kako mi tumačimo Danijelova proročanstva. Šaroliko. Ima i kod katolika privatnih objava, ali, crkva se uvijek ograđuje od njih naglašavajući da su privatne objave i da vjernici NISU dužni verovati u njih. Napisat ću ti službeno tumačenje, nekog teologa ili bibličara.
Čitala sam što govore o Eleni White i njenim zabludama. Nije stvar u tome da li mi se svidja, nego da li su njene objave u skladu s Biblijom To je mjerilo. Npr, ona kaže da nas ne čisti Kristova krv...
wacko2 da nas Isus nije spasio na križu, da Bog ne voli zločestu djecu... i takve stvari, a i sva ta njena "prorostava" koja se nisu ispunila... Znas sto, mislim da bi vama bilo bolje bez nje.
Knjigu " Češnja vjekova" sam imala u rukama i prelistala. Da, bilo je nekih stvari koje su mi se dopale, ali brzo sam vidjela da to nije knjiga za mene.
Inače, tvoj prethodni post je napisan u dobrom duhu, osim onog dijela koji se odnosi na Papu, to sam već rekla, u tome ste fanatici. Naravno da je Luther prvi poceo s nazivom Bludnice za kat. crkvu, ali vi ste to tako zdusno prihvatili jer vam odgovara. I protestante nazovate "sinovima bludnice", haha, a sebe pravom crkvom.
Danas sam pregledala neke vase portale i forume. Prenerazila sam. Pa, vi ste opsjednuti Papom kao Antikristom i subotom. I sad se ja pitam: čemu to? Da li vam je stalo da se dokazete kao jedina prava crkva ii da imate sto veći broj clanova ili što...? Youtube su preplavili filmovi s vasim "dokazima" o suboti, žigu nedjelje, Papi bestiji...
Adventisti su dali naziv Papi "Vicariius Filii Dei
umjesto Vicarius Cristi, da bi im ispao broj 666. Cak i tu su fulali, jer to ispada 664, ali su zamjenili jedno slovo. Također kažu da Papa nosi taj znak na mitri/sesiru? I to ste izmislili, barem se to moze provjeriti. Papa stalno nosi tu kapu, kad je na putovanju, fino, netko mu ukrade kapu i pogleda ima li broj ili nema broj. Pa, nemojte nas drzati u neznanju:lol:
Ali, znamo tko je Otac lazi...Jao, jao, koliko negativne energije morate utrositi u to da se odrze vase tvrdnje i koliko vam vremena ostaje da ljubite Boga i budete u miru sa sobom i drugima?
Uglavnom, adventisti su me u globali razocarali, cast iznimkama i stvarno nisam znala da ste toliko skrenuli s Puta. I to ce vas skupo "kostati"...
;)
Ljudi vole senzacije jer su prazni i kad se servira ovako nesto bombasticno kao: Papa je Zvijer, pise mu na kapi, neki jedva docekaju i vesele. Ali, ne za dugo, jer Istina će pokazati svoje lice.
I ja tebi zelim sve najbolje, ali, doista najbolje, a to je: zagrliti Krista i nastojati da Mu omilis u svemu.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919

Odgovor:
"U zdravom telu i duh je zdrav".
"Imajuci dakle ovakava obecanja, o ljubazni, DA OCISTIMO SEBE OD SVAKE POGANSTINE TELA I DUHA I DA TVORIMO SVETINJU U STRAJU BOZJEM." 2. Korincanima 7,1.




Pa pravo da ti kazem ne vidim da to ima ikakve veze sa licemerstvom, jasno, otvoreno i posteno sam ti rekao sta je problem.
Svakako da je svaki Biblijski tekst dobar i da bi trebalo da ga uzmemo u obzir, ali je nemogce to postici tolikoim tekstovima. Lepo sma te zamolio smanji kolicinu teksta, ako je to za tebe licemerstvo i uvreda, pa nastavi i diskutuj sam sa sobom.

“Ljudi su oskvrnuli hram duse, i Bog ih poziva da se probude i da se trude svim svojim silama da povrate od Boga im dane ljudske osobine. Nista osim Bozje milosti ne moze uveriti i obratiti srce; samo od Njega robovi losih navika mogu dobiti snagu da pokidaju okove koji ih okivaju. Nemoguce je da covek prinese svoje telo kao zivu zrtvu, svetiu i ugodnu Bogu, dokle god nastavlja da popusta svojuim losim navikama koje ga lisavaju svoje umne i moralne snage…

Moralne snage su oslabljene zato sto ljiudi i zene ne zele da zive u poslusnosti zakonima zdravlja, i ne zele da od ove znacajne teme stvore svoju duznost. Roditelji ostavljaju u nasledstvo svome potomstvu svoje izopacene navike, a teske bolesti slabe i kvare mozak.”
Saveti o zivotu i ishrani, str. 90.

Везе то нема са "чишћењем тела" о коме говоре Господ и наши апостоли. Говори се о одступању од грешних мисли и дела којима се погане и прљају и душа и тело. То је толико једноставна ствар коју сваки хришћанин зна чим прочита и схвати поруку јеванђеља. И онда говориш да се неко користи лицемерством? Па, има ли шта горе него свесно извртати Писмо и усађивати људима глупе Њу ејџ јеловнике? Још само медитацију и јогу да заговарате па да све буде потпуно.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Miki, dugujem ti odgovor na prethodni post o proroku Danijelu, Danilu kako vi kazete. Rijetko citam Stari Zavjet, ali je moja svakodnevna hrana Evanđelje i Psalmi. Danijelov hvalospjev ili psalam triju mladica u ognjenoj peći, to je lijep psalam. Da li ti mozda znas (ili netko drugi ovdje) na kojem mjestu Gospodin kaže proroku Danijelu: Svidjas mi se, jer si čovjek želja...Možda ce prijevod biti drugaciji, ali otprilike to. Pitao si me kako mi tumačimo Danijelova proročanstva. Šaroliko. Ima i kod katolika privatnih objava, ali, crkva se uvijek ograđuje od njih naglašavajući da su privatne objave i da vjernici NISU dužni verovati u njih. Napisat ću ti službeno tumačenje, nekog teologa ili bibličara. Čitala sam što govore o Eleni White i njenim zabludama. Nije stvar u tome da li mi se svidja, nego da li su njene objave u skladu s Biblijom To je mjerilo. Npr, ona kaže da nas ne čisti Kristova krv...wacko2 da nas Isus nije spasio na križu, da Bog ne voli zločestu djecu... i takve stvari, a i sva ta njena "prorostava" koja se nisu ispunila... Znas sto, mislim da bi vama bilo bolje bez nje.

A koja njena prorocsanstva nisu se ispunila?

Izabeleta, uvek se radujem kad imam priliku da sa trobom diskutujem. Meni uopste ne smeta sto si ti katolkinja volim vise jednog takvog katolika nego stotinu ljigavaca iz bilo koje zajednice koji ne znaja u sta veruju. Kod tebe vilim sto si otvorena i iskrena i ja to visoko cenima. Sto se tice izjave tog (nepoznatog teologa, trebala si navesti njegovoi ime) kada bi to bilo istina sta on kaze onda bih se zaista slozio sa tobom da bi nam mnogo bolje bilo bez Elene Vajt negoi sa njom .

Medjutim, zao mi je sto mora da te nrazocaram to sto je rekao nista od toga nije istina. Ako jos uvek imas knjigu Ceznja vekova, procitaj makar dva poglavlja: Golgota i Svrsi se. Vec u ta dav poglavlja ces se uveriti da taj tvouj teolog nije rkao istinu. Ovde ima pri ruci tri izvoda iz knjige Put Hristu, pa ti sama proceni koliko je taj teolog obavesten ili posten kad je mogao tako nesto napisati za Elenu Vajt:

"Ti koji u srcu ceznes za necim boljim od onoga sto ovaj svet moze da ti pruzi, PREPOZNAJ TU CEZNJU KAO BOZJU PORUKU TVOJOJ DUSI! Moli Ga da ti druje pokajanje, da ti otkrije Hrista u svoj Njegovoj neizmernoj ljubavi, u svoj Njegovoj savrsenoj cistoti! U Spasiteljevom zivotu nacela Bozjeg zakona - ljubav prema Bogu i prema bliznjima - savrseno su izrazena. Dobrocinstvo, nesebicna ljubav bili su deo Njegovog zivota. I tek kad posmatramo Njega, kad svetlost sa naseg Spasitelja i nas obasja, tada vidimo gresnost svojih srca." Put Hristu, str. 22

“Odmetnuvsi se, covek se odvojio od Boga; Zemlja je bila odsecena od Neba. Preko provalije koja ih je razdvajala, nije se moglo uspostaviti zajednistvo. Ali preko Hrista Zemlja je ponovo povezana sa Nebom. Svojim zaslugama Hriustos je premostio provaliju koju je napravio greh, tako da andjeoski pomocnici mogu da odrzavaju vezu sa ljudima. Hristos je povezao gresnog coveka, slabog i bespomocnog, sa izvoirom beskrajne sile.” Put Hristru, str. 16.

“Bog je povezao nasa srca sa sobom nebrojenim znacima na nebu i Zemlji. On je otkrio sebe preko cuda priroide, preko najdubljih i preko najneznjijih zamaljskih vaza koje ljudsko srce moze da upozna. Ali sve nam to smao nepotpuno otkriva Njegoivu ljubav. Iako smo dobili sve te dokaze, neprijatelj dobra tako je zaslepio um ljudi da su gledali na Boga sa strahom, zamisljajuci Ga kao okrutnog i neumoljivog. Sotona je naveo ljude da zamisljaju Boga kao bice cija je osobina kruta pravda – kao okrutog sudiju… Boizji Sin je dosao sa Neba da nam otkrije Oca.” Put Hristu, str. 8.

Evo navescu samo dva Veruju u kojima je irazeneo kakoi Advetisti veruju kako se spasavaju:

Hristov život, smrt i vaskrsenje U Hristovom životu savršene poslušnosti Božjoj volji, u Njegovoj patnji, smrti i vaskrsenju Bog je dao jedino sredstvo pomirenja za ljudski greh, tako da oni koji verom prihvate ovo pomirenje mogu imati večni život, a celokupno stvaranje može bolje razumeti Tvorčevu bezgraničnu i svetu ljubav. Ovo savršeno pomirenje opravdava pravedost Božjeg zakona i milostivost Njegovog karaktera; jer ovo dvoje osuđuju naš greh i daju nam oproštenje. Hristova smrt je zamena i otkupljenje koje vrši pomirenje i preobražaj. Hristovo vaskrsenje objavljuje Božju pobedu nad silama zla, a onima koji prihvataju pomirenje daje čvrsto obećanje o konačnoj pobedi nad grehom i smrću. Ono objavljuje dostojanstvo Gospoda Isusa Hrista pred kojim će se saviti svako koleno na Nebu i na Zemlji.

Iskustvo spasenja U beskrajnoj ljubavi i milosti Bog je učinio Hrista, koji nije znao za greh, grehom za nas, tako da u Njemu možemo biti učinjeni Božjom pravdom. Vođeni Svetim Duhom mi osećamo svoju potrebu, priznajemo svoju grešnost, kajemo se zbog svojih prestupa, i upražnjavamo veru u Isusa kao Gospoda i Hrista, kao Zamene i Primera. Ova vera koja prima spasenje dolazi preko božanske sile Reči i dar je Božje milosti. Kroz Hrista mi smo opravdani, usvojeni kao Božji sinovi i kćeri i oslobođeni od vlasti greha. Nanovo smo rođeni i posvećeni Duhom; Duh obnavlja naše umove, upisuje Božji zakon ljubavi u naša srca i mi dobijamo silu da živimo svetim životom. Time što ostajemo u Njemu, postajemo sudeonici u božanskoj prirodi i imamo jemstvo spasenja sada i na sudu. Ako mozes naci knjigu Put Hriustu, ona nije velika i ako je procitas bice ti potpuno jasno da to sto je taj autor napisao nista nije istina. Mi verujemo i na prvo mesto uzdizemo opravdanje verom kroz Hristove zasluge. Verujemo da nas je jedino Hristova krv oprala od nasih prestupa i On nam daje silu da zivimo svetim zivotom u skladu sa Bozjom voljom. Nijue mi jasnoi iz koga uzroka ljudi iznose potpunu neistinu o drugim hriscanima? Ja ne zamerim tebi, jer posto si kupila poto si i prodala ali to nema nikakve veze sa istinom Zelim ti sve najbolje
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top